RAAD VAN SCHAGEN Zaterdag 25 Mei 1935. SCHAGER COURANT. Derde Blad. No. 9729 Vergadering van den Raad op Vrijdag 24 Mei 1935, des namiddags kwart over zeven uur. Voorzitter de heer J. Córnclisscn, burgemeester; secretaris de heer A. C. Roggeveen. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeeling. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: Ten aanzien van een vraag omtrent de wensche- lijkheid, de kermis in deze gemeente van S op 4 da gen te brengen, hebben B. en W. het oordeel gevraagd van de „Handeldrijvende en Industriëele Midden- standsvereeniging", de vereeniging „De Hanze" en de vereeniging „Algemeen Belang", alle alhier. Hierop is nog geen antwoord ontvangen. De heer Van Erp hoopt, dat als die antwoorden voor de eerstvolgende vergadering zullen zijn inge komen, het prac-advies van B. en W. niet zal zijn om de beslissing over te laten aan den nieuwen Raad, want spr. zou deze zaak graag voor 1936 afgehan deld willen zien. De Voorzitter meent, dat waar de nieuwe Raad den eersten Dinsdag in September wordt geïnstal leerd, er tijd genoeg is om dan deze zaak vroeg ge noeg te behandelen. De mogelijkheid bestaat boven dien, dat een deel van het college van B. en W. terugkomt en dat is doorkneed. De heer Van Nuland verwacht ook wel dat een deel van het college van B. en W. terugkomt, maar spr. acht deze zaak te ingrijpend om haar nog door het huidige raadscollege behandeld te zien. Ook de nieu we Raad kan nog vroeg genoeg eventueel beslui ten den kermisduur tot 4 dagen te beperken. De Vooorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak zullen bespreken. Ingekomen stukken. Ged. Staten zonden bericht: dat zij de beslissing over het raadsbesluit tot aan koop van een gedeelte van „De Mient" hebben ver daagd; dat zij goedkeurden het raadsbesluit tot wijziging van de verordening op de heffing van straatbelas ting; idem wijziging verordening op de heffing van markt-, staan- en waaggelden; idem verordening op de heffing van opcenten op de vermogensbelasting (40); idem verordening op de heffing van opcenten op de përsoneele belasting (160); goedkeuring raadsbesluit tot verkoop van bouw terrein aan den heer K. Roggeveen; idem aankoop grond voor verbetering van den Lutjewallerweg. Ingekomen is: Proces verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeent-ontvanger op 21 Maart 1935. De algemeene Arbeiderswoningbouwvereeniging „Goed Wonen", zond jaarverslag en balans en winst en'verliesrekening. Deze geeft een saldo aan van f88.67, waarvan f76.27 aan het reservefonds wordt toegevoegd en f 12.40 voor dividend-uitkccring wordt bestemd. De verordening op de WinkeïsliiitmgStfet '1930 heeft de Koninklijke goedkeuring verkregen. Door den accountant den heer J. J. de Vries, was rapport ingezonden inzake de controle op het grond bedrijf. De balans en winst- en verliesrekening 1934 sluit met een nadeelig saldo van f3989.7S, welk be drag overeenkomstig de verordening op de boek waarde der gronden wordt bijgeschreven en wel op het complex Heerenbosch f2773.78 en op het complex Raven f 1216. Van denzelfde kwam in een rapport inzake de con trole op de gemeente-gasfabriek en het G.E.B. De achterstand in de hoofdboekhouding bleek ingehaald. Het rapport vermeldt de resultaten, verkregen in het afgeloopen jaar, zoomede de vergelijking van de gas- afname in de jaren 1933 en 1934 enz., enz., bijzonder heden die wij in het nummer van Dinsdag j.1. me dedeelden. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Ged. Staten verzoeken aanvulling van het geldlee- ningsbesluit van f 70.000 en wel met de bepaling dat de gemeente zich het recht voorbehoudt, te allen tijde tot vervroegde algeheele of gedeeltelijke aflossing der leening over te gaan. B. en W. stellen den Raad voor hiertoe te beslui ten en bovendien in het besluit op te nemen de be paling, dat de gemeente zich verbindt desverlangd van het bedrag of het restant der leening obligatiën af te geven, zulks overeenkomstig de reeds vroeger door den Raad goedgekeurde voorwaarde. Aldus wordt besloten. Van den Bond van Nederlandsche Brouwerijen was een circulaire ingekomen, waarin wordt te ken nen gegeven, dat z.i. verlaging van het maximum van verloven A overbodig is en sociale en economische gevaren schept, en 2e. dat handhaving van het wet telijk gestelde maximum ongevaarlijk is, daar vol doende waarborgen tegen misstanden aanwezig zijn. Gelet op het raadsbesluit van 22 Maart j.1., stellen 33. en W. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Allen voor. In verband met een circulaire van den Commissa ris der Koningin stellen B. en W. voor de jaarwed den der veldwachters met ingang van 1 Mei j.1. te bepalen als volgt: jaarwedde f 1300—f 1700, plus f25. voor politie-diploma, resp. f50.voor idem met aan- teekening, kindertoeslag f50.—, rijwieltoeslag f30.—, benevens vrije uniform en schoeisel. Voor Flapper wordt de jaarwedde dan f1955.—, voor Van Haren f 1SS0.of na aftrek van pensioens- verhaal netto respectievelijk f 1752.50 en f1685. Vóór deze regeling bedroeg de netto-jaarwedde voor beiden fl7S4.— De heer Orsel verklaart zich niet met het voorstel te kunnen vereenigen. Toen spr. hoorde voorlezen over de door den Minister gewenschte aanpassing eerste jaar 10 tweede jaar 17 enz., toen dacht spr. dat het misschien nog zóó ver zou komen dat ze geld moeten toegeven. Spr. vindt die verlaging der salarissen fnuikend voor de tegenwoordige maat schappij, het vermindert de koopkracht en spr. deelt mede, dat. door salarisverlaging het spoorwegperso neel te Nijmegen f18000 minder ontving. Daarom acht spr. deze methode fnuikend. De heer Van Erp vindt het niet juist, dat de veld wachters niet zelf de kleeding kunnen koopen en daarvoor dan de f 100 ontvangen. Er blijkt z.i. uit, dat B. en W. niet het volle vertrouwen.hebben in de dienaren der gerechtigheid en z.i. kan het hoofd der politie evengoed heoordeelen of de veldwachters be hoorlijk gekleed zijn. De Voorzitter antwoordt den heer Orsel, dat het ook B. en W. spijt dat het met de salarissen dezen kant uitgaat, zij vinden het ook erg fnuikend voor de menschen zelf en voor de maatschappij. Maar men moet tot oen bezuiniging komen en de salaris sen van de gemeenteveldwachters dienen aan te sluiten bij die der rijksveldwachters. Spr. gelooft bo vendien dat men er niet veel tegenin te brengen heeft, want het wordt ons opgelegd. Spr. dacht dat de hoe ren Bakker en Orsel er tegenop zouden komen dat het oordeel van de organisatie niet was gevraagd. De heer Orsel: Dat zijn we wel gewend, daar den ken we niet eens meer aan. Wat de opmerking van den heer Van Erp betreft, zegt de Voorzitter, dat het hier altijd zoo is geweest dat de veldwachters vrij kleeding hadden. Het zou niet anders dan menschelijk zijn, dat, nu het sa laris wordt verlaagd, men oordeelt dat het pakje nog wel gedragen kan worden of gekeerd en dat zou spr. niet gewenscht vinden. Laat men dit aan het beleid van den burgemeester overlaten. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, te: gen stomden de heeren Bakker en Orsel. Van Ged. Staten was een nota van opmerkingen t.a.v. de begrooting voor 1935 ingekomen; aan enkele opmerkingen is voldaan, terwijl B. en W. op andere punten Ged. Staten nader inlichten. Door den R.