Economische Kroniek Munt-AanvaL De bezuinigingsplannen van onze Regeering Wat reeds eenige malen is aangekondigd, is thans geschied: onze regeering is gekomen met bezuini gingsplannen. We willen ons voor heden een oogen- blik bezig houden met bezuinigingen in 't algemeen en met deze plannen in 't bijzonder. Het ligt voor de hand, dat een gemeenschap ge noodzaakt is de tering naar de nering te zetten. Er zijn wel eens tijden geweest, dat men daarover een andere opvatting huldigde, maar dat had zijn bij zondere gronden en tegenwoordig is men daarvan volkomen teruggekomen. Vroeger ging men uit van de gedachte, dat een ge meenschap eerst behoorde te bepaien, wat ze noodig had om dan vervolgens naar dekking daarvoor te zoeken .Het ging haar daarbij echter als een man, die b.v. uit zijn kapitaal jaarlijks een rente kweekte van f40.000.— en die voor zijn privé gebruik niet meer noodig had dan f 10.000.— Wanneer zoo iemand de gewoonte had gehad ieder jaar een begrooting op te maken, dan kwam het er weinig op aan of die f8.000.f 10.000.— of f 15.000.— als eindcijfer aan wees. Hij had nooit eenige moeite de benoodigde middelen daarvoor te vinden. Ongeveer zoo stond een 25 jaar terug de gemeen schap er voor. Wel kon natuurlijk niet worden ge sproken van een vast inkomen, dat datgene wat voor de uitgaven ter beschikking moest staan be langrijk overtrof, maar toch waren behoorlijke re serves aanwezig, zóó groote reserves, dat nooit eeni ge moeilijkheid kon ontstaan om de noodzakelijke middelen te vinden. In lage belastingen liggen groote maat schappelijke reserves opgesloten. Deze reserves waren opgesloten o.a. in betrekkelijk niet zeer zwaar drukkende belastingen en in de voor die dagen gelukkige omstandigheden, dat men leefde in een periode van toenemende welvaart en bloei. Het was een opgaande tijd en een eventueel begrootingstekort werd gemakkelijk gedekt door een belastingverbooging, een middel, dat bij toepassing nooit faalde en steeds de ontbrekende gelden in de rijksschatkist bracht. De groote reserve bestond uit het zonder bezwaar kunnen opvoeren der belastin gen en zoozeer was men er blijkbaar van overtuigd, dat dit een verschijnsel was, waarin nooit veran dering zou kunnen worden gebracht, dat men, zoo als boven reeds gezegd, het feit. dal de staat eerst zijn uitgaven bepaalde en daarnaar zijn inkomsten, als een onomstootelijke waarheid werd aanvaard. Het behoeft verder nauwelijks betoog, dat in der gelijke tijden ook het aangaar van leeningen nim mer groote moeilijkheden kon doen rijzen. De man, die f40.000.— rente maakt uit zijn goed belegd ka pitaal, dat hij om eenige reden niet wilde aantasten, kon gerust voor eenig project, dat hij in zijn hoofd had, enkele tonnen leenen. Rente noch aflossing konden ooit in gevaar komen, zijn reserves vorm den een meer dan vold jende garantie, terwijl ten slotte dc omstandigheid, dat zijn inkomsten toch al zijn uitgaven te boven gingen, een zekerheid was. dat hij zijn handen niet zou steken in gewaagde on dernemingen. Evenzoo was het niet den staat. Thans brengen belastingverhoogingen geen geld meer in 't laadje. Die dagen echter behooren tot het verleden. Aller lei omstandigheden welke, dat willen we in t midden laten hebben er toe gevoerd, dat de vroe gerc reserves der gemeenschap niet meer bestaan. Heden ten dage wil een belastingverhooging niet zeggen, dat er meer geld in de schatkist zal stroo men. Men is terug moeten komen van de zoogenaam