Bond van Christelijke Scholen in Noordholland boven het IJ. RAAD VAN SCHAGEN. Salarissen gemeenteveldwachters. .Ark-maait DE HOBBY VAX DEN HOOGËN RAAD NIET VOLDOENDE GERESPECTEERD. Zoo men weet, heeft de Hooge Raad een bijzondere liefde voor den voorrang rechts, hoewel door autori teiten der motorsport daartegen als regel ernstige be denkingen wordt gekoesterd. In elk geval echter had de autobestuurder Pieter K. op 7 April te Alk maar op het Ritsevoort, hoek Oude Gracht, het ver keer van rechts geen voorrang verleend en was een aanrijding met den wielrijder H. C. Snijder het ge- volk. De heer Pieter K. wilde de zaak wel omdraaien, maar daarmede behaalde hij geen succes en werd f7.50 boete of 5 dagen opgelegd. De schade was door verzekering gedekt, dus daar over behoefde niemand zich meer druk te maken. Helloo. NOODLOTTIGE GEVOLGEN VAN EEN DRUKKE CONVERSATIE. MeJ. Jansje v. d. H., te Heiloo, behoeft zich abso luut niet in de duisternis te verbergen en het was dan ook aan een geanimeerde conversatie te dan ken, dat zij in den avond van 7 Mei vergat haar fiets lantaarn opnieuw te ontsteken, waarop een bekeuring volgde. De jongedame stond heden terecht en beweer de een waarschuwing meer op prijs te hebben gesteld, maar de politie is geen waarschuwingsapparaat en vormelijken majoor der Rijksveldwacht Steen was zulks heelemaal niet te verwachten. Misschien dat een jeugdig en galant agentje, wij zijn allemaal jong geweest niet waar? Maar hier was niets aan te doen en werd f2 boete of 2 dagen opgelegd. Bergen. NOG EEN TELEURGESTELD MAAGDELIJN. De slanke lS-jarige mej. Joh. de H., eveneens een Heiloosche schoone, had in den avond 'n dergelijk avontuurtje beleefd op den Bergerweg en trachtte nu den Kantonrechter te overtuigen, dat zij maar heel eventjes zonder licht had gefietst en verwachtte dat de Kantonrechter deze kleinigheid wel door de vin gers zou zien, toen mr. Tack f 4 boete of 4 dagen had gerequireerd. Maar hoewel sterk medevoelend met de misère van deze blonde delinquente, kon mr. Bocr- rigter toch al niet anders doen, dan ook hier tc ver- oordeelen tot f2.00 boete of 2 dagen. Oude Niedorp. ER SCHEEN NIKS VAN TE DEUGEN. De veehouder Simon L. uit Oude Niedorp had heel wat bezwaren ter tafel te brengen. Vooreerst heette hij alleen Simon en niet Simon Joseph, voorts was hij niet in 1914 maar in 1907 geboren en tenslotte was het onjuist, dat hij in den avond van 10 April te Oude Niedorp zonder licht zou hebben gefietst. Waar nu de dagvaarding dus met de opgave klopte als tang op varken, moest noodwendig aanhouding volgen, opdat de verbalisant de gewenschte opheldering zou kunnen geven. A.s. week voortzetting. DE FIRMA V. en D. IN VERZET TEGEN HET VONNIS TERZAKE OVERTREDING DER LOTERIJWET. Advocaat mr. Vroom concludeert tot vrij spraak van den Heer Seelen en ontslag van rechtsvervolging van den directeur en lid der Vennootschap M. A. W. Be- rendsen. Op den 26 April j.1. verschenen voor den Kanton rechter te Alkmaar de heer M. J. M. H. Seelen, ga- qualificeerd als adj.