„Kinderen van ons volk". 3 ülT de OMGEVING Nieuw Schouwtooneel, Dinsdag 7 MeL De manier, waarop Anton Coolen het zieleleven van de meestal eenvoudige personen, die in zijn hoeken optreden, beschrijft is altijd raak. Soms schril, plat, naar ge wilt, maar in elk geval waar! Met groote verwachtingen zijn wij gisteren naar Theater Royal getogen. Wij willen wel direct zeggen, dat wij niet teleurgesteld zijn. Het tooneelstuk „Kinderen van ons Volk" is ont leend aan het gelijknamige boek en aan het daarop volgende „De schoone voleinding". Hot doet ons medeleven met de zorgen van boer Verberne en zijn vrouw, over de vlinderachtige wuftheid van hun eenige dochter Marie, die haar genegenheid eerlijk verdeeld tusschen de vroolijke, ietwat brutale Giel Sleegers en de verlegen, maar diepvoelende Godefridus van den Breemortel. Wij zien hoe de, door het radelooze echtpaar te hulp geroepen Pastoor Vogels op zachte, teere, maar overtuigende wijze, hot meisje tot de juiste keus weet te brengen en leven in het tweede en derde be drijf mede met de dramatische ontwikkeling van den toestand, die door het zich opdringen van den ver smaden geliefde Giel Sleegers eindigt in diens ge- welddadigen dood door Marie's man. In het vierde en vijfde bedrijf voelen wij de diepe smart van het zoo zwaar getroffen jeugdige echt paar van den Breemortel en een schrijnende pijn snerpt in ons als Marieke berustend haar verdron ken dochtertje ziet als een door God gevraagd offer om het „bij Giel weer goed te maken". Haten doen wij bijna den ouden Sleegers, den va der van den vermoorden Giel, om de koppige wraak zucht waarmede hij op onbarmhartige wijze kolen vuur stapelt op het hoofd van de den Breemortels en wij zegenen de fijn menschelijke figuur van Pastoor Vogels, die zijn priesterjubileum gebruikt om een verzoening tot stand te brengen. De rol van boer Verberne, evenais die van boven meester v. Veldhuizen werd op voortreffelijke wijze door Lau Ezerman vervuld. Hij voelde beide rollen goed, duidelijk aan. De driftige somberheid van den ongcrusten vader wist hij even zuiver te vertolken als de egocentrische, opschepperige figuur van den pedanten schoolmeester. De moeder van Marie werd goed weergegeven door Jacqueline Royaards-Sand- berg. Zij was steeds waar in haar moederlijke on rust en speelde de rol van zorgelijke, vinnige boeren vrouw met groote toewijding. De sterkste figuren van het stuk waren ongetwij feld Ko van Dijk in zijn pastoorsrol en Frits Bouw meester als vader van den vermoorde. Wij hebben genoten van beider subliem spel. Hoe verheven be woog zich die krachtige, soms melancholieke, dan weer spottende, maar toch altijd sympathieke pastoor tusschen de andere figuren. Zoo leutig als hij met zijn ironisch lachje de be spottelijke figuur van Meester van Veldhuizen een scherper accent wist te geven, en zoo diepvoelend als hij omgaat met de zwaar getroffen van den Bree mortels. Heerlijk was zijn tegenspel met den ouden Slee gers in de verzoeningsscène van het laatste bedrijf. Zijn diep genuanceerd „Vergeef ons onze schulden, gelijk ook wij vergeven onze schuldenaren" trof recht in het hart en het aanvoeren van den dood van Mariekes dochtertje als zoenoffer geschiedde met zulk een diep gevoelde tact, dat wij met steeds stij gende voldoening dit spel hebben gadegeslagen. Zooals reeds gezegd, vond hij iri Frits Bouwmees ter zijn evenknie. De wijze waarop deze acteur zijn rol vervulde was af. De scherpe haat waarmede de oude man den moordenaar van zijn eenigen zoon vervolgde, was in de zaal voelbaar. Het minst kon ons bevredigen Sam de