Hangklokken VAN GEELEN De bloembollensaneering. SPORT. LANGEND IJ K De Vereeniging van Bloembollencultuur heeft aan haar leden meegedeeld, te zijner tijd een special»» Alg. Verg. te zullen uitschrijven, waarop Ge al- of niet-wenschelijkheid van voortbestaan of wijziging der huidige saneeringsmaatregelen zullen worden aan de orde gesteld. Naar wij vernemen zullen de bij den r.k. Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen aangeslo ten vereenigingen, die daarvoor gevoelen, voor den K.R.O.-microfoon kunnen optreden. De uitzendingen zullen ééns per twee maanden geschieden- Zooals bekend is, heeft- de Ned. Tuindersbond, kring Langendijk, pogingen in het werk gesteld om te ver krijgen dat de roebelasting voor bloembollen alsnog ongedaan wordt gemaakt, omdat de tuinders niet in staat zullen zijn, aan hun verplichtingen te voldoen. Het staat er niet naar, dat men hiermee veel suc ces zal hebben, gezien het antwoord, dat de Alg. vereeniging van Bloembollencultuur heeft ontvangen op een dergelijk verzoek. Op dit verzoek werd n.1. afwijzend beschikt. De N.T.B. heeft geadviseerd, de bereidverklarin gen, welke dezer dagen zijn aangeboden, te teekenen Dit advies is door het grootste deel der bollenkwee kers opgevolgd en waren er slechts weinigen, die heelemaal weigerden hun naam te zetten voor het door hen te betalen aandeel in de kosten der sanee ring. In de bollenstreek heeft men met meer moei lijkheden te kampen gehad. Verscheidene kweekers hebben daar geweigerd. Doch wat zij daarmee zullen winnen is zeer twij felachtig. Deze betalingen komen eenmaal voort uit het genomen besluit, dat het vak de saneering zelf zou betalen. Thans komt het op betalen aan en zal het voor velen tengevolge van de slechte resultaten van het geheele bedrijf zeer moeilijk zijn aan de verplichtingen te voldoen, welke zij zich door de on derteekening van de bereidverklaringen hebben opge legd. Gelukkig heeft men van hoogerhand deze moeilijk heid voor de velen begrepen en is toegezegd dat de noodige soepelheid zal worden betracht met de in vordering der schuldbekentenissen. Hoever deze soepelheid strekt is nog niet bekend en vraagt men zich nu af, of de bedragen, welke de kweekers nog van de ingeleverde regeeringsbollen hebben te vorderen, per Mei geheel zullen worden ïit- gekeerd, of dat de schuldbekentenissen hiermee ver rekend worden en of er dan rekening zal worden go houden met de omstandigheden, waarin de kweekers verkeeren. Degenen toch, die een vordering zouden hebben we gens ingeleverde bollen, zouden bij een eventueele verrekening bij de uitkeering, ongeacht hun financi eelen toestand, hun aandeel moeten betalen, omdat het afgehouden wordt van hun tegoed." Dit wordt een minder gewenschte toestand geoor deeld. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen, zal de autotocht voor ouden van dagen voor Noordscharwoude en Oudkarspel doorgang vinden. De deelname ran de zijde der oud jes is zeer groot. Het schijnt wel ieder jaar een groo- ter aantal te worden, dat van deze gelegenheid om iets te zien, zoo spontaan door de burgerij aange boden, wil profiteeren. Doch niet alleen de animo van die zijde groeit, ook van den anderen kant laat men blijken, dat men voor het sympathieke doel gevoelt De bijdragen in geld waren ditmaal, ondanks de slechte tijdsomstan digheden, weer grooter dan verleden jaar, terwijl een dertigtal autobezitters hun wagen beschikbaar stel de. Dit aantal is echter nog te gering om allen te kunnen meenemen en zal men wel genoodzaakt zijn een tweetal bussen, misschien wel drie, hij te huren. De datum van den tocht werd vastgesteld op 16 Mei a.s., terwijl het doel is de „Flora" te Heemstede te