Voederkool. Verscheidene voordeelen. GODSDIENSTWAANZIN. Groote opwinding in een Zweedsch dorp. RADIO B O E R D E R IJ. DE TEELT ER NIET OP GERICHT OM ANDERE VOEDERGEWASSEN TE VERVANGEN, MAAR WEL OM DEZE AAN TE VULLEN. De belangstelling voor deze winterkooï is den laatsten tijd zeer groot. De teelt past dan ook zeer wel in het streven van tegenwoordig, om zooveel mogelijk in eigen behoeften te voorzien. Door het hooge eiwitgehalte van dit gewas, zal men niet on belangrijk op de voerrekening kunnen sparen, en door de wintervastheid (mergkool kan tot 10 gr. C. vorst doorstaan) zal men de beschikking kunnen hebben, ook gedurende de wintermaanden, over frisch. gezond en smakelijk groenvoer. De teelt van voederkool, zal er niet in de eerste plaats op gericht moeten zijn om andere gewassen, als stoppelknollen en misschien ook voederbieten, te vervangen, maar wel om deze aan te vullen, d.w.z. nog over groenvoer te kunnen beschikken, wanneer de tijd van de knollen verstreken is. Bij proeven in Drente bleek n.1. dat de opbrengst in Kg. per H.A. van knollen iets hooger was dan van Eng. mergkool. De hoeveelheid geoogste eiwit per H.A. is echter van mergkool hooger. (1 Kg. mergkool is aanmerke lijk voedzamer dan 1 Kg. stoppelknollen). Nu is de opbrengst sterk afhankelijk van de grondsoort, tijd van zaaien (of pooten). bemesting enz. Het gewas schijnt dankbaar te zijn voor een rijke stikstofbe- smesting. Zoo kreeg men te Boxtel bij een bemesting met 400 Kg. Ammonsalpeter een opbrengst van 47000 Kg. en met 100 Kg. Ammonsalpeter 18000 Kg. op brengst per H.A. (Tweede gewas), v Het eiwitgehalte noemt toe bij meerdere stikstof- bemesting en daalt iets bij ouder worden der plan ten. Dus hoe vroeger geoogst hoe hooger het eiwit gehalte. Als hoofdgewas geteeld geeft men op brengsten fers van Eng. mergkool tot 100.000 Kg. per H.A. Gem. kan de opbrengst op pl.m. 80000 Kg. ge steld worden, en als stoppelgewas varieeren de op brengsten van 35 tot 45000 Kg. per H.A. Ze wordt door alle diersoorten met graagte gege ten. Ook door varkens en het zachtere merg wordt ook door kippen opgenomen. Soorten: de twee belangrijkste zijn: a. de Engelsche mergkool; b. de Fransche bladkool. De opbrengst van de eerste, zoowel als hoofdge was als nagewas, is grooter dan van de tweede. An deren geven weer gelijke opbrengsten. Bii de Eng. mergkool is de verhouding bladstengel 54, ter wijl de Fransche. zooals de naam ook al aangeeft, overwegend uit blad bestaat. De stengel is met een voor het vee smakelijk merg gevuld. Deze wordt bii de Fransche soms zoo hard dat hij niet door het vee opgenomen wordt. Aangezien bij vorst het eerst blad- verliezen optreden, zal ook hierom aan de Engelsche de voorkeur gegeven moeten worden. De bewerking van den grond is als voor voederbie ten of stoppelknollen. Voerkool vraagt, veel stikstof en kali, terwijl op zuur reageerende grond een kalk- bemesting aanbeveling verdient. Van de stikstof geeft men de helft bii of kórt na het pooten, terwijl de rest eenigen tijd later wordt toegediend. Zaaitijd pl.m. 1 Juni; in ieder geval niet voor half Mei. a. Men kan direct op de betreffende akker uit zaaien (pl.m. 3 Kg. per H.A.) op rijen en dan later uitdunnen tot 40 a 50 c.M. Wellicht nog beter 50 a 60 c.M. b. Als nagewas in een