Uit Bergen. ISrctal vermaard door z'p glans! NOORDERMARKTBOND NomcmwouDE. GESCHORST. De B.S.V.-leden J. en M. de Beurs zijn. naar men ons van bestuurszijde mededeelt, voor den tijd van één jaar geschorst, zulks in verband met hun optre den bij den wedstrijd B.S.V. II—Egmondsche Boys II op Zondae i.l„ waarvan wij reeds melding maak ten in ons blad van repasseerden Maandag. SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. De Openbare lagere school wint den twee den prijs. Het elftal van de Openbare lagere school alhier heeft 't onder aanvoering van Jan Eriks bestaan, op de schoolwedstrijden te Alkmaar in zijn afdeeling den tweeden prijs te bemachtigen en wat meer zegt, het had ook den eersten prijs kunnen zijn. Wij za gen op Julianadag den eindstrijd tussrhen de elftal- Ion der lagere scholen te Bergen en Koedijk, door laatstgenoemde met 20 gewonnen en we hebben een aardigen vlotten wedstrijd gezien. Bergen was geenszins in de minderheid. I.eo Zwakman deed vooral in den beginne, in combinatie met Jan den Das en Jan Eriks herhaaldelijk goed werk en het was aan een fout van de beide achterspelers te dan ken, dat het 1—0 werd voor Koedijk. Tegen wind in spelende kunnen do hoeks niet ongestraft tot op het midden opdringen. We hadden het doelpur»? zien aankomen. Een missen van Jaap; een snelle ren en Koedijk had de leiding. Jan Eriks gaf de aanvals- pogingen intusschnn niet op. Hij opende vaak ver rassend goed naar rechts of naar links en schoot eenige malen onverwachts. Maar Wim Nap had blijkbaar z'n dag niet en daar de binnenspelers te weinig schoten, bleef succes uit. Na de rust met den straffen wind mee. gaven wij Bergen nog de meeste kans, Maar 't kwam anders uit. Had Jan Eriks in de eerste helft te veel van z'n krachten gevergd? Het leek er alleszins op, want na de pauze was hij oen schim van wat hij voor de rust was. Een kwartier voor het einde kwam voor Ber gen de kans! Er werd door Wim Nap van rechts e?n goeden aanval ingeleid. De bal kwam fraai voor doel, waar twee jeugdige Bergenaren toeliepen en helaas de kans misten. Jammer, want vlak daarop bralt Koedijk door; de middenvoor, een snel en goed spelertje stormde op doelman Maassen af, die vergat uit te loopen en 't was 2—0, waarbij 't bleef. Bergen heeft zich in deze wedstrijden niettemin kranig gehouden en als de achterhoede een beetje zekerder geweest was, zou de stand ongetwijfeld an ders hebben geluid. Jan Eriks, Leo Zwakman, Klein Blok en Klaas van Vliet waren de besten van de ploeg. De aanvoerder hoede zich vooral voor een al t? groot gevoel van eigenwaarde en zeker ook voor liet gevaar van overtraining. Hij mag op zijn leeftijd vooral niet al te veel doen. Dat moet zich wreken. TOONEELVEREEN „DE MASKERSPELERS." De Butler; detectivestuk in drie bedrij ven door Jan Fabricius. In de literatuur en ook op de planken is een de tectivestuk niet direct een gebeuren, omdat het met kunst als zoodanig, weinig of niets te maken heeft. Immers, de auteur heeft er enkel en alleen naar ge streefd zijn gegeven zoo spannend mogelijk te doen zijn en die spanning op te voeren tot een climax. En wanneer hij daarin dan ook inderdaad geslaagd ia, dan blijft men in sterk gespannen aandacht het stuk volgen, totdat de ontknooping de verlossing brengt,. En men slaakt een zucht van voldoening, omdat tenslotte toch de nieuwsgierigheid ten volle bevredigd is. Het tooneel heeft dan nog op het boek voor, dat het geschreven woord ook inderdaad le vend wordt. De drang naar sensatie kan dus tot vollen wasdom komen! Fabricius' detectivestuk „De