RALIG tv. VóoxUüer zegt dat bij deze die verklaring dan is teruggenomen. De heer Dekker zegt dat het hem toelijkt dat de heer Kuiken spreekt over zaken, waarvan hij geen verstand hoeft, en dat hij naar voren brengt, wat door oen ander is voorgerekend. De heer Kuiken komt tegen een dergelijke verdacht making op en meent dat t wel aan den Voorzitter overgelaten kan worden, spr.'s voorstellen te beoor- deelen. De Voorzitter ontkent dat een medelid niet het recht heeft aanmerking te maken op wat een lid zegt en voorstelt. Het resultaat van de bespreking is dat de post ge handhaafd blijft. De lieer Van den Berg wil geen genoegen nemen met het door Ged. Staten vastgestelde bedrag voor verteringen cn presentiegeld leden stembureaux, n.1. in totaal f 4. Hoewel ook de overige leden het bedrag te laag vinden, acht men het toch niet gewenscht tegen de beslissing van Ged. Staten te protesteeren en de Voorzitter merkt op dat dergelijke beslissingen niet altijd van Ged. Staten zelf komen, maar van Den Ilaag. De heer Smit brengt ter sprake den toestand van liet politiewachtlokaal tc Van Ewijcksluis. De jeugd is reeds met afbraak bezig en spr. vindt het beter dat de gemeente het lokaal doet afbreken. De Voorzitter zegt overweging toe. De heer Kuiken wil den post subsidie politieschool te Schagen f 75 schrappen. De Voorzitter zegt dat dit wel een gedwongen uit gaaf kan worden genoemt, do Minister en ook de Commissaris wil het. De heer Smit heeft gelezen dat de school slecht wordt bezocht, doch de Voorzitter zegt dat dit niet slaat op de veldwachters uit onze gemeente. De heer Dekker heeft gehoord dat de politie on langs vingerafdrukken heeft moeten nemen, dat zij dit kon doen door het volgen van den cursus en dat zij zelfs het materiaal van de school gebruikt hebben. Het voorstel-Smit, tot schrapping, wordt verwor pen met 8 tegen 3 sternen. Voor stemden de lieeren Smit, Koorn cn Kuiken. Over lange en korte pijpen. In bespreking komt, in verband met dc hooge kosten van onderhoud, het verlangen van Ged. Staten om de lange kachelpijpen in de scholen te doen ver wijderen. In dat. geval zal er om een behoorlijke tem peratuur te behouden, harder gestookt moeten wor den en daarom acht de heer Dekker den uitgetrok ken post te laag. De heer Komen bepleit behoud van de lange kachelpijpen en het resultaat, van de bespreking is dat besloten wordt de lange pijpen te behouden, maar voor liet onderhoud f75.minder te ramen. De heer Kuiken wil den post kosten schoolbaden f340.schrappen, vooral omdat door de bijzondere scholen geen gebruik van deze gelegenheid wordt gemaakt, terwijl het voor de openbare scholen ver plichtend is. De Voorzitter stelt het nut van deze baden in het licht cn ook de heer Raven acht deze uitgaaf ge rechtvaardigd. De heer Koorn heeft er zich over verwonderd, dat voor voeding en kleeding kinderen slechts f 10.is uitgetrokken. Spr. wijst op een verslag van den schoolarts, waarin gewezen werd op wat er aan do scholen mankeerde. Spr. heeft straks ook gehoord hoe kinderen met droog brood naar school gingen en met het oog op gevaar voor ondervoeding van kin deren, acht spr. het beter den post kosten schoolba den tc bestemmen voor voeding en kleeding kin deren. Dc Voorzitter zegt, dat in onze gemeente geen on dervoede kinderen zijn. In het verslag van den school arts stond dat er 3 ondervoede kinderen waren cn spr. lieeft*,deir,dcrkter' t'oeiT'gevraagd-' waarom