VROUW, 0/X\ODR Vi. ltONJ.,OR6.E8Bti< G»'-^tsverzorging. Het gelaat moet geregeld goed onder houden worden, wil men er zoo lang mo gelijk goed uit blijven zien. Wij laten hieronder enkele wenken vol gen, die iedere vrouw, zonder veel moeite, tijd en geld ten uitvoer kan brengen. Wat men noodig heeft is amandelolie, rozewater, eau de cologne en een pakje watten. Men begint hals en gelaat met lauw water te wasschen met een goede zeep- soort en daarna met water van dezelfde temperatuur naspoelen. Maak een waschhandschoen in heet wa ter nat, wring hem losjes uit en leg hem achtereenvolgens op gelaat en hals, telkens opnieuw onderdompelen, om hem zoo warm mogelijk te houden, hetgeen vier maal herhaald wordt. Een pluk watten wordt in warme olijfolie gedoopt en op gelaat en hals gebracht, daarna masseert men met de palm van de hand en de vin gers in cirkelvormige bewegingen van den hals tot het gelaat. Onder de kin wordt met den buitenkant der vier vingers van de hals naar de kin in rechte lijn gemasseerd en vandaar langs het kaakbeen naar het oor. Het gelaat zelf wordt niet gewreven, doch met de vingertoppen beklopt van het kaakbeen tot de slapen. Het gedeelte om de oogen mag slechts zachtjes met één der vingertoppen beklopt worden. Het voor hoofd wordt met al de vingers gemasseerd en wel van slaap tot slaap, daarna wordt het vet met een zacht doekje of vloeipa pier verwijderd. Men doet nu een weinig rozenwater met vier of vijf druppels eau de cologne in een kommetje, doopt er een dotje watten in en bet hiermede gelaat en hals, waar men 't eenige minuten op laat indrogen, daarna maakt men de vingertoppen vochtig met het mengsel en masseert hals en gelaat gedurende eenige minuten, steeds van be neden naar boven; tenslotte wascht men het gelaat na met rozenwater. BRUIDSJAPONNEN. Bruidsjaponnen vragen een eenvoudige coupe, daar de nadruk meer gelegd wordt op het materiaal en een on berispelijke soepele val van de plooien en sleep. Crêpe satin wordt voor deze japon nen zeer gaarne verwerkt. Het model links heeft een aangesloten taille en gedra peerde halslijn, terwijl het heupstuk smalle nervures laat zien, de rok omsluit de heupen strak, om naar onde ren toe wijder te worden, terwijl de aan de achterbaan aangeknipte sleep eveneens zeer breed en lang is. Het andere model is wellicht iets jeugdiger en heeft ruime zij stukken, terwijl de rok opge knipt is tot aan de halslijn. De taille en heupen zijn nauw omsloten en geven mooie lijnen weer; de rok wordt vanaf knie-hoogte zeer wijd en valt in ruime klok ken. Als hoofdversiering wordt een tamelijke breede diadeem gedragen van zilver filigrain of ook wel een kransje van levende oranje bloesem. MOEDERS, BLIJFT JONG. De vrouw, wier eerste jeugd voorbij is en reeds volwassen of althans groote kin deren heeft, moet alles doen om er zoo goed mogelijk uit te blijven zien, waardoor zij tevens een jeugdiger aanzien krijgt en houdt. Men kan hiertoe zelf zoo heel véél bij dragen en mag zich niet oud gevoelen, omdat men een bepaalden leeftijd heeft bereikt. Men is zoo oud als men zich ge voeld of, zullen wij liever zeggen „zoo jong"? Men moet in de eerste plaats aan zijn uiterlijk denken en niet onverschillig zijn, of men wèl dan niet goed gekleed gaat en zorgen, dat de houding niet verontacht- zaamd wordt, evenmin moet men onver- df* schillig staan tegenover het groote wereld gebeuren, noch tegenover de dingen, die zich in de omgeving afspelen. Het is niet genoeg om te zorgen, dat de huishouding loopt, het eten op tijd klaar is en alle huisgenooten goed verzorgd worden. Hoevele moeders verwaarloozen haar uiterlijk aanzien, misschien wel om alles aan de kinderen op te offeren. Oude ja ponnen worden te lang in huis afgedra gen, uitgeloopen schoenen doen nog dienst, terwijl het haar met enkele streken ge kamd wordt en dan is het in orde. Langen tijd gaat zulks wellicht goed, tot dat op een gegeven oogenblik man of kin deren een aanmerking maken, die inder daad juist is, hoewel wellicht pijnlijk aan doet. Men is als huisvrouw verplicht te genover de gezinsleden er goed verzorgd uit te zien, dit behoort zeer zeker ook tot de taak. Het is geenszins noodig groote uit gaven voor toilet te doen, maar wat men koopt, moet met zorg en smaak gekozen worden, passend bij de persoonlijkheid. Indien men, ouder wordende, hieraan niet streng de hand houdt, krijgt men zoo gauw een slovig aanzien. Het haar kan nóg zoo eenvoudig gekapt zijn, doch moet onberispelijk zitten en is het kort, dan moet voor een goede coupe gezorgd worden, indien ondulaties te kost baar zijn. Enkele minuten per dag besteed aan de verzorging van het gelaat, kunnen er bij iedere huisvrouw wel af, en dan, voor al wekelijks een stoombad. 