de waarheid van weleer en tegenwoordig moet ook de gemeenschap, evenals ieder harer burgers, de tering naar de nering zetten. Het volk is aan het eind zijner draagkracht. Dit beteekent, dat de staat zich niet meer zonder meer kan afvragen: „Wat acht ik noodig in het al gemeen belang?" en dit dan als vanzelfsprekend ook verwerkelijkt De regeering dient zich te beperken ln haar opgaven. Ook met verdere leeningen dient men voorzichtig te zijn. Daarnevens moet het duidelijk zijn, dat het opne men van kapitaal nu wèl tot onoverkomelijke bezwa ren kan voeren. Immers, bij voorbaat moet vast staan, dat het vruchten zal afwerpen. Datgene, wat er mee wordt gesticht moet zich zelf goed maken, moet het kapitaal terugleveren. Anders blijven de moeilijkheden niet uit Want reserves, waaruit even- tueelo tekorten kunnen worden gedekt, zijn er niet. Nadeelige gevolgen van domme experi menten moeten door onze kinderen wor den betaald. Een merkwaardig verschijnsel van deze jaren van crisis zijn de „experimenten". Groote bedragen wor den, soms vrij roekeloos, uitgetrokken in de hoop, doch zonder de zekerheid, dat ze goed zijn aange wend. Worden de dikwijls veel te hoog gespannen verwachtingen bewaarheid, dan is er iets gewonneu. In het omgekeerde geval echter is er veel verloren En het fnuikende daarbij is, dat het niet onmiddel lijk drukt op hem, die de fout heeft begaan, doch over een lange reeks van jaren is verdeeld. Met het gevolg, dat de toch al zoo zwaar drukkende belas tingen nog ondragelijker worden en de gemeen schap steeds meer moet opgeven van datgene, wat ze als haar taak beschouwde. Onze toestand ls in het algemeen beter dan die hi het buitenland. Wanneer we de toestand in ons land vergelijken met die in het buitenland, dan is er, naast allerlei wat tot misnoegen stemt, toch ook wel aanleiding tot te vredenheid. Omtrent het begrip „welstand" laten zich moeilijk vergelijkingen trekken. Toch zijn we geneigd aan te nemen, dat Nederland minder reden tot klagen heeft iD dit opzicht dan menig ander. Wellicht een overweging, die ruimte laat voor een flinke dosis pessimisme, wijl het insluit, dat we e" hier ook op achteruitgaan. Maar in deze wereld, waar alles nu eenmaal betrekkelijk is, is het ver moedelijk het beste wat men zich kan wenschen, omdat men zich van de overigen nooit geheel los kan maken. Daarnaast hebben we een regeering, die hoe veel fouten haar verder ook mogen aankleven overtuigd is van de noodzakelijkheid om datgene wat noodig is om de loopende uitgaven te dekken, niet raag worden gevonden uit den kapitaaldienst. Dat dit verstandig is, zal niemand kunnen ontken nen: de huishouding van iemand, die per jaar f2000 uitgeeft en die maar f 1000 verdient, terwijl hij de rest •w t'j k-nen, moet op den duur volkomen vast- In de kens tusschen leenen of bezuinigen is door onze regeering de laatste weg ge kozen. Onze regeering moet bezuinigen, wil ze niet ver vallen in de fout van te leenen voor dingen, waar voor niet geleend mag worden. De laatste begroo tingen leverden tekorten en dus moest er gehandeld worden. Ze heeft daartoe het initiatief genomen. Voor zoover het hier gaat om de noodzakelijkheid het bestaande begrootingstekort weg te werken, be teekent dit geen voordeel voor dit oogenblik. Wat er door wordt bereikt, is, dat komende jaren niet wor den belast met bedragen, die op het heden behooren te drukken. Het beteekent dus het voorkomen van moeilijkheden, die op den duur toch waren