Arrondissements-Rechtbank evcmqetttsmurett te Alkmaar. De gouddiefstal op Croydon. is dat anders, men veroordeelt en zegt de meest on ware dingen, zonder dat men mij eigenlijk kent. Spr. zal daarop niet ingaan, elders als hij ze wel zal rechtzetten. Spr. wil ook thans niet de blik voor uitrichten, maar terugzien op wat is gebeurd. Hij brengt dank aan de wethouders en leden van den Raad, welbewust als hij ook is dat hij nooit een samenwerking zal terugvinden als in de laatste 9 jaar in Callantsoog. Het mag elders goed zijn, een wederzijdsche waardeering als hier was voorbeelde loos. Er is hier niet altijd ja geknikt, maar hier hcerschto een sfeer van genoegelijkheid, die niet an ders of clc zaken zóó beinvloedde, dat men ze bezag zonder aanziens des persoons en onder den invloed van die samenwerking zeiden allen „ja". Heel blij waren wij die dingen te kunnen doen die noodig wa ren en wij werden allen gedragen door de gedachte dat het noodig was te doen wat wij deden. Spr. herinnert aan de ontvangst door wethouder Kruisveld 9 jaar geleden, die hem niet behandelde als een bescheiden jongetje die pas kwam kijken, maar gebleven is voor hem, wat hij bij zijn installa tie toezegde: een vaderlijke vriend. Als wij vergader den in B. en W., zei de heer Kruisveld niet veel, maar zijn gezicht wees het mij wel uit dat hij het er niet mee eens was en dan begreep ik wel welken kant het uit moest en niet hij, maar ik zei „ja". Het was een buitengewone samenwerking en daarom treft mij 't meest wat de heer Kruisveld zcide: dat het hem speet dat ik heen ging. Ook mij spijt het oprecht niet meer in de vergaderingen van B. en W. als zijn Bur gemeester te kunnen optreden. De heer Kooger wordt eveneens dank gebracht voor zijn medewerking en spr. schetst hem als een geestig man, dij altijd wat aardigs heeft te zeggen, maar ook onafhankelijk, zonder zijn partijgenooten te vragen zijn oordeel geeft en spr. hecht groote waarde aan diens vriendschap en samenwerking. Ook de heeren Vries, Van Diepen en Jimmink ont vingen uitvoerig waardeerende woorden voor hun medewerking en steun. Aan Dr. Oterdoom heeft Burgemeester niet veel te zeggen, hij vindt hem aanstonds in dezelfde func tie in zijn nieuwo gemeente, het is van hem geen afscheid. Zij hebben elkaar, zoowel als hun families in voor- en tegenspoed leeren kennen, dus weten wat ze aan elkaar hebben. Spr. huldigt do gemeente-ambtenaren, vooral de heer Brussaard, le ambtenaar ter secretarie, die steeds vol enthousiasme zijn werk, maar vooral dat van de werkverschaffing doet. Spr. richt zich tot deu volontair ter secretarie, tot den nieuwen gemeenteveldwachter, evenals tot den oud-veldwachter Baken, van wie hij allen gaarne hun verdiensten erkent. VOOR DEN POLITIERECHTER. i STRAFZITTING VAN MAANDAG 29 APRIL. Alkmaar. DE VERLEIDER VOOR DEN RECHTER. De op 8 April niet aanwezige meneer Joh. Jac. Z., een 32-jarig werkman, had zich op 22 December te Alkmaar aan een zeer afkeurenswaardig en ernstig feit schuldig gemaakt, door een paar schoolknapen uit het Achterom tot diefstal uit het verbrande St. Willebrordusgebouw aan de Oudegracht te verleiden en was 8 April bij verstek tot 4 maanden gev. ver oordeeld. Die 4 maanden lagen hem vermoedelijk wel wat zwaar op,de.maag en. dus was. hij in verzet gekomen. Ilij werd natuurlijk niet verwelkomd met die vreugde waarop het lang verwachte kindje aan spraak mag maken en zijn zaak tot het einde der zitting uitgesteld. De man was al eens wegens he ling veroordeeld. Het rapport was ongunstig en het advies dus niet veel beter, 'n Candidaat voor Veen- huizon noemde de heer Wiggers hem. De Officier bleef dus persisteeren bij zijn 4 maandjes en vroeg