Eervolle nederlaag tegen Engeland Medailles evanq entsmurett Van Geelen's Medaille-Magazijn Kantongerecht te Alkmaar. Maandag 20 Mei 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9725 V o et b al. Oranjeploeg verliest slechts met 1—0. EEN GEESTDRIFTIGE WEDSTRIJD, WAARAAN DE VOORTDURENDE REGEN ECHTER GROOTE AFBREUK DEER AMSTERDAM: Zoo is dan de groote strijd, die maanden lang met de uiterste spanning is tegemoet gezien, gestreden. Maar laat ons daaraan direct toevoegen, dat het niet het voetbal festijn geworden is, dat men verwacht had. Daarvoor heeft Koning Voetbal Zaterdagavond te veel last ondervonden van god Pluvius. De voort durende neerstroomende regen deed zooveel afbreuk aan het spel, dat er voor buitengewoon goed voet bal eigenlijk geen plaats is geweest. Niettemin kan voetballievend Nederland tevreden zijn met de klei ne nederlaag, die het Oranje-team heeft geleden. Deze 10 nederlaag tegen de voetbalgrootmeesters van Europa mag ongetwijfeld buitengewoon eervol worden genoemd. En zeker zullen deze cijfers op de andere Europeesche landen diepen indruk maken, want buiten Holland stond voor een elkeen vast, dat het kleine Holland met zijn amateurvoetballers een flinken nederlaag zou lijden tegen het machtige Al- bion met zijn profvoetbal van wereldklasse. En ook in eigen land werd algemeen een nederlaag met drie; vier doelpunten verschil verwacht. Dat dit niet zoo is geworden, danken wij in de eerste plaats aan de geestdrift der Oranjehemden, die tot de laatste mi nuut streden om een zoo goed mogelijk resultaat te behalen, en dit tegen een ploeg, waarvan men bij voorbaat wist, dat zij in tactisch en technisch opzicht veel sterker was. Een „grootsclie" ontmoeting is het o.i. niet gewor den. De belangrijkste reden is wel gelegen in het feit. dat de weers- en dus ook de terreinsomstandigheden abnormaal kunnen worden genoemd. Den geheel en dag had het geregend, waardoor het veld uitermate glad was geworden. Ook tijdens de ontmoeting bleef het regenen, af en toe zelfs met stortbuien, zoodat het veld in steeds slechter conditie kwam te verkeeren. De bal werd verradelijk glad en menigmaal schoot het leder onverwacht door, waardoor aan beide kanten onverwachte situaties ontstonden, die in andere om standigheden zeker niet waren voorgekomen. Er stond bovendien een flinken wind, over de lengte van liet veld. Voor de rust hadden de Engelschen, die den toss hadden gewonnen, wind mee en de Oranjehem den moesten tegen den striemenden regen op spelen. Dat deze factoren van grooten invloed waren behoefi niet nader te worden verklaard. In de tweede helft hadden de Engelschen het groote nadeel van den win en regen tegen te hebben en duidelijk was dit aan hun spel merkbaar. Wij zouden over deze weers- en terreinsomstandig heden niet zoo zeer uitweiden, als wij er niet van overtuigd waren, dat de Oranjehemden veel en veel meer daardoor gehandicapt waren dan onze tegen standers. De Engelsche profs zijn toch gewend aan de zwaarste terreinen en de slechtste weersomstandighe den. Hun prachtige techniek helpt hen volkomen over deze nadeelige invloeden heen. De techniek van het Oranjeteam staat echter niet op dat superieure peil en onze landgenooten stuitten vaak op de grootste moeilijkheden om den bal onder controle te krijgen en te houden. En ook uit dit oogpunt bezien mag het resultaat voor de Oranjehemden hoogst verdienstelijk worden genoemd. Laat men niet te vroeg Juichen over het Neder- landsche voetbal, ondanks de prestaties en het re sultaat van Zaterdag, Want in meer normale omstan digheden hadden we ongetwijfeld duidelijker kunnen constateeren hoe de werkelijke krachtsverhouding tusschen beide landen is. In de eerste helft waren