Westfriesche Vertellingen De Langendijker Groentenveilingen. Duitschland in geld- en credietnood. RADIO. door Dr. T. P. Merkrid. 6. De verrassing. Kloin Keessie was deur ien en aar an 't prakke- zeere sloegen! Siempie, die meister Immerik noódig had over Kees Leeuwenburg, die voor 't kissie zurgt had over Maart je, weer die nuuwerwisse weest was. Net zoo goed as Klaas Boontjes veur kran- te en brieve zurgde, net zoö goed most d'r ien weze, die veur doö- en pokkebrieffies zurgde, net zoö goed as Kees de bullouper uit 't armhuis veur klaine kal- leve bai de boere zurgde, net zoö goed most d'r ien weze, die voor de poppieskraigerai van de boere- vrouwe zurgde net zoö goed most d'r iene weze veur ouwe en nuuwe kieze! En as meister Immerik nou deres ok dóód gong wat den? Weer most 't mit 't durp den henen? En wat weundie verlegen uitwaardan! Mit z'n nuuwe plan om ók „Meister" te worre zou die murgenoggent z'n vader derris verrasse! Kees, de a.s. Verrasser, loerde zeumers in 'n lede kantje op de koegang in 't koeijes, weer in de win terse toid de beiste stinge astïe sliep, den sliep ie goed leite we zegge: voif kwartier in 't uur! As de kippe kakelde, den kakelde Kees oftig mee in z'n ledekant: „Tjoek, tjok, tjok alwéér 'n ai, Zeuven kippe hewwe wai, Zeuven kippe en 'n haan Veerder kon die 't toe nog niet As de haan in 't hok kraaide (Neêltje zee altoid: azzie z'n „lillikke strot" opendoe) den wouwe ze uit hok, den wouwe ze d'r uit, 't bleikveld op of 't allebessetuintje in of nei de bogerd; nag al wie des maar 't mog niet: ze moste éérst, fesoenlik, d'r aitjes loid hewwe, behalve de broeske kippe. En Kees mog ok niet d'r uit, zoö an 't vroegspouke. maar nou vennoggent was 't wat aars mit zoö'n verrassen voor Neêltje! As de houten deurtjes toe wazze, overdag, den leek 't net op 'n kast, die dicht was en gien heer op je houfd zou d'r an dinke, dat d'r agter die klaine deurtjes op de koegang, 'n bed was; onder en vóór die deurtjes sting 'n kloin kassie mit twei skuiflaadjus voor 't verskoóndersgoed en seivens bai 't nei bed gaan, stapte Neêltje éérst op 't kassie en den op de beddeskuif en den: „Wup zee Neêl" wupte ze in d'r bed; hiel d'r aigen vast an de bedde- kwas en den de muize in de berreg, agter 't beskictsel, wiere d'r sebiet stil van zoö'n plof as dat gaf en dèèrom zee Kees d'r ok altaid agteren: „Plóf, zee Neêl"! Nei oor, 'n groöske tiet of zoö, was Neeel hille maal niet dan most je „Cornelia" hewwe, de kak- medam-moid van do Domenie, met d'r kakkelollige hoed op d'r kop en mit d'r lceude-perie; zoö'n kladdcbutter as d&t was mit d'r eeuwugge gegriel op streit altoid mit 'n smerige boezel en ponnie- heer voor op d'r kop, tot an d'r skeêle ouge an toe.... zoö'n smerugge tiezak van 'n Cornelia Hooiponder - hoe is 't gosmogelik dat zoó'n naam goeskik bestaan kin nei, dogt Kees, bloid as blik dattie Koegras hiette en Neêl most die ponniemaid in 't glop op 't Krom, zoóas lesten, niet meer eerst gendag zeg ge bin je betoeterd: as d'ris gien gras was dan was d'r ook gien hooi en as d'r gien hooi was, den viel d'r ok niet te ponderre as d'r gien Koegras was, den was d"r ok gien Koehooi en ok gien hooiponder noódig dus sting Neêl houger as zai, dus most Neel den niet zegge: „Ok gendag, juf frouw Cornelia", maar eerst most die gnart gnap gen dag of geneivent zait hewwe: „Dag Neêltje" en niet skuinsweg d'r ankaike mit 'n zuurzoet lachje en ók niet legge te Neêle Dat zoudie dris an Neêltje zegge deer zoudie Neêltje ók erres mee verrasse azzie 't tot murgen- ochgent onhouwe kon want Neêltje had an Kees ók 'n gehaimpie van Cornelia klikt, dat ze 't gat aarsom goit had en d'r losse verkeeren mit ,,'t Ka chelkontje" om de Óóst vandaan, uitmaakt had d'r kloris „Honderd en Drie" 'n uiter! 