bekrachtiging. Uitspraak conform. I Hoorn. MINIATUUR-REVOLUTIE IN HOORN. De zoo nu en dan oplaaiende onaangenaamheden bij de werkverschaffing had de Hoornsche werkloo- zen in beroering gebracht en toen een voorgenomen protest-optocht in het belang der openbare orde door de politie was verboden, werd do stemming er niet heter op. De menigte nam 'n onwillige houding aan en aan het bevel om door te wandelen werd niet voldaan, zoodat. tegen sommige recalcitranten ge weld moest worden gebruikt. Onder meer ook tegen Ook burgemeester Lovink brengt hij dank voor zijn waardeerende woorden, er aan herinnerend dat de betere finantieele toestand der gemeente niet zijn werk is, maar 't gevolg van het ingrijpen van den wetgever. De heer Daalder ontvangt dank voor zijn waardeerende woorden die hij reeds in de commissie had uitgesproken, terwijl de heer Vos als vertegen woordiger van V.V.V. dank ontvangt voor zijn pret tige samenwerking. Wat de zaak betreft Callantsoog-Zijpe één, ver wondert het spr. wel, dit oordeel van den heer Vos te hooren, daar hij zich nog geen twee dagen geleden heel anders uitliet. Van verkoopen van Callantsoog zal nooit sprake zijn. Spr. toont zich dankbaar voor de woorden van den heer Biersteker, terwijl hij den heer Van Meerten dankt voor zijn waardeering, zoowel wat het onder wijs betreft, als zijn persoonlijke gevoelens. Ook de Pers wordt dank gebracht en al was voor zitter niet altijd content over de veelal zoo juiste verslagen, hem werd gezegd; heeft u klachten, zeg het ons maar en wij zullen ze verbeteren. Spr. hoopt dat die goede verstandhouding mag blijven bestaan. En nu, zegt spr., neem ik afscheid en het valt mij zwaar heen te gaan uit een gemeente, waar ik met zooveel genoegen heb gewerkt, waar mijn vrouw en ik zoo'n gelukkige tijd hebben gehad. Ik heb mooie uren op dit raadhuis doorgebracht, waar de ernst steeds de boventoon heeft gehad bij de beharti ging der verschillende zaken. Maar waar toch een geestig woord van een der wethouders er de geest weer in bracht. Dames en heeren, hoe het ook zal gaan, Callants oog zal blijven de gemeente waar wij met blijdschap hebben gewoond, een gemeente waarnaar mijn hart steeds zal trekken. Aan mijn a.s nieuwe gemeente kan ik mijn hart nog niet geven, alleen nog maar mijn volle werkkracht, alleen als er zal komen een algemeen vertrouwen, wederzijdsch, eerst dan zal ik ook daar mijn hart kunnen schenken. Hier was het dat ik als jonge Burgemeester de eerste schre den heb gezet op de maatschappelijke ladder, ik heb hier gewerkt met groote vreugde en ik hoop dat u ons beiden, mijn vrouw en mij. als wij zijn vertrok ken, zult gedenken in vriendschap en als wij elkaar na langer of korter tijd terugzien, waar zal blijken te zijn, dat onze arbeid hier is geweest tot zegen van de gemeente Callantsoog. In een daverend applaus betuigden alle aanwezi gen hun instemming met het gesprokene. Toen gingen allen naar buiten, waar voor het Raadhuis een kiek der aanwezigen werd gemaakt. Vervolgens werd hotel De Haan opgezocht, waar al len, daartoe door den heer Breebaart uitgenoodigd, ververschingen werden aangeboden. de heeren gebroeders Joh. en Simon de Gr., die zich met kracht verzetten tegen den agent, de Boer. Jo- hannes werd op zijn weigering aan het ambtelijk be vel te gehoorzamen, aangepakt en naar het bureau gebracht, aan welke kunstbewerking hij weigerde zich goedschiks te ondernemen en Simon had hem daadwerkelijk in dit verzet gesteund. Als gevolg van dit strafbaar optreden waren beide heeren bij verstek op 8 April ieder tot 1 maand gev. veroordeeld, tegen welk vonnis zii in het heden behandelde verzet wa ren gekomen. Ook deze zaken werden bestemd