Begroeting Zuiderzeefonds. Zanguüvoering mg Machinezettei. K. DOL Wieringermeer. H.K.Soomijshanilelaren VEE hoogste onderscheiding PUï MondorgeSclub Je Tango" SCHAGER ROOSJES Minister bezoekt de Wieringermeer. Predikbeurten. De exploitatie van de Wieringermeer. Advertentiën. 8 A. HOPPERT 8 8 U. HflPPERT-Brouwer 8 Marktberichten. K. DOL Koopt goede Schoenen K. Boonakker, C. NIEROP, K. BOONAKKER, VERGADERING C.B.T.B. In Hotel Smit te M.Meer was onder voorzitterschap van den heer A. C. de Graaf in vergadering bijeen de Chr. Boeren- en Tuindersbond, afdeeling Wierin- germeer. De voorzitter heet de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Mr. W. Rip, Dir. van het Bondfcbureau van den C.B.T.B. te Den Haag, alsmede de nieuwe pachters. Na afhandeling der gewone plichtsplegingen gaf de voorzitter het woord aan Mr. Rip voor het houden van een lezing over: „Algemeene opmerkingen over de Regeeringscrisismaairegelen". Spreker wees er op, dat trots alle beperkingen op de bedrijven, nog een verhoogde melk- en boterproductie is te constateeren. Spr. besprak de moeilijkheden van beteugeling der margarineproductie en het geringe voordeel der boe ren, hoewel door de drie standsorganisaties bij her haling is aangedrongen op beteugeling hiervan. De afnemende export van onze zuivelproducten noemt spr. een veel grootcr kwaad, terwijl de margarine jaarlijks een 20—22 mill. in het crisisfonds afwerpt. Komende tot de meer algemeene beschouwingen, gaat spr. in op de gezegden dat door de Regeering genomen crisismaatregelen het een het al zou lei den tot algemeene fiasco's. Vooral over den tuinbouw sprekend, haalt men thans de schouders op. De te hoog opgevoerde productie en de te weinig in aan merking komende exportmogelijkheden noemt spr. als het ook daaraan klevend ongunstig verschijnsel. Men roept om heffing op voedergranen, oliën en vetten. Spr. toont echter met vele voorbeelden aan dat ook deze toepassing zich onverbiddelijk moet wreken op de uitvoermogelijkheden uit concurrentieprestatie. Komende tot beschouwing in 't kort der devaluatie, komt spr. tot de conclusie dit vooral voor de boeren hoegenaamd niets, voor de tuinders zéér weinig zou opleveren en voor het zuivelbedrijf misschien nieuwe bezwaren zou brenen en dat niet zou bereikt worden wat men zou wenschen, een „opheffing der crisis- prijzen." Hierna wordt gelegenheid gegeven vragen te stel len, waarvan door enkele personen gebruik wordt ge maakt en waarbij aangedrongen wordt om meerdere publicatie van do crisismaatregelen; gevraagd wordt of het wej juist is heil te verwachten van beperking een inkrimping; waarom Engeland stelling neemt tegen de margarine-productie en wij niet; naar het aantal uit te geven kalverschetsen, enz. Al deze vragen worden uitvoerig door den spreker beantwoord, waarbij gewezen wordt op den we- reldprijs der boter en dus steun onvermijdelijk is. Spr. oordeelt dat zonder beperking de rentabiliteit niet is op te voeren en spreekt den wensch uit, dat de maatregelen, die getroffen moesten worden, slechts tijdelijk mogen zijn. De heer De Graaf dankt den spr. voor de leerzame uiteenzetting en behandelt hierop: Ingekomen stuk ken. Lid te benoemen voor het Zuivelbureau in zake melkbroodbereiding. Wordt opgedragen ter 'af handeling bestuur. Verzoek I-Ioll. Brab. Vereen, om een lid aan te wijzen in de uitbreiding Akkerbouw- commissic. Op voorstel van den heer Ten Have wordt benoemd de heer De Graaf. Hierop geeft de heer Wielinga een korte toelich ting over doel en werkwijze der noodzakelijkheid van boekhouding. Bestuursmededeelingen. Voorzitter stelt voor om een afgevaardigde te benoemen voor de te Utrecht te houden vergadering. Wordt