-directeur en den heer M. A. W: Berendsen, Directeur der firma Vroom en Dreesmar» te Alkmaar en Hoorn, verdacht zich te hebben schul dig gemaakt aan overtreding der Loterijwet. Er waren alstoen gedurende het tijdverloop van 22 November lot 5 December aan koopers zoowel als niet-koopers bonnen verkrijgbaar gesteld, waarbij verbonden een verloting van diverse voorwerpen, met het resultaat, dat verschillende gelukkige bezitters van een bon een prijs bekwamen. In verband rfiet een aanschrijving van het departe ment, dat nu eens in hoogste instantie wenseht te zien uitgemaakt, waaraan men zich met betrekking tot deze lotingen heeft te houden, werd ook in dit ge val proces-verbaal opgemaakt en de zaak voor den Kantonrechter gebracht. De Ambtenaar achtte hier een strafbare overtre ding aanwezig en requireerde na een uitvoerige toe lichting, daarbij bestreden door mr. Small, voor beide heeren elk f 100 boete of 50 dagen. De Kantonrechter wees op 3 Mei d.a.v. vonnis en veroordeelde de heeren ieder tot f40 boete of 10 dagen bij verstek. Tegen dit vonnis kwamen de veroordeelden in verzet, hetwelk heden werd behandeld. De heeren werden nu juridisch bijgestaan door mr. C. J. Vroom, advocaat te Amsterdam, die al aan stonds de aandacht vestigde op de omstandigheid dat de heer Seelen slechts in naam is adj.-directeur der firma. Hij maakt geen deel uit van de Directie, kon meer worden beschouwd als bedrijfsleider en zou dus behooren te worden vrijgesproken. Wat de heer Berendsen betrof, hier was de dag vaarding juist en werd dit erkend. Evenals op 26 April had het verhoor der getuigen plaats en waar wij zulks reeds in ons nummer van 27 April het verloop dezer zaak meer uitvoerig rele veerden, kunnen we hier kort zijn. Na het verhoor dezer getuigen, die verklaarden als op 26 April, kon al direct mr. Tack aan het woord komen, wiens requisitoir uiteraard al zeer weinig verschilde met zijn betoog op gemelden datum gehou den. Ook ditmaal achtte de ambtenaar bewezen, dat het was te doen geweest om het winkeldebiet te ver- grooten en koopers te lokken, zoodat de geheele lan- deling geacht kon zijn in strijd met de loterijwet. Wat den heer Seelen betrof, de ambtenaar -nam thans aan, dat hij niet de verantwoording droeg en hij dus behoorde te worden vrijgesproken. Met betrekking tot den heer Berendsen achtte mr. Tack het trouwens toegegeven feit bewezen en verzocht spreker den kantonrechter het te dien aan zien gewezen vonnis op de ontwikkelde gronden en middelen te bekrachtigen, evenwel met uitzondering van de opgelegde straf, die de ambtenaar gaarne be paald zag op f 100 boete subs. 50 dagen hecht Mr. Vroom hield daarop een uitvoerig pleidooi, waarin hij in de eerste plaats concludeerde tot vrij spraak van den heer Berendsen op grond van diens reeds aangegeven positie. Voorts ontkende pleiter, dat het hier betrof winst bejag, zooals duidelijk bleek uit de omstandigheid dat ook niet-koopers bonnen ontvingen en konden me dedingen naar de beschikbaar gestelde prijzen. Een direct economisch voordeel werd door de firma V. en D. allerminst beoogd. Het opzet was slechts reclame te maken. Pleiter citeerde verschillende arresten van den Hoogen Raad om de kracht van zijn betook te ver sterken en wees voorts op de voor de Blue Band on dernomen foto-reclame. Ook bracht pleiter ter sprake den IJdelen Griek Alcibiades (450 v. C.) die zijn kost bare windhond den staart liet afsnijden, om van zich te doen spreken, alleen dus om reclame te maken Tenslotte eindigde pleiter zijn met aandacht be luisterd betoog, met krachtig tegen te spreken, dat in casu sprake was