om tot sluitstukken te dienen en tot na de behandeling der andere zaken uitgesteld. De hernieuwde behan deling leverde echter geen nieuwe gezichtspunten op en beide vonnissen bekrachtigd. I "oP^ZIJN MEDECHRISTEN LOSGETIMMERD. De 21-jarige landarbeider Simon Hubrecht L. had in den avond van 28 Januari j.1. te Schagerbrug. na afloop van een kaartavondie ten huize van de wed. Visser, zekeren heer Willem v. d. Voort met de vui6t op zijn kaak geliefkoosd, voor welk feit hij heden de zondaarsdivan sierde. Volgens v. d. Voort scheen het hupieur ygn Simon deerlijk te hebben geleden en had hij Willem reeds den geheelen avond dwars gezeten. Ook op de zitting gooide hij weer met dwars hout en ontkende hii alles wat hem ten laste was ge legd. ook wat hii aan veldwachter Homan had mede gedeeld. De heeren hielden zich echter aan de buiten gerechtelijke bekentenis en volgde veroordeeling tot f 15 boete of 10 dagen. Wervershoof. NOG EENS DE KLEEDJESDIEF. De thans niet aanwezige Adrianus R. te Wervers- hoof had de malligheid uitgehaald op 2 kleedjes uit den winkel van den heer J. Aker te gappen. De zaak was getraineerd door ziekte van den heer Aker en werd nu nog eens onder de loupe genomen. De heer Wiggers beschouwde het feit als een on hebbelijke kwajongensstreek. De kleedjes had hij later deels weggegooid, deels weggegeven. Geadvi seerd werd voorwaardelijk, maar daar had de Offi cier geen lust in en werd gerequireerd 7 dagen ge vangenisstraf. Vonnis: f 4 boete of 4 dagen. Texel. NACHTELIJKE DIEVEN OP HET EERZAME TEXEL. Een tweetal dwaze jongelieden, de 20-jarige metse laar Gerrit Jan W. en zijn 21-jarige vriend, de lood gieter Andreas Gerrit R. waren-in 'n Novembernacht op roof uitgegaan en hadden daartoe uitgekozen het café van den heer L. Eelman. De rollen waren ver deeld als volgt: Gerrit kroop door een raampje, door Andreas open geschoven en eigende zich alstoen toe een flesch port en 'n doosje sigaretten, welke versnaperingen door de heeren opgepimpeld en op- gepaft werden. Ter zake diefstal en medeplichtigheid compareer den de snaken heden voor het aanschijn van mr. Ledcboer. Zij erkenden het feit en waren bereid d.e schade te vergoeden. De heer Wiggers vloeide niet over van lof over dit tweetal en noemde het een zwak geval. Niettemin vorderde de Officier 4 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren voor ieder der verdachten, waarop zij ieder werden veroordeeld tot 3 maanden voorw. me.t 3 proefjaren. Texel. NOG MEER TEXELSCHE ONGERECHTIGHEDEN. Het schijnt, dat de loodgieter Andreas R. uit de vorige zaak specialiteit is in het assisteeren bij dief stallen onder verzwarende omstandigheden. In dit geval had hij op 11 December den 21-iarigcn chauf feur Hendrik D. mee geholpen om door een open geschoven raam de woning van mei, M. A. Bakker, binnen te dringen, ten einde te kunnen zien, of er wat van hun gading was. Gezegde Andreas had den chauffeur ook nog aan lucifers geholpen. De in- klimmer kon echter gelukkig 't aanwezige geld niet vinden, hoewel er 200 pon voor 't griinon stonden. Ook dit stelletje amateurs stond heden terecht en de heer Wiggers had het gebruikelijke rapport weer uitgebracht. Evenmin als in de vorige zaak stak de heer Wiggers de loftrompet over deze asociale ion- gelingen. Ze hadden wel 'n lesie verdiend. Gerequi- reerd werd tegen Hendrik D. 3 maanden voorw. en tegen Andries R. nog eens 2 maanden gev. voorw. ieder met 3 proefjaren. Uitspraak conform eisch. Hoorn. HOORNSCHE FAMILIEGEZELLTGHETD. De 66-iarige Joh. de B. en zijn 33-iarige zoon An tiloop Gerard, heiden te Hoorn, hadden rekening en verantwoording af te leggen van het feit. dat zii te zamen mei. A. Wassenaar, echtgenoote