Vleesriikeuriiigsdieiist. wmq emsffiuren Het Handboek 1935 der K N A C. DE FOSÉTIE DER DUITSCHE PERS. De oudste tweeling in Nederland 90 jaar. Chineezen-drama te Utrecht. Een oude straf die uitgezeten moet worden. 5000 K.G. buskruit in de lucht gevlogen. Brand aan boord. Vrachtauto verbrand. Vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst, in den Kring Barsinger- horn, op Maandag 20 Mei 1935, 's nam. 2 uur, ten kan tore van de inrichting. Aanwezig de volledige commissie. Voor Scliagcn, Zijpe, Wieringerwaard en Callantsoog, de plaatsver vangende .leden. Voorzitter opent met een woord van welkom, in liet bizonder aan den heer De Moor, welke als gast deze vergadering heeft willen bijwonen en spreekt zijn genoegen uit, dat ook de heer Klerk na zijn ongesteldheid wederom aanwezig kan zijn. De notulen van de vergadering van 21 Februari 1935 worden goedgekeurd. Als vertegenwoordiger van Winkel, in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer J. Koster, is benoemd de heer P. van Zoonen, wethouder. Voorzitter wenscht den heer Van Zoonen geluk met deze benoeming en lioopt op een prettige sa menwerking. De Federatie van Overheids- en andere destructoren heeft in een uitvoerig adres aan den Minister van Sociale Zaken den noodtoestand van de destructoj en /Uiteengezet. De Federatie hoopte, dat de destructoren zouden ^worden gesteund door een heffing op het diermeel. 'Voze hoop is evenwel vervlogen, nu door het crisis- (mcnpcclbesluit de heffing op het diermeel is be stemd voor steun aan de magere melkpoeder. Van den zijdelingschen steun, doordat de import met f 1.wordt belast, wordt weinig verwacht, daar een concurrcercnd artikel in den handel wordt ge bracht. Met de Directie, van den Wieringermecrpolder zal een regeling worden besproken voor het ophalen van de gestorven dieren. Met de Staatscommissie inzake het. destructie-we zen, heeft 15 Mei j.1. een bespreking plaats gehad ten kantore van de inrichting. Het rapport van het Bureau voor Verificatie over de controle op 13 Maart luidt gunstig, terwijl ook de halfjaarlijksche controle van 2 commissieleden geen aanleiding gaf tot bespreking. De Commissie besluit de controle van den dienst in den meest uitgebreiden zin op te dragen aan den heer J. J. de Vries, accountant tc Schagen. Aan de gemeenteraden van de aangesloten gemeen ten zal worden verzocht do verordening op de keur loonen te willen aanvullen met een heffing van keurloonen voor binnenlandsch export. Hierdoor zal liet mogelijk worden, dat tegen verlaagde keurloo non zal kunnen worden geslacht voor buiten den Kring. De Slagersvereeniging „Ons Belang", verzocht do Commissie om de inrichting niet meer beschikbaar 1e stellen voor gezonde slachtingen en om de invoer keuring in te trekken. Dc Commissie besluit aan het eerste verzoek te vol doen en het tweede verzoek af tc wijzen, daar de ba ten niet kunnen worden gemist en het waarschijnlijk ook het aantal slachtingen zou verminderen. Op voorstel van den heer J. van Zoonen zal met de aangrenzende gemeenten overleg worden gepleegd om het keurloon te verdoelen, indien voor een aan grenzende gemeente wordt geslacht, waardoor het samenslachten van 2 slagers in verschillende keu ringskringen wordt vergemakkelijkt. Het jaarverslag 1934 is in concept aan de leden toegezonden en wordt puntsgewijze behandeld. De heer J. van Zoonen acht het niet juist, dat do huiden van de afgekeurde dieren nagenoeg geheel aan dc inbrengers komen, nu de inrichting met een dergelijk groot verlies werkt. Ook vroeger werd voor een afgekeurd dier niets ontvangen, daar de op brengst van de huid noodig was om de kosteh vdh het slachten en begraven te dekken. Gevreesd wordt, dat, indien de huiden weer duur der worden, het onthuiden en ook het frauduleus slachten zal worden bevorderd en dat reeds een mi nimum grens is gesteld, doordat beneden f 0.50 niets wordt uitgekeerd. De heer Klaver deelt mede, dat in den Raad van Schagen een aanmerking is gemaakt