hij'dat in hel.verslag t.cn.u.z.onder. xlen..burgemeester er mee in kennis te stellen. Door den dokter werd toen ingelicht, dat het hier niet betrof ondervoeding door slechte voeding, maar ondervoeding voortkomen de uit het gestel van dc kinderen. Spr. kan deze toe lichting nog aanvullen met de mededeeling, dat door Het Witte Kruis 2 plaatsen werden aangeboden voor opname van kinderen clie aan ondervoeding leden, doch de gemeente had dergelijke kinderen niet. Het voorstel-Kuiken om den post kosten schoolba den te schrappen, wordt verworpen; voor stemden de heeren Koorn, Smit en Kuiken. T;a.v. den post voeding en kleeding kinderen, wordt den heer Koorn medegedeeld, dat indien noo dig, schoolpantoffels worden verstrekt. Dat er aan de bijdragen voor nijverheidsscholen niet. valt te toren, wordt opnieuw uiteengezet. De heer Kuiken wil de jaarwedde voor mej. Boe kei, verloskundige, van f900,— op f600.— brengén en oordeelt dat mcj. Boekei voor de verlossingen een te hooge belooning vraagt en zou willen dat die beloo ning niet hoogcr werd gesteld dan f5.Er zijn vrouwen die geen glas melk of een ei toe kunnen loopen en dat ze dan voor een verlossing nog f 12.60 moeten betalen, vindt spr. niet goed. De Voorzitter vindt f 12.50 in dezen tijd ook te hoog en spr. acht het gewenscht, dat mej. Boelcel con sideratie gebruikt. Maar waar langzamerhand steeds meer menschen zijn die niet in staat zijn om de be looning tc betalen, zullen de verlossingen meer en meer zonder belooning geschieden. En daarom ont raadt spr. de jaarwedde tot f600.— te verlagen. bleeke gelaat van den iongen man tegenover hem. en het was alsof hij hem nu op zijn beurt met iets van wantrouwen opnam. Hij verschoof zïiil pijp van den eenen hoek van zijn mond naar den anderen, voordat hii weer iets zei. „Cheverell? Chevercll? Cheverell is lang geleden gestorven." „Gestorven?" vroeg Boresford verschrikt. „Weet u dit wel zeker?" Newman keek hem nog steeds aan. en er kwam nu een nieuwsgierige uitdrukking in zijn oogen. Zijn pijp was opgerookt, dus hoefde hii hieraan ,voor het oogenblik geen verdere aandacht te schenken. „Ia," zei hij bedaard. „Hii stierf vóór het laatste schecrseizoon. Hii ging naar Wallaroo om daar een baantje te zoeken." „Maar waaraan is hij gestorven?" drong Beresford aan. „lfunnen we niet even naai' binnen gaan. en wilt u me misschien alles vertellen wat u bekend is?" vroeg hii smeekend. „Ja, dat kunnen we doen. Het is geen lang ver haal. De eenc man sterft ionger dan de andere." Hii keerde zich om en opende de deur. „Kom maar binnen." Beresford volgde hem door een donkere gang en evén later bestegen ze èen even donkere trap. Het geluid van een vrouwestem drong duidelijk tot hem door, 'n kribbige, scherpe stem, vermengd met kin dergeschrei. Ze hadden nu een portaal bereikt en even lated stak Newman den sleutel in het slot van een deur. Beresford betrad de armoedigste kamer die hii nog ooit in zijn bestaan gezien had. Hierin stond een bed. bedekt met een verscho ten bruine deken, een houten stoel met een kan delaar er op. een oud, half vermolmd kastie, een gebarsten spiegel en een wasebkom. Er lag geen mat of kleed op den grond en een der vensters was kapot.. „Ga zitten," zei Newman. „Niet op een stoel, maar óp het bed. Je kunt rooken als ie wilt." Beresford deed het werktuigelijk. De lucht van het gebraden vet maakte hem onpasselijk en de heele