van den zoon en broeder Johannes de Best op 16 Januari hadden mishandeld. De politierechter vermeende dat dit vuile familiezaakie eigenlijk niet in het openbaar moest worden behandeld. De verdachten gaven dit toe. doch deden een boek je open van de afgetuigde schoondochter en zuster, dat ook niet bepaald O-Koe was. Volgens het opge wonden verslag echter van de schoondochter, was ze behoorlijk afgerammeld, maar zii had er geen da gen last van gehad. De heeren werden ten slotte veroordeeld ieder tot 15 boete of 10 dagen. Harenkarspel. EINDELIJK WEER EENS 'N BAGGERBEUGELAAR. Het nagenoeg uitgestorven delict van strooperii van bagger met behulp van een vaartuig stak nu nog weer eens ziin kop op en verscheen de 22-iarige tuinbouwer uit Harenkarspel Adam Br., die z?ch aan dit feit op 23 Febr. had schuldig gemaakt en veroordeeld tot f5 boete of 2 dagen. Eigenaardig, dat 40 jaren geleden ook reeds een dergelijke boete werd opgelegd. Alkmaar. GROOT TEGEN-OFFENSÏEF GF.OPF.ND. De Alkmaarsche bouwvakarbeider Willem J., met een groote pleister in ziin nek getooid, zou on 4 Maart den nolitie-agent P. de Wit hebben beleedigd. door hem de inderdaad niet vleiende woorden: ie bent 'n groote lam hit. toe te voegen. Dff feit 'was gepleegd in de Schagenstraat, alwaar het als gevolg van een staking, waarbij werkwilligen werden ge molesteerd. zeer rumoerig was. T-Toden voor dit feit terecht staande, ontkende Willem het ten laste ge legde en had niet minder dan 3 getuigen a décharge in het vuur gebracht. Volgens een dier getuigen, de Nijs, zou Frans Boersen het woord hebben gebruikt. De twee overige getuigen ter ..ontlasting" van den verdachte ontkenden dat het geïncrimineerde woord door verdachte was gebruikt. De Officier hield zich echter aan den verbalisant, achtte het feit bewezen en requireerde f30 boete of 15 dagen. De politierech ter achtte Willem eveneens schuldig en legde f5 boete of 2 dagen hechtenis on. alsmede 1 maand gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren. Barsingerhorn. HIJ KON ZIJN GELEENDE BAGGERLAARS NIET MEER UITTREKKEN. D-e 23-jariige boerenknecht Steffen U. te Barsinger horn, was aan 't baggertrekken gegaan en had als Sally liet een kreet hooren. alsof eensklaps een ?mmer koud water over haar hoofd was uitgestort. Haar groene oogen schoten vlammen, en met een heesch geluid, hetwelk welsprekender dan woorden was draaide ze zich weer om. Ze liep niet naar het einde van de laan, maar sloeg den weg door de weilanden in. die precies in de tegenovergestelde richting lagen. Haar hond die merkte hoe de stemming van ziin meesteres veran derd was, huppelde niet langer vooruit, maar ging langzaam naast haar voort. Met een eenigszins mistroostige uitdrukking in zijn oogen staarde Beresford haar na. Per slot van reke ning had hij slechts haar voorbeeld gevolgd zich volkomen eerlijk uit te spreken, dus hii had zich totaal niets te verwijten, oordeelde hij. HOOFDSTUK VII. Het aanzoek. Beresford deed Persis dien dag geen huwelijks aanzoek. Hij keerde naar „Lacv Denham" terug en bracht den middag door met een geweer in den om trek te blijven dwalen. Daar Phil Croy er de voor keur aan had geschonken zijn vijand van achteren aan te vallen, had hii hem gelukkig geen al te zicht baar letsel kunnen bezorgen. Weliswaar was zijn lip nog eenigszins gezwollen, maar verder was er ook niets bijzonders waar te nemen, dat op teekenen van den strijd wees. Hii was echter bijna onverklaar baar terneergeslagen. Het was afschuwelijk te moe ten bedenken dat hii tegenover een dergeliiken ploert als Croy volmaakt het onderspit had moeten del ven, indien Sally niet eensklaps op het tooneel was verschenen. Indien