GRATIS evattqemsmtiref! lader pak HONIG's VERMICELLI S OMGEVING e: Uit ALKMAAR ALUMAARSCHE OPERETTE- EN ORKESTVEREEN. De Koningin van Montmartre, operette in drie bedtijlven van Vada Ennem in het Gnlden Vlies. Na de opvoering van een operette door dilettan ten is het goed even stil te staan en een blik terug te werpen. Immers; eerst nadat men zich behoorlijk heeft gerealiseerd de moeiten en de zorgen, welke aan een dergelijke opvoering vooraf gingen; eerst wanneer men tot het volle besef komt met welk een geduld en met welk een ijver regisseur en directeur hebben moeten werken om eruit te halen, wat er uit te halen was, eerst dan kan men een dergelijk zang- en kijkspel door den eerlijken bril der kritiek beschouwen. Want een zang- en kijkspel is een operette toch zeker ongetwijfeld, het laatste niet het minst. En als zodanig stelt zij hooge eischen ook en spreken de moeilijke tijdsomstandigheden, welke haar stem pel drukken op alle vereenigingen een duchtig woordje mee. Daardoor is de regie aan normen ge bonden, welke niet mogen en ook niet kunnen wor den overschreden. Ware dit niet zoo geweest, dan hadden wij ongetwijfeld in de finale van het twee de bedrijf meer mooie avondtoiletten gezien dan al leen dat van Odette, de Koningin van Montmartre en zouden zeker de heeren de soirée van baron de Mont-Brison in rokcostuum hebben bezocht. Ook zouden dan natuurlijk de beide cavaliers die Odette in het Parijsche cabaret chaproneerden, er niet aan hebben gedacht een dergelijke bij uitstek mondaine gelegenheid in een gewoon colbertje te betreden. Dit laatste vooral stoorde ontegenzeggelijk de harmonie. En rekening houdende met het bovenstaande kun nen wij niet anders zeggen, dan dat de tooneelaan- kleeding van een bijzondere charme was. De Apa- chenkroeg bijvoorbeeld was raak en stijlvol; het Pa rijsche cabaret deed luxueus en intiem aan. Voeg daarbij het fraaie kapwerk en de goed geslaagde grime en we kunnen gerust spreken van een uitste kend verzorgde opvoering. Een enkel woord nog over hen, die deze bij uitstek zoo bekende operette ten tooneele brachten. Het orkest, onder leiding van den heer Jac Jan sen, zette de ouverture niet direct gelukkig in, doch herstelde zich vrijwel onmiddellijk en kreeg steeds meer zelfvertrouwen om bij de ouverture van de derde acte vrijwel tot z'n hoogtepunt te geraken. In de begeleiding der koren had de dirigent een zuiver en mooi samengaan weten te bereiken. Dat was af tot in de finesses. Het was intusschen een handicap voor het orkest, maar meer nog voor de toeschou wers, dat de tooneelzaal steeds nog een orkestruim te mist. Het was of de dirigent inplaats van één breede rug er verscheidene had. De zang der koren en solisten klonk zuiver en gaaf, al hadden we van de solopartij en over het al gemeen meer verwacht. We denken aan het liefdes lied van Jacques, den apach (de heer A. Govers): „Ik wil slechts jou alleen!" waarin de solist meer hartstocht had moeten leggen en zijn ongetwijfeld fraaie stem gerust intensiever had mogen exploi- teeren. We denken aan Odette's (mevr. J. Molenaar v. Vliet) klachtlied: „Het kind van de zonde", dat in I met te weinig gevoel en daardoor te stroef werd gezongen. Dat was in III heel wat beter. We denken tenslotte aan het Montmartrelied van Zi-Zzi (mevr. G. HomanBesse), dat een te weinig aan temperament had. Maar er was ook zeer veel fraais! Zoo b.v. de heer Govers in zijn Apachenlied. een mooie creatie; het fijne duo in II tusschen Odette en Marcel (de heer Chr. de Ruiter) op den divan; het kostelijke „Omalia" van Luc, den ouden Anach (de