Zaterdag 4 Mei 1935. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9714 Correspondentie SPORT is het eerste aller schoonheidsproducten Wat crèmes en poeders en „theetjes", voor dit en voor dat niet geven kunnen, nooit zul len kunnen geven, valt het sportvrouwtje zonder moeite en als vanzelf in den schoot. Zij behoudt haar normaal gewicht, daar het stofwisselingsproces hij haar zonder hapering verloopt. Zij behoeft zich om haar „lijn" niet te bekommeren. Hoe zou die niet harmonieus zijn, daar ze alle spiergroepen re gelmatig in oefening lioudt? Van verouderen is bij haar nauwelijks sprake. Als ze veertig wordt, kan ze nog even soepel, lenig, jong, als haar dochter van twintig zijn. De vrouw, die niet aan sport doet, ver mindert willens en wetens en in aanzienlijke mate de som van de genoegens haars levens. En zelfs de speciaal vrouwelijke genoegens, die nauw met de mode samenhangen. Want sportbeoe fening geeft recht op een sportpak je, dat niet slechts practisch, maar ook elegant en flatteus kan zijn. Ik denk nog niet aan badcostuums, daarover zullen wij het te zijner tijd hebben, als de temperatuur van het open water, van het zeewater vooral, wat clemen- ter is. Ik denk vooral aan tennis- en wandelcostuums. Tennissen en wandelen zijn vrouwelijke sporten bij uitnemendheid. Voor -de beoefening van de wandel sport hebt u intusschen geen speciaal costuum noo- dig. Een eenvoudig pakje, een klein hoedje een Baskisch mutsje is zeer aanbevelenswaardig en een paar niet te dun gezoolde schoenen zijn alles wat u voor „footing" noodig hebt. Op de schoenen vooral komt het aan. Voor wandeltochten zijn die dit seizoen vaak van blauw, donkerrood of donker groen peau de Suède. De handtasch is heel klein, of ontbreekt. Als u een tailleur met geschikte zakjes draagt kunt u daarin wel uw zakdoekje, uw lippen stift en uw donsje een goed plaatsje bezorgen. Wat de tenniscostuums betreft, ook dit jaar strij den nog altijd twee scholen om de overwinning. Tal rijk zijn de voorstanders van de „shorts", even tal rijk die van de rok. De speelsters in „shorts" beweren bij hoog en laag dat alleen deze haar gelegenheid geven haar beste spel te ontwikkelen en dat een rok haar in haar bewegingen belemmert. Dit argument heeft geen waarde. Suzanne Lenglen, de beste speel ster die de wereld ooit gekend heeft, heeft nooit in „culotte" gespeeld. Dat heeft haar niet belet alle ten- nislauweren te vergaren, die er op de courts maar te plukken zijn. De rok belet niets. Als zij wijd is, zeer wijd, en geplooid, waardoor ze elegant blijft, als u daarbij een blouse met korte mouwen draagt, of, als het koud is, een „sweater", van soepele wol, is er geen enkele reden waarom u geen gooi naar het wereldkampioenschap doen zoudt. In dat pakje kunt u, mits u slechts beter speelt dan zij, iedere tegen standster in „shorts" verslaan. Aan uw kleeding zult u het niet kunnen wijten als u verliest! Voor oudere dames is er de golfsport. Golf wordt in Nederland nog veel te weinig beoefend. Het is een kalme gezonde sport, die toch interessant genoeg is om de belangstelling van de speelster te wekken en gaande te houden. Voor golf is de jupe-culotte thans de aangewezen dracht. Tweeds hebben altijd nog hun aanhangsters, maar deze zijn zoo algemeen geworden, dat de mees te dames er niets meer van willen weten. Men geeft daarom de voorkeur aan dikke linnen weefsels. Kleuren: beige, „nègre" en marineblauw. Het golf- tenue wordt gecompleteerd met een flanellen over hemdsblouse. Vindt u het een