het Joan was geweest, dan zou het hem niet zoo gehinderd hebben, doch Sallv... Het was af schuwelijk dat Sallv hem in een dergeliiken toestand had gezien. Ze zou het nimmer vergeten en hem ver moedelijk elk oogenblik er mede plagen. En hii had haar beloond op een wijze die verre van behoorlijk genoemd kon worden, een daad waar door hij zonder twijfel nog verachtelijker in haar oogen zou worden. Hii was een ondankbare ezel ge weest dat viel niet te loochenen. In gedachten zag hii het tengere meisje weer door het weiland gaan met hoog opgericht hoofd, den hond haar on de hie len volgend. Waarom had hii haar niet het laatste woord kunnen geven en moest hii met dat onhebbe- 'iike antwoord over haar ialoezie komen? Ze had toch waarliik wel een vriendelijke behan deling verdiend na haar kranigp ontreden. Het wa« nen dappere daad geweest voor een meisie van dien 'ceftijd. Andere meisjes zouden er hard vandoor ziin gegaan, doch Sallv niet. Ze kon geen oneerlijk spel verdragen zonder zich er in te mengen. Het was erg De dader tot zeven jaar gevangenisstrat veroordeeld. Londen: De 47-jarige artist Cecil Swanland is tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld in ver band met den gouddiefstal die tusschen 5 en 6 Maart j.1. op Croydon heeft plaats gehad. Swanland, die ont kende, werd ervan beschuldigd, drie kisten te heb ben gestolen uit de bagageruimte op Croydon, bevat tende drie baren goud, 5000 Amerikaansche gouden munten en 5800 soverreigns. Twee medebeklétagden werden vrijgesproken. toen 'n paar baggerlaarzen geleend van zijn buurman M. Leijen, maar ieverde deze laarzen weer in, waar bij echter bleek, dat een dezer laarzen vermoedelijk met een mes was stuk gesneden. Volgens den heer Steffen, heden terecht staande, had hij die laars niet meer van zijn been kunnen krijgen. Wegens vernie ling werd Steffen echter veroordeeld lot f 10 boete of 5 da-gen, met schadebetaling van 3 gulden aan den benadeelden buurman. Z ij p e. RUITENTIKKER IN GROOTEN STIJL. De landarbeider Pieter SI. te Zijpe stond terecht naar aanleiding van het feit, dat hij in den nacht van 17 op 18 Maart, na consumptie van de noodige biertjes bij verschillende menschen te Oudesluis en omstreken de ruiten had ingegooid. Tot dusver was hij in gebreke gebleven de schade te vergoeden. Het rapport van den heer Wiggers luidde ongunstig. Het politietoezicht in Oudesluis is onvoldoende en deze verdachte speelt daar tot ergernis der bewoners de haas. Op voorstel van den heer Wiggers werd deze zaak tot 13 Mei in den pekel gezet Castricum. WEER 'N STEUNTREKKER IN DEN VAL GELOOPEN. Een 54-jarig arbeidertje uit Castricum, Hermanus de Gr., had volgens dagvaarding in Februari en Maart jl. onjuiste opgaven gedaan met betrekking tot den verdiensten van zijn zoon Piet, die bij 'n aan nemer werkzaam was geweest. Bij onderzoek bleek dat die opgaven geregeld waren gesteld beneden liet aan Piet uitbetaalde loon. Voor dit ernstige feit moest Manus thans verantwoording doen en tegen hem gevorderd ter zake valschheid in geschrifte 1 maand gev. Verdediger mr. Verdoorn, achtte de valschheid niet bewezen, omdat verdachte bij de opgaaf nog niet wist wat de zoon verdiend had, reden waarom pleiter vrij spraak concludeerde. De officier hield zich echter aan de valschheid en persisteerde. De politierechter deed evenwel geen uitspraak, maar gelastte alsnog een nader onderzoek ter secretarie. Op 13 Mei hervat ting van het onderzoek. Bergen. EEN LASTIGE PATIëNT. De arbeider Hendrik Sch. te Bergen, die volgens het oordeel van veldw. Boltjens op 15 Mei verkeerde onder den invloed en drankrijk genoeg werd geacht om opgebracht te worden, had zich Legen die aan houding