's Avonds wat vette crème, die even op het gelaat blijft zitten, daarna met een zacht doekje afgenomen, neemt stof en vuil weg en houdt de huid soepel. Het is ook noodig om geestelijk bij te blijven en niet alleen op de hoogte van al lerlei toestanden, die zich wijzigen, doch tevens moet men tijd trachten te vinden om goede boeken te lezen, zoodat men niet met den mond vol tanden zit, indien er over een of ander in het gezin gesproken wordt. De uiterlijke mensch zal zeker alles aan wenden om er zoo goed mogelijk uit te zien, temeer indien de innerlijke drang hem hiertoe leidt en zegt „ik wil", want beiden staan in voortdurende wisselwer king met elkander. De wil doet wonderen, niet bij de pak ken neerzitten en zuchten, dat men het te druk heeft om aan dergelijke uiterlijke fianje te denken, maar doorzetten met voorbijzien van een weinig laksheid is noodig. De maalstroom der veelzijdigheid is'het, die den mensch jong houdt en tevens elas tisch, die overwint en het gevoel van ou der-worden op zijde zet. Lichaam en geest moeten samenwerken om den wensch der kinderen in vervulling te brengen, daar om: „Moeders, blijft jong." JURKJE VOOR MEISJES VAN 8 JAAR. Een aardig jurkje eenvoudig en met een ruime rok, juist geschikt voor school. De kraag wordt met twee knoopen op de jurk geknoopt en een fleurig strikje in de kleur van de knoopen en de gesp van de cein tuur zorgt voor 'n vroolijke noot. Een goed knip patroon van dit model kunt u be stellen bij de mo deredactie van dit blad. BANG VOOR MUIZEN? Men beweert wel eens, dat vrouwen eigenaardige wezen zijn, die met klem protesteeren, indien iemand aan hare waardigheid tekort doet, doch aan den anderen kant doodsbang zijn voor de kleinste levende wezens, in het bijzonder voor muizen, spinnen, slakken e.a. Hier kan de psycho-analist nog een groot veld vinden ter nadere ontleding voor het wezen van de vrouw. Onbegrijpelijk is het, dat vrouwen reeds sedert menschenheugenis, zoo'n groote angst hebben voor muizen, die kleine on- genoode gasten, die .tusschen vloeren en plafonds, op zolder, in kasten en kelders hun bescheiden leventje leven. De kleine snoepers, die zich zoo gaarne tegoed doen aan de kruimeltjes, die zij op den grond vinden, doch ook niet terugdeinzen om on gevraagd van andere spijzen een proefje te nemen. Waarom staan sömmige vrouwen ih minder dan geen tijd gillende op een stoel als zij een klein spits muizensnoetje slechts even om een hoekje zien kijken? Is het wellicht omdat de kleine fluweelachtige kraaloogjes zich zoo vliegensvlug voortbe wegen en bliksemsnel voor hare voeten voorbij schieten? Een typisch verschijnsel, dat heel vaak waargenomen kan worden is, dat vrou wen, die bang zijn voor muizen met het grootste gemak een groote spin opnemen en naar buiten brengen. Omgekeerd vin- BLOEMEN EN VEEREN. Om een Japon éf te maken hebben we hier een fleurig bloemenkraagje, dat de nauwe halsopening omsluit. Een corsage, een aardige, sierlijke bloem, die op zij bevestigd wordt, geeft iets frisch. Voor gewoon op straat is de camelia-rank wel wat te mooi. Neen, beter past deze op een lenteachtig avondjaponnetje, aardig neervallend vanaf de schouder. De stijve bloemen worden gedragen bij costuums en complets. De cellophaanbloemen kunnen in alle kleuren worden verkregen, maar zwart wit, zooals U hier aangegeven ziet, kunt U het beste dragen op een eenvoudige, zwart-witte japon. Het kleine bescheiden fantasie-dingske rechts met de half gelakte veer eisch niet veel: U kunt het overal bij dragen! Op een hoed kan de veer niet bont en fleurig genoeg zijn. De fasant-veer steekt door een vouw in de bol van de hoed; in de