de Engelschen onbetwist meester op het veld. Gesteund door wind en regen werd aanval op aanval ondernomen, waarbij de mid denlinie prachtig werk verrichtte en de beide backs soms over de helft van het veld stonden. Ondanks den druk, die op het Nederlandsche doel werd uit geoefend, was het aantal malen, dat Halle's heilig dom in groot gevaar verkeerde, toch niet zoo talrijk als men zou mogen verwacht hebben. Zeker, de De- ventenaar heeft er eenige iOnverwachte schoten en kopballen op magnifieke wijze uitgehouden, maar deze doelman heeft wel eens voor heetere vuren ge staan. De druk op het Hollandsche doel teekende zich ook af in het groot aantal corners, dat door de Engelschen genomen werd. Maar onze verdediging heeft in de eerste drie kwartier uitstekend gespeeld. Halle maakte geen fout, voortreffelijk deed hij zijn werk. Caldenhoven speelde zoo rustig, alsof het een gewonen competitie wedstrijd betrof. Evenals te Brussel was de DWS-er schitterend in vorm. Ook van Run deed goed werk en geassisteerd door een voornamelijk defensief in gestelde middenlinie werd telkens en telkens de En gelsche aanval gebroken. Een zwak punt kwam toen in het Engelsche team naar voren: het schieten. Dit onderdeel van het spel was inderdaad heel matig verzorgd en typeerend mag het feit worden genoemd, dat van de moeilijke ballen, die Halle te verwerken kreeg, er verscheidene „kop"ballen waren. Dat de score bij de rust blank was, mocht alleen reeds een prachtig resultaat van het werk der Oran jehemden worden genoemd. Toch konden wij den indruk niet van of afzetten, dat onze spelers onder een bepaalden druk in het veld waren gekomen. Men was terughoudend bij het aanvallen van de tegenstanders, aarzelde vaak en onnoodig, blijkbaar met de gedachte, dat men tegen deze sterke tegenstanders niets mocht riskeeren. O.i. heeft het Nederlandsch elftal zich op een enkele uit zondering na niet geheel van den moreelen druk kunnen vrijmaken, dat men hier uitkwam tegen een in alle opzichten beter spelend team, waartegenover men in technisch en tactisch opzicht bij voorbaat tekort schoot. Zoo was het ook mogelijk, dat lang niet elke speler zijn „gewone" spel kon laten zien en vooral de vijf voorspelers bereikten individueel lang niet dat peil, waarop wij ze meermalen zagen spe len. Enkele uitzonderingen waren er zeer zeker, Hal le, Caldenhoven, Anderiessen, van Heel trokken zich van de reputaties der tegenstanders weinig of niets aan en speelden op voortreffelijke wijze hun wed strijd. In de tweede helft was cr van een overwicht der Engelschen geen sprake meer. Gesteund door wind en regen hebben de Oranjehemden vrijwel steeds 'n kleine veldmeerderheid gehad, zonder dat men er in slaagde om talrijke gevaarlijke situaties voor het Engelsche doel te scheppen. Integendeel, die waren te tellen en de misschien minder in getal zijnde En gelsche aanvallen waren zeker gevaarlijker. Het En gelsche doelpunt direct na rust was voortreffelijk van opzet en uitvoering, een voorbeeld van snel be grijpen. Toch stond ook bij de Engelschen het spel in de tweede helft niet op die hoogte als daarvoor en ook zij ondervonden toen sterk de nadeelige factor van wind, regen en veld. v- In de tweede helft kwam echter duidelijk naar vo ren, dat onze voorhoede als geheel en de spelers in dividueel niet opgewassen waren tegen het machtige achtertrio der Engelschen Hibbs, Hapgood en Male. De beide backs en ook spil Barker hadden niet de minste moeite met de Hollandsche aanvallen, dank zij hun techniek, dank zij hun ongeëvenaard positie- kiezen. En dat Balchuys, ziende dat men tegen deze achterhoede niet zou kunnen optornen, het vaak te vaak zelfs probeerde met schoten van verren af stand, is