beetje vreemd een linnen rok met een flanellen blouse te dragen? Dat is het misschien ook wel, maar... de mode wil het zoo. En daarmee is alles gezegd. De overhemdsblouses sluiten vrij strak om het li chaam en zijn natuurlijk van eenvoudige makelij. Men vindt ze in allerlei tinten: koraal, marine, sma ragdgroen, saffraangeel en parelgrijs. Als het wat frisch is kan over de blouse een vest gedragen wor den. Vesten zijn- bijzonder „en vogue". Niet slechts op de links. Vesten kan een vrouw er zeker vier of vijf gebruiken. Een vest van groen of kastanjebruin flanel met een kruissluiting en een lichte wollen voering het klassieke vest, dat warm houdt als de lentedag een niet al te lentensch karakter ver toont; een vest van Schotsch flanel, met een rij glazen knoopen gesloten het vest voor de ochtend uren; een vest van dik eenkleurig satijn, gesloten met clips van strass het gekleede vest; een vest van bedrukte zijde en waarvan de revers een sjaal vormen, die om den hals kan worden toegeknoopt het vest, dat ruimte laat voor de meest speelsche fantasie en waarin een vrouw al haar smaak en waarom niet? haar karakter tot uiting bren gen kan. Voor de links hebt. u uit vesten dus maar de keus en ze worden te gemakkelijker gedragen, daar de overhemdsblouse het, volgens de laatste opvattingen, zonder das moet stellen. De blouse wordt gesloten met knoopen van leder of beschilderd porcelein en dat is haar eenig versiersel. Uit een oogpunt van lichaamsbeweging is wande len al even goed als golfspelen. Wie wandelt en met wandelen bedoel ik niet 's middags langs .de toon ramen der winkels drentelen, maar stevig en sportief doorzetten met een minimum-snelheid van vijf kilometers per uur zal goed doen vrij dikke kousen te dragen. De dunne zijdjes van den namid dag en den avond geven geen pas. Zij stellen u, als u wat transpireert, bloot aan verkoudheden. Want het is een feit, dat een vrouw het eerst op en met haar beenen koude vat. Over de schoenen en de handtasch sprak ik reeds. Ik kan er nog bijvoegen, dat in het algemeen de schoenvormen, die den voet verkorten, verouderd zijn. De voet krijgt, ook uiterlijk, gedurende het geheele etmaal zijn natuurlijke lengte terug. Het slangenleer, dat een tijdlang geadoreerd werd, is verlaten; alleen de krokodil handhaaft zich. De tasschen voor den ochtend en bij avondtoilet zijn heel klein, die voor den namiddag daarentegen zóó groot, dat men een niet te omvangrijken inboe del er gemakkelijk mee verhuizen kan. Ze zijn groot, hoog, breed, diep, hebben vele zakken en zijn bijna alle met metaalversieringen getooid. Op het gebied van handschoenen is er betrekkelijk weinig nieuws. Men draagt veel handschoenen van zwart satijn met breede revers. Deze handschoenen worden op zijde gespleten en verbergen de pols. Ook handschoenen van gebloemd mousseline, passend bij de japon, worden gedragen. Diner-handschoenen zijn nog steeds lang. Vopr den avond worden de handschoenen „ingelegd" met oude kant. Deze in crustaties bevinden zich op den rug van den hand schoen. Op het sportveld worden door sommige tennis speelsters, die haar blanke handjes voor eelt willen vrijwaren, dunne gebreide handschoenen gedragen. Maar de ware sportvrouw haalt daarvoor haar schouders op. Brussel. GERTRUDE. Mej. A. V. te S. Deze te sterke transpiratie is in het meerendeel der gevallen 'n gevolg van algemeene zwak te. In de eerste plaats zult u dus een regiem dienen te volgen, dat u wat sterker maakt. Voor een plaatselijke behandeling kunt u het vol