heer R. Vóórhaar), en dan als koorzang de schitterende fi nale van de tweede acte. Aan koor en orkest ons compliment voor deze mooie prestatie. En als we nu tot slot nog iets zeggen over de operette als speelstuk, dan is het buiten kijf, dat de tweede acte het surplus aan actie geeft. Maar ook, dat die tweede acte voor een groot deel wordt gedra gen door Luc, den ouden apach. We hebben niet ge noeg lof voor het uitmuntende spel van den heer Vóórhaar, vooral in deze acte. De heerlijke charge kon hier weinig kwaad stichten en er is gebruld om zijn kostelijke mimiek en zijn talentvol tooneelspel. Bra vo! In de eerste acte zat te weinig tempo. In een Pa rijsche Apachenkroeg gaat het losser en ruwer toe; wordt een apachenmeid niet met handreiken op een tafel geholpen, maar zit er meteen met een katach- tigen sprong bovenop; komt geen caricatuur van een politieagent met een speelgoedrevolvertje een berucht individu arresteeren. De derde# acte tenslotte is te leeg van inhoud om er veel van te maken, en mist bovendien een vlotte slotfinale. Het gaat als een nachtkaars uit, Resumeerende kunnen we getuigen van éen voor dilettanten zeer goede opvoering. Regisseur en di recteur kunnen alleszins tevreden zijn; het publiek heeft soms zelfs bij open doek herhaaldelijk ge tuigd van zijn volle instemming met het gebodene. C. t. B. KEGELEN. Zondag werd onder veel belangstelling de jaarlijk- sche stedenwedstrijd tusschen Alkmaar en Haarlem gehouden in „De Unie" te Alkmaar. Ondanks het mooie weer werd er met veel lust ge worpen en er viel van weerszijden dan ook hoog hout. De strijd was tot het laatst toe zeer spannend en het eindresultaat was dat Alkmaar slechts met 90 hout voor bleef en met dit geringe verschil op 19 Mei in Haarlem moet trachten voor te blijven. Voor waar een zware opgaaf voor de Alkmaarsche Kege laars. Hieronder de uitslag: Alkmaar: C. A. Witte 299, J. de Bakker 28S, A. Köllmann 286, G. Harmsen 2S3, P. Delamarre 282, C. H. de Lange 282, T. Bonsema 27-i, II. Buijs 274, G. de Wit 273, J. van Spanje 271, J. Metz 269, C. v. Wijn gaarden 264, J. Eyckholt 264, C. Balder 264, M. Witte 262, L. Boom 261, G. J. Genefaas 259, Dr. J. M. van Dam 254, Joh. Diepen 253, D. Klos 246, C. van Ca- pelle 241, Chr. Dekker 224, B. v. d. Hove 219, J. Met Jr. 218, H. Vermeulen 209. Haarlem: L. Dost 29S, D. Bremer 294, H. v. d. Kaa 289, H. v, Duynen 286, H. C. Louw 278, G. Renting 277, H. Frantzen 273, Y. Faber 273, A. Terhorst 272, H. van Rigteren 268, L. Ketellapper 262, H. Denkers 257, N. J. van Leuven 251, J. C. de Paus 250, A. M. Benraadt 248, Jac. Leenheer 246, L. J. v. Leeuwen 243, N. P. de Visser 241, J. B. Weyers 238, A. van Ruiten 235, M. v. d. Storm 234, M. van Tiggelen 232, J. Noé 232, J. A. van Kessel 228, A. Venninga 224. Alkmaar totaal 6519; Haarlem totaal 6429. Hoogste korpswerpen Haarlem: L. Dost 298, Alk maar: C. A. Witte 299. WARMENHU1ZEN Zaterdagavond had in de zaal van den heer Slik ker de laatste Nutsavond plaats, uitgaande van de Mij. tot Nut van 't Algemeen en verzorgd door de tooneelvereeniging „V.O.P.". Voorzitter de heer Swan, opende deze bijeenkomst, de aanwezigen hartelijk welkom heet end en zeer op prijs stellende de welwillende medewerking van de tooneelvereenigiing V.O.P. Door deze tooneelvereeniging werd ten tooneele ge bracht „Robbedoes", blijspel in drie bedrijven, van Christ.ien van DommelKouw en Henk Bakker en onder regie van den heer N. Hartland uit Koedijk. Zooals wij steeds van deze vereeniging gewoon zijn hebben zij zonder van dezen regel af te wijken, ook nu weer schitterend werk