Corsetten show SUPERBE Ch. H. Th. Schmalz 3<jgil§dc>) overtuigend laten zien! HENGST ïames.d&lkl Vele dames de Reden?... qemndimd, SCHAGER ROOSJES Schogen Telefoon No. 15 JAN NAT, MARIE, Rens Hendrik, ANTON K 1434. zijn spoedig zeer vermoeid, of hebben doorloopend pijn in den rug. Het dragen van onpractische, en dik wijls zeer dure corsetten of buikbanden, welke niet aan de eischen voldoen. j draac/i (ORSETBAND 17201 Daarom noodigen wij U uit tot deze buitengewoon leerzame show, welke ge houden zal worden DINSDAG 28 MEI, des middags 3 uur en des avonds 8 uur in de hiervoor speciaal gereserveerde zaal van Hotel De Beurs op de Markt. De Directeur der Superbe Corsettenfa- briek is aanwezig met drie dames, die respectievelijk de taillemaat 70, 76, 86 hebben en deze zullen U de superioriteit van den nieuwen pasvorm der Superbe en andere corsetten D,eze demonstratie is buitengewoon leerzaam voor iedere dame, die waarde hecht aan een goed figuur. U constateert op bovengenoemde wijze onmiddellijk en precies wat voor een juiste pasvorm wordt vereischt. Speciaal wijzen wij er U op, dat deze show op een zeer beschaafde wijze plaats heeft, en door iedereen zonder bezwaar kan worden bijgewoond. Tijdens de Show zal door onze firma gratis thee worden geserveerd. Zeer gaarne zullen wij voor U een plaats reserveeren. Toegangskaarten kunt U aan onze zaak bekomen. Ook op schriftelijke en telefonische aanvrage. Laat U ons even weten of U de middag- of de avond-show wenscht te bezoeken, en wij bezorgen U een op naam gestelde toegangskaart thuis. Wij maken U er uitdrukkelijk op attent, dat het bijwonen van deze Show niet de minste verplichtingen meebrengt. Er wordt U allen getoond hoe het moet en hoe het kan. Gezien de groote belangstelling voor deze Show, verzoeken wij U, om teleur stelling te voorkomen, tijdige aanvrage. Hoogachtend, Heden overleed, in het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar, na een geduldig lijden van 13 weken, onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, in den ouderdom van ruim 27 jaar. Uit aller naam, M LOUW. S. LOUW—Klos. Winkel, 19 Mei 1935. IN PLAATS VAN KAARTEN Geboren: Dochter van W. BAND en M. BANDStrooband. Kanaalstraat, Schagen, 18 Mei 1935. Geboren: Zoon van P. WAIBOER. A. WAIBOER—Quak. Schagerbrug, 18 Mei 1935. te koop gevraagd, alleen serieuse aanbiedingen. Br. met uitv. omschrijving onder lett. OD Bur. van dit blad. Beschikbaar: de voor 5 jaar goedgekeurde 8-jarige zevenmaal bekroonde Belgische Vosbles Stam boek- en Premiehengst Vader Fair K 1186, Kampioen Den Haag en Milaan. Dekgeld f 13.— h contant. Meerdere merrie's van één eige naar reductie. K. J. KAAN, Lotweg 30 Anna Paulowna. beschikbaar, dekgeld f7.50 plus f7.50 veulengeld. M. W. JIMMINK, Koegras. Gevraagd: FLINKE DIENSTBODE, voor den dag of voor dag en nacht. Niet beneden 18 jaar. Adres: Me vrouw DE RAAT, Stillelaan 63, Schagen. NETTE R.K. DIENSTBODE gevraagd, in gezin met kinderen te Breezand, voor d. en n., niet be lieden 18 jaar. Brieven onder no 12, Hulppostkantoor, Breezand. »- 2ook heb ie een nieuwe fiets gekocht?' Zooals ie ziet, en natuurlijk met Torpedoé want die behoort nu eenmaal tot de fundament teele bestanddeelen van een werkelijk goed rijwiel. En bovendien is zij in het gebruik het goedkoopste. Het is tegenwoordig oppassen waarvoor men zijn zuur verdiende geld uitgeeft. Ch4. met 2 of 3 HET IDEAAL VOOR DEN WIELRIJDER! N.V. DE HELDERSCHE GRAAN - EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen G. R. KEYSER Co. Binnenhaven 64. DEN HELDER. - Tel. 106. Vrijblijvende noteering af magazijn: Laplata Mais, nieuwe oogst 4.90 Maismeel 5.20 Gerstemeel, van zware gerst, geschoond 5.70 Paardenboonenmeel 6.20 Haver, prima inlandsche 7.20 Chevaliergerst, inlandsche geschoond 6.00 Voertarwe, inlandsche B 5.30 Voerrijst incl. 6.70 Gemengd kippenvoer 5.90 OCHTEND VOER, C.R.K., het beste