Butler" heeft onte genzeggelijk do verdienste, dat 't tot op 't laatste oogenhlik de menschen in spanning en in twijfel houdt, wie of de Juwealendicf „Flylng Jack" is en zeker is de sensationeele ontknooping voor dó mees ten oen groote verrassing. Want, dat de geslepen gentleman-inbrekerneen, we vertellen niets!! Vanavond is er nog gelegenheid den mysterieuzen Jack persoonlijk aan 't werk te zien, de sensatie aan den lijve te ondergaan. Want begin en slot zijn griezelig en geeft de bekende koude rillingen, vol gens oen beproefd recept Voegen wij daarbij, dat „De Butler" ook als speel stuk zeer aanvaardbaar is we schakelen dan het melodramatische slot uit omdat het vooral in I van geestige woordenduels volop doet genieten, dan behoeft het geen verder betoog, dat de uitvoering lot een groot succes werd. Een succes, waarop ze trouwens recht had ook. Want er is door allen zeer goed gespeeld, al willen we hiermede geenszins zeg gen, dat het geheel feilloos was. We denken dan vooral aan de sensationeele ont knooping in III, welke veel en veel meer effect had kunnen sorteeren, doch ons nu vrijwel voorbijging, omdat er het fascineerende spel, noodig voor een zoo hoog opgevoerde climax, aan ontbrak. Jammer! En vragen we het wakkere troepje der Maskerspe- lers stuk voor stuk op den man af, of de laatste uit voering van dit seizoen de volle bevrediging geschon ken heeft, dan wedden we er alles om, dat zij daar op ontkennend zullen antwoorden. En dat is begrij pelijk ook, omdat zij door de vaak te langgerekte dialogen en do weinige actie niet bij machte wa ren zich ten volle te geven. En het was ook daar door, dat een beproefde kracht als mevr. Beeldman Rensink soms een matheid in haar spel legde, wel ke wij van haar niet gewend zijn en zeker een ge volg was van het feit, dat zij zich niet kon uitleven. Hetzelfde geldt voor Chris Meijer. Gerrit Kooijman als Wogan, de Butler, gaf een gave creatie van deze lang niet gemakkelijke rol en we zouden dit ook kunnen zeggen van Jaap Beeldman, indien hij zich in de reeds bovengenoemde ontknooping tot een hoo- ger niveau kon opwerken. Hulde aan mevr. Meijer—van Geemen, die als het dienstmeisje Bossie van haar kleine rol een pracht- uitbeelding gaf en aan mevr. Oldenburg—van Gee men, die de huishoudster van den ouden kolonel James op rake wijze typeerde. Ko Oldenburg als ko lonel was als steeds zeer goed, al kreeg ook hij wei nig gelegenheid tot bijzondere dingen. Hot, décor van de kamer in de villa van George Fairfax was buitengewoon goed verzorgd; een exo tisch interieur fraai in stijl! Een mooie opvoering van een bijzonder stuk, G.V. „BE QUICK". Korenbeurswedstrijden te Alkmaar. Zondag j.1. werden in de Gem. Korenbeurs te Alk maar de gymnastiekwedstrijden gehouden van den Turnkring Alkmaar en Omstreken. De deelnemini aan deze wedstrijden was zeer groot, want alle 1, aangesloten vereenigingen namen in grooten getale doel met een totaal van ongeveer 550 personen. Naast vereenigingswedstrijden in vrije oefeningen be stonden de overige wedstrijden in toestelturnen per soneel voor meisjes, jongens, dames en heeren. „Be Quick" heeft zich weer kranig gehouden en tooa met diverse overwinningen naar huis terug. Het was een zeer zware dag, daar men reeds om 9 uur moest aanvangen en met een rustpoos van VA uur 's avonds om half zes de wedstrijden waren beëin digd. Als bijzonderheid zij vermeld, dat „Be Quick" in het totaal-klassement dames toestelturnen een 2cn prijs behaalde. De volledige uitslag luidt: Vrije Oefeningen meisjes 3e prijs; vrije oefeningeri jongens 