Propaganda voor de Zoiveiproducten. evanq entsmuren te Alkmaar. ZU1D-AMERIKAANSCHE JACHTAVONTUREN. Be landbouwer geholpen en de gezondheid verhoogd door het gebruik van meer zuivel. In degroote zaal van het Gulden Vlies le Alkmaar wercl Dinsdagmiddag een bijeenkomst gehouden, uit geschreven door de Propaganda-Commissie van het Crisis Zuivel-Bureau voor NoordHolland, welke zich in een druk bezoek mocht verheugen. De officieele opening. De lieer De Waal opende met een woord van welkom en zeide het zeer op prijs te stellen, dat zoo vele burgemeesters in deze provincie zich bereid had den verklaard het propagandawerk le willen steu nen, door hot, voorzitterschap; resp. eere-voorzitter- schap van de verschillende op te richten districts commissies in de provincie te hebben willen aan vaarden. Daarna verwelkomde spr. de vertegenwoordigers 'der verschillende organisaties en de verschillende an dere genoodigden. Spr. zeide vervolgens, uat de bedoeling der bijeen komst was, propaganda te maken voor meer binnen- landsch verbruik van melk- en zuivelproducten. Im mers, deze zaak mag met recht een nationale- zaak worden genoemd, gezien den zeer benarden toestand, waarin op liet oogenblik de boerenstand .verkeert Van Regecringswege is dit gelukkig ook gevoeld en 'de heer Geluk zal voor de vergadering uiteenzetten welke maatregelen zijn en worden getroffen door het Crisis Zuivel-Bureau, welk lichaam door dc Rcgec- ï'ing is aangewezen om deze propaganda te maken. Spr. gaf daarna het woord aan den heer J. A. Geluk, voorzitter vaq, de Propaganda-Commissie van het Crisis-Zuivelbureau te Den Haag. Inleiding over Propaganda voor het ge bruik van melk en zuivelproducten. De heer Geluk begon met te zeggen, dat de aan wezigheid van veie burgemeesters uit deze provincie, van huisvrouwen en afgevaardigden van verschillen de organisaties hem de kans gaf, dat vandaag in Alk maar vele landgenooten tot het inzicht worden ge bracht, dat zij ons moeten steunen, dat zij hun beste krachten moeten inspannen ter bevordering van een doel, dat nauw verbonden is aan Neerlands wel vaart: een zoo goed mogelijke zuivel positie. I-Iet is eigenlijk wel merkwaardig, zeide spr., dat do grootc moeilijkheden tengevolge van buitenlandsche maatregelen, waarin ons zuivelbedrijf de laalste ja ren is komen te verkeeren, ons tevens de middelen verschaft hebben om tot deze reeds zoolang gcwensch- te, breed opgezette propaganda tc komen. Uit de heffingen, die op den export van zuivelpro ducten naar landen, die den invoer dezer producten hebben gccontingenteerd, moeten worden gedaan, om ongemotiveerde, en abnormale winsten te voorkomen, zijn belangrijke fondsen ontstaan. Deze fondsen zijn ingevolge het bepaalde bij de Crisisuitvoerwet be stemd voor aanwending ten bate van de betrokken producenten, hetzij rechtstreeks door uitkeering, het zij langs indi'recten weg. Wij zijn er den Minister van Economische Zaken onder wiens beheer deze fondsen staan, dankbaar voor, dat hij op 27 Augustus 1934 besloten heeft, om 1 milliocn gulden uit de heffingen beschikbaar te stellen voor het voeren van propaganda, het doen van onderzoekingen, enz., ter bevordering van den afzet van melk en zuivelproducten. Verzorging der interne organisatie. Ka deze beslissing is het Crisis-Zuivelbureau de be vordering van den afzet als een zeer belangrijk on derdeel van zijn werkzaamheid gaan beschouwen teneinde op dit gebied effectieve maatregelen te kun nen treffen. In verband met de voorbereidende maat regelen, bleek het noodig, allereerst de interne orga nisatie te verzorgen, hetgeen geschiedde door: lc. De instelling eener propagandacommissie. Deze commissie werd belast met het uitbrengen van ad viezen aan het Crisis-Zuivelbureau omtrent propa- gandamaatregelen waarmede de afzet kan worden verbeterd, de uitvoering daarvan, de daaraan verbon den kosten, alsmede over de wijze, waarop de mid delen, waaruit deze kosten bestreden kunnen worden, zouden kunnen worden verkregen. In deze commis sie hebben een drietal leden van het Crisis-Zuivel bureau zitting. 