bezoeken, waarvoor een billijke overeenkomst is aan gegaan. Naar wij vernemen, heeft de nieuwe kiesvereeni- ging „Algemeen Belang" aan de V. D. kiesvereen. voorgesteld, de drie candidaten der eerstgenoemde vereen, onder die der V. D. lijst te plaatsen. BARSINGERHORN Donderdagavond werd ten lokale van den heer A. de Graaf een vergadering gehouden op uitnoodiging van het Bestuur van de Gem. Zangver. „Caecilia", alhier, waarvoor waren uitgenoodigd leden, oud-le den, donateurs en andere belangstellenden. De voorzitter heette de aanwezigen, 28 in getal, hartelijk welkom, in het bijzonder den heer R. Sas burg, secretaris van den Bond van Gem. Zangver. in Noord-Holland en zette het doel van de bijeen komst uiteen. De moeilijkheden, waarin de vereeni ging verkeerde, hadden er toe geleid, om hierover eens van gedachte te wisselen, ook met anderen, dan leden. De heer Sasburg sprak vervolgens een propagan distisch woord over de beoefening van de zang in het algemeen en in het bijzonder met betrekking tot het plaatselijk vereenigingsleven. Op duidelijke wij ze zette spr. zijn gedachten uiteen en sprak den wensch uit, dat het Caecilia zou mogen gelukken weer een betere toekomst tegemoet te gaan. Hierna ontspon zich een prettige samenspreking over de meer interne aangelegenheden van de ver eeniging, waarbij duidelijk tot uitdrukking kwam, dat het geenszins de bedoeling was, noch van leden, noch van belangstellenden om „Caecilia" den rug toe te keeren. Velen spraken onomwonden hun of hare meening uit,zoodat aan het doel van de bij eenkomst ten volle werd beantwoord. De voorzitter stelde tenslotte aan de orde de be noeming van een directeur. Na een korte bespreking werd de heer J. R. van Stipriaan als zoodanig be noemd, op de reeds eerder besproken reeële voor waarden. In zijn sluitingswoord dankte de heer Wiedijk den Edelachtbaren heer Burgemeester en het' eerelid den heer Schenk voor hun aanwezigheid en den heer Sasburg voor de moeite, die hij zich had ge troost om te trachten het vereenigingsleven van „Caecilia" weer in betere banen te leiden. Spr. sprak tenslotte den wensch uit, dat door volle medewerking en toetreding van nieuwe leden, weer spoedig ge sproken zou kunnen worden van een groeiend en bloeiend „Caecilia." WINKEL Op Woensdagavond j.1. hield de Fruit- en Groen- tenvereen. „Winkel" haar jaarvergadering, ten hui ze van den heer R. Laan ;alhier. Tegenwoordig waren 25 leden. De waarnemende voorzitter herdenkt allereerst het 25-jarig jubileum van den heer J. Bijhouwer, als boekhouder der ver eeniging. Den heer Bijhouwer, die deze functie tot aller tevredenheid heeft vervuld, wordt daarvoor hulde gebracht. Op den dag van het jubileum heeft het bestuur hem reeds geluk gewenscht en gemeend aan deze waardecring uitdrukking te moeten geven, door hem, in vereeniging met andere employé's van de markt, een bureaustoel aan te bieden. Ingekomen is een schrijven van de Provinciale Commissie om ten opzichte der saneering geen stap pen te doen buiten de commissie om. De voorzitter deelt voorts mede, dat er door het bestuur een sproeimachine is aangeschaft voor reke ning der vereen. Deze machine is gestationeerd bij den heer P. Zwagerman. De resultaten zijn uitste kend. De leden kunnen deze machine huren. DEN HELDER De Transport-Colonne van het Roode Kruis houdt een bazar Voor enkele maanden vierde de Trans cort-Colonne van het Nederlandsche Roode Kruis. afd. Den Hel der. het tienjarig bestaan. De aandacht, die toen on deze organisatie werd gevestigd is benut om het doel ervan nog eens duidelijk naar voren te laten komen. n.1. het verleenen van hulD aan gewonden.' ongeacht de omstandigheden waaronder die moet worden