Vries in zijn, overigens zeer dankbare, rol van Doruske Tim mer. Niet dat zijn spel juist inzicht miste, maar hij ging teveel van het sappig Brabantsch over naar het Amsterdamsche Ghetto-taaltje. Dit was zoo nu en dan bepaald hinderlijk. Goed aanvoelend speelde Ferd. Koolbergen de rol van Klauske, het schijnbaar onnoozele oude knechtje, dat echter zoo vol vaderlijke zorg zijn Marieke, dat hij van klein af groot had zien worden, de hand bo ven het hoofd hield. Aparte vermelding verdienen ook Jetty van Dijk- Riecker in haar rol van Marieke, de jonge boerin, die ietwat frivool eerst, niet de kracht heeft Giel terug te wijzen, doch later in haar diepste ellende de boven alles trouwe levensgezellin blijkt van den diep getroffen Godefridus van den Breemortel, die door zijn jalouzie en heftigheid gedreven aan den lucht- hartigen Giel Sleegers het leven had benomen. Zijn strijd en zelfoverwinning werden op uitmuntende wijze door Henk Schaer vertolkt De rol van den verslagene, een schijnbaar lucht hartige, boerenjongen, die, door Mariekes weinige flinkheid tot razende hartstocht wordt opgezweept, werd verdienstelijk voorgesteld door Jacques Snoek. Het minst kon hij ons bevredigen in het derde be drijf. Zijn onderhoud met Marieke was onnatuurlijk en te vol van lichaamsbeweeg, teneinde het drama tisch effect op te schroeven. De scène waarin hij vanuit de verte en later ach ter do tafel aan Marie een kijk geeft in zijn inner lijk leven kon ons niet geheel bevredigen. Trouwens, het derde bedrijf was o.i. beslist het zwakste van het overigens mooie stuk. Vermelden wij nog het gave spel van C. Gerstel in de ondergeschikte rol van Driekus de Peelwerker en dat van Lena Kleij in het rolletje van Jans de Huishoudster, welke bijrollen goed werden aange voeld. Wij kunnen niet anders dan het Nieuw Schouw tooneel een compliment maken voor de uitmunten de wijze waarop zij Coolen's romans ten tooneele heeft gevoerd. Zij hebben ons mooi, gaaf tooneelspel laten zien, en ons den geheelen avond meegesleept in de draai kolk van hartstochten, die in dit Brabantsch boeren* stuk zoo scherp zijm belicht. STAATSPENSIOEN. - Gisteravond vergaderde de afd. ScKagen van 'den Bond voor Staatspensionneering in lokaal Cérès. Na opening en lezing der notulen deed de voorzit ter eenige mededeelingen over de gehouden propa- ganda-avond en de het vorige jaar georganiseerde auto-tocht voor ouden yan dagen. De aftredende pen ningmeester de heer Vlottes, werd herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen mevr. Helder. Het jaarverslag van den secretaris werd onder dankzegging goedgekeurd. Het ledental der afdeeling bedroeg op 31 December 274. De rekening van den penningmeester over het vorige jaar sloot met een voordeelig saldo van f 1.38 Ontvangst f 392.83, uitgaaf f 391.45. Tot afgevaardigden naar het congres van den Bond te Amsterdam werd de heer T. Koordes be noemd. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer B. Roep, thans te Ned.-Indië is wederom benoemd tot lid van den Volksraad aldaar. SPARTA-NIEUWS. J. J. Slikker W. Geerts, G. Schouten P. Hofland, G. Anneveldt, N. Blaauboer A. Veenstra J. Heemsbergen R. v. Haren, J. P. Wit Res. J. Slikker en G. Bijpost. A. v. d. Pijl. Willen de adspiranten zorgen, dat zij allen a.s. Zaterdagmiddag 3 uur op het veld present zijn, voor het spelen van een oefenwedstrijd. De adsp. Commissie. GEMEENTE SCHAGEN. Ingekomen personen gedurende de maand April 1935: Serano Wed. Hermanus, D 55, van Den Helder; Scheltus Jan en gezin, J 37, van Heerhugowaard; Vel Jan en gezin, E 137, van Hoogwoud; Weide Her