Kantongerecht te Alkmaar. Bij de bespreking, hierover wordt gewezen op de kosten en op liet bezwaar dat de schippers dan weer moeilijker een ligplaats kunnen vinden. B. en W. zeggen evenwel nadere overweging toe. De heer Van Erp vraagt, of B. en W. verlaging van de marklgelden willen overwegen. Opgemerkt wordt, dat de tarieven hier niet hoo- ger zijn dan elders, maar aandacht zal er aan ge schonken worden. De heer Van Erp vraagt of 't juist is, dat na het •laatste besluit van den Raad van het P.'E.N., weer een schrijven is ingekomen over overname van het G.E.B. De Voorzitter wil zich daarover' in openbare ver gadering niet uitlaten. De lieer Van Erp heeft zich reeds eerder met den Burgemeester verstaan over de inrichting van het stembureau II een inrichting waardoor de leden van liet stembureau en ook de in het stemlokaal aanwe zige kiezers in staat bleken te zijn te constateeren hoe de zich in het stemhokje bevindende kiezer zija slem uitbracht. Spf. heeft daarover geen proces- verbaai doen opmaken,, maar heeft zich tot den Bur gemeester gewend, doch ontving bericht, dat de Voorzitter van het stembureau, de heer Blaauboer, ontkende dat de leden van het stembureau konden zien hoe de kiezer stemde. De Voorzitter geeft toe, dat bedoeld stemlokaal een allerakeligst benauwd hok is. Maar overigens moet spr. zich houden aan de verklaring van den heer Blaauboer. Spr. wijst er op, dat ook in de andere stemlokalen de kiezers in de Hokjes kunnen kijken. Voor het maken van proces-verbaal moet de heer Van Erp dan niet bij spr., maar bij den heer Blaau boer zijn. De heer Van Erp zegt, dit wel te weten, zijn in structies zijn in dat opzicht duidelijk genoeg. Opgemerkt wordt nog, dat het van den kiezer zelf afhangt of gezien kan worden hoe hij stemt. De heer Orsel informeert nog naar de cirulaire van den Minister omtrent huurverlaging door verlenging van den termijn voor de annuiteitcn, een maatregel die echter weer is ingetrokken en zal plaats maken voor een anderen maatregel Hierna sluiting. U,T de OMGEVING LANGEND IJ K De afd. Langcndijk van de Ned. Ver. tot afschaf fing van alcoh. dranken hield een ledenvergadering, waarin het overlijden herdacht werd van Mej. A. J. Wouda, die lange ^jaren het penningmeesterschap van deze afd. heeft vervuld. Medegedeeld werd dat de heer K. Bierman als af gevaardigde naar het Langendijker Drankweer Co mité was afgevaardigd, in de plaats van Mevr. de wed. A. Olie-Melling. In de vergadering van het co mité werd de heer Bierman tevens tot voorzitter ge- kozen. Besproken werd de Blauwe Week, welke Donder dag a.s. begint. Het is de bedoeling, dat een auto vanaf Oudkarspel door den geheelcn Langendijk gaat tot en met St. Pancras. Naar de sluitingsdemonstratie werden de heer en mevrouw Langereis afgevaardigd. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de al- gemeene vergadering der N.V. op 2 Juni a.s. te Am sterdam te houden. Afgevaardigd werd de heer Jb. Rutsen, plaatsvervanger de heer K. Bierman. Men besloot, deel te nemen aan de provinciale mee ting te Beverwijk. Surplusgelden Regeeringsbloembollen. Uit betrouwbare bron vernemen we, dat terug ge komen is op liet voornemen, waarmee reeds een be gin van uitvoering was gemaakt, n.1. om 60 pet. uit te betalen van de te vorderen surplusgelden voor re geeringsbloembollen: de volle 100 pet. zal worden uit betaald. Deze uitbetalingen zullen met dén grootsten spoed geschieden en kunnen binnen enkele dagen worden tegemoet gezien. Nog kan worden meegedeeld dat Plan-1935 zijn beslag heeft gekregen. Het zal spoedig worden bekend gemaakt, terwijl het zal gaan in de richting van garantieprijzen. Een en ander zal in de kringen der hollenkweekers met voldoening worden vernoa.