Stekelen-Schouw SPORT. Besprekingen tusschen Laval en Goering. Wieringermeer. Geweldige Graanschuren. Advertentiën. Polder Wieringerwaard Wanordelijkheden te Munchen. Noodweer in Polen.. Een eigenaardig crimineel geval. Opening van het traject Frankfort Darmstadt der Rijksautowegen. ANNA PAULOWNA. B.K.C.1H.R.C. 2. Be Racers hadden vier invallers, d.w.z. vier pro beersels. B.K.G. was eigenlijk een groot probeersel. De achterhoede bestond uit Prins, Tauber en Van Tculingen. De halflinie uit Jan Stccnvoorde, Hoep en Klaas Steenvoorde en de aanval was van rechts naar links: Niek van Wees, Jan van Wees, Jan de Schipper Jz„ Jan de Schipper Az. en Jaap v. Wees. Deze opstelling nu is dezelfde als die welke te Wieringen liet laatste half uur legen Succes speelde en zich zoo kranig hield. Toen er afgetrapt werd keken wc eerst wat vreemd 'tegen deze formatie aan; gaandeweg werd liet ons echter duidelijk dat de elftalcommissie een goede greep heeft gedaan uit het materiaal dat haar ten dienste staat. Als van ouds is B.K.C. gegrondvest op een stevige achterhoede. Nu, daar mankeerde Zondag niets aan. Het was puik. Alleen wilde Tauber, gewend aan zijn halfplaats, wel eens wat te ver afdwalen en niet tij dig terugkomen. In de halflinie was Hoep de beste en de hardste werker. De gebroeders Steenvoordc speelden niet on verdienstelijk kanlhalf. Voor Jan mag echter spe ciaal de wenk gelden, wat feller te worden en vlug ger af te geven. Voor rust had II.R.C. voor den wind en door haar technisch hooger combinatiespel domineerde zij cenigszins. De buitengewone B.K.C.-achterhoede ver hinderde echter dat die suprematie zich in cijfers kon uitdrukken. De tegenaanvallen van B.K.C. wa ren door hun open karakter niet ongevaarlijk. En toen even voor* rust keeper en linksback van H.R.C. elkaar misverstonden, trof een niet onhoudbaar schot ,van de Schipper Az. doel (10). Na halftime heeft B.K.C. voor den wind gespeeld. H.R.C. trachtte zich te herstellen en het moet gezegd dat hun aanvallen wel eenige kansen schiepen. Er werd echter meestentijds zwaar gehinderd door Tauber c.s. niet doeltreffend genoeg gescho len. De H.R.C.-achterhoede begon bovendien geducht te knoeien, loon Van Til naar. voren was gekomen. Meer dan één keer dreigde dan ook een tweede B.K.C-goal. De stand bleef echter 1—0. B.K.C. had dus op 't kantje af gewonnen. Weet B.K.C. 1 zoo door tc gaan on haar combinatiespel op te voeren dan zien wc September met vertrou wen tegemoet. B.K.C. 2 speelde vooraf tegen H.R.C. 6 cn ze won met 5—0. Of bot kwam doordat Keizer en Van dor Goes naar HollandEngeland geweest waren, het had er veel van: de B.K.C.-voorhoede sneed er keer op keer door en in het bijzonder Arie Harder was zeer productief. Hij maakte drie goals, Keizer één en Van der Goes ook èèn. B.K.C. 3 won voor de nederlaagwedstrijden met 5—4 van Dirkshorn. Dit is niet kwaad, als we bedenken dat D. versterkt was met enkele oud Sint Maarten spelers. B.K.C. 4 deed mee aan oen serietournooi in Cal lantsoog. J.V.C. 3 was, zooals we verwachtten, te zwaar (02). Maar in de verliezersronde wisten de geelzwarten er tenminste Dirkshorn 2 onder te hou den (1—0). Hadden we in de aanhef geen gelijk toen we schre ven dat B.K.C. ons Zondag een verlengstukjo van voetbalpret heeft bezorgd? CALLANTSOOG. SERIE-WEDSTRIJDEN CALLANTSOOG II. Callantsoog IIDirkshorn II. 52. R.K.C. III—J.V.C. III. 0—2. B.K.C. III—Dirkshorn II 1—0. J.V.C. III—Callantsoog II 2—0. Begunstigd door fraai voetbalweer, werden