gerezen Van de 77 millioen, die de regeering heeft weten te bezuinigen, is ongeveer het 3/4 gedeelte noodig ter dekking van het tekort, dat dus volkomen is over brugd. Dat een dergelijke besparing voor een groot deel zou komen door salarisverlaging lag feitelijk voor de hand. De Rijksuitgaven bestaan voor een zoo grooi deel uit loonen, dat dit bij voorbaat onvermijdelijk moest zijn. En hoe moeilijk het is andere bezuinigingsobiec- ten te vinden, wordt duidelijk bewezen door deze voorstellen zelve. We vinden daaronder oa. beperkte afschrijving op de spoorwegen. Men zou zich met eenig recht mogen afvragen: Is dat wel een werke lijke bezuiniging? Immers, een te lage afschrijving moet zich op den duur wreken en het zal dan toch een verschuiving naar de toekomst ziin geweest, zij het ook in gewijzigden vorm. Wat deze salarisverlaging betreft, zal het niet aan stemmen ontbreken, die verkondigen, dat hierdoor indirect een slag wordt toegebracht aan den mid- BARSINGERUORN B. en W. dezer gemeente hebben in hunne vergade ring van heden de navolgende bouwvergunningen verleend: Aan wed. P. Pool te Kolhorn tot het bou wen van een woonhuis in den Waardpolder; te bouwen door J. v. d. Pijl te Texel; aan K. Keuris te Kolhorn tot het bouwen van een schuur, te bouwen door C. Lampers. Aan A. Droog Cz., alhier is ingevolge de Hinder wet vergunning gevraagd tot het plaatsen van een gecombineerde lintzaag, aangedreven door een elec- tro-motor van 8 PJC., in het perceel, kadastraal be kend gemeente Barsingerhorn, Sectie A, no. 551, ge legen aan de Mieldijk, wijk C no. 76. B. en W. dezer gemeente hebben aan „Het Witte Kruis" vergunning verleend tot het houden van een Emmabloemcollecte. B. en W. dezer gemeente hebben besloten aan den Raad dezer gemeente voor te stellen de leden van de schattingscommissie te herbenoemen, terwijl in de vacature Breebaart wordt voorgesteld de heer G. G, Loggers te benoemen. De door den Raad in zijne vergadering van 2 April vastgestelde verordening betreffende" de winkelslui ting is goedgekeurd. Idem de verhooging van de vermakelijkheidsbelasting dezer gemeente. Door Ged. Staten dezer provincie is de aanvulling van de Algemeene Politieverordening dezer gemeen- (betr. het zg. kalk- en plakverbod), voor kennis geving aangenomen. B. en W. dezer gemeente hebben in hun vergade ring van heden besloten dat de verkiezing van leden voor den gemeenteraad alhier zal worden gehouden op 12 Juni a.s. KOLHORN. 1 MEIFEEST. Woensdagavond werd door de moderne arbeiders- beweering een uitstekend geslaas-d Meifeest eehou- den in de zaal van den heer F. Groet. De zaal was stampvol, toen voorzitter de Jone het feest onende met een welkomstwoord. Het is wel onder sombere omstandigheden, zei snr.. maar toch niet uit zorge loosheid of om de werkelijkheid te ontvlurhten. dat wii dit feest vieren. O. neen. rien spr. uit. interen- deel. Spr. schetst de hoopvolle stemming ln de ia- ren na den oorloe en de zwarte tiid van nu. maar komt tot de conclusie, dat het ideaal de moeilijk heden zal kunnen doorstaan. Daarna brengt de Arbeiders Zanrvereenicrine ..Morgenrood" eenige liederen ten eehoore. die bui tengewoon in den smaak vallen, waarna de heer C Vries een drietal verzen van hedendaagsche dich ters declameert. Dan spreekt de heer J. J. Engel de Meirede uit. Inderdaad, zegt spr.. is het wel onder zeer ongunsti ge omstandigheden, dat wii dit Meifeest vieren. Snr. schetst hoe ook vroeerer reeds crisissen