ïn. Men verwacht dat de eerste aardappelen tegen half Juni aan de veilingen zullen worden aangevoerd Verleden jaar was het 21 Mei. NOORDSCHARWOUDE. Aanbesteding. Vrijdagmiddag werd door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Noordscharwoude in café Concordia aanbesteed, uitsluitend onder aannemers, leden van de Nederl. Herv. Kerk, het bouwen van een kerkge bouw met toren en consistorie. Het werk werd aan besteed op drie manieren te bouwen, n.1. I volgens het bestek, II van andere soort steen (geannuceerde Waalsteen) en III i.p.v. verglaasde pannen, blauwe pannen. Ingeschieven werd als volgt: I II III Heere en Zoon, IJmuiden 35165 J. Vroepop, Br. op Langendijk 32250 31650 31800 S. de Vries, Zaandam 31240 C. de Geus, Br. op Langendijk 31000 30380 30150 Fa. Komen, Zaandam 31000 C..Lodder, Nieuwe Niedorp 30600 29600 30400 J. Grin, Zaandam 30500 30000 30100 A. Zuidscherwoude, N.-Scharw. 30288 29796 29490 H. Klaasscn, Heemstede 29760 29580 29490 Fa. Boer en Pret, Aalsmeer 29756 29156 29431 J. Moeijes, Obdam 29400 K. van 't Veer, Assendelft 29250 28650 28925 J. den Das, Bergen 29000 28500 28600 Fa. Kaart, Enkhuizen 28935 28335 28710 P. Scheepsbouwer, Castricum 28568 27858 28331 Fa. Kroonenburg, Heiloo 28275 28045 28075 T. Abma, Enkhuizen 24109 23409 23909 Onderling Genoegen. De ren- en tourvereen. Onderling Genoegen hield Vrijdagavond een ledenvergadering in hotel Concor dia. Voorzitter de heer P. Nap. Toesteming was verleend een vaardigheidsrit te houden. Eenige mededeelingen werden gedaan over op de Alkmaarsche wielerbaan te houden onderlinge wed strijden door de verecnigingen voor hen, die anders niet aan open wedstrijden kunnen deelnemen. Van het gemeentebestuur was de toestemming ont vangen voor een te houden verloting ten bate van de veroen. Volgde bespreking van deze te houden verloting. De Schager leden kiezen of deelen. Hierna was aan de orde de bespreking van de le den in Schagcn, in verband met de nieuw opgerich te club te Schagen. Er zijn leden die ook lid zijn van de club te Schagen. De reglementen laten dit toe, maar men heeft er onaangename ondervindingen mee gehad. Do N.W.U. schrijft, dat deze leden moeten uit komen voor de vereeniging van welke zij licentie heb ben ontvangen. Het bestuur gevoelt er niet veel voor, dat deze personen van twee vereenigingen lid kunnen zijn. De heer Willemse meende, dat het geen bezwaar was om van twee vereenigingen lid te zijn. Spr. dacht dat de vereen, er geen nadeel van zou hebben. Voorzitter was het daarmee gedeeltelijk eens, wat- betreft de contributie. Met wedstrijden is bet iets anders. Na eenige besprekingen werd tot stemming overge gaan en besloot men met 13 tegen 3 stemmen en 1 blanco, de leden voor de kous te stellen bij welke vereeniging zij zich wenschen aan te sluiten. Bij de rondvraag informeerde de heer J. Lange- dijk naar de mogelijkheid van een te houden gras- baanwedstrijd, liefst voor de kermissen. Het bestuur had or wel al over gedacht en zal "bij de beide voetbalvereenigingen worden gevraagd naai de voorwaarden voor de terreinen. Naar aanleiding van den gehouden wedstrijd te gen D.O.K. werd den leider, den heer Renaud hulde gebracht. De volgende maand zal voor de A-klasse een be ker en voor de B-klasse een „zilveren wiel" worden verreden. Men besloot aan de clubkampioenschappen deel te nemen van de N.W.U. Deelnemers zullen zijn: Joh. Renaud, Jb. Kuiper, J. van Zijl en J. Langedijk, Van Wonderen en H. Quant. Daarna sluiting. OUDKARSPEL. In een broek genesteld. Dezer dagen kon men lezen, dat eigens een vogel zijn nest had gebouwd onder de spoorrails en daar heel bedaard op de eieren zat te broeden. In onze gemeente doet zich ook een eigenaardig geval voor, dat wel vermeldingswaard is. Een klein bruin zangvogeltje, aan de beschrijving, die men ons gaf, leek het. ons een winterkoninkje toe, heeft zijn nest gebouwd in... een broek. Bij mevr. de wed. Kos alhier, in een achter de woning staande schuur, hebben