j.1. Zon dag de door Callantsoog II uitgeschreven seriewedstrij den gespeeld, Na loting tradon allereerst 's morgens in het veld Dirkshorn II en Callantsoog II. Callantsoog gaf flink partij, was overwegend sterker en de rust ging in met 21. Na de rust wist C. nog driemaal tc scoren, hetgeen D. ook nog een keer gelukte, zoodat het ein de kwam met een welverdiende overwinning voor C. (5-2). Daarna moesten B.K.C. III en J.V.C. III zich me len. Al spoedig blijkt dat B.K.C. III geen voet aan den grond kon krijgen cn de uitslag 20 is voor J.V.C. alleszins verdiend. (Ruststand 0—0). 's Middags speelden de verliezers B.K.C. III en Dirkshorn II. De ploegen waren vrijwel aan elkaar gewaagd, toch weet B.K.C. te doelpunten, hetgeen Dirkshorn na veel probeeren niet mocht gelukken. Eindstand 1—0. Hierna speelden de winnaars J.V.C. Til on do cast- heeren. Eon aardige partij, er werd fair, on toch flink gespeeld. De rust kwanvmet 1—0 voor J.V.C. III. Hoe wol C. er flink opzat, gelukte het niet de hechte J.V.C. achterhoede door te komen. De gasten weten nog een keer te scoren daarna komt het einde met 2—0, zoodat J.V.C. als eerste werd geplaatst. Te half zes volgde de prijsuitreiking in Hotel Duin zicht, door den heer C. v. Twuijver; de Callantsoog voorzitter was door ongesteldheid verhinderd. In een kort specchjo dankt spr. allen voor hun medewer kingen reikte de spreker de prijzen uil: een lauwer krans voor J.V.C. III, eon idom-tak voor Callantsoog II en medailles voor B.K.C. en Dirkshorn. Dc heer Anneveldt leidde alle wedstrijden op de hem eigen correcte wijze. SCHOORL. Schoorl I speelde Zondag j.1. eon vriondschappelij- ken wedstrijd togen Oudcsluis I. S. miste Hennoman en Koel, wat wel een ernstige verzwakking was. In den beginne onderschatte S. de tegenpartij wel een beetje cn kwamen de heeren spoedig tot besef dat Oudesluis zich niet. gemakkelijk liet kloppen. Schoorl is wel het meest in den aanval, doch er zit weinig verband in en het. schieten is bepaald slecht. Stroo- lcer weet voor de rust te doelpunten. Na de rust weer hetzelfde spel. Uit eon goeden aanval weet Oudesluis gelijk te maken. Sdhoorl heeft vaak de handen vol. Korver weet dan in eens door te breken en den stand op 21 te brengen. Vele aanvallen van Schoorl vol gen nog, doch resultaat blijft uit, zoodat het einde komt met een magere 2—1 overwinning voor Schoorl. Oudesluis is een hardwerkende ploeg. Veel verband zit er nog niet in, doch niet een van de spelers vatt° zijn taak le gemakkelijk op, zoodat het door hard werken nog voor het matig spelende Schoorl een ge duchte tegenstander was. De Schoorl adspiranten wonnen eveneens met 2—1 yan de Oudesluis adspiranten. Laval en Goering hebben in het Hotel de Franco tc Krakau, waar zij beiden zijn afgestapt na de be grafenis van Pilsocdski, een langdurig onderhoud ge had. Laval verklaarde later aan de journalisten, dat hij een belangwekkende gedachtenwisscling met Goering had trehad en dat hij altijd voorstander was geweest van direct contact en directe besprekingen tusschen de verantwoordelijke. staatslieden. Des avonds hebben beide staatslieden wederom een on derhoud gehad. Bouw van graanhangars. Teneinde tot gedeeltelijke graan berging te kunnen overgaan, is de Wieringermeer Directie voornemens eenige landbouwhangars te bouwen. De afmeting is gezien het het uitgraven fundeeringswerk vrij be duidend, lengte 66 meter en breed 22 meter. Het heet dat. elke hangar een bergruimte geeft aan pï.ni. 140 