met geweld verzet en stond nu terecht ter zake wederspannigheid. Eenige dagen.te voren had hij ook voor den kantonrechter terecht gestaan; deze zaak was aangehouden. Het betrof hier het wielrij- den onder den invloed. Gevorderd werd hier 14 da gen gev. De Pol. Rechter gelastte een nader onderzoek. Hervatting op 24 Juli. Rinnegom. EEN BLOEMBOLLENKWEEKER IN WOEDE ONTSTOKEN. Een te Rinnegom wonende 23-jarige bollenkwee- ker Joh. Peter V., in de wandeling genaamd Jan, zou op. 17 Maart den 15-jarigen Bertus Broekhof uit Egmond aan Zee bij de haren hebben gepakt en hem met een stok hebben geslagen. Deze knaap maakte deel uit van een gezelschap kwajongens, die het de moeder van Jan V., 'n weduwe, lastig maakte. Ber tus had ook al eens achter de konijnen gezeten en wilde het erf niet verlaten, 'n Zekere jongeheer J. Huibers maakte ook deel van het clubje en trad nu op als tweede getuige. Jammer genoeg had Jan het er wel wat al te dik opgelegd en vorderde de officier f 15 boete of 10 dagen. Vonnis: f10 boete of 5 dagen. E gm o n d-B innen. DE GEVOLGEN VAN EEN PANDOER AVONDJE. De 22-jarige aardbewerker Petrus de W. te Ber gen, die.tegen zijn achterneef Jan de Waard eenige animositeit koeslerdc naar aanleiding van op een kaartavondje verdwenen gulden, had zijn gemoed gekoeld door Jan 'n lik op z'n gezicht toe te dienen. Deswege voor den rechter gedaagd, werd het bewijs niet voldoende geacht en Piet vrijgesproken. jammer dat ze zoo ialoersch was op Persis, doch dit was vermoedelijk niet te vermijden. Persis zou bij alle meisies een dergelijk gevoel opwekken. En Persis was nu de oorzaak van alles geweest. Hoe zon ze op 'het oogenblik over hem denken. Ze was hem werkelijk iets verschuldigd. Ze zou nu wel wat verstandiger worden en niet meer alleen met een dergeliiken man als Crov uit auto rijden gaan. Hii bewonderde haar werkelijk om de wiize waarop ze zich uit een minder aangenamen toestand had kunnen redden. Ze had groote tegenwoordigheid van geest getoond, en het was genoegeliik te kunnen be denken op welk een minachtende manier ze Croy op het laatst had behandeld. Die kerel zou wel geen kans meer krijgen haar nog eens tegen haar verlan gen te kussen. Het gevoel van neerslachtigheid bleef evenwel, liet zich eenvoudig niet veriagen. en hii was tot op zeke re hoogte blij dat de dag eindigde met een bezoek van dominee Francis Dovedale. die nadere bijzon derheden wilde weten over de viering van Beres- ford's veriaardag. Ziin gedachten werden hierdoor wat afgeleid en hij vond het altijd heel genoegeliik met den ouden, vriendeliiken man te praten. ..De dorpelingen worden getracteerd op allerlei lekkere dingen. Dan zullen er vreugdevuren branden en er wordt vuurwerk afgpsfoken," vertelde Reres- ford. „Het kan heel genoegeliik worden, gelooft u ook niet? Dit alles vindt den 9on Januari plaats, dus een dag vóór de hm... groote. gewichtige gebeurr tenis. Op don tienden wordt er hier een bal gegeven, en ik hoop van harte, dat we op uw aanwezigheid mogen rekenen. „Beste, ionge man." protesteerde dominee, „miin beste iaren ziin al verdwenen. Dansen kan ik niet meer. maar ik zal met genoegen even komen kijken. Hoe heerlijk is het toch nog zoo iong te ziin." „Ja. dat is het zeker,' 'zei Beresford glimlachend. „U zult zich bovendien uw eigen ieugd nog wel herinneren." De dominee die altijd een on al opgewektheid was, glimlachte op ziin lieve, kinderlijke manier en er kwam een ondeugende glinstering in ziin oogen. ,.Tk kan me eigen'iik niet goed meer herinneren, wanneer ik ophield iong te wezen." lachte hij. Hii wachtte op pen complimentje, dat Beresford bom dan nok dadelijk maakte. „U is nog steeds 'ong. dominee." „Toch noemen ze me in het dom „De oude domi nee". verdedigde hii zwakjes. ..Dat is pen zoor lieve uitdrukking van genegen- beid", verzekerde Reresfm*d hem. „Mijn beste vrien den noemen me „de oude Vanc". Wordt vervolgd. 