man Roelof en gezin, E 43, van Purmerend; Bakker Gerrit en gezin, C 69, van Oude Niedorp; Koeten Jansje, H 68, van Barsingerhorn; Leijen Cornelia, C 14, van Bergen N.H.; Verver Pieter, C 14, van Anna Paulowna; Balk Klaas, B 61, van Wieringen; Kroone Bernardus Joh., B 97, van Amsterdam; Preining Ma- thilde, B 35, van Amsterdam; Albers Geertrui Grietje C 33, van Schiedam; Dijkstra Peter Jan, A 122, van Barsingerhorn; Schenk Jantje, D 75, van Zijpe; Groot Cornelis, K 22, van Zijpe; Korver Teunis en gezin, A 121, van Medemblilc; Roskam Schelte en gezin, C 106, van Haarlem; Verheij Aart, B 116, van Jut- phaas; Talsma Jan, D 104, van Opsterland; Zwart Dirk A., C 180, van Leeuwarden; Hoogzaad Herman, J 27, van Zijpe; Lettinga Johannes, D 141, van Haar lem; Bettingen Cornelis, E 145, van Stein; Brokken Alida Fr. G., J 36, van Nieuwe Niedorp; Grin Arie en kinderen, J 36, van Nieuwe Niedorp; Neefkes Christiaan, D 110, van Amsterdam; Bijlsma Frouwkje C 14, van Zijpe. Vertrokken personen ged. de maand April 1935: Wcinrich Nisina G. naar Sittard, Putstraat 26; Bos Johanna Chr., naar Huizen, Lindelaan 125, p.a. J. v. d. Hulst; Bartosch Hildegard naar Amsterdam, St. Janstraat 42 I; Kooij Catharina naar Medemblik, Schoutensteeg I; Ploeger Aafje naar Heiloo, Rechte Hondsbosschelaan J 40; Schaatsbergen Dirk naar Zaandam, Bootemakersstr. 109; Schenk wed. Dirk (Borst Cz.) naar Heiloo, Rijksstraatweg A 106; Bak ker Albert naar Zuid Afrika, Pretoria; Barendsen Cornelia naar Heemstede, Kloosterweg 49; Barendsen Anna naar Woubrugge, Hoogmade B 304; Bak Cor nelis en gezin naar Barsingerhorn, Dorp A 83; van Son Willem Johannes naar Eersel, Markt A 127; Nottelman Abraham Roelof naar Zijpe, Ruige weg D 2; Hegman Trijntje en gfezin naar Nieuwe Niedorp C 128; Kabel Nicolaas naar Anna Paulovyna, Molen vaart 305; Blaauboer Klazina naar Wienr^-en, Wie- ringermeer, Wieringerrandweg; Mantel Teunis en gezin naar Hoogwoud, Aartswoud, Westfriesche dijk; Grootes Jacob Simon naar Velsen, Wijkerstraatweg 199; van den Berg Harm naar Groningen, Verl. Grachtstraat 10; Sjoerds Pier naar Oudendijk, Jaag- weg 141; Buter Johannes naar Anna Paulowna, Boer- mansweg 19; Oudejans Elisabeth H. U., naar Noord- wijkerhout, Zeestraat 7a; I-Iuijberts Divera Theresia naar Zwaag, bij J. de Lange no. 104; Sasburg Gerard Reint naar Hoogwoud, Aartswoud, F 22; Weissphal geb. Veumann L. E., naar Duitschland, Oberhausen. WARMENHU1ZEN Jaarvergadering Begrafenis Ver. „St. Barbara". De voorzitter, de heer K. Mosch, opent deze bui tengewone vergadering met den Chr. Groet en heet de vele aanwezigen hartelijk welkom. In afwijking van de gewoonte zal de voorzitter thans een ope ningswoord uitspreken en wel naar aanleiding van het 5-jarig bestaan der vereeniging. De voorzitter doet dit thans met genoegen, daar het vervullen van deze functie hem aangenaam is. Het aantal leden van de vereeniging is buitengewoon groot. Een genoegen is het te vernemen, dat de werk zaamheden door het bestuur en dragers verricht, door de leden ten zeerste wordt gewaardeerd. In de 5-jarige periode zijn door de vereeniging 38 leden begraven en 5 niet-katholieken. Er is aangeschaft een bloemenkrans, welke gebruikt wordt voor de kinderbegrafenissen. Het dragerscorps is uitgebreid. De notulen worden door den secretaris gelezen en onveranderd onder dankzegging goedgekeurd. Mededeelingen. De voorzitter doet mededeelin gen, dat in tegenstelling met de opvatting die bij ve len heeft post gevat, de kosten van het kisten der overledenen niet in de contributie is begrepen. Tevens, dat getracht is federatief te