kamer scheen er van doortrokken te wezen. Hij haalda.de rook van zijn-cigaret diep in als kon hij de lucht hierdoor zuiveren. En terwijl hij rookte, dacht hij na over hetgeen hij zooeven gehoord had. Was De heer Komen geeft in overweging dat B. en W. toch wat letten op de tarieven van de verlos kundige cn haar er zoo noodig op wijzen, dat als die tarievén te hoog zijn, de gemeente haar jaarwedde kan verlagen. De heer Komen zegt dat nu wel van den eenen kant bezwaar is gemaakt tegen de werkverschaffing bij particulieren, maar spr. zou wel eens willen hoo ren hoe B. en W. over de zaak denken. De Voorzitter heeft het idéé dat het heel goed is geloopen. Dat er, zooals de heer Dekker zegt, ook werk uitgevoerd zal zijn dat anders even goed zou zijn gedaan, is niet precies te controleeren"; maar de regeling heeft toch wel degelijk tot werkverruiming geleid. De heer Komen: Dus de regeling heeft niet on gunstig gewerkt? De Voorzitter: Neen. Na enkele besprekingen wordt de begrooting vast gesteld. De werkloosheidsuitgaven voor 1935 worden ge raamd op f 130.000.cn gemeend wordt op een extra bijdrage uit het werkloosheids-subsidiefonds van f 11.700 aanspraak te kunnen maken. In de kosten der gemeentelijke huishouding zal een rijksbijdrage van f 15346.88 noodig zijn. De Voorzitter merkt op dat deze bijdrage niet noo dig zou zijn, wanneer er geen hertaxatie van de gronden van het grondbedrijf was voorgeschreven We zouden onszelf dan nog hebben kunnen redden. Maar Ged. Staten wenschten die hertaxatie en het is misschien wel beter zoo. De Bloembollenveiling. Aan de orde komen dan de voorstellen met betrek king tot de bloèmhollenveiling tc Breezand, voorstel Ion, die we in het vorig nummer uitvoerig hebben vermeld. De heer Kuiken is er voor dat alles zooveel mo gelijk in der minne wordt geschikt, maar hij wil ook dat de gemeente eischt dat de nieuwe N.V. zoo veel mogelijk aan haar verplichtingen voldoet. De ge meentc heeft tot nu nooit, een dubbeltje rente ontvan gen on er werd toch wel van do kraamcontracten enz. afgehouden. Dat de gemeente niet zelf de veiling exploiteert, vindt spr. goed bekeken door B. en W. De Voorzitter beeft alle hoop, dat; als de menschen nu zien boe deze zaak wordt geregeld, ze weer met hun bollen aan de veiling zullen komen. De beer Rezelman vraagt of de 34 leden die voor een gezamenlijk bedrag van f58 850 toetreden, dit vrijwillig hebben gedaan en of de andere leden e.- nu uit zijn. of dat ze lid blijven van de nieuwe ven nootschap. De heer Lubbert zegt, dat de goedwillige leden bij elkaar zijn gekomen en zich bereid hebben verklaard, naar draagkracht die som in 10 jaren te betalen. De liquidatie-commissie zal de andere leden achterna rijden. De heer Rezelman: Maar is het denkbaar dat in 10. jaren die 34 leden dat bedrag betalen. De Voorzitter: Ja, er zijn enkele menschen die ver moedelijk direct zullen betalen. De heer Koorn zou er ook niet voor zijn, dat het tot een slachting zou komen en spr. is blij dat de zaak zoo geregeld wordt. Spr. is altijd tegen het ver- leenen van die f 30.000 geweest cn hoopt nu maar dat er iets van terecht zal komen. Nadat nog enkele vragen, door den heer Smit zijn gesteld, wordt zonder hoofdelijke stemming overeen komstig dc voorstellen van B. en W. besloten en wordt daarbij tevens goedgevonden dat Notaris Koo- men te Wieringerwaard gedelegeerde voor de ge meente zal zijn. De roebelasting