-K. Volksbond, afdecling Schagen, wordt met het oog op den finantieelen toestand der ingezetenen aangedrongen op verlaging van den prijs voor electrischen stroom. B. en W. wijzen in hun prae-advies op de zoo juist vastgestelde begrooting 1935, waarvan de cijfers gebaseerd zijn op de recognitie van het G.E.B. Het college acht het zeer ongewenscht, daarin thans nog verandering te brengen. Eventueel zou het verzoek bij de behandeling der begrooting voor. 1936 onder de oogen kunnen worden gezien. Zij stellen daarom voor adressant in dien zin te berichten. Wordt goedgevonden. Extra steun aan werkloozen. In verband met de circulaire van het Nat. Crisis comité, stellen B. en W. voor, evenals vorig jaar, ook voor het jaar 1935, in samenwerking met het Plaat selijk Crisiscomité, extra steun aan werkloozen te verleenen, waarvoor een crediet wordt verzocht van f 159.60, berekend naar een gemiddelde van 76 werk loozen. Voorgesteld wordt ook nu weder de uitvoe ring der steunverleening op te dragen aan het Plaat selijk Crisiscomité. Aldus wordt besloten. Geen reductie. Door de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn, was ge vraagd reductie te willen toestaan- van de over 1933 en 1934 te betalen bedragen ad f7.24 en f64.91, we gens minder gasverbruik dan gegarandeerd was. Adressante wees daarbij op een grooter gebruik aan krachtstroom. In de vorige vergadering werd aan B. en W. ge vraagd hoeveel dan aan krachtstroom was verbruikt. B. en W. leggen nu de volgende opgaven betref fende dat stroomverbruik over: 1930 8584 k.w.u 1931 10589 1932 7817 1933 7882 1934 8670 Hierbij wordt opgemerkt, dat over het jaar 1934 aan de verwerkingsinrichting is terugbetaald een bedrag van f42.67 \V6gens minder verbruik dan het vastge stelde stroomverleden. Door B. en W. wordt ook nu weer voorgesteld de bedragen ad f7.24 en f64.91 terug te betalen. De heer Van Nuland zegt, door de overgelegde cij fers nog meer overtuigd te zijn, dat niet tot het ver leenen van reductie of tot teruggave van de bijdrage moet worden besloten. De cijfers hebben spr. buiten gewoon teleurgesteld, met uitzondering van het jaar 1934 is het verbruik teruggeloopen. Spr. wijst er voorts op, dat als aan het verzoek werd voldaan, andere aanvragen zouden kunnen komen en dan weldra de willekeur niet buitengesloten zou kunnen zijn. Maar bij spr. weegt de finantieele uit komst, nog zwaarder. Spr. becijfert dat door de Ver werkingsinrichting over 11 maanden in 1930 voor stroom en gas werd betaald f 1222, in 1933 f 11S3, in 1932 f9S9, in 1933 weer 100 gulden minder en in 1934, ondanks de meerdere afname, weer f20 minder. Spr. weet wel, dat dit het gevolg was van de verlaging van den stroom prijs, maar van die verlaging heeft niet ons bedrijf geprofiteerd, doch de verwerkings inrichting, immers de vermindering van de maxi male belasting moest clen gebruikers ten goede ko men. Er is vorig maal w.el gezegd, dat wij blij moeten zijn, dat de inrichting in onze gemeente staat, maar als het bedrijf elders was en van elders zijn stroom moest betrekken, dan zou het minder voordeelig uit zijn. Spr. is gebleken dat aan krachtstroom dan zou moeten worden betaald f649, bij ons f622, voor licht stroom elders f60, hier f48. De heer Van Erp zou het tegenover anderen er zijn er die zelfs een waarborgsom moesten storten zeer onbillijk vinden als aan het verzoek werd vol daan. De heer De Veer deelt mede, dat het meerdere verbruik in 1931 is ontstaan, doordat Alkmaar toetrad, en nu dat weer het geval is, is de stroom- afname in de eerste 4 maanden van 1935 3042 K.W., tegenover 1824 K.W. in 1934. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat in dit jaar weer even groote af name plaats vindt als in 1931. Spr. wijst er bovendien op, dat het verzoek inhoudt reductie te mogen ont vangen; B. en W. willen het volle pond betalen, maar er is ook een middenweg. De heer Stam is niet voor de geheele teruggave, maar wel voor een reductie van 50 De Voorzitter zegt, dat na het bekend zijn van de cijfers de meerderheid van B. en W. ook niet heel warm liep. Toch meenen B. en W. dat er wel eenige concessie mag worden verleend, tegenover een be drijf, waarvan het ons genoegen doet, dat het in Schagen is gevestigd. Wij hebben hier geen inrich ting van nijverheid en andere gemeenten zouden hap pig zijn het in haar gemeente te hebben. De heer Schoorl vindt het prettig dat er meer stroom wordt gebruikt, maar de stroomprijs is hieï: zeer gunstig en het bestuur der inrichting mag daar om blij zijn dat de inrichting niet elders staat. De meerdere stroomafname brengt dus voor het bedrijf meer voordeel mee. Het gaat hier om het gasver bruik, de reductie zou dus komen ten laste van het gasbedrijf en waar de vooruitzichten voor ons gasbe drijf zeer onzeker zijn, kan spr. geen vrijheid vinden zijn stem aan het voorstel van B'. en W. te geven. Bo vendien er is een overeenkomst op papier en we zouden tegenover anderen onvoorzichtig handelen, als we van de gemaakte overeenkomst afweken. Do heer Mr. Dr. Buiskool zegt, dat aan de eene zij de de Voorzitter de voordeelen voor de gemeente in de vestiging van de inrichting hier uiteen zet. ter wijl anderzijds gewezen wordt op de voordeelen die het bedrijf daarvan heeft. Spr. vraagt zich af of zoo langzamerhand die voordeelen voor de gemeente niet zouden verdwijnen, als alle mogelijke voordeelen worden prijsgegeven. Bovendien acht spr. het niet juist dat, waar het hier een gemeenschappelijke zaak is, de gemeente Schagen alleen de reductie zou betalen. Dat is een vreeselij.k royaal gebaar, maar t.a.v. ons gasbedrijf niet verstandig. Ook voor het schikkingsvoorstel van den heer Stam gevoelt spr. niet. De heer De Vries noemt het een zwak gedeelte van de redeneering van den heer Van Nuland, waar deze zegt dat in 1934 een vermeerdering aangeeft, maar dat daarom niet direct reductie behoeft te wor den gegeven. Maar de heele reductiegeschiedenis loopt juist over 1934. Nu we gelukkig die groei zien, nu achten B. en W. reden om de inrichting tegemoet te komen. Het is de eenigste industrie in onze ge meente en het is gewenscht die een kleinen steun in den rug te geven. De heer Van Nuland merkt op dat B. en W. zelf niet wisten hoe het verbruik in 1934 was, dat is van uit den raad gevraagd. De heer De Vries: Dat hadden wij voetstoots aan genomen. De heer Van Nuland acht het onverantwoord op de gegevens van andere ambtenaren af te gaan. Voor een mooi gebaar geeft' spr. niets, we moeten de be langen van de gemeente en die van ons bedrijf voor oogen houden. De heer Van Erp wijst er nog op dat het hier om een principe gaat en verbaast zich er over dat de heer De Veer ook wel met een gedeeltelijke teruggave accoord kan gaan. De heer Blaauboer zegt dat de inrichting reductie vroeg, doch B. en W. gcheele teruggave voorstellen. Tot stemming overgaande, wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 9 tegen 2 stemmen, die van de beide wethouders; het voorst el-Stam, reductie van 50 pet. wordt verworpen met 74 stemmen; voor stemden de heeren Blaauboer, De Veer, De Vries en Stam. De zon op de biggenmarkt. Door W. Schermerhorn e.a. wordt verzocht om be scherming tegen de zon op de biggenmarkt. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, wijzen op de toename van den aanvoer op de big genmarkt den laatsten tijd en deelen mede, dat vol gens raming van den gemeente-architect de kosten f 175.zullen bedragen. Nadat is geinformeerd hoe de bescherming zal wor den aangebracht, wie de deskundige voorlichting verstrekte en of de bescherming het geheele jaar zal worden aangebracht en we aan de perstafel deze vraag hoorden beantwoorden met „des winters krij gen ze een borstrok", werd conform het voorstel van B. en W. besloten. De aftredende leden der schattingscommissie, de heeren J. Cornelissen, P. A. Klaver, Jb. Schoorl Jz. en J. Bregman, worden als zoodanig herbenoemd. Bij de eerste stemming was op verschillende stem briefjes onvoldoende aangegeven