SPORT. wat een pijn! Onooglijke handen Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. LANGEND IJ K KRINGVERGADERING NED. TUINDERS BOND. In de Donderdagavond gehouden vergadering van den kring Langendijk van den Nederlandschen Tuin- dersbond was de „roe-belasting" het belangrijkste punt van bespreking. Medegedeeld werd. dat het Hoofdbestuur van het Bloembollenkweekersgenootschap, H.B.G. had gead viseerd, om wel de garantie bewijzen te teekenen. Er zal een adres worden opgemaakt, waarin wordt gevraagd, dat de in de tc onderteekenen clausule opgenomen zin betreffende soepelheid zoo uitgelegd zal worden, dat de menschen in elk geval, de heffing betaald hebbende of niet, op 1 Mei de volle honderd procent zullen krijgen uitbetaald en het dan van de financieelen toestand van de kweekers te doen af hangen, of de heffing betaald kan worden. Deze mededeeling werd in den kring besproken. Men had niet zoo heel veel vertrouwen in de soepel heid. In Schagen en omgeving is al druk geteekend. De kring stond op het standpunt, dat men moeilijk kon adviseeren om niet tc tcekenen. In elk geval zal een schrijven aan den secretaris van het hoofdbe stuur van den Ned. Tuindersbond worden gezonden cn zal deze worden opgebeld om een audiëntie aan te vragen bij den regecringscommissaris om dezen mede te deelen, dat de menschen onder den druk teekenen. Bij den regecringscommissaris dient er op te worden aangedrongen dat de betaling alsnog teniet gedaan wordt. Behandeld werd nog een ontvangen adres van de L.T.B. aan de gemeentebesturen, waarop adhaesiebe- tuiging wordt gevraagd. De Kring stelde zich op het standpunt, dat men hiertoe niet kon medewerken, omdat men niet naar Armenzorg wil, wat dit adres toch beteekent en dat de N.T.B. aandringt op uitbetaling van de volle honderd procent van den productieprijs. De executies. 1 Bij de rondvraag kwamen de getroffen maatrege len tegen de executie ter sprake. Het is in Koedijk gebeurd, dat de informatie naar een te verkoopen bedrijf „na" den verkoop plaats vond. Er zal bij de Hypotheekcommisie op worden aan gedrongen, dat het optreden op korter termijn zal geschieden. De uitlating op de vergadering te Alkmaar van den L.T.B., waar de demonstratie van den N.T.B. in verschillende plaatsen als „volksmisleiding" en „demagogie" werd uitgemaakt, werd zeer misplaatst geacht en zou men wel eens een paar heeren van den L.T.B. op de demonstraties willen uitnoodigen om te zien welke heilige ernst er bii betracht wordt. OUDKARSPEL. Gemeenteraadsverkiezing. De pas-opgerichte afdeeling van de C.P.H. alhier heeft een candidatenlijst vastgesteld voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen en wel als volgt: 1. C. Borst Pz.; 2. D. Borst Dz.; 3. W. Bakker; 4. Jn. Duij- ves Jz. Jr.; 5. K. Borst Kz. Jr.; 6. P. Plakman en 7. W. Jonker Cz. I DE TEELTVERGUNNINGEN DER SIERTEELT CENTRALE. I Verscheidene bollenkweekers in Zuid- en Noord- seharwoude hebben een schrijven gehad, dat deze tooit vergunningen konden worden afgehaald uit Hoorn. Men deelt ons echter mede, dat dit op een misverstand berust cn spoedig deze vergunningen zullen worden uitgereikt aan de daarvoor in aan merking komende kweekers. Zij behoeven dus niet de reis naar Hoorn te maken. Om in het bezit van een teeltvergunning te ko men, moeten de kweekers een stuk teekenen. dat door bemiddeling van de Nederlandsche Midden- standsbank en hare correspondenten zal worden aangeboden. Deze stukken moeten door den betrok ken kweeker persoonlijk worden geteekend. Ter le gitimatie zal het wel eens