vroege stoppel (aardappe len, plulcerwten, of een vroege graansoort). Men dient dan 6 a 8 weken oude plantjes te pooten, achter de ploeg (telkens een voor over te slaan) of met de schop, 40 tot 50 c.M. afstand. De plantjes worden gereed gemaakt op een kweek bed, waar men ze niet te dicht zaait (b.v. 20 c.M.) daar anders de planten te spichtig groeien en juist de forsche planten na pooten de beste resultaten ge ven. 3 ons zaad is toereikend om 1 H.A. te beplanten. Een bezwaar is dat het planten juist valt in <Jen drukken oogsttijd. Op een bedrijf in Noord-Brabant gaf men op: 30 uren met Z man voor 1 H.A., met de schop geplant. De planten slaan zeer gemakkelijk aan. Zelfs bij droogte en op lichtercn grond bleef geen plant achter Alleen de .groei stond geruimen tijd stil. Men plante zoo vroeg mogelijk: niet later dan begin Augustus. Planten door knolvoet aangetast kan men in een Germisanoplossing behandelen. In Boxtel waren 60 pet. van de planten op een proefveld aangetast door knolvoet. De planten vertoonden uiterlijk niets en de practijk zegt dat men aangetaste planten gerust kan uitpooten. Mij lijkt dit echter op oud koolland zeer riskant, hetgeen proeven in Noordholland ook wel bewijzen en zouden dus perceelen, besmet met de sporen der lcnolvoetzwam, liever voor de cultuur van voederkool uitsluiten. Over de meest geschikte rijenafstand loopen de meeningen nogal uiteen. In Boxtel kreeg men bij rijenafstand 30 a 40 c.M. en 50 60 c.M. .geen groote opbrengstverschillen (6000 Kg. per H.A.) Van de Broek raadt aan 50 bij 50. Bij te dichte stand hinde ren de planten elkaar en zal de opbrengst uit dien hoofde dalen. Dichtheid is sterk afhankelijk van: of men heeft hoofdgewas of nagewas, of men zwaar of licht bemest, zware of lichte grond enz. Het ge was, dat aanvankelijk langzaam groeit, dient men 1 2 maal te schoffelen. Later bestrijden de bladrijke planten zelf het onkruid, zoodat het land in zoo goed als onkruidvrijen toestand achterblijft. Men kan in den nazomer veel last van rupsen krij gen. Onheil is te voorkomen, door dadelijk bij begin nende schade in te grijpen, en bespuiten met Pa- rijsch groen (1 gram per L. water). Oogsten. De oogst begint, zoodra het ander herfstgroenvoer opgevoerd of ingekuild is. Men steekt de planten af, aan de voet, en voert geleidelijk het gewas van het veld op, totdat de strenge vorst de oogst ineens nood zakelijk maakt. Men voert dan de bladeren eerst op en stapelt de stengels op een droge plaats, in een niet te dichte laag, op met stroo afgedekt om bevrie zen tegen te gaan. Tot 10 gr. C. vorst doorstonden de planten- goed. Maar eerst vorst, daaropvolgende dooi en toen op nieuw vorst gaf 80 pet. verrotting. Het veiligste is dus wel om na afloop der groeiperiode (Dec.) op bovengenoemde wijze te oogsten. In dunne lagen broeit de hoop niet (lage wintertemperatuur) en da gelijks kan men de noodige hoeveelheden opvoeren. Hieromtrent zijn echter nog geen praktische proe ven bekend. Het spreekt vanzelf dat bevroren plan ten, alvorens te voeren, eerst ontdooid moeten wor den. Opbrengsten. Zooals reeds in den aanvang is medegedeeld loo pen de opbrengsten zeer sterk uiteen (afhankelijk van verschillende omstandigheden). De scheikundige samenstelling is zeer goed. Aan het Proefstation in Hiedesheim geeft men van groe ne Engelsche mergkool: Droge stof Ruw eiwit Vert. ruw eiwit Blad 12.25 2.71 2.46 Stengel 12.62 2.18 2.05 De Nederl. cijfers zijn over het algemeen iets la ger. Rekent men met een H.A.