over de hooga salarissen van directeur en secretaris-penningmees ter. Do gemaalde opmerkingen zullen bij de begroo ting voor 193G worden behandeld, waarna tot goed keuring van het jaarverslag wordt besloten. Bij den heer PI uister is een klacht ingekomen over het afhalen van een koe uit zijn gemeente. Na toelichting door den directeur oordeelt de com missie deze klacht ongegrond. De directeur brengt verslag uit van de vergade ring van de Federatie en de Vereeniging van Han delaren in Kunstmest en Veevoeder (V.K.V.1 met den Regeeringscommissaris Louwes ter bespreking van het Crisisdiermeelbesluit, waarbij werd aangedron gen op een krachtigen steun aan de binncnlandsche producenten van diermeel. Vervolgens brengt Voorzitter den heer De Moor dank voor hetgeen door hem voor den dienst is ge daan. De heer De Moor heeft vanaf de oprichting deel uitgemaakt van de commissie en zijn rustige, weloverwogen adviezen waren steeds een groote steun. De heer De Moor dankt voor deze woorden en voor de gelegenheid om persoonlijk afscheid te ne men van de commissie. Spr. is nooit 'n optimistisch voorstander van de inrichting geweest, daar hij de verliezen heeft voorzien. Hij meent evenwel, dat de hygiënische voordeelen opwegen tegen de lasten, als hij den toestand nagaat, zooals hij dien vroeger heeft gekend. Hierna volgt onder dankzegging sluiting. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 14—21 MEI 1935. Wijzigingen. Broek op L a n g e n d ij k: N.V. Eerste Hollandsche Groenten Export Mij. In liquidatie getreden. Den Helder: Joh. Darphorn, Breestraat 53, kruide nierswaren. Overgegaan aan: J. van Straaten. Wieringerwaard: N.V. Spoor-t ram weg Wierin- genSchagen. In liquidatie getreden. Zijpe: A. Blokker, Keinsmerbrug, fouragehandel en veekoopman. Benoeming procuratiehouder. De verordening van 24 April 1935. Berlijn, 21 Mei. Naar aanleiding van de veror dening van den voorzitter van de Rijksperskamer Amann van 24 April 1935, had de leider van het Rijksverband der Üuitsche pers VVciss een uitvoerig onderhoud met Amann, waarover thans een artikel in dc „Völkische Boebachter" is verschenen. Amann constateerde o.a. dat men in bepaalde kringen de beteekenis van de verordening trachtte ie verkleinen door haar voor te stellen als ingegeven uit financieele overwegingen, als hulpmaatregel voor de officieeie partijpers. Amann noemde deze bewering absurd, aangezien juist een door concur- lentieoverwegingen beheerschte krantenpolitiek zich niet ten doel zou kunnen stellen de gebeele Duitsche pers samen te smelten tot een gelijkberechtigde ge meenschap. Hij spreekt zich dan echter tegen door te verklaren.dat aangezien dit het doel der nieuwe perswetten is ten aanzien van de redacteuren, de ver ordening wei degelijk de bedoeling beeft alle goed willende krachten in het dagbladbedrijf het bereiken van dit doel mogelijk te maken. Wat het opheffen van de anonimiteit van het krantenkapilaal betreft, verklaarde .Amann. dat aan een A. G. of aan een G.m.B.H. ook niet-Duitsch ka pitaal kon deelnemen, of dat een dergelijke onder neming zelfs voor 100 procent met niet-Duitsch ka pitaal gedreven kon worden. Volk en lezers hadden het recht tc weten wie hun dagelijks over het leven der natie inlichtte en wie hen geestelijk beinvloed de. Beligieuse en ideëele motieven dienden dikwijls slechts als camouflage voor baatzuchtige zakelijke doeleinden. De pers inag hiervoor niet misbruikt worden. Tevens moet vermeden worden, dat niets met de pers uitstaande hebbende instellingen poli tieleen invloed op hun lezers door middel van kran ten kunnen uitoefenen. Het volk vei wacht van de dienaren dor kerk zielszorg, geen politiek. De ver ordening benadeelt of begunstigt eeen enkele con fessie en geen enke' geloof. Uit de heele doelstelling d$r verordening volgt, dat zij er naar streeft de kringen van dagbladuit gevers te beperken, waarbij men rekening houdt met dc tegenover andere landen zeer eigenaardige struc tuur van de Duitsche pers. Van de ongeveer 2800 dagbladen die yolgens Amann op het oogenblik nog verschijnen, vormen de dagbladen met een verkochte oplaag van hoogstens duizend stuks. 