incl. 7.50 Varkensmeel A, voor varkens tot 100 pond 6.20 Varkensmeel B, voor zwaardere varkens 5.80 Kalvermeel A, voor jonge kalveren 7.80 Kalvermeel B, voor oudore kalveren 7.60 Koeienmeel, 20—22 z. v. eiwit, 5—7 vet 5.80 Murwe Lijnkoeken, W.L., in kisten, NETTO GEWICHT 7.10 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek 5.70 Lijnzaadschilfers, Sypesteyn incl. 5.90 Gebr. Grondnotenkoek, 55 eiwit ea vet 5.40 Gebr. Cocoskoeken, blanke MEXO 6.20 Gebr. Soyakoeken 5.60 Soyaschroot, inlandsche incl. 5.30 Gebr. Palrapitkoek 4.40 Suikerpulp, PROTOS, 30-35 suiker 4.40 Tarwezemelen en tarwegrind incl. 5.20 Vleeschboendermeel, SWIFT incl. 5.50 Vischmeel, ca, 65 eiwit, 8-10 vet incl. 7.80 Carnarina, N.S. incl. 8.50 Diermeel, SCHAGEN incl. 7.50 OPFOKVOER voor kuikens: A 10.50, B 9.30 en C 8.50 Alles per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. Emballage op rekening. Betaling contant en verder A.H.V.-condities. Biedt zich aan, voor onverschil lig welke werkzaamheden een FLINK PERSOON, 27 jaar, gehuwd. Do laatste jaren administratief werkzaam geweest. Prima getuigschriften. Minimum loon f 12.50 per week. Brieven on der no. 443 Bur. van dit blad. Te koop: Prima BEV. EETAARDAPPELEN, bij K. KAAN, Barsingerweg, Wie- ringerwaard. NETTE WERKSTER gevraagd. Brieven onder letter SI. Bur. van dit blad. I ANNA P AU LOWNA Openbare Vergadering van den Raad op Donderdag 23 Mei 1935, des namid dags te halfdrie uur ten Raadhuize. Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. van C. Kosscn is bericht ingekomen dat hij zijne benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt. b. van C. Wuis is een dankbetuiging ingeko men voor de hem over 1934 verleende gra tificatie als agent der arbeidsbemiddeling. c. bij beschikking van Z. E. den Minister van Financiën d.d. 1 Mei j.1.. no. 120. is een voor schot ingevolge de Land arbeiders wet aan deze gemeente verleend groot f 2630,ter uitbetaling aan M. C. Duijzer ter verkrij ging van een plaatsje. d. ingekomen is de rekening over 1934 en dó begrooting voor 1935 van den gemeenschap- pel ij ken schoolartsendienst. e. Gcd. Staten hebben hij brief dd. 1 Mei jl., no. No. 78, medegedeeld, dat zij geen wijziging kunnen brengen in hun standpunt betref fende presentiegeld aan leden van stem- bureaux. f. tegen de voorgestelde regeleing tot het be zuinigen op do kosten van het openbaar ver volgonderwijs bestaat geen bezwaar bij de Regeering. g. ingekomen is de begrooting voor de Waren- keuringsdienst 1935. 3. Benoeming leden der schattingscommissie we gens periodieke aftreding. 4. Wijziging besluit tot toekenning tegemoetko ming ingevolge artikel 13 der Lager Onderwijs wet 1920. 5. Verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld. 6. Voorstel om te besluiten tot het aankoopen van de plaatsjes ingev. de bepalingen van de Land- arbeiderswet van W. Breider en J. J. Busch- man, wegens wanbetaling, en om tot voldoening van de koopsom een geldleening aan te gaan en af te lossen in 30 gelijke termijnen. 7. Vaststelling suppletoire begrooting 1934. 8. Vaststelling begrooting 1935 met bijbehoorende bcgrooting Grondbedrijf. 9. Voorstellen met betrekking tot de Bloembollen- veiling te Breezand. 10. Rondvraag. De broodbezorger Keppel, ventende in den Grasweg, smaakte de voldoening het dochtertje van den heer D., dat spelend te water was geraakt en. met het hoofd naar beneden, in do wegsloot dreig de te verdrinken, te redden. Zaterdagmorgen kwam op de Molenvaart het vijf jarig dochtertje van den heer S. Kos al spelend ach ter een draaiorgel vandaan en midden op den weg, toen juist een bus van de firma N. naderde. Hoewel de snelheid niet groot was en de remmen, zooals la ter bij onderzoek bleek, in orde waren, was een aan rijding niet te voorkomen. De arme kleine werd door den bumper geraakt, kwam onder de bus, die over haar heen ging zonder haar met de wiolen te