H.A. granen. Inderdaad majestieuze graanvoorraadschuren. Naar de Alkmaarsche Landdag. Voor de a.s. Woensdag te houden landdag te Alkmaar, uitgaande van de B.V.L., hebben zich ook van de afd. Wieringermeer pl.m. 20 personen ver klaard voor deze te vertegenwoordigen. Per auto- bus denkt het gezelschap de reis te ondernemen. I De langpootmuggen. Zijn de emelicn (grijze grondwormen). ook in de Wieringermeer Voor deze campagne geen onbeken den meer, de verwokkers voor nieuwe generaties de langpootmuggen zijn ook thans beduidend sterk vertegenwoordigd. Op vele plaatsen ziet men deze insecten groepsgewijze verschijnen. Ook de al te goed bekende en gewraakte zwarte torren kon* digen thans opnieuw, vrij massaal hunne verschij ning aan. EÏIDDENMEER. Flevo I kampioen 3e klas N.H.V.B. 24 Maart j.1. speelde Flcvo 1 uit tegen M.F.C. (Me- demblik). Als deze wedstrijd door Flcvo werd ge wonnen waren zij kampioen, werd hij gelijk gespeeld dan was een beslissingswedstrijd noodig tegen Strandvogels. Flevo speelde gelijk en op 7 April had de ontmoeting plaats tusschen Strandvogels en Fle vo I in Twisk. Strandvogels won en Flevo eindigde als goede tweede. Later is echter komen vast te staan dat M.F.C. 3 met een geschorste speler had gespeeld op 24 Maart, zoodat deze wedstrijd moest worden overgespeeld. En won Flevo dit, dan waren ze kam pioen en was de wedstrijd tegen Strandvogels ver vallen. Zoo kwam dus Flevo voor de 2e maal in het veld om het kampioenschap tegen M.F.C. Om 2 uur laat scheidsrechter Lichthart beginnen en reeds direct ondernam Flevo een aanval op het M.F.C.-doei. Het spel gaat goed op en neer en er is geen sprake van eenige meerderheid. De rust gaat in met blanco stand. Na de rust gaat Flevo direct opzetten en het duurt maar even of de stand is 1—0. Na eenige minuten doelpunt de middenvoor voor de tweede maal, 2—0. Zoo gaat Flevo door en weet de score op te voeren tot 5—0, waarmee het einde kwam, zoodat Flevo thans kampioen is. Gezegd moet nog worden dat Flevo in dezen wed strijd 4 penalty's kreeg tc nemen, waar er echter 3 van werden gemist. Menige aanval werd onderbro ken door buitenspel. Het valletje wat M.F.C. had open gezet deed goed dienst. Flevo werd na afloop een serenade gebracht door de Wicringermecrfanfare. Voor deze blijk van be langstelling hartelijk dank. Den heeren werd een verfrissching aangeboden in hotel Smit. En zoo is Flevo als jonge vereeniging reeds in het eerste jaar kampioen van haar afdec- ling. Flevo ga zoo door en tracht het volgend jaar de titel in de 2e klas ook te veroveren. BERGEN NEDERL. ESPERANTISTENVEREEN. „L.E.E.N." De afdeeling Bergen N.-H., van de Nederlandsche Esperantistenverecniging „L.E.E.N.", had het groote genoegen wederom een buitenlandsche geestverwan te in haar midden te hebben en wel de bekende Tsjecho-Slowaaksche Esperanto-Ieerarcs Margarete Saxl. Vrijdagavond hield deze in het Dr. Dekkerhuis een lezing met lichtbeelden over Denemarken, waar zij reeds vele jaren met groot succes cursussen heeft ge leid. Meer dan 50 Esperantisten uit Bergen en omgeving luisterden met aandacht naar deze boeiende spreek ster, die ons in gedachten rondleidde door de voor naamste plaatsen van Denemarken. Daarbij gaf zij interessante beschouwingen over aard en leven der Decnsche bevolking. Een paar gramofoonplaten maakten ons bekend met de ecnigszins ernstige Deen- sche muziek. Ook op dit terrein was de spreekster geen onbekende, want zelf speelde zij op de piano verschillende volksmelodieën, en