'n kwiebus die, biggesnaier skeipeskeerder! Hoe zoudie dat nou onthouwe kinne as z'n vader niet zait had: Keessie, jou harsentjes binne van gom- melastiek: floep d'r in, floep d'r uit! Perbeere: ponniemaid... ponniejuf... ponniemaidje ponniejuffie... ponnie... ponnie... pon... pon... hai had ommers ók 'n nachpon an... nachpon... nach- pon... nach... nach... „Ok genach oor... kloin Keessie gaan maar lek ker je voif kertiertjes in 't uur uitloere... Wijsheidje deer je bin... loer maar lekker in je ponnetje... mit je uitvoetere van die keudeperie... 't is toch lang stroö en gien urte. As 't loere begon, begon ók 't snorke: allemachies, lieve grut nag toe... wat kon die Neêl mit d'r lewaai deur d'r snotkokert „Keessie van de overkant" uit de sleip houwe, deur die lillikke anwenst van er. En ze had deur dat gesnurk ok de bainaam van ,,'t Stoombootje" kregen, van Kees, en ze wier ok welderis deur aare, van „sufkop" skolden en 't was heur dnzait, dat meister Immerik ders dnroepen worren zou om nei d'r te kaike. „An moin loif gien brulleft of bestvat"! had Neêl toe zait. Zoö was 't in de sleur bleven. Toe ze opiens op 'n Zaturrug op skors nei Hooren weest was, meerejen mit de vragtraaier nei Piet van de Brul om 'n nuuw zeumerkleidje en stiekum nei dr. Veene- woud gong, weer zai nag van bubberde, en der buk- nag vol van had; as je zee, dat je 'n dienstmoidje was, betaalde je moidterief, had ze hoort: ien gol den. En die had toe sproken van Adanewiede of zuk, agter boven in d'r keêlgat „teugen de zolder an" (had ie zait), en mit ien haal nei links en ien haal nei regs en ien in de middent, mit 'n klaine hark, den was 't over maor ze wou d'r niet an! Maar Kees mogt 't an gien-ien aars overklikke die 't zaine d'r van dogt; podde, ien of aar soortement van podde, niks aars, die je d'r niet uitsnuite kon en vast zatte teuge-an 't zoldertje van d'r neus. En nou had Kees ók 'n gehoimpie voor Neêltje en die klom boven op 't kassie en die trok an d'r arm en die fluisterde: „Wor us wakker, Neêltje" en gaf d'r toe 'n homp in de buurt van d'r maag, toe 't mit d'r arm niet gong, hompte naggeres mit 't bienekussen... Neêl lag mit d'r stoomfluitje snotkokert hil agter teugen de weig. „Neêltje, Neêleburg... bin je wakker"? „Joön-is dat skrikke... wat is d'r beurd, Kees"? „Bin je wakker, moidje"? „Ja... en óf... flink wakker... wat is d'r den?" „Bin je echt en echt hillemaal wakker, Neêltje?" „Loup nei de Franse verdikkemenagtoe is dat skrikke niet zoö skreeuwe, aars worre ze vóór ok aliegaar wakker den kraig je op je fa lie"... „Zeg Neêltje, 'k hew 'n nuuwtje, 'k wil dokter worre, zeg." „Verhip nag toe mot je me deervoor wakker make 'k zei je moeder roepe... as je niet bliks- katerse gouw in je ledekant kruipe"... „Nou, goed den... as je maar niet klikke en teugen vader zegge... 't mot 'n verrassing blaive, zien je.'' Soggens, onder 't stikke-bikke, toe broeide Kees d'r op, hoe ie ut 'm mit die verrassing zou levere. Gien kalkedodder! Maar ik gien stinkai! Want om twaalf uur had ie z'n twei skrifte uit skoöl mee nei huis nomen: ien veur sommé en ien veur taal en gong an de eterstafel d'r boven op zitte. „Hep Neeltje klikt?" „Bai main wete niet." „Assie den, vader". En Kees de Verrasser lei z'n skrifte neist 't etens bord van z'n vader. Wat mot dat Kees? „Nou... kaike... vader; hep Neêl echt niet klikt?" Bai oös wete niet. „Hep Neêl echt en echt hillemaal niet klikt?" Glouf van niet. „Nou den vader, 'k hew 'n verrassing opdein... ik wou dokter worre, net as Immerik"! 