2e. De vorming van een afdeeling „Voorlichting en Propaganda" bij het bureau, welke thans over een aantal geschoolde krachten, zoowel op het gebied der propaganda, als dat der voedingsleer beschikt, en de door het Crisis-Zuivelbureau overgenomen adviezen der propagandacommissie uitvoert. Deze staf in het centrale punt kan heel wat doen, maar zijn arbeid kan veel vruchtbaarder zijn en vele malen verveel vul digd worden, indien hij wordt bij gestaan door een schare van medewerkers. En deze medewerkers zijn op het geheele platteland, maar ook in de steden voorhanden, indien wij het verstaan ze te organïseeren en van onze motieven te overtui jren. Het gehcele platteland gevoelt aan den lijve, wat het beteekent een kwijnenden landbouw tc hebben, maar ook in de steden begint men daarvan den te rugslag te ondervinden. Conclusies, Spr. ging daarop uitvoerig na hoe men tot, het, be oogde doel geraken kan en kwam tot de volgende con clusies: Behalve de verspreiding van ons propaganda-druk- werk. dat noodig is om de noodige belangstelling voor onze zaak te winnen, hebben wij dan ook het zwaar ste punt van ons werk gelegd in: a. Dc organisatie van zuiveldagen en -weken in al le deelen des land, waarbij kookdemonstraties worden gegeven door bekwame huishoudleerares- sen en de aandacht van de gehcele bevolking in de betreffende plaats gevestigd wordt op de voor treffelijke eigenschappen der zuivelproducten. b. Bevordering van het onderzoek naar de beteeke nis van melk voor de voeding van schoolkinde ren. In Rotterdam is hiertoe reeds eenige maan den een belangrijke proef aan den gang en zoodra de resultaten hiervan bekend zijn, zal deze aan gelegenheid spoedig onder oogen worden gezien. c. De propaganda voor het gebruik van melkbrood, welke met de algemeene propaganda voor melk en zuivelproducten wordt gecombineerd. Maatregelen der Regeering. Dat ons werk ook van Regeeringszijde met instem ming wordt, gadegeslagen, blijkt wel uit tal van maat regelen, welke door den Minister van Economische Zaken getroffen zijn: „Pogingen in deze richting zullen den vollen „steun der Regeering kunnen verwerven. Met „volledige instemming volgt zij de propaganda „die zich, hoewel nog te langzaam, ontwikkelt „om den goeden naam der Nedcrlandsche zui „velindustrie te verbreiden en hare producten „meer bekendheid tc geven. en vervolgens: „Te dien opzichte valt nog een en ander te be reiken, wanneer men 'o.v. let op het betrekke lijk lage melkverbruik per hoofd der bevolking „hier te lande, in vergelijking met dat van an- „dere landen, waar men dikwijls ook veel meer „werk maakt van een ruim gebruik van een der „kostelijkste volksvoedsels als room. Op het plat teland waar de zuivelwinning plaats vindt, staat „het zuivel- en inelkproductengebruik achter bij „dat in de stedelijke centra-, eene verhouding, die „voor wijziging vatbaar is." En dezelfde bewindsman verklaarde in zijn Me morie van Antwoord op het Voorïoopig Verslag van de Tweede Kamer met betrekking tot genoemde be grooting sympathiek te staan tegenover pogingen, die er toe kunnen leiden om den binnenlandschen af zet van melk en boter te vergrootcn o.a. door vermeer dering van het gebruik van melkbrood. En deze ver meerdering moet naar de opvatting van den Mi nister bereikt worden door propaganda en niet door dwingende voorschriften. Tenslotte vestigde de Minister van Sociale Zaken in een recent persbericht „de aandacht van de belang hebbenden op het belangrijk verschil in voedings- DE STOUTMOEDIGSTE ZUID- AMERIKAANSCHE POEMAJAGER AAN HET WOORD. Te Buenos Aires stierf de zer dagen een bejaagd heer, die een kwart eeuw geleden bekend was on- onder den naam Charley en een der moedigste poe ma-jagers van Zuid-Ame- rika is geweest. De Amerikaansche leeuw, die on der den naam poema bekend is, is kleiner doch net zoo gevaarlijk als zijn Afrikaanschen