De Alkmaarsche Motorraces. HONIG S SOEP/ Koophandel, dat men als middenstanders paraat moet pijn, heeft spr. het gedaan. Gevraagd werd. of men wel noodig achtte, dat. er een middenstander in den raad komt. Verder of daartoe de kans bestaat. Het antwoord hierop luidde, dat men het moet probeeren, om het aari de weet te komen. Er zijn ongeveer 50 neringdoenden in de gemeente. Besproken werd o.m. de achteruitgang van het stommen-aantal der V.D. Naar aanleiding van de vraag, wie er essentieel de middenstandsbelangen behartigt, word opge merkt, dat niemand dit doet. Dat is' de drijfveer ge weest om iets anders te willen. Het voorloopig comi té gelooft, dat men er wel komt met het aanlal kie zers. De kiesdeeler was de vorige maal 131 4/7. Hier over werd uitvoerig gesproken in verband met de eventueele toewijzing van zetels in den raad. Aan het eind van de besprekingen stelde de Voor zitter de vraag, of men het noodig oordeelde, een vereeniging te stichten. Men besloot, een vereeniging te stichten, geheel zelfstandig, die geen politiek in den raad brengt. De naam werd vastgesteld. Gemeentebelang zal de vereen, heeten. Alle aanwezigen traden toe. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden geko zen de heeren S. Timmerman. J. Keizer, D. Schuite maker. K. Boot en Van der Mculen. Candidaten zullen nog niet worden gesteld voor de a.s. verkiezingen, gezien hel aantal aanwezigen. Er zullen nog meer leden bijgezocht worden. De candidaatstelling zal plaats vinden bij J. de Bakker op 23 April a.s. Bij de rondvraag werd nog gezegd, dat men niet in overleg wil treden, met welke politieke partij ook. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen zal de bekende operetteclub ..Ceacilia" onder leiding van d«n heer H.. .T. Zaal een uitvoering geven in hotel Concordia, alhier, op den tweeden Paaschdag met de operette ..De koningin v. Montmartrc". Het groote succes, dat de club met de twee uitvoe ringen in Oudkarspel had, waarborgt het publiek een goede uitvoering en twijfelen wij er niet aan, of ook hier zal een talrijk publiek de uilvoering bijwo nen. OUDKARSPEL. De gemeenteraadsverkiezingen zijn door B. en W. vastgesteld op 19 Juni a.s. BERGEN UITVOERING BERGER SCHOOLVEREENIGING. Een mooie avond met een gevarieerd programma. Juist; zoo moet het zijn! Een prettige, ongedwon gen omgang tusscben het. onderwijzend personeel en de kinderen; een sfeer van kameraadschap tusschen de school en de ouders der leerlingen. Dat deze fac toren er in niet onbelangrijke mate toe hebben bijge dragen den naam „Boschschool" in de gemeente een goeden klank te geven, staat wel vast en de jaar- Jij ksche uitvoering van Woensdagavond was er om te bewijzen, dat inderdaad de verhouding onderling niets te wenschen overliet. Daar stond do opgewekte, ongedwongen stemming borgvoor.De groote zaal van de Rustende Jager was tot in de vorste hoeken dicht bezet met een enthousiaste schare feestelingen. Druk snaterden meisjes en jongens in feestkleo- ding; trotsche móeders en niet minder trolsche va ders vulden met broertjes en zusjes, neefjes en nichtjes, ooms en tantes, vriendjes en vriendinnetjes tegen liet aanvangsuur de stoelenrijen en toen ruim, 7 uur het hoofd der school, de heer L. Bcyneveld den avond opende, kostte het hém toch wel even moeite de zoemende bijcenkorf tot rust te brengen. Spr. wees er op, dat de jaarlijkSche uitvoering één, der hoofdpunten, zoo niet het hoofdpunt van het schooljaar was en dat diende derhalve in eere te worden gehouden. Laat de kinderen, die zoovele maanden samen werken, ook eens samen feest vie