besloten door het be stuur af te handelen. Do heer De Graaf dankt nogmaals voor het ge brachte en de belangstelling, waarna de heer J. A. van Dis sluit met dankgebed. In eene gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland te Hoorn, werd benoemd als vertegenwoordiger in de door den Kon. Nee}. Middenstandsbond ingestelde commissie voor de bestudeering van de moeilijkheden van den Wieringermeerpolder, Dr. C. Drossaart v. Dusseldorp. Gister bracht de Minister van Waterstaat, Jhr. ir. O. C. A. van Lidlh de Jeude, een oriënteerend bezoek aan den Wieringermeerpolder. Het was voor de eer ste maal dat Zijne Excellentie den polder bezocht. Te Slootdorp werd in hotel Smit de lunch gebruikt, waarna des middags een rondrit door den polder werd gemaakt. De Minister was vergezeld van ir. J. A. Ringers, Directeur-Generaal van den Rijks-Waterstaat en ir. S. Smeding, Directeur van den Wieringermeerpolder. Om ongeveer vier uur verliet het gezelschap den polder. ANNA P AU LOW N A Wielerwedstrijden. Weldra zullen we, als iets nieuws, ook wielerwed strijden in eigen gemeente kunnen aanschouwen. Op Zondag 26 Mei zullen n.1. op het sportterrein aan de Kleine Sluis sprintwedstrijden over 300 M., een koppelachtervolgingsrace en een afvalrace worden gehouden, waarvoor 30 renners zijn ingeschreven. Vergadering Huiszorg. Woensdagavond vergaderde de vereen. Huiszorg, bij den heer Jonker. Na opening door den heer C. Keijzer, mededeeling van verhindering van enkele bestuursleden en goed keuring der notulen, bracht mevr. Daalder het jaar verslag uit. Daarin werd allereerst dank gebracht aan den heer Jonker, die dc vereeniging nu al 12 jaar gastvrijheid verleent, vervolgens werd meege deeld, dat het ledental met 53 verminderde en daar tegenover slechts 8 nieuwe leden toetraden tot de vereen. De vaste helpster verleende in 9 gezinnen, gedurende 49 weken hulp, de losse helpsters hielpen in 18 gezinnen gedurende 76 weken. Voorzitter deelde daarop mede, dat mevr. Wouden berg—Lange dijk uit haar wijk was vertrokken en mevr. Taillie in haar plaats was getreden. Mevr. PrinsPieper bedankte. In deze vacature is voorloo pig niet voorzien, daar de belangen van haar kleine wijk wel door mevr. Stammes konden worden behar tigd. Met instemming werd voorts kennis genomen van het feit, dat de burgemeester f 67.50, nl. de helft van dat deel van de opbrengst van de verloting van Sportlust, dat ten goede moest komen aan een in stelling, die ten algemeene nutte werkzaam is, heeft toegewezen aan „Huiszorg" en voorzitter uit daarvoor den dank der vergadering. Mevr. Vorstman deed rekening en verantwoor ding. De ontvangsten bestonden o.a. uit: contributie f 6Ö7, bijzondere baten f 111.55, Met 't saldo van het vorige jaar ad f 329.77V2 waren de totale ontvangsten f 1162.48I/o. De uitgaven f 879.73*4, deden het saldo tot f 282.75 slinken. Mevr. Swierts, die met den heer Van der Walle de bescheiden van den penningmeester had gecon troleerd, rapporteerde alles in orde te hebben be vonden. Bij behandeling van de begrooting deelde mevr. Vorstman mede, op verschillende vereenigingen een beroep te zullen doen om uitvoeringen ten bate van de vereeniging te geven, daar de vereeniging zich zonder extra baten niet kan redden. Met Mei is een nieuwe vaste helpster aangesteld. De bezoldiging is verlangd en voorloopig gesteld op f 7 per week (was f 35 per maand), indien ze hulp verleent. Werkt ze een volle week niet, dan krijgt ze slechts f 3 vergoe ding. Nadat alle aftredende bestuursleden bij acclamatie waren herkozen, vroeg mevr. Komen of ook hulp werd verleend als die na een bevalling gcwenscht was. Dat kon alleen, antwoordde voorz., als de dokter