het mag gezegd wor den, met talent. Het warme applaus bewees, hoezeer men het gebodenc had gewaardeerd! De Berger Esperantoclub, welke hiermede haar wintercampagne heeft besloten, kan met voldoening op dezen slotavond terugzien. ZIJ PE OUDESLUIS. Zaterdagavond gaf de Arbeiders Sportbond een openbare uitvoering ter herdenking van haar twee jarig bestaan in lokaal Buisman. De voorzitter, de heer A. Slikker, opende de he laas niet druk bezochte uitvoering en memoreerde het een en ander uit het tweejarig bestaan. Voorzitter sprak zijn vreugde er over uit, dat de vereeniging zoo in ledental vooruit was gegaan. Begonnen met 20 leden, kon men nu op ruim 40 leden bogen. Voorzitter hoopte, dat dezen avond nog weer enkele nieuwe werkers zou opleveren. Onder de prima leiding van Henk Blok werd het sportprogramma in vlot tempo afgewerkt. Er was een groote vooruitgang te bespeuren in de prestaties van de meisjes en jongens. Met een speciaal voor dezen avond geschreven sportlied, gezongen door Sietse Noppert, werd het eerste gedeelte besloten. Na do pauze, waaraan de Jonge Pieter Jelles niet meer medewerkten, werden mooie brug- en knotsoefe- ningen uitgevoerd, waarna Piet Schaatsenberg en Sietze Noppert nog een drietal voordrachten ten beste gaven, die, getuige het daverend applaus, zeer in den smaak van het publiek vielen. De gebrs. Kos begeleidden het een en ander op de hun bekende pri ma wijze. Jammer was het, dat gedurende de gym nastiekoefeningen een gedeelte van do toeschouwers zoo luidruchtig was. Dit was bepaald hinderlijk, voor al omdat het veroorzaakt werd door eenige da mesleden van den Sportbond zelf. De uitvoering is dus prachtig geslaagd en werd be sloten "toet een buitengewoon gezellig bal. WIERINGERWAARD 50-JARIG BESTAAN „VRIJE LIEFDADIGHEID". Het was Zaterdag voor onze gemeente wel een bij zondere dag. Eén harer oudste vereenigingen n.1.: Vrije Liefdadigheid, vierde haar 50-jarig bestaan. Als men weet, wat die vereeniging in den loop der jaren tot stand heeft gebracht, hoeveel armen en zieken zij tot steun is geweest, dan kan men begrijpen dat. men dien dag niet onopgemerkt wilde laten voorbij gaan. Verschillende plaatselijke vereenigingen hadden hun medewerking toegezegd en zoo was het volko men begrijpelijk, dat toen om pl.m. 9 uur de voor zitter, burgemeester Haringhuizen, de avond opende, de zaal bijna geheel bezet was. Spreker wees er in zijn openingswoord op, dat men niet alleen met de gedachte bijeen was gekomen om vanavond feest te vieren, maar dat men ook stijvïng van de kas voor oogen had. Dan terug kijkende op de vijftig jaar die achter ons liggen, werd gewezen op het doel van de ver eeniging, n.1. hulp te verleenen, (laar, waar het Bur gerlijk Armbestuur, hetwelk gebonden is aan de wet en alleen in strikt noodzakelijke gevallen mag onder steunen, zich moet onthouden cn ook, om iets extra te geven als het B. A. niet verder kan gaan. Menigmaal is door Vr. L. een gang naar Armvoogden bespaard. De verstrekkingen bestaan in hoofdzaak uit: melk, eieren en vleesch aan zieken ouden van dagen en verstrekking van brandstoffen aan onvermogenden. Uit de geschiedenis van de vereeniging in het kort het volgende: Op 7 November 18S4 werd in een algemeene verga dering tot oprichting en tot. in werking treden der vereeniging op 1 Januari 1SS5 besloten. Oorspronke lijk was zijgelijk te stellen met het Crisis-Comité van thans. Er werden bons verstrekt voor kleeding, brand stoffen en eetwaren voor allen