beteekent een debacle voor Breezand. Door den heer Smit werd de roebelasting ter spra ke gebracht en de heer Lubbert verklaarde dat deze roebelasting voor Breezand een debacle zou betee- kencn, want dat de kweekers te Breezand clan f 72000 zouden moeten betalen. Spr. deelde mede, hoe de in uitzicht gestelde soepelheid werd betracht en deelt een geval mede, waarbij iemand f 600 moest ont vangen, doch die f 600 met een in den vorm van roe belasting moest afstaan. Spr. verkocht zelf voor f 1000, kon dus f 600 (60 pet.) ontvangen, doch moest f 630 roebelasting betalen en de soepelheid bestond nu hierin dat. de nog resteerende f 30 later betaald mocht worden. De heer Koorn wijst er met nadruk op dat deze roe- belasting ook voor de middenstanders een groote slag beteekent. Immers zij verleenden crediet op de toezegging dat de regeering zou betalen. De heer Komen dringt er op aan dat B. cn W. deze geheele zaak met den Minister bespreken. Spr. vindt hot onbegrijpelijk dat dc. bloembollenteelt, een teelt, die vandaag den dag nog geld in het laadjc brengt, niet wordt gesteund. De heer Lubbert zegt dat men dit niet de regeering in de schoenen mag schuiven, want in de vergade ring te Lissc heeft Dr. Colijn gezegd: benoem 'n com missie, om de zaak uit tc wérken. i'".n die commissie oordeelde dat de bloembollenteelt de zaak zelf kon dragen. Het zijn dus dc eigen menschen, clie ons in de put hebben geholpen. Dc heer Komen zegt dat er echter in dien tusschen- tijd wel zooveel stemmen zijn opgegaan, L.T.B. bijv. is in December al begonnen dat men in Den Haog voldoénde op de hoogte kan worden geacht. Dc Voorzitter zegt toe, dat B. en W. zullen trachten verbetering in den toestand te krijgen. Bij de rondvraag wijst de heer Smit o.a. op den onvoldoenden toestand waarin de scholen te Bree zand en Kleinesluis zich bevinden en bepleit spr. be handeling van het rapport van den schoolarts. De Voorzitter zegt dat, het rapport zal circuleeren. Het bouwen van nieuwe scholen" hier en te Breezand behoorde tot de vrome wcnschen van den heer Dun en spr., maar voorloopig kan dat wel niet. Na een paar minder belangrijke opmerkingen van den heer Smit, volgde sluiting. ZONDAG 26 MEL HILVERSUM (301 M.) 8.55 VARA; 10.00 VPRO; 12.00 AVRO; 5.00 VARA; 8.0012.00 AVRO. 8.55 Gram.pl.; 9.00 Postduiven hor.; 9.05 Tuinbouwhaïfuur S. S. Lantinga; 9.30 Or gelspel J. Jong; 9.45 A. Pleysier; van Staat cn Mij.; 10.00 Solo-Mannenkwartet „Votum Nostrum"; 10.30 Kerkdienst uit de Rem. Kerk te Arnhem. 12.00 Klok kenspel en uurslag; 12.01 Filmpraatje L. J. Jordaan; 12.30 Omroeporkest olv. A. v. Raalte; 1.00 Grankpl.; I.15 Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.00 Boekbespre king; 2.30 Lili Kfaus (piano) en Simón* GóTcTberg (viool); 3.15 Omroeporkest ol.v. A. v. Réalte; 4.00 Tielsche Mannenzangvereen.; 4.20 AVRO-Decibels o. 1 ,v. E. Meenk; 4.45 Sportuitslagen en gram.pl.; 5.00 Orgelspel Q. MacLean; 5.45 Voetbalnieuws; 6.00 Vaz Dias; 6.10 „Brand", drama van Ibsen, Vara-tooneel, Vara-orkest; 8.00 Vaz Dias; 8.15 Operetteconcert door Omroepork. olv. Nico Treep; 9.15 W. Vogt: Het paard en zijn verhouding tot de haver; 9.30 Gram.pl.; 9.35 Concertgebouworkest olv. Prof. W. Mengelberg; 10.10 Gram.pl.; 10.15 Radio-journaal; 10.30 Avro-Decibels olv. E. Meenk; 11.00 Vaz Dias; 11.1012.00 Gram.pl. HUIZEN (1875 M.) 8.30 NCRV; 9.30 KRO; 5.00 NCRV; 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gram.pl.; 