van een stoffelijke prestatie, noch van eenig opzet direct economisch voordeel te willen behalen en beëindigde zijn pleidooi met te conclu- deeren vrijspraak voor den heer Seelen en ontslag van rechtsvervolging met betrekking tot den heer Be rendsen. Zooals vanzelf spreekt, bleef repliek niet uit en be toogde dc ambtenaar, dat het beroep op den Hoogen Raad door hem niet werd aanvaard, omdat de Hoo gen Raad met betrekking tot de loterij wel al zeer wankelbaar is. Als voorbeeld haalde spreker aan de bekende prikplank, die eerst strafbaar was, toen door den H. R. als niet, strafbaar werd verklaard en later toen men bemerkte dat het spaak liep, opnieuw werd verboden. Mr. Tack vermeende dat de Kantonrechter overi gens in zijn vonnis geheel los stond van rechterlijke uitspraken en persisteerde bij zijn requisitoir. Mr. Vroom merkte daarop nog op, dat de prik plank een speculatie was op de domheid van de deel nemers. De uitspraak werd bepaald op a.s. week. De uitspraak is dus bepaald op 24 Mei. De 22e Schooldag. Woensdag was het voor voorstanders van Chris telijk onderwijs een bijzondere dag. De 22ste school dag werd gehouden, en wel in het Noordhollands Koffiehuis alhier. Tegen half elf kwamen de bezoe kers uit alle richtingen naar de Laagzijde en als door den waarn. voorzitter, den heer J. ten Hoeve de vergadering wordt geopend, met het verzoek om te zingen Ps. 121 1 en 3, is de zaal zoo goed als geheel gevuld. Na het zingen heet hij de aanwezi gen welkom, en doet nog ecnige mededeelingen. De voorzitter van den bond, de heer Ringcrs, was door schoolzaken verhinderd aanwezig tc zijn. En kele berichten van verhindering waren ingekomen, o.a. van het Gem. Bestuur van Scnagen. Do voorzit ter richt een hartelijk woord van welkom tot den Inspecteur van het L. O. in deze inspectie, den heer J. J. Feringa. Hierna gaat hij voor in gebed en leest dan Jesaja 49 816. Na een inleidend woord over dit schriftgedeelte geeft hij het woord aan den referent Dr. J. Hoek. Ger. Pred. te Den Haag, die zal spreken over: Gezin en School. Op dit oogenblik komt een telegram bin ren van den heer Ringers met een hartelijke geluk wensch voor dezen Schooldag. Dr. Hoek begint zijn referaat met er op tc wijzen, dat dit geen nieuw onderwerp is. School on gezin hooren bij elkander, want de school gaat uit van de ouders, nl de le plaats moet deze gedachte levendig gehouden worden, en dit is vooral noodzakelijk voor de nieuwe generatie, die den schoolstrijd niet medegemaakt heeft. Er is een toestand van geestelij ke verarming gekomen en dit beteekent een practisch verlies. Dat is de fout van de liberalen geweest, dat ze het gezin uitgeschakeld hebben en de school aan den Staat overgeleverd. In de tweede plaats denkt ref. aan de gevolgen van de Wet 1920. Deze heeft grondwettelijk recht gebracht, maar aan deze wet was ook een groot nadeel verbonden. De banden tus schen ouders en school werden losser gemaakt. Hier bij brengt spr. in herinnering het le Unierapport van 1S95 en vooral de critiek van Dr. Kuiper. Hechte banden zijn losgemaakt, aan zedelijke en geestelijke veerkracht is ingeboet. Nu moet weer blijken, dat deze kracht uit den nood geboren wordt. Ook wil hij als 3e punt naar vo ren brengen de staatkundige bewegingen in Europa, waar de Staat opperste souverein wil wezen (fascis me