32.4% of 849 kranten. De bladen met een verkochte oplaag van 1000—3000 stuks vormen 36.3% of 950 kranten, de bladen met een verkochte oplaag van 30008000 stuks, vormen 19 of 506 bladen, de kranten met een verkochte oplaag van 800015000 stuks 4.9%, of 127 kranten, terwijl de bladen met een verkochte oplaag van meer dan 15000 stuks. 7.6% bedragen, of 191 dagbladen. De verordening kan slechts een sa neering van het krantenbedrijf beteekenen. Aan het slot van ziin onderhoud wees Amann er nogmaals op, dat alles wat in het buitenland over deze verordening was beweerd, laster was. die voor al was aangewakkerd door de pers der Duitsche emigranten, aangezien deze volgens hem den tijd za gen naderen, waarop ook in de landen, waar zii nog asylrecht hadden, dergelijke maatregelen zouden worden genomen, waardoor hun den bodem voor hun bestaan ontnomen zou worden. Vandaag zullen dë oudste tweelingen van Neder land, Cornelis en Hendrik van Harten, wonende in de buurtschap Blokland in de gemeente Mijdrecht, hun 90sten verjaardag vieren. De beide oudjes zijn nog kras en genieten een goe de gezondheid. Alleen is het sedert eenige jaren met hun gezichtsvermogen minder goed gesteld: zij zijn zoo goed als blind. Hendrik van Harten heeft op 17 April jl. zijn stemplicht nog vervuld: zijn broer kon wegens lichte ongesteldheid voor het eerst niet ter stembus trekken. Het zal den beiden oudjes, die altijd te Mijdrecht hebben gewoond, en die door landarbeid in hun be hoeften hebben voorzien, heden zeker niet aan be langstelling ontbreken. Het- gemeentebestuur zal hun een bezoek komen brengen., terwijl vele vereenigin- gen enz. haar opwachting zullen komen maken. Zijn landgenoot met een hakmes gedood en toen uit het dakraam gesprongen. In het Chineesche restaurant aan de Lichte Gaard te Utrecht, kregen twee inwonende Chineesche be dienden gisterenmorgen ruzie, voor zoover men kon nagaan, over sigaretten. Zij zijn daarbij tot een hand gemeen overgegaan, waarop de eene Chinees den ander met een hakmes heeft gedood. Het slachtof fer werd gevonden met een ingeslagen schedel en een diepe snede in den hals. De dader sprong na zijn daad uit het dakraam en werd dood opgenomen. Bij den val uit het raam kwam de man terecht op een jongedame, die juist op een rijwiel passeerde. Het meisje bekwam daarbij lichte verwondingen en is naar de Klinieken overge bracht. Parijs: Twee maanden geleden werd een boe renknecht te Vitré door de rechtbank te Rennes we gens brandstichting in de boerderij van zijn patroon veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Hierbij kwam aan het licht dat de man in 1917 uit zijn regi ment bij Verdun was gedeserteerd en naar Vitré was teruggekeerd, waar hij acht maanden rustig werk te, tot hij zich schuldig maakte aan een diefstal met geweldpleging en veroordeeld werd tot tien jaar dwangarbeid in Cayenne. De militaire autoriteiten eiscliten hem echter op en zonden hem terug naar hot front. Na den wapenstilstand werd hij overge plaatst naar een ander regiment en raakte zijn con- duitstaat. zoek, zoodat zijn straf vergeten werd er» over enkele maanden verjaard zou zijn geweest, als hij zich thans niet aan brandstichting had schuldig gemaakt. Na hot uitzitten van zijn gevangenisstraf zal hij voor tien jaar naar Cayenne worden overge bracht. Vijf dooden en zes zwaar gewonden. Buenos Aires: Nabij het dorp Ingeniero Jacobasci in het Rio Negro gebied, is een spoorweg wagon met 5000 K.G. buskruit in de lucht gevlogen. Vijf arbeiders werden gedood en zes zwaar gewond. De wagon, die deel uitmaakte van een transport trein, werd geheel vernield. De oorzaak van de ont ploffing is onbekend. De plaats van de ramp bood een verschrikkelijken aanblik. Op honderden meters afstand van de rails vond men stukken van den wa gon en deelen