noodig zijn, dat, waar de correspondenten enz. niet eiken kweeker persoonlijk kennen, dat het afschrift van het registratieformu lier van verleden jaar wordt getoond, of overleg ging van het nummer waaronder men is aangeslo ten bij de Sierteelt. Centrale. De bereidverklaring moet worden geteekend voor een bedrag van f12.per are hyacinthen, f2.60 voor vroege tulpen, f2.40 voor late tulpen en f3. voor narcissen en per teellvergunning fl.50 leges. Hierin is begrepen, de roebelasting, die tot f0.30 is verlaagd. Wanneer achteraf blijkt, dat deze bedra gen te hoog zijn. zal terugbetaling plaats vinden. Het grootste gedeelte van de hiervoren genoemde heffingen is bestemd voor uitkeering van het in 1934 ingeleverde surplus aan bloembollen. Vanaf 1 Mei zal met de uitbetaling een aanvang worden ge maakt. Wij kunnen mededeelen, dat op verschillende plaatsen,, o.a. Heerhugowaard, Oudkarspel, Broek op Langendijk en St, Pancras reeds met de uitrei king een aanvang is gemaakt. KOE GRAS JULIANADORP. Brand aan de Kortevliet. Vrijdagmorgen om ongeveer half drie werd door omwonenden brand ontdekt in de bergplaatsen, staan de bij de woning van den heer K. II. aan de Korte vliet. Door de aanwezigheid van brandbare stoffen en geholpen door den wind waren de schuurtjes wel dra één groote vuurzee. De brandspuit van het Vlieg kamp De Kooij was spoedig ter plaatse en hield een oogje in 't. zeil voor de belendende gebouwen. De brand bleef tot de schuurt jes beperkt. Voor de kortst- bij wonen den waren het enkele angstige oogenblikken. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld, daar het wel een ongewone tijd was. De meesten van de buurtbewoners aldaar hebben er dan ook zoo goed als niets van bemerkt. Donderdagmiddag toen de heer R. met zijn ven- tersauto op den Doggersvaartweg wilde keeren, ge raakte deze bij die manoeuvre in de langs den weg loopende sloot. De kraanwagen van Maarten Smit werd ontboden en deze bracht de auto weer op den weg. Deze had geen schade opgeloopen en kon der halve op eigen gelegenheid weer verder gaan. De Narcissen in bloei. Niettegenstaande de tamelijk koele natuur van de laatste dagen, staan de narcissenvelden thans mooi in bloei. Overal kan men deze velden door hun opval lende gele kleur waarnemen. Voor de tulpen was 't te koud en zullen deze met de Paaschdagen hier nog niet of spaarzaam te zien zijn. NIEUWE N I E DORP Maandag 2en Paaschdag wordt des namiddags door •de meisjes- en jongens-adspiranten van de gymver. ÏIcrcules-Hébe, met medewerking van de dames van Hébe, onder leiding van mej. Sepers en den heer Loots een matinéc gegeven in de Prins Maurits al hier. Des avonds wordt een groot bal gegeven. Zie verder adv. in dit blad. WINKEL 'Aan den dienstplichtige J. Kamp Gz. is door den minister van Defensie uitstel verleend van zijn ver plichting om op te komen voor herhalingsoefeningen tot 6 Januari 1936. I Onze plaatsgenoot J. Laan is aangenomen als leerling-monteur bij den electro-technischen dienst der Kon. Ncderl, Marine, Neem daar nu eens een paar "AKKERTJES" voor en tot Uw verbazing en welbehagen zal de pijn verdwijnen. AKKER-CACHETS helpen uitstekend bij Rheumatiek, Rheuma- tische zenuwpijn, Lendenpijn, Spit, Spier pijn, Gevatte Koude, enz, "AKKERTJES" kosten slechts 52 cent per 12 stuks. Overall DEN BEIDER DE GAANDE EN KOMENDE MAN. 29 April wordt de nieuwe Gemeente- Secretaris geinstalleerd. Naar wij vernemen zal in een buitengewone zit ting van den gemeenteraad de scheidende secreta ris.' de heer J. Kamman, zijn functie neerleggen, ter