gende laten klaarmaken: Pe rubalsem, 2 gram; mieren- zuur, 2 gram; chloraalhy- draat, 6 gram; alcohol a 90 150 gram. Hierbij dubbel zooveel water voegen en met dit mengsel de transpireeren de lichaamsdeelen geregeld wasschen. Speciaal voor uw voeten raad ik u dan nog lauwe baden, samengesteld uit een liter water en honderd gram aluin. Mej. M. S. te B. Ieder vetwormpie dat u ontdekt moet zonder uitstel verwijderd worden. Dat is het eenige middel om er voorgoed van te worden bevrijd. Tegen de donkere vlekken treedt u als volgt op. U wascht uw gezicht eerst duchtig met koud water, zonder zeep, en daarna met een mengsel van laven del-essentie 20 gram, citroenessentie 15 gram en alco hol a 70 100 gram. De lotion maakt uw huid óók veel blanker.. Maar waarom is u in een tijd, waarin bijna alle vrouwen wanhopige pogingen doen een donkerbruine huid te krijgen hoe donkerder hoe mooier! op 'n blanke huid zoo gesteld? Verheug u er liever in, dat de natuur u zoo'n donkere huid met veel pigment gegeven heeft. U lijkt me het ware type om tegen het einde van den zomer bijna zwart te zijd. En hoe meer u op een negerin lijkt, hoe aantrekkelijker u er, vol gens de tegenwoordige opvattingen, zult uitzien. Mej. G. te C. Na de behandeling met alkali en peroxvde moet het gezicht met een behoorlijke ge- laatscrême worden ingewreven. Dat voorkomt het ruw worden van de huid. De gele vlekken, waarover uw zuster zich beklaagt, zijn vermoedelijk een gevolg van te sterke galafschei- ding. In iedere apotheek vindt u verscheidene midde len daartegen. Niet verwaarloozen! Mej. G. D. te T. Het is in het algmeen veel ge makkelijker dikker dan magerder te worden. Als u in gewicht toenemen wilt, raad ik u een liter, melk per dag te drinken en aan uw gewone maaltijden nog een toe te voegen, bestaande uit een ei, twee dik- geboterde boterhammen en jam. Tusschen de maal tijden zoetigheden eten, koekjes, taartjes, bonbons. Het gebruik van veel meelspijzen is aan te bevelen, vooral ook dat van witte en bruine boonen, linzen en aardappelen. Daarbij veel dierlijke vetten gebruiken' boter room, vette ham enz. Weinig of geen thee en koffie. Na den hoofdmaaltijd, als u er gelegenheid toe hebt. een uur slapen of althans rusten. Mej. N. G. te A. Haargroei op deze plaats is vol strekt niet zoo zeldzaam als u gelooft. Het gebruik van epilatie-crêmes moet worden afgeraden. U meet de haren er een voor een met een pincetje uittrekken Daar dit een pijnlijke geschiedenis is, raad ik n er niet meer uit te trekken dan een of twee per dag. Als u de huid tusschen duim en wijsvinger sterk spant, hebt u een goede kans dat de wortels mee komen. Dan groeien de haren niet meer "aan. De crème, die u noemt, is voor uw beenen heel goed geschikt. Mevr. G. B. te S. Om uw haren minder vet te ma ken, kunt u het volgende mengsel uitstekend gebrui ken: azijnzuur. 50 gram; essentie van canthariden, 60 gram; viooltiesessentie, 40 gram; rozenwater 150 gram. Het fleschie schudden voor u er zich van be dient. Twee maal per week. voor u zich ter ni9te be geeft. moet u de. haren daarmee duchtig wrijven. Ze worden dan zacht en droog. Uw andere vraag kan ik op deze plaats onmogelijk beantwoorden. Ik begriio hoe onaangenaam deze toe stand voor u is, maar is het onmogelijk, dat u zelf aan deze verkoeling een beetje schuld hebt? Alle andere dames heb ik per brief geantwoord. GERTRUDE. Voor de schoonmaak: E.Ostermann &C°'s Handel-AA'j N.V.-Amsterdqm-Fabrieken te Jutphaas bij Utrecht

Schager Courant | 1935 | | pagina 13