verleend, dus vaak met gevaar voor eigen leven. Een dergelijk doel kan echter alleen worden nagestreefd, indien een bovengenoemde organisatie beschikt over voldoende materiaal en dat kan van de Heldersche Transport Colonne nu niet bepaald worden gezegd. Maar dat was voor de leden geen aanleiding om daarin te berusten en zii zochten en vonden een ma nier om hiervoor te trachten gelden bij elkaar te krijgen teneinde het benoodigde aan te kunnen schaffen en o.i. hebben zii bewezen, dat zii niet al leen kunnen samenwerken, wanneer helaas de om standigheden dit van de leden dezer Colonne het zouden vergen, doch ook od andere wiize hiertoe in staat zijn. Men besloot tot het organiseeren van een hazar en in het Eere-comité hiervan namen zitting o.a. Burg. Driessen. Schout-hij-Nacht Kruvs. Dr. Boosman en Dr. Rienks, de heeren J. Kamman en S. .Taring. De leiding van de bazar berustte hii de heeren Winter "u Ritsma. resp. Voorzitter en Secretaris der Colon ne. Donderdagmiddag vond in het gebouw Musïs Sa- crum de officieele opening van de ..Zwits^rsche Feesten" (zoo is deze hazar genoemd! nlaats. Behal ve de reeds genoemde leden van het Eere-com'té be merkten wij onder de aanwezige autoriteiten Z. Exc. Generaal b. d. Rakker. Wethouders Smits. Overste Bentz van den Berg. Commissaris Van der Hoeven en Inspecteur van Politie Titulair Vrije. De Voorzitter riep om even 2 uur alle aanwezigen het welkom toe. in het biizonder Generaal Bakker als vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis. Sor. zette uiteen om welke reden men gemeend had deze hazar te moeten organisee ren en dat men iuist deze naam ervoor had gekozen lag in het feit, dat de stichter van het Roode Kruis een Zwitser van geboorte was en de zetel van dit Wereld-Tnstituut in Zwitserland is gevestigd. Snr. bracht de leden van het Eere-C.omité dank voor hun ne bereidwilligheid, hun naam en medewerking er aan te willen geven en hoopte, dat deze geste aan het succes ervan mocht bijdragen. Hierop werd den Burgemeester verzocht de bazar te willen openen. De Burgemeester zeide. gaarne aan het verzoek te willen voldoen, niet alleen omdat het Roode Kruis hem sympathiek is. doch ook omdat hij respect heeft voor den arbeid, die in de afgeloopen tien ia- ren door de colonne is verricht, al is helaas het doel nog niet bereikt. Spr. kon niet nalaten het Bestuur en den leider. Dr. Rienks. dank te zeggen voor den arbeid die zii aan het Roode Kruis gaven en memo reerde. dat alle leden der Colonne de arbeid hier voor in hun vrijen tijd geven. Met de beste wen- schen ervoor verklaarde de Burgemeester de Bazar voor geopend. Generaal Bakker, namens het Hoofdbestuur spre kende, feliciteerde de Colonne met haar tienjarig bestaan en zeide verheugd te zijn dat iuist hii door het Hoofdbestuur hierheen gezonden was. omdat hii de Colonne heeft zien groeien en als het ware uit het niet heeft zien verrijzen Hii achtte deze Colonne thans één van de beste in Nederland. De heer Kamman, voorzitter der afdeeling te Den Helder brachte de Colonne hulde voor de verrichte arbeid. Spr. achtte deze organisatie het belangrijk ste deel eener afdeelingt Hierna was het officieele gedeelte afgeloopen en werd de thee geserveerd. Des avonds zijn wij eens een kijkje gaan nemen en het wil ons voorkomen, dat het bestuur alle rede nen heeft tot tevredenheid wat betreft het bezoek. Er is trouwens afwisseling genoeg en men heeft de bezoekers en bezoeksters in de gelegenheid gesteld een dansje te maken. Ook kan men er zijn geluk beproeven hetzij door touwtrekken, hengelen, het rad van avontuur, spijkers slaan, schieten en men kan er zijn geluk laten voorspellen, door een wonder mooie waarzegster, die