MEETING Paul Kiès. K.N.A.L. Firma K. BRIIGMAH Inmaakboter Dienst Noord-Scliarwoude- Sint Wijziging route H.A.B.0. Autobusdienst I I FANCYFAIR ZONNEKIND. Dansfeest Een Greep OMGEVING Advertentiën. CONCERT De Witte Kruis°film. S.D .A.P. afd. Kolhorn Aanbesteding. Het bouwen van een Kerkge bouw met Toren en Consistorie te Hoord-Scharwoude. vullen van uw boterpotten Voorloopige Aankondiging Uit DE C A L L'A N T S O 0 G Feestavond V.V.C. Zondagavond vond in hotel Duinzicht de viering van het eerste lustrum plaats der sportvereeniging Callantsoog. De zaal was aardig bezet, toen de heer H. J. Schut, voorzitter van „Callantsoog" de aanwezigen welkom heette. Spr. herinnerde aan de totstandkoming van de voetbalvereeniging, die bij den aanvang een spoe dige liquidatie werd voorspeld. Zoo is het echter niet gebeurd en spr. somt dan de factoren op, die tot den bloei hebben medegewerkt. Vooral het corps do nateurs is spr. zeer dankbaar, want zij maken het mogelijk, dat de vereeniging in den N.H.V.B. kan spelen. Spr. besluit zijn speech met de hoop uit te spreken, dat „Callantsoog" mag groeien en bloeien. Hierna volgt het eerste optreden der Funny Boys, een amateursband, maar een, die er wezen mag. Oordeelende, naar wat wij van amateurbands in de steden te hooren krijgen, neemt deze band werke lijk een zeer goede plaats in. In vlot tempo werden marschen, foxtrots, potpourri's, tango's enz. ten ge- hoore gebracht. Het was een lieve lust. Jammer dat' het publiek op de stoelen moest blijven zitten. Waar het hier geen muziekavond gold, zullen we niet in détails treden, maar een uitzondering moeten we maken voor dén refreinzanger, de crooner, die een uitstekend orgaan bezit en de refreinen werkelijk „in style" zingt. We hopen de Funny Boys. nog vaak te hooren. Voor de pauze maakten diverse vertegenwoordi gers van de Callantsooger vereenigingen van de ge legenheid gebruik om „Callantsoog" te complimen teeren. Als eerste sprak mevrouw H. C. van Meer- tenZuêlen, namens „Zanglust". Als huldeblijk biedt zij een lauwertak aan. De heer Schut dankt hier voor en zegt, dat dit blijk van waardeering een eere plaats in de medaillekast zal krijgen. Hierna sprak de heer P. Vos Jbz., voor de V.V.V. Spr. is overtuigd van het nut der voetbalvereeniging, ook uit propagandistisch oogpunt. Zijn felicitatie doet hij vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. De heer Mr. D. Breebaart complimenteert eveneens de vereeniging namens het gemeentebestuur. Het spijt hem dat hij met leege handen moet komen, maar de tijdsomstandigheden laten geen stoffelijk blijk van hulde toe. De voetbalvereen. kan echter steeds op den moreelen steun van het gemeentebe stuur rekenen. Als laatste sprak de heer Zeeman, namens het fanfarecorps, spr. biedt namens zijn vereeniging een enveloppe met inhoud aan. De heer Schut dankt alle sprekers voor hun feli citaties en hoopt, dat de onderlinge medewerking zal blijven bestendigd. Hierna werden eenige taarten verloot, hetgeen de gezellige stemming nog verhoogde. Een schetsje van een anonymen auteur, getiteld „Langs de Lijnen" gaf den aanwezigen een kijkje op de gemoedsstem ming van hen, die „Callantsoog" een wedstrijd zien verliezen. Nogmaals traden de Funny Boys op, om het nieuwe clublied van de voetbalvereeniging met het publiek in te studeeren, om daarna hun program ma af te werken, waarna een hartelijk applaus hun deel werd. Tot slot dankte de heer Schut alle medewerken den; een gezellig bal volgde als waardig slot van dw,n mooien feestavond. WIERINGEN SUCCES 1—B.K.C. I, 4—2. Rauehbekerwedstrij d. Zondag na den interlandwedstrijd speelden Succes B.K.C. nog voor den Rauchbeker. Alhoewel het koud en laat was, waren nog verscheidene S.