dat noodig oordeelde voor een bijkomend ziektege val, dus niet bij de gewone ongeschiktheid tot wer ken na een bevalling, ook al duurde dat wat langer dan een of een paar weken. Op voorstel van mevr. Swierts werd nog goedge vonden, dat de contributie in twee gedeelten wordt betaald, als het bezwaarlijk is haar dadelijk in 't ge heel te voldoen en even aan den bode wordt opge geven, wanneer hij het andere deel kan innen. Dit om ledenverlies tegen te gaan en het toetreden tot de vereeniging te vergemakkelijken. Hierna volgde sluiting. BREEZAND. Kind verdronken. Woensdagmorgen is het tweejarig kind van den heer A. v. d. S., wonende aan de Zandvaart, door on bekende oorzaak bij z'n huis in een scheisloot ge raakt en verdronken. Reeds eenigen tijd miste de moeder het kind, toen zij het eindelijk zelf in de sloot vond. De toegeschoten buren en later ook de dokter pasten kunstmatige ademhaling toe. Hulp kon echter niet meer baten, de levensgeesten waren reeds geweken. W 1 E R I N G E N Sohoolvoetbai. Woensdagmiddag j.1. hadden alhier op het Succes terrein de eerste school voetbalwedstrijden plaats van dit seizoen. Hippolytushoef O. L. I speelde tegen Christelijk te Den Oever. Deze wedstrijd werd door Hippolytushoef O. L. I gewonnen met 10—0. De wedstrijd O. L. OosterlandO. L. Westerland, werd gewonnen door O. L. Oosterland met 31. Woensdagavond j.1. had alhier in het lokaal van den heer S. Veerdig een vergadering plaats vanwege „Herwonnen Levenskracht", afd. Wieringen (T.B.C.- bestrijding), met het doel het bespreken van een Fancy Fair, welke 30 Juni en 1 Juli a.s. gehouden zal worden. Aanwezig waren 11 personen. De vergadering werd door den voorzitter geopend met den chr. groet. De voorzitter deed hierna eeni- ge mededeelingen inzake de Fancy Fair. Hij vroeg of de aanwezige dames hieraan haar medewerking willen verleenen, welke volgaarne werd gegeven. Er zal o.a. bij de zakenlieden rondgegaan moeten wor den door de dames. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. WARM EN HUIZEN Algemeene vergadering van de tuinbouwvereeni- ging „De Noord", op Woensdag 8 Mei in het .vei lingskoffiehuis. Voorzitter de heer W. Gutker. De notulen werden goedgekeurd. Medegedeeld werd dat voor dc leden, die hunne aardappelen willen laten keuren, hiervan voor 15 Mei a.s. dit kunnen opgeven bij den heer C. Mosch Mz., Fabrieksstraat alhier. Behandeling agenda voor de Alg. vergadering van de C.V.V. Rekening. Ontvangsten f 30728.50*4, inbegrepen kassaldo 1 Jan. '34 groot f 482.30*4, uitgaven f 30316.50 voordeelig saldo op 31 Dec. 1934 f 412.00.*4 De balans wees aan in activa en passiva f 56983.37 en als winstsaldo f 4129.90. Vervolgens behandeling van de verlies- en winst rekening. Het Centraal Bestuur stelt voor het winstsaldo ad f 4129.90 af te schrijven op het veilingskoffiehuis. In dien de algemeene vergadering zich met dit voorstel kan vereenigen vermindert de boekwaarde van het veilingskoffiehuis tot f 3082.61. Hierna behandeling der begrooting. Rekening, balans, verlies en winstrekening en be grooting werden door de vergadering goedgekeurd. Punt 5. Voorstel van den L.T.B. afd. Tuitjehorn, om bij een grooten aanvoer, meer dan tot nog toe is geschied, een gedeelte uit de markt wordt geno men, met de bepaling dat daarvan niet uit de hand mag worden bijgekocht en tevens zoo weinig mogelijk bonnen worden verstrekt. Dit punt is breedvoerig besproken. De wenschelijk- heid werd uitgesproken een meer geregelde aanvoer De heer P. J. Mink was van gedachte dat de han del er zoo op gebaseerd was en de meeste bestellin gen Dinsdags, Donderdags en Zaterdags inkomen. Uit de besprekingen is gebleken dat dit een zeer moeilijk