Plaatselijk Nieuws. Schagen I - Hillinnen I De „Remavi" Verlost van hevig SPIT IN DEN RUG KL00STERBALSEM te Den Helder een leuk Cadeautje? Van Geelen's Kunsthandel, De veenbranden in de gemeente Emmen Verdronken bij poging tot grens overschrijding. Rivierstoomboot gezonken. Theater Royal. Predikbeurten. Ingezonden stukken. I ÜT de OMGEVING Een beschouwing van de inzendingen, die reeds bekend zijn. Belangrijke exposi ties. Met rassche schreden nadert de datum van 1 Juni a.s., de dag waarop de groote tentoonstelling die reeds populariteit heeft verworven onder den naam van „Remavi", door Z. Exc. den Minister van Defen sie zal worden geopend. Goed geteld is het nog een week of zes en dan moet het Comité geheel klaar zijn met haar vele en moeilijke voorbereidende werkzaamheden. Dat die moeilijkheden vele zijn hebben wij kun nen constateeren. toen wij nog eens ter informatie bij het Comité op bezoek gingen. Doch hoe vele ook. slechts met éen doel voor oogen: „Den Helder Voor uit!" verrichten de heeren hun werkzaamheden en zijn vast besloten een belangrijke tentoonstelling te scheppen. Reeds vele toezeggingen werden gedaan en het is ons mogelijk nu reeds één en ander over de belangrijkste inzendingen te vertellen. Reddingswezen. Daar is dan allereerst het Reddingswezen, dat met een motor-strandreddingsboot met wagen en tractor komt, benevens met een voertuig bevattende de complete uitrusting van het lijnwern- wippertoestel. De stand zal verder bevatten verschillende instru menten en toestellen, welke op het gebied van het Reddingswezen van toepassing zijn. als zwemvesten, pistolen, e.d. Boekwerken en schilderijen deze mate rie betreffende, zullen den stand aanvullen. Loodswezen en kustverlichtlng. Van deze afdeeling is bekend, dat zij met een 5 M3. ondiepwater gashoei in werking en een in wer king gesteld draailicht, dat in het. midden van het gebouw zal worden geplaatst, ter tentoonste'lng komt. Er zal een model van den vuurtoren ..Bran- daris" zijn. lenzen in gebruik od de verschillende vuurtorens langs de Nederlandsche kust enz. Boven dien brengt het Loodswezen o.m. nog een pharoline gloeilicht-installatie. een 'doorsnee van het flikker apparaat van een gasboei. modellen van betonning. een lichthak. weergevende de verlichting van een landingsterrein voor vliegtuigen en tevens foto's e.d., betrekking hebbende op de lcustverlichting. Marine-Luchtvaartdienst. Twee groote diorama's, de één waarvan ons het overbrengen van een reddingsliin van een wrak naar de kust door een vliegtuig laat zien en de andere het te hulp snellen van 12 groote vliegtuigen bii het omslaan van Hr. Ms. „Krakatau" in Straat Madoera, ten Oosten van Soerabaja, zullen allereerst dezen belangrijken stand sieren. En dan een opvouwbare rubber-reddingboot, die voor veiligheidsdoeleinden op alle groote Marinevliegtuigen wordt meegenomen. Voorts zal de stand bevatten een voorstelling van een groot vliegtuig, ingericht voor het vervoer van 4 patiënten, terwijl modellen van diverse Marinevlieg tuigen niet zullen ontbreken. Het geheel wordt aan gevuld met werktuigen den M.L.D. betreffende, als seinpistolen. zwemvesten, berichtkokers, parachute- lichten enz. Interessant zal zijn het gadeslaan van het vervaar digen van vliegtuïgonderdeelen door personeel van den Marineluchtvaartdienst. Onderzeedienst Van deze expositie noemen we: een complete toren van de Onderzeeboot „O 4", periscopen, een moderne mitrailleur, een onderzeebootmiin en eenige tvpen torpedo's, terwijl ook hier de reddingsmiddelen niet zullen ontbreken. In een speciaal daartoe opgestel- U zoekt Kom eens bij ons kijken, U slaagt zeker, want wij hebben een geweldige keuze, altijd iets bijzonders en toch tegen den laagsten prijs. LAGEZIJDE 40 - Tel. 26. - SCHAGEN. Belangrijke uitbreiding van het blusch- materiaaL De gemeente Emmen, welke periodiek groote veen branden te bestrijden heeft, besloot tot een belangrijke