raken, maar werd toch zoo ernstig gewond, dat ze met weinig hoop op behoud, naar het ziekenhuis in Den Helder moest worden vervoerd. BREEZAND. Onderling Veefonds. Het Onderling Veefonds vergaderde Zaterdagavond bij den heer Jb. Borst. Groot was de belangstelling weer niet, moest de voorzitter, de heer A. Schilder man, bij de opening constateeren. De goedkeuring der notulen werd gevolgd door de verklaring van den heer De Wit, dat hij met den heer G. Tiel de bescheiden van den penningmester had gecontroleerd en in orde bevonden, waarna de heer J. D. Aij cen overzicht van den staat van zaken gaf. Met het batig saldo van 1934, groot f 429.04, de con tributie ad f 325.65 en de rente ad f 5.47 beschikt men over f 760.16 en had,, daar men zoo gelukkig was geen enkele koe voor rekening van het fonds te krij gen, dit bedrag slechts te verminderen met de uitga ven voor Kamer van Koophandel, assurantie enz. sa men f 181.20, zoodat het batig saldo f 578.96 is. Hopende dat de volgende zes maanden even gun stig zullen verloopen, besloot de vergadering voor de eerste drie maanden weer 1 pet. premie te heffen, en het bestuur vrij te laten, dit als de omstandigheden het noodzaakten, daarna nog eens te doen. Aan de commissie tot nazien der boeken werd wederom do kleine vergoeding toegekend, die vroeger altijd werd gegeven, maar don laatst en tijd, bij een minder ge vulde kas, achterwege bleef. De heer Aij had bij z'n overzicht ook meegedeeld, dat 219 stuks vee waren verzekerd voor f 32090, wat den heer D. do Graaf deed vragen hoe het nu moest gaan als er zooveel koeien stierven, dat de reserve niet toereikend was. Hij vond de reserve tegenover het verzekerd bedrag te klein en vroeg of het niet be ter zou zijn een leening te sluiten, waarvoor de hee- ren tezamen aansprakelijk zouden zijn. De heer Tiel wees er op dat men zich dan op ge vaarlijk terrein begaf, want ieder zou persoonlijk aansprakelijk zijn en ook moeten betalen voor hen, die niet aan hun verplichting zouden kunnen vol doen. De heer van der Linden zag er ledenverlies cn afschrikken om toe te treden tot het fonds als ge volg van en op voorstel van den voorzitter besloot men het te laten, zooals mon nu al 29 jaar werkt en zich zoo noodig te redden met extra-heffingen, die bovendien pas noodig zullen zijn als de reserve ver bruikt is en de penningmeester uit eigen middelen nog voor een koe heeft uitbetaald. Verlagen van de verzekering tegen verlies door brand kan slechts drie maanden voor het einde van het vorzekeringsjaar, verhooging is echter steeds mo gelijk en daar men voor f 75000 verzekerd is, terwijl zooals gezegd, de waarde slechts ruim f 32000 is, be sloot men, nu de tijd daar was, de verzekeringssom te verminderen en op f 40.000 te stellen, wat natuur lijk besparing op de premiebetaling geeft. Het is reeds eenige malen gebeurd dat koeien door den heer J. 't Hart tusschcntijds getaxeerd werden, omdat zij naar Wicringerwaard of Wieringermeer gingen. De taxateur is niet verplicht buiten de ge meente zijn werk te doen en daarom kon de verga ring er mee accoord gaan, dat hij voor het taxeeren tpsschcntijds een vergoeding van don betrokkene vroeg. Nog eenigen tijd werd gepraat over wat tegenwoor- dog nog wel en niet meer mag bij de veehouderij, waarna sluiting volgde. LANGEND IJK De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale heeft aan de veilingen meegedeeld, dat machtigingen tot uitvoer naar Duitschland alleen nog mogen worden afgegeven voor ter veiling aangevoerde producten. Dit geldt zoowel voor die partijen, die voor betaling over do clearing in aanmerking komen als voor de partijen, die voor eigen rekening en risico naar Duitschland worden verzonden. Het Is alzoo verbo den, machtiging af te geven, in welken vorm ook, als men niet zeker is, dat deze producten voor export naar Duitschland zijn bestemd. Aan binnenlandsche handelaren kunnen