wijl in diezelfde vergadering zijn opvolger, Mr. Dr. E. van Bolhuis uit Hilversum, zal worden geinstal leerd. Deze plechtigheden zullen plaats hebben op 29 April a.s. te 2 uur. SINT PANCRAS B. en W. hebben den datum voor de gemeente raadsverkiezing gesteld op Donderdag 6 Juni. PROGRAMMA-WIJZIGING. PAASCHDAGEN. Eerste Paaschdag vastgesteld: N.H.V.B.: IA: O.S.V. 4—Bergen; 4G: DirkshornPet ten 2. Tweeden Paaschdag: 4L: Wieringerwaard 2Hel der 7. Beslissingswedstrijd voor de opderste plaats in IC: Sijbekarspel—Twisk, terrein Andijk; scheidsr. F. v. d. Kooi. Rauchbeker: Voorronde II.R.C. 2Verkade. Eerste Ronde: Z.F.C. 2Andijk; Sparta 1West- frisia 2. Gouden Kruis: Eerste Ronde: PettenH.R.C. 3; Held. Boys 1Helder 3. District Alkmaar: Eerste Ronde: UrsemKoedijk. (Alg. Sportblad.) ILN.V.B.-programma voor Paschen. Kamp. van Nederland: VelocitasP.S.V. Promotie 2e klasse: Afd. I: OvermaasZ.V.V. (21 April). Afd. II: O.D.S.—H.V.V. (21 April). -- Afd. 311: VitesseHengelo. Afd. IV: PalemigRoer mond; MiddelburgWillem II. Afd. V: Hooge- zandDe Kooi. Afd. I. Promotie 3e klasse (voor één plaats in 2 B) HVCTOG. Waar niet anders genoemd, wordt op Tweede Paaschdag gespeeld. (Sportkr.) ALCMARIA—NOORDHOLL. K.N.V.B. XL Eerste Paaschdag. Zondag 21 April a.s. wordt in Alkmaar een wed strijd gespeeld tusschen Alcmaria Victrix en een elftal, samengesteld uit derde- en vierde-klassers die bij den N.H.V.B. zijn aangesloten. Of dit laatste elftal ook „het elftal", d.w.z. het sterkst mogelijke is, durven we niet te onderschrijven, maar in elk geval is het een aardige combinatie. H. Duiveman, doel (Alkmaar); R. Mol (Purmer- steijn), P. Slikker (Alkm. Boys) achter; L. Trap (Helder), Th. Rijkers (Succes), H. K. J. Swart (Pur- mersteijn), midden; Vistor Indri (Alkm. Boys); W. Brouwer (Alkm. Boys), Albert Schmidt (Succes), J. Godschalk (Helder), B. do Grand (Alkm. Boys). Aanva.ngsuur half drie, Dc opbrengst is voor het Plaatselijk Crisiscomité. Theo Rijkers speelt niet mee, daar hij Zondag j.L tegen Meteoor zijn kuitbeen heeft gebroken. KLAAS SCHENK. Toestand redelijk. De bekende sportsman, Klaas Schenk uit Anna Paulowna, is Maandag j.1. geopereerd aan zijn knie. Hieraan had hij tengevolge van een sportongeval een ongemak gekregen, wat alleen met operatief in grijpen te verhelpen was. Hoewel de toestand na de zeer zware operatie zich niet bevredigend liet aanzien is hierin in den loop der week verbetering gekomen. Het zal nog wel enkele weken duren alvorens hij het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar mag verlaten. Moge deze alzijdige sportman, die zooveel gedaan heeft voor de sportpropaganda in Holland's Noorden, volledig en vlug herstellen! Ingezonden stukken. Oudesluis, April 1935. Waarde Redactie, Vergun mij s.v.pl. eenige plaatsruimte in uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Met deze voel ik mij verplicht om eenige regels te schrijven ter rechtzetting op het ingezonden stukje van Zaterdag 13 April van een landarbeidersvrouw. Ik zou eerst wel eens de vraag willen stellen, in wat Mantel zit u verscholen dat u als mensch uw naam er niet onder durft plaatsen, want S.D. komen toch vrij met hun meening, maar ook met hun naam naar voren, of verschillen wij van gedachten, want u spreekt wel dat wij zoo naar fascisme afglijden, maar dan is u daar mee de schuldige van. Want bedenk wel, dat u ook eerbied voor de meening van uw me de-arbeiders moet hebben. Maar niet zooals u schrijft over die mijnheer van Oudesluis, die nooit tevreden is geweest. Maar, vraag ik u, zijt