wij het nestje ge zien, gebouwd in een oude werkbroek, welke daar langen tijd had gehangen. Van mos en takjes is het samengesteld en heeft, den vorm van een ronden bal van circa 15 c.M. middellijn. Eenigen tijd geleden bemerkten de zoons van me vrouw Kos, dat er iets bijzonders aan de hand was in de schuur. Het begin van de nestbouw werd ont dekt. Men liet :t werk zijn gang gaan en heeft ex pres hot klecdingst.uk laten hangen en liet raampje laten openstaan. Langzamerhand werd het nestje voltooid en thans zijn cr jongen in. Hoeveel heeft men nog niet kunnen vaststellen tengevolge van de eigenaardigen vorm van het nest. Onze voetbalvereniging D.T.S is weer begonnen met haar wekelijkschn training onder deskundige leiding van den heer TTarfland van Alkmaar. Wij hopen dan ook, dat alle leden trouw aan de-ze nuttige training zullen deelnemen. Vrijdagavond vergaderde de onderlinge begrafenis- vereeniging „Helpt Elkander", ten huize van den heer C. Vis, alhier. Waarnemend voorzitter, de heer F. Moeijes Fz. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat het de be doeling der vereeniging is, op de goedkoopst moge lijke manier de begrafenissen voor leden en niet- leden uit te voeren. Het ledental is gelijk gebleven Er is een lid begraven, het eerste lid dat de vereeni ging door den dood is ontvallen. Van de familie was een dankbetuiging voor de goede verzorging ontvan gen. Opgemerkt werd dat de vereeniging twee jaar heeft, bestaan, waarin slechts 10 cent per lid is be taald. De rekening en verantwoording wees uit, dat de ontvangsten f31.95 waren geweest de uitgïven f 19.50, het batig saldo alzoo f 12.45. Kas en boeken werden in orde bevonden en werd op advies van den heer J. Deutekom, den penning meester décharge verleend. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd liet aftre dend bestuurslid do heer F. Moeijes Fz. met bijna algemeenc stemmen herkozen. Bij de rondvraag werden nog verschillende voor stellen gedaan. Ten aanzien van de kostenberekening voor begra fenissen besloot men na eenige bespreking, bij een bo grafenis in de dorpen aan den Langendijk, buiten Oudkarspel, f 0.50 per drager extra'te ber©kehen.-*Bu^ ten den Langendijk is bet f 1.per drager, extra.-. ZUIDSCHARWOUDE. Ons fanfarecorps Kunst na Arbeid, zal aan twee concoursen deelnemen, n.1. aan dat te Winkel vaiji den Westfrieschen Bond en aan het Nationaal con cours te Ouder-Amstel. TVIERINGEN Wieringen kent z'n Oliebollendag. Reeds eerder schreven wij, dat Wieringen een olie bollendag stond te wachten. Thans kent Wieringen zijn oliebollendag. Het damesbestuur van de Vereeniging „Huisverzor ging" heeft zeker een drukke dag gehad met de olie bollen-bakkerij. En niet minder druk hadden het de bezorgsters. Deze drukte is echter rijkelijk beloond, als men weet dat zeer velen heerlijk hebben gesmuld en dat de kas van „Huisverzorging" er op is vooruitgegaan. Een woord van hulde aan het volijverige bestuur is hier zeker op z'n plaats. Vrijdagmiddag j.1. 1 uur brak brand uit in een boerderij, staande te Stroe en het eigendom der fam Kinne aldaar. De laatste bewoners van het huis wa ren net eenige dagen voor den brand verhuisd, zoo dat het huis onbewoond was. Men vermoed dan ook dat kinderen welke er speelden, met vuur, de oor zaak zijn. De brandspuit van Hippolytushoef was spoedig ter plaatse. Dat dit publiek trok, spreekt als vanzelf. De boerderij bewoond door den heer Hinne, vatte ook vlam door de overwaaiende vonken, doch de brandweer kon hier erger voorkomen. Eenigen tijd later arriveerde ook de spuit van Den Oever, docli deze behoefde geen werk te doen. Verzekering dekt de schade. De heeren B. en L. te Westerland hebben op een twintigste lot dc f 100.000 gewonnen. Alzoo ruim f4200.