die daaraan behoefte hadden. Van de oprichters is alleen nog in leven de heer Boekei cn met applaus werd het voorstel be groet hem het volgende telegram te zenden: „Wieringerwaarders herdenken in bijeenkomst vijftigjarig bestaan Vrije Liefdadigheid en huldi gen u voor initiatief tot oprichting." Dankbaar en met respect herdacht spreker de velen die hun steun cn medewerking aan de vereeniging hadden gegeven. Van don anderen arbeid in den loop der jaren ver richt, willen we alleen bet volgende noemen: In 1893 werd werk verschaft, de overstrooming cn ook het verblijf van de Belgische vluchtelingen gaf bemoeie nis. Spr. dankte tenslotte dc medewerkende vereenigin gen en met den wensch dat Vr. L. haar mooi en nut tig werk nog lang zal mogen voortzetten, opendo hij den avond. Allereerst kregen we het optreden van het plaat selijk fanfarecorps. De heer' Chr. v. d. Kolk Jr., als voorzitter, wenschte „Vrije Liefdadigheid" geluk met dezen blijden dag, direct gevolgd door een „Lang zul len ze leven" van de muziek. Hierna werden de ouver ture Mignonette en de Tirailleurs Marsch ten gehoo- re gebracht. Namens dc zangvereeniging „Apollo", aan wie nu de beurt was, feliciteert ook de heer J. van Ham Vr. L., waarna we een drietal heel mooie zangnummer tjes te hooren kregen. „Olympia" besloot de eerste helft voor de pauze met dames knotsoefeningen. Het tweede gedeelte van den avond werd ingezet door den heer Sieswerda, die niet de projectielan taarn een groot aantal portretten vertoonde van per sonen die zich in den loop der jaren voor de ver eeniging verdienstelijk hebben gemaakt. Hierna volgde weer zang, gymnastiek, en tot slot een drietal muzieknummers van „Ons Genoegen." In zijn slotwoord kon de voorzitter dan ook con- stateeren, dat de avond uitmuntend geslaagd was. Hij dankte allen die daaraan medegewerkt hadden en sprak de hoop uit, dat het voor de vereeniging niet alleen een financieel, maar ook een moreel succes geweest was. Tot laat in den nacht bicven de talrijke aanwezi gen nog bijeen. Er werd gedanst, er waren attracties, sjoelbak, prijsschieten, een verloting, enz. Voorwaar een uitstekend geslaagden avond. CALLANTSOOG Benoeming tijdelijk onderwijzer. Aan de O. L. school is benoemd tot tijdelijk, plaats vervangend onderwijzer de heer IC. Groen te Jisp, in de vacature, ontstaan door ongesteldheid van den heer H. J. Schut. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending. 5.30 VPRO. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek; 10.30 De Minstreels olv. J. Brill; 11.00 Causerie door mevr. R. LotgeringHillebrand: 11.30 Vervolg „De Min streels"; 12.30 ICovacs Lajos en zijn orkest en Gram- pi.; 2.00 Pianorecital F. Veen; 2.15 Omroeporkest olv. N. Treep; 3.004.00 Knipcursus; 4.15 Gram.pl.; 4.30 Radiokinderkoorzang olv. J. Hamel; 5.00 Voor de kin deren; 5.30 VPRO: Bijbelvertelling cloor Ds. B. J. Aris; 6.00 Ensemble „Chas Dassi", uit „Central" den Haag; 7.00 Radiovolkszang olv. P. C. Poortman; 7.30 Het Gagliano-kwartet; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gram.pl. 9.00 Koos Speenhoff zingt; 9.15 Omroeporkest olv. N. Treep mmv. Jan Scvenstern (fluit); 10.10 Piano spel a quatre mains, cloor Olga Moszkowska en Fr. Weiss; 10.30 Do Avro-Decibels olv. Eddy Meenk; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Vervolg der AVRO-Decibels; 11,30— 12.00 Gr.pl.; HUIZEN (1875 M.) KRO-uitzending; 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Or kestconcert en gram.pl.; 2.00 Vrouwenuur; 3.004.00 Gram.pl.; 4.00 HIRO.; 5.10 Schlagermuziek cn gram- pi.; 7.15 Causerie; 7.35 Gram.pl.; 8.00 Vaz Dias; 8.15 Orkest en solistenconcert; 9.00 Lezing; 9.15 Vervolg concert; 10.00 Pop. concert; 10.30 Vaz Dias; gram.pl.; 10.45 Popa concert; 11.302.