u dan wel tevreden, ik weet zeker van niet, want u zijt het steeds eens geweest met al mijn ingezonden stukken van vroeger, dus was u net zoo ontevreden als ik, want anders had u die stukken van vroeger toen al moeten be strijden, maar heeft u dat nooit gedaan. En wat betreft het hoofd schudden, was niet tegen de rede van Albarda gericht, maar tegen u arbeiders vrouw, en als u meerderen zijn die het met uw in gezonden stukje eens zijn, is het ook op hen van toepassing geweest, want u spreekt daar over vrou wen die niet weten welken kant zij heen moeten. Maar ik zeg tot alle moeders: vrijheid en leven is alles waard, maar men moet ook de gelegenheid heb ben om te leven, dus uw zonen mogen niet werkloos zijn. Neen moeders, zij moeten vooraan staan in het productieproces,maar niet zooals thans dat er duizen den van uw zonen wel in het huwelijk zouden willen treden, maar niet kunnen, omdat onmiddellijk de hon ger voor de deur staat. Dat is voor mij geen leven noch vrijheid. Nu mannen, vrouwen, vaders en moeders, mijn in zicht is, uw zonen moeten voorop geschoven in de samenleving; want de toekomst is aan hen; zij moe ten het volle levenslicht kunnen genieten. Laten wij daar gezamenlijk voor strijden en dan eerst zal het mooie lied, de Internationale, zijn volle beteekenis krijgen. En tot laatst nog een enkel woord tot u, arbeiders vrouw, als u weer eens een ingezonden stuk plaatst, leer dat van mij, wees mensch en zet uw naam er dan openhartig onder. U, Redactie, nogmaals dank. Met hoogachting, K. DE GRAAF. Na den mislukten opstand in Griekenland. Zware vonnissen; maar ook vele vrij spraken. Uit Saloniki wordt gemeld, dat de krijgsraad uit spraak heeft gedaan tegen 52 medeplichtigen aan den opstand. Twee beklaagden kregen levenslang, één vijftien jaar, één tien jaar, éen negen jaar, één zeven jaar, één zes jaar. Bovendien worden al deze veroordeelden gedegradeerd. Achttien kregen tusschen de zes maanden en de vijf jaar. Zeven en twintig zijn vrijgesproken. Noorsch vliegtuig neergestort. Vier dooden. Door onbekende oorzaak is bij Hallingdal een vliegtuig omlaag gestort en in brand gevlogen. De vier menschen in het vliegtuig zijn in de vlaimmen omgekomen. VERLENGING DIENSTTIJD BIJ DE FRANSCHE MARINE. Van 24 tot 30 maanden. Parijs. Volgens een mededeeling van het mi nisterie van marine zal overeenkomstig: de verhoo ging van den militairen diensttiid van 1 op 2 iaar, de diensttiid bij de Fransche marine worden ver lengd van 24 tot 30 maanden. ANNA PAULOWNA. Paaschprogramma. Eerste Paaschdag komt B.K.C. als volgt uit tegen de Amsterdamsche vierde klasser „Ontwaakt": C. Prins; M. van Teulingen Jz., M. van Teulingen Hz.; K. Steenvoorde, W. Hoep, J. de Schipper Az.; J. de Schipper Jz., J. van Wees, H. Tauber, T. Post, Jac. van Wees. We zien met spanning de beide neven naast el kaar backen. De jongste, Maarten, is n.1. met verlof uit dienst over. Wie Tweeden Paaschdag de plaats van het vraag- teeken in de advertentie inneemt, stond gistermorgen nog niet vast. Slikker was bezig met een J.V.C.-com- binatie, doch had hiervan geen definitief nieuws. WIERINGEN. Sportnieuws len Paaschdag. H.F.C. 4Succes 3. Vertrek 9 uur. Om 't gouden kruis. 