U een nóg schoonere toekomst in het vooruitzicht stelt. En is men van dit alles moe geworden, welaan, dan drinkt men op het tooneel rustig een kopje thee. Deze bazar duurt tot Zondagavond en is dus een bezoek alleszins waard. De enlréeprijs speelt heusch geen rol. Om te toonen. wat de colonne presteert, hoe zij is geoefend en welk een nuttig werk zii kan ver richten. daartoe wordt hedenmiddag een oefening in groot verband gehouden. Niet meer of minder dan een treinramp zal plaats vinden en het anders zoo rustige station in Den Helder zal het toonee' z"n van een groote materieele verwoesting en zwaardere en lichtgewonden. Dus lezers, reist niet met den trein, die hier van daag 1.31 (vertrek uit Behagen om 1.09), aankomt, want deze verongelukt beslist! De schoone waar zegster op de bazar voorspelde het mij. maar voor dal het ergste gebeurde, mochten alle passagiers eerst uitstappen, voegde zif er aan toe. Hoeveel dooden. gewonden, hoe groot de schade aan het materiaal is, dat vertel ik U Maandag. PENDULES BAROMETERS EN WEKKERS. KEUKEN- en KOEKOEKKLOKKEN. HEEREN- en DAMESHORLOGES is en blijft hiervoor toch maar het reeds van ouds bekende adres. Altijd een groote keuze. Steeds de nieuwste modéllen. Alleen pr.ma gegarandeerde Uurwerken en toch tegen prijzen beneden elke con currentie. Ook bij U thuis komen wij gaarne met een keuze. LAGE ZIJDE B 40 - Tel. 26. - SCHAGEN. Diploma RijkshorlogemakersvakschooL De regeling der afslagmarkt. wordt weder overgela ten aan het bestuur, terwijl ter bevordering van den goeden gang van de markt f 300 beschikbaar wordt gesteld. De Commissie voor het nazien der rekeningen over 1934 brengt verslag uit en stelt voor alle rekeningen goed te keuren. De omzet heeft in 1934 bedragen f 17136.27 voor fruit en f 4697.93 voor groenten. De over de markt betaalde regeeringssteun heeft bedragen f 786.32 en teruggezonden werd een bedrag van f 150.98; het vorige jaar bedroeg dit pl.m. f 3000, zoodat er belangrijk minder is teruggezonden. De commissie van onderzoek heeft opgemerkt, dat het bodeloon haar te hoog voorkomt, terwijl er bo vendien ook wel een lid der vereeniging bereid zal zijn dit bedrag te verdienen. Hieraan zal aandacht worden geschonken. Voor het nazien der rekeningen over 1935 wordt een commissie benoemd, bestaande uit de heeren J. Breebaart Jz., P. Hoogland en A. Korff. Bestuursverkiezing. De heeren W. Amels en M. Koorn, die aan de beurt zijn voor periodieke aftre ding, worden herbenoemd. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. Koster, wordt be noemd J. H. Zwart,, burgemeester der gemeente Winkel. De heer Bijhouwer zegt van deze gelegenheid gaar ne gebruik te zullen maken om zijn dank te betui gen aan de vereeniging, bestuur en collega's voor de betoonde belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum als boekhouder ondervonden. De circus Henny onder directie van den heer Teu- teberg heeft hier op Woensdag en Donderdag stand plaats gehad op het terrein van den heer D. A. de Bruijn. Wij hebben ons kunnen overtuigen van de kwali teiten van medewerkende artisten en dieren. Vele verbluffende staaltjes van paarden dressuur, acrobatiek en clownerie mochten wij aanschouwen. Jammer dat vele voorgangers van den circus het voor circus Henny bedierven door overdreven recla mes en geringe prestaties, terwijl hier weinig recla me en groote prestaties worden geleverd. De menagerie bestaat uit vele paarden, ijsberen, kameelen en een leeuw, waarméde keurig wordt ge werkt onder begeleiding van een goed orkest. Jammer dus, dat slechts weinig belangstelling werd getoond voor den circus, die ruim 1000 personen kon bevatten. ANNA PAULOWNA De beer De Boer aan de