't Houge woord was d'r uit! „Nouw, Keessie, den zeile we eerst deres kaike, oor de skrifte laike nag al goedug maar be daard an je hewwe de toid nag. En z'n vader krabbelde z'n aigen agter z'n oore; zat mit de hande in 't heer over deuze verrassing en zee „dat vermepte geld den ok, deer mot je nou ien- maal de aap voor hewwe dèn kin je wel riete stoe- le koupe as 't er 'n heele bonk zit." Z'n toön van zegge verriet 'm: dattie 't vertrapte bai 'n aar op de skobberdebonk te loupe gien lid van z'n loif wat deeran docht. En Kees skold Neêltje 'n week lang: want ze had vast klikt: stoombootje klikbek sufkop klikkert poddehuissie lillikkirt poddewinkel klikbek poddezolder klikkert poddehufter lillikkirt „Het vokabularium van den edelman" Kees, was •niet wat je noeme fraai; ok niet van adel, maar uit gedegen boereklaai! en z'n arsenaal was niet gouw leeg. Tot Neel 't niet langer harde kon en ok begon: Keessie de Verrasser Keessie de Verrasser Maar die zat niet zoö dik in dr' voorraad. En... die zong 't: dat je 't in de tuine van de bure hoore konne. Wat mógt van Kees. Zuk haspele mit die twei had je algedurig en al- langal, aldeur en al den dag, in proza en altemette- res op zang zuk bakkelaaie tusken Neêl en Kees deervoor wazze ze den ok goeie kammerade, om weer gouw mit malkaar in 't effen te lcome deer voor skolde ze mekaar uit op meziek of op roim is 't niet? Het nieuwe plan van Schacht. Nfcderlandsche exporteurs: Weest op Uw hoedel Het moge 'dan waar zijn, dat de clearing een zekere waarborg schept voor de betaling onzer exportgoe deren naar Duitschland, toch vinden wij het thans noodig, nu het, naar wij hopen, nog niet te laat is, om te wijzen op een groot gevaar dat onze expor teurs weder bedreigt. Wij achten het overbodig hier in technische dé tails te treden over de gevoerde finantieele politiek van het Hitlerrijk, maar willen er slechts op wijzen, dat Duitschland naast gedeeltelijke waardeloosma king der buitenlandsche vorderingen, het zakenleven maar steeds blijft opjagen door leeningen en wissels op de toekomst. Dat dit onherroepelijk vast moet loopen, is buiten kijf. Voor ons is echter de groote vraag, wanneer dat moment zal zijn aangebroken en vergissen wij ons niet, dan is de totale debacle niet ver meer af. Duitschland zal voor zijn herbewapening zeer groote aankoopen in het buitenland moeten doen en om deze goederen te betalen, zijn export, die regel matig terugloopt, moeten vergrooten. Rijksminister Schacht, de finantieele duivelskun stenaar, heeft daartoe een nieuw plan ontworpen, dat in grove trekken neerkomt op het heffen van een bepaald percentage op den binnenlandschen om zet, om daarmede een vergroote export mogelijk te maken, waardoor natuurlijk weer deviezen vrij ko men voor den aankoop van wol, katoen, leder, ko per, rubber, nikkel, etc. Wij kunnen ons nu moeilijk onttrekken aan de groote vrees, dat onze regeering het saldo van de clearing teveel heeft laten oploopen. Nederland heelt nu weer een groote vordering uit dien hoofde op den Oosterbuurman en wij zijn zeer bang dat bij de jacht op deviezen het animo der Duitschers om op deze clearingschuld in te loopen, uiterst gering zal blijken. Wie zou denken, dat onze exporteurs ten volle ge dekt zijn door art. 18 van het Clearingsverdrag en dat wij altijd door autonome clearing nog wel aan ons geld zullen komen, is er o.i. geheel naast. Wij achten het niet denkbeeldig, dat door de nood zakelijke jacht op deviezen, de export van Duitsch land op Holland komt stop te staan, waardoor na tuurlijk automatisch onze clearing-vorderingen waardeloos worden. Wij zouden dan ook onze exporteurs willen aanra den om met uitvoer naar Duitschland zéér voor zichtig te zijn. Slechts aanmoediging van den invoer uit Duitsch land kan onze clearingvorderingen volkomen veilig stellen. Aan onze regeering de taak om het moei lijke