-opbrengst van 36000' Kg. per H.A. (nagewas) en een verhouding stengel blad als 4:5, dan geeft dit dus een opbrengst van 820 Kg. vert. ruw eiwit per H.A., hetgeen evenveel is als in 2560 Kg. vetarm lijnmeel zit. Het aschgehalte kan op 1.9 gesteld worden, met een Ca/P verh. van 20/12. Het Ca-geh. is hoog en verhoogt dus de waarde als veevoeder. Voeren. Men voert de planten heel of gesneden. Het laatste brengt natuurlijk extra werk mee. Daarom het eerste prefereeren en dan alleen de harde stengels doorsnij den, nadat de dieren de bladeren er hebben afge- vreten-. Aangeraden wordt, niet meer dan 20 a 25 Kg. per dier per dag te voeren en dan te voeren naast bieten. Men kan wel tot ongeveer 40 Kg. gaan, maar wor den dan minder goed opgenomen. Voederkool werkt eenigszins verstoppend; past dus uitstekend naast stoppelknollen of wat bieten. Het is een zeer zindelijk voedsel en vertoont geen knollen-smaak. Het heeft, dus ook wat dit, hetreft weer veel voor op knollen, die mogelijk door de on zuiverheden (aarddeeltjes) vaak diarrhee veroorza ken. De invloed op de melkopbréngst zou gunstig zijn en het vetgehalte iets stijgen. De groote voordeelen van voederkool zijn dus (als nagewas verbouwd): 1. De grond is beschikbaar voor twee teelten per jaar. Het is dus mogelijk eerst een gesteund gewas te verbouwen. 2. Men beschikt over een belangrijke hoev. eiwit uit eigen bedrijf. 3. Men heeft ook gedurende de wintermaanden de beschikking over een uitstekend groenvoer. 4. Men heeft geen inkuilingskosten en verliezen. Punt 2 en 3 hebben tot gevolg dat sterk op de voerrekening kan bespaard worden. Immers men heeft nu in een tijd, waarin het meeste voer aan gekocht moet worden, nog de beschikking over eigen geteelde producten. Gezien de vele voordeelen van voederkool, vooral als stoppelgewas, zouden wij een ieder die daartoe in de gelegenheid is, willen aanraden er eens een proef mee te nemen. De Rijksveeteeltconsulent. L. DE VRIES. Voorspelling van een Laestadiaanschen leeke-predi- kant. De vliegende ark, die uit de hemelen op het meer zou neerdalen. Een tijd geleden is melding gemaakt van de voor spelling van den Laestadiaanschen leeke-predikant Korpela, dat uit de hemelen een vliegende ark van goud en zilver neer zou dalen op het meer bij Kiru- na in Zweden, om 666 uitverkorenen aan boord te nemen ën hen naar het Heilige Land te brengen. Dagen lang hebben de volgelingen van Korpela gods dienstoefeningen gehouden, tot zij in hevige extase, maar waarschijnlijk meer nog door oververmoeid heid, zoodanig optraden, dat de autoriteiten moesten ingrijpen om hen te kalmeeren. Honderden, aldus de corr. van de N.R.Ct, te Stockholm, meest nieuwsgie rigen, hebben op den dag dat de ark zou komen, aan het meer staan wachten, maar de ark is niet gekomen, daar volgens een der leiders van de sekte Korpela zelf is inmiddels naar z'n vaderland, Fin land, teruggereisd, en zal niet meer in Zweden toe gelaten worden nog niet voldoende volgelingen waardig bevonden zouden zijn om met de ark mee te gaan. Nu zal die, naar verscheidene geloovigen