geleverd. De rollen waren heel goed verdeeld en zonder uitzondering hebben al len best gespeeld. De rol van Bob. het kostschool meisje, de spil waar alles om draaide in dit stuk, was onberispelijk. Dat het geheele stuk onder blijspel gerangschikt wordt is niet juist, omereden het derde of laatste bedrijf terdege tooneelspel is. De heerschen- de stilte is een klaar bewijs dat een ieder het spel mot aandacht volgde. Het is jammer dat een stuk zooals dit, trouwens de meeste stukken die deze vereeniging heeft gegeven, maar voor één keer is, gezien de moeite en kosten hieraan besteed. Zonder twijfel zouden zij met de a.s. kermis b.v. ook een mooi stuk kunnen geven en aardig succes kunnen boeken. Niet alleen het Nut, maar ook V.O.P. kan op een goédgeslaagden avond terugzien. Deze woorden deed voorzitter in zijn sluitingswoord duidelijk naar voren komen. Vergadering van de hengelsportvereeniging „Visch- lust" in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 20 leden. Voorzitter opende deze vergadering met alle leden hartelijk welkom te heeten en in 't bijzonder onze leden uit Schoorldam. Den secretaris werd verzocht de notulen te willen lezen, welke zonder op of aanmerking onder dank zegging voor de juiste weergave werden goedge keurd, evenzoo het jaarverslag. Uit de mededeelingen kwam ter sprake de uitnoo- diging van de hengelsportver. „Vischlust" uit. Alk maar, om deel te nemen aan den grooten wedstrijd, die gehouden zal worden op 23 Juni in het Noord- hollandsch'Kanaal. Dit heeft ten doel de hengelsport wat meer populair te maken. De prijzen zullen be staan uit lauwertakken en medailles. Uit elke ver eeniging kunnen 10 leden visschen en moeten tevens zorgen voor een controleur. Door de vergadering is besloten om aan dezen wedstrijd deel te nemen en is door loting uitgemaakt wie meegingen. Hierna rekening en verantwoording van den pen ningmeester en vernamen we dat in kas was f 34.57. Na gehouden inzage in orde bevonden. Vervolgens verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren P. Rempt, A. Bar ton en P. Rol. Met bijna algemeene stemmen werden genoemde heeren herkozen en namen de benoeming aan. Verkiezing 2 commissarissen wegens periodieke aftreding van de heeren H. Slot en C. de Boer. Ook deze heeren werden met groote meerderheid herko zen en lieten zich deze benoeming welgevallen. Verder is besloten om in het komende seizoen 4 wedstrijden te houden, telkens de eerste Zondag van iedere maand. De eerste wedstrijd zal worden gehou den op 2 Juni en is als plaats gekozen de Kerkmeer. Met de aankoop der prijzen zijn wederom dezelfde personen belast en zullen trachten het een ieder zooveel mogelijk naar den zin te maken. Nu kwam in bespreking het vervoermiddel, dat ons zal brengen naar de plaats van bestemming, waar de wedstrij den zullen plaats vinden. Onze schipper ligt aan een langdurig ziekbed gekluisterd en zijn wij genood zaakt naar iets anders uit te zien. Deze moeilijkheid was spoedig opgelost, want schipper Bakker stelde voor een kleine vergoeding de motor disponibel. De hoop werd uitgesproken op een spoedig herstel van onzen schipper. Daar de rondvraag niet veel opleverde volgde slui ting. Burg. Stand over de maand April 1935. Geboren: Anna Maria Frahcisca, dochter van Cor- nelis Iluibers en Barbara Kalek. Johanncs, zoon van Cornelis Petrus Vader en Cornelia Kraakman. Wil helmus Josef, zoon van Adrianus de Nijs en Cla- sina Slijkerman. Simon, zoon van Jojiannes Adria nus I.igthart en Clasina Mekken. Tine Marie, dochter van Jacob Willem Gutker en Kaatje Bakker, Gerar- dus, zoon van Jan Brandsen en Geertje Laan. Ja cob, zoon van Bertus Barsingerhorn en Trijntje Kroon. Anthonius, zoon van Cornelis Dekker en A&atha Afra Reinders. Ida Catharina. dochter van Antonius Nannes en Trijntje Molenaar. Maria. Cla sina, dochter van Johannes Kok en Jacoba Elisabet Alberta Breed. Anna. dochter van Klaas Been en Rigtje Meiier. Margaretha Jannetje, dochter van Cor nelis Dalenberg en Margaretha Mosch. Christianus Aloijsius, zoon van Ilenricus Nolet en Johanna Wilhelmina Maria de Rijk. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Geene. Overleden: Catharina Slikker. 68 jaar, echtgenoote van Pieter de Moei, Pieter Jonker, 71 jaar, tuinbou wer, echtgenoot van Antje Molenaar. Niesje de Graaf, 74 jaar, weduwe van Pieter Jol men I.aur- tnan. Aagje Groen, CS jaar, weduwe van Dirk Kam per. ANNA PAÜLOWNA Uitvoering Mandolineclub en gemaskerd baL De uitvoering van de mandolineclub „Kunst en Eer" werd, ter wille van het gecostumeerde hal dat er op zou volgen, niet iri de zaal, maar in de tent van den heer Slikker gehouden. Dat was nu wel een goede oplossing voor het bal, maar de uitvoe ring kwarn er wel wat door in gedrang. De muziek klinkt in deze ruimte niet erg door en daar het clubje van „Kunst en Eer" niet zoo heel groot is, ging er voor hen, die niet alleen voor het bal, maar ook voor de muziek kwamen, veel van de aardige nummertjes verloren. Maar de attractie, het gemas kerd bal. heeft z'n doel niet gemist. Er waren vrij veel bezoekers en „Kunst cn Eer" kon natuurlijk best een extraatje voor de kas gebruiken. Welke vereeniging zou daar tegenwoordig geen behoefte aan hebben? De heer K. Kaan leidde het gecostumeerde bal en de jury bestond uit den heer en mevr. V. Kaan, mevr. Keijzer en mevr. Liefhebber. Is het mogelijk, dat men het niet altijd eens was met haar uitspraak (over den smaak valt nu eenmaal niet te twisten, merkte de heer V. Kaan in z'n speechje bij het uit reiken der prijzen op), zéker was er geen verschil van meening tusschen publiek en jury over het toe- schrijflijk, en haar practische hulp was van groote waarde. „Wat maakt u zich moe", zei hij meer dan eens, toen ze zijn koffers pakte. Haar antwoord was evenwel telkens hetzelfde. „Het maakt me nooit moe jou te helpen, beste jon gen. Ik geniet er werkelijk van." Hoewel ze die laatste dagen dichter bij elkander stonden dan in langen tijd het geval was geweest, praatten ze toch betrekkelijk weinig met elkander. Hij begreep dat ze hem eigenlijk door haar stilzwij gen te kennen wilde geven, dat ze vóór alles aan hem dacht en enkel en alleen rekening hield met zijn wenschcn. En wat zijn eigen gevoelens betrof, deze leken tij delijk sluimerend te wezen. Zijn besluit met Persis te trouwen, was nog onveranderd, doch in haar afwezigheid liet dit voornemen zich minder vaak gelden dan in haar tegenwoordigheid. Voor het oogenblik leek hot vuur uitgegaan te zijn, en zijn drukke werk in oogenschouw genomen, dat zijn volle aandacht eischte, was dit vermoedelijk niet te be treuren. Natuurlijk zouden de vlammen weer hoog oplaaien zoodra ze tesamen waren, niettegenstaande alle waarschuwingen die hij- gekregen had, en wanneer ze eenmaal getrouwd waren, dan zou hij de waar- schuwsters kunnen toonen, hoe volkomen ze zich vergist hadden. Intusschen was het verrukkelijk zijn moeder voor zich alleen te hebben en hij had alle reden te ver onderstellen dat zij er ook van genoot. Ofschoon ze het niet had willen toegeven, merkte hij toch best dat ze er niet erg naar verlangde weer naar huis te gaan. „We moeten nog eens samen op reis gaan", zei hij toen ze