probleem op te lossen, hoe door verhoogde in voer de werkloosheid in ons eigen land niet te ver grooten. Onze regeering krijgt daarmede echter de zeer moeilijke taak om middelen te bedenken, waardoor de invoer kan worden verhoogd, zonder de werk loosheid te doen toenemen. En daar deze puzzle niet zoo heel gemakkelijk is op te lossen, meenen wij er goed aan te doen de stormbal te hijschen: Exporteurs, weest op uw hoede!! Roode kool was goed geloopen. - Verwachting voor betere prijzen andere koolsoorten bleek ijdel. - Gele kool bracht slechte prijzen op. - Een deel was zelfs onver koopbaar. - Ook voor de Deensche witte kool was weinig belangstel ling. - Evenzoo lage prijzen en gedeeltelijk doordraaien. - Gerin ge aanvoer van uien. - Peen goed koop. - Bieten bijzonder laag in prijs. - Gedeeltelijk onverkoop baar. - Rabarber loopt in prijs ach teruit - Eerst aanvoer tomaten. De loop van zaken met de roode kool had een schuchtere hoop verwekt, dat het met de prijzen der andere koolsoorten ook nog wel m gunstiger richting kon gaan. Immers waar voor de roode kool prijzen werd besteed, die niemand had durven verwachten, bleek het toch wel, dat het Langendijker product nog afzet kon vinden tegen een loonenden prijs. Wat ech ter voor het eene product geldt, is nog geen zeker beid voor het andere. Een bijzonder gunstige om standigheid was het, dat Duitschland onze roode kool zoo best kun gebruiken en dat de exporteurs het aandurfde het risico, voortvloeiende uit beta lingsmoeilijkheden, op zich te nemen. Daarmee is het de laatste weken buitengewoon goed geloopen en deze week zijn de laatste partijtjes verhandeld. Voor eerste kwaliteit werd f 20 betaald, tweede kwaliteit bracht f5.80 op. Overigens liep het weer slecht. Als men bedenkt, dat maar weinigen van de gunstige prijzen der roo de kool hebben geprofiteerd, er veel te weinig steun is ontvangen, en de steun voor het in 1935 aange voerde nog maar steeds uitblijft, dan is het duide lijk, hoe vele tuinders niet, weten den tijd door te worstelen, waarin niets ontvangen zal worden. Wat in de afgeloopen week werd aangevoerd, bracht weer bitter weinig op. De hoofdschotel van den aanvoer vormden de Deensche witte en de gele kool. Voor gele kool was het weer niet gunstig. De er varing leert, dat de meeste vraag voor dit product bestaat bij koud en guur weer. Een temperatuur, zooals we die deze week hadden, werkt over 't alge meen fnuikend op de prijzen. Ook deze week was dit het geval. Er was maar zeer weinig vraag naar dit product. De jonge groente, aan andere veilingen aan gevoerd, was een sterke concurrent voor de gele kool. Bij de betrekkelijk groote aanvoeren (Zaterdag kwam er nog ongeveer 100.000 Kg. aan beide veilingen!) en de totaal afwezige vraag uit het buitenland, moest het met de prijzen wel spaak loopen. Voor het mooi ste goed werd van f 1.4Gf 1.70 betaald, doch veel van het- aangevoerde bracht slechts f 1.20f 1.30 op Voor tweede kwaliteit werd 70 cent tot f 1 betaald, maar een belangrijk deel kon den minimumprijs niet halen en draaide alzoo door. Met de Deensche witte kool liep het al weinig beter. Dit product is in hoofdzaak op uitvoer aange wezen en aangezien de moeilijkneden voor export maar blijven voortduren, werd door bet buitenland niets geyraagd. Denen tot een gewicht van 4 pond werden voor f 1.30—f 1.70 verkocht; slechts enkele partijtje brachten 1 of 2 dubbeltjes meer op. Zwaarde re kool gold van flf 1.20, alles eerste kwaliteit. Voor tweede soort werd 70—90 cent betaald. Een gedeelte ervan bracht ook hiervan den minimum prijs niet op en draaide door. Waren de aanvoeren der beide laatstgenoemde koolsoorten voor dezen tijd van het jaar nog groo», mei de uien was dit niet