bestonden. Men nam dit echter aan als een onveranderlijke na tuurwet. Men sprak van economisch eretii me4 eb en vloed. Maar langzaam ontstond verzet, men ging in zien. dat het kapitalistische stelsel de schuld was van dit alles. Zii die het minste voordeel behaal den in tiiden van voorsnoed. ondervonden de meeste ellende in tijden van tegensnoed. Nu beleven wii zelf zoo'n tiid. maar des te erger, omdat naast economische ontreddering ook geeste- i|ivP vprwilderine ontstaat. Eén lichtpunt Is er. dat duizenden zich hebben geschaard achter de vanen van democratie en mo derne vakheweeing. Zii blijven staan als een rots in de branding. Spr. schetst dan uitvoerig- hoe de arheldersbewe- eing is geerooid. Steeds ging het voorwaarts en kon men vrooliik het Meifeest vieren. Thans ziin wil helaas in de verdediging eedroneen. Men ereeft ons zelf de schuld, dat deze crisis zoo eeweldig diep is. Sor. wijst dit terutr. de schuld Hort bij hen, die zich niet bii ons aansluiten, bil de vele r.k. en chr. arbeiders, die hun belang niet hegrii- pen en bii h«»n. die on dwaalweeen ziin geraakt. Spr. gaat hier verder on in. en wekt op tot het versterken van de eenheid. Spr. bestriidt o.a. ook '--en. die zonder politiek iet® trachten te bereiken. Maar de politiek heheersebt het wereldgebeuren, dus moeten wij er ons wel mee bemoeien. Spr. belicht de valschheid der leuzen van het na- tionaal-socialisme. Dan stapt spr. over naar de reeeeringsnolitlek. Toen de minister over eenheid sprak, was dat een woord uit ons hart gegrepen. Vele voor de band liggende middelen wijst de re- geerine af. zii weiarert het kanitanl aan te griinen. Zoo komt van eenheid niets terecht. Snr. neemt da*1 als tegenstelling het nlan. door de moderne arb. bew. ontworpen. Hii weVf on tot het nronaeeeren van de ideeën van dit nlan. De eerste taak is eenheid om de vrijheid te ver dedigen. Op oen boerenvergaderinsr is kort geleden denstand, wiil de koopkracht der rijksambtenaren er door daalt. Een dergelijke bewering zonder meer is onjuist. Belastingverhooging werkt even remmend op de koopkracht als salarisverlaging. Slechts wanneer deze bliikbaar noodzakelijke be zuinigingen niet worden doorgevoerd. doeh worden afgewenteld naar de toekomst, zal de koopkracht voorloopig niet verminderen. Wat later echter zal gebeuren, daarover willen we hier zwijgen. Eenmaal komen doet het toch en dan wellicht in heviger mate als nu. Gaat men wèl tot bezuinigingen over. dan is het ten aanzien van de koonkracht precies hetzelfde ot ze worden gevonden uit salarisverlaging, dan wel uit belastingverhooging en één van heide zou toch stellig noodig ziin. Want ook belastingverhooging beperkt de koopkracht. Het verschil is. dat bii be- lastingverhootrine anderen worden getroffen dan bii salarisverlaging. De bepaling van de kwestie tot welke der beide middelen wordt gegrepen is voor een goed deel afhankelijk van de vraag: Wat is het bil- liikst? En deze is door de regeering bliikbaar op gelost ten voordeele van den belastingbetaler. Belastingverlaging bevordert de welvaart Dat overigens door de verlaging van sommige be lastingen de productie en daarmee de welvaart kan worden bevorderd, is een bekend feit. Het overschot van de 77 millioen. een kleine 20 millioen dus. heeft de regeering voor dit doel beschikbaar gesteld. Dat met dit geringe bedrag belangrijke resultaten zouden kunnen worden bereikt, we gelooven niet. dat men dit in Den Haag zelf zal aannemen. Toch is het