broeder, waar van hij zich hoofdzakelijk door het ontbreken der manen onderscheidt,. Met hem valt in het minst te gek scheren, vooral wanneer hij honge rig door de tropische wouden zwerft. Terwijl vroeger de poema in ge heel Chili voorkwam, heeft deze zich thans onder den druk der be schaving tot in de uiterste hoeken van liet Andesgebergte teruggetrok ken, zoodat hij thans nog slechts aangetroffen wordt in Patagonie en Vuurland. Charley de poemajager leefde de laatste jaren als een rentenier. Zijn vrije tijd gebruikte hij om zijn me moires te boek te stellen, die den lezer een merkwaardigen indruk geven omtrent het leven van den poema jager van eenige tientallen jaren geleden. „Als jongen", aldus Charley, „verdiende ik in Patago nie mijn brood als herder. Ik ving toenmaals aan op poema's te jagen, teneinde de mooie kostbare vellen te bemachtigen en deze te verkoo- pen. In later jaren legde ik mij in het Andesgebergte op de condor- jacht toe. Daar leerde ik een Franschman kennen, die de kunst verstond condors levend te vangen, hetgeen zeer moeilijk is, om ze aan zoölogische tuinen te verlcoopen. De truc van den Franschman be stond daarin, dat hij een stuk lams- vleesch op een rots legde en in de nabijheid daarvan zijn net spande. In het begin maakte hij een goede vangst, doch spoedig was iedere condor verdwenen. Het leek wel of ze elkaar gewaarschuwd hadden. Hij was derhalve genoodzaakt hoog in het gebergte te klimmen, tenein de de roofvogels te bemachtigen Condors zijn zware vogels. In de vlakte moeten zij een aanloop van minstens twintig meter nemen, voordat zij de vleugels kunnen strekken. Zit de condor daarentegen op een rots, dan vliegt hij onmid del!ijk weg cn het is zeer moeilijk hem te vangen. Een tijdlang heb ik beproefd op condors te jagen, doch veel succes had ik daar niet bij. Ik keerde daarom maar weer naar de poema jacht'terug. Poemawijfjes zijn het gevaar lijkst, vooral wanneer ze pas jongen geworpen hebben. Eens verraste ik zulk een dier in een hol. Ik schoot en het dier viel om. Ik hield het voor dood. Het wilde mij echter slechts in den val lokken, want nau welijks was ik het vermeende cada- ver genaderd of het dier sprong op en wierp zich op mij. Het gelukte mij echter in het laatste oogenblik de poema het mes in de borst te steken. Het beest had mij echter zoo toegetakeld, dat ik den geheelen winter niet jagen kon. Sindsdien heb ik mijn honden gedresseerd het spoor van een poema te volgen. Het kon echter wel dagen en weken du ren, voordat de poema gevonden werd. Eens heb ik twee jaar lang jacht op een prachtig poema-exem plaar gemaakt. Ik kende het dier precies, doch kon het nooit onder schot krijgen. lederen keer dat ik hem bijna had, zag hij kans weer te ontsnappen. Ik doorwaadde on telbare rivieren, klom in boomen kroop door holen het dier was niet te vangen. Totdat het mij ein delijk gelukte na een avontuurlijke tocht door bergen en dalen de poe ma in een kuil te drijven. Mijn ge weer kon ik niet gebruiken, zoodat ik genoodzaakt was het dier met mijn mes te dooden, hetgeen mij na een zware strijd gelukte. In zijn laatste doodstrijd vond het dier nog kracht mijn hand met zijn bek te grijpen en mij twee vingers af te bijten. Ondanks mijn vele verwon dingen en schrijnende pijnen bleef ik nog urenlang in de nabijheid ronddolen in de hoop het wijfjes van de gedoode poema te vinden. Tevergeefs. Het prachtexemplaar scheen helaas vrijgezel te zijn." waarde, dat bestaat tusschen melkbrood en water brood, welk verschil volgens ingewonnen ambtelijke berichten nog te weinig bekend is". Tenslotte de samenvatting. Samenvattende kan van de propaganda, het vol gende worden opgemerkt: Het doei is gericht op de toename van het binnen- landsch verbruik van melk, boter en kaas tot een ver hoogd, gunstig peil. In het bijzonder steekt het ver bruik van melk en boter ongunstig bij dat van andere landen af. Aard. Het is bovenal de bedoeling op een aange name wijze de