het geval. Deze zijn zou goed als geruimd. Voor middelbare gele uien werd f 7.10f7.20 betaald, drielingen werden voor f 7.10 verkocht, terwijl grove uien f7.40 opbrachten. Nep gold slechts 60 cent. De aanvoer van" losse of breekpeen was nog wei nig minder dan de vorige weken, terwijl de prijzen ongeveer dezelfde bleven. De mooiste partijtjes grove peen werden voor f 1.50f 1.80 verkocht., kleine voor 6080 cent. Zeer weinig belangstelling bestond er van de zijde van den handel voor bieten. De noteeringen liepen van 4060 cent. Een groot gedeelte kon echter den minimum-prijs niet halen, zoodat die onverkocht bleven. Ook deze week kwamen eenige partijtjes rabar ber aan de veiling van de Langendijker Groenten centrale. Aanvankelijk bracht ze f 3.20f4 op. Latei- zakte de prijs tot f2.20 in. Een nieuw product kwam deze week aan dc markt, nl. tomaten. Ze werden aangevoerd door den kweeker C. Duif uit St. Pancras en brachten 56 ct. op. Het vorige jaar werden de eerste tomaten op 8 Mei aangevoerd, nu was het 3 Mei. EEN BLOEMENWONDER. In Juli 1932 bloeide in de kassen van het Arbore tum te Wageningen de Reuzen-Aaronskelk, de groot ste uit het geslacht Amorphophallus, die daarom genoemd is door zijn ontdekker Beccari, A'titanum, afkomstig van Zuid-Sumatra. De bloeiwijze was toen tertijd 2.67 M. Na het afsterven van de bloem, volgde een rustperiode, waarna één groot blad gemaakt werd met een steel van ongeveer 3 M. en een blad schijf van ongeveer 4 M. doorsnee. Dit reusachtige blad assimileerde ongeveer 15 maanden en bracht een knol voort van ongeveer 81 pónd. Na een rust periode van ongeveer vijf maanden is er nu weer een bloeiwijze ontwikkeld, die waarschijnlijk in den avond van morgen, Woensdag, zich zal openen. De lengte is nu ongeveer 2.50 M. HET CONFLICT IN DE AUTOMOBIEL INDUSTRIE. Uitbreiding gevreesd, waarbij 125.000 ar beiders zijn betrokken. Washington. Uit Toledo in den staat Ohio wordt gemeld dat regeeringsvertegenwoordigers Zondag hun pogingen hebben voortgezet tot het bereiken van overeenstemming in het conflict tusschen werkge vers en werknemers in de Amerikaansche automo bielindustrie, teneinde te voorkomen dat een conflict van groóten omvang uitbreekt op een moment, dat de industrie op volle kracht kan werken. Reeds heb ben de arbeiders in 17 fabrieken van de General Motors Corporation het werk neergelegd en men vreest dat indien geen spoedige overeenkomst be reikt wordt, de staking zich zal uitbreiden naar de overige fabrieken van de General Motors en naar andere automobielondernemingen, waardoor de kans zou bestaan dat de volgende week 125.000 arbeiders uit de automobiel-industrie in staking zouden zijn. DE BUITENLANDSCHE SCHULDEN AAN DE VEREENIGDE STATEN. Washington. De adviseur voor den buitenland- schen handel George N. Peek heeft gisteren presi dent Roosevelt medegedeeld, dat de totale schuld van het buitenland aan de Vereenigde Staten 16.897.000.000 dollar bedraagt, waarbij echter is in begrepen het totaal bedrag aan oorlogsschulden dat tot nog toe, uitgezonderd door Finland, door geen enkel land meer wordt afgelost. Dit totaal bedrag aan oorlogsschulden bedraagt 10.304.000.000 dollar. WOENSDAG 8 MEI 1935. HILVERSUM (301 M.) VARA-uitzending. 8.00 „Orvitropia", o.l.v. J. v. d. Horst; 9.00 Gram.pl.; 9.30 P. J. Kers: Onze keuken; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Voor Arb. i.d. Con- tinubedr.: Varatooneel o.l.v. W. v. Cappellen, trio L. Mieremet, Mr. J. H. v. Pcursern (lezing) en gram.pl. 12.00 B. Blez (hobo) en W. Ciere (piano); 12.10 „De Zonnekloppers", o.l.v. C. Steyn; 12.50 F. v. d. Heide (klarinet) en R. Schoute (piano); 1.001.45 „De Flie refluiter^'; o.l.v. E. Walis; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Knip les; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Gram.pl.; 6.00 Vara-orlcest o.l.v. H. de Groot; 6.30 Gram.pl., 6.40 Sportuitz.; 7.00 Vervolg orkestconcert; 7.30 Voor het platteland; 7.50 C. Steyn (accordeon) en J. Vogel (piano); 8.00 Herh. S.O.S.