een stap in de goede richting en als zoodanig stellig van groot gewicht. Het is warempel al lang geleden, dat in Nederland een belastingverlaging tot stand kwam. Ten slotte beteekent het een vererooting van de reserve, die in den belastingdruk altijd behoort te zitten en als zoodanig is het in onze dagen van crisis een ding van beteekenis. Alles bijeen genomen, moet worden gezegd, dat de voorgestelde bezuinigingsplannen nuttig zijn en het bewijs leveren van een gezond beleid. Rheumatische knobbels op de vingers „Steeds vermoeid en lusteloos." Een sprekend voorbeeld hoezeer Kruschen Salts er toe medewerkt urinezuur uit het lichaam te verdrij ven, vindt ge in het volgende schrijven, dat wij zoo juist van een dame ontvingen „De gewrichten mijner vingers waren opgezwollen, zoowel als de gewrichten mijner teenen; deze zwel lingen werden langzamerhand uiterst pijnlijk. Ik voelde mij bovendien lusteloos en steeds erg ver moeid. Rust en een dieet werden mij voorgeschre ven; tegelijkertijd begon ik met Kruschen Salts. Dit is nu achttien maanden geleden ik voelde mij toen inderdaad doodziek Ik nam Kruschen Salts pre cies als voorgeschreven in een glas warm water op de nuchtere maag en U kunt mij gelooven ik ben nu een geheel ander mensch. U kunt er op rekenen, dat ik niet zal nalaten ook aan anderen het geheim van mijn succes te vertellen." Mevr. W. R. M. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samen gesteld, sporen ingewanden, nieren en lever aan tol krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheuma tiek, jicht en ischias, volkomen uit het lichaam wor den verwijderd. Kruschen Salts werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodat frisch, zuiver bloed door Uw aderen stroomt, vermoeidheid en lusteloosheid ver dwijnen, en worden vervangen door onvermoeide energie en opgewektheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. betoogd, dat de arbeiders hier zooveel minder ver dienen dan in de stad. Toen is er gezegd: „wii moe ten de koe bii de horens vatten". Maar. zegt spr., verbeeldt u niet dat die arme landarbeiders er dan wat bii krijgen, neen, ze willen de koe slachten. Spr. roept dan de aanwezigen op om mede te werken, opdat deze troostelooze aarde zal worden een bloeiende gaarde met welvaart voor allen. Helpt ons uit te planten de roode roos die de kleur is van de dageraad. (Krachtig applaus). Na de pauze werden de aanwezigen nog aange naam bezig gehouden door de zangvereenicing en declamatie. De Tooneelclub „Ontwikkeling" voerde een tooneelspelletie „Levensdwang" op. terwijl een tableau een uitbeelding gaf van het hoopgevend ideaal van het socialisme. Met eenige bezielende woorden sloot de voorzitter thans den avond. W ÏE RING.EN Loop der bevolklna. Ingekomen: Mw. J. Snoodiik geb. Plekker en kin deren uit Harlingen; Mw. A. Visser uit Sneek: L. Sieben uit Ambt Hardenberg: H. J. M Verbaken uit Zevenaar; T. W. de Jong uit Bolsward; Mw. M. W. Schouten uit Westbroek; Joh. de Jonge en echtgen. uit Arnemuiden; A. Poeze uit Hindeloopen; F. R. Feldman uit Uithuizen; Mw. J. L. Wiebrecht uit Ziipe. Vertrokken: F. Bos en gezin naar Wedde; A. A. Evsackers en gezin naar Hoorn; Mw. T. N. van Dis naar Doorwerth; H. van Goor naar Doorwerth: R. Veltman en gezin naar Utingeradeel; H. v. d. Riit en gezin naar Amsterdam: J. Ufkes naar Vlagtwedde; J. Hollenberg naar Spanbroek: H. Kuiper naar II- nendam: C. Dekker naar Sliedrecht: J. H. Avis naar Medemblik; Mw. P. Pruimboom