besluiten, le den die naar elders verhuizen, gratis en zonder in- leggeld te moeten betalen, kunnen worden overge schreven in de vereenigingen van de nabij gelegen plaatsen. Vier buurtverecnigingen hebben met deze vereeniging besloten, de verhuisde leden gratis, dus zonder inloggeld, als lid op te nemen. Getracht zal worden dit jaar nog meerdere buurtvereenigingen tot dit besluit te bewegen. Jaarverslag. Dit verslag, uitgebracht door den heer C. Huibers, wordt onder dankzegging goed gekeurd. De heer C. Beemster brengt hierna verslag uit van de financiën. De heer W. Dekker brengt namens de controlecommissie verslag uit van de rekening en verantwoording van den penningmeester en advi seert tot goedkeuring van de rekening. De voorzitter brengt vervolgens dank aan den penningmeester voor zijn richtig beheer. Uitloting obligaties rentelooze leening. Vanwege het 5-jarig bestaan van de vereeniging worden dit jaar 10 obligaties extra uitgeloot, in to taal dus 20 obligaties. Uitgeloot zijn de volgende obligaties: 105, 108, 74, 3. 49, 94, 47, 25, 16, 38, 111, 96, 85, 62, 54, 4, 20, 7, 91, 83. Verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer Legdeur, Deze werd met al- gemecne stemmen herkozen. Loting tot bevordering van vergaderingbezoek. 5 leden worden door loting vrijgesteld van contributie Mao Pherson Robertson, de organisator der Meiboarne-race, arriveerde Woensdagmiddag in ons land. Bij zijn aankomst op Schiphol werd hij verwelkomd door den piloot Par- mentier, die met de „Uiver" aan de race in dertijd deelnam. voor het jaar 1935'36. Vrijgesteld van contributie worden de heeren: J. Tesselaar Kz., C. Beemster- boer, D. Ooijevaar, W. Mosch en C. Huibers. Voor het volgend boekjaar zijn als leden van de rekeningcommissie benoemd de heeren W. Buiter en H. Mosch en als plaatsvervangend lid de heer Jac. v. d. Berg. Bij de rondvraag ontspon zich een uitgebreide dis cussie over het niet vergoeden van de kosten van het vervoeren van lijken van het ziekenhuis te Alk maar naar Warmenhuizen. Tenslotte werd besloten ditp unt op de eerstvolgende vergadering ter sprake te brengen. Hierna volgde sluiting met den Chr. groet. ANNA PAULOWNA Burgerlijke stand. Geboren: Frans, zoon van F. Hoeve en II. Quist; Mary, dochter van G. Borst en N. M. Nieuwland; Bregina Cornelia en Cornelia Wilhelmina, dochters van D. de Rover en C. W. van Klaveren; Leentje Jacoha, dochter van C. Verschoor en J. C. Esseveld; Hendricus Cornelis, zoon van J. A. Schrama en M. M. Groot; Johanna, dochter van J. P. Huiberts en G. J. Hoogeveen; Gerarda, dochter van Jb. Hendrikse en A. de Ridder. Ondertrouwd: H. J. Robben en C. J. van Kampen; J. Oele en J. Postma; J. C. Mereboer en M. de Haan; P. C. Pijnacker en P. A. W. Oudejans. Getrouwd: P. Grin en N. Kuut, G. Bossen en M. J. van Oeveren; C. L. Bosman en D. Smit; K. Waiboer en A. Tiel; A. A. Bezuijen en H. Hooimeijer. Overleden: M. van Bostelen, oud 66 jaar; C. Blaau boer, oud 56 jaar; J. R. Rezelman, oud 4 maanden; G. Groet, oud 1 j. 8 mnd. Loop der bevolking. Ingekomen: C. Alleman van Zierikzee; A. J. van Schoten van Alkmaar; P. C. J. van Herpen en gezin van Beverwijk; A. Kiers van Zijpe; A. M. Leijen Bakker van Zijpe; J. Buter van Schagen; J. v. d. Kruk van Wieringen; A. Hollander—Wiggers van N. Niedorp; C. L. Bosman van Den Helder. Vertrokken: Mej. R. Compagne naar Bloemendaal; J. J. Woudberg en gezin naar Emmen; G. Wilbers en gezin naar Anloo; A. Keppel en gezin naar Cal- lantsoog; Mej. M. Visscher naar Den Helder; Mej. W. J. Ligtenberg naar Den Haag. POLITIE. Verloren: Rijwielplaatje, doublé arm