Spoorbuurt. die eenigen tijd geleden aan zijn zaak een afdeeling brillen heert toegevoegd, mocht van het bestuur van het A.A. Z.A.K. bericht ontvangen, dat hij is toegelaten als leverancier aan dit fonds. Voor vele leden van dit ziekenfonds in onze ge meente zal dit een groot gemak beteekenen. VAN EWIJCKSLUIS. De roode vlag. Ter gelegenheid der 1 Mei-dag hadden enkele inge zetenen hier Woensdag een roode vlag uitgehangen. In den namiddag zijn hiervan een drietal door de politie verwijderd en in beslag genomen. Bij navraag is ons gebleken dat de politie deze in beslagneming heeft gepleegd, daar zij de onvatting had dat hier een overtreding van het uniformver bod plaats vond. Een order tot inbeslagneming was haar niet op gelegd. Ook te Kleinesluis moet een dergelijke inbe slagneming zijn geschied. ANNA PAULOWNA. De besprekingen tusschen de ..Vrijzinnige Kiesver- eeniging en ..Plaatselijk Belang" hebben tot over stemming geleid over bet gemeenschappelijk samen stellen van een candidatenliist voor de gemeente raadsverkiezing. Zooals we reeds eerder berichtten, blijven de vereenigingen afzonderlijk bes-taan en heeft het uitkomen met één gemeenschappelijke lijst ten doel het verloren gaan van stemmen te voorko men. Plaatselijk Belang heeft het beginsel, waarop de Vrijz. Klesvereeniging de liist samenstelt, aan vaard. Alle candidaten worden dus in alphabetische volgorde op de lijst geplaatst en teekenen een ver klaring. dat zii afstand doen van hun wet lelijk recht om zitting te nemen, ten behoeve van een lagere ge plaatste, die meer ëtemmen op zich vereenigde. Worden 'dus aan de liist h.v. vier zetels toegewezen, dan zullen niet,, zooals regel is. de eerste vier van de liist zitting.nemen als raadslid, doch de vier die de meeste stemmen behaalden. Daartoe moeten dan zoonoodig de wettelijk aangewezenen bedanken, waardoor de volgende candidaten in aanmerking komen en dit bedanken wordt zoo lang voortgezet tot eindelijk de cadidaten met de meeste stemmen ook wetteliik verkozen ziin verklaard. De liist zal er als volgt uitzien: 1. M. Comelissen; 2. Jb. van Duin: 3. G. H. Geerligs; 4. H. Jonker: 5. D. Koorn; 6. G. Kuiken; 7. L. Raven: 8. C. D Rezel- rrian; 9. F.. Romar; 10. G. Smit Sz.; 11. J. Smit Az.; 12. W. Waiboer. De nummers 1, 5. 6. 7, 9 en 12 ziin candidaten van Plaatselijk Belang; de nummers 2, 3, 4, 8, 10 en 11 van de Vrijz. Kiesvereeniging. Z IJ PE SCHAGERBRUG. VAN DEN VERDRINKINGSDOOD GERED. Vrijdagmiddag geraakte een 5-jarig kind van den heer J. Draijer alhier spelenderwijze in de Groote Sloot. De heer Eriks, die aan den overkant van de sloot passeerde, zag het ongeval gebeuren en riep om hulp. Op dit geroep kwam de heer A. van der Werff naar buiten snellen, die zich, hoewei hij niet zwemmen kan, onmiddellijk te water begaf en het kind, dat reeds zinkende was, wist te redden. De kleine had geen letsel bekomen. Een woord van hul de aan dezen kranigen redder is hier ten zeerste op zijn plaats. Begin van brand. Donderdagmorgen ongeveer kwart voor 9 werd de brandspuit gealarmeerd voor een brand te Stolper- vlotbrug, waar een keet van een aannemer van het te maken kanaal Stolpen—Schagen vlam had gevat De brandweer was spoedig ter plaatse. De houten keet, waarin eenig materiaal was geborgen, ver brandde. De brandweer kon echter verhinderen, dat een aangrenzend perceel door de vlammen werd aangetast. De brand is ontstaan, doordat bij het ko ken van teer een gedeelte daarvan in het vuur te recht kwam. Burg. Stand van 26 April t.m. 2 Mei 1935. Geboren: Arie. zoon van Gerrit Manneveld en van Aalt ie Vooistra. Ondertrouwd: Rens Keesman, oud 23 jaar. tim merman. te Schagen. en Oeertie Nannis. oud 21 iaar. alhier: Jan Stins. oud 24 iaar. timmerman, te St. Maarten en Maartie Ruik. oud 25 naar. alhier. Getrouwd: Hendrik Groot, oud 24 iaar, landarbei der, te Barsingerhorn. en Maria Anna van Ruuren. oud 25 ir., alhier: Mlchaël Stendert de Wit. oud 2.9 ir., landbouwer, te CaMantsooe en Veronica Anna Bakker, oud 25 ir., alhier: Jaeobus Petrus Leiion, oud 23 ir. melkslijter. te Anna Paulowna. en Agatba Maria Rakker, oud 26 ir.. a'bier; Arie F.riks, oud 26 ir.. veehouder en Jannetie Glas, oud 21 ir.. beiden alhier... Pieter Abraham Ootiers. oud 30 ir.. tuinbou wer. te Harpnkarspel. en Aaltie Buik, oud 27 ir.. al hier: Cornelis Jozef Huiborts, oud 31 ir., vephouder fe Schagen, en Maria Roskam, oud 25 ir., alhier. Jan de Groot, oud 27 ir.. landbouwer te Harenkarspel, en Maria Bietiwerife Eriks. oud 20 ir.. alhier. Overleden: T.Ttie Purmer. oud 49 ir., echtgenoote van Engel Roozing. WIE RIN OER WAARD Donderdagavond vergaderde de afd. Wieringer- waard van de Holl. Mij. van Landbouw, onder lei ding van den vice-voorz. den heer D. Rademaker. De Voorzitter, de heer P. Visser, was verhinderd. De heer Rademaker sprak hii de opening in 't bij -onder een woord van welkom tot het Hoofdbestuur? 'id. den heer H. Koster en sprak don wensch uit. dat de besprekingen zullen ziin in 't belang der Mii. Na voorlezing der notulen ze'de Voorzitter, dat het bestuur een verzoek heeft gericht aan den Inspecteur der Dir. belastingen of de bedragen die het "vorig iaar voor de landerijen zijn vastgesteld, ook weer gehandhaafd kunnen blijven bij de invulling der PROGRAMMA-WIJZIGING N.H.V.B. Uitgesteld 1 A: Bergen 1—K.V.V. 2; 4 G: Dirkshorn —Petten 2. deze wedstrijd staat nog steeds aangege ven, hoewel hij op den eersten Paascbdag al is ge speeld en door Petten met 4—0 werd gewonnen. Adsp. L: Alkmaar a—Vrone a, wordt Alkmaar a— Verder zijn allo wedstrijden uitgesteld van die elftallen, die één of meer spelers moeten afstaan aan den N.H.VJB.-proefwedstrijd op Wieringen. De hiervoor aangewezen elftallen vindt men hieronder. Voor den Rauchbeker zijn vastgesteld: Eerste Ronde: Z.F.C. 2—Andijk 1 (Andijk kwam in de eerste ronde, doordat E.V.C. zich in de voorronde terugtrok). Tweede Ronde: Texel 1—Z.F.C. 3; Zaanlandia 1— West Frisia 2. Gouden Kruis District Den Helder. Vastgesteld zijn Eerste ronde: Succes 2Texel 2; H.R.C. 4Succes 3 District Alkmaar, eerste ronde: Bergen 1—N. Nie- dorp 2. (Alg. Sportblad.) PROGRAMMA K.N.V.B. Kampioenschap van Nederland: AjaxD.W.S.; Go Ah ead—V eloci tas. Promotie 2e klasse: Blauw Wit—Overmaas (afd. I) O.D.S.—H.B.S. (afd. II); S.C.H.—Hengelo (afd. III); Willem II—Roermond en PalemigMiddelburg (afd. IV); De Kooi—Hoogezand (afd. V). Beker: D.F.C.—P.S.V. (6e ronde) en Feijenoord— E.D.O. (7e ronde). (Sportkroniek). PROEFWEDSTRIJD N,H.V.B.-ELFTAL. Te Wieringen. De elftalcommissie van het N.H.V.B.-elftal heeft de volgende twee ploegen samengesteld voor een proefwedstrijd op het Succes-terrein te Wieringen. Aanvang half drie. Scheidsrechter de heer C. Met selaar te Hippolytushoef. ELFTAL A: De Jong K.V.V. 2 Korse Roobol O.S.V. 3 H.R.C. 3 Duinmeijer Spaarman Rooker Jisp Beemster Strandvogels Goudsblom Henneman Verdonk Kuiner Snijders Alk. Boys 2 Schoort Zaandijk 2 Held. Boys Held. B. Scheidsrechter C. Metselaar Koel Gast Kuyper Ewald Valk Schoorl H.R.C. 3 Monnikendam Waterv. W.F.C.4 Koorn M. Schenk Wals Twisk Wieringerwaard Z.F.C. 4 Linksback Bouman nog onbekend Strandvogels Goudswaardt H.R.C. 3 ELFTAL B. Uit 1 D zijn 9 spelers gekozen. Dat is dus weer een beduidend aantal. We drukken de gekozenen op het hart, vooral goed hun best te doen, opdat zij ons district in den wedstrijd hooghouden Voor zoover het aan ons te beoordeelen