-ber.; 8.03 Vaz Dias en Va- ra-Varia; 8.10 Rep. v. d. Tentoonst. „Mooi Neder land", te A'dam; 8.30 Bonte Avond m.m.v. Dubbel-X- Ensemble o.l.v. C. Steyn, „Orvitropia", o.l.v. J. v. d. Horst; Gaby Ehrhardt en Jenny Lee (zang), Baran- dini (buikspreker), Vara-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen on P. Holman (conférencier); 11.0012.00 Gram.-pl. HUIZEN (1875 M.) NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. S.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. Gillebaard; 11.00 Gram. pl.; 11.1512.00 Vioolrecital E. Langeveld. A. d. vleugel: C. v. Erven Dorens; 12.15 Gram.pl.; 12.30 Orgelspel R. Parker; 1.30 Gram.- pl.; 12.30 Orgelspel R. Parker; 1.30 Gram.pl.; 2.15 Het. Hendriks-Trio; 4.00 Zang door R. Ipema (so praan). A. d. vleugel:' Chr. Veelo; 5.00 Kinderuur; 6.00 Technische causerie; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Landbouw- halfuur; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Zang- en voordracht avond door leerlingen van de Idenburg-school te Rotterdam. Leiding: F. C. v. Dorp; 9.45 Rotterd. Chr. Mannenkoor, Jongenskoor o.l.v. H. W. de Wolff, en de Rotterd. Orkestvereen. o.l.v. J. v. Trigt. (Om 9.55 Vaz Dias); 10.3511.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 9.35—9.50. Morgenwijding; 10.05 Causerie; 10.20 Gram.pl., 10.50 Fransche les, 11.05 Orgelspel Mac- lean; 11.50 Ch. Manning en zijn orkest; 12.50 Or gelconcert R. Chamberlain; 1.25 Voor de scholen; 2.10 Het Fellowes Strijkkwartet; 2.35 Het. Sted Or kest Borunemouth o.l.v. R. Austin, m.m.v. K. Taylor (piano); 4.05 Het Western Studio Orkest o.l.v. E. Thomas; 4.35 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall; 5.20 Be richten; 5.50 en 6.05 Lezing; 6.25 Bach-concert; 6.50 „The desert song", operette van Romherg; 8.05 Dia loog; 8.20 „I've got to have music", gev. concert o.l.v. A. CroomJohnson; 8.50 Berichten; 9.20 B.B.C.-or- kest o.l.v. M. Sargent; 10.20—11.20 Jack Jackson en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 Gram.pl.; 11.35 Orkestconcert o.l.v. Tou che; 7.20 Orkestconcert o.l.v. Bigot, en solisten; 9.55 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20—1.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.504.50 Om roeporkest o.l.v. Reesen; 5.05—5.35 Gram.pl.; 7.20 Om roeporkest o.l.v. Gröndahl; 7.55 Andersen-programma 8.4011.20 2e en 3e acte van Wagners' „Tannhuaser" o.l.v. E. Tango. KEULEN (456 M.) 5.20. Concert; 6.20 Vervolg concert; 11.20 Uit Bres- lau: Grenzland-orkest; o.l.v. Kaden; 1.35 Zang; 3.20 Zang en piano; 4.20 Omroeporkest o.l.v. Hess, en solisten; 8.05 Omroeporkest o.l.v. Buschkötter m.m.v. A. Schoenmaker (viool); 10.10—11.20 Omroepklein- orkest o.l.v. Eysoldt. ROME ?421 M.) 8.10 Orkestconcert o.l.v. Marchesini; 9.50 Populair concert. BRUSSEL f322 en 484 M.) 11.20 en 12.301.20 L. Langlois' orkest; 4.20 Het Pro Arte Kwartet; 5.50 Zang en piano; 6.35 Gram., 7.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps; 9.30—10.20 Pop. concert; 484 M.: 11.20 Gram.pl., 11.50 Omroeporkest o.l.v. Douliez; 12.50—1.20 Gram.pl.; 4.20 Orgelconcert 5.35, 5.50 en 6.35 Gram.pl., 7.20 Omroeporkest ol.v Douliez 9301015 Grampl. DEUT^CHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 Rijkszending: Mit Hermann Löns ins deut- sche Land; 8.05 Pianoduetten; S.20 Concert uit Hom burg o.l.v. Maasz.; 9.20 en 10.05 Ber.; 10.20—11.20 Concert uit Keulen o.l.v. Eysoldt

Schager Courant | 1935 | | pagina 6