uitbreiding van het brandweermateriaal. Het Detreft, drie motorspuiten met een vermogen van in totaal ca. 10.000 liter per minuut, de opvoerhoogte bedraagt 140 Meter. De uitvoering van deze motorspuiten werd opge dragen aan de fa. van Bergen, Brandspuiten fabriek te Heiligerlee. De motoren worden speciaal gebouwd en moeten in staat zijn dagen en nachten aaneen continu te werken. Voor de bestrijding van den veenbrranden belooft 't een groote aanwinst te worden. Het is een verheugend feit, dat een dergelijke belangrijke en eervolle leve ring word opgedragen bij een Nederlandsche fabriek. Ween en: Uit Salzburg wordt gemeld, dat ver leden week vier Oostenrijksche nationaal-socialisteu, die in Juli j.1. na den opstan uit Weenen naar Duitschland vluchtten, bij pogingen om de grens te overschrijden en naar Oostenrijk terug te keeren in de grensrivier, die zij moesten overzwemmen, zijn verdronken. Ook Donderdag is een vluchteling, di^ via de rivier over de grens wilde komen, verdronken. Op de rivier de Prypec nabij Pinsk ln Polen, is een rivierstoomboot, vermoedelijk doordat het onder wa ter een rotsblok heeft geraakt, gezonken. De meeste opvarenden wisten zich zwemmende en met behulp van eenige toeschietende booten in veiligheid te bren gen. WEER EEN AANVAL OP PRESIDENT ROOSEVELT. Washington: Uit Atlanta wordt gemeld, da' de gouverneur van den Staat Georgia, Eugene Tal- madge, die een fel tegenstander is van de hui ligc landbouwmaatregelen der regeering, gisteren in een redevoering wederom een scherpen aanval heeft ge daan op president Roosevelt, wien hij verweet, een kloosterleven te leiden, zoodat hij geen idee had van de werkelijke problemen van het land. de duiktank worden demonstraties gehouden met verschillende soorten duikerpakken, duik vesten en reddingsvesten. Voorts, uit den aard der zaak, ver schillende apparaten en instrumenten van het duik en bergingsbedrijf, benevens onderzeeboot-installa ties, foto's, teelceningen enz. Luchtbeschermingsdienst. Deze stand zal o.m. een overzicht geven van de aanvalsmiddelen, waarover het luchtwapen be schikt, van de werking van den militairen lucht wachtdienst en van den cïvielen luchtbeschermings dienst, van de wijze waarop en do middelen waarmee de burgerbevolking zich tegen het luchtgevaar kan beschermen, van de in Nederland en in het buiten land verschenen Literatuur op luchtbeschermings- gebied. Statistieken, grafieken en platen vullen den stand aan. Zij geven een suggestief beeld van de gevaren, die een ieder uit de lucht bedreigen en willen den bezoeker de overtuiging doen meenemen, dat een goed georganiseerde, in vredestijd voorbereide lucht beschermingsdienst de gereed gehouden reddingboot is, welke in tijden waarin golven van oorlogsge weld ons land omspoelen of ons land binnenstooten moet worden uitgezet tot hulpverleening aan de burgerbevolking. Visscherij. Over deze inzending deelden wij reeds het één en ander mede. Men weet, dat op een buitengewoon aardige wijze de ontwikkeling van den garnaal wordt tentoongesteld. Er komt een miniatuurstrand en een miniatuurzee, welke in een geschilderden ho rizon eindigen. Men zal de levende garnalen in deze blauwe zee kunnen gadeslaan; de garnalen worden op een steigertje aangevoerd door een miniatuurvis- schersboot, die ter garnalenvangst is uitgevaren. De buitgemaakte garnalen worden gezeefd en gekookt, gepeld en verhandeld. Men zal ze dan kunnen ver krijgen per ons, op brood of verwerkt in croquet! Een stel diaposilïeven toont de ontwikkeling van de garnaal tot vrijkomende larve, terwijl foto's, gra fieken, instrumenten voor wateronderzoek, een aqua rium voor handelsdoeleinden enz., zullen demon- streeren het aandeel, dat het wetenschappelijk en toegepast onderzoek heeft in alles, wat met de vis scherij samenhangt. Het Roode Kruis. De inzending van het Ned. Roode Kruis zal ons toonen hoe het modern ziekenvervoer in spoorweg coupé's, autobussen