de terugreis aanvaardden. „Zullen we dan van den zomer eens een flinken tocht met den nieu wen wagen maken, liefste moeder?" Ze glimlachte bij dit voorstel, zooals ze geglimlacht zou hebben bij de gedachte aan een reis naar de maan, maar ze antwoordde niettemin dat het een prachtig idee was. Terug op „Lacy Denham" namen de voorbereidin gen voor het feest hun gedachten geheel in beslag. Beresford zou het in zijn hart zeer gewaardeerd heb ben, wanneer men hem er zooveel mogelijk buiten had kunnen laten, doch dit duldde de oude Admiraal niet. De teugels konden hem als het ware eiken dag uit de handen worden genomen, zei hij, en hij wilde zijn erfgenaam in volle glorie aan de dorpelingen voorstellen. Zonder verder argumenten gaf Béres- ford dan ook toe. Alle mogelijke voorbereidingen volgens de tradi tie waren getroffen en toen de groote dag aanbrak kennen van den eersten prijs voor paren, aan de lie ve, kleine kaasdragertjes, voorgesteld door Annie en. Jacob Smit. Met luid applaus werd deze uitspraak begroet. De volgende dames behaalden prijzen voor mooie costumes: 1. N. v. Eeten, Meikoningin; 2. A. Rol, re genboog; 3. T. Witsmeer, gelukskever; 4. L. Webe- iing, ijsvermaak; 5. G. Slikker, Mexicaan. Voor de origineelste costumes hadden de dames; 1. J. Keuris, pinguïn; 2. J. de Greef, keuken; 3. C. Keu ris, Vim; 4. G. Meereboer, schoonmaak, een prijs in ontvangst te nemen. De heer V. Kaan sprak een slotwoord, waarin hij namens de jury dankte voor het in haar gestelde vertrouwen en daarna ving het gewone bal aan. BREEZAND. ZwaluwenA..D.O. Met twee invallers toog A.D.O. naar Hoorn om te probeeren de leiding op de ranglijst te behouden. Maar al dadelijk na den aftrap was te merken, dat de Zwaluwen sterker zijn dan verleden jaar en de wedstrijd nog niet gewonnen was. De A.D.O.-spil en links-half bleven te veel achter, zoodat er te weinig verband met de voorhoede was. Reeds was er een half uur gespeeld, toen de rechter back van Zwaluwen een bal op den keeper terugi speelde, dien de A.Ü.O.-middenvoor wist te bemach tigen en in het net te plaatsen. Rust ging in met 10. Na de rust zetten de Zwaluwen er alles op gelijk ie maken, doch de voorhoede was te laks. Voor een kleine overtreding kregen dc Zwaluwen een vrijen schop te nemen op den rand van het strafschopge bied, waaruit de bal in het net verdween. Zoo ein digde de wedstrijd met 1—1. Zaterdag a.s. speelt A.D.O. tegen een oude R.C.B. combinatie. W E R1 N G E N. Non-stopavond. Zondagavond jl. had alhier in Cinema De Haan een non-stopavond plaats van de muziekverecniging „Harmonie". Te acht uur werd de avond geopend door den heer J. J. Bosker, conferencier. Als eerste nummer van hef non-stopprugramma kregen we te hooren, een 3-tal muzieknummers, uit gevoerd door Harmonie, nl. Feestmarsch van v. d. Glas; Onvoltooide Symphonie van Schubert (ver plicht a.s. concoursnummer), en Zampa van Herold (vrij a.s. concoursnummer). Deze nummers werden zeer goed ten gchoore ge-i bracht, zooals we dat van Harmonie gewoon zijn. Het optreden van Duo Kooij volgde hierop. We kre-< gen hiervan te hooren een 4-tal populaire liedjes, welke zeker insloegen bij het publiek, nl. Pak nog een oorlam; Draaiende Venus; Iloki Poka brengt dö Carrioca; en Bij Smit is 't bal. Een klein tooneelstukje volgde hierop, getiteld: „Pak-idylle". Medespelenden waren mej. B. Luyt, de heeren Jac. Bakker en C. Gorter. Een kleine pauze volgde hierop, waarna we ont-. haald werden op een nummer muziek van 't Wie-* ringer Kwintet. De heer J. J. Bosker hield hierna een causerie over de behaalde successen van de