en Nat. Socialisme) Dit is de reinste Staatsver- goeding en knechting onder den oppersten Staat, waarbij alles aan de eenheid wordt opgeofferd. Het gezin, boven alles, voor het kind; de ouders dragen de verantwoordelijkheid en die mogen ze niet op de school afschuiven. De school is de plaats waar zij laten onderwijzen, wat de ouders zelf niet afkun nen. Zij mogen bepalen de geest en het karakter van het onderwijs. Niet de overheid, noch de kerk. De school is geen verlengstuk van het gezin, maar een eigensoortig instituut» Dan gaat spr. dieper in op het onderscheid tus- schen gezin en school, in verband met onderwijs en opvoeding, waarna hij tot de vergaderden, als ouders en personeel der onderscheiden Chr. scholen vele practisc'ne opmerkingen richt betreffende de verhou ding tusschen gezin en school. Dit moet een harte lijke coöpei'atie zijn, aansluiting en geen tegenstel ling, een fiets, waarvan de twee wielen zuiver sporen. De onderwijzers mag niet enkel Staatsambtenaar zijn en de ouders behooren daadwerkelijke mede leven te toonen. Spr. wekt op tot bezoek der school vergaderingen en verheugt zich in de buitengewone belangstelling voor de ouderavonden. Ten slotte maakt spr. nog een practische opmer king en wei deze; dat.een zaak meer waarde voor een mensch heeft, naarmate hij er grootere offers voor moet brengen en eindigt met den wensch. dat de hand tusschen gezin en school onder Gods zegen voortdurend hechter moge worden. Na een aangenaam debat, dat hierop volgt, dankt de voorzitter uit. naam der vergadering, Dr. Hoek vcor referaat, en laat de vergadering zingen Ps. 103 7. Met dankgebed wordt gesloten. Als de vergadering 's middags om 2 uurwordt heropend, zijn alle plaatsen bezet. Gezongen wordt Ps. 89 7 en 8, voorgegaan in gëbed en daarna het woord gegeven aan den spreker van dezen middag. Dr. G. i'. van Itterson, die zal refereeren over het onderwerp: Gewetcnstucht? Ilij begint met eenige voorbeelden, om zijn onderwerp wat te verduidelij ken cn te belijnen. Daarna geeft hij 3 punten aan, die in het opschrift besloten liggen, le. leiding (tucht), 2e. leiddraad (geweten), 3e. leidtax Moge dit verslag enkele korte opmerkingen over dit zoo tecre onderwerp bevatten. De stelling: laat de Kinderen maar vanzelf opgroeien, zooals ze zijn, zou opgaan, indien wij allen zonder zonde waren. Tucht is niet alleen noodig voor ondeugende, maar ook en vooral voor dc goede kinderen. Spr. vergelijkt het geweten met een vat (in 't al gemeen genomen), dat gevuld moet worden, en wel met hei woord Gods. Het geweten alleen kan geen goede maatstaf zijn, waarbij spreker voorbeelden aanhaalt uit de heidenwereld, waar o.a. volgens hun geweten de koppensnellers, moeten volbrengen hun gruwelijk bedrijf. Dan bestrijdt hij, dat 'n onderwijzer neutraal kan zijn omdat 't fundament ontbreekt. Wil een mcnsch waarlijk voigeus zijn geweten te werk gaan, dan moet hij wedergeboren zijn en de stem van zijn ge weten toetsen aan het woord Gods. Enkele heeren nemen nog aan het debat doel en daarna wordt dezen schooldag besloten met het ziDgen van Ps. 68 10. We mogen terug zien op een zeer geslaagden dag, die naar een volgend jaar doet verlangen. HELDER F—SCHAGEN B 2—7. Er werd door het Schagen adsp. elftal bijzonder goed gespeeld. Het Helderelftal kon tegen een dergelijk spel niet op en verloor met 7—2. Jammer is dat Scha gen B door het medespelen van ongerechtigde spe lers in vorige wedstrijden verliespunten heeft gekre gen, anders waren ze zeker kampioen geworden. DIRKSHORN A—SCHAGEN COMB. 2—4. Een combinatie van adspiranten der v.v. Schagen trok naar Dirkshom. Ook daar zegevoerde gistermid dag geel-zwax*t. Het werd hier 4—2 voor Schagen. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op' Vrijdag 24 Mei 1935, des namiddags ten kwart over zeven ure. Punten van behandeling: 1. Mededeeling van den Voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen: Ged. Staten, verdaging beslissing raadsbesluit aankoop gedeelte „de Mient". Ged. Staten, goedkeuring wijziging verordening heffing straatbelasting. Ged. Staten, goedkeuring wijziging verordening heffing markt-, staan- cn waaggeld. Ged. Staten, goedkeuring verordening heffing op centen vermogensbelasting. Ged. Staten, goedkeuring verordening heffing op centen personeele belasting. Ged. Staten, goedkeuring besluit tot verkoop van bouwterrein Grondbedrijf. Ged. Staten, goedkeuring aankoop terrein Lutje- wallerweg. w Proces-verbaal kasopname Gemeente-Ontvanger. Verslag met balans, verlies- en winstrekening Woningbouwvereniging „Goed Wonen". Minister van Economische Zaken, goedkeuring verordening Winkelsluitingswet 1930. Rapport controle Grondbedrijf. Rapport controle Gas- en Eleclriciteitsbedrijf. Ged.. Staten betreffende aanvulling geldleenings- besluit f70.000.—. Verzoek Bond Ned. Brouwerijen betreffende maxi mum verloven A. Circulaire van den Commissaris der Koningin be treffende bezoldiging veldwachters. Ged. Staten, nota van opmerkingen begrooting 1935. Adres Bestuur R.K. Volksbond om verlaging van stroomprijs. Circulaire Nat. Crisiscomité betreffende extra steun aan werkloozen. Commissie van Uitvoering Vleeschkeuringsdienst om reductie op garantie gasverbruik. W. Schermer e.a., verzoek om bescherming tegen de zon op de biggenmarkt, 3. Benoeming leden Schattingscommisie. 4 Voorstel tot verkoop van terrein aan de haven aan de N.V. W. F. Stoel en Zoons Bouwmateriaal- bedrijf te Alkmaar. 5. Vaststelling suppletoire begrooting dienst 1934. 6. Reclame tegen aanslag in het vergunningsrecht. Naar aanleiding van de circulaire van den Com missaris van de Koningin, stellen B. en W. voor de jaarwedden der veldwachters met ingang van 1 Mei j.1. te bepalen als volgt: Jaarwedde f 1300f 1700, verhoogd met f 25.— voor het politiediploma respectievelijk f50 voor het politie- diploma met aanteekening, kindertoeslag f50— voor elk kind beneden den leeftijd van 18 jaar, rijwieltoe slag f30.—, benevens vrije uniformkleeding en schoeisel. Ten aanzien van de vergoeding ad f 100.voor kleeding, in bovenaangehaalde circulaire genoemd deel en B. en W. mede, dat zij er de voorkeur aan ge ven, de veldwachters vrije uniformkleeding en schoei- sen van gemeentewege te verstrekken, ter voorko ming van het geval, dat, de titularissen op bedoeld bedrag zullen trachten te besparen, hetgeen ten koste van de kleeding zou kunnen gaan. Wordt deze regeling aangenomen, dan zullen de jaarwedden van de gemeenteveldwachters bedragen: Jaarwedde Kindertoeslag Diploma Rijwiel Flapper f 1700.— f 200.— 25.— f 30.— Van Haren f 1700.— f 100.— f 50.— f 30.— f 1955.— f 1880.