en vrachtauto's plaats heeft. Men zal er een expositie vinden van een aankoppelbare raderbaar aan motorfietsen, een moderne rader- baar, een slede-braricard en een loopgraafbrancard en het materiaal van een hulppost langs groote we gen, terwijl met verschillende van bovengenoemde voorwerpen zal worden gedemonstreerd. Scheepvaartkundig instituut te Rotter dam. Van dit belangrijke instituut worden inzendingen verwacht van verschillende bootmodellen, als het lichtschip „lerschellingerbank". het sloependek van de „Zeeland", een boot met glijspant, een redding boot met handkracht, een stoom-haringbeugschip en een zeillogger. Bovendien zal de „Remavi" ontvangen inzendingen op het gebied van haring-, treil-, snurre- vaadvisscherii, benevens schilderijen, o.a. van de „Brandaris" en platen de visscherij betreffende. Dit zijn natuurlijk niet alle exposities, doch van bovengenoemde waren de aard der inzendingen reeds bekend. Reden waarom wij ze dan nu publiceeren, opdat de lezer zich alvast een oordeel kan vormen over het karakter van de „Remavi". Het spreekt vanzelf, dat naast het nuttige, ook het vermaak een piaats in zal nemen. Zoo is er dagelijks concert in het restaurant, terwijl er gelegenheid zal bestaan om op de muziek van een prima band een dansje te ma ken. Het ligt voorts in de bedoeling verschillende wed strijden te water te organiseeren. Kortom het wordt van 1 tot 10 Juni één gróóte feestweek in Den Helder! DOODELIJK ONGEVAL OP POOLSCHE SPOORWEGOVERGANG. Warschau: Een personentrein van Demnlin naar Lukow heeft op een onbewaalcten overweg een boerenkar, bespannen met twee paarden, aangere len. De kar werd geheel vernield, de beide inzittenden en de twee paarden werden op slag gedood. Een zeldzame geestige en amusante film met ver rukkelijke zang is de film „Ein Lied für Dich", die tijdens de Paaschdagen in Theater Royal draait. De rijke baron Kleeberg is wel is waar geen ion- geling meer, maar is toch verliefd op de bekoorlijke Lixie Hausner. Deze heeft echter een anderen uitge kozen en wel den jongen musicus Theo Bruckner, die niets heeft en ook nog niets is. Met protectie zou hij misschien derde kapelmeester aan de Staatsopera kunnen worden, daar deze betrekking vrij is geko men. Theo wil in elk geval solliciteeren, waarbij Lixie hem vergezelt. Terwijl Theo in de voorkamer van den directeur zit te wachten, komt Lixie op het toonec' terecht, waar juist Aida wordt ingestudeerd. Een prachtige mannenstem klinkt en Lixi hoort gespan nen toe. Het is Riccardo Gatti, de beroemde tenor. Onder het zingen ontdekt hij Lixie. Na het beëindi gen van de repetities spreekt hij Lixie aan., die ech ter verontwaardigd wegloopt. Theo heeft pech gehad, zonder protectie komt men er niet. Lixie herinnert zich den zanger en ze besluit hem eenvoudig op te bellen en hem om voorspraak voor Theo te verzoeken. Theo weet niets van Lixie's plan, en Gatti meent, dat zij zich bedacht heeft Na lan^ aarzelen komt Lixie in een restaurant met haar verzoek voor den dag. Maar Gatti bevalt haar zóó, dat ze het nog niet aandurft van Theo als haar verloofde te spreken en zegt daarom, dat hij haar broer is. Gatti laat haar „broer" halen en wanneer Theo komt, merkt Lixie woedend, dat Theo in 't ge heel niet jaloersch op den heer is, met wien zij di neert en slechts aan zijn carrière denkt. Lixie begint den zanger steeds aardiger te vinden, die, na Theo aangehoord te hebben, hem zijn voorspraak belooft. Overgelukkig gaat Theo weg, niet eens meer lettend op Lixie. Deze schaamt zich zóó, dat zij woedend Gatti's aanbeveling verscheurt en vlucht. Nu weet Gatti. dat Lixie niet alleen voor Theo naar hem toe kwam, maar wat helpt hem dat hij weet niet eens waar ze woont en hoe ze heet. Van Theo kan hij Diets te weten komen— die is beschaamd vertrokken maar waarvoor zijn er kranten op de wereld! Een advertentie verschijnt. Riccardo Gatti is bereid, een concert te