ren, meende spr. De heer Beyncvcld verheugde er zich over, dat zoovelen aan de uitnoodiging hadden gehoor gege ven, dezen feestavond hij te wonen, doch spr. moest de clementie der aanwezigen inroepen. Niet. zoozeer voor de acteurs en actrices, die zelfvertrouwen ge noeg hadden, maar wel voor dc leidsters en lei- dors. Immers; zij vragen zich af, of het niet een groot vraagstuk is met de heele school op het too- neel te komen en of cr geen ongelukken zullen ge beuren Spr. gaf daarop een korten uitleg van het pro gramma. Vertelde, dat Wimmie de Poe die op het tooneel zou komen, een ambtgenoot was van Bruin tje Beor. Maar dit was een muzikale beer; de da mes Blom hadden de liedjes van Milne n.1. op mu ziek gezet. Het zou aldus vervolgde spr., wellicht be vreemding wekken, dat de St. Nicolaas-cantatc van Bern. Zweers werd uitgevoerd, nu Paschen voor de deur staat. Daar is veel voor te zeggen, doch verge ten mag niet worden, dat de jaargetijden zich ook niet altijd strikt aan hun tijd houden. Spr. verzocht den aanwezigen hun oordeel op tc schorten, omdat DEEL II. HOOFDSTUK I. Phil Croy. „Het is erg genoegelijk mooi te wezen", gaf Sally te kennen. Persis slaakte een zucht, die een mengsel vorm de van toeestemming en protest. „Er zijn ook de noodigc onaangenaamheden aan verbonden, beste kind. Mannen kunnen vaak zoo... zoo... hinderlijk zijn." Sally liet een spottend lachje hooren. Ze zat in haar lievclitigshouding op haar hielen in een hoekje van den divan in de ontbijtkamer van Harbridge .Court. Ze had een rose anjer in haar hand, waaraan ze. van tijd tot tijd rook. Ze was eerst den vorigen dag met Kerstvacantie naar huis gekomen en ge noot ten volle van haar vrijheid. Persis stond in een bestudeerd gracieuse houding bij een vaas, waar in ze bloemen rangschikte, en Sally sloeg haar met een eenigszins ondeugende uitdrukking in haar oogen gade. Alles wat Persis zei, wilde zc als een zeker wapen tegen haar gebruiken. „Niet zoo mistroostig," antwoordde Sally op de laatste opmerking van haar zuster. „Als je het vol gend jaar naar de stad gaat, zul je een groote sen satie wekken en al heel gauw trouwen." Persis trok haar fijne wenkbrauwen op en het. was duidelijk merkbaar hoe grof ze deze opmerking vond.; „Be^fe kind, ik heb daarmede allerminst haast," gaf ze te kennen. Sally maakte een grimas. „Het hangt er toch ze ker van af wie er komt opdagen, is het niet?" ver onderstelde ze. „Als het. een hertog was, met blauw bloed van zijn hoofd tot de voeten en bulkend van de duiten, dan..." „Je kraamt grooten onzin uit", gaf Persis op wre- veligen toon te kennen. „Dat komt enkel en alleen omdat ik nog jong ben", verzekerde Sally haar op den ernstigsten toon van dé wereld. „Naarmate ik ouder word komt de wijsheid. Maar ik houd nu eenmaal van hertogen, jij niet? Ze zijn zoo overweldigend ongenaakbaar." „Daarvan zou ik maar niet al te overtuigd we zen", merkte Persis op. „Niet?" vroeg Sally. „Ik ben er anders heel zeker van dat geen enkele hertog mij zou aankijken, on deze cantate uitging boven de gewone gelegenheids stukken. Nadat de heer Beyneveld allen een prcttigen avond had toegewenscht en het daverend applaus verklonken was, ging.het doek vaneen voor het eer ste programma-nummer. De kleintjes uit de 3 eerste klassen openden met liedjes uit Wimmie de Poe van A. A. Milne, welke werden ingeleid door een schattige conferencière en een oolijke conferencier. De aardige, vlotte melodie tjes werden met verve gezongen en de grappige be levenissen van den muzikalen béér met daverend gelach beloond. Het was een mooi begin