— De pensioensgrondslag zal bedragen respectievelijk f1925.en flS50.in verband waarmede het pen- sioensverhaal wordt bepaald op f 192.50 en f 185. Voor den veldwachter Flapper zal dan de jaarwedde netto bedragen f 1762.50 en voor Van Haren f 1695 Vóór deze regeling bedroeg de netto jaarwedde voor Flapper en voor Van Haren beiden f1784. ADRES VAN DEN R.K. VOLKSBOND OM VER LAGING VAN STROOMPRIJS. B. en W. adviseeren den Raad op dit verzoek niet in te gaan, gelet op de zoo juist vastgestelde begroo ting 1935, waarvan de cijfers zijn gebaseerd op de recognitie van het G.E.B. Daarin thans nog verande ring te brengen acht het College zeer ongewenscht. Eventueel zou het verzoek bij de behandeling der be grooting voor 1936 onder de oogen kunnen worden gezien. Zij stellen daarom voor adressant in dien zin te berichten. Verzoek van W. Schermer e.a. om be scherming tegen de zon op de biggen markt. Naar aanleiding van dit verzoek hebben Burge meester en Wethouders de eer den Raad voor te stellen de gevraagde bescherming tegen de zon op de biggenmarkt aan te brengen. Volgens raming van den Gemeente-Architect zullen de kosten be dragen f 175,Het College is van oordeel, dat, waar de aanvoer op de biggenmarkt den laatsten tijd toeneemt, de uitgave bovengenoemd alleszins gewettigd is. Voorstel tot verkoop van terrein aan de haven aan de N.V. W. F. Steel en Zoons Bouwmater laai bedrijf te Alkmaar. Onder overlegging van een teekening met de om trent de ondenverpelijke aangelegenheid gevoerde correspondentie stellen B. en W. den Raad voor een stuk grond, ter grootte van pkm. 1820 M2. aan de N.V. W. F. Stoel en Zoons' Bouwmateriaalbedrijf te Alkmaar te verkoopen voor de som van f 2000. REN- EN TOURVEREEN. „WEST-FRIESLAND." Zondag werd er weer danig op los getraind over een traject van 35 K.M. Klasse A: G. Zeeman 51 min. 5 sec., J. Smit 50 m. 25 s.; J. Manneveld 54 m. 1 s.; Bogers 54 m. 35 s. Klasse B: B. Beuving 53 m. 10 s., C. J. Kossen 53 m. 35 s.; J. de Boer 56 m. 40 s.; J. Visser 56 m.; G. H. Wit 55 m. 11 s.; J. Hendrikse 53 m. 47 s.; J. v. Eeke ren 54 m. 40 s., A. Ligthart 49 m. 55 s., J. Hussaarts 50 m. 49 s. Klasse C: G. Kugel 58 m. 37 s., v. d. Werff 54 m. 52 s., S. Visser 59 m. 50 s., P. Hoogland 58 m. 50 s., Jun. klasse: W. van Erp 69 min. 30 sec., P. Clarijs opgegeven; P. Hussaarts 60 min. 26 sec., P. Vogelaar 66 min. 30 sec., S. Smit 64 min. 35 sec. Zondag a.s. zal worden getraind voor een te hou- de klassementsrace over ongeveer 40 K.M. Vermoe delijk zal de volgende week een gelegenheid gevon den zijn dat de renners zich op de grasbaan kunnen bekwamen voor de komende grasbaanwedstrijden op den laatsten Zondag-van Schager kermis. TENNISSEN. Zondag heeft de Schager Lawn Tennisclub haar eerste overwinning behaald en wel op Koog Zaandijk II. De uitslag luidt als volgt: le. Dames-enkelspel: Mej. E. T. Igesz slaat mevr. Bus met 6—2; 6—0. 2e. Dames-enkelspel: Mej. C. Brondcr slaat Mej. A. Veenis met 4—6; 64; 6—3. Dames-dubbelspel: Mej. E. T. Igesz en Mej. A. Boontjes Cd. slaan mevr. Bns en mej. A. Veenis met 5—7; 6—3; 6—1. le. Gemengd dubbelspel: Mej. E. T. Igesz en Mr, Dr. J. A. E. Buiskool slaan Mevr. Bus en en Bus met 3-6; 6-1; 6—0. 2e. Gemengd dubbelspel: Mej. A. Boontjes Cd. en W. Mast verliezen van Mej. A. Veenis en Veenis met 2—6; 4—6. le. Heeren-enkelspel: Mr. Dr. J. A. E. Buiskool slaat Bus met 6—3; 63. 