Weinig bemoedigende rede van Motor rijdt op kinderen in Noodweer in Mexico. KIJKED is KO0PEI1 lij CL0ECK Het duin brandt Brand in Hotel Bellevue. V+D+~Partijraadi Relletjes te Parijs „Wees toch voorzichtig mot vuur!" Nog meer doodelijke verkeers-ongevallen over Marchant Maandag 27 Mei 1935. Postrekening No. 23330 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Vrijdags. Bij Inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkoraend nummer geplaatst. Uitgave der N.V. v.h. P. Trapman Co., Schagen. 8 PAGINA'S. 78ste Jaargang. No. 9730 Int. Telef. No. 20 Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno inbegrepen. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Noodlottig motor-ongeval bij Driehuizen. Met 80 K.M.-vaart op een troep kin deren ingereden. Jongentje gedood; vier zwaar gewonden. Driehuizen: Gistermiddag omstreeks 1 uur heeft op den Hagelingerweg te Driehui zen bij Velzen een ernstig motorongeval plaats gehad, waarbij een persoon werd ge dood, terwijl de motorrijder en zijn duo-rijd ster benevens nog twee anderen ernstig wer den gewond. Ter hoogte van het Missie-huis kwam uit de rich ting Velzen met een vaart van pl.m. 80 K.M. per uur een motorrijder de heer Jacobs uit IJmuiden,. met zijn vrouw als duo-passagiere den Hagelinger weg afgereden. De weg maakt daar een bocht en ver moedelijk doordat de motorrijder te veel vaart had verloor hij de macht over zijn machine. Hij kon zijn motor niet meer op den weg houden en met onver minderde snelheid reed hij-op een groep kinderen in. Deze kinderen waren alle leden van de afdeeling Santpoort van den Nederlandschen Arbeiders Sport bond, dié van deze wandeling huiswaarts keerden. De gevolgen van deze aanrijding waren ontzettend. Het eerste slachtoffer, dat door den motor werd gegrepen was de leider Handgraaf. Deze werd tegen den grond gesmakt, welk lot ook het tienjarig jon getje J. C. Oosterwaal trof. Tenslotte viel een zeven jarig jongetje H. M. Schon als slachtoffer, waarna de motor zelf tegen den grond sloeg, met het gevolg dat berijder en duo-passagiere eraf geworpen werden. Niet minder dan vijf personen lagen op dat mo ment dus zwaar gewond op den weg. Van de dichtstbijzijnde politiepost werd dadelijk een brigadier gehaald, die maatregelen nam, noodig om hulp aan de slachtoffers te verleenen. Inmiddels kwamen twee doktoren en het Roode Kruis uit IJmuiden aan, die verdere hulp verleenden. De héér Handgraaf en het knaapje Oosterwaal wer den met een ziekenauto naar het Antonius-Zieken- huis te IJmuiden vervoerd, terwijl de andere slacht offers daarheen werden gebracht met particuliere automobielen. Tijdens het transport is het jongetje Oosterwaal overleden. De toestand van de andere slachtoffers Is hoogst érnstig. Nog eenige nadere bijzonderheden. Omtrent het ernstige ongeluk vernemen wij nader, 'dat dit geschiedde op den Hagelingerweg, tegenover den ingang van de begraafplaats „Westerveld". Het motorrijwiel kwam eerst in aanrijding met den leider van de groep jongens en meisjes, den heer Hand graaf, vervolgens botste het tegen het jongetje Ooster waal en daarna werd het zevenjarig meisje getrof fen. Men mag van geluk spreken, dat het motorrij wiel toen tegen een boom botste en aldus tot stil stand kwam, want anders zouden ongetwijfeld nog verscheidene andere kinderen zijn geraakt. Zeer spoedig was een viertal doktoren, o.a. de geneesheer directeur van het St. Antonius Ziekenhuis te IJmui den, dokter v. d. Veld, ter plaatse, voor het verleenen van de eerste hulp. Wat den toestand van dé vier in het ziekenhuis opgenomen slachtoffers betreft, vernamen wij Zon dagnacht, dat de heeren Jacobs en Handgraaf er nog zeer ernstig aan toe waren. Beiden hadden een zeer ernstige hersenschudding en een schedelbasisfrac- tuur bekomen en verkeerden buiten bewustzijn. Me vrouw Jacobs had slechts een aantal uitwendige ver wondingen bekomen en haar toestand was vrij goed te noemen. Dit was eveneens het geval met het meis je Schoon, dat een vrij ernstige hersenschudding en eenige brandwonden had opgeloopen. Grove onvoorzichtigheid. Later is nog gebleken, dat de heer Jacobs pas eeni ge weken in liet bezit was van den motor. Het onge val is dan ook voornamelijk te danken aan zijn grove onvoorzichtigheid. De politie van Velsen heeft het geval in onderzoek; dé totaal vernielde motor is in beslag genomen. Duitsche luchtballon maakt een noodlanding. Op een weiland in Limburg. Om kwart voor drie Zondagmiddag heeft de Duit sche luchtballon „Stadt Felbert", op een weiland, (dicht