van een mooien avond. De middenmoot der leerlingen, uit de klassen vier en vijf werden ten tooncele „De Kabouterschool" van dr. C. S. Jolmers. Het was aardig om te zien op welk een ongedwongen wijze de jeugdige acteurs en ac trices zich van hun taak kweten. We noemen geen namen, maar we willen toch even de aandacht ves tigen op het leuke spel van Hans, den ondeugen- den jongen, die door de kabouters omgevormd wordt tot een flinken knaap; op de leuke creatie van I-lans' vader en het aardige ingetogen spel van den ka bouterkoning. Een stuk met een moraal, of die mo raal door de jeugdige executanten ten volle is be grepen, moet nog worden afgewacht.n Maar dat neemt niet weg, dat het enthousiasme in de zaal telkens hoog oplaaide en ménig open doekje daar van het gevolg was. Lest best, zouden we willen zeggen, want de St. Nicolaas-cantate van Bern. Zweers, uitgevoerd dooi de vierde klasse en de meisjesschool, met solistische medewerking van de heeren Joh. Kolvers, Zaandam piano. Hanrv van Oss. Amsterdam, bariton en K. v. Vliet, Bergen, bas, onder de correcte leiding van den heer Lindeboom was een waardig slot van dezen fraaien avond. De zang klonk zuiver en mooi, het invallen was feilloos. Alleen de begeleiding had zachter kunnen zijn. Na afloop daalde een cadeau-regen neer op allen, die tot welslagen van dit feest hadden meegewerkt. Welverdiend. W I E Ft N G E N DEN OEVER. AUTO-ONGEVAL OP DEN AFSLUITDIJK. Twee ernstig gewonden. Donderdagmiddag is omstreeks 12 uur op den afsluitdijk tusschen Breezand en de Frie- sche kust een uit Zuid-Holland afkomstige personenauto, bestuurd door den heer V., procuratiehouder te 's-Gravenhage, door het springen van een achterband 2 keer over den kop eeslagen en via de schuin hellende steen glooiing in het IJsselmeer terecht gekomen. In de auto bevond zich een gezelschap, be staande uit 2 dames, 2^ heeren en 1 kind, welk laatste er zonder eenig letsel afkwam. De beide heeren liepen lichte hoofd- en schaafwonden op, doch de dames werden zwaargewond. Van een hunner werd o.m. een been geheel verbrijzeld, de andere dame liep een zoware hersenschudding op. Dr. v. d. Hem uit Makkum alsmede de marechaussee uit genoemde plaats waren vrij spoedig ter plaatse en ontboden voor het transport der slachtoffers een ziekenauto uit Sneek. Het moge een geluk heeten dat de wagen aan den teen der sfeengloqiing juist met de wielen in het water tot stand kwam, -daar slechts enkele decimeters verder het IJssel meer reeds zeer diep is. HIPPOLYTUSHOEF. HEROPENING VAN DE ZAAK VAN HIS WILMS. Van bevriende zijde vernemen wij het volgende: Heden, Zaterdagmiddag om 4 uur opent de heer His Wilms zijn geheel opnieuw gerestaureerde zaak. De architecten Peters en Baanders me'amorpho- seerden van het. oude pui een zeer modern geheel. Wij waren in de gelegenheid deze week even een kijkje te nemen. Als wij den winkel binnentreden valt ons direct op hoeveel ruimte hier te voorschijn werd gewoekerd. Keurige gesloten en stofvrije eta lage-kasten werden aangebracht, zoodat het thans af is. Vanuit den winkel kan men het bovenhuis bereiken (ook van buiten af), dat heelemaal als woongelegenheid werd ingericht. Aan de voorzijde maakte men een breed balcon, hetgeen het geheel verschillig hoe oud hij ook was." „Misschien heb je in dat opzicht wel gelijk," zei Persis, het effect van haar bloemen opnemend. „Zou je het volgend jaar het seizoen mogen mee maken?" mompelde Sally. „Dat kan cr van afhangen", antwoordde Persis. „Waarvan bijvoorbeeld?" informeerde haar ondeu gend stiefzusjc. „Jij kunt toch zeker alles krijgen