van uit elkaar gerukte menschelijke lichamen. te trekken, en een man van hem te maken. En het zal ie gelukken ook. Wel te rusten, en droom prettig." „Het is maar goed dat ik niet op ïou verliefd ben. vind ie ook niet?" vroeg Joan. ..Anders is het mo gelijk dat ie vleierijen me het hoofd op hol zouden brengen. Goedennacht, domoor. En droom prettig." Ze maakte haar hand uit de ziine los en keerde zich om. Niettemin had hij vaag het gevoel dat hii een bepaalde snaar in haar geraakt had, en onwil lekeurig vroeg hii zich af of ze in haar dapper hartje de beeltenis droeg van iemand die haar waar dig zou wezen. Lieve, Joan, op wier steun men on der alle omstandigheden kon rekenen. Hii kon zich niet herinneren na den dood van ziin dierbare moeder zóó rustig te hebben geslapen als dien nacht. Gelijk hii Sally gezegd had was hii er heilig van overtuigd geweest dat God hem verder zou leiden, en het gebeurde ook. Hii zou het doel dat hii zich voor oogen had gesteld, bereiken. Het vreemde van alles was evenwel dat hij zich nog geen seconde had afgevraagd welk type man zijn vader kon wezen. HOOFDSTUK IIL Het onbekende tegemoet. De heer Morton zat in ziin breeden leunstoel voor het bureau, en hii was werkelijk geheel van streek. De stoel tegenover hem waarop precies een iaar terug een ontslagen gevangene grimmig naar ziin voorstel had geluisterd werd nu door Beresford in beslag genomen. Deze was echter allerminst zenuwachtig, doch volmaakt zeker van zichzelf. „U kunt me tenminste een oppervlakkige beschrij ving van ziin uiterlijk geven." drong hii aan. „zoo- dat ik iets heb om me aan vast te houden. Ik moet hem toch aan het een of ander herkennen als ik hem zie." Hiertoe was de notaris evenwel niet in staat. Om te beginnen bezat hii geen bijster sterke verbeel dingskracht, noch de gave een bepaalden persoon te beschrijven. Daarenboven had hii het minder aangename gevoel dat hii in alle opzichten rekening moest houden met de wenschen van ziin ouden cliënt. Admiraal Vane-Trafford, die niet bepaald mak kelijk genoemd kon worden. Beresford had het niet onder stoelen of banken gestoken door zijn om uit huis te zijn verjaagd en hii wilde daaromtrent niet eens de meening van den notaris weten. Van ziin standpunt bekeken was dit feit niet te vermijden geweest, en dit was het eenige wat er van gezegd kon worden. Hij wilde nu maar Sinds 1932 geeft de K.N.A.C. ieder faar een hand boek uit. Dit steeds omvangrijker wordende boek werk (het telt niet minder dan MO bladzijden) blijft zich in de steeds stijgende belangstelling van auto rijdend Nederland verheugen. Dit is nu werkelijk een handboek in den waren zin des woords een vraagbaak op automobilistisch gebied, welke aan alle daaraan te stellen cische-n beantwoordt. De K.N.A.C.-leden, die dit boek ieder iaar gratis en franco ontvangen zouden het dan ook slechts noode willen missen. De talrijke verbeteringen, welke reeds het vorig jaar de voornaamste kenmerken vormden van het toen verschenen handboek hebben ook nu weer de basis gevormd voor de veranderingen, welke in de uitgave voor 1935 noodzakelijk waren. De kaarten der provincies en die van de platte gronden der steden met de doorgaande verbindin gen ziin alle weer geheel vernieuwd en tot het laatst toe bijgewerkt. Aanvullingen en verbeteringen bleken ook noodig in de opgaven der voor het publiek opengestelde 'andgoederen, de afstandstabellen voor Binnen- en Buitenland en bij vele andere hoofdstukken. De wijzigingen in Motor- en Rijwiel-Reglement en Beschikking, benevens de daarbij ingevoerde nieuwe verkeersborden ziin uitvoerig vermeld. Voor het eerst zijn in deze uitgave door middel van kaartjes de uren van openstelling der douane kantoren voor het voornaamste reisgebied van Europa vermeld, een aanvulling, welke door haar handigheid in een behoefte voorziet. Deze 'kaartjes ziin in kleurendruk uitgevoerd en door en uiterst practisch systeem kan de auto toerist, die op een gegeven moment, hetzij over dag