bandhorloge; blauw wollen blazertje. Gevonden: Rozenkrans. Humor van den dag. Zeg Jan, heb jij den rijksontvanger al op de tuf zien zitten? Ken hij doen! Hij heb de wegenbelasting tegen slijtersprijs! (Historisch). Kindje verdronken. Terwijl de heer J. G., wonende in den Boermans- weg, Dinsdag bezig was met het verplaatsen van stroo, zag hij dat z'n dochtertje met een stok sloeg in het water van de wegsloot. Hij nam haar den stok af en stuurde het kindje naar haar moeder. De kleine is echter, nadat de heer G. weer aan 't werk ging, naar de sloot teruggekeerd en te water geraakt. Toon heel kort daarop het kindje gemist werd, vonden de hevig ontstelde ouders het in de sloot. De zelf ingestelde pogingen om de levensgees ten op te wekken, evenals die van den dokter, die spoedig aanwezig was, mochten niet meer baten. Het 1 jaar en 8 maanden oude meisje was reeds overle den. ZA.N G E N D IJ K Kook-cursussen, Zooals bekend, is onlangs aan den Langendijk een comitie gevormd om te komen tot het geven van cur sussen in koken en naaien voor vrouwen van werk* loozen enz. De werkzaamheden van dit comité zijn thans zoover gevorderd dat kan worden medegedeeld, dat de cursus koken voor Noordscharwoude en Oud karspel doorgang kan vinden. De belangstelling van de zijde van het publiek is zeer groot. Te Oudkarspel waren ruim 40 gegadigden en te Noordscharwoude ruim dertig. Deze zullen niet allemaal kunnen komen, daar voor elke gemeente maximum 20 personen kunnen wor den geplaatst. Er moet dus nu nog worden uitge maakt, wie er voor deelname in aanmerking komen. Als begindatum dezer cursussen is vastgesteld Woensdag 22 Mei a.s., zoowel te Noordscharwoude als te Oudkarspel. Van het gemeentebestuur van Oudkarspel heeft men reeds de beschikking gekregen over een schoob lokaal. Te Noordscharwoude heeft men nog geeri gelegenheid, maar zal aan B. en W, worden ge vraagd om medewerking in deze. De eerste cursus te Oudkarspel vangt aan 's avondsf 7 uur, terwijl te Noordscharwoude 's middags les zal worden gegeven. Gezien de.groote belangstelling voor deze cursus» sen zal worden geprobeerd, ook voor Zuidscharwou- de en Broek op Langendijk een subsidie te verkrij gen van de Prov. commissie. Hopelijk wordt hieraan voldaan. De vraag naar Deensche witte kool is 'de ïaaTs't'è dagen zoo levendig geworden, dat de kooplieden dq veiling niet afwachten, doch bij de tuinders aan huis komen, om zaken te doen. Er worden voor dezen onderhandschen verkoop bonnen verstrekt. ZUIDSCHARWOUDE. V' Een aantal leden van de R.K. Kiesvereenjgihg al" hier hebben een vergadering aangevraagd, ten einda wijziging te krijgen in de vastgestelde lijst van can- didaten voor den gemeenteraad. De betrokken leden wenschen het arbeiderselement op een gunstiger plaats, opdat de heer J. Weel, die no. 4 op de lijst voorkomt, op no. 3 te plaatsen. Verwacht wordt, dat aan den geuiten wensch wel geen gevolg zal worden gegeven, omdat zij is samengesteld op zuiver regie* mentaire wijze. In de gisteravond gehouden vergadering van de groep kiezers, welke den heer Jb. Kroon als verte genwoordiger in den Raad heeft, werd een kiesvei* eeniging opgericht, uitsluitend voor de gemeentebe langen, genaamd ,3urgerplicht". Het bestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter de heer S. de Boer Kz., secretaris de heer W. C. Bouman, penningniees- ter de heer Jac. Kroon. De candidatenlijst ziet ep als volgt uit: 1. J. Kroon, 2. S. de Boer Kz., 3. K. G. Reinders, 4. W. C. Bouman, 5. C. de Boer Cz., en 6, J. J. Reijne. OUDKARSPEL. Ongeval. Gisteren gebeurde op de houtzaagmolen van de