begrijpelijk, doch zeker niet geheel goed te keuren. Shortpassing op een dergelijk terrein is gemak kelijker uit te voeren dan open spel, waar Nederland het toch nog altijd van moet hebben. En van dit open spel is dan ook dezen avond maar heel weinig te recht gekomen. De meeste aanvallen werden in de kiem gesmoord en kwam men verder, dan bleken de Hollanders den verradelijk doorschietenden bal in volle rush niet onder controle te kunnen krijgen. De voorzetten van Wels waren zeldzaam, van Myn- ders zag men op dit punt heel weinig goeds. Inder daad is het achtertrio van Engeland het sterkste deel van de ploeg gebleken. De middenlinie was voor treffelijk met spil Barker als uitblinker. De voorhoede viel wat tegen en zooals reeds gezegd, het schieten was slecht. Het Nederlandsche elftal heeft niet met een be paald vooropgezet systeem gespeeld. Door den druk op het Nederlandsche doel voor de rust speelde men sterk verdedigend, daarna ging het beter en kwam vooral de middenlinie er meer toe om de voorhoede aan het werk te zetten. Dat het Nederlandsche spel in enkele jaren tijds met flinke sprongen omhoog is gegaan, zal wel nie mand meer durven ontkennen. De resultaten der laatste jaren spreken duidelijke taal genoeg en de kleine eervolle nederlaag tegen Engeland zet de kroon op het werk. PROGRAMMA N.H.V.B. 26 Mei. 3 D: UrsemAlkm. Boys. 4 E: Ursem 2Oudorp 2; Mevo 2—Koedijk 3. Kampioenschap: StrandvogelsPurmersteijn 2; H.R.C. 3—K.V.V. 2. (Alg. Sportblad). PROGRAMMA K.N.V.B. 26 Mei. Kampioenschap van Nederland: P.S.V.AJax; D.W.S.—Go Ahead. Het verdere programma van deze competitie luidt: Donderdag 30 Mei: VelocitasD.W.S.; AjaxP.S.V. 2 Juni: Go Ahead—Ajax; P.S.V.Velocitas; 10 Juni: (Tweede Pinksterdag): Go AheadP.S.V. 16 Juni: VelocitasGo Ahead; D.W.S.P.S.V. 23 Juni: AjaxVelocitas. Promotie 4e klasse, 26 Mei: BeverwijkAmstel. (Sportkr.) DIVERSEN. Overschrijving. Bestuursbesluit. Het N.H.V.B.-bestuur besloot al dus het Alg. Sportblad, in verband met het onge rechtigd uitkomen van W. Schaap bij M.F.C. in den wedstrijd M.F.C. 3Flevo 1, dezen wedstrijd ongeldig te verklaren en opnieuw vast te stellen op het terrein van Flevo. Niet Erkend Voetbal. De N.H.V.B. waarschuwt er nog eens uitdrukkelijk voor dat men z'n medewerking niet mag verleenen aan het georganiseerde niet erkend voetbal. Leden van den N.H.V.B. of K.N.V.B. mogen onder geen voorwaarde spelen met of tegen vereenigingen, aan gesloten bij den N.A.S.B., R.K. Federatie of Bedrijfs voetbal bond. Ook mag men zijn terrein of materiaal er niet aan afstaan. Het zuivere genoegelijkheidsvoetbal is wel toege staan. Hiertoe vragen men slechts de formeel nood zakelijke toestemming. Hemelvaartsdag. De N.H.V.B. laat weten dat er voor Donderdag 30 Mei een volledig programma zal worden vastgesteld. BEKERS TAKKEN KRANSEN EEREKRUIZEN. PLAQUETTEN voor iedere sport in een groote keuze, uitsluitend prima kwaliteit, tegen scherp concurreerende prijzen, direct leverbaar. Op graveeren kan desverlangd wor den gewacht Lagezijde Telefoon 26 Schagen blik uit mijn leven verdwenen. Ik zal het je nooit vergeven, zoolang ik nog leef. Jijjijzoon van een misdadiger." Hij hield op, naar adem snakkend. Zijn gezicht zag grijsgrauw en zijn oogen waren met bloed doorloopen. Beresfard, die nog steeds rechtovereind stand, keek hpm eerst kil, doch daarna vol medelijden aan. En door dit gevoel gedreven liep hij op hem toe en strekte met een smeekend gebaar de hand naar hem uit. „U begrijpt het niet. oombegon hij, doch de Admiraal legde hem het stilzwijgen op. Hij hief eveneens een hand op, doch dit geschied de om een gebaar van afweren te makenen walging uit te drukken. „Uit miin oogen," brulde hij. „Ga weg en laat ik je