of 's nachts de grens over wil. in één oogop slag zien, welke grenskantoren hem hierbii nog kun nen helpen en langs welke wegen hii op de snelste wijze het door hem uitgezochte grenskantoor kan bereiken. Het. is handig bedacht en vele automo bilisten zullen hierom reeds het handboek waar- deeren. Alles bijeen zal het Handboek 1935 weer een be trouwbare en veel geraadpleegde gids voor den automobilist ziin. Voor niet-leden der K.N.A.C. is dit Handboek verkrijgbaar tegen den prijs van f 4,50 per stuk. Van de grootste Fransche viiegboot. Parijs: Tengevolge van kortsluiting is Zondag brand ontstaan in den rechtervleugel van de bij Biss- carosse nabij Bordeaux voor anker liggende grootste Fransche viiegboot „Lieutenant Paris", die aanvanke lijk bestemd was voor den dienst op Zuid-Amerika, doch later zoo mogelijk voor Noord-Amerika gebruikt zou worden. Het vliegtuig zou gisteren proefvluchten maken voor den Franschen Minister voor dc Lucht vaart. Men wist uitbreiding van den brand te voorkomen en deze te beperken tot den rechtervleugel, die ech ter zoo goed als geheel vernield werd. Eveneens 90C9 Kg. spek vcibrand. Ermelo.- r— Gisternacht te omstreeks kwart, over drie is een groote vrachtauto, geladen met 9090 Kg. spek, ham en vet, op den Rijksstraatweg Ermelo- Putten even voorbij het blindengesticht „Zonne- heerd" door onbekende oorzaak in brand gevlogen. De chauffeur en de geleider wisten zich nog bijtijds in veiligheid te stellen, door uit de in volle vaart rij dende auto te springen. Zij bekwamen geen letsel. De auto, die uit Wolvega afkomstig is, is totaal ver brand. Niets dan een paar stukken ijzer zijn overge bleven. De tractor vloog na het. in brand geraken van de auto van den aanhangwagen af en reed het bosch in. De boomen daar ter plaatse zijn mede door het vuur geteisterd. MEISJE ONDER EEN VRACHTAUTO. In een ziekenhuis overleden. Op den spoorwegovergang nabii het station Sant poort is gisteravond het 11-iarig dochtertje van den heer v. d. Dreggen door een auto, welke met steencn beladen was, overreden. In zorgwekkenden toestand is het meisje naar het Diaconessenhuis tc Haar lem overleden. Don bestuurder van den vrachtwagen treft waarschijnlijk geen schuld. Hij reed zeer lang zaam, daar juist de boomen van den overweg geo pend waren. zoo gauw mogelijk op onderzoek uitgaan: dat was alles. De heer Morton had van zijn kant kleine bezwa ren willen oproepen, doch de jonge man had hier naar toch niet geluisterd. Evenals de verloren zoon hoewel om andere motieven dacht hii aan niets anders dan met spoed naar verre landen te reizen. Hij liet zich door Morton's stilzwijgen totaal niet van de wijs brengen. De oude man kon hem toch Im mers niet tegenhouden, daar hii het plan had elke penny van de erfenis welke zijn moeder hem ach terliet aan het voor oogen gestelde doel te besteden. Hij had de woede van den Admiraal getrotseerd, dus hii zou werkelijk nog wel andere dingen uit den weg ruimen. Het bleek hem duidelijk dat de notaris hem niet wilde helpen, maar wat kwam dit er per slot van rekening op aan. In ziin portefeuille stak een stukje papier dat Joan hem had overhandigd voordat hij vertrok en hierop was een zeker adres in Sydney vermeld. Dit feit deed alles veranderen. Niets of niemand kon hem nu nog langer hinderen. Weliswaar drong het ten volle tot hem door dat hij niet lang van het geld van zijn moeder kon bestaan, maar in ieder geval was het voldoende om.hem naar Australië te brengen en daarom ging het toch. Zonder twijfel zou hii daar wel werk kunnen vinden, want hii was be reid alles aan te pakken. Oh. nee. hii had allerminst angst voor de toekomst. Hii betrapte zich zelfs op de gedachte dat het 'wan hopige verdriet over den dood van zijn moeder bij oogenblikken op den achtergrond werd gedrongen bij het vooruitzicht het doel dat hii zich voor oogen had gesteld te zullen bereiken. Tegeliik leek het hom toe alsof hij thans ziin moeder beter begreep dan ooit vroeger het geval