-suppor- ters aanwezig. Ook de vaste kern van B.K.C. was aanwezig, zoodat er nog aardig publiek was. Om 5.15 liet H. C. Augustein beginnen, S. wint de toss en verkiest voor den wind, die van doel tot doel staat, te beginnen. B.K.C. trapt af en zit direct flink op den bal, zooals gewoonlijk. Succes speelt met in vallers voor Rijkers en J. Lont, doch de reserves doen liun best, doch de ballen worden nogal veel te hard geplaatst en de wind doet de rest. Na een kwartier spelen neemt S. de leiding door Albert. Het is van korten duur; bij een goed opgezette B.K.C.- aanval, zet de linksbuiten van B.K.C. voor, Posthu- mes beoordeelt den bal niet goed en deze verdwijnt in het doel 1—1. Succes trapt opnieuw af en ze zet ten een flink offensief in, doch de B.-achterhoede met Prins aan het hoofd, zenden alles retour. Bij een der S.-aanvallen krijgt Prins een hard schot te ver werken; hij valt met den bal en Kuiper is er als de kippen bij en scoort onhoudbaar, 21. Spoedig daar na is het rust. Na rust krijgt B.K.C. den wind in den rug, en zet direct een goed tempo in, doch de meeste aanvallen stranden op de S.-achterhoede. Succes daarentegen speelt in den wind solieder als B.K.C. Menige goede aanval wordt opgezet en Prins krijgt handen vol werk. Bij een dezer aanvallen scoort Rotgans no. 3. B.K.C. geeft zich niet gewonnen, een gelijk spel is voor hun voldoende om in de volgende ronde te ko men, doch Succes denkt er anders over. Goed com- bineerend gaan ze steeds op het B.K.C.-doel af. De S. vleugelspelers krijgen volop werk, en geven Alb. menige goede kans, doch Pring is waakzaam en be hoed B.K.C. voor een grootere nederlaag. Bij een der aanvallen scoort Albert en de stand is 41. Nu be gint B.K.C. zich nog even te roeren en bij een hun ner aanvallen, zal Poslhumes uitloopen, doch een B.K.C.'er is er vlugger bij en scoort onhoudbaar, 4.2 Dit geeft B.K.C. weer nieuwen moed, ze ondernemen nog eenige aanvallen en dan is het einde en heeft Succes zich in de volgende ronde geplaatst, naar men zegt tegen Assendelft I. Succes 2 speelde 's morgens om 10 uur tegen Wa tervogels en moest met drie invallers verschijnen, waaronder de keeper. Na een spannenden gelijkop- gaanden wedstrijd heeft tenslotte Watervogels met 4—2 gewonnen, zoodat Succes 2 is uitgeschakeld. N.H.V.B. Gouden Kruis: WatervogelsSucces 2, 42; Wie- ringerwaardH.R.C. 4, uitgesteld. Rauchbeker: SuccesB.K.C., 42. Nederlaagwedstrijden: Held. Boys. Held. Boys Helder 3, 0—4. Promotiecompetitie 1 D: M.L.D.Atlas 12. Paardenkeurmg. Vanwege de Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noord-Holland zal wederom te Hippolytushoef een premie- en stamboekkeuring worden gehouden en wel op Vrijdag 7 Juni a.s. om 12 uur. Voor de fokkers hier ter plaatse zeer zeker een gunstige gelegenheid hun dieren op deze keuring te presenteeren. Zijne Hoogw. Excellentie Monseigneur J. W. J. Panis, apostolisch vicarins van Celebes, te Wieringen. Zaterdag en Zondag jl. heeft monseigneur J. W. J. Panis, onder groote belangstelling van katholieke zijde een bezoek gebracht aan Wieringen. Zaterdag om 7 uur had de plechtige ontvangst plaats in de „St. Hippolytus" kerk. Toen mon seigneur om 7 uur per auto arriveerde, was de kerk reeds gevuld, Voor de kerk was de R.K. schooljeugd opgesteld om monseigneur te verwelkomen. Na zich even met den Zeereerwaarclen Heer K. 