—. Nog zoo kwaad niet in dezen ben'arden tijd CA LLA N T SOOrr Lezing Ds. van Wichen. Donderdag hield Ds. van Wichen, predikant te Julianadorp en consulent voor de Ned. Herv. Kerk te Callantsoog een causerie, geïllustreerd met licht beelden over: „Het Heilige Land". Het aantal belangstellenden was bedroevend klein; de aanwezigen hebben echter zeer genoten van de boeiende explicatie en de meerendeels fraaie lantaarnplaatjes. Een dameskoortie, o. 1. v. mevr. M. Breebaartv. d. Horst, verleende zijn medewerking door het zingen van een tweetal geestelijke liederen, terwijl de heer I. J. Schroevers voor de projectie zorg droeg. Een volgende maal verwachten wij voor der gelijke lezingen meer belangstelling. Zii zijn het ten volle waard. Z IJ PE Vervolgonderwijs. Donderdagavond vond te St. Maartensbrug een ge combineerde vergadering plaats van de verschillen de oudercommissies in de Zijpe. Met klem van redenen werd daar voor de weder invoering van het vervolgonderwijs gepleit, waartoe bij den gemeenteraad pogingen zullen worden aan gewend. Voorts werd van verschillende zijden ge wezen op de onvolkomenheid van het geneeskundig schooltoezicht, ST. MAARTENSBRUG. Voor rekening van den heer G. "Dekker Pz. zal een landhuis worden gebouwd. Het werk is opgedragen aan den heer D. de Leeuw Wz., aannemer alhier. DEN HELDER Het pantser van een kanon ramt een huis. Donderdagmorgen bewoog zich langs één der grach ten het transport van een pantser van een kanon. Het zware gewicht van dit onderdeel bracht zeer veel behendigheid voor het vervoer met zich. Dat een kleinigheid ernstige gevolgen kon hebben, wordt wel bewezen door het feit, dat, toen het pantser door een zeer nauwe doorgang moest en daarbij de voor wielen van het vervoermiddel over een kleine onef fenheid in den weg reed, de dissel van den wagen plotseling op zij schoot, het voertuig van richting veranderde cn een zijkant van het pantser in een huis drong, juist daar waar de voorgevel dc de zij muur samenkomen. Men zou een ware ruïne ver wachten, maar dat is nogal meegevallen. Toch is cr een schade van een. paar honderd gulden en wie dat moet betalen, zoekt nu de politie uit. WARM EN HUI ZEN Feestvergadering St. Jozefgezellenver. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen een fecstvergadering in het Patronaatsgebouw, ter gele genheid van de sluiting van het winterseizoen. De heer R. Mosch Dz. hield een geestdriftig ope ningswoord en heette de talrijke aanwezigen harte lijk welkom. Het jaarverslag werd uitgebracht door den heer P. Jonker Sz. en het financieel verslag door deD heer Lunler. Zes nieuwe léden werden op eenigszins plechtige wijze aangenomen. Dc vice-praeses, kapelaan Rosenhart, hield een kernachtige rede. Dc programma-punten werden afgewisseld door zang van de nog kort geleden opgerichte gemengde zangvereeniging en muziek van het strijkje Wiering- Lingerak. De tooneelclub „Adolf Kolping" voerde op het too- neélstukje „De Verdraaide Sectie". De organisatoren van dezen avond kunnen met ge noegen op dezen welgeslaagden avond terugzien. HOOGWOUD Ged. Staten dezer provincie hebben medegedeeld, dat zoowel de verordening op de heffing van hon denbelasting als de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting de Koninklijke goedkeu ring hebben verkregen. Voor de herhaalde oproeping voor de betrekking van hoofd der school aan de Kerkelaan hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. HEERHUGOWAARD Aan.de combinatie. Bot en Spierings (Ons streven) alhier werd vergunning verleend tot den bouw van 2 dubbele en een alleenstaand woonhuis, op het gedeelte van het voormalig sportveld, door die com binatie indertijd van do gemeente aangekocht. Kippendiefstal. Bij den heer J. B. aan den Rustonburgerweg wer den een veertigtal kippen ontvreemd. De dieven wa ren met overleg te w;erk gegaan, daar het pluimvee uit twee hokken was weggehaald, waardoor, of schoon de diefstal vermoedelijk in den nacht