aandacht van het consumeerend pu bliek op onze melk cn zuivelproducten te vestigen. De kwaliteit van onze zuivelproducten en hunne niet te onderschatten beteekenis voor de gezondheid, zal bij de propaganda op den voorgrond dienen te wor den gesteld, al zal cle propaganda in dit opzicht al naar gelang van het te bewerken gebied, kunnen ver schillen. Organisatie. De organisatie is er op gericht om in korten tijd met beperkte middelen tot gunstige resultaten te komen door een centrale voorbereiding en ten deele ook een centrale uitvoering der propa- ganda-maatregelen. Met veler medewerking hopen wij een organisatie te kunnen opbouwen, die do mo gelijkheid biedt, dat binnen afzienbaren tijd de tal rijke belanghebbenden en belangstellenden kunnen worden ingeschakeld, die tezamen met de kernen en de propagandacommissie een groote kracht kunnen ontwikkelen. De nadruk zij echter gelegd op de al lereerste voorwaarde voor het welslagen, dat allen die medewerken gedragen worden door den vvensch daar mede het algemeen belang tc dienen en geleid wor den door den wil iets goeds tot stand te brengen, al dus eindigde spr. (Applaus.) Gedachtenwisseling. De heer Stapel, burgemeester van Sijbekarspel vroeg, hoe men tot goedkooper gebruik kan komen van melk en boter voor den consument. De heer G. L. Bosman (Schagerbrug), vroeg, hoe het kwam, dat waar de Regeering zoo aandrong op meer der gebruik van natuurboter, de soldaten margarine te eten kregen. (Applaus.) De heer Scheffel, Secretaris van de Kamer van Koophandel te Alkmaar wilde weten, of het niet mo gelijk was verschillende centra in het buitenland aan te wijzen, waar prima Hollandsche kaas te krijgen zou zijn. De heer v. Breda, burgemeester van Bovenkarspel wees er op, dat de -gemeenten welke den tuinbouw uitoefenden, wel zoo verarmd waren, dat ze zelfs niet in staat zijn margarine te koopen. Spreker had er reeds herhaaldelijk bij den Minister van Sociale Za ken op aangedrongen, voor kleine tuinders marga rine beschikbaar te stellen, doch steeds is deze po ging mislukt. Over brood sprekende, vroeg de bur gemeester of straks de propaganda tot resultaat zou leiden, dat de arbeider tegen denzelfden prijs melk brood zou kunnen krijgen, welke hij thans betaalt voor waterbrood. En voorts: of ook de arbeider tegen billijken prijs in het bezit kan komen van natuur boter, inplaats van de nu dure margarine. Een der dames zou het zeer betreuren, indien de Rijkskeuringsdienst voor waren verdwijnen zou. De heer Geluk beantwoordt de sprekers. De heer Geluk de sprekers beantwoordende, zeide, dat eenige vragen niet konden worden beantwoord, omdat zij het beleid der Receering raakten en hij er niet stond als Regeeringsvcrtegenwoordiger. Wat de prijzen van melk en boter betreft, zeide spr., dat de prijzen momenteel niet abnormaal hoog waren. Vergeten mag niet worden, dat we nog vrij hooge distributiekosten hebben, vooral voor de melk. Er wordt ernstig naar gestreefd die kosten zooveel mogelijk te verlagen. Op de door den heer Bosman gestelde vraag wilde spr. niet antwoorden, omdat de bijeenkomst er niet was, om kritiek uit te oefenen op het beleid der re geering. Dc propaganda in het buitenland voor de Nederlandsche zuivelproducten heeft dc volle aan dacht van de kern, zeide spr. naar aanleiding van de vraag van den heer Scheffel. De heer v. Breda wees er op, dat de toestand in den tuinbouw zoo slecht was en spr. geloofde zulks onmiddellijk. Als de menschen geen boter en melk kunnen koopen, dan zou spr. willen aanraden voor die menschen een stukje kaas te koopen, teneinde ze te behoeden voor ondervoeding. Immers, de kaas is zoo spot- en spotgoedkoop, dat dit voedingsproduct gemakkelijk kan worden gekocht. Of de keurings diensten zullen worden opgeheven kon spr. niet zeg- 32. En toen maakten zijn gedachten ineens een groo- ffcen sprong. Eensklaps begon hij zich af tc vragen of bij werkelijk eenige reden had te veronderstellen dat Persis hem liefhad. Maar