naar Den Helder; F. v. d. Kreeke en gezin naar Waddinxveen: Mw. B. A. Ruige naar Riiswiik: G. Blom naar Rotterdam VV. Faas en gezin naar Haarlem; E. Waker en ge zin naar Zuidbroek: D. Boersma en gezin naar Fer- werderadeel: Mw. G. Heiib'ok naar Anna Paulowna, B. Delhaas en gezin naar Borger. Burgerlijke Stand van 26 April tm. 2 Mei 1935. Gehoren: Anne. zoon van A. Vrieswijk en S. Feen- stra: Jan. zoon van C. de Beer en H. Heijerman; Hendrikfe. dochter van E. Sikkema en G. de Hoon; Pieter Lourens. zoon van A. v. d. Welle en M de Wit: Simon. zoon van Jac. Smit en G. Kooij; Dirk, zoon van J Wolters en A. Fonck. Gehuwd: K. Vader en A. Lont. Overleden: N Halma. m.. 71 iaar, weduwn van J. Zijlstra: M Mostert. vr.. 72 iaar. wed. D. Mulder; J. Bakker, m., 61 jaar, weduwn. van A. Snooii. LANG END IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand April. Geboren: Johan Gerrit, zoon van J. Kostelijk en van A. Veldman: Cornelis, zoon van A. Boon en van M. Balder; Ebeltje, dochter van K. Pasterkamp en van M. Slot Ondertrouwd: J. Stam, oud 27 jaar en J. Lipeczkij oud 26 iaar; J. Frans, oud 26 jaar. wonende te Heiloo en E. Wagenaar, oud 23 iaar; W. Slot, oud 25 jaar en A. Wagenaar, oud 25 jaar. De aanval op den gaven gulden Is weer eens tijdelijk hervat, Men wil hem heel in stilte dringen Naar 'n zwevend gulden middenpad. De Europeesche speculatie Houdt dezen veldtocht in 't vizier, En geeft voortdurend haar bevelen Uit een verborgen hoofdkwartier! Een leger van valuta-jagers Aast internationaal op buit. En trekt er zonder veel bezwaren Al opereerende op uit En zoo 't meer gaat bij duist re zaken De heeren zijn bijzonder leep, Bij de gebelgde Zuiderbufen, Daar ging de Belga al om zeep! Maar om den gulden klein te krijgen, Ik weet niet of dat zóó maar lukt, Want worden op den duur de heeren Niet door zichzelve kaal geplukt?! Er zijn steeds ruime winsten moog'lijk, Maar daardoor dreigt ook ruim verlies, En krachtig zijn nog steeds de wapens Der Ridders van het „gulden" Vlies! Nu is dit evenwel niet alles, Al zijn we degelijk geaard. Al controleeren we nauwkeurig, Hoe wel de gulden wordt bewaard. Er is nog één voorname factor, Die onze aandacht steeds ontmoet, Waar vinden we nog eens het middel, Dat weer den gulden rollen doet! We blijven onze munt beschermen, Ze houdt haar held'ren, zuiv'ren klank. Want staat er niet in voorste linie De sterke Nederlandsche Bank? Maar is de aanval afgeslagen, Dan hoop ik toch tenslotte d i t: Dat ieder van den gaven gulden Straks zijn bescheiden deel bezit! Mei 1935. (Nadruk verboden). WINKEL Van de S.D.A.P. c.s. werd op 30 April een feest avond gehouden in het lokaal van den heer Laan. Toen de voorzitter de heer Faber de bijeenkomst met een woord van welkom opende, was de zaal, zoo niet geheel, toch vrij goed bezet. De zangvereeniging „Pieter Jelles" gaf onder lei ding van haar bekwamen directeur, J. Kos, eenige zangstukken ten beste, welke goed in den smaak vielen en goed werden uitgevoerd. Een spreker sprak daarna een propagandistische rede uit en zette op voor ieder bevattingsvolle wijze het doel van dezen avond uiteen, in een trant, die voor niemand onaangenaam, doch helder en zakelijk was. De Hoornsche Intermezzo Band begint hier be paald vele vrienden te krijgen en wordt zoo zoetjes aan een bekende, want ook op dezen avond mochten wij weer van hun mooie muziek genieten. Het zangstukje „Lentebloemen", gezongen door do kinderzangvereeniging vond ook grooten bijval en een heel programma was afgewerkt toen tot slot een aardige verloting volgde. Al met al een mooie avond met een gezellig© stemming, doch het ter elfder ure genomen besluit om nog een bal te laten volgen, kon niet worden uitgevoerd, daar velen daar niet op gerekend had den. Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand April 1935. Geboren: Pieter, zoon van Pieter Eriks en Elisa- beth Molenaar; Jacobus, zoon van Petrus Floris en Geertje Ruijter; Jan Jacob, zoon van Jan Breebaart en Johanna Hillegonda Groot- Ondertrouwd: Fokke Ferwerda, 27 jaar, chef zuivel fabriek, en Anna N. P. Honingh; 22 jaar. Klaas Vader, 27 jaar, arbeider, en Jannetje G. Korff, 25 jaar. Getrouwd: Reijer Vader, 24 jaar, kermisreiziger, en Elisabeth Suidema, 17 jaar. Overleden: Jan de Vos, 22 jaar, arbeider; Maartje Eriks, wed. van Gerrit Krap, oud 85 jaar. Ingekomen personen: Joh. de Vries en gezin van Dantumadeel, Driesura 77, nu A 216; Hendrik J. de Boer van N. Niedorp, Paadje B 39, nu B 18 inw.; Klaas Kaaij en echtg. van N. Niedorp, Dorpsstraat E 511, nu A 13; Dieuwertje Kluijver van Wijk aan Zee en Duin, Acacialaan 34, nu A 218; Weber, geb. Eder Maria en 2 kind., van Mannheim (D.) nu C 43. Pieter van Stipriaan van Medemblik. Geldelooze Pad 36, nu A 267 inw. Vertrokken personen: Reijer Vader naar Amster dam, Bikkersgracht 84; Zeger J. Hordijk en gezin naar Uithoorn; Cornelis Koorn naar Barsingerhorn, Waardpolder, Kolhorn; Albert Zegers en zoon naar Barsingerhorn. Waardpolder, Kolhorn; Jacob Zander naar Heerhugowaard bij S. Dekker; Weber geb. Eder Maria en 2 knd., naar Schagen, Dorpen 17; Jan Wit naar Wieringen, Gemeenelandsweg 9; Gerrit Boon tjes en echtg. naar Slootdorp, Kerkstraat 49; Klaas Prinsen naar Schoorldam bij Lakeman; Jan Speets en gezin naar N. Niedorp E 511. BARENKARSPEL WAARLAND. Voetbalprogramma. Con Zelo 1 speelt uit tegen E.V.E. 1 te Enkhuizen. Aanvang 2.30 uur. Con Zelo jun. speelt uit tegen S.O.S. jun. Aanvang 1.30 uur. S.O.S. 1—Voorwaarts spelen op Con Zelo-terrein, om een beker, aanvang 2.30 uur. SINT P A N C R A S Burgerlijke stand over de maand AprlL Geboren: Jan Pieter, zoon van Pieter Modder en Jeltje Wagemaker; Bernard Anton, zoon van Abram Wiering en Anna Ringnalda; Jan, zoon van Jacob Leegwater en Cornelia Bouwens; Antje, dochter van Jan Roos en Neeltje Verdwaald; Jan, zoon van Jan Wagenaar en Geertje Zeeman. Gehuwd en overleden: Geene. Ingekomen personen: Adrianus Cornelis Sieverts, schoenmaker, van Haamstede naar No. 198; Klaas Barten en gezin, typograaf, van Vleuten naar 339 A. Annigje Vink. dienstbode, van Amsterdam naar 198; Jannetje Bakker, dienstbode, van «Alkmaar naar 110b; Geertje Bruin, dienstbode, van Warmenhuizen naar 125; Cornelia Elisabeth de Jong, dienstbode, van Amsterdam naar 324: Fijtie Rus, eehuwd met Jacob Tol van Heiloo naar 77. Vertrokken personen: Paulus Zorge, bakkers knecht van No. 282 naar Z. en N. Schermer. Jacob Balder en gezin. arbeider, van No. 96 naar \lkmaar: Jaanie de Roer. huishoudster, van No. 268 •iaar Barsingerhorn; Gerrit ie van Twuiiver. dienst bode. van No. 188a naar Andiik: Jacob Hendrik Se- ie. winkelbediende van No. 224C naar Hoorn; Hen- 'rik .Tacoh Selie e** eezm. z. b.. van No. 224C naar \lkmaar: Guurtie Ralder. huishoudster, van No. '43 naar Broek on Langondiik: Mnartie Kromhout, dienstbode, van No. 222 naar Bergen; Simon Davids, z.b., van No. 283 naar Alkmaar.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14