staat, moe ten we zeggen, dat de 9 gekozenen wel de meest prominente spelers ziin van 1 D Mein Schenk raden we aan als het kan wat feller te spelen dan gewoonlijk. Ziin tegenspeler Spaar man van Beemster is een onvermoeide siouwer. H90- wel we Schenk meer technische capaciteiten tóe- dichten. kon de meerdere activiteit van den Bee.ni- ster-spil wel de voorkeur verdienen bii de commis sie. Meer zullen we er niet van zeggen. Maandag kunt U in extenso onze bevindingen vernemen. HOLLAND—ENGELAND. Kaarten-aanvTage. Opdat men zich alvast maar voorbereide op een mogelijke tegenvaller, ontleenen we aan de Sp.kr. dat er voor HollandEngeland door de vereenigingen in totaal 96.000 kaarten ziin aangevraagd. Particu lieren, die in totaal ook zeker om vele duizenden kaarten hebben verzocht, ziin daarbij dus niet inbe grepen. NOG EEN PROEFWEDSTRIJD. Reeds te Twisk gehouden. In aansluiting op een gerucht dat ons Dinsdag reeds gewerd, vernemen we uit het Alg. Sportblad, dat er Zondag j.1. te Twisk al een proefwedstriid is gespeeld voor den N.H.V.B. Hiervan was te voren niets officieel afgekondigd! En achteraf lezen we in het officieel orgaan alleen maar wat de uitslag was en verder niets; geen woord over de opstellingen; geen woord over het geleverde spel Alleen .De West-Fries" rept in ziin rubriekje in het Alg. Sportblad ergens van: „er waren wel eeni- ge aardige spelers, doch de rest bleef o.i. beneden de middelmaat. Nu mag men zeegen wat men wil, maar als men van het N.H.V.B-elftal zoo'n vergeten zaakie blijft maken, vindt men ons daarbij tegen zich. En we weten ons daarbij de tolk van de N.H.V.B.- clubs ten plattelande. biljetten voor de vermogensbelasting. De norm was voor weiland f 1500—1900, voor bouwland f1300 tot f1600, behuizingen inbegrepen. Aangezien geen antwoord terug is ontvangen, zei de Voorzitter: Wie zwijgt, stemt toe. De heer Daan Kaan vindt dat dit verzoek wel een beetje vaag is. Was het niet juister geweest een paar afgevaardigden heen te sturen? Ook de heer K. Schenk kon zich er niet mee ver eenigen en had het beter gevonden dat het bestuur eerst het oordeel van de vergadering had geraad pleegd. De heer Koster zeide dat de belangen zeer uiteen loopen, doch vestigde er den nadruk on. dat de cij fers zeer bruikbaar ziin en meent dat het bestuur hier een goed oordeel heeft geveld. Na nog eenige discussie wordt besloten de genoemde cijfers te handhaven. Van den Nat Bond van Landbouw en Maatschap pij is een uitnoodiging ontvangen voor een te hou- houden vergadering, welke op 17 Mei te Alkmaar zal worden gehouden. De heer Daan Kaan lichtte hierbii toe. dat dit een belangrijke vergadering zal zijn. Door verschillende snrekers zal bet woord wor den gevoerd, o.a. door de heeren J. Smid. Voorburg; de Ruiter, zuivelsnecialist. de Kniine en Welleman. akkerbouwdeskundiee te Krabbondijke. Snr. doet een beroep op alle leden der afdeeling om die vergade ring vooral bii te wonen. Voorzitter dankte den heer Kaan voor zijn toe lichting. De agendapunten voor de te houden algemeene vergadering werden alsnu voorgelezen en waar noo- dig door het Hoofdbestuurslid, den heer Koster, toe gelicht. Rondvraag. De heer V. de Wit sprak den wensch uit dat men zich 'kan vereenigen met de gendmen besluiten van bet bestuur. De heer Daan Kaan doet het verzoek om de be noodigde erwtenruiters via de annkoopvereeniging 'e bestellen. De secretaris deelde mede. dat zii die hierbii belang hebben, bestellingen kunnen doen via het secretariaat der aan koon vereeniging. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergade ring onder dankzegging aan de leden en pers ge sloten.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15