was geweest. Ook beschouwde hii ziin vader nu anders: hii zag hem niet meer als een ellendige uitgestootene. doch als een wezen dat hem tot op zekere hoogte toebehoorde... de man dien zijn moeder altijd had lief gehad. Het groote levensdoel was thans hem te vinden en on te heffen, en dit ver langen was sterker dan ziin gevoelens ten opzichte van Sallv. Want Sally was vooreerst buiten zijn hereik. doch zijn vaderhij had bijna het gevoel alsof zijn vader aan het andere einde van dc wereld op hem wachtte. Daarom nam hii ook geenerlei notitie van Mor ton's raad zijn tocht op te geven, en toen hii ten laatste het sombere kantoor verliet was hii eigenlijk al heelemaal vergeten om welk motief hij zich bij den notaris had aangemeld. (Wordt vervolgd.)* '41 „Iets wat mijn moeder ie dien avond vertelde voordat ik binnenkwam?" vroeg hii fluisterend. „Na tuurlijk moet ik dat weten, Joan." Weer aarzelde Joan even. en daarna begon ze te spreken. „Je moogt me geenerlei vragen stellen, want zoo als gezegd krijg je maar een enkel ding te hooren. Ik had het ie al eerder kunnen vertellen, maar ik hoopte dat je een andere oplossing zoudt vinden om een en ander te ontdekken. Je vader, Berry. is in 'Australië, en als je een zeker iemand, Newman genaamd, kunt vinden aan ccn adres in Sydney dat ik je zal geven, dan ben ie vermoedelijk op het rechte spoor." Beresford keek haar met de grootste verbazing aan. „Joan. Hoe weet je dat. allemaal?" Ze boog even met haar hoofdje. „Ik wist niet of ik je er van op de hoogte mocht brengen." „Je bent een heel aardig meisje," riep hij uit. „Je tmoet toch begrepen hebben, dat mijn moeder wilde dat ik het zou weten." „Dat is een andere kwestie." zei Joan. „Het werd tme in vertrouwen medegedeeld. Ik houd er niet va.n dingen te verraden, zelfs als ik weet dat het te mo- tiveeren valt." Hii begreep haar opvattingen en voelde dat het niet goed was verder te argumenteeren. „Natuurlijk zal het wel in orde wezen," zei hii. .£e wilde dat ik het zou weten. Wellicht had ze het im ::lf gezegd." Eensklaps kwam er een voch door éT ETHEL M. DELL tige glans in zijn oogeni „Dat ^bedoelde ze zeker toen ze jou vroeg mij te helpen." „Nee, ik geloof niet dat het daarom ging" zei Joan openhartig. „Laten we er echter liever niet meer over spreken, als je er niets op tegen hebt. Ik hoop goed gehandeld te hebben, dat is alles. Ik zal ie morgenochtend 't bewuste adres geven. En dan moet jij me beloven me te zeggen met welke boot ie ver trekt, enz. enz." „Dat spreekt vanzelf," zei hii lichtelijk verbaasd. „Ik zal je van alles op de hoogte houden. Je ver onderstelt toch zeker niet dat ik eensklaps in nevel zal verdwijnen?" „Oh. nee. Wel te rusten. Ik ga nu heusch weg!" Hii stond op en nam haar hand weer in de ziine. „Ik zal nooit vergeten wat ie voor me gedaan hebt. Joan." zei hij. „En het laatste wat ie me vertelde is eenigszins overweldigend. Ik wist wel dat ik op de een of andere manier een aanwijzing zou krij gen. doch had nimmer kunnen verwachten dat deze door iou zou komen." Er was een heescho klank In zijn stem en zijn vin gers hielden haar hand nog stevig omvat. „Ik deed het alleen omdat ik het moest doen." zei ze. „Ik heb nog nimmer iemands vertrouwen in me beschaamd gemaakt Je hebt alles nu zelf ver der in handen om een en ander tot een goed einde te brengen." „Dat zal gbeuren," zei hii. „God zegene je. Joan." Met een impulsief gebaar bracht hii haar hand aan zijn lippen. En ze liet zich dit meit een vagen glimlach wel gevallen. „Omdat ik Sally's zustor ben?" vroeg ze plagend. „Nee," antwoordde hij heftig. „Omdat ie je eigen stralende zelf bent. Groote goedheid, zou er wel één man op de heele wereld bestaan die iou waard was?" „Och. onzin," zei Joan. „Ik ben erg bang dat ik niet verliefd zou kunnen worden op het type-man dat iii bedoelt, beste iongen." „Daaraan heb ie gelijk. Het ligt geheel in fe litn den een of anderen armen duivel uit de moddei-

Schager Courant | 1935 | | pagina 6