10.30 Hoogmis; II.30 Gram.pl.; 12.15 Orkestconcert, lezingen en gram. pl.; 2.50 Schlagermuziek; 3.20 Gram.pl.; 4.30 Zieken- halfuur; 5.00 Gram.pl.; 5.50 Kerkdienst uit Ned. Herv. Kerk te Voorburg; 7.45 Sport; 7.50 Causerie; 8.10 Vaz Dias; S.15 Schlagermuziek en gram.pl.; 9.30 Orkostconcert; 10.30 Vaz Dias;, gram.pl.; 10.40 11.00 Epiloog. DROITWICH (1500 M.) 12.50 Het Belfaster Omroeporkest olv. E. G. Brown 1.50 E. Pini's orkest; 2.35 Gram.pl.; 3.05 Het Harton Colliery orkest olv. Scoins; 3.50 J. H. Squire's Celeste Octet; 4.50 Kerkdienst voor de jeugd; 5.20 Lezing; 5.40 Trioconcert; 7.05 Lezingen; 7.35 Zang door En gel Lund; 8.20 R.K. Kerkdienst; 9.05 Liefdadigheids- oproep; 9.10 Ber.; 9.20 Trioconcert; 10.05 BBC-theater- orkest olv. J. Lewis; 11.05 Epiloog. hij er blij of bedroefd over? En wat stond hem nu verder te doen? Hij zag Newman aan, die weer in dezelfde hou ding tegen de slaapkamerdeur stond als kort tevo ren in de 9teeg. „Wilt u het me nu vertellen? Dat wil zéggen alles wat u weet," verzocht hij. Newman schoof van den eenen voet op den an deren. „Er valt bitter weinig te vertellen." merkte hii op. De man kwam hier ongeveer een jaar geleden en zocht naar een baantje. Hii kon echter niets krijgen en moest precies als wij doen door zoo nu en dan een baantje aan de haven op te snorren. En toen kreeg hij zoogenaamd een aanbieding uit Walla roo, ging er heen, liep er koorts op en stierf." „Wallaroo? Waar is dat?" vroeg Beresford. Newman keek hem aan. „Ergens in het Noorden. Er moet daar een goudmijn zitten en er zijn er al heel wat heengetrokken. Te veel al, want ér moes ten er niet meer bijkomen. Die toch gingen had den geen droog brood." Beresford rilde over zijn geheele lichaam. „Ze zul len hem toch niet van honger hebben laten omko men?" vroeg hij verschrikt. Newman 6clieen daarop niets te zeggen te hebben, en zijn stilzwijgen was verre van troostend. Zijn pijp scheen weer goed te trekken, dus werd een groot gedeelte van zijn belangstelling daaraan ge wijd. „Uwas toch zeker niet bij hem, toen hii stierf?" vroeg de jonge man eensklaps. „Nee, zei Newman, zijn pijp nog steeds bekijkend. „Kent u misschien iemand die wel bij hem was?" vervolgde Beresford. „Hoe kwam u het te weten?" „Een kennis van me vertelde het," zei Newman vaag. Beresford stond op. „Er moet toch iemand bestaan, die me meerdere inlichtingen kan geven," zei hij. „Hier zeker niet," zei Newman. „In orde. Dan zal ik naar Wallaroo trekken." En toen nam Newman zijn pijp uit zijn mond en ging recht voor hem staan. „Als ik u was zou ik dat niet doen, mijnheer," zei hij langzaam en dui delijk verstaanbaar. Beresford keek hem vol verbazing aan. „En waar om niet? Het is hier toch zeker een vrij land?" „Te vilj. Er zit eigenaardig gebroed in Wallaroo RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20, 8.20 on 11.20 Gram.pl,; 11.35 Orgelspel; 12.35 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Letombe; 2.35 Zang 5.20 Jean Ibos cn zijn orkest; 8.20 Radiotooneel; 10.55 Andolfi en zijn orkest. KALUNDBORG (1261 M.) 12.201.20 Omroeporkest olv. F. Mahler; 4.206.10 Harmonieconcert; olv. Hye Knudsen; 6.107.10 Koor- concert. olv. Lieberlcind; 8.20 Omroeporkest; 9.10 Gram.pl.; 9.20 Hoorspel; 9.35 Filmreportage; 9.45 Om roeporkest olv. Recsen; 10.35 Pianorecital; 11.05 12.