knoop van het lint wipt het ronde veer tje. De beide ponpons liggen dicht tegen hoeden en mutsen van zacht, fijn weefsel. De lak-veer met de witte knoop komt in de plaats .van een metalen .versiering. Meer elschen stellen de weelderige struisveeren, de dige boa, de dubbele garneering van de cape, en de veeren „strik", die een geheel vormt met de veeren „rol" om de hoed. den vrouwen die griezelen van spinnen en allerlei ander kruipend gedierte, het abso luut niet angstig als zich een klein muisje door de kamer beweegt. Integen deel, zij volgen met belangstelling de be wegingen en gedragingen dezer diertjes, die inderdaad schrander zijn. Vele vrouwen zijn echter ook bang voor grootere dieren als paarden, koeien, hon den, katten e.a. en in verhouding tot de grootte van deze is een muis te vergelijken mét een vlieg. Bij het bezoeken van dierentuinen kan men meermalen opmerken hoe bang vrou wen en ook meisjes zijn, als zij de afdee- ling bezoeken, waar de wilde dieren ge huisvest zijn, niettegenstaande deze toch behoorlijk achter de stevige tralies zijn opgesloten. Velen slaken een zucht van verlichting, als dit deel achter den rug is, dat zij aangetrokken door „het griezelige" toch niet willen missen. Sterker is echter, hetgeen ons door een oppasser verteld werd over de houding van twee leeuwen tegenover een muis, die zich in hun kooi bevond. Zij zagen het vlugge diertje in hun kooi heen en weer schieten, begonnen eerst tegen elkander in te brul len, waarvan het onschuldige kraaloogje zich evenwel niets aantrok, om daarna even nader te komen en met opgeheven koppen hun manen te schudden, alsof ze te kennen wilden geven, dat zoo „iets" geen partij voor hen was. Tijgers reageeren op dezelfde wijzen, in dien zich een muis in hun kooi bevindt, dóch o.a. poema's, hyena's, luipaarden b denken zich geen oogenblik en verslind< de diertjes met huid en haar. De edele dieren uit de wildernis, aanva kelijk even verbaasd, voelen zich verre b< ven de kleine muis verheven, terwijl vroi wen het gewoon „angstig" vinden al zoo'n vlug viervoetertje zich de vrijheii veroorlooft in hare omgeving te komen. Wij mogen dus aannemen, dat moe< grenzen heeft en zich niet altijd boven aard sche verschijningen weet te verheffen, zelf: niet boven die van een klein grijs wezen tje, dat wegschiet als hij de minste bewc ging hoort of ziet. Waarom dan bang. voor muizen? GOEDE KNIPPATRONEN. Ten gerieve van onze lezeressen stelt on ze Moderedactrice uitstekende patroner met ffaaien pasvorm beschikbaar, die te gen den kostenden prijs van f 0.58 worden toegezonden, na overschrijving van dit bedrag op Giro-rekening 191919 t.n.v. den knippatronendienst te 's-Gravenhage. Pa tronen kunnen ook per brief aangevraagd worden met bijsluiting van f 0.58 in post zegels aan de Moderedactie van dit blad, Muzenstraat 5 B te 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waar on geveer 50 modellen zijn afgebeeld, toege zonden. Denkt U er vóóral aan de juiste maat en het nummer op te geven? Sportieve Mantels. De wijde sportieve mantels zullen dit voorjaar veel ge dragen worden, het zijn de z.g. swaggers, modellen, die echter alleen met succes door lange slanke figuren gedra gen kunnen worden. Het linker model heeft een garneering van vele rijen stiksels aan kraag en man chetten en schuin oploopen- de opgestikte zakken, even eens met stiksels. De middel ste mantel is even aangeslo ten en heeft een platte kraag, die in breede revers eindigt; het geheel kleedt zéér af en staat jeugdig. Rechts zien wij een gekleed mantelcostume met cape, die tot over de bovenarmen reikt en de mouwen vervangt. Hier wordt een blouse met korte mouwtjes bij gedragen en 'n groote geruite taf zij den strik. VROUWEN EN BLOEMEN. Indien men een kamer binnenkomt en het oog wordt getroffen door vazen met smaakvol gerangschikte bloemen, die op hun best uitkomen, dan zal het zien hier van den bezoeker ongetwijfeld aangenaam aandoen. Het kenmerkt het wazen der vrouw, die voor dit alles met Kefde en toewijding zorgt, en verraadt veel van hare idealen en haar innerlijk voelen. Iedere vrouw moet leeren, met liefde de bloemen te rangschikken en er een geheel van weten te maken, dat