3e prijs, (voor dit onderdeel werden geen ien en 2en prijs uitgereikt); vrije oefeningen dames 2e prijs; Vereenigingswedstrijd 2e prijs. SCHOEN CR Ê"M_E Grobte doos 10 ris. Extra stroote doos l&ffs. Voorts behaalden onderstaande personen allen een personeelen prijs: Meisjes 1213 jaar: M. v. d. Berg, N. Jansen; Meisjes 14^-15 jaar: B. den Das, J. Pie- ters, K. Paping, A. Wagtendonk; Jongens 1213 jaar: W. Nap, J. Eriks; Jongens 14—15 jaar: J. Tim merman; Dames le graad: J. Dijs, E. Koning; Da mes 2e graad: M. de Jong, A. Kramer, B. Mooy, G. Kroon, M. Wagtendonk; Dames 3e graad: A. Mod der, M. Paping, L. Jonker, F. Kroon; Heeren 2e graad: P. v. Diepen, K. Schroor, E. Dingerdis; Hee ren 3e graad: P. Timmerman, H. Mooy, F. Schouten. EEN-MEI-VIERING. Een druk bezochte bijeenkomst van de S.D.AP. met een zeer gevarieerd pro gramma. De groote zaal van de Rustende Jager was gister avond tot in de verste hoeken bezet, toen de Sonny- Band met een opgewekte marsch den feestavond van de S.D.A.P. opende, welke gehouden werd ter gele genheid van de Eén-Mei-viering. Namens het comité der moderne Arbeidersbewe ging uit Bergen, Schoorl en Koedijk heette de voor zitter de heer L. Monnier, allen hartelijk welkom en wees er op, dat de S.D.A.P. in de afgeloopen verkie zingen had stand gehouden. Spr. memoreerde den gehouden fietstocht, welke schitterend slaagde. Na zang door de afdeeling Bergen, Koedijk en Schoorl van de Stem des Volks, kreeg de heer J. A. Berger, lid van het Hoofdbestuur der N.V.V. gele genheid tot het houden zijner feestrede. De feestrede. Spr. begon met te zeggen, dat. het 't zesde Meifeest was in dezen chaos en niemand weet er weg uit. De sociaal-democraten weten, dat deze maatschappij on mogelijk welvaart kan brengen, omdat ze geleid wordt door het winstmotief van enkelen. Enorme hoe veelheden voedsel worden vernietigd. Wij zullen moeten komen met een plan, dat ordening brengt; wij moeten voeren een welvaartspolitiek. Door ratio nalisatie en mechanisatie is de werkloosheid toege nomen. Wij vragen nu uitbreiding van werkverrui ming. Maar niet alleen tijdelijke maatregelen, doch ook blijvend. De Regeering zal de leerplichtjarcn moeten verlengen en dient de 40-urige arbeids week in te voeren. Laat de Regeering een ernstig onderzoek instellen of meerdere industrialisatie niet mogelijk is? Gestreefd dient te worden naar bevredi ging der materieele behoefte. Spr. wees voorts op den funesten invloed van de dictatuur. Wij vechten voor arbeid, brood en vrijheid. (Daverend applaus). Nadat allen staande de Internationale had den gezongen, kwam de' Sportbond voor het voet licht. Wij kregen te zien vrije oefeningen, bewegings oefeningen, een Meidans van de dames, welke allen zeer in den smaak vielen. Na de pauze deed de Stem des Volks zich nogmaals hooren en gaf de Arbeiderstooneelver. „Bergen" een reprise van „Een pootig wijfje", waarom hartelijk werd gelachen. Een geanimeerd hal besloot dezen goed geslaagden feestavond. LANGEND IJ K 1 MEIFEESTEN AAN DEN LANGENDIJK. In Concordia te Noordscharwoude werd Woensdag middag door de moderne arbeidersbeweging, onder leiding van de S.D.V.C. een kind'er-Meifeest gehou den, dat uitstekend is geslaagd. De poppenkast, do goocheltoeren en zang en dans, de kinderen vonden het prachtig. Des avond waren ongeveer 250 personen aanwezig. De heer Palar uit Amsterdam sprak de Meirede uit en het spreekt vanzelf, dat daarbij de nationaal- socialistische beweging en de gebeurtenissen in Duitschland onder de loupe werden genomen. Ook het bezuinigingsplan onzer