geven, onverschillig waar, wanneer de jonge dame, die op 9 October om 10 uur in het restau rant was, daarbij aanwezig is. Lixie is verontwaar digd. Als antwoord plaatst zij de volgende adverten tie: „Zing in het zwembad!" Sensatie in Weenen! Gatti zingt in het zwembad. Alles is uitverkocht! Kleeberg is er ook. Gatti zingt en dan komt de groote verrassing. Lixie meldt zien dapper aan en verklaart, dat alles slechts een recla me-truc is geweest. Alles is enthousiast, ook Gatti. Maar zijn vreugde verandert in verdriet, wanneer DANK ZIJ KLOOSTERBALSEM „Ziezoo, dat is achter den rut van mijn SPIT ben ik iijn a: i was de verzachting, die ih slaakte toen ik na hel gebuik van 2 potjes Kloosterbalsem finaal van mijn spit af was. Niet staan, niet zitten, niet liggen te kunnen en toch vooruit te moeten om de boterham te verdienen. Door de vreeselijke spit. die in mijn stuit begon en door mijn geheele rug trokwas ik hulpeloos als een klein kind. Vanaf het oogenblik, dat ik den geneeskrachtigen Kloosterbalsem aan wendde, begon mijn genezing. En nu heb ik in geen 8 maanden meer een a'had." j Zw u A AKKERS ORIGINEEL TE» INZAGE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bfó brand en sn(j wonden Ook ongeëvenaurd als wriJfraSddel bij Rheumatiek, spit t.o pijnlijke spieren Schroefdooa 35 cL Hotten- t>2H ct. en 1.04 Lixie hem den baron von Kleeberg als haar verloofde voorstelt, Gatti reist teleurgesteld af. ITii zie rui geen mogelijkheid meer Lixie voor zich te winnen. Ook Theo verneemt, dat Lixie. rnet von Kleeberg wil trou wen. Hij weet echter, dat Lixie slechts Gatti bemint. Hij zoekt den zanger op. Liet huwelijk .net den ouden Kleeberg mag niet plaats vinden. Dadelijk haast zil zich naar Weenen. Voor het altaar staan Lixie en von Kleeberg. Plotseling klinkt er een prachtige stem van af het orgel. Lixie luistert aandachtig en wanneer de geestelijke de beslissende vraag stelt, zegt zij sterk en jubelend „neen" en vliegt in Gatti's armen. Een groot schandaal, maar Lixie's vader heeft gelijk: Een klein schandaal is beter dan een groot ongeluk! SPARTA-NIEUWS. Het is het Spartabestuur gelukt om voor den eer sten Paaschdag wederom een sterke 3c klas K.N V.B.- vereeniging naar Schagen te krijgen. De hier nog onbekende vereeniging „Hillinen", uit het land van de bloembollenvelden of zoo de bollen- teelers zeggen: „van om de Zuid", uit Hillegom. zai met haar eerste elftal Schagen I bekampen. Tegen de kampioenen uit hun afdeeling „de Kenne- mers", speelden zij uit gelijk, 3—3 en werd thuis met. 2—1 verloren. „Hillinen" beschikt over een technisch goed spelend elftal, met als uitblinkers hun keeper, welke een der besten uit de bollenstreek is. Ook Sparta I is weer volledig, terwijl de oude mid denvoor Loggers het Sparta-elt'tal dit jaar weer zal versterken en ook Zondag zijn oude midden voor plaats zal bezetten. De opstelling der elftallen is: „Hillinen" I: Van der Jagt; Van Waferen, Van der Schrier; Pijma, Oudejans, Keijzer; Wammerdam, Van Engelen, H. Scholte, Freelce, De Water. „Sparta" I: Arnoldus; Vlottes, Slikker; Grootes, Lutjeharms, Rus; W. Rus, G. Boontjes, Loggers. Peetoom, C. de Moor. De vele voetballiefhebbers kunnen dus Zondag weer op een fraaie partij voetbal rekenen. BOND VAN CHRISTELIJKE SCHOLEN IN NOORD HOLLAND BOVEN HET IJ. Bovengenoemde bond heeft onder voorzitterschap van den heer J. Ringers haar jaarvergadering te Alkmaar gehouden, waar op voorstel van het Schoolbestuur der Christelijke Nationale School te Schagen, is besloten, dit jaar haar schooldag te Schagen te houden. Vorig jaar is deze schooldag te Enkhuizen ge houden, waar de morgen- en middagvergadering, waar sprekers van naam optraden, door ruim 500 personen was bezocht. De Schooldag zal te Schagen worden gehouden op Woensdag, 15 Mei a.s., in het Noord-Hollandsch Kof fiehuis; zoodra de sprekers voor dezen dag bekend zijn, zal er mededeeling van worden gedaan. MARKTOVERZICHT. De