op te lossen probleem is om tot een gere gelde aanvoer te komen. Punt 6. Voorstel van den L.T.B. afd. Tuitjehorn en punt 7 van de ver. „Groententeelt" om tot boy cot over te gaan van die goederen, welke afkomstig zijn van bedrijven, welke om hypothecaire of andere schulden tengevolge van de crisis zijn verkocht. De heer P. J. Mink ondersteunde genoemd voorstel en vond dat C.V.V. een lichaam is die hierin kracht kan bijzetten. Voorz. dacht dat wij hiermede op moei lijkheden stuiten. De heer P. Barsingerhorn vond, dat als dat zoo is, wij dit wel zullen hooren. Voorzitter meent dat de veiling een vrije veilings- ZONDAG 12 MEI. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, geen dienst, wegens kerkschoonmaak. Barsingerhorn, geen dienst. Dikshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Het recht van den sterkste. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Molenaar. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Reddingius. Aartswoud, geen dienst. Burgerbrug, zie St Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Godsd. bijeenkomst onder leiding van Mej. van Vliet. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, v.m. 10 uur, Ds. Witkop. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. van Beek. Westerland, nam. 1Y* uur, Ds. van Beek. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Heerhugowaard, voorm. 9.30 uur, CancL AL v. d. Meulen. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Bergen, 10 uur v.m., Ds. v. d. Kieboom. Groet, 10 uur, Ds. Boeke. Oude Niedorp, 7 uur, Ds. Boeke. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. J. M. Leen- dertz van Haarlem. Hipp. 10 Mei, 8.00 uur Doopsgezinde Jongerenkring. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10.30 uur de heer de Wit van Noord- wijk aan Zee. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, O. Deen. Breezand, voorm. 10 en 3Yi uur, de heer P. Boon. Bergen E.V. Vereen. „Maranatha", (Dr. v. Peltlaan 1), 10.30 uur v.m. Ds. J. M. W. Warners van Alk maar. VRIJE EVANG. GEMEENTE te: Alkmaar, v. d. Meijstr., voorm. 10.15 uur, Ds. Ruijs. Medemblik, nam. 8 uur, Ds. Ruijs. STAR OF HOPE MAISSION te: Julianadorp, voorm. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. N. de Leeuw, Echten, Fr. GEREF. KERK te: Kolhorn, voorm. 9Y uur ^n nam. 2% uur, Ds. Visch. Bergen, 10 uur v.m. en 5 uur n.m. de heer J. H. Slager, hulpprediker. plaats moet blijven en dat het niet op den weg van de veilingsver. ligt, welke zich slechts den afzet der producten ten doel stelt, om zich met genoemde zaken te bemoeien. De heer D. Mink was er voor, dit voorstel te steu nen en verlangde hierover te stemmen. De heer A. Hopman merkte op dat aan de afge vaardigden naar de C.V.V. nooit een bindend man daat is gegeven. Na gehouden stemming waren 7 stemmen voor, 5 tegen en 1 blanco. 8. Voorstel van de ver. „Westfriesland" om den betaalmeester op te dragen geen andere betalingen te doen dan aan de tuinders. De aan de tuinders toe komende bedragen voor geveilde producten, mogen niet betaald worden aan belastingautoriteiten noch aan firma's, die vorderingen hebben op de tuinders Prae-advies van het Centr. Bestuur is dat de betaal meester tot inhouding van belastinggelden wettelijk verplicht is. Wat betreft andere schulden van de tuinders heeft het Centr. Bestuur het vorige jaar reeds het besluit genomen, dat daarvoor geen inhou dingen meer zullen worden gedaan. 9. Voorstel van de ver. „Samenwerking" om voor dit gewest verruiming in de teeltvergunning te geven. De vergadering vond met het prae-advies van het Centr. Bestuur te moeten instemmen. Hierna sluiting. Opnieuw vóór- en tegenstand van verdere inpolde ring van den N.O. Polder. CöCX)(X)CX)C«0(X)GOOiO Den 12den Mei hopen onze n geliefde Ouders, n 0 en 0 O hunne 25-jarige Echtvereeni- Q 0 ging te herdenken. Q O Hunne liefhebbende Kinderen, n GOSSE. 