wat je maar hebben wilt." „Ongelukkiger wijze niet", zei Persis. „Het is erg hard dat ik zoo..." „Onzin", viel Sally haar in de rede. „Maar", vervolgde Persis vol waardigheid, zonder eenige notitie te nemen van haar laatste uitroep, „mijn heele toekomst hangt, vrijwel af van eenige kennissen van moeder, die op het oogenblik in Oota- camund zijn, en welke vermoedelijk in Maart of April naar Engeland komen." „Ooty schijnt een verre van genoegelijk oord te wezen", merkte Sally wijsgeerig op. „Hoe eerder ze er weg zijn, des te prettiger zullen ze het vermoede lijk vinden." „Dat is juist het afschuwelijke van de geschiede nis. Ze houden van die plaats. En zij zijn eigenlijk onze eenige hoop. Het is werkelijk heel hard." „Verduiveld vervelend", gaf Sally toe. „Ik heb het land aan menschen die zelf niet weten wat ze wil len, jij ook zeker?" Opnieuw begon ze aan haar bloem te ruiken. „Is het niet grappig," ging ze vol maakt onlogisch voort, „te bedenken dat ik in het jaarjaar achttien jaar' zal wezen?" „Oh, jij", zei Persis met een neerbuigenden glim lach. „Je bent nog een baby en niemand zal je voor ouder dan acht jaar aanzien." „Dat is mogelijk", antwoordde Sally zonder zich uit het veld tc laten slaan. „Als je acht jaar bent, dan kan het leven uiterst genoegelijk wezen. Ik heb me nooit gelukkiger gevoeld dan in de zomervacan- tic." „Ik kan me werkelijk niet meer herinneren wat je toen deed", zei Persis peinzend. „We waren in Schotland, maar ik heb me niet bepaald geamu seerd. Ik voel niets voor reizen, want gewoonlijk ontmoet men het verkeerde soort menschen." „Diep tragisch. Ik zou wel willen wedden dat Joan en ik in Wimereux meer plezier hadden dan jij. Joan is altijd zoo aardig." „Ieder zijn eigen smaak. Ik voor mij zou me gru welijk geërgerd hebben in. Wimereux. Hot is er zoo goedkoop." MOTOREN. GROOTE STRIJD VERWACHT IN DE SENJDRESKLASSE! ZAL BUTTLER ZICH KUNNEN HANDHAVEN? Den Tweeden Paaschdag zal het sportpark van Alkmaar weer het centrum ziin voor motorrijdend Nederland. Dan zullen eenige duizenden uit alle provincies naar de Noordhollandsche kaasstad ko men om er getuige te kunnen ziin van dc erasbaan- wedstriiden op de meest gezellige en ongetwijfeld snelste grasbaan van Nederland. De baan zelf is natuurlijk geheel hei-zien; speci aal de bochten zijn onder handen genomen en waar schijnlijk sneller geworden. En waar ook verder de geheele entourage aanzienlijk verbeterd is. daar kan het biina niet anders, of Alkmaar zal dien Tweeden Paaschdag schoone en boeiende motorsport bieden. Van het lijvige en zeer interessante programma trekt natuurlijk het gedeelte, der seniores de grootste aandacht, al mag niet vergeten worden dat de ju niores heel weinig voor de cracks onder doen. Wat die seniores betreft, wii wijzen hier allereerst op een andere samenstelling van het programma, waardoor de races zoowel voor de renners als voor het publiek aantrekkelijker ziin geworden. Er ziin n.1. herkansingsriften ingelaseht. zoodat een pechvogel in zijn serie niet direct uitgeschakeld is. maar nog een tweede kans krijgt, om zich te plaatsen. Verder is er voor den landenwedstriid Nederland BelgiëDuitschland een nieuwe bepaling gemaakt waardoor elke lijder van elk land zal moeten trach ten. om een zoo goed mogelijke plaats te verkrij gen. Deze rece gaat n.1. met puntentelling, zoo dat niet de eerstaankomende wint. maar wel het land, dat de meeste punten krijgt. Er zal dan strijd ziin om de eerste plaats, maar ook strijd om de 6e, 7e en 8ste plaats! En nu nog even een paar namen. Wat zegt df le zer wel van een