vorige week, na de Paaschtentoonstelling. no teerden wij geen vette koeien, een gewoon verschijn sel. Nu Donderdag j.1. waren er wel aangevoerd, maar niet een groot aantal, dus weck voor de Paaschdagen was iedere slager voorzien. De volgen de week heeft het weer zijn gewone beloop. De han del was stug. zware koeien waren niet aangevoerd. De handel in kalfkoeien vlugger, mooie aanvoer. Groote aanvoer van geldekoeien. deze handel was goed; er werden goede prijzen besleed. De handel in pinken was matig In nuchtere kal veren vlug. Oude slachtschapen 1420 gld., handel stug. Handel in overhouders ook aan den stuggen 'cant. Bokken en geiten weinig handel. Paarden handel goed. De handel in vette varkens was trekkend, minder 'n prijs, tot 19 ets. hoogste noteering. De handel in biggen en schrammen was matig, maar alles werd toch verkocht, wat aangevoerd was. Op de kippenmarkt was aardig aangevoerd, dat hebben wij de laatste weken niet zoo meegemaakt, dat gaat weer den goeden kant op: handel niet min der. Over 't geheel was het een drukke markt en veel bezoek. Ie Paaaschdag (Hillegom). 3e klas K.N.V.B. Aanvang 2 uur. ZONDAG 21 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kieboom. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Eergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J.-H. Slager, hulpprediker. E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. Van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur. Ds. Kloosterman, van Amsterdam. MAANDAG 22 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur. Ds. Van den Kieboom. E. V. „MARANATHA". P-gen (Dr. v. Peltlaan 1) voorm. 10.30 uu" Grootjans van Amsterdam. Waarde Redactie, Mag ik in antwoord op het ingezonden stuk van den heer H. Veltman eenige plaatsruimte in uw blad, bij voorbaat mijn dank. Bij deze voel ik mij verplicht om het een en ander nogmaals recht te zetten wat door den heer V. nog voor een aardigheidje wordt beschouwd, maar ik meen dat het wel zeer ernstig moet worden opgeno men. Wat betreft uw hoogdravende woorden, blijf ik handhaven, want ik meen dat wij zoo moeten schrij ven, dat het voor oud en jong is te begrijpen en dat niet bonderden die de ingezonden stukken lezen, door enkele woorden den inhoud van het stuk niet kun nen begrijpen. Tevens zou ik den heer V. er nog op willen wij zen, hoe kan u nog spreken van geen scheuring in de S.D.A.P., als men toch ziet dat eenige leden al reeds hebben bedankt cn de afdeeling St. Maartens brug reeds uit elkaar is gevallen en wat nog zal vol gen en dat alleen door de willekeur van een groep bestuurders die niet wenschcn te luisteren naar Ie minderheid, maar alleen meenen dat zij het weten. En wat het overige geschrijf betreft, meent u hee ren dat het zuiver afd. zaken zijn, dat zijn het ook wel terdege.: maar heeft u de afdeelingsleden er wol over ingelicht, dat het verzoek bij het federatiebe stuur was ingekomen, zeker niet. Op de afdeelingsvergadering van 12 Maart 1935, toen ik bii de rondvraag er naar informeerde, hoe de Afd. er tegenover stond, wisten de leden er nog niets van af, dus was het bewijs geleverd, dat uw bestuurders maar beslisten, en wat betreft het. roye ment van mij. wat u meent de andere niet-leden, niet duidelijk behoeft te maken, meen ik dat het roode kiezerscorps wel terdege weet waarom ik ge royeerd ben. of hebben de kiezers maar blindelings op de S.D.A.P. te stemmen en hebben zii met den verderen gang van zaken niet ste maken, dan zeg ik tot de kiezers: stemt in Juni op de liist van de Vrije Groep en toont de heeren dat gij u niet laat gebrui ken als een stuk stemvee. IJ Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaats ruimte. Hoogachtend D. VRIESMAN, Oudesluis. WIERfNGERWAARD Begunstigd door mooi helder voorjaarsweer heb ben 43 dames, allemaal leden van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen il„ Don derdag per touringcars van de firma Naastepad een