bij Beek Limburg) een noodlanding ge maakt. Onder leiding van commandant Wilhelm Schlip- koter was de ballon des morgens te 10.35 uur in Felbert bij Wuppertal opgestegen. De tocht werd meegemaakt door nog een drietal personen, allen Duitschers. De ballon bleef bij de landing geheel onbescha digd, terwijl geen enkele der inzittenden gewond werd. Omtrent de motieven, welke tot de landing ge leid hebben, is slechts bekend, dat men plotseling in een onweersbui was geraakt, waarna men besloot op het eerste het beste weiland te landen. De bemanning is evenals de ballon op transport naar Wuppertal gesteld. Ontzettende schade aangericht door on- weersstormen en hagelbuien. Rails on der stroom, waardoor vier menschen het leven lieten. Mexico City, 26 Mei: Hevige on- weersstormen en hagelbuien hebben Mexico geteisterd en overal ontzettende schade aan gericht. De te velde staande gewassen werden in sommige streken geheel vernield. In den staat Coahuila vielen hagelkorrels ter vuist grootte. De woningen van landarbeiders wer den verwoest, terwijl veel vee omgekomen is. Bij Metepec (staat Mexico), Tenango en Lerma zijn groote gebieden onder water ge zet. Bij Toto is de peiler van een hoogspan ningskabel op de rails terecht gekomen, waardoor de rails onder stroom kwamen te staan. Vier personen, die hier den spoor weg passeerden, zijn door den stroom gedood. Ook bij Orizaba en Maltzana (staat Vera Cruz) heeft het noodweer enorme schade aan gericht. Vechtpartijen hij het graf van den Onbe kenden Soldaat. Parijs (V.D.). Zaterdag hebben zich in de nabij heid van het Graf van den Onbekenden Soldaat onder den Are de Triomphe vechtoartven voorge daan, tengevolge van het feit, dat. een aantal natio nalisten schreeuwden:- „Geef de macht aan Wey- gand", nadat de generaal Wevgand met ziin vrouw gepresideerd hadden over de plechtigheid van het herontsteken van de eeuwige vlam boven het Graf. Er werden verschilllende personen gewond. Nederlander te Antwerpen gearresteerd Wegens juweelendiefstal te 's-Gravenhage. Antwerpen. Door den rechterlijken dienst van Antwerpen werd de 39-jarige Hendrik Hooge- iloorn, afkomstig uit 's-Gravenhage, in de buurt van het Centraal Station gearresteerd. De Nederlandsche justitie had zijn opsporing en voorgeleiding gevraagd wegens een op 12 Mei te 's-Gravenhage gepleegd en iuweelendiefstal ten be drage van omstreeks f 15.000. In afwachting van het verzoek om uitlevering is de man in bewaring gesteld. Door lawinebedolven 5 arbeiders omgekomen. In de nabijheid van den Grossglockner in Oosten rijk zijn Zaterdagmiddag twee lawines naar beneden gekomen. Een daarvan begroef 5 arbeiders, van wie reeds twee als lijken geborgen zijn. Het is te vreezen, dat ook de drie anderen om het leven zijn gekomen. Nog twee lijken geborgen. Nader uit Weenen: Bij de gisternacht verrichte bergingswerkzaamhe den zijn nog twee personen, die in de Alpen door een lawine waren verrast, slechts als lijk geborgen. Tot nu toe zijn reeds vier dooden geborgen; naar een lijk zoekt men nog. Ongeluk bij auto-races Acht personen naar het ziekenhuis Parijs. Bij autoraces in de buurt van Orleans is tegen het einde der wedstrijden een der coureurs tegen een boom gereden en vervolgens tegn een af sluitboom terecht gekomen, waarachter eenige toe schouwers stonden. Van de twaalf personen die ge wond werden, moesten acht in een ziekenhuis wor den opgenomen. Noodlottig boot-ongeluk in Rusland Tien personen verdronken. Tijdens een storm is op de Angararivier een boot gezonken, waarbij tien personen, van wie 4 kinderen, om het leven zijn gekomen. Zandregen te Graz Merkwaardia natuurverschijnsel. Weenen. Te Graz is een merkwaardig na tuurverschijnsel waargenomen. In de omgeving en deels ook te Graz zelf viel een dichte zandregen. Men neemt aan, dat door den sterken wind. die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft ge waaid, een vermoedelijk uit, Afrika afkomstige zand- bui naar Graz is gevoerd» Een smalle strook tusschen Callantsoog en St. Maartenszee over eenige honderden meters lengte in vlammen op gegaan* Gistermiddag omstreeks 3 uur brak brand uit aan den duinrand tusschen Callantsoog en St. Maartens zee. Het vuur vond gretig voedsel in de kurkdroge hei struikjes, die hier het duinlandschap zoo aardig stof- feeren, aangewakkerd door de stijve Noorderbries met vrij groote snelheid in Zuidelijke richting. De geweldige rookwolken deden al spoedig veel nieuwsgierigen en ook tot hulp bereiden toesnel len, maar aanvankelijk deed zich een gebrek