2e. Heeren-enkelspel: Chr. Nonnekes slaat Veenis met 6—1; 6—0. Heeren dubbelspel: Mr. Dr. J. A, E. Buiskool en Chr. Nonnekes slaan Bus en Veenis met 3—6; 6—3; 6—4. Schagen won dus 7 partijen tegen Koog Zaandijk 1. De einduitslag luidt dus 71 voor Schagen. OUDE NIEDORP ZWEMVEREENIGING „HET SKARPET". Op Vrijdagavond werd ten lokale van den heer Feijs een ledenvergadering gehouden van de zwem- vereeniging „Het Skarpet" alhier. De opkomst liet te wenschen over. De voorzitter, de heer F. Leek, opent de vergade ring en heet in het bijzonder welkom de heer Im mers, badmeester, die dezen avond een bespreking zal houden over het zwemmen in het algemeen. Voorts zegt spr., dat de voorgestelde vergrooting van het zwembad geen doorgang heeft gevonden, omdat Ged. Staten dit plan niet hebben goedgkeurd. -Het plan is hiermede echter geenszins van de baan. Een en ander moet nog nader worden besproken. Mis schien dat dit jaar de plannen kunnen worden uit gevoerd. Wat betreft de attracties, deelt de voorzitter mede, dat meer banden zullen worden aangeschaft, een rekstok zal worden aangebracht, enz. Dure din gen zullen echter niet worden aangeschaft. Het is beter hiermede te wachten tot het groote bad er is. De notulen worden hierna gelezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag, uitgebracht door de secreta resse, mej. Mallet, blijkt, dat het ledental in den loop van het jaar flink is gegroeid. Bedroeg dit oor spronkelijk 40, later is dit gestegen tot 128, In 1934 werden 2 ledenvergaderingen gehouden en 5 be stuursvergaderingen. Door den Voorzitter wordt dank gebracht aan mej. Mallet voor het samenstellen van dit verslag. Rekening en verantwoording. Van de Boerenleenbank werd opgenomen f300. D'e ontvangsten van de vereeniging bedroegen f 109. To taal alzoo f409. De uitgaven bedroegen f505.36, zoo dat het nadeelig saldo bedraagt f96.36. De voorzitter lirJit toe, dat het opgenomen bedrag ad f300 niet toereikend is geweest voor de inrich ting van het zwembad. Een brug moest worden ge maakt, een kleedhokje moest extra worden aange bracht en ook het baggeren heeft meer gekost, dan was geraamd. Hierdoor moest nog f 100 worden ge leend, hetwelk is geschied. Dit geld werd buiten de vergadering om geleend. Het bestuur meende deze leening gerust te kunnen sluiten, omdat het leden tal is gestegen, zoodat de rente en aflossing ruim schoots met de contributies konden worden betaald. B esta ur s ver ki ezing. Het aftredend bestuurslid, de heer Biersteker, wordt hierna herkozen. Zomeirplan, De voorzitter zegt, dat de opening dezen zomer zonder feest zal geschieden. Aan het eind van de maand Juni zal waarschijnlijk een zwemfeest wor den georganiseerd. Het fanfarecorps zal gevraagd worden voor opluistering te wilien medewerken., zoo dat het een mooie middag belooft te worden. Door middel van een advertentie zal bekendheid worden gegeven van deze opening. Rede van den heer Immers. De heer Immers hield hierna een interessante cau serie over het zwemmen in het algemeen. Het is spr. opgevallen, dat in de laatste jaren zooveel zwemba den, hetzij klein of groot, zijn geopend. Dit vindt spr. een verheugend feit. Het is echter een vreemd ver schijnsel, dat in een zoo waterrijk land als Nederland 80 van de bevolking niet kan zwemmen. Dat er echter in de laatste jaren