vereenigingen O.K.K. en Succes. Na nog eens Harmonie en Duo Kooij gehoord te hebben, werd de avond met een gezellig bal beslo ten. LANGEND IJ K Dat er aan Langendijk minder bloembollen worden ge kweekt, dan vóór de saneeringsmaatregelen, valt wel op, als men thans de bollen in bloei ziet staan. Niettemin blijkt dan wel, dat de bollenteelt hier al van groote beteekenis is. Een mooi effect maakt die kleurenpracht in het Gecstmerambacht, wqar afwis selend de akkers met dc mooiste bloemen in variaties van kleuren schitteren. Hoewel er reeds heel wat bloemen zijn afgesneden, staan nog vele akkers in vollen bloei. Het is de moeite waard, thans een tocht je langs de bollenakkers te doen. NOORDSCHARWOUDE. Voor het 2e overgangsexamen krankzinnigenverple* ging slaagde onze vroegere plaatsgenoote mej. W, Frielink. ZUIDSCHARWOUDE. BurgerL Stand over de maand April '35. Geboren: Jacobus, zoon van Nicolaas Winder en Geertruida Kos. Martha Clasina, dochter van Dirk Krap en Marie Kliffen. Cornelis Afra, zoon van Martinus Bruin en Aafje Maria Wcster. Overleden: Geertje Stam, oud 35 jaar, gehuwd met Cornelis Schoenmaker. Ariën Floris, oud 72 jaar, wed. van Henriëtte Amalia van Rooij; Jan Weel, oud 63 jaar, echtg. van Maart je Groen. Ondertrouwd: Klaas de Geus en Diéuwertje Trijn tje van der Meulcn. Jaannes von Straaten en Anna Maria Metselaar. Nicolaas Stet en Jacoba Schrijver. Getrouwd; Klaas de Geus en Dieuwertje Trijntje van der Meulcn. liep alles schitterend van stapel. Er werden kinder feesten gehouden, alle mogelijke lekkernijen uitge deeld en de pachters en hun vrouwen hadden een groot diner in het kleine stadhuis van het dorp. Ad miraal Vane Trafford gloorde van trots. „Hij zal me eer aandoen", dacht hij hij zichzelf. „Ik hoef me niet ongerust te maken", Hij had er blijkbaar geen flauw vermoeden van hoe do jonge man tegen die feestelijkheden had opgezien en naar het einde daarvan snakte. „Het is gauw genoeg voorbij, Berry", zei zijn moeder telkens troostend. „Laat de Admiraal nu maar zijn zin hebben." En Beresford was wel genoodzaakt zich te onder werpen. Bovendien hinderde het hem ontzettend dat zijn moeder zooveel deed, want ze zag er slech ter dan ooit uit. De aanwezigheid van Joan en Sally, die zijn moe der met alles hielpen ,deed zijn stemming aanmer kelijk stijgen en hij verzocht de meisjes dien avond ook te willen komen. „Als jullie er niet zijn, loopt de boel in het honderd," gaf hij te kennöh. „Onzin, nonsens", zei Joan met nadruk, doch geen bede om hulp kon door haar weerstaan worden, en de meisjes kwamen dan ook met Sir Richard de verdere feestelijkheden bijwonen. Persis zou eerst den volgenden dag terugkeeren, maar in elk geval kon men er op rekenen dat ze op het bal zou verschijnen. „Dat zal ze zich niet laten ontgaan," zei Joan spottend. Tot op zekere hoogte was Beresford blij haar niet eerder te zullen zien, daar hij den eersten dag toch heel weinig in haar nabijheid had kunnen wezen, aangezien er voortdurend van alle kanten beslag op hem werd gelegd. Joan en Sally waren heel anders. Hij kon in hun gezelschap precies doen wat hij verkoos en dan hoef de hij zich ook niet ongerust te maken in hoffelijk heid tegenover hen te kort te zijn geschoten. Bovendien merkte hij aan alle kanten dat hij bij de huidige gelegenheid haar volle sympathie en steun had. Sally was een en al beminnelijkheid en Joan, hoewel iets teruggetrokkener, was in langen tijd niet zoo aardig voor hem geweest. Bovendien was het een prettige, rustige gedachte voor hem haar voortdurend in de nabijheid van zijn moeder te zien