inderdaad de Flora-kinderen waardig is. De verschillende soorten vragen tevens vazen, die in overeenstemming zijn met den vorm en kleur der bloemen. Enkele vragen een bowl, andere hooge wijde va zen, weer andere passen uitsluitend in kannen en potten van aardewerk. Hooge vazen moeten van onderen smal en naar boven toe wijder uitloopen, zoodat de stengels los uiteen vallen en niet in een compacte massa bijeen worden gehouden. Hoe mooi doet de veelkleurige Indische kers het in een klein zwart aardewerk kannetje of de oranje gele helianthen in een kan van bruin aardewerk, terwijl langstelige rozen, zoo statig en vorstelijk prijken in een mooie glazen bowl. De vazen, waarin de bloemen gerang schikt worden moeten allen uitmunten in soberheid van kleur; geen beschilderde va zen met kleurige rozen, waardoor de bloe men zelf niet geheel en al tot hun recht komen. Pullen, bowls, kannen, vazen, hetzij van glas, aardewerk of kristal moeten uitmun ten door vorm, doch mogen overigens geen pretenties hebben. Vrouwen, die gevoel voor schoonheid en smaak hebben, weten den vorm van vazen te kiezen, welke, voor hare bloemen ver- eischt wordt en zullen deze met gratie we^ ten te rangschikken. RABARBER EN RABARBERGE- RECHTEN. Met de eerste groene voorjaarsgroenten zien wij tevens weer de heerlijk frissche bossen rabarber, de slanke saamgebonden stelen, rose en rood en de aardig gevorm de bladeren. Wij denken weer aan de ver- frisschende compote, saus en pudding, die straks met smaak genuttigd zullen wor den. Rabarber is als groente niet bepaald voedzaam te noemen, doch bevat zeer veel goede eigenschappen, uit een gezondheids oogpunt. Voor saus en pudding kan men reeds met weinige stelen volstaan, doch voor compote als toespijs is meer noodig. De klacht, die men vele huisvrouwen hoort uiten, dat de suiker het gerecht zoo duur maakt, is niet geheel en al waar, want de bijvoeging van een mespunt dub- belkoolzure soda vermindert het suikerge- bruik aanmerkelijk. De rabarber, die wij thans jiog aange voerd zien, is nog een product van de wa renhuizen, en wij mogen wel zeggen, tot einde Juni is hij nog altijd zeer smakelijk. De bladeren worden, evenals de onderge deelten afgesneden, daarna worden de stengels in stukjes verdeeld, gewasschen en met het aanhangende water opgezet; de stelen worden niet geschild. Al mag de voedingswaarde dan ook al niet zoo groot zijn, toch bevatten de sten gels eigenschappen, die, volgens Dr. Anna Martens, buitengewoon goed zijn tegen bloedarmoede, darmbezwaren,, slechte spijsvertering e.a. In haar boek „Ernahruugskuren für Kranke" raadt zij tegen bloedarmoede aan het sap van rauwe geraspte rabarber, te gebruiken op de nuchtere maag. Tegen constipatie worden stukjes rabar ber en vijgen (zonder suiker en zonder water) gestoomd, en als ontbijt gebruikt met gehakte noten. HET NUT VAN ZOUT. Gekleurde stoffen houden in water be ter kleur, indien men er zout aan voevoegt. Inktpotten reinigt men met een mengsel van koffiedik en zout, doet er een weinig water bij, schudt ze goed heen en weer en spoelt ze met schoon water na. IJs kan men langer bewaren, met grof zout bestrooid. Eieren barsten niet bij het koken, in dien men een weinig zout aan het water toevoegt. - Vlekken b.v. van roode wijn op tafellin nen bestrooit men met zout en wascht de plekken daarna uit. Wanneer men last heeft van mieren, worden de dorpels rijkelijk met zout be strooid. Kaas, die aangesneden is, houdt zich goed, indien men er een in zoutwater gedrenkten doek omwikkelt. Aanslag in theekopjes en theepotten wordt verwij derd met vochtig zout. MET RAAD EN DAAD. Als het bovenblad van een mahonie houten tafel geleden heeft, doordat men er een warm schoteltje of iets dergelijks op geplaatst heeft, dan kan men de plekken weer verwijderen, door ze voorzichtig in te wrijven met een doekje met kampfer- spiritus en nawrijven met een lapje flu weel. Laden van kasten, die niet gemakkelijk uitgetrokken worden, worden aan de bo venkanten ingewreven met kaarsvet. Indien men oude meubelen tegen onge dierte wil vrijwaren, dan bestrijkt men den binnen- evenals den achterkant met lino leum vernis.

Schager Courant | 1935 | | pagina 20