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.20—8.20 I-Iavcnconcert; 10.20—10.50 Concert; 11.45 —12.10 Kwartetconcert; 12.202.50 Marineconcert uit Hamburg; 3,50-r-4.15 Raclio-Schrammelensemble; 4.20 6.2Ö Rijkszending; 7.207.50 Radiokwintet en Vo- caa*"Ti'io;-&20 Zie Deutschlandsendcr; 10.4012.20 Gev. programma. ROME (421 M.) 9.15 Gev. concert; 10.20 Concert. BRUSSEL (322 PP 484 M.) 322 M.: 10.20 Gram.pl.; 11.20 Concert; 12.20 Gram. pl.; 1.302.20 Salonorkest; 5.20 Concert; 6.20 Piano recital; 6.50 Gram.pl.; 7.35 Zang; 8.20 Omroeporkest; 10.30—12.20 Concert; 484 M.: 10.20 Concert; 11.20 Gram.pl.; 12.20 Salonorkest; 1.30—2.20 Gram.pl.; 5.20 Pop. concert; 6.30 Kamermuziek; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Salonorkest; 10.30—12.20 Concert. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) S.20 Gev. progr.; 10.20 Berichten; 10.40 Gev. progr. 11.20 Vroolijlc progr.; 12.20—1.15 Ad. Lutter's Orkest. MAANDAG 27 MEI. HILVERSUM (301 M.) Alg. progr. door de VARA. 8.00 Orgelspel C. Steyn; S.30 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Voordracht C. Rijken; 10.30 Schalmei olv. P. Renes; 10.45 Vervolg voordracht; 11.00 Dubbel X-En- sernble olv. C. Steyn; 11.30 Strijkorkest olv. E. Walis; 12.00 Gram.pl.; 12.30 Eddy Walis en zijn orkest; 1.15 2.00 De Notenkrakers olv. D. Wins; 2.15 Susan's Klein-Ensemble; 3.00 Voor de vrouw; 3.30 Susan's KI. Ens.; 4.30 Voor de kinderen; 500 Orvitropia olv. J. v.d. Horst; 6.00 De Barbier van Rossini, van Ros- sine; 6.30 P. Tiggers: De invloed van Rossini op de en vreemdelingen worden niet bepaald vriendelijk ontvangen. Beresford maakte een ongeduldig gebaar met zijn hand. „Oh, ik heb er zelf meer dan genoeg van. Ik ben niet bang voor die kerels. Waarom zouden ze het me bovendien lastig maken? Ik kom enkel maar onderzoeken op welke manier miin vader stierf." „Zoo, zoo, was hij ie vader?" Er kwam een klank van belangstelling in Newman's stem. Hii nam Beresford voor een kort oogenblik met onderzoeken de en tegelijk neerbuigende blikken op. „Ja. mijn vader." Hii was er zich niet van be wust een eenigszins uitdagende houding te hebben aangenomen. „Rupcrt Cheverell was miin vader. Ik ben hierheen gekomen om hem te zoekeai, cn ik moet nu alles weten." Newman had zich nu in zijn volle lengte opge richt. „Het lijkt me tijd verknoeien toe." zei hii on verschillig, „doch dat is uw zaak. Als ik in uw plaats was. dan ging ik maar regelrecht naar huis." „Waarom zou ik dat doen?" „Omdat u hem toch niet meer levend kunt ma ken," luidde het. nuchtere antwoord. „Ik ga nu." zei Beresford grimmig. .Het is even eens tijdverknoeicn nog langer hier te blijven praten." „Oh. gaat u weg?" Hii wekte den indruk alsof hii weer in ziin volle breedte voor de deur zou eaan staan, doch iets scheen hem daarvan te weerhouden. „En wat zul ie doen als ie daar eenmaal bent? Wallaroo is een hel Met wen wil ie ie daar in ver binding stellen?" „Dat kan ik nu nog niet zeggen. Dat ontdek ik wel als ik er eenmaal hen." Newman maakt 'n geluid dat niet bepaald van instemming getuigde. „En wat zul ie van de zaak terecht brengen? De mogelijkheid bestaat dat er daji twee doode Cheverell's inplaats van écn ziin. En wat bereik je er mee? Vertel me dat eens." „Dat moge de hemel weten." zei Beresford. Hoe tragisch het geval ook was. werkte die vreemdeling toch op Berrv's gevoel voor humor. Bovendien had hii zich ook niet onvriendelijk tegenover hem ge dragen in dit vreemde land. Onverschillig