regeering werd bespro ken en tegenover het systeem aanpassen geplaatst het Plan van den Arbeid, „aanpakken". Op verdienstelijke wijze vertolkte de tooneelver- eeniging I.D.D.A. het tooneelstuk „Vergulde Leu gens". Het werd een groot succes. Het Comité, dat zich belast met het oreaniseeren van een jaarlijkschcn Autotocht voor de Ouden van Dagen uit Zuidscharwoude en Broek on Langendijk, vergaderde ten lokale van den heer Viizelaar. In totaal was f 218.21 bijeengebracht, een bedrag, nog iets grooter dan verleden jaar. En ook wat de medewerking betreft der houders van luxe auto's, daar 25 nersonen hun wagen voor dat doel beschik baar hadden gesteld. *n 2-tal bussen zal nog moeten worden gehuurd. Wat de mogelijkheid aangaat een bezoek aan Flo ra te brengen, deze was niet bijzonder hoopvol. De oude menschen krijgen alleen gratis toegang (voor de geleiders moet worden betaald) als het bezoek wordt gebracht op 7 Mei en het slechts van 1012 uur duurt. Men achtte dit niet uitvoerbaar, waarom besloten werd. nog eens om billijker voorwaarden te verzoeken. Mochten deze onverhoopt niet worden gegeven, dan zal de tocht dit jaar naar het Gooi gaan, over Amsterdam, en wel op Donderdag 30 Mei aanstaande. I BROEK OP LANGENDIJK. Door het uitschieten van den ladder, had de met selaar F. Kuitwaard het ongeluk van het dak te val len, waarbij hij op een betonnen straat terecht kwam. Onder hevige pijnen werd hij naar zijn wo ning vervoerd, alwaar nog een nader geneeskundig onderzoek moest plaats vinden, of de getroffene soms inwendige kneuzingen heeft bekomen. Vanwege de Oranjevereeniging werd in verband met den verjaardag van Prinses Juliana een Oranje film vertoond in de Gereformeerde Kerk, welke ver schillende episodes weergaf van het gebeuren in ons vorstelijk huis. Ter afwisseling werd door een dubbel mannenkwartet enkele nummers ten beste gegeven, waarvan de weergave in alle opzichten geslaagd mag heeten. WAR HENHUIZEN De candidatenlijst luidt nu als volgt: 1. P. Slot; 2. P. J. Mink; 3. C. Geus; 4. U. Slot; 5. H. Laurman; 6. P. Vergaij, 7. K. Wildeboer. Daar de rondvraag niet voel opleverde, volgt slui ting. In aansluiting op het bericht in ons blad van Maandag j.1. betreffende den brand bij den heer Joh. B., dat volgens bewering was ontstaan door een Primus-brander, dit niet de oorzaak schijnt te zijn geweest. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De politie stelt een onderzoek in. Dinsdagavond omstreeks 11 uur is op den West frieschendijk nabij Krabbendam de vrachtauto van den heer Filmer, fouragehandelaar te Burgerbrug, in brand geraakt en bijna geheel vernield. De oorzaak hebben wij niet kunnen vernemen. \V J E R I N G E N Vergadering van de Linksche Kiesvereeniging op Woensdag 1 Mei in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 39 leden. Voorzitter opende de vergadering, de aanwezigen welkom heetende. Spreker vond het jammer dat niet meerdere ter vergadering aanwezig waren. De secretaris las vervolgens de notulen, welke zonder aanmerking onder dankzegging werden goedgekeurd. Van den heer P. Sevenhuijsen Gz. was bericht In gekomen, dat hij voor bezetting van de achtste plaats op de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing heeft bedankt. Voorzitter deelde mede, dat in de samengestelde candidatenlijst verandering moest worden gebracht volgens art. 26 Gemeentewet Dit gold no. 2 van de lijst Mevr. Vogelaar—van Driel. Na gehouden stemming zal deze plaats wor den bezet door den beer P. J. Mink. Deze, die de vorige keer voor deze functie niet meer in aanmer king wenschte te komen, vond echter gezien de om standigheden, de benoeming te moeten aannemen. UITSLAG PRIJSVRAAG. De prijsvraag, welke de neer H. Wilms alhier uit schreef ter gelegenheid van zijn zakeniubileum op 20 April j.1. is wel een groot succes geworden Zeer vele oplossingen kwamen binnen, waarvan een groot aantal goed waren opgelost. De fiets viel ten deel aan Mevr. A. de VosKühl te Westerland. De goede oplossing is als vofgt: 1. Hippolvtushoef (bekend plaatsje in N.Holland). 