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Orgelspel S. Torch 11.50 Voor de scholen; 12.10 Gram.pl.; 12.35 Fr. Wal kers octet; 1.20 J. Muscant en zijn orkest; 2.25 Voor de scholen; 4.20 Lezing; 4.40 Kwartetconcert mmv. M. Rodker (alt); 5.35 John Reynder's orkest; 6.20 Berichten; 6.50 Bach-concert; 7.10 Fransche les; 7.40 Gram.pl.; 7.50 Lezing; 8.20 „Badger's Green", Spel van Shcrriff; 9.35 De ICitzbühel-Tirolers spelen; 9.50 Berichten; 10.10 en 10.20 Lezingen; 10.40 BBC-theater- orkest olv. S. Robinson, mmv. E. Wolff (bariton), 11.3512.20 Lew Stone en zijn band. RADIO-PARIS (1048 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonpl.; 12.35 Orkestconcert olv. Krettly; 9.05 Concert; 10.55 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Concert uit rest. Wivex; 3.20—5.20 Om roeporkest olv. Mahler; 6.05—6.35 Gram.pl.; 8.20 Zang en piano; 8.35 Balalaikamuziek; 9.20 Iiarmonieork. olv. Jensen; 10.35 Symphonieconcert olv. Recsen; 11.20—12.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.20, 7.20 en 8.20 Concert mmv. orkesten en koor; 12.20 Ruhrlandorkest olv. Switting; 2.35 Koor olv. Gromann; 4.20 Kamermuziek; 5.20 Sted. orkest van Essen olv. Kreutzburg en Richter, solisten en koor; 9.20 Sted. Orkest van Essen olv. Schüler; 11.25 Or kest olv. Teumer, en solisten. ROME (421 M.) 9.10 Orgelconcert G. Giarda; 10.20 Mandolinecon cert BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampï.; 12.50 Omroeporkest olv. Dou- liez; 1.502.20, 5.20 en 7.35 Gram.pl.; 8.20 Omroepor kest olv. Douliez en radiotooneel; 10.30—11.20 Gram.- pl.; 4.84 M.: 12.20 Gram.pl., 1.30—2.20 dito; 5.20 Pop. concert; 6.20 en 6.50 Gram.pl. 7.20 Pianorecital; 8.20 Salonorkest o.l.v. Walpot en voordracht; 10.30—11.20 Pop. Concert. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.35 Rijkszending: „lm Herzen der Ruhrindusrie"; 9.20 Herdenking van het 2-jarig bestaan van de „Reichsluftschutzbund", 10.20 en 11.05 Berichten; 11.2012.20 Adalbert Lutter's orkest op Zaterdag 8 Juni a.s. (op dijken, enz.), op ZATERDAG 25 MEI a.s. HET BESTUUR. Schager Roosjes. Terstond gevraagd: FLINKE COLPORTEUR voor Fotolijsten enz., Bij flink wer ken beslist zeer goede verdiensten. Aanbiedingen aan Fotohandel en Lijstenhandel, D. HOEK, Winkel. WEIDE aangeboden voor 2 pinken of vaarzen. Adres: PEEREBOOM's Adv. Bureau, Wie ringerwaard. Na liet vonnis tegen zuster Wernera, Munchen. In den loop van Zaterdagochtend is de straatcollecté begonnen van den Charitasbond. Naar de directie der politie alhier mededeelt, is het in den loop van die collecte in verband met het gisteren uit gesproken vonnis tegen zuster Wernera tot ernstige verstoringen gekomen van de openbare orde en rust en veiligheid. Aangezien verdere verstoringen van de orde te verwachten waren, moest de collecte verbo den worden. Ook cle collecte aan huis is verboden. Boven Kielce in Polen heeft Zondagavond een ont zettend noodweer gewoed, waardoor geweldige schade is aangericht. Boomcn werden ontworteld en telefoon- en telegraaflijnen gestoord. In het district Stopnicz zijn 70 boerenwoningen vernield, waarbij verscheidene bewoners onder het puin werden bedolven. Er zijn tal van dooden en gewonden. EEN NIET ALLEDAAGSCHE BOTSING TUS