'de Wilde, pastoor alhier, opgehouden te hebben, begaf monseigneur zich kerkwaarts, vooraf gegaan door bruidjes en misdienaars. Onder orgeltonen betrad de kerkvorst het kerkge bouw, alwaar hem een woord van welkom toegeroe pen werd door pastoor de Wilde. Spr. achtte het een zeer groote eer voor zijn parochie, monsigneur thans in haar midden te zien. Sinds 1868 heeft er geen of ficieel bezoek van een bisschop aan de parochie plaats gehad. Na de welkomstrcde van den pastoor werden lie deren gezongen, w.o het parochie-lied, speciaal voor deze gebeurtenis gemaakt. Hierna sprak monseigneur eenige woorden tot de aanwezigen en gaf hun zijn bisschoppelijken zegen. Hiermede was de plechtige ontvangst geëindigd. We willen nog even vermelden, dat monseigneur geboren is te Dongen (N.Br.) in 1882 en op 24 Juni 1934 is monseigneur tot eerste bisschop gewijd en werd alzoo de kroon op z'n werk gezet. Zondag werd te negen uur de pontificale hoogmis opgedragen door monseigneur. De kerk was tot in allo hoeken gevuld; onder de geestelijken merkten we o.a. op Deken Kuis van Schagen, professor Van Deursen, kapelaan Timmermans en nog eenige an dere geestelijken. 's Middags te twee uur had een plechtig lof plaats, gecelebreerd door monseigneur. Na afloop hiervan had in lokaal Veerdig een algemeene huldiging der parochie aan monseigneur plaats. De zaal was ge heel gevuld. We kregen daar verschillende liedjes en voordrachten te hooren door de schoolkinderen. Namens de parochianen werd monseigneur toege sproken door mej. J. Krommedam en werden aan monseigneur bloemen aangeboden. Monseigneur zelf sprak ook eenige woorden tot de aanwezigen, Te half zes werd de huldiging gesloten met het zingen van het parochielied. Onder de aan wezigen merkten we o.a. op pastoor Koppert van Lutjebroek, vroeger pastoor alhier. Inlijving dienstplichtigen. Onderstaande dienstplichtigen allen van de lich ting 1935 uit deze gemeente moeten op dag en plaats achter ieders naam vermeld onder de wapenen ko men: S. Halfweeg, 2 Sept., '35, bij 't korps Zeemacht te Den Helder; J. Bontkes en C. Lont op 3 Oct. te Amersfoort bij het 21e Reg. Infanterie aldaar; L. Kuit op 3 Oct. te Haarlem, bestemd voor de Lucht- vaartafdeeling te Soesterberg; P. Dekker, M. W. Koorn, J. Scheltus en H. Woortman, op 21 Oct. te Den Helder bij de le Schoolcomp. van het Reg. Kust Artil. aldaar. Inspectie. i - De jaarlijksche inspectie van dienstplichtigen zal dit jaar worden gehouden in een lokaal van het raadhuis te Hippolytushoef des voormiddags 11 uur op 6 Juni a.s. Aan deze inspectie zal moeten worden deelgeno men door alle dienstplichtigen van de Landmacht van de lichtingen 1923 en 1926 uit deze gemeente. WINKEL Zaterdagavond vergaderde de afd. Winkel van den Bond voor Staatspensioen ten huize van den heer D. A. de Bruijn alhier. De opkomst was slechts matig. Na opening door den voorzitter, worden de notu len gelezen en goedgekeurd. In verband daarmede, deelt de voorzitter mede, dat de poging toen door den heer Dekker toegezegd succes heeft gehad en omstreeks veertig leden die f 0.75 betaalden hun contributie hebben verhoogd tot f 1.waarvoor het bestuur zeer dankbaar is. Ingekomen is een verzoek van Winkel's Harmonie om voor het te