wat voor schooier hii ook mocht ziin. hii had zich op ziin manier heel hebbelijk gehouden. Hij zag hoe de vreemdeling peinzend naar den muur staarde, alsof luj over iets nadacht Europ. muziek; 7.10 J. dc Jager: Copernicus; 7.30 Voordracht Ad. Engers; 8.00 Herh. SOS-ber.; Vaz Dias; 8.10 De Flierefluiters olv. E. Walis; 9.1o „Nc- derl. Volkshumor (II)" mmv. Ad. Bouwmeester, Zon nekloppers; 10.00 Orvitropia olv. J. v.d. Horst; 10.4o Jazzmuziek: 11.0012.00 Gram.pl. HUIZEN (1875 M.) NCR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing cn meditatie; 8.15 Gram.-pl.: 9.00 Friesche causerie cn voordracht; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11.3012-00 en 12.15 Gram.pl.; 12.30 Orgelconcert J. Zwart; 2.00 Gram.pl., 2.35 Causerie A. J. Herwig; 3.15—3.4.0 Gram.- pl.; 4.00 Bijbellezing, zang en orgel; 5.00 Orgelspel F. Kloek; 6.00 Gram.pl.; 6.30 Vragenuur... 7.00 Ned. Chr. Pcrsbur. 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Holl. Kamermuz.ver.; 8.50 Causerie door Dr. R. J. Dam; 9.05 Gram.pl.; 9.15 Causerie Dr. J. Smit; 9.30 Kamer-orkest o.l.v. Karei Mengelberg; 10.10 Vaz Dias; 10.1511.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 11-50 Voor de scholen; 12.05 Orgelconcert R. H. Clifford Smith; 12.35 Gram.pl.; 1.20 BBC-Midlandorkest olv. L. Heward; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Gram.pl.; 3.55 Voor de scholen; 4.20 A. Collins (viola) en K. Coo- per (piano); 4.50 Orkestconcert olv. Collinson; 5.3o BBC-dansorkest olv. Henry Hall; 6.20 Berichten; 6.50 en 7.05 Lezingen; 7.25 Bach-concert; 7.50 Causerie; 8.20 Piano-recital C. Dixon; S.50 BBC-Symphonieor- kest olv. S. Koussevifczkv; 9.50 Berichten; 10.05 Vei* volg concert; 10.45 Het Parkington-kwintet; 11.35— 12.20 Charlie Kunz cn het Casani Club dansorkest RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Symphoniecohcert olv. Touche; 8.20 Kamermuziek; 10.55 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.202.20 Concert uit rest. Wivex; 3.505.50 Om roeporkest olv. Reesen; 8.20 Koorconcert olv. O. Ring S.50 Eerste acte van Wagner's Walküre olv. G. Hoe- berg; 10.40—11.20 Omroeporkest olv. Launy Gröndalil. KEULEN (456 M.) 6.20 en 7,20 Concert uit Frankfort; 12.20 Nedersaks Symphonïeorkest olv. O. E. v. Sosen; 2.352.50 Cem balo-recital; 4.20 Solistenconcert; 5.20 Sted. orkest Renischeid olv. Margraf; 9.05 Omroepkleinorkest olv. Eysoklt; 11.2012.20 Gram.pl. ROME (421 M.) 9.15 Concert doop Kamerorkest; BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 1.30—2.20 Omroeporkest olv. Gason; 6.20 Gram.pl.; 7.20 Zang; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Mannenkwartet; 9.20 Concert olv. Jongen en De Greef. Hierna tot 11.20 Gram.pl.; 484 Ml: 12.20 Omroeporkest olv. Gason; 1.302.20 5.20 en 6.35 Gram.pl.; 6.50 Kwintetconcert; 7.35 Gram. pl.; 8.20 Omroeporkest olv. Gason; 8.50 Cabaret; 9.35 Omroeporkest; 10.3011.20 Gram.pl.; DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 „Jocben und Mieke in St. Pauli", spel van Chr. D. Hahn; 9.30 Edw. Fischer's kamer-orkest; 10.20 en 10.40 Berichten; 11.05 Weerber.; 11.2012.20 A. Lut ter's dansorkest. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 23 Mei 1935 Hooge Prijzen 1000.— 372 6206 15982 4003993 5645 12877 15753 15992 19677 2003258 3555 6021 8060 8230 12693 100.