serie: Sedan Graf. Lambert. Vital. v. Dalsum, Hartman en de Ridder? En wat van een: Buttler, Tuerlinx. Beverdam, v. Diik. Houtop en Rijk? Of een striid tusschen Ziemer. v. Diik. Wes- terop. Al en Schot? <"»f o-v, tusschen Riik. Hartman Bosman, Houtop en Moeke? Ons dunkt, dat hier verdere woorden onnoodig ziin. Zoo'n serie moet daverend ziin: men zal fraai bochtenwerk kunnen zien, men zal kennis maken mot verschillende „stiilen" men zal... Ja eindelijk en vooral zal men zelf kunnen zien of Buttler noo- «steeds onze Holland«=che renners de baas is! En of Ziemer net zoo snel of nog sneller is dan Buttler. Onze van Diik, Hartman, Houtop en al die ande ren zullen vechten, om aan de Duitsche hegemonie ecu einde te maken! Ziedaar, waar Alkmaar op wacht! wel ten goede komt. Door den winkel gaande, ko men wii in het groote magazijn. Keurig is alle voor raad daar gesorteerd en in bepaalde afdeelingen en vakken geborgen. In het magazijn is een kantoortje verrezen. Door hel geheele huis heen is centrale verwarming, wat. een groot voordeel genoemd kan worden voor de verschillende rookartikelen. Inder daad heeft de heer Wilms met, de hem beperkte ruimte wonderen doen verrichten. Het vroegere per ceel is niet meer terug te kennen. Een woord van lof aan de aannemers Gebr Boer- sen is wel on ziin pla,ats. waarhii wii de architecten Peters en Baanders niet. -voorbij lobpen. Het schilderwerk werd verricht door den heer J. Bruul. het electrisch door P. Duiinker. het sanitair door L. Geuzebroek en ten laatste werd de centrale verwarming geleverd door fa. de Vries. Alkmaar. Zooals bekend heeft de heer His Wilms aan de heropening van zijn zaak op 20 April a.s. een attrac tie verbonden. (Zie ook ons blad van Donderdag). Wii twijfelen niet of de ondernemende heer Wilms met ziin gezin zal het deze dagen niet aan belang stelling ontbreken, zoowel van leveranciersziide dan wel van de zijde der clientèle. Ook wii wenschen onzen medewerker hierbij veel succes met ziin nieu we zaak. WARMENHUIZEN Vergadering van de Linksche Kiesvereeniging in de zaal van den heer Slikker. Voorzitter heette de aanwezigen welkom en had door het verspreiden der circulaires meerdere op komst verwacht. Na enkele besprekingen volgde samenstelling van de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing. De heer P. J. Mink (raadslid) deelde aan de ver gadering mede, dat hij zich voor deze functie niet meer beschikbaar stelde. De uitslag van de candidatenlijst luidde na gehou den stemming als volgt: 1. P^ Slot; 2. Mevr. Vogelaar—van Driel; 3. C. Geus; 4. U. Slot; 5. H. Laurmann; 6. P. Vergay; 7. K. Wildeboer; 8. P. Sevenhuysen Gz. De heer Sevenhuysen zal met deze benoeming in kennis worden gesteld. Mocht voornoemde evenwel bedanken, dan acht de vergadering 7 candidaten vol doende veilig. Voorzitter bracht in zijn sluitingswoord naar vo ren welke taak op ons rust en met klem drong hij aan om eendrachtig samen te werken. Overtuig ook hen die nog misschien zoekende zijn en geen vast be sluit hebben genomen. Versnipper uw stem niet, bedenk wel, het is in het belang van ons allen. Hierna sluiting. ZIJ BE ST. MAARTENSBRUG. De brandstoffenzaak en groentenhandel, eigendom van Mej. de wed. D. de Leeuw, is uit de hand ver kocht aan den heer W. Schuuring alhier. Voor rekening van den heer Kuit te Julianadorp zal aldaar een landhuis worden gebouwd. Het werk hiervan is opgedragen aan onzen vroegeren plaatsge noot den heer B. Zeeman. Burgerlijke stand van 12 t.m. 18 ApriL Geboren: Arend Johannes, zoon van Cornelis Klaa- vcr en van Harmke Meijer; Jan Arie, zoon van