2. Instructeur (onderricht geven). 3. Sigaren (onmishaar voor mannen). 4. Winkelier (schakel tusschen producent en consu ment). 5. Ideaal (volmaakt). 6. Leeszaal (bibliotheek). 7. Memoreeren (in herinnering, brengen). 8. Succes (waar alle sportmenschen thans over praten). De voorletters vormen den naam van een bekend adres. Bij de vele oplossingen waren nog toegevoegd ver schillende gedichten, waarvan wij hier een willen laten volgen. Bij het 10-jarig zaken-jubileum van His Wilms. I Hartelijk geluk gewcnscht His, Met uw zaken-jubilee. Nog een tiental vette iaren Geef ik voor de toekomst mee! Hart'lijk dank ook jubilaris Voor de mii gezonden kaart, 't Is een prachtige reclame En een woord van dank wèl waard. i Nu de prijsvraag, en U stelt ons Geografisch op de proef. Maar ik antwoord: zonder twiifel, Is dat Hippolytushoef. Hoe noemt men een onderrichter Met een woord vol kleur en geur? En na even donken zeg ik: Dat is 't woordje instructeur. Dan ten derde vraagt U oolijk ('t Is een fijne zakenzet) Wat onmisbaar is voor mannen. Wel, sigaar of sigaret. Schakel tusschen producent en. Consument vraagt U in vier Als U zelf niet mee wilt tellen Is 't Uw klant: de winkelier Aan het alledaagsche leven stelt U plots'ling perk en paal Om te zoeken naar volmaking Dat is dubbel ideaall Bibliotheek, is 't deftig woord voor Het Oud-Hollandsch boekerij Tegenwoordig denkt men echter Veel de leeszaal ook er bij. His wil verder memoreeren En dat is een wijze les, Koopt vooral bij hem Uw waren, 't Is Uw voordeel, zijn succes. Aanbesteding. Op 31 Mei a.s. zal worden aanbesteed het maken van de westelijke opritten van de basculebrug over het Noordhollandsch Kanaal te Stolpen in den Rijks weg no. 9 onder de gemeente Zijpe met bijkomende werken. De raming bedraagt f 18000.—. Dit werk is een onderdeel van de werkzaamheden voor een nieuwen weg van Stolpen naar Wieringen. Via Columbus Noorddeich Radio ontving de Burgemeester dezer gemeente Maandag j.1. het vol gende telegram: „Auf rückfahrt von Madeira sende ich von nahe Texel allen Wieringeren herzlichst grüsse. (Get.) Wilhelm Kronprinz. Vertaling: Op thuisreis van Madeira zend ik, ter hoogte van Texel, alle Wieringers de meest hartelijke groeten. Drankwet. Ingevolge de Drankwet is door den heer A. S. Rus selman voor den winkel en het terras van perceei Koningsweg 32a en door mevr. de wed. J. Vroone voor den winkel van het perceel Hoofdstraat 5, een verlof B. aangevraagd. Op 22 Mei, 29 Mei, 5 Juni en 12 Juni zal in deze gemeente op het Kerkplein te Hippolytushoef de jaarlijksche veemarkt worden gehouden. BARSINGERHORN De door den 13en Keuringsraad gedane uitspraak op 30 April 1935 voor deze gemeente is als volgt: Bil, Arie, voorgoed ongeschikt; Blaauboer, Gerri1 Jan, geschikt; Boone, Marinus, voorgoed ongeschikt Boontjes, Gerrit Jan, geschikt; Jannes, Simon Petrus Adrianus, voorgoed ongeschikt; van de Klooster Cornelis Lambrecht, voorgoed ongeschikt; van de Klooster, Dirk Willem, geschikt; Leen, Jan, voor goed ongeschikt; Schenk, Jan, geschikt; Visser, Ja cob, geschikt; van der