per slot van rekening zou bij haar als het ware zachtjes kunnen dwingen hem lief te hebben. Dat kan toch niet zoo moeilijk wezen. Een dergelijk bekoorlijk, rein gezichtje moest het uiterlijke sym bool wezen van een even reine ziel. Tegelijk drongen zich evenwel een paar zinnen aan hem op, die Croy geuit had. Afschuwelijke, grove kerel met zijn wal gelijke opvattingen. Ilij zou in zijn latere leven nimmer kunnen verge ten hoe lieflijk en waardig zijn moeder er dien avond had uitgezien, toen ze de gasten ontving. Ze deed aan een rustig schijnende ster denken en ze vormde een sterke tegenstelling met het drukke, zenuwachtige optreden van den Admiraal. Hij werd oud, dacht de jonge man peinzend, en de treurige gedachte liet zich ineens gelden, dat hij wel niet lang meer zou leven en hij, Berry, alleen met zijn moeder in het oude huis zou overblijven. En toen ontdekte hij Persis ineens, en alle andere gedachten verdwenen. Ze begroetten elkander volko men ongedwongen. Haar handje lag in de zijne en hij kon het ternauwernood gedrukt hebben, voordat ze het weer terugtrok. Geen van beiden waren van kleur verschoten. „Is het niet wonderbaarlijk?" mompelde Persis xnct half gesloten oogen. door 4? ETHEL M. DELL „Oh, ja, prachtig", antwoordde hij zonder eigenlijk precies te weten wat ze bedoelde. Hij had Joan 's morgens vroeg al gesproken, doch Sally niet gezien, en haar warm, bruin handje legde ze zoo vast op de zijne, dat hij ineens opschrok. „Groote goedheid", mompelde hij. Sally in haar eerste baltoilet verschilde hemels breed van liet meisje dat met knierokjes en wollen jumpers door de bosschen dwaalde. Persis, in haar zeegroene japon met draperieën, was natuurlijk de koningin van het bal. Maar Sally, wat was er met Sally gebeurd? Waarom zag ze er zoo heel anders uit? Ze droeg een wit satijnen japon, die nauw om haar slank figuurtje sloot. Ze had geen juweeien, niettemin schitterde ze alsof ze zelf een donkere diamant was geweest. Over haar zijdeachtige, zwar te haren was een zilveren band gelegd en aan den eenen kant, dicht bij het linkeroor, pronkte een witte anjer, die er met de grootste, nonchalance vermoede lijk was ingestoken, maar welke een prachtig effect had. Haar olijfkleurige huid deed aan een bloedperzik denken, zoo warm en donzig. Er lag een stralende glans in haar groene oogen en haar mondje kon het beste met een papaver vergeleken worden. „Wat is er aan de hand, oude jongen?" Hij lachte en drukte haar de hand. „Niets. Ik wist echter niet dat je zoo overweldigend mooi kon we zen." Die woorden werden plagend uitgesproken, en wa ren ernstig gemeend, doch Sally wierp haar hoofdje in den hals, stak het puntje van haar roode tong uit en zei: „We leeren allemaal op onze beurt, geloof je ook niet?" Hij kon haar niet langer tegenhouden, doch hij besloot het mysterie later op te lossen. Het was een voudig onbegrijpelijk dat hij vroeger haar groote schoonheid niet had opgemerkt. Intuïtief begreep hij dat hij niet de eenige zou wezen die hier over ver rukt kon zijn. Was ze werkelijk ineens opgegroeid? Gelukkig maar dat Croy haar nu niet kon zien. Dat deed hem genoegen. Het bal begon, en hij liep dadelijk op zijn moeder toe. „U geeft me den eersten dans, nietwaar, liefste moeder?" fluisterde hij. „Oh, mijn beste jongen, ik dans niet", gaf ze te kennen. Een zachte blos van geluk was naar haar wangen gestegen toen hij haar hiervoor uitnoodigde. „Oh, ja,, moeder, eenmaal. Dat kunt u me van avond niet weigeren." Ze gaf toe, zooals hij wel ver wacht had, en samen dansten ze door de lange zaal. „U bent de bekoorlijkste vrouw van het bal", ver telde hij haar vol trots. Zij hijgde even, terwijl ze zich voortbewogen en maakte een afwerend gebaar met haar hand. „Ik meen het moeder. Er is niemand die met u vergeleken kan worden. En dat zal altijd zoo blij ven." Ze glimlachte om zijn jeugdig enthousiasme. „Wacht nog maar tot later dan zul je wel anders redeneeren", zei ze. „Nee'* hield hij