ncoit meer zien." Beresford wendde zich om zonder meer een woord te zeggen. Hij keek niet om toen hij op de deur toeliep, doch dit geschiedde uit ridderlijkheid en allerminst uit een gevoel vanverachting. HOOFDSTUK II. De aanwijzing. Het was al heel laat toen Beresford op „Harbrid- ge Court" kwam en Joan te spreken vroeg. Ze ver scheen dadelijk in de hall. In haar donkere oogen lag een blik van medelijden en angst tegelijk. Ze had bericht van hem verwacht, doch niet op deze manier. „Wat is er Berrv?" vroeg ze terwijl ze hem de hand gaf „Kan ik iets voor je doen?" Hij glimlachte op een eigenaardige wijze. „Nee, dank je< Joan, niets. Ik ben hierheen gekomen om afscheid van ie te nemen. Dat is alles." „Ga zitten, beste iongen," verzocht het ionge meis je. „Je gaat toch vanavond zeker niet weg?" „Oh. ja," zei hij. „De oude heer heeft me wegge- iaagd. Het kon niet uitblijven, en ik kan me leven dig indenken, wat eri n hem omgaat." Joan liep op het haardvuur toe. „Ga toch zitten. Ze zijn allemaal uit dineeren bij de Dessimers. En ze zullen niet voor half twaalf terug zijn." Hij viel met een zucht van verlichting neer. „Ge lukkig. En Sally is weer naar school?" „Ja, gisteren vertrokken," antwoordde Joan hem een cigarettendoos voorhoudende. „Dank je." Hij nam een cigaret. „Ik heb al af scheid van haar genomen. Joan, heeft ze Je iets verteld?" „Er viel niet veel te vertellen, is het wel?" vroeg het jonge meisje. Hij keek haar aan. „Je drukt het zoo vriendel- Seriewedstrijden. Aan V.C.L. te Langereis heeft den N.H.V.B. toe stemming verleend om op 16 en 23 Juni a.s. serie wedstrijden te houden. (Alg. Sp,bl.) Duitschland verliest, Duitschland heeft Zondag te Keulen met 2—1 van Spanje verloren. A.s. Zondag komt Duitschland in het veld tegen Tsjecho Slowakije te Dresden in Z.O. Duitschland. Toelating K.N.V.B, De Sp.kr bevat de bepalingen voor toelating tot den K.N.V.B. Waar geen der clubs uit ons rayon overgaat, laten we deze onvermeld. H.R.C. 3 gaat zoo over naar de Res. 3 A., omdat het eerste en tweede elftal reeds in den K.N.V.B. spelen. Scheidsrechters. De Sp.kr. meldt dat bestuursleden van voetbalclubs niet meer als scheidsrechter zullen worden aange steld tenzij zij ook beschikbaar zijn als hun eigen vereeniging speelt. Noord-Nederland. Op Zondag 26 Mei a.s. speelt Noord Nederland te Groningen tegen Noord-Duitschland. Voorzitter K.N.G.V. treedt af. De heer Dr. J. H. O. Reys, de voorzitter van het Koninklijk Ned. Gymn. Verbond is afgetreden. Da reden zit hier in dat het bestuur besloten heeft nocli een heerenploeg noch een damesploeg naar de 01. Spelen van Berlijn af te vaardigen. De Nederland sche dames hadden nag wel een titel te verdedigen!! Chris Berger. Vorige week, 12 Mei was Chris Berger aanwezig bij de athletiekwedstrijden op de Sintelbaan in Am sterdam. In athletiekkringen hoopt men ook in Berger's belang dat hij weer bij draaien zal en de racefiets vaarwel zal zeggen. BelgiëNederland. Op 10 Juni a.s. wordt op de wielerbaan te Bergen op Zoom de landenwedstrijd BelgiëNederland ge* houden. Van beide zijden zijn 4 amateurs aangewen zen om de nationale eer hoog te houden. Voor Nederland komen uit: Van Vliet, Van der Vij ver, Ooms en Peperkamp. De wedstrijd omvat sprint, achtervolging en tan dem. Wegkampïoenschap. Het Ned. kampioenschap op den weg vindt 24 Juni a.s. plaats. Renners moeten voor 24 Mei licentie aan vragen. Strafzitting van Vrijdag 17 Mei. Egmond aan Zee. DE MAN MET DE ZWARTE WENKBRAUWEN. De heer Albert Zw. uit Egmond aan Zee, die als strooper al aardig reclame begint te maken, was te Bergen aan Zee door den jachtopziener Schotten ge snapt, toen hij in de duinen met assistentie van een. paar respectabele honden