Klaas van der Oord en van Maart je Kuiper. Ondertrouwd: Arie Eriks, oud 26 jaar, veehouder en Jannetje Glas, oud 21 jaar, beiden alhier; Jan de Groot, oud 27 jaar, landbouwer te Harenkarspel en Dieuwertje Maria Eriks, oud 20 jaar, alhier; Maria Jacobus Josephus Goltstein, oud 29 jaar, controleur landbouw-crisiswet, te Limbricht, en Johanna Mar- garetha Klaver, oud 23 jaar, alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Trijntje van Dompselaar, oud 82 jaar, weduwe van Simon Mosk. NIEUWE N 1 E DO RP Naar we vernemen zal vanwege de Rev. Soc. Arb. Partij de volgende lijst met candidaten voor den gemeenteraad worden ingediend: 1. H. Koorn; 2. J. Edel; 3. P. Wit; 4. P. Ruig. HOOGWOUD Uitslag verkiezing Provinciale Staten. Lijst 1 6 geldige stemmen; lijst 2 20 st., lijst 3 493 st., lijst 4 4 st., lijst. 5 153 st., lijst 6 6 st., lijst 7 19 st, lijst 8 1 st, lijst 9 218 st, lijst 10 8 st., lijst 11 8 st., lijst 12 0 st., lijst 13 86 stemmen. Totaal 1022 geldige stemmen; van onwaarde 47. Totaal aantal uitge brachte stemmen 1069. GALLA NT SOOG Woensdagmiddag was voor de schoolkinderen een feestmiddag. Het St. Nicolaasfcest moest, vorig jaar door de heerschende besmettelijke ziekte uitgesteld worden, maar wat in 't vat is, verzuurt niet. Hoe wel natuurlijk de Sint ontbrak heeft de jeugd zich best geamuseerd; ook vele ouderen genoten van den alleraardigsten middag. i LAND EN TUINBOUW. Voor tusschenbouw en nateelt tusschen en na vroege aardappelen dient de volgende regeling aan gehouden te worden. Iemand, die vroege aardappelen op den wijden régel 'wil telen, blijft toch gebonden aan de opper vlakte voor vroege aardappelen, die hem op zijn teeltvergunning is toegestaan. Teelt op den regel veroorlooft dus niet zijn toegestane oppervlakte met 1/3 of meer uit te breiden. Ook de groenten, die tusschen deze vroege aard appelen geteeld worden moeten gedekt zijn door een nateeltvergunning voor de volledige oppervlakte, wel ke voor deze tusschen- of nateelt benut wordt. Ook de nateelt na bloembollen of andere dan tuin- bouwgewassen mag slechts geschieden over een op pervlakte als onder punt 7 der teeltvergunning wordt toegestaan. Wanneer men dus b.v. 20 are nateeltver gunning heeft na andere gewassen en deze wil uit oefenen op de bloembollenpaden, mag men niet een grooter oppervlakte dan 20 are (inclusief de bloem bollenbedden) bezaaien of beplanten. Reclames, dat in verhand met dc bovenuiteengezet- te regeling, registratie van bepaalde bedrijven in 1933 foutief is, kunnen alleen in behandeling geno men worden, wanneer de werkelijk beteelde opper vlakte in 1933 duidelijk omsclxteven en overtuigen de bewijzen van de onjuistheid der registratie van 1933 overgelegd worden. Ls S~u2jchis -éjesi. „Ja, erg min", vond Sally. „Daarom voelden Joan en ik ons er zeker zoo gelukkig. ïn ieder geval was het ook tienmaal prettiger dan thuis te zijn." „Alles is per slot van rekening beter", oordeelde Persis. „Zelfs Berry was langen tijd met vacantie." „Ja, hij trok naar Zwitserland. Ik heb hem sinds de Paaschvacantie niet meer ontmoet, en ben zelfs heelemaal vergeten hoe hij er uitziet." „Hij wordt bijzonder knap", vertelde Persis. „De Admiraal schijnt geweldig met hem ingenomen te wezen." Sally maakte een grimas. „Ik houd niet van zoo genaamd mooie mannen", zei ze minachtend. „Ze verbeelden zich altijd door alle meisjes nageloopen te worden. Wat scheelt zijn moeder?" „Ik weet het heusch niet. Waarom vraag je dat?" „Joan zei dat ze er zoo slecht uitzag, maar ik heb haar nooit met een kleur gezien. Jij wel? Op welke manier