— 466 741 2356 2537 323S 3280 4451 6193 6318 8508 10509 11309 11398 12866 13862 15138 15738 16467 19874 Prijzen van 70 73 116 290 335 339 395 432 497 504 786 836 871 927 960 1008 1013 1049 1219 1482 1593 1752 1801 1897 1937 2155 2191 2320 2343 2380 2478 2507 2755 2809 2872 2900 2920 3145 3181 3252 3391 3558 3637 3673 3725 3780 3860 3896 4362 4375 4458 4533 4625 4673 4699 4745 4876 4881 4921 49*2 5002 5088 5179 5217 5349 5516 5570 5693 5831 5853 5890 6029 6114 6132 6141 6147 6315 6385 6542 6560 6684 6730 6885 6921 6937 7021 7063 7179 7331 7378 7379 7396 7601 7631 7635 7692 7845 7951 8029 8100 8145 8169 8348 8418 8439 8456 8490 8630 8741 8751 8765 8768 8919 9180 9261 9370 9437 9460 9768 9775 9780 9781 9867 9910 9942 10244 10310 10388 10402 10420 10581 10594 10709 10798 10816 11392 11472 11479 11490 11744 11831 11897 11961 12042 12048 12078 12089 12256 12346 12461 12576 12649 12678 12690 12713 12774 13006 13011 13064 13071 13144 13191 13342 13406 13436 13548 13582 13763 13805 14066 14110 14294 14319 14556 14672 14690 14746 14759 14868 14914 14947 14971 15045 15163 15451 15507 15535 15540 15633 15725 15762 15786 15809 15817 15939 15967 16036 16158 16173 16266 16510 16565 16773 16892 16934 16977 16988 17021 17244 17364 17418 17439 17443 17621 17724 17779 17966 17982 18006 18158 18164 18238 18324 18334 18353 18399 18547 18555 18758 18775 18795 18905 19043 19046 19168 19233 19244 19344 19377 19381 19410 19413 19465 19430 19647 19864 19956 19997 20051 20280 20583 20617 20621 20737 20835 20877 „Kom maar niet met een voorstel." zei Beresford glimlachend. „Ik heb al een besluit genomen." „Er valt niet veel meer te zeereen, ionere man, als je met alle sreweld naar dat oorcl wilt trekken. Ik waarschuw ie echter noer eens dat het erekkewerk is, doch ie bent vermoedelijk te ionsr om ie aan mijn raad te storen. Het zal bitter weinig goed doen." „Kwaad evenmin," antwoordde Beresford. „Ik kan echter in geen geval teruggaan. Ik heb mijn sche pen achter me verbrand." „Dat is jammer," zei de ander. „Dit land is een uitgeknepen sinaasappelen van geenerlei nut voor een beginneling." „Ja, ik heb nu al gemerkt dat ze hier geen vreemdelingen moeten hebben. Voor het oogenblik kan ik me echter nog financieel redden, en intus- sohen kan ik eens rondkijken. Misschien vind ik dan toch nog wel een baantie." „Oh ben je .van plan hier te blijven?" vroeg Newman. Beresford aarzelde een kort oogenblik en daarna zei hii eerlijk, „Misschien zal ik in Wallaroo iets vinden." „En misschien ook wel niet." zei Newman. Be resford keek hem met een eenigszins spottende uit drukking in ziin oogen aan. „U is niet bepaald bemoedigend", zei hij. „Zeg nu maar eens wat er nrecies in uw brein omgaat Als u me nog raad wilt geven, doet u het dan gerust Zeg echter niet dat ik niet naar Wallaroo moet gaan. want dat gebeurt toch." „Dan heb ik nog maar een ding voor te stellen," zei de ander. „Miin raad is: doe het als ie moet, maai'neem mij met ie mee. Ik heb op het oogenblik geen baantie en een reis naar Wallaroo zou me geen kwaad doen. Je bent een nieuwe ka meraad voor me en ik ken verschillende iongens daaren zij kennen mij," voegde hii er veelbe- teekenend aan toe. „Ik hoef er niet voor betaald te worden: het is genoeg als je mijn reis op je neemt Zeg nu maar wat u wilt miin heer." Even wachtte hii om daarna te zeggen. „U kunt er op ingaan of miin aanbod weigeren, wat u zelf het beste vindt. U heeft echter geen haast. Dus denk goed na." (Wordt vervolgd.)"

Schager Courant | 1935 | | pagina 18