bezig was konijnen te del ven. Op de nadering van Schotten nam Appie op de fiets in gezelschap van zijn twee viervoetige assisten ten de vlucht en werd nagezet door rijksveldw. v, d. Leeghte, terwijl twee jachtopzieners en een rijks veldwachter verdekt lagen opgesteld, om Albert op zijn doortocht naar Egmond op te kunnen vangen. Het werd een sensationeele achtervolging, waarbij Albert toch nog wist te ontkomen. Hij werd echter aan zijn bijzonder sterk uitkomende zwarte wenk brauwen herkend en doomden rijksveldwachter Breet- veld te Egmond aan Zee aangehouden. De zaak was al eens 'n keer ter tafel gebracht, docli uitgesteld, omdat Schotten ziek was, ofschoon deze ambtenaar nog steeds niet hersteld bleek, werd de zaak thans voortgezet en gaf v. d. Lêeghte, die een goed verteller zou zijn op spookachtige winteravon den, 'n boeiend verhaal van zijn avonturen ten beste, doch helaas kon de ambtenaar betreffende de konij- nendelverij en wat daaraan vast zat, niet het ver- eischte bewijs construeeren en werd de thans niet verschenen strooper daarvan vrijgesproken. Men wist hem echter nog op 2 andere manieren te pakken en wel wegens het niet voldoen aan een amb telijke vordering tot afstappen en los laten loopen van honden met meer schofthoogte dan 70 c.M., wat in Bergen niet toegestaan is, voor welke feiten de Egmon der werd veroordeeld tot 2 X f4.boete of 2 X 4 da gen. We wachten nu maar weer op zijn verzet tegen deze vonnissen. lijk uit. Vind je me een groote ellendeling?" „Nee," zei Joan, „dat niet. Dan zou ik het fo ronduit zeggen, als ik je zoo beschouwde." Ze keek! even peinzend voor zich uit en vroeg toen ineen», of hij gegeten had. „Oh, ja, ik geloof van wel. De oude Crawley heeft me een paar sandwiches boven gebracht Ik weet werkelijk niet of ik ze at of niet." Weer verscheen er een vermoeide glimlach om zijn lippen. „Het komt er ook niet op aan. Ik wilde met ie over Sal ly praten als je er niets op tegen hebt." „Steek maar van wal", stelde Joan voor. „Welnu, ik zou graag van ie willen hooren of Je me een kinderdief vindt door goed te vinden dat ze verliefd op me blijft." Joan lacht even. „Beste jongen, Je kent Sally niet", zei ze raadselachtig. „Ken ik haar niet? Jij wel?" Ze knikte een paar maal met een ernstige uitdruk king in haar oogen. „Ja zelfs héél goed. Ik ben als het ware de bewaakster van haar gewetenbe halve andere dingen. En ik zal ie dit vertellen, ze vond het verre van aangenaam verliefd op ie te worden, en ze was er woedend om, dat het gebeur de. Ik was echter degene die haar te kennen gaf dat het een natuurlijk, behoorlijk iets was." „Hoe buitengewoon goed van je." zei hij. Joan haalde den rook van haar cigaret in. „Tic zou niet weten waarom," zei ze na den rookwolk uitgeblazen te hebben. „Verder was het me een raadsel waarom ze woedend op zichzelf zou wezen. Bovendien wist ik toen nog niet dat je zulk een idioot zoudt wezen om op Pcrsis verliefd te wor den. Het spreekt vanzelf dat ik waarschuwde na dat, ik dat bemerkt had." Beresford mompelde. „Je trachtte haar voor me te waarschuwen, 'zei je?" „Ja erg dom van me. want het heeft geenerlei nut met menschen te argumenteeren die verliefd zijn. Ze schijnen te zien noch te hooren, en evenmin re delijk te kunnen deniken." Er kwam voor een kort oogenblik een ondeugende uitdrukking in zijn oogen. „Wat hen je cynisch, Joan. Ik geef fe evenwel de plechtige verzekering m werkelijkheid nooit ernstig van Persis gehouden te kunnen hebben. Zoo ver was het nog niet ge komen. Ik was enkel maar verliefd on haar uiterlijk." „En daarbij was het gebleven," zei Joan met over tuiging. „Hoe dichter je bij haar kwam, des te ver der weg was ie geweest, Dat heb ik altijd begrepen-. Nietemin