wordt Berry's meerderjarigheid gevierd?" Sally sprak op nonchalanten toon, doch er lag een blik van opwinding in haar mooie, groene oogen. Persis keek haar van terzijde vol beteekenis aan. „Ik veronderstel dat het een ouderwetsche fuif zal worden. Een diner voor de pachters in de een of andere zaal, dansen en spelletjes. Ik heb er nog niet veel van gehoord. Joan weet er zonder twijfel al meer van." „Berry zal een schitterende partij wezen", merkte Sally als terloops op. Persis wierp haar hoofd in den hals. „Een kwestie van opvatting. Per slot van rekening heeft hij geen titel en is dus een gewone landjonker. Verder niets." „Volkomen juist. Ik veronderstel dat jij hem niet eens zoudt willen hebben." Persis trok haar schouders op. „Denkelijk niet", zei ze bedaard. „Mag ik die anjer hebben waarmee je aldoor zit te spelen?" De groene oogen ontmoetten de blauwe. Sally lac.hte kinderlijk, ondeugend, en liet het tipje van haar tong tusschen haar tanden zien. Daarna stak ze de anjer met een haastig gebaar in het dikke zwarte haar achter haar oor. „Geloof je niet dat de bloem er hier veel mooier uitziet?" vroeg ze. Persis glimlachte thans niet. „Oh, nee, allerminst", zei ze op ernstigen, nadrukkelijken toon. „Onver schillig wat jij ook ter versiering aantrekt, het helpt totaal niets. Je kunt dien onzin dus evengoed uit je hoofd zetten." „Welke onzin?" vroeg Sally. En toch werd Persis grof-eerlijk. „Het is belache lijk je te verbeelden eenige uiterlijke attracties to bezitten, want die heb je niet. Je bent precies een Chinees zonder staart." „Wel bedankt voor het compliment," riep Sally luid lachend uit „Een prachtig idee. Misschien kau ik dus als ik naar China of Japan ga iemand met een titel opdiepen die me zeer mooi vindt. Zou het niet buitengewoon grappig wezen, Persis, als ik met een Prins van den bloede trouwde, en jij je tevre den moest stellen met een graaf?" Er kwam nu een uitdhruklting van verontwaardi ging in Persis' oogen. Ze vond het niet noodig ant woord op dit laatste gezegde te geven. „Als je ge noeg aan die anjer geroken hebt, dan kan ik haar zeker wel weer in de vaas zetten. Dat wil zeggen als ze daarvoor nog frisch genoeg is." „Dat is ze zeker niet", riep Sally schaterend uit. „Volkomen verwelkt door de aanraking met mijn afschuwelijke Chineesche huid. Ik zou de bloem maar stilletjes laten waar die nu is." „Je bent belachelijk ijdel", zei Persis scherp. „En waarop moge de hemel weten. Als je iets ouder bent, zul je vermoedelijk inzien hoe dwaas je je aan stelt." „Dat zal een goede les voor me wezen," zei Sally. „Is het wel ten volle tot je doorgedrongen dat ik in Februari achttien wordt?" „Je zult in elk geval nog tot den zomer op school moeten blijven," luidde het grimmige antwoord. „Dat weet ik", zei Sally bleek van woede. „Daar voor heb jij zeker gezorgd?" „Mama vond dit het beste," zei Persis waardig. .Zonder twijfel is het ook zoo. Je bent nog belache lijk kinderachtig voor je leeftijd." „Nog eens bedankt", zei Sally met trillende lip- len. „In ieder geval kunnen jullie me geen van al len na Juli op school houden, hoe kinderachtig ik dan ook nog moge wezen." Persis bekeek haar vaas met bloemen met ken nersblikken, en was klaarblijkelijk van opinie, dat ze het best zonder Sallv's anjer kon stellen. „Nee, in Engeland zeker niet. Je bezit niet voldoende ver stand om te studeeren ongelukkigerwijze. Ik heb echter hooren vertellen dat je nog een paar jaar naar een kostschool in Brussel zou worden gestuurd om daar wat manieren te leeren." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18