2en Paaschdag. Alkmaarsche Boys ISucces I, te Middenmeer. Vertrek 2 uur. De demonstraties op het gebied der televisie, welke door de Duitsche Posterijen te Berlijn worden ge organiseerd, kunnen zich in zeer groote belangstelling verheugen. Bij schoonmaak worden Uw handen vaak ruw, rood en onooglijk. Om ze weer snel zacht, blank en mooi te maken is Purol het eenige goede middel daarvoor. Het nieuwe gemeentemuseum te Den Haag is thans zoover gereed, dat een begin gemaakt is met het ophangen der schilderijen. De oude meesters op hun nieuwe plaats. Groote brand in Göteborg. I Twintig zaken in de bazaar-wijk in asch gelegd. V.D. verneemt uit Stockholm: Door tot dusverre nog niet volkomen opgehelderde oorzaak is gistermorgen in de z.g. bazaar-wijk te Goe- teborg een brand uitgebroken, die snel om zich heen greep. Eerst na drie uur blusschingswerkzaamheden gelukte het, verdere uitbreiding van het vuur tegen te gaan. Ongeveer een derde gedeelte van de geheele wijk, 20 zaken, zijn door den brand vernield, die gre tig voedsel vond in opgeslagen olievoorraden. Een brandweerman kreeg door glassplinters ern stige verwondingen. Ook moesten eenige brandweer lieden wegens rookvergiftiging in het ziekenhuis wor den opgenomen. Gemolde mollen. Succesvolle veldtocht te Munchen. Een „anti-mollen- campagne te Munchen, georga niseerd door schoolkinderen tijdens hun vacantiP, heeft het district, Chiem (Zuid-Beieren) bijna geheel van de mollenplaag bevrijd. In totaal werden 20.000 mollen gedood. De districts-autoriteiten betaalden aan de kinderen 4 pfennig per mol, en de boeren deden hier nog eens 4 pfennig bij voor elke mol, die op hun erf werd ge dood. Men heeft geconstateerd, dat een dergelijke kinder campagne veel goedkooper is, dan officieele metho des. POSTSTAKING TE NICE. Brievenbestellers melden zich individu eel weder aan. N i c e. De dienst der brievenbestelling wordt gaande gehouden door postbeambten door den mi nister van posterijen uit Parijs gezonden. Vele sta kende brievenbestellers, die geschorst zijn, hebben individueel den minister verzocht hen weder in dienst te stellen. y Wielrijder door auto gegrepen. Doodelijk ongeluk te Leeuwarden. Vrijdagmiddag kwart voor 3 is op den Mr. P. J. Troelstraweg te Leeuwarden een doqodelijk ongeval gebeurd. De 65-jarige heer M. Memerda. veehande laar. gewoond hebbende aan genoemden weg, stak, komende van de Spanjaardslaan, in de richting van de Landbuurt per fiets den weg over. Een auto na derde op dit oogenblik uit de richting Stiens. Het was den bestuurder niet mogelijk een aanrijding te voorkomen en ondanks krachtig remmen, werd de heer M. aangereden. Hij kwam op den motorkap terecht en werd daarna tegen den grond geslagen. Met een hevig bloedende hoofdwonde bleef hij lig gen. Dr. H. de Boer, die direct ter plaatse was, consta teerde een zware schedelbasisfractuur, welke den dood onmiddellijk tengevolge heeft gehad. Bij het voorloopig onderzoek bleek, dat den auto bestuurder geen schuld treft. Het stoffelijk overschot werd vrijgegeven en naar de woning van den overledene vervoerd. Meisje te Den Haag door een auto aan gereden en gedood. Gistermiddag ongeveer 5 uur is op de Sportlaan in Den Haag een meisje door een auto zoodanig aan gereden, dat het aan de gevolgen van deze aanrijding is overleden. I Vervroegde uitspraken. Gerrit B., Beemster, gedetineerd, opzettelijke brand stichting, 1 jaar gev. voorwaardelijk met 3 proefja ren en in vrijheid gesteld. Johannes de B. en Herman Dr., Haarlem, gedeti neerd, diefstal van boter, kaas en boerenkool: le. 6 maanden gev. 2e 8 maanden gev. met aftrek 10 we ken voorarrest. Joh. de B., Haarlem (ged.) Diefstal van konijnen te Schagen: 4 maanden gev. met aftrek van 10 we ken. Jan de B. en Joh. de B. (ged.) diefstal van paling: le. 3 maanden met aftrek van 3 maanden gev. eu 2e. 2 maanden gev.

Schager Courant | 1935 | | pagina 16