SCHEN VLIEGTUIG EN AUTO. New-York, 19 Mei (V. D.). Bij New-Jersey heeft een eigenaardig verkeersongeluk plaats ge had. Een klein particulier vliegtuig dat een nood landing maakte, werd op een drukken landweg door een auto "aangereden cn vernield. De beide inzittenden van hot vliegtuig werden ernstig gewond, terwijl de autobestuurder er met lichte kwetsuren afkwam. Eon bijzonder eigenaardige crimineele zaak houdt op het oogenblik de Australische politie bezig. Uit Sydnev wordt daarover het volgende geseind: Kortgeleden was een haai gevangen en in een aqua rium ondergebracht, waar het dier een menscben- arm uitspuwde. Een zekere James Smith herkende aan de tatoe-eeringen en aan een om de pols zit<- tenden armband den arm van zijn broer. De poli tie stelde daarop een onderzoek in en constateer de, dat de broer van James Smith veertien dagen te voren verwenen was. in verband waarmede een arrestatie kon worden verricht. De politie ver moedt nu, dat het lijk van Smith in stukken is gesneden en vervolgens in zee gegooid. De haai was inmiddels overleden en werd geopend. In do ingewanden van het dier werden echter geen ver dere sporen van een menschenlijk meer gevonden. Vol spanning wacht het publiek thans de ophelde ring van dit zeker niet alledaagsche drama af. Frankfort: Gister is onder zeer groote belang stelling en in aanwezigheid van tal van partij- en regeerings-autoriteiten het eerste gedeelte Frankfort- Darmstadt van de Rijksautowegen, waarvoor Hitier op 23 September 1933 de eerste spade in den grond heeft gestoken, aan den oever van cle Main bij Frank fort door Adolf Hitier geopend. Uit den gehcelon omtrek waren S.A.-, S.S.- en andere formaties geko men, terwijl ook do partij-afdeelingen uit de omge ving aanwezig waren. De meeste steclen en dorpen in den omtrek van het te openen weggedeelte waren ge heel met vlaggen en bloemen versierd. Hitier arri veerde des morgens per vliegtuig te Frankfort en werd op zijn weg door de stad naar dc plaats van de plechtigheid luide toegejuicht. Het eerst werd het woord gevoerd door den inspec teur-generaal voor den Duitschen wegenaanleg Dr. Todt, waarna een vertegenwoordiger der arbeiders, die het werk hadden uitgevoerd, de machinist Dress- ler het woord voerde. De openingsrede werd gehou den door den Rijkspropagandaminister Dr. Goebbels. Hij hekelde het regime van 1918, dat aalmoezen in plaats van arbeid en brood had gegeven. De Führer moest komen om aan den staat van aalmoezen en bedelarij een einde te maken en het initiatief tot dit monumentale werk te nemen. Nadat Hitier het lint had doorgeknipt reeci een schier onafzienbare rij van auto's over den nieuwen weg. ALKMAAR, 18 Mei. Botermarkt. Op de heden gehouden botermarkt werd 6572Vk cent betaald, kipeieren i 22.25, en eendeieren f 1.55. Veemarkt. Op de heden gehouaen veemarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 6 paarden f 150— 300; 39 koeien melk f 80—150 en gelde f 70—130; 41 nuchtere kalveren (slacht) f 5—10; 82 schapen: vet te f 12-^-18, Overhouders f 8—13; 227 lammeren f 4— 7, 18 biggen (10 weken) f 10—14, 10 boggen en gei ten f 510; kleine bokjes f 0.50—1.50. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 27000 kipeieren: 58—60 Kg. f 2—2.10, 60— 62 Kg. f 2—2.30, 62-64 Kg. f 2.20-2.40, 64—66 Kg. f 2.30—260 WARMENHUIZEN, 18 Mei. Aanvoer: 515 Kg. aardappelen, bravo's f 2.10, blau we aardappelen f 1.30. NOORDSCHARWOUDE, 20 Mei. GEEN AANVOER.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2