de naam van den heer Jb. Schoorl en de heer Mr. Dr. Buiskool had dan ook bezwaar dat werd aangenomen dat bedoeld werd den aftredende. Het gevolg was dat een tweede vrije stemming voor de vacature Jb. Schoorl Jz. werd ge houden met als uitslag: Jb. Schoorl Jz. 5,J.Schoorl Een zeer ernstige uit slaande brand, waarvan de vlammen op lo mij len afstand te zien wa ren, verwoestte Don derdag en complex ge bouwen in Salisbury road te Londen. Twaalf motorspuiten en bijna honderd brandweerlie den namen deel aan het blusschingswerk. Hoofdpijn, Kiespijn. £Uatomn°,S; pijnen to verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Pz. 5 en blanco 1 stem. De volgende stemming gaf tot uitslag dat de heer Jb. Schoorl Jz. werd benoemd met 6 stemmen, 5 op den heer J. Schoorl Pz. De heer Schoorl verklaarde dat hij geen invloed op de stemming had willen uitoefenen, maar een cventueele benoeming zou hij niet hebben aangeno men, omdat hij deze functie niet gewenscht acht met het oog^op zijn positie. De heer Van Erp zegt dat ook hij geen invloed op- de stemming wilde uitoefenen, maar anders zou hij de stemmers op den heer J. Schoorl Pz. op dit feit hebben gewezen. Verkoop haventerrein. B. en W. stellen voor aan de N.V. W. F. Stoel en Zoon's Bouwmaterialcnbedrijf te Alkmaar een per ceel terrein aan de haven te verkoopen voor f200(L De grootte van het perceel is ongeveer 1820 M2. De heer Schoorl vraagt of er ook nog aanvragen van één of meer ingezetenen zijn ingekomen en zoo ja, of daarmee onderhandelingen hebben plaats ge had; prijzen gevraagd of geboden zijn. De Voorzitter wil de vraag wel beantwoorden, maar dan in comité. De raad gaat in comité. Na ongeveer drie kwartier wordt de vergadering heropend. De heer Mr. Dr. Buiskool brengt B. en W. hulde voor hun voortvarendheid om te trachten gronden van het haventerrein kwijt te raken. Maar om 2 re denen acht spr. het niet gewenscht, om in dit spe-' ciale geval, op de aanvrage in te gaan. In de eerste plaats ómdat de aanvraagster het terrein wil bestem men tot opslagterrein en dat dus uitgesloten wordt- op dit terrein een vreemde industrie te vestigen, en in de tweede plaats, er is nog geen spade in den grond gestoken en het is dus moeilijk te beoordeelen: of de prijs die B. en W. willen bedingen in overeen stemming is met de werkelijke waarde van de gron den, zooals die zal zijn als straks alles klaar is. Spr. zou daarom de beslissing op deze aanvrage willen verdagen. De heer Bakker acht den prijs aannemelijk en om' het schip aan varen te krijgen zal hij met genoegen: zijn stem aan het voorstel van B. en W. geven. De heer De Veer heeft er bezwaren tegen dat dit terrein tot opslagplaats wordt bestemd, het is 1/7 deel van de uit te geven grond én spr. zou het be-< ter vinden den grond te verhuren, in erfpacht uit te geven. De heer Van Erp had gaarne een hoogeren prijs bedongen willen zien, maar is bereid met het voorstel van B. en W. mee te gaan. Wat de opmerking over de werkelijke waarde betreft, toen het Heerenbosch in explo'tatie werd gebracht, was ook de waarde van dien grond niet bekend. Door den lageren conjunc tuur was de raad later gedwongen den prijs te ver lagen. Het is niet onmogelijk dat dit straks ook het geval met het haventerx-ein is, dat weet men niet.. De practijk zal leeren wat de waarde is. Maar na openbare aanbieding is deze aanvrage ingekomen' en als nu toch iemand wil koopen, gaat men niet zeggen: ja, we weten eigenlijk den prijs nog niet;, goed, je moet nog wat wachten. Ook de heer Schoorl acht het niet gewenscht thans reeds te verkoopen, we kunnen ons nog geen goede; voorstelling maken van de belangen die wij daar straks zullen hebben en spr. kan zich er niet meé vereenigen deze speciale grond voor opslagplaats uit te geven. Voor onze gemeente is het meer voordeel