in visioenen meenen te hebben vernomen, „om zes uur op den zesden dag van de zesde maand" op het meer bij Kiruna of op de Tornealv bij Pajala neer dalen. In eenzame gehuchten in Lapland blijkt de bewe ging zich de laatste weken vrij sterk verbreid te hebben. Zoolang de Korpelanen andere menschen niet storen hebben de autoriteiten uiteraard weinig aanleiding zich er mee bezig te houden. Maar op verschillende plaatsen is het tot ernstige excessen gekomen. Zoo hebben de kranten, die veel aandacht aan de zaak besteden, kunnen vertellen over een hulptelefoonstation, dat. niet meer bediend wordt, en over telefoonlijnen, die vernield zijn. om dat de telefoon een bedenksel des duivels zou zijn. Korpelanen in enkele gehuchten ziin bii de ongeloovi- gen de huizen binnengedrongen om hen te tuchti gen teneinde de bopze geesten te verdrijven en aldus de ongeloovigen te bekeeren. vloekend en tierend kruipen of dansen zij langs den weg en schoolkinde ren doen mee en vallen de onderwijzeressen voort durend lastig. Er wordt verteld, dat de Korpelanen kinderoffers willen brengen en het heeft daarom bet noodige opzien gewekt toen een kindie van eenige maanden onder verdacht lijkende omstandigheden dood gevonden werd. Het onderzoek der politie heeft uitgewezen, dat men hier echter met een ongeluk te doen heeft en on verzoek der ouders zal het lijk je slechts voorloopig bijgezet worden, opdat men het mee kan nemen wanneer de ark komt. Tntusschen blijken enkele volgelingen beproefd te hebben of zij nog door zonden bezwaard waren door op een gloei end gestookte kachel te gaan zitten of te trachten van een dak van een schuur af te vliegen. De plaatselijke politie, die met mannen van de staatspolitie versterkt is, heeft tot nu toe een twaalf- Voor den Paaschmaaltijd. Een slechte tijd! Ja, maar toch vieren we het Paaschfeest in den huiselijken kring. Zóó, dat het een paar fleurige da gen worden, die ons de herleving in de natuur om ons heen doen mee-ondervinden; maar ook zóó, dat geen groote uitgaven ons later spijt doen hebben over onze buitensporigheid. Hoe leggen we dat aan? In de eerste plaats zorgen we natuurlijk voor een genoegelijke stemming in huis: een paar bloemetjes hier en daar zijn met weinig kosten te bereiken, hetzij we ze buiten wonende zelf gaan opzoe ken in de wei of langs de sloot, hetzij we voor een klein bedragje ons iets verschaffen van de bloem- bollenweelde, waaronder speciaal de narcissen door hun „zonnigheid" uitblinken. Verder besteden we wat extra-aandacht aan onze maaltijden, zoodat we er met de anders toch op ta fel verschijnende levensmiddelen, het alledaagsche in vervangen door het feestelijke. Gelukkig zijn de eieren de Paaschtractatie bij uitnemendheid! goedkoop, vooral als we er bij in aanmerking nemen, dat ze in voedingswaarde met het vleesch op één lijn staan. Bij de broodmaaltijden, maar ook in het warme middagmaal krijgen dus de eieren een plaats. En, omdat het Paschen is, bepalen we ons niet uitslui tend tot het eenvoudige gekookte ei, maar probee- ren we er „iets meer bijzonders" van te maken, dat onzen Paaschdisch eer aandoet. Veel succes kunnen we b.v. hebben met een fris- schen schotel sla, waarbij we de eieren met hun helder wit en geel als een aardige omranding ge bruiken. In dezen tijd van het jaar kunnen we kropsla ge bruiken; is het echter wel algemeen bekend, dat ook spinazie zich zoo uitstekend voor het bereiden van sla leent? Maakt u ze maar eens klaar volgens onderstaand recept en geeft u er de gebruikelijke hardgekookte eieren eens bij, zooals het tweede recept ze beschrijft Sla van jonge spinazie (4 personen). 