0 Q SAAPKE. O 0 en hun Vriend PIET. g Oudesluis, Mei 1935. QOOOOOQOOOOOOOQO BREEZAND. van „VRIENDSCHAP", OP ZONDAG 12 MEI in de zaal van den heer Jb. BORST, Medewerking van de Aanvang 8 uur. Entrée 40 ct., plus bel. BAL NA Verkrijgbaar: de prima ronde bruine ruitwafels in elke maat. Tevens alle soorten Bekers, Bak jes, enz. Vraagt prijsopgave bij de Fa. J. KORVER, Keizerstraat 115, DEN HELDER. Porto wordt bij eventueele bestel ling vergoed. Zfj welke alsmede jonge Paarden, Schapen met en zonder lammeren wenschen in den Cult. Mij. De W.M. polder in te scharen, wenden zich tot J. KATER Pz., Belkmerweg. St. Maartensbrug. Gevraagd werd welke de houding der regeering ten opzichte van de stichting Joodsche Arbeid in den Wieringermeerpolder en of het de bedoeling is, de voor drie jaar gesloten contracten na afloop te ver lengen. Zoo ja, dan gaat men veel verder dan het verleenen van steun aan vluchtelingen, en kweekt men hier een blijvende nederzetting, te meer be zwarend waar de aanwas van vreemdelingen hier te lande toenemende zorg baart. Enkele leden gaven uiting aan hun ontstemming, dat nog geen voorstellen zijn gedaan met betrekking tot de reorganisatie van den Zuiderzeedienst. Enkele leden hadden met belangstelling kennis gc« nomen van de mededeelingen der regeering betref-1 fende de verontrustende afspoeling aan de noorde lijke kust van Texel. Zij meenden te weten, dat de oorzaak gelegen kan zijn in het op groote schaal schelpenzuigen langs de Texelsche kust en drongen aan op het intrekken der vergunningen. SCHAGEN, 9 Mei. 16 Stieren pinken f 69150, 261 gelde koeien (mag.)1 f S0—135, 22 idem (vette) f 130—227.50, 35 kalf koeien f 110180, 20 pinken f 7095, 244 nuchtere kalveren f 310, 40 vette schapen f 1418, 75 overhouders f 8 12, 531 lammeren f 37, 6 bokken en geiten f 2—6, 17 vette varkens per Kg. 3638 ct., 177 biggen f 10 16, 15 konijnen f 0.151.50, 21 kippen f 0.501. EIERVEILING SCHAGEN, 9 Mei. Aangevoerd: 93 part. 102.000 kipeieren, 7 part. 5000 eendeieren, 1 partij 9 kalkoeneieren. Prijzen: voor kipeieren f 1.90, eendeieren f 1.601.70, kalkoen eieren f 3.20. De veiling duurt voor. Zie voor volle dig bericht in het nummer van Zaterdag a.s. NOORDSCHARWOUDE. 9 Mei. 3400 kg. peen f 0.70—2.10, kleine peen f 0.60—0.70, 5200 kg. kroten, onverkoopbaar, 14600 kg. gele kool f 1—2.20, 43200 kg. D. witte kool f 3.46-4.60. Ontleend is aan het voorloopig verslag over de begrooting van het Zuiderzeefonds 1935. Verscheidene leden betreurden, dat minister Co- lijn de 2 millioen voor indijking en droogmaking van den N.O. polder heeft teruggenomen, zij het voors hands. Andere leden betreurden eveneens, dat de werk zaamheden met betrekking tot den N.O. polder op nieuw vertraging zullen ondergaan, maar billijkten de redenen, welke tot dit besluit hebben geleid. Een groot aantal leden juichte evenwel toe, dat het Kabinet gezondmaking van 's Rijks financiën wenscht te laten voorafgaan aan het inpolderen van den N.O. polder. Enkele leden wezen erop, dat eenig uitstel van de verdere inpolderingswerken aan de Zuiderzee ook om andere redenen wenschelijk is: Immers er rijzen vol gens hen omtrent de noodzakelijke verdere ontzilting van het IJsselmeer nog vele vragen en de teleur stelling, daarmede tot heden opgedaan is, naar hun meening, veel te groot om het niet wenschelijk te doen zijn, veel meer onderzoekingen te doen. De opmerking werd gemaakt, dat de afsluiting der Zuiderzee tot dusver niet die verbetering heeft ge bracht in den algemeenen waterstaatkundigen toe stand, welke in uitzicht was gesteld en werd ver wacht. Toegeschreven werd dit aan* het nog steeds handhaven van het te hooge peil van het IJsselmeer en men vroeg hoe het nu staat met de plannen, tot verlaging daarvan. Eenige leden betoogden, dat zij voorloopig voor standers van Staatsexploitatie van den Wieringer meerpolder waren, maar dat zij, zoodra de tijden daar voor rijp zouden zijn, vervanging daarvan door par ticuliere exploitatie wenschelijk achtten. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Mei. 1875 kg. bieten, onverkoopbaar. 6000 kg. gele koot f 1.10—1.90, doorschot f 1. 2725 kg. D. witte kool f4.50, doorschot fl.30. ALKMAAR, 8 Mei. Aardappelen f 2.40—5.20, gele kool f 2 per '100 Kg., aardbeien 917 ct. per doos, andijvie f 33.80, bloemkool I f 10—12.50, II f 6—8, kropsla f 1—6.30, komkommers f 59, per 100 stuks, koolrapen f 11.50 per 100 Kg., prei f 3.106.30, rabarber f 1.506.50, raapstelen f 1.20—2.30, radijs f 1—1.90, selderie f 1.20 2.30, wortelen f 810.50, per 100 bos, postelein 16 46 ct., spinazie 1638 ct. per bak; snijboonen f 22 26, tomaten f 2225, witlof I f 7—10.50, II f 5 per 100 pond. WARMENHUIZEN, 8 Mei. Aangevoerd: 950 Kg. gele kool 2e ïcw. f AMSTERDAM, 8 Mei. Veemarkt. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken; 330 vette kalveren le kw. 4652 ct., 2e kw. 3644 ct., 3e kw. 2434 ct. per Kg. slachtgewicht; 79 nuchtere kalveren 2.505, 231 varkens, vieeschvarkens 90110 Kg. 4445 ct., zware id. 4243 ct., vette id. 4041 ct. per Kg. slachtgewicht. AMSTERDAM, 8 Mei. Aardappelmarkt. (Bericht van Jac. Knoop). Z. bonten f 23.70, id. blauwen f 3.804.30, id. roodstar f 2.70—2.80, id. blauwen po ters f 2.50—2.60, id. bonten poters f 2, IJpolder Beve landers f 1.90—2.40 per 70 Kg., Andijker muizen f 20—25, Drentsche eigenheimers f 34, Winter Mal ta f 910, nieuwe Malta f 15—15.50, per 100 Kg., Frie- sche borgers f 2.402.80, id. roodstar f 2.702.80 per 70 Kg. Belangrijke Hiermede berichten wij onze ge achte Damescliëntèle, dat de Heer bekend permanenteur, op 5 April jL de heeft behaald te Antwerpen, door het Instituut Sarah Bernhardt en toegelaten werd als lid van de Na tionale Akademie der Haarkappers van België. Permanent Wave compleet f 2.50, zonder bijbetaling. N.V. Permanent.Instit. Gediplomeerd Dames, en Heren kapper, VLAMINGSTRAAT 80, TELEF. 573. Den Helder De Krupp Naaimachine is gemakkelijk in behandeling en zeer voordeelig in prijs. C. v. BODEGRAVEN, Smederij. Koegras. maar laat ook vakknndig repa- reeren. Beleefd aanbevelend, Electr. Schoenmakerij, MOLENVAART 11, Anna Paulowna Aan de drukkerij TRAPMAN en Co. te Schagen kan tijdelijk ge plaatst worden een Wederom een moqje collectie Friesche Stieren met beste productiecijfers, Zaterdag in den stal, te St. Maartensbrug. Veehandel, ST. MAARTENSBRUG. TEL. 5. VERHUISD: ANNA PAULOWNA, van Molenvaart 7, naar MOLEN VAART 11 Opening der zaak 11 Mei. Als attractie bij aankoop van één gulden 20 korting. Erkend Drogist De Krupp Maaimachine Slijt minder, alle draaipunten kogel- of rollagers. DE REUS en GROENEWOUD, Smederij. WinkeL te koop. Te bevragen bij HABBé te Alkmaar. Te koop: Mooie WITTE GEZONDE KIPPEN, allen aan de leg en een mooie Witte Geit, zonder hoorns, met veel melk, 2 maal geoond. S. REZEL- MAN, Belkmerweg, 't Zand. Gevraagd NET MEISJE, v. d. of v. d. en n. P. BROERS, Meerweg 58, Breezand. Gevraagd: Een NET MEISJE, bij C. DUINVELD, Meerweg, Bree zand. Voor direct gevraagd EEN DAGMEISJE, niet ouder dan 17 jaar. D. DE VRIES, Molenvaart Anna Pau lowna. Te koop: Een voldragen ZEUG, 2c worp. Adres: G. PLAK Dzn., H. II. Waard (Noord).

Schager Courant | 1935 | | pagina 3