van den 22 op den 23 Mei is gepleegd, pas een dag daarna de ontdekking volgde. Vroege aardappelen. Het staat er in het algemeen met dc vroege aard appelenteelt in onze gemeente droef voor. Na de eerste groote afvriezing begin Mei, waaraan slechts .een heel enkel perceel ontkwam, volgde het koude weer met lichtere nachtvorsten, waardoor geen her stel van het geteisterde gewas intrad. Vórige week volgde opnieuw een nachtvorst, dié wederom het gewas op vele plaatsen zwart maakte. Enkelen zijn er dan ook toe overgegaan hun vel den om te ploegen. Naar we vernamen kreeg men dan vergunning tot den bouw van slaboonen. Als men bedenkt, dat in normale jaren om dezen tijd de aardappelvelden één groen kleed vormen, en men ziet nu de banen, dan begrijpt men dat de natuur dit jaar grooter beperking der opbrengst zal veroorzaken, dan welke regeeringsmaatregel ook. Ook van de winteraardappelen wordt niet veel gunstigs verwacht. Vele aardappelen zijn niet opge komen, hetwelk men zoowel aan de kwaliteit van de poters als. aan het ongunstige weer na het planten wijt. Dit verschijnsel wordt algemeen aangeduid met den term „onderzeeërs". Kolendamp-vergiftiging. Bejaard echtpaar door ingrijpen der bo venburen bijtijds gered. Door het lofwaardig ingrijpen van buren is gis teren, naar het „U. D." meldt, een beiaard echt paar, wonende in de F. C. Dondensstraat te Utrecht, aan een ernstig ongeluk ontsnapt. De bo venburen hoorden vroeg in den morgen een steunend geluid uit de woning van het echtpaar. Zij ver moedden onraad en waarschuwden de politie, die snel te plaatse was en met behulp der bovenburen zich achter een toegang tot het huis verschafte. Men trof er het echtpaar in bewuseloozen toestand aan als gevolg van een in het perceel hangende ko lendamp, ontstaan door een defect in dé verwar ming. Snel bracht men de bejaarde echtlieden over naar het Sint Antihoniusgasthuis. waar zii ter ob servatie bleven opgenomen, nadat zii uit hun be wusteloosheid waren bijgebracht. Men mag ver wachten, dat, wanneer zich geen complicaties voor doen. zii met den schrik vrii zullen komen, zoodat dank zii het snelle optreden der bovenburen, een ernstig ongeval is voorkomen. De aanvallen op den gulden. Antwoord van minister Ond op vragen van den heer Wijnkoop. Op vragen van den heer Wijnkoop betreffende de van regeeringswege te nemen maatregelen tegen pogingen op bank- en beursgobied om te geraken tot devaluatie van den gulden, heeft de minister van financiën geantwoord: De regeering heeft uiteraard kennis genomen van de aanvallen die de gulden eenigen tijd geleden te verduren heeft gehad. De middelen noodig voor het afslaan van dergelijke aanvallen staan, zooals reeds meermalen gebleken is, ten dienste van de Neder- landsche bank. Voor het nemen van bijzondere maatregelen van regeeringswege bestaat geen aanleiding. Twee Engelsche vliegtuigen verongelukt De beide bemanningen gered. Londen. Aan de Engelsche oostkust gingen Donderdag bij zware zee twee vliegbooten van de Britsche luchtvloot tengevolge van motordefect ver loren. De een moest tijdens manoeuvres aan de Humbel-monding een noodlanding doen en zonk bin nen korten tijd. De bemanning werd gered door een torpedojager, die zich in de nabiiheid bevond. De tweede moest eveneens op het water dalen en kon vier uur lang door een oorlogsschip op sleep touw worden genomen. De zware zee sloeg het aan stukken, zoodat het zonk. Ook de bemanning van dit vliegtuig werd gered. Overtreding der Loterijwet. De Alkmaarsche Kantonrechter heeft uit spraak gedaan in de dezer dagen opnieuw behandelde zaak van een overtreding van de loterijwet waarbij de firma Vroom en Drees- man was betrokken.. De heer W. Seelen werd vrijgesproken, de heer W. Berendzen veroordeeld tot f 25,— boete subs. 10 dagen hechtenis. Een internationale conferentie in Nederland? Britsch