1 pond jonge spinazie, 4 eetlepels slaolie, 2 4 3 eetlepels azijn, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 preitje of uitje, 2 koude gekookte aardappelen, 1 theelepel mosterd, 2 theelepels zout. Zoek de spinazie zorgvuldig uit en wasch ze eeni ge malen (zoo lang. tot het water volkomen helder en zandvrij blijft). Sla ze goed droog uit, door ze b.v.. in een schoonen doek samen te nemen en dan uit Ie „slingeren" (een slamandie is natuurlijk ook goed!). Wrijf in een diep bord de koude aardappelen goed fijn (met een vork), roer er den mosterd en het zout door (misschien ook een ietsje meer), daarna de Maggi's Aroma en vervolgens eerst de olie en dan den azijn. Meng met dit sausje de spinazie luchtig aan met behulp van slalepel en -vork; breng de sla over in een slabak of stapel ze op in een meer ondiepen schotel. Geef in het eerste geval de ..gevulde eieren" (zie volgend recept) er op een afzonderlijken 6chotel bij, of gebruik in het tweede geval de eieren als om randing langs de opgestapelde sla. Gevulde eieren (4 personen). 8 hardgekookte koude eieren. 50 G. (V<j. ons)1 versche boter, ongeveer 1 eetlepel fijngesne den peterselie, wat peper en zout. 1 thee lepel Maggi's Aroma. Pel de eieren en snijd ze precies doormidden, hetzij in de lengte of in de breedte. Neem uit de helften voorzichtig de dooiers weg; wrijf die fijn en ver meng ze met de eenigszins week geroerde boter, de Maggi's Aroma, de peterselie, wat peper en wat zout. Vul, met behulp van twee theelepeltjes, de eiwit- bakjes hoog-op met het dooiermengsel en schik ze daarna op een schotel of rondom de sla. tal Korpelanen naar het provinciale krankzinnigen gesticht overgebracht. Enkele anderen zijn in obser vatie. De autoriteiten op verschillende plaatsen heb ben voorts verscheidene ouders de macht ontzegd en de kinderen, ongeveer twintig in getal, bii andere, nuchtere, families of in schoolinternaten onderge bracht, terwijl voorts een verbod tot het bijwonen van den godsdienstoefeningen der Korpelanen door schoolkinderen is uitgevaardigd. ZATERDAG 20 APRIL. HILVERSUM (301 M.) VAR A-uitzending. 8.00 Orgelspel Cor Steijn: 8.30 Gram.pl.; 10.00 Mor genwijding VPRO.; 10.15 Voor de Arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Gram.pl.; 12.30 De Zonne kloppers olv. C. Steijn; 1.151.45 De Flierefluiters; 2.00 „Hoe de toonkunst groeide": 2.20 Cooperatie- lcwartiertje; 2.35 Pianorecital D. Wins; 2.45 Ds. A. v. d. Heide spreekt over reclasseering; 3.00 Dubbel X- ensemble: 3.30 Radiotooneel olv. W. van Cappellen; 4.00 Hollandsche Kamermuziekvereeniging: 5.00 Causerie; 5.15 Gram.pl.; 5.40 Literaire lezing M. Wol tors; 6.00 Do Wielewaal olv. P. Tiggers; 6.30 Lezing E. Lasker; 6.50 Orgelspel J. Jong; 7.00 Solistencon cert; 7.45 TJitz. v. d. Centr. Bond v. Transportarbei ders: 8 00 Herhaling SOS.