fa. J. Eecen Gz., alhier een ongeval, dat nog zeep goed afgeloopen is. De arbeider G. O., die aan de vlakbank werkte, kreeg een stuk hout, dat deze machine terugwierp, tegen het hoofd. Precies tusschen de slaap en het oog in. Iets meer naar links of iets meer naar rechts zou tot gevolg hebben gehad, dat of het oog of de zou zijn geraakt. De dokter constateerde echter, dat geen edele dee- len geraakt waren. Behalve de hoofdwond bekwam O. tevens een wond aan zijn hand. NOORDSCHARWOUDE. Uit betrouwbare bron deelt men ons mee, 'dat de nieuw opgerichte kiesvereen. Algemeen Belang te Noordscharwoude haar candidaten niet op de lijst der V. Dem. kiesvereen. zal laten plaatsen, doch met een zelfstandige lijst zal uitkomen, n.1.: 1. D. Schui temaker; 2. J. Kuiper; 3. S. Timmerman. Vrijdag 24 Mei a.s. hoopt het Kerkbestuur der Ne'd. Herv. Kerk te Noordscharwoude aan te besteden het herbouwen van de verbrande kerk aldaar. Wij zijn in staat een foto op te nemen van eeii perspectiefteekening der nieuwe kerk. De plannen zijn ontworpen door de firma J. Ka* kes te Zaandam. Uit de foto blijkt wel dat het een fraai gebouw zaï worden. 1 BERGEN REPETITIELOKAAL BERGEN'S HARMONIE. Raadsbesluit door Ged. Staten goedge* keurd, waardoor aanbesteding kan plaats hebben. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten goedge keurd het Raadsbesluit van 26 Februari j.1., waarbij aan de heeren C. Bogtman Jacz. en P. Blankendaal; ten behoeve van den bouw van een repetitielokaal voor Bergen's Harmonie, verkocht werd een pérceel grond aan de Karei de Grootelaan, ter grootte van pl.m. 418 M2. voor den prijs van f 0.50 per M2. De aanbesteding voor den bouw heeft plaats mor* genavond om 8 uur in café Hilbrand. Ontwerper is de heer Jac. van Exter, bouwkundige, alhier. KOE GR AS Melkcursus. Blijkens een in dit nummer voorkomende adver tentie zal de afdeeling Den Helder van de Holland- sche Mij. van Landbouw, bij voldoende deelname, de zen zomer alhier een melkcursus organiseeren. Het lijkt ons overbodig, nog over het nut van een derge- lijken cursus te spreken, bekend als deze cursussen reeds zijn, en het groote succes dat er steeds mede bereikt wordt. Tot 15 Mei a.s. kan men zich als deelnemer aanmelden bij den heer I. J. Schroevers, Langevliet 68, Juljanadorp. B O O GW OU V In de plaats van den heer J. Ham werd tot lid van den raad dezer gemeente benoemd de heer K. Braak, die evenwel bedankt heeft. Daardoor is de volgendó candidaat van de lijst, de heer E. List, benoemd ver klaard. Van den voorzitter van den 13en Keuringsraad is bericht ingekomen, dat 8 ingeschrevenen van de lichting 1936 geschikt zijn verklaard en 7 voorgoed ongeschikt verklaard zijn. NIEUWE NIEDORP. Burgerl. Stand over de maand April 1935. Geboren. Jan, zoon van Gerrit Ham en Cornelia Mul. Catharina Tresia, dochter van Johannis Marti- nus Jansen en Geertje Dekker. Ondertrouwd: Petrus Blankendaal, oud 25 jaren, te Oude Niedorp en Helena Wilhelmina Engelina Takken, oud 21 jaren, alhier. Klaas Hollander, oud 27 jaren, te Anna Paulowna en Aaltje Wiggers, oud 24 jaren, alhier. Cornelis Wilhelmus Stadegaard, oud 26 26 jaren, te Oude Niedorp en Elizabeth Margaretha Keesom, oud 24 jaren, alhier. Johannes Lubertus Reine, oud 25 jaren, te Heerhugowaard en Aaltje de Vries, oud 24 jaren, alhier. Getrouwd: Petrus Blankendaal en Helena Wilhel mina Engelina Takken. Klaas Hollander en Aaltje Wiggers. Overleden: Dieuwertje Bossen, oud 29 j'aren, echt- genoote van Pieter Witsmeer. Johannes Koedoder, oud 55 jaren, echtgenoot van Elisabeth Johanna Ma-

Schager Courant | 1935 | | pagina 8