houden Bondsconcours een onder- scheiding beschikbaar te stellen. Wordt op voorstel van het bestuur besloten f 2.50 daarvoor uit te trek ken. Door den secretaris wordt verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. De tocht met de ouden van da gen, dat jaar door de Wieringermeer met als eind punt den Helder Huisduinen, had de bijzondere be langstelling. Een winter-propaganda-avond is niet ge houden en ter voorkoming van daaromtrent te stel len vragen wordt nu reeds medegedeeld, dat de fi nancien niet toelieten om een risico van naar schat ting minstens f 30 te dragen, wijl het de bedoeling van het bestuur is een propaganda-avond toch zoo veel mogelijk te doen beantwoorden aan het doel, waarvoor die wordt gegeven. Het ledental bedraagt thans 182. Het jaarverslag wordt dankbaar aanvaard. Verslagen worden uitgebracht van de algemeene vergadering van den bond en van de federatieverga dering. De rekening wordt goedgekeurd in ontvangst op f 176.54, in uitgaaf op f 145.84, batig saldo f 30.70. Tot leden van het bestuur worden herbenoemd de heeren J. Romar, en P. Dekker Dz., die beiden hun herbenoeming aannemen. Aan de orde wordt gesteld de beschrijvingsbrief voor de te Amsterdam te houden algemeene verga dering, welke geen aanleiding geeft tot het doen van voorstellen of het geven van opdrachten, en aan den te benoemen afgevaardigde vrij mandaat wordt verleend. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer A. de Ridder. Ten opzichte van de agenda voor de Federatiever gadering wordt aan den te benoemen afgevaardigde eveneens vrij mandaat verleend en tot afgevaardig de wordt benoemd de heer P. Dekker Dz. Tot leden der Commissie die de rekening over 1935 zullen nazien wórden benoemd de heeren C. Koster en J. J. Peetoom. Door de vergadering wordt algemeen de wensch uitgesproken zoo mogelijk dit jaar weer met de ouden van dagen op reis te gaan en het bestuur uit- genoodigd weer in die richting werkzaam te zijn. Het bestuur verklaart zich bij monde van den voor zitter gaarne bereid in die richting pogingen aan te wenden, doch kan nog geen bepaalde richting aan geven, aangezien alles afhangt van de middelen, waarover zal kunnen worden beschikt. Een vorig jaar kon worden beschikt over 27 luxe auto's en werd deel genomen door omstreeks 100 personen, en men hoopt thans weer een beroep te mogen doen op allen die het vorige jaar zoo welwillend hun medewerking en hun steun hebben verleend. Bij de rondvraag spreekt de heer Romar over de aanwerving van leden en vestigt er de aandacht op, dat het de bedoeling der Federatie is pogingen aan te wenden om ook te trachten vereenigingen als lid te doen toetrèden. Daarna is met een woord van dank voor de be langstelling de vergadering gesloten. KOEGR AS JüLIANADORP. Gymnastiekver. „Sportlust". Op den j.1. Zondag te Schagen gehouden turndag van den kring Hollands Noorderkwartier, kwam oolc de gymnastiekver. „Sportlust" van hier uit met een aantal harer leden. Door de navolgende dames- en heerenleden werden aldaar in de 3e groep de volgen de prijzen behaald: M. Hoornsman 2e pr.; M. Visser 2e pr., M. Dekker 2e pr., en A. Jimmink 3e pr., en de heeren S. Kant en C. Hoogschagen elk een 3e prijs. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. De heer A. Groen alhier slaagde voor het eerste gedeelte van het examen voor Gemeentefinanciën. BEZOEKT de te Barsingerhorn Zaterdag 18 Mei: Zaal open 6.30 u. Kinder-operette: Aanvang half negen (n.t). Zondagmiddag 3 uur: van de Harmonie van Kolhorn. Daarna BAL met diverse attracties. Maandag: Zaal open 4 uur. 8.30: Daarna BAL en uitslag Verloting. Entrée alle dagen 10 cent. Kinderen onder geleide vrij. te Kolhorn, op Zondag 19 Mei, 's middags half drie, op het Sport terrein achter café F. GROET* Medewerking van ARB. ZANGVEREENIGING Spreker: Entrée 10 ct. De Krupp Naaimachine Slijt minder, alle draaipunten kogel- of rollagers. DE REUS en GROENEWOUD, Smederij. Winkel. ANNA PAULOWNA, ZONDAG 26 MEI, nieuwe zaal „Veerburg'"'< Uitbundige hand! Op Vrijdag 24 Mei a.s. zal door de Kerkvoogdij der Nederl. Herv. Kerk te Noord-Scharwoude worden aanbesteed in café CON- CORDIA, aldaar, uitsluitend onder aannemers, leden van de Nederl. Herv. Kerk: Bestek en teekeningen verkrijg baar bij FIRMA J. KAKES, Oostzij de 164, te ZAANDAM, k f 10.per stel; fr. p. p. f 10.35, rest. f5.-—. Postrek. 50455. De architect, Firma J. Kalces, Zaandam Tel. 3251. uit onze Artikelen: Voederbieten, en Mangelzaden, Gras- en Klaverzaden. Prima Zaaibooneft. Witte Mergkool (het nieuwe groenvoeder), Tonkin- stokken voor boonen, enz. in extra kwaliteit. Vogelverschrikkers. - Opruiming van een partijtje Dahlia- bollen in mooie soorten. Zaadhandel. WINKEL. De Coöp. Zuivelfabriek „West- Friesland V Lutje winkel, heeft de gelegenheid weer opengesteld voor het Vraagt Uw boterleveranciers. De Krupp Naaimachine is gemakkelijk in behandeling en zeer voordeelig in prijs. C. v. BODEGRAVEN, Smederij. Koegras. Sint Maarten 8.20 '9.25 11.35 13.25 16.25 18.30 de Stro et 8.25 9.30 11.40 13.30 16.30 18.35 Dirkshorn 8.30 9.35 11.45 13.35 16.35 18.40 Oudkarspel' 8.45 9.45 11.55 13.45 16.45 18.50 N oord-Scharwoude 8.50 9.50 12.00 13.50 16.50 18.55 Noord-Scharwoude 8.35 9.30 11.30 13.30 17.30 18.25 Oudkarspel 8.40 9.35 11.45 13.45 17.35 18.30 Dirkshorn 8.45 9.40 12.05 14.00 17.45 18.40 de Stroet 8.50 9.45 12.10 14.05 17.50 18.45 Sint Maarten 8.55 9.50 12.15 14.10 17.55 18.50 5 POND PRIMA De Krupp Maaimachine DIK OSSENVET 1.75 is de meest Hoofdas uit volmaakte, een stuk. GEBR. KWELDAM T v. d. BAAN, SCHAGEN x TEL. 64. Smederij, St. Maartensvlotbrug. f Ingevolge afsluiting wordt vanaf 10 Mei JL route SLOOTDORP—ALKMAAR, inplaats van Oostzijde Grootsloot gereden de WESTZIJDE en wel tusschen Schagerbrug en Keinsmerbrug en vanaf 20 Mei a.s. wordt gereden inplaats van de gewone route Scha- genVerlaat, SCHAGEN—ZIJDEWIND—SLOOT- GAARDWEG NIEUWE VERBINDINGSWEG WAARLAND—OUDE NIEDORPERWEG—VERLAA.T DE DIRECTIE, Het aardigste huis kan men bederven of mlsma*ken door niet bijpassende gor? dijnen te kiezen. Het is ook niet ten onrechte, dat vele moderne bouwmeesters graag geraadpleegd worden bij de keuze van gordijnen voor hun bouwwerken. Dit behoeven niet altijd de duurste te zijn. Neen, de eenvoudige zijn vaak de bestel Maar ze moeten passen bij het karakter van het huis. Kiest dus met zorg. Wij hebben vele Jaren ervaring, die wij U gaarne ten dienste stellen, Kooo bij ons Uw- gordijnen, en U is tevreden.) Wij brengen U de meest uitgebreide sor teering in Etamines Marquisettes - Voiles - Allover- nets - Pracht dubbele Velours - Handweef- stoffen. Karpetten in Haarvelours, Bouclé, Holtap. Matten, van de goedkoopste tot de beste soorten. m- Verto Matten. Loopers in Cocos, Bouclé, Haarvelours, Verto Inlaid - Linoleum - Balatum - Floroleum. Vloerzeil en Blanko. SCHAGEN

Schager Courant | 1935 | | pagina 4