-berichten: 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia; 8.10 Gram.pl.; S.30 Reportage v. d. Flora te Heemstede: 8.50 Vioolrecital E. Walis; 9.00 VARA-Orkest olv. H. de Groot en J. Sctynidt (tenor) 10.00 VARA-Maandrevue; 11.00 „De Droom, die een nachtmerrie werd", spel van Boer, m.m.v. F. Nicn- huys en gr.pl.; 11.1512.00 Gram.pl. HUIZEN f1875 M."> KRO--uitzending. 8.00 Gram.pl.; 8.15 H. Mis: 10.00 Gram.pl.; 11.3012.00 Godsd. halfuur: 12.15 Gram.pl. 2.00 Declamatie: 2.20 Gram.pl.; 2.30 Sport; 3.004.00 Kinderuur; 4.15 Schlagermuziek, gram.pl. en lezin gen; 8.00 Vaz Dias: 8.05 Orkestconcert m.m.v. solis ten en gram.pl.: 10.15 Gram.pl.: 10.30 Vaz Dias; 10.35 Orkestconcert; 111512.00 Gram.pl. DROITWTCH 9.20 Voorlezing; 9.359.50 Morgenwiiding: 10.20 Gr. pl.; 11.05 BBC-Northern-orkest; 12.20 Commodore Grand Orkest: 1.20 Het Bolfaster Omroeporkest: 2,20 Orgelspel D. Thorne: 2.50 Het Scruire Celeste Octet; 4.05 Amerikaansch Relais: 4.35 Dansorkest olv. H. Hall: 5.20 Berichten; 5.50 Sportnraatje: 6 05 Welsch Intermezzo; 6.20 Interviews; 6.50 Het Orkest van Z.M. Welsh Guards; 7.50 Variété-nrogramma: S.50 Be richten; 9.20 Theater-orkest; 10.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS f1648 M.) 6.20 en 7.20 Gram.pl.; 11.35 Orkest concert; 7.20 Gevar. programma: 9.50 Dansmuziek. KALUNDBORG f1251 MA 11.20—1.20 Concert uit Rest. Wivex: 2.50—4.50 Om roeporkest: 7.20 Paaschprogramima; 9.50 Fransche muziek; 10.3511.05 Gram.pl. KEULEN f456 MA 5.20 Gram.pl.: 6.35 Orkestconcert: 11.20 Omroeporkest 12.35 Omroepkwintet: 1.35 Gram.pl.: 3.20 Vrooliïk pro gramma; 5.40 Concert; 8.30 Uit Mtinchen: Omroep orkest olv List; 9.40 Gram.pl.; 10.35—11.20 Paasch- programma. ROME (421 M.) 8.20 Opera-uitzending. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Gram.pl.; 11.50 Russische muziek; 12.50 I.20, 3.20 en 3.50 Gram.pl.; 5.20 Mozart-concert.: 6.20 Gram.pl.; 7.20 Cabaret; 8.20 Omroeporkest; 9.30— II.20 Dansmuziek; 484 M.: 11.20 Gram.pl.; 11.50 Om roeporkest; 12.501.20 en 3.35 Gram.pl.; 4.20 Paul Godwin's orkest; 5.20 Gram.pl.; 5.50 Pianorecital; 6.20 Gram.pl.; 7.20 Omroeporkest en Radiotooneel; 9.30—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 1Tja Livschakoff's orkest en het Omroepkleinor- kest; 9.20 en 10.05 Berichten; 10.20 Concert uit Mun- chen; 1.20—11.50 Declamatie. ZONDAG 21 APRIL 1935. HILVERSUM (301 M.) 9.00 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO.; 8.00 AVRO. 9.00 Gram.pl., 9.05 Voetbal- en post- duivennieuws; 9.10 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga; 9.40 Causerie; 10.00 Orgelspel J. Jong; 10.30 Tooneel- praatje; 10.45 VARA-Orkest o.l.v. H. de Groot, m.m.v. R. Krol (piano en cello); 11.15 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij; 11.30 Vervolg concert; 12.00 Klokkenspel en Uurslag van de Kathedrale Basiliek van St. Jan te Den Bosch; 12.01 Gram.pl.; 12.30 Ca rillonbespeling uit Den Bosch door Toon van Bal- kom; 12.50 Concert door H. Cals (sopraan) en P. Palla (orgel); 1.15 J. H. Doorn: Omstreeks Paschen in Jeruzalem; 1.30 V. v. Leeuwen Boomkamp (cello) en Henr. Bosmans (piano); 2.00 Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr., 2.30 Groninger Orkestvereen. o.l.v. Kor Kuiler. In de pauze: Voordracht Leo Straus. 