Welle, Klaas, voorgoed onge schikt; de Wit, Pieter, geschikt; de Vries, Cornelis, geschikt. Door den Hoodinspecteur van den Arbeid, Hoofd van het 6e District der Arbeidsinspectie te Haarlem, is op 30 April j.1. met machtiging van den Directeur-Generaal van den Arbeid, vergunt aan de Directie der N.V. Aannemersbedrijf v.h. T. den Bree ien van den Bout voor uitvoering der vverkzaamhe den Bestek no. 14 West-Friesche Kanalen in de ge meenten Schagen, Zijpe en Barsingerhorn, om van 2 Mei tot en met 2 Oclober 1935 met 200 mannen (16 :aar of ouder) arbeid te verrichten in twee ploegen olke ploeg bestaande uit 100 mannen, onder voor waarden: A. dat de werktijden zijn geregeld als volgt: Ploeg I: Maandag t.m. Zaterdag: 4—8 v.m., 8.30 u ".m.—12.30 u.nm. Ploeg II: Maandag t.m. Vrijdag: 12.30—5 u. n.m 5.3010 u. n.m. B. dat de ploegen wekelijks wisselen; Zaterdag geen arbeid. Bestuursvergadering. De Veiling&verecnïging „De Noorrtcrmarktbond" hield Woensdagmiddag' een bestuursvergadering het betaal kantoor. Aanwezig was hierbij de heer S. Brugman, eere-voorzitter. De voorzitter, de heer J. Ootjers. heette in t bij zonder den heer K. Kaan als afgevaardigde van Oudkarspel, in de plaats van den heer P. Wijn, wel kom. en wijdde waardeerende woorden aan den heer Wijn. Na vaststelling der notulen deed de voorzitter eenige mededeelingcn over de vergadering van het Centraal Bureau, Wat betreft de inhouding van gelden voor derden deelde voorzitter thans mede, dat de vorige week een schrijven van den advocaat van de instelling waarvoor de invordering moest geschieden (de Han- delsraad), waarin werd geëischt dat binnen acht da gen aan de gedane cessie wordt voldaan. Mr. Niemóiler, secretaris van het Centraal Bureau, is hierover geraa-dpleegd, maar heeft men nog geen antwoord gezonden. Vandaag zijn de acht dagen om. De betrokken personen hebben weJ cessie ge- teekend, doen het is de vraag, of men het betaal kan toor voor deze inhouding beschikbaar moet stellen. Men zal het antwoord van den heer Niemöller af wachten. Een der afgevaardigden vreesde, dat men door niet toe te geven, juist dat in de hand werkt*, wat men wil voorkomen, nl. dat de menschen worden aange pakt. Medegedeeld werd. dat de omzet, over de maand Maart was f202.437.01, die vin Maart l$o4 was f305.000, zoodat wel tot uiting komt, welke tekorten worden gemaakt. Gisteren is de laatste roode kool weggegaan voor f20 per 100 Kg. De afgevaardigde van Oudkarspel wil op spoedige uitbetaling van het voorschot "ver 1935 aandringen. Voorzifter zou voorzichtig willen zijn met eenige toespelingen op vlugge uitbe'aling, orn geen onaan genaamheden te krijgen. Deze argumenten zijn zeer zeker bij den Minister gebracht. De heer Kaan verwachtte een debacle als niet poedlg steun werd uitgekeerd, waradoor de tuinders de nieuwe oogst kunnen halen. Uit de vergadering kwam nog naar voren een vluggere uitbetaling van het voorschot, niet „na" het seizoen. Aan het rapport van den accountant ontleen en wij, dat de bruto winst was f S420.3G. waarvan op^ de re serve werd geplaatst een bedrag van f 1511.33 en de rest voor afschrijving aangewend. De veiling heeft slechts een schuld van f20.000, zoodat de veiling er op zichzelf goed voor staat. De totaal omzet van 1934 was f 1.394.656.29, die van 1933 f 805.719.90 en van 1932 f 1.117.453.S9. Aanvoerregeling. De afd. 