verbetering is te bespeu ren, blijkt wel hieruit, dat de heer Immers in het eerste jaar, dat hij als badmeester in Schagen werk te, 50 personen heeft leeren zwemmen en bet tweede jaar 60 personen en in Nieuwe Niedorp in het eer ste jaar 80 personen. Spr. heeft voor het lesgeven een toestel uitgevon den, waarmede 3 personen tegelijk kunnen leeren zwemmen. Hierdoor is het mogelijk dat aan 12 per sonen per uur les kan worden gegeven. In circa 8 lessen kan men leeren zwemmen, en wel voor een zeer laag tarief. Het lesgeld bedraagt voor personen boven zestien jaar fl.50 en voor personen beneden 16 jaar f 1. Dat het noodzakelijk is dat men leert zwemmen blijkt wel hieruit, dat in 1929, 644 personen in Ne derland verdronken, doordat zij niet konden zwem- met In 1930 bedroeg dit aantal 625. in 1931 604, in 1932 504 en in 1933 602. Voorts pleit spr. voor verplicht zwemonderwijs op de scholen. Tevens is zwemmen een gezonde sport. De voorzitter brengt spr. dank voor zijn rede. Het zal voor deze vereeniging echter niet moge lijk zijn, dat de heer Immers op kosten van de kas van de vereeniging zal komen les geven. De deelne mers zullen deze kosten zelf moeten betalen. Ver volgens worden nog verschillende vragen aan den heer Immers gesteld, die naar genoegen worden be antwoord. Toetreding tof den K.N.Z.B. De voorzitter zegt, dat het bestuur dezer vereeni ging werd uitgenoodigd om een vergadering van de afd. Schagen te komen bijwonen, waar iemand van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond sprak. Het geheele Bestuur, met uitzondering van mej. Mallet, die was verhinderd, is hierbij tegenwoordig geweest. Hiervan werd een verslagje opgemaakt, het welk door mej. Mallet wordt voorgelezen. Het gevolg was, dat het Bestuur besloot aan de vergadering voor te stellen om tot dezen Bond toe te treden. Deze toe treding geschiedt uit sportief oogpunt. De kosten zullen voor het eerste jaar pl.m. f4.50 bedragen. Te vens b.eeft de toetreding nog verschillende voordee- len. Misschien zal hierdoor ook in deze gemeente een zwemwedstrijd worden gehouden. Met algemeene stemmen wordt tot toetreding besloten. Controle, De Voorzitter zegt. dat het vorig jaar mevr. Wit vich belangeloos heeft beschikbaar gesteld voor het houden van controle op de zwemmers en het schoonhouden van de kleedhokjes. zonder hiervoor eenige vergoeding te ontvangen. Mevr. Wit vraagt 'hans hiervoor echter een vergoeding van f 25.— per 'aar. Spr. vindt deze vergoeding billijk. Wanneer de vergoeding wordt verleend, zal mevr. Wit echter verplicht zijn om gedurende een uur na schooltijd) controle op de zwemmers te houden en zal zij do kleedhokjes moeten schoonhouden. Met algemeene stemmen wordt deze uitgave goedgevonden. Rondvraag. De heer Liefhebber merkt op, dat bij de duikplank veel modder ligt De Voorzitter zegt, dat deze mod der thans is uitgebaggerd. De heer De Wit zegt. dat het niet gewenscht. is, dat er eenden in het zwembad komen. De Voor zitter betwijfelt of hieraan veel zal kunnen worden veranderd, doch zal hierover met den eigenaar van de eenden in overleg treden. Mevr. Buddendorf vraagt of er geen regeling kan worden getroffen, met het uitkleeden, wanneer het bijzonder druk is, b.v. dat de jongens zich achter de rietmat uitkleeden. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6