dus geen machtigingen worden uitgereikt. Uit de leden van de vroeger zoo gevierde too- neelvereeniging Het Kleine Tooneel, heeft zich een comité gevormd, dat in het a.s. seizoen een Nationa- len Tooneel wedstrijd zal uitschrijven. Voor dezen wedstrijd zullen 4 der meest bekende tooneelvereeni- gingen worden uitgenoodigd. Voor den 5dcn avond, waarop de prijsuitreiking zal plaats hebben, zal het Comité voor de noodige attractie zorgen. OUDKARSPEL. Ailhier sprak hot Tweede Kamerlid D. Wijnkoop Zaterdagavond in het café van den heer Jansen. De heer Wijnkoop woes op het zoer belangrijke oogenblik van heden. De oorlog kan elk oogenblik uitbreken, zooals in 1914. Thans is er echter dit ver schil, dat er nu crisis is en toen niet. Er zijn altijd crisissen geweest, en in het kapitalsime zullen steeds crisissen voorkomen; dat brengt dit stelsel eenmaal met zich mee. De oorlog is de grootste crisis. Men maakte de massa wijs, dat als de oorlog voorbij was, liet alles weer goed zou zijn. Evenals de burger lijke partijen maakten de S.D.A.P.-leider6 de men- schen wat wijs. De communisten hebben daartegen gewaarschuwd, dat het cen leugen was. Het kapiatlisme is minder dan ooit in staat de massa een bestaan te verschaffen. Na de oorlog is de economische crisis gekomen. Ook heelt de laat ste oorlog geleerd, dat deze kan eindigen in een revolutie, zie naar Rusland. Als de consequentie worden getrokken komt men tot de conclusie, dat niemand de zaak meer kan redden. Colijn zegt dat zelf ook. Aanpassing is rantsoeneering der ellende, uitgezonderd voor de groote kapitalisten. Waar het. fascisme heerscht ls hot voor de kapitalisten nog beter. Voor het eerst geoft men daar weer dividend. Als de arbeiders en kleine boeren om steun vragen is er geen geld. Ge zegd wordt, de boerensteun kost al zooveel, maar we zijn heel bescheiden en vragen slechts 100 mil- ltoen. Wanneer ze het met rente terug zouden krij gen zouden zo het wel willen geven. We hopen, dat de massa dit anders zal maken. Oorlogsvoor bereiding is geen opleving. Oorlog voeren is verschrikkelijk, maar het kapita lisme heft het noodig. Er is een teveel aan men- schen en te veel producten. Zou cen frissche oor log helpen? Ook om nieuwe koloniën te krijgen is een oorlog noodig. Wij zijn tegen de oorlog. Het, communisme or ganiseert zich thans al tegen don oorlog, om deze met man en macht tegen te houden. Daarom is liet noodig dat do menschen zich bij het communisme aansluiten. t T., Voetbaluitslagen D.T.S. Blauw Wit Comb. Amsterdam 23. D.T.S. b.Alkm. Boys 15. NOORD-SCHARWOUDE. Door enkele leden van de vroegere t oonoel vereen i- ging „Het Kleine Tooneel" alhier is een commissie benoemd, om voor het komende seizoen een natio- H^ ^t0ïïnïW^S"rlilVit schrijven, te houden in Hotel „Concordia alhier. Het ligt in de bedoeling, de allerbeste tooneclvereenigingcn hiervoor uit te noodigen, - Concert „Excelsior". zondagmiddag werd door ons Harmoniegezelschap ..Excelsior haar eerste Matinee gegeven onder lei ding van den heer P. Pranger. Het programma bestond weer uit cen keur van nummers. De opkomst van het publiek was niet groot, wat gezien het koude weer niet te verwon deren was. Dit eerste concert werd gegeven ïn den muziek- tuin achter de O.L.-school. Wielrennen. Zondag had een ontmoeting plaats tusschcn D.O.K. te Den Helder en Onderling Genoegen, alhier Ge reden werd een traject van 70 K.M. De uitslag hier van was als volgt: 1' J5; <?£iper' 0-Gm 1 UUr min- 39 sec.; 2. Buis- man, D.O.K., 1 uur 49 min. 31 sec.; 3. H. Quant, O.G, 1 uur 49 min. 36 sec.; 4. Hollander, D.O.K.; S. Van Wonderen, O.G.; 6. H. Plomp, O.G.; 7. Tichgelaar, D.O.K.; 8. J. Renaud, O.G.; 9. P. Boon, O.G.; 10. Snij ders, D.O.K.11. Kassen, D.O.K.13. Zoon. D.O.K.. Het eindresultaat was, dat O.G. overwinnaar word met totaal 32 punten. D.O.K. had 47 pnt.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3