Natuurlijk was ze doodmoe, dat kón niet anders, al ontkende ze het dan ook heftig. Na afloop van het diner moest hij een speech houden, hetgeen niet zonder zenuwachtigheid gebeurde. Zijn toehoorders waren echter allerminst critiscli uitgevallen en ze applaudiseerden dan ook heftig toen hij had uitge sproken. Wordt vervolgd. bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE 30. Beresford beweerde echter niets. Er waren dingen waarover men niet spreken kon, zelfs niet tegenover Joan. Hij hield haar arm omvat, en gedurende enke le seconden zweeg hij. Zij was degene die de stilte verbrak. Er lag een klank van minachting in haar stem. „Ik veronderstel dat je tegen mij hetzelfde zult zeggen als je tegen Sally deed, namelijk dat ik jaloersch ben. Hierdoor had ik het overtuigende bewijs dat je precies bent zooals ik dacht. Dat is zonder twijfel niettemin mijn schuld en niet de jouwe, dus laten we er nu niet verder op doorgaan." Hij liet haar nog steeds niet los. „Dus Sally heeft je alles verteld?" „Ja, dat doet ze altijd", zei Joan bedaard. „Heb je er eenig bezwaar tegen?" Hij werd bloedrood en liet haar ineens los. „Nee, volstrekt niet. Je schijnt bitter weinig illusies om trent mij te koesteren, dus kun je ook het ergste van me denken, als je wilt." Hij verwachtte nu dat ze weg zou gaan, doch dit gebeurde niet. „Bovendien is het ergste nog niet eens zoo verschrikkelijk. Je wordt enkel maar als een ezel beschouwd, voor zoover ik weet. Laten we er alsjeblieft niet over twisten en dans nog maar wat." Hij verbaasde zich er over dat hij haar dadelijk volgde: het was eenvoudig onmogelijk lang boos op Joan te blijven. Daarvoor was ze een veel te lief, eer lijk meisje. Bovendien bleek uit haar laatste opmer king maar al te zeer, dat Sally haar niet altijd in door «T ETHEL M. DELL haar vertrouwen had genomen. Zijn geweten begon hem weer te kwellen, doch hij besloot die hinderlijke gedachten zooveel mogelijk te verjagen. „In elk geval komen jullie allemaal op mijn feest, nietwaar? Jij en Sally en iedereen." Joan maakte een grimas. „De heele familie. Ja, ik denk dat het wel gebeuren zal. Van Sally ben ik echter niet zeker. Mama zal haar wel thuis laten blijven." „Onzin. Sally moet meekomen, en als het niet gebeurt, dan zal ik haar zelf gaan halen." Joan lachte hartelijk. „Je bent heusch een groote ezel", zei ze weer, doch ditmaal verklaarde ze hem niet waarom ze hem zoo beschouwde. HOOFDSTUK X. De belofte. De twee volgende weken had Beresford het erg druk. Hij had zich met hart en ziel op zijn werk geworpen, en indien zijn groote belangstelling daar voor gedeeltelijk te wijten viel aan het feit dat hij bitter weinig afleiding buiten had, het resultaat van dien arbeid strekte hem tot eer, en wekte beider be vrediging op. Het was duidelijk merkbaar dat de ad miraal hoogst tevreden over hem was. ,Kranig mijn jongen," zei hij op een dag tot hem, waarna Beresford gloorde van trots. De taak welke hem op de schouders werd gelegd was geen bijzonder moeilijke, daar alles reed6 voor dien tijd uitstekend geregeld was, maar hij wilde iets beters zien te bereiken, en daarom moest hij zijn volle energie geven. De enkele goedkeurende woor den van zijn oom waren een nog sterkere aanspo ring voor hem. Een week voor zijn verjaardag zou hij naar zijn kamers in Cambridge gaan om een en ander te pak ken. Het zou een treurige reis zijn geweest, indien zijn moeder niet zoo vriendelijk was geweest haar wensch te kennen te geven hem daarheen te verge zellen. Haar rustige tegenwoordigheid hielp hem onbe

Schager Courant | 1935 | | pagina 7