4.20 Sport van den dag (om 4.45 Vaz Dias); 5.00 K. Pruis en Stella Seemcr in hun repertoire; 5.30 Voetbal praatje; 5.45 Gramofóonpl.; 5.50 Sportnieuws; 6.00 A. v. d. Horst (orgel) en T. v. d. Sluys (sopraan); 7.00 Wijdingsdienst m.m.v. Ds. J. J. Thomson (toespraak) en A. v. d. Horst (orgel); 8.00 Vaz Dias; 8.15 Mozart- concert door het Omreoporkest olv. N. Treep, m.m.v. J. Heukeroth (harp), J. Prins (fluit) en A. Rooden- burg (viool); 9.10 Voordracht door Paul Huf; 9.25 Marian Anderson zingt met begeleiding van een ensemble olv. L. Schmidt: 10.00 Radio-journaal; 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.1012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) 8.00 NCRV.; 9.30 KRO.; 5.00 NCRV.; 7.45-11.00 KRO. 8.00 Jeugd-Wijdingsdienst uit de N.H. Kerk te Win terswijk. Spr. M. Fruitema, Orgel: J. Kroon; 8.30 Morgenwijding Joh. de Heer, m.m.v. W. Verver viool 9.30 Lezing; 9.55 Hoogmis; 12.00 Gram.pl.; 12.15 Or kestconcert; 1.00 Lezing. Vervolg concert; 2.00 Zang spel; .3.00 Orkestconcert en lezingen; 4.00 Gram.pl.; 5.30 Ziekcnhalfuur; 5.00 Kerkdienst uit de N.H. kerk (Groote Kerk) te Vlaardingen. Spr. Ds. J. A. Heijer. Orgel G. de Graaf. Hierna Gewijde muziek; 7.45 Gram.pl.; 7.50 Lezing; 8.10 Vaz Dias; 8.15 Orkestcon cert m.m.v. solisten en afgewisseld door koorzang; 10.30 Vaz Dias, Gram.pl; 10.40—11.00 Epiloog. DROITWICH (1500 M.) 10.2011.35 Kerkdienst; 11.50 BBC-Northern-orkest: olv. Morrïson; 12.50 Broadhurst Septet; 1.35 Gram.- pl.; 2.05 Celebrity Trio; 2.50 BBC-orkest o.l.v. A. Buesst; 3.50 Voor de kinderen; 4.35 Reportage uit Jeruzalem; 4.50 Kamermuziek; 6.05 Lezingen; 6.35 P. Heming (bariton) en Th. Reiss (cello); 7.15 Kerk dienst; 8.05 Liefdadigheidsoproep; 8.10 Berichten; 8.20 Albert Sandler's orkest m.m.v. Th. Tuson (so praan); 9.35 Parkington Kwintet; 10.05 Epiloog. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 en 10.20 Gram.pl.; 10.35 Orgelconcert.; Marthe Bracquemond; 11.25 Gram.pl.; 11.35 Orkest concert o.l.v. André; 4.20 Symphonieconcert o.l.v. Kar- tun; 7.20 Nat. Orkest o.l.v. Inghelbrecht, m.m.v. koor en solisten; 9.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 7.207.50 Paaschpsalmen; 8.058.50 Kath. Kerk muziek; 11.20 M. Hansen's orkest; 1.20—1.50 zang en piano; 2.20 Omroeporkest o.l.v. F. Mahler; 3.50—4.15 Gram.pl.; 7.20 Paaschconcert; 8.35 Hoorspel met mu ziek; 10.05—10.30 Chopin-recital. KEULEN (456 M.) 5.55 Havenconcert; 7.50 Gram.pl.; 10.20 Bach-Han- delconcert; 11.20 Uit Hamburg: Orkestconcert o.l.v. Rudolph; 1.20 Mandolineconcert; 3.20 Blaasconcert; 5.35 Viool en piano; 6.20 Gram.pl.; 7.20 „Die Entfüh- rung aus dem Serail", opera van Mozart. Leiding: Buschkötter; 9.20 Uit Koningsbergen; Orkestconcert o.l.v. Börschel; 11.5012.20 Gram.pl. ROME (421 M.) 8.05 Concert m.m.v. orkest, koor en solisten. BRUSSEL (322 en 484 M.) 3.22 M.r 9.20 Hoogmis; 10.20 en 11.20 Gram.pl., 11.50 Carillonconcert; 12.30 Salonorkest; 12.50—1.20 Gra- mofoonpl.; 4.20 Omroeporkest; 7.20 Symphoniecon cert; 8.20 Omroeporkest; 9.3011.20 Gram.pl.; 4.S4 M.: 9.20 en 11.20 Gram.pl.; 11.50 Omroeporkest; 12.30 1.20 Gram.pl.; 4.20 Kamermuziek; 5.35 Gram.pl.; 5.50 Omroeporkest o.l.v. Walpot; 7.20 Omroeporkest; 8.35 Symphonieconcert; 9.30 Gram.pl.; 10.20—11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Gev. Paaschprogramma m.m.v. solisten en de orkesten Hans Bund en Oskar Joost; 9.20 en 10.05 Berichten; 10.2011.50 Dansmuziek uit Frankfort. MAANDAG 22 APRIL. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzendine: 10.00—12.00 VPRO. 8.00 Gram. pl.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.pl.: 10.00 Orgel spel; W. L. Doortmont; 10.30 Kerkdienst uit de Doons gez- Kerk te Amsterdam. Voorg. Ds. O. v. d. Veen; 12.00 Cantabile-orkest; 1.00 „Van reizen gesproken...1', vijf reisscènes olv. H. Felderhof: 1.30 Vervolg con cert; 2.00 Voordracht Kommer Kleyn; 2.30 Strijk orkest olv. A. van Raalte; 4.00 Lezing met grarnofoon platen; 4.45 Heidekoninginnetie. vertelling a. d. vleugel door S. Wintershoven: 5.15 Het AVRO-Octet olv. L. Schimidt; 6.15 De Palladians met Bob Scholtc (zang); 7.00 Tegenlicht-opnamen; 7.30 Sam Swaap (viool). Ad. Poth (viool) en Jean Devert (viola): 8.00 Vaz Dias: 8.15 Omroeporkest, m.m.v. solisten; 9.15 A. de Haas in ziin repertoire; 9.30 Gevar. programma: Kovacs Laios en ziin orkest: Kahilii's Hawaiian Se- renaders en radiotooneel; 11.00 Vaz Dias; 11.10 12.00 Populair concert. HUIZEN (1875 M.) 8.30 KRO. 9.30—11.30 NCRV. 8.30 Morgenwijding: 9.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Koudum; 11.05 Gewijde muziek; 11.25 Gram.pl.: 12.30 Het Amsterd. Bazuin-kwartet en het Chr. Radiokoor: 2.45 Orgelspel M. E. Bouwmeester: 3.30 Het Friesche Col legium Musicorum en Gram.pl.: 5.00 Declamatie door J. P. Dijkstra: 6:00 Amsterd. Vocaal Ensemble 7.00 Concert door Ch. van Tsterdael (cello) en Adr. Engels (tenor): 8.00 Vaz Dias: 8.05 Orkest olv. P. v. Hurk m.m.v. solisten: 8.45 Paaschoverdenking: 9.15 Vervolg concert (om 10.00 Vaz Dias: 1.030 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 9.35—9.50 Morgenwijding: 10.05 Gram.nl.: 1105 Orgel concert R. Langdon: 11.50 Gram.nl.: 12.35 Midland- orkest; 1.35 Giam.pl.: 2.05 Western Studio-orkest; 3.05 Piano- en vioolrecital:: 340 Orkesttoncert; 4.35 M. Igor en ziin orkest: 5;20 Berichten: 5.50 en 6.05 Le zingen: 6.25 Bach-concert: 6.50 Lezing; 7.20 JTarrv Rov en zijn Band: 8.20 Studentenliederen: 8.50 Be richten: 9.10 Lezing: 9.25 Strijkorkest olv. Bridge; 10.3511.20 Het Casani Club Orkest. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 Gram.pl 11.35 Orkestconcert: 3.20 Pas- cal-orkest: 6.20 Zang- en guitaar-recital; 7.20 Hoor spel; 9.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 MJ U.2012.20 Omroeporkest; 12.50—1.20 Gram.pl.: 140 Trioconcert; 2.20—4.20 Omroeporkest: 7.20 Dansmuz. KEULEN (456 M.) 5.55 Havenconcert: 9.20 Concert: 9.50 Mannenkoor; 10.50 Gram.pl.; 11.20 Kamerorkest: 3.20 Concprt uit Koningsbergen; 5.35 Zang. viool en niano; 7.30 Orn- roepkleinorkest en solisten: 9.50 Dansmuziek uit München; 11.20—12.20 Gram.pl. 8.05 Gram.pl.; 9.20 Opera-uitzending. ROME (421 M.) w BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.r 9.20 en 11.20 Gram.pl.: 11.50 Omroeporkest: 12.50—1.20 Gram.pl.: 4.20 Salonorkest: 5.50 en 6.35 Grampl.: 7.20 Symphonie-orkest 9.30—11.20 Gram.pl.: 484 M.: 9.20 Gram.pl.: 11.20 J. Schnvder'sorkest: 12.30 —1.20 Dito: 4.20 Paul Godwin's orkest: 5.20 Gram.pl. 5.50 Zang en niano: 6.20 Gram.pl.: 7.20 Omroeporkest 8.20 Hoorspel: 8.45 Vervolg concert: 9.05 Reportage; 9.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.20 Zangspel: 9.20 en 10.05 Berichten: 10.20 Dansmu ziek uit München.

Schager Courant | 1935 | | pagina 19