initiatief tot bespreking van Hitiers voorstellen. Londen: De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" schrijft, dat dc Britsche regeering van meening- is, dat de uitvoerige verklaring van I-Iitler zoo spoedig mogelijk dient te worden behan deld, in een conferentie van alle belanghebbende re geeringen. Te Londen is men van meening, dat dit de beste manier zou zijn om vast te stellen, ten aanzien van welke kwesties cn in hoeverre de weg vrij voor overeenkomsten is. Op het oogenblik heeft de gelegenheid ont- brokén om te bepalen waar, hoe en wanneer deze conferentie zal worden gehouden en men schijnt te overwegen, als plaats een stad in Nederland aan te wijzen. De aanstaande wijzigingen in het Engelsche kabi net oefenen onvermijdelijk invloed op het tijdstip, waarop Engeland aan een zoo belangrijke confereni tie kan deelnemen. De schrijver somt dan de ver schillende punten uit Hitler's rede op, die nadere toelichting cischen. De gebouwen van de Flora. Onderhandelingen over verkoop eni overplaatsing. De gebouwen vau de „Flora" worden thans afge broken. Van het1 grootste gedeelte staat nog niet vast, welke nieuwe bestemming ze zullen krijgen. De onderhandelingen zijn hieromtrent nog niet af- gcloopen. Het z.g. regeeringsgebouw is verkocht aan een firma te Amsterdam, die het op de terreinen van haar scheepstimmerwerf als kantoorgelxmw inrich ten wil. Het z.g. Volendam-bier-restaurant is reeds verkocht en zal naar de Zaanstreek verhuizen. Over dc kiosk wordt nog met verschillende vereenigin- geri onderhandeld. Het bloemen pal eis, het warenhuis en h et gebouw van de K.L.M. hebben nog ge'en bestemming gevon den. Vermoedelijk zal het bloemenpaleis moeten worden gesloopt, omdat men vreest dat daarvoor geen gegadigden zullen opdagen. Het. bestuur van do Nieuwe. 's-Gravenhaagsche IJsvereniging is eigenaargeworden van het groote restaurant. Het gebouw, dat een frontbreedte van 50 meter heeft en plaats biedt aan 450 bezoekers, zal wor den afgebroken en in zijn geheel zonder het ter ras op het terrein van de ijsbanen aan de Sport- laan in Den Haag weder worden opgesteld, om daar- te dienen als restaurant voor de iissportlief- hebbers en vermoedelijk ook als zomor-restaurant of theeschenk erij. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Doodelijk ongeluk op den Mathenesser- weg te Rotterdam. Op den Mathenesserweg te Rotterdam is gister middag te ongeveer vier uur een ernstig ongeluk: gebeurd. Een vijfjarig jongetje J. Scbotte uit de Hofstede straat stak achter een tram om den rijweg over en werd gegrepen door een uit de tegenovergestelde richting komenden tramwagen, die het iongetie te gen de' straat smakte, waarna het kind overreden werd door een vrachtauto. In bewusteloozen toe stand is het kind opgenomen en naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd, waar bii aan komst bleek, dat het reeds was overleden. DE TOESTAND IN DE BELGISCHE MIJNEN ONVERANDERD. In de streek van Charleroi is de toestand Vrij dag onveranderd gebleven. Eenige honderden mijn werkers, die nog aan den arbeid waren, hebben, zich bii de stakingsbeweging aangesloten. Er zijn thans, naar men verzekerd, ongeveer 19 a 20 dui zend stakers. Alles is rustig gebleven. Eenige arbeiders, die de mijnen weigerden te ver laten en zich in de mijnschachten hebben opge sloten, hebben Vrijdag het verzet opgegeven. Met spanning wachten de arbeiders op de resultaten van de bijeenkomst, welke Zaterdag te Brussel de rijks commissie voor de mijnindustrie houdt Barometerstand op Zaterdagmorgen S uur; 766 m.M". Temperatuur: 14,5 gr. C. is 49 gr. F. Wind: Oost. Verdere vooruitzichten: Mooi weer, wanner. Terlep's Likdoorntinctuur, verhoogt de levenslust bij 't uur. Prijs per flacon f0.35. *-» TERLEP'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN.

Schager Courant | 1935 | | pagina 10