26. „Dal weet ik, en hierdoor ontdekte ik waar ie was," zei Sally met glinsterende oogen. „Was ik maar eerder hierheen gegaan. Die ploert. Ik heb nog nooit zoo'n smerige, oneerlijke manier van vech ten gezien." Beresford zei niets, werd hiertoe door een zekere opvatting van eer als het ware gedwongen. Sally was evenwel handig genoeg om eenige fei ten te kunnen combineeren. „Ik veronderstel dat ie hem met Persis snapte. Oh, ia. ze ziin den laafsten tijd zeer innig. Het is Joan en mii een raadsel wat ze in dien vent ziet. Ik vind hem gewoonweg wal gelijk." „Pnt doet me genoegen." zei Beresford. Hii kon niet nalaten er aan toe te voegen: „Misschien zal Perris hem nu wel anders gaan beschouwen." „Daarop zou ik maar niet teveel rekenen," zei Sallv bedaard. „Ze is dol op eiken man die in haar nabijheid komt. Maar de ondervinding zal haar wel het noodige leeren." Ze koek hem onderzoekend aan. „Ik denk niet, dat ze ie er biis'er dankbaar voor zal wezen ie er mee bemoeid te hebben." „Ik. verlang geen dankbaarheid." gaf Beresford te kennen. Er waren oogonblikken dat Sallv hem ge weldig kon hinderen, en dit geschiedde thans ook. Ze glimlachte echter on haar liefste, onschuldigste manier, en daardoor verdween een gevoel van erger nis weer even gauw als het eekomen was. Per slot van rekening viel het toch niet te loochenen dat ze hem uR een minder aangenamen toestand redde. „in indcr geval heb ie ie kranig gedragen," zei hij, „en ik bon ic geweldig dankbaar.' door ETHEL M. DELL „Geen dank," zei Sally ondeugend. „Ik heb er werkelijk ten volle van genoten. Ik had hem echter harder moeten raken. Het spijt me dat dit niet ge beurde." Het was buitengewoon behoorlijk van haar niet op nadere bii zon derheden aan te dringen, dacht Be resford, iets wat de meeste meisies van haar leeftiid onmiddellijk gedaan zouden hebben. Het leek er waarliik veel op alsof Sally een kalm, verstandig meisie zou worden en hij waardeerde haar houding ten zeerste. „Het is veel beter dat dit niet gebeurde." troostte hij haar. Den volgenden keer zal ik hem zelf wel eens flink te paken nemen." „Het lijkt me verstandiger toe als ie hem aan zijn lot overlaat." oordeelde Sally. „Die ploert is heusch niet waard zich erg druk om hem te maken. Hii kent de beteekenis van eerliik spel niet eens. Had Persis het maar gezien. Dat is zeker niet gebeurd, is het wel?" „.Tij speelt nu geen eerlijk spel," protesteerde Be resford. Het heete bloed foeg het fonge meisie naar de wangen. „Dat doe ik wel," bracht ze heftig uit. ,Ik ken Persis, en iii niet. Ik durf haar alles precies in het gezicht te zeggen, dat verzeker ik ie. Ze kan evenmin ooit eerliik wezen, ze probeert het zelfs niet eens. En jij... enkel en alleen omdat ze mooi is... iii bent zoo'n dwaas om dit niet te ontdekken." Ze sloeg weer met haar zweep om haar woorden kracht bii te zetten. Beresford had ziin wenkbrauwen somber tezamen getrokken, maar hii wendde geenerlei pogingen aan haar tegen te spreken. Hii trok ziin boord met eenigs zins bevende vingers recht en stond op het punt weg te gaan. „Wil je maar voorgaan?" vroeg hii overdreven beleefd. Sally beet op haar lip. Eensklaps wendde ze zich om en keek hem recht in de oogen. „Wees niet ha telijk, zeg. Ik moest het eenvoudig even zeggen. Be- eriin ie dan niet waarom?" Hii nam haar met een ernstige, bestraffende uit drukking in zijn oogen op. „Ja. ik begrijp het zeer zeker," zei hii. „Je bent ialoersch."

Schager Courant | 1935 | | pagina 6