koppig vol. „Niets en niemand kan dit feit veranderen. Ik geloof dat u altijd in de eerste plaats voor me zult komen... In de geestelijke betee kenis", voegde hij er aan toe. Hij sprak de laatste woorden op fluisterenden toon uit, want het gebeurde niet vaak dat hij zich op een dergelijke intieme manier uitte, zelfs niet te genover haar. „Oh, Beresford", stamelde ze. Er was een teedere, trotsche blik in haar oogen. „Maar... alleen de gees telijke liefde is van beteekenis." Hij drukte haar zacht tegen zich aan en bracht haar naar een divan. „U is heelemaal buiten adem. Laten we even rusten." Ze glimlachte nog steeds van geluk. Oh, hoe dik wijls herinnerde hij zich later dien zachten, lieven lach. „Misschien is het beter dat ik even uitrust, Berry. Blijf jij echter niet hier, beste jongen. Straks zien we elkander weer." Hij bleef er op staan haar naar een der zijkamers te brengen, doch ze stond het niet toe. Hij had het bal met haar geopend en dat was voldoende. Hij liét haar dus alleen en begreep dat ze dit lie ver had. Persis danste reeds en hij zag Sally naast haar vader staan. Ze had klaarblijkelijk met hem een ronde gemaakt, doch Sir Richard's lichaams omvang stond een tweeden dans vermoedelijk nog niet toe. Hij zag Beresford's zoekende blikken en even later bewoog Sally zich met hem op den dans vloer. „Verrukkelijk", mompelde ze, om er even later grinnikend aan toe te voegen: „En mama staat strak naar ons te kijken. Fijn." Beresford onderscheidde vaag Lady Lucia's gestal te. Ze droeg een goudkleurige japon en was prach tig gekapt, maar er lag een ontevreden trek om haar mond. „Arme mama", zei Sally ondeugend. Het jonge ding was zoo licht als een veertje in zijn armen, en het leek werkelijk alsof haar voeten ter nauwernood den grond raakten. En terwijl hij haar in zijn armen had, dacht hij ineens aan dien avond in de hall toen hij haar kuste. Het bloed stroomde sneller door zijn aderen, en onwillekeurig keek hij naar het roode mondje, dat dicht bij zijn schouder was. Doemde die herinnering ook bij haar op, of had ze het voorval vergeten, zooals een kind vergeet? „Heb je al met Persis gesproken?" wekte ze hem ineens uit zijn gepeins op. „Ze is gisteravond pas thuis gekomen. Ze is woedend, omdat haar kennissen in Indië niet naar Engeland komen, zoodat ze per slot van rekening haar Londensche seizoen niet krijgt. Ze stelden haar voor inplaats daarvan naar Indië te komen." Ze eindigde met een ondeugende glimlach, doch Berry begreep het grappige er niet van. „En hoe denkt ze er over?" vroeg hij. En het was vreemd wellicht kwam het door de opwinding van don dans doch hij had het gevoel alsof het antwoord eigenlijk van bitter weinig be lang voor hem was. „Natuurlijk niet, domme jongen. Wien kan ze nu in Indië aan den haak slaan? De mannen daar zijn allemaal zoo arm als kerkmuizen. Nee, ze zal meer in de buurt van huis naar een geschikte partij moe ten uitkijken. Het zal mij benieuwen waar ze begint. Jou ook niet?" Het was een vraag waarop eigenlijk geen antwoord gegeven hoefde te worden. Hij had verontwaardigd moeten wezen, maar dit was niet het geval. Hij was natuurlijk tijdelijk onder de bekoring van haar uiter lijk en dansen geraakt, veronderstelde hij. De betoo- vering mocht nu nog niet verbroken worden. Later zou er wel over Persis gepraat kunnen worden, oor deelde hij. Hij zweeg dan ook en Sally sprak even min meer. De dans werd plotseling beëindigd, en de jonge man keek haar met een droomerige uitdrukking in zijn oogen aan, toen de muziek zweeg. Ze klapte zachtjes in haar handen, alsof ze hem wakker wilde maken. „Je droomt, domme jongen, je droomt." „Werkelijk?" vroeg hij glimlachend. „Het was 'n wonderbaarlijke droom. Ilc had geen idee dat..." In eens hield hij op. Haar groene oogen keken hem voor een kort oogen blik spottend aan. „Nee, natuurlijk niet", zei ze op raadselachtige toon, en wendde zich lachend om. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6