't Veld stelde voor, een hetere aanvoerrege ling tc maken, waardoor het mogelijk wordt, dat alle dagen kan worden geveild. Het Dag. bestuur stelde voor, dit in den Vierbond te bespreken, om een gezamenlijke regeling te ma ken. De noodzakelijkheid wordt hiervan gevoeld. Het middel achtte het bestuur, dat absoluut op de z.g. drukke dagen een gedeelte wordt bewaard voor de volgenden dag. De oude toestand is prijsbedervend. Deze regeling werd do beste geoordeeld. Een volgend voorstel om de goederen op eigen naam te doen veilen, werd door den voorzitter niet noodzakelijk geoordeeld. Tenslotte..besloot men deze zaak te doen regelen tusschen den vrachtvaarder on den tuinder. 't Veld stelde verder voor, het aantal stuks in de honderd kilo op le geven bij het veilen. Voorzitter dacht' dat dit niet aan te hevelen is; er zou wel ongenoegen door kunnen komen. Men besloot te adviseeren.dit voorstel niet aan te nemen en het aan de aanvoerders over te laten. 't Veld had verder een voorstel om per 100 Kg. te wegen. Na korte bespreking werd besloten te advisecrcn den ouden toestand te handhaven. Waarland en omstreken stelde voor de consenten voor den uitvoer door de veiling aan de kooplieden te doen uitreiken. Voorzitter herinnerde aan de gevoerde besprekin gen met den Vierbond en De Koophandel, waarbij men het niet met den N.M.B. eens was. Thans worden de consenten verstrekt door het Centraal Bureau. Er zijn groote bezwaren aan het voorstel verbon den. De secretaris meende, dat het voorstel thans met de clearing overbodig was. Zal geadviseerd worden, weer in den Vierbond aanhangig te maken. Tuinbouwbclang Noordscharwoude stelde voor te ageeren tegen de invoering van den Middcn-Euro- peeschen tijd. Aldus wordt besloten. „De Eendracht", Oudkarspel, stelde voor een aan- voevregeling vast te stellen voor de vroege witte kool, evenals die in 1933 heeft gegolden. Na uitvoerige toelichting bleek, dat allen het hier mee eens waren. De Eendracht stelde verder voor de erkenning van Rusland te bevorderen. Voorzitter had er persoonlijk geen bezwaar tegen, maar dacht dat men als veilingsvereen, daarover niet kan oordeelen, of het landsbelang er mee ge diend is. Het is de bedoeling van De Eendracht dat de af zet wordt bevorderd. Verscheidene personen spraken hierover hun oor deel uit. Men vroeg zich af, welke redenen de Ne- derlandsche regeering kon hebben, om Rusland niet te erkennen. Met groote meerderheid van stemmen besloot men een afwijzend pracadvies uit te brengen. De Eendracht stelde verder voor dc goede produc ten, welke doorloopen, de volle minimumprijs te doen uitbetalen. Voorzitter achtte dit wel sympathiek, maar er kle ven veel moeilijkheden aan voor do vaststelling van de kwaliteit. Het was de bedoeling van Oudkarspel dat de kool van uilvoerkwaliteit hiervoor in aanmerking komt. Bij de bespreking van dit voorstel kwam naar vo ren om den minimumprijs verhoogd te krijgen tegen het einrle van het seizoen. Ook daaraan kleven bezwaren. Geadviseerd zal worden, de bezwaren op de alg. vergadering naar voren te brengen. Het zal niet meer verplicht worden gesteld, een monsterkool mee te nemen. De datum voor de alg. vergadering werd bepaald op 29 Mei a.s. De heer Brugman verkreeg hierna nog het woord en verheugde zich over de goede geest, welke hier heerschte. Daarna sluiting. HARENKARSPEL Bij de op 1 dezer gehouden rekening van het On derlinge Veefonds alhier, bleek dat verzekerd wa ren over Februari 1254120 stuks vee, Maart 1240 119 en over de maand April 1214—115 stuks vee ver zekerd waren. Het fonds had een verlies van 13 stuks vee. De omslag werd bepaald op Februari f 0.30, Maart f0.30 en April f0.30. Totaal fO.90. Do gc- heele schade bedroeg f 1067.22.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2