pleizierreisje gemaakt naar de Bloemententoonstel ling te Heemstede. Ze waren allemaal vol lof over hetgeen daar te aanschouwen is. Ook hadden ze- de film „-Van Bol tot Bloem" gezien, dat zeer interes sant werd gevonden. Te ongeveer half acht kwam het gezelschap in vroolijke stemming en hoogst vol daan weer binnen. Met zooveel dames zal het aan stof niet hebben ontbroken. Als een bijzonderheid kan zeko.r vermeld wor den, dat een schaap van den heer P. Visser Az. aan den Slikkerdijk een lam ter wereld heeft gebracht, met vijf pooten. Aanvankelijk werd gedacht, dat het niet in leven zon blijven, doch het is integendeel springlevend en dartel. LANGEND IJ K Over de laatste maand is aan bloembollen uitge voerd 1106 ton ter waarde van f471.000 tegen 877 ton ter waarde van f424.000 in 1934 over dezelfde maand. Het betaalkantoor van de L.G.C. is begonnen met de uitkeering van den steun 1934, laatste ge deelte en van den extra-steun. Ook is de Noordermarktbond daarmee begonnen. De volgende week wordt de steun voor alle ge meenten uitbetaald. Men deelt ons mee. dat over de beide veilingen f190.000 zal worden uitgekeerd. OUDKARSPEL. POëZIE IN DE STEMBUS. Een onbekende dichter heeft naar aanleiding van de geweldige stroom verkiezingslectuur zijn hart uitgestort in de volgende dichtregelen. Het papier, dat deze ontboezeming bevatte, werd gevonden in de stembus te Oudkarspel, voorzien van het portret van den heer D. Kooiman, een begunstigde candi- daat. PAPIERTJESREGEN. Wat al papiertjes, het regent ervan, En daarop kan je vinden den rechten man. Krijg je er een van de S.D.A.P., Dan zeg ik: accoord, daar ga ik in mee. Even later gaat de deur open en dicht, Je gaat eens kijken wat er nu weer ligt, En al weer een papiertje. Van de communisten, Die al het gepraat van de S.D.A.P. betwisten. Veel goed wordt er verteld ook op dit papier. Daar sta je, wat moet je, met al dat gemier? Je bent gereed te gaan slapen, daar ligt op je mat Alweer zoon papiertje, je wordt het wel zat. Deze keer is het N.S.B. Die doet aan de schoone belofte ook mee. Er komt ras een einde aan alle ellende, Zij nemen de bezem en vegen de bende Zoo op een hoop en alles is klaar, Stemt dus de N.S.B., en het is zoo voor elkaar. Ze gooien maar door. Ze maken je dol, Je keus wordt heel moeilijk met al dat gesol. Wat de een je belooft als je hun mannetje stemt, Wordt door de ander met nadruk als leugens ontkend. Och menschen, wordt wijs, ga met je eigen gedachte De candidaten eens na en wil dan trachten Zoo goed en zoo eerlijk als je maar kunt Die persoon te stemmen waar je het op hebt gemunt. Want wat de eene partij als een heiige U prijst En U raadt: „stemt hem", en er U nogmaals op wijst Dat van hem en hem alleen verbetering komt, Je leest het, bekijkt het en blijft even stomp, Al die afkammerij en die hatelijkheid Heeft nog nimmer tot een goed einde geleid. Maar eendracht, verdraagzaamheid en vertrouwen Daar kan men een goede gemeenschap op bouwen En zoolang dat niet bestaat, vrees ik dat 't niet gaat. Denk dus bij jezelf, maar ernstig dan Ik stem wie ik wil en daar hou ik mij an... Want al dat gevit en die verdachtmakerijen Dat kan alleen leiden tot kleine partijen En een partij van een man of drie, vier Wat heeft die te zeggen, toch zeker geen zier? Tk stem daarom Kooiman, een man die beproefd is En goed thuis in 't district waar hij canrlidaat is •\1 die schreeuwers, zij hebben hun mondje wel vol Maar doorgaans veel schreeuwers, maar heel weinig wol. ZUIDSCHARWOUDE. De biljartclub O.K.K. alhier heeft een wedstrijd -ehouden tegen de Drie Ruilen te Alkmaar. De uit lag van^den wedstrijd te Alkmaar gespeeld, was: O K.K. 479 car., D.D.R. 449 car. Te Zuidscharwoude was de uitslag O.K.K. 482 car. en D.D.R. 387 car.. zoodat O.K.K. twee prijzen behaalde. Tot bestuurslid van de Tuinbouwondcrlinge is gekozen de heer S. de Boer Kz. alhier.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15