kon ik ie niet verhinderen haar na te loopen. Je moest zelf maar de waarheid ont dekken." (Wordt vervolgd.)' Hij sloeg den Jongen man onafgebroken gade om de uitwerking van zijn woorden waar te nemen, maar weer stond hij voor een verrassing. Beresford's ge laat bleef onbewogen. „Ik veronderstel dat ik het u had moeten zeggen, oom. Doch dat... dat is verbroken.' „Wat is er verbroken? Ik wist niet dat er iets aan de hand was tusschen jullie." Beresford glimlachte vaag. „Er bestond inderdaad ook niets ernstigs, en dat zal ook nimmer het geval wezen. Ik wasik heb me als een groote dwaas gedragen, maar dat kan nu niet meer gebeuren." „Je bedoelt zeker dat ze ie een blauwtje heeft, laten loopen?" vroeg de oude man. „Heb ie baar soms niettegenstaande mijn bevel alles verteld?" Er lag een sombere gloed in Beresford's oogen, ter wijl hij antwoordde. „Natuurlijk vertelde ik het haar, oom. Het blauwtje kwam evenwel van twee kanben. Ik heb niet het minste verlangen haar ooit weer te zien." „Je bent stapelgek," barstte de Admiraal los. „Je bent idioot. En ie hadt van dit alles nooit iets ge weten als je moeder bet op het laatste nippertje niet verteld had. Het lag nimmer in haar voornemen je er van op de hoogte te brengen. Ze had liever haar tong afgebeten dan het, ie te zeggen. Je han delt zoowel tegen haar als mijn wenschen Het was haar lvenstaak alles voor je verborgen te houden, en je vernielt nu opzettelijk alles, waarvoor zij gewaakt had. Je bent gek, stapelgek, zeg ik ie." Hij sprak de laatste woorden met een sterke stem door ETHEL M. DELL verheffing en de aderen van zijn voorhoofd zwollen dik op. Hij was overeind gekomen en stond vlak voor Beresford, een dreigende uitdrukking in de oogen. Er lag echter iets in de houding van den jongen man wat hem ineens tot kalmte bracht: een rust en waardigheid waaraan hij niet gewend was go weest, en die hij ook niet van hem kende. Hij kreeg daardoor zelf een zeker gevoel van minderwaardig heid en onmacht. Hij had het witte gelaat, dicht bij het zijne, kunnen slaan, doch hiermede zou hij niets bereikt hebben, behalve zich zelf volmaakt in het ongelijk te stellen. Hij zou geen weerstand hebben uitgelokt, en evenmin indruk hebben ge maakt. Op de een of andere wijze was Beresford na zijn moeder's dood gestegen'op den levensladder, en het bittere verdriet dat aan zijn hart knaagde ieek hem ongevoelig te maken voor gewone dingen. Beresford bleef hem recht aanzien en zei lang zaam: „Ik begrijp volkomen uw gezichtspunt, en het spijt me ontzettend dat dit niet het mijne is. Het heeft echter geenerlei nut er nog langer over te nraten, want we bekijken de feiten van verschil lende gezichtspunten. Maar dit eene kan ik u nog wel zeggen: Zelfs wanneer ik dacht dat het tegen haar wensch wa», dan zou ik nog gaan en doen wat ik me heb voorgenomen. Het is mijn taak. Er :s al teveel tenville van mii opgeofferd." „Danvervloekt nog aan toekun ie dan van jou kant ook geen opoffering doen?" brulde de Admiraal, zijn kalmte nu hcelemaal verliezend. ..Je staat me daar kalm te vertellen dat ie zelfs tegen de wenschen van ie moeder in zoudt hande lendus alle opofferingen welke ze voor je deed met de voeten wilt treden. Om nog niet eens over mezelf te spreken. Je vindt jezelf natuurlijk ver duiveld edel en hoogstaand, maar laat mij je dan maar zeggen dat ie een koppig, egoistisch exemplaar bent. Ga er maar mee door als ie durft. Gooi alles maar in de goot: opvoeding, stand enz. En dan kom je zelf ook in de modder terechtof in de ge vangenis. Dat ligt misschien meer in ie lijn. Waag het echter nooit bij mij om hulp te konrm, want ik heb met je afgedaan. Je bent van af dit oogen-

Schager Courant | 1935 | | pagina 5