als terrein wordt uitgegeven voor industrieele doel-.. einden. Bovendien vindt spr. de geboden koopsom zeer laag. De heer Stam zegt dat B. en W. op aandrang van den raad gepubliceerd hebben dat de grond beschik-; baar was; er is nu een kooper en alhoewel spr. den prijs niet hoog vindt, zal spr. met het voorstel van B. en W. accoord gaan. De heer De Veer zegt dat er te geringschattend ge sproken is over de bestemming tot opslagplaats. Dat er 1800 meter terrein gevraagd wordt, wijst er op dat er eenige plannen zijn, en die zullen onze gemeente ten goede komen. Voor vestiging van industrie is dit terrein bovendien wegens zijn opdiepte niet bijzon der geschikt. Hier zal een nieuwe zaak worden geves-: tigd en spr. hoopt daarom dat de raad in meerder heid het voorstel van B. en W. zal aannemen. De heer Van Erp wijst er op dat bij andere havens ook ettelijke viei-kante meters als opslagplaats ge bruikt worden. Spr. noemt het een bewijs van slech te koopmanschap als men zelf begint te twijfelen aan de waarde en men bevreesd is in den nek te zullen worden gekeken. Het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 4 stemmen aangenomen, tegen stemden de heeren Mr.. Dr. Buiskool, De Veer, Schoorl en Van Nuland. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting dienst 1934. De heer Schooi'1 constateert met genoegen dat de posten ziekenverpleging en kosten onderhouden be- lioeftigen met f 2000 en f 1000 konden worden vermin- derd; daaruit blijkt dat de begx-ootingscommissie goed gezien heeft dat het een betere richting uitging. De rondvraag. De heer Bakker zegt, dat de S.D.A.P. nogal eens wordt gehouden voor revolutïonnaii*, en geen ach ting voor het gezag te hebben. Spr.'s partij heeft ech ter het gezag hoog gehouden toen B. en W. verzoch ten voor de verkiezingen niet te plakken. Katholie ken en N.S.B. hebben zich daaraan niet gehouden en spr. geeft de verzekering dat het nu in zijn partij moeilijk zal vallen hun menschen tot de orde te houden. Er was ook geplakt op gebouwen waarvoor geen toestemming was verleend. De Voorzitter stemt volkomen met deze woorden in. Spi\ heeft een brief geschreven aan de R.K. kies1 vereeniging, hij gelooft dat de N.S.B. het gedaan heeft, nadat de Katholieken het hadden gedaan. Voor de gemeenteraadsverkiezing is opnieuw het verzoek gedaan; later is verzocht voor iedere partij een bord beschikbaar te stellen. Aan dit verzoek zullen B. ev W. voldoen. Spr. vindt dat B. en W. die behande ling niet verdienden en zegt er zijn afkeuring over te hebben uitgesproken, dat de borden niet schoon waren toen ze geplaatst werden. De heer Stam verklaart, dat de R.K. kiesvereeni- ging besloten heeft niet te zullen plakken en dat het. geplakte voor rekening van de kiesvereeniging zal worden verwijderd. De heer Bakker geeft de verzekering dat dan ook zijn partij niet zal plakken. De heer Van Ex*p informeert naar een adres van de bewoners van de Bierkade, over het maken van uitgangen naar den weg, als dfe Loetsloot wordt ge dempt. De Voorzitter licht toe, dat het adres gericht was aan B. en W., niet aan den Raad. Aanvankelijk was het de bedoeling dat een ijzeren hek met poort zou worden geplaatst voor de perceelen Van der Woude en Rotterdamsche Bankvëreeniging en één grootore poort voor doorgang van de andere bewoners van de Bierkade. Aan het verzoek om voor elk perceel een toegangshek te plaatsen zal nu echter worden voldaan; het hek zal echter voor rekening van den bewoner zijn en aan adressanten is bericht, dat zij zich met een adres tot den Raad moeten richten om de Bierkade aan den openbaren weg te doen ont trekken. De heer Van Erp bepleit het dempen van de Loet- sloot uit te breiden tot aan de trambrug en wel mei het oog op het verkeer. 6o0 k.w.u. 444 490 211 199

Schager Courant | 1935 | | pagina 9