aan voldoende schoppen om door het graven van grep pels de vlammen te stuiten ,zeer ernstig gevoelen. Het vuur kreeg daardoor gelegenheid het vernie lingswerk voort te zetten en tastte steeds meer ter rein aan. Van heinde en ver kwamen echter al spoedig van spaden voorziene hulptroepen aanrukken en na een hardnekkigen strijd gelukte het eindelijk tegen half negen 's avonds de laatste resten van het vuur te dooven. De Zij per motorspuit, die te 8 uur onder aanvoe ring van Burgemeester Breebaart arriveerde, kon geen dienst doen. Zij bewees nog eens opnieuw, dat de actie-radius van dit brandbluschmiddel in duinterrein te klein is. De oorzaak zal wel een achteloos weggeworpen si gaar of sigaret zijn geweest. Men zij toch, vooral in dezen tijd van 't jaar waar in de hei nog zeer droog is, voorzichtig met vuur. En vooral hier, in de onmiddellijke nabijheid van het wondermooie Zwanewater is uiterste voorzichtig heid ten zeerste geboden De heer Greup, boschwach- te te Schoorl, was eveneens op het terrein van den brand aanwezig. Als een tragische bijzonderheid wisten de blus- schers nog te vertellen, dat de fazanten met hun jongen op het nest in de verzengende vlammen zijn omgekomen. Groote duinbrand bij IJmuiden. IJmuiden, 26 Mei. Zondagavond heeft in de duinen op circa 2 K.M. ten Zuiden van IJmuiden een groote duinbrand gewoed. Na ongeveer twee en een half uur hard werken is het tenslotte aan de Santpoortsche brandweer ge lukt met takken en andere hulpmiddelen den brand, die woedde op het zeer moeilijk te bereiken terrein van het „Duin van Kruidberg" te blusschen. Een oppervlakte van ongeveer 20 H.A. helmbeplan ting en laag hout is een prooi der vlammen gewor den. De oorzaak is onbekend. DEN HELDER. Ernstige waterschade. Gisteravond omstreeks half zeven is er brand uit gebroken in het bekende hotel Bellevue, gelegen op de hoek van Spoorstraat—Keizerstraat en Juliana- park. Dikke rookwolken stegen uit het gebouw om hoog. In verband met het feit dat het hotel in het centrum van de stad is gelegen, riep men de hulp in van de marinebrandspuit, die op het vliegkamp de Kooij is gestationneerd. Deze was zeer spoedig ter plaatse en wierp veel water in den brand. Mede aan de hulp van deze spuit was het te dan ken dat de brand zich niet aan het geheele gebouw heeft medegedeeld doch tot den zijkant van het per ceel bleef beperkt. Uit dit gedeelte van het hotel wierp men de reeds smeulende bedden op straat. Dit geschiedde door vrijwiligers, die zakdoeken voor neus en mond bonden om zoo min mogelijk last te hebben van de sterke, rookontwikkeling. Binnen het uur kon de brand worden gebluscht. Uit den aard der zaak bestond er voor den brand in dit drukke stadsgedeelte zeer veel belangstelling van de zijde van het publiek en een groote menig te door de politie op eerbiedigen afstand gehouden, sloeg het blusschingswerk gade. De brand bleef tot 'iet binnenhuis beperkt, waar men veel waterschade -reeg. Het bedrijf werd gesloten, mede met 't oog op het lolitioneel onderzoek. Bellevue dat anders met zijn flonkerende lichten schittert, maakte een sombere indruk. De brand kwam zeer ongelegen daar vooral met het oog op du Remavi op veel gasten zou kunnen worden gerekend Met 87 K.M. tegen een lantaarnpaal te pletter geslagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij den Bergpolderbrug te Rotterdam een motorrijwiel, be stuurd door den 32-jarigen A. H. van Akkeren, wonen de in de St. Laurensstraat, met een snelheid van 87 K.M. per uur tegen een aldaar staande lantaarnpaal gereden, met het gevolg, dat hij van zijn motor werd geslingerd en met een schedelbasisfractuur werd opgenomen. Zijn verwonding was van zoo erm stigen aard, dat hij zeer spoedig na het ongeluk over leed. Op de duo zat de heer A. W. Perné, wonende op den Visscbersdijk, oud 36 jaar. Deze kwam er veel beter af. Hij kreeg nl. slechts een hersenschudding. Vergadering te Den Haag. De Partijraad van den Vrijzinnig: Democratisch m Bond heeft gister te Den Haag eer. zeer druk be zochte vergadering gehouden, ter bespreking van de gebeurtenissen, die tot het aftreden van 'Minister Marchant hebben geleid. Eenstemmig keurde men. hetgeen door de heeren Oud, Kranenburg en Joekes in de aangelegenheid- Marchant is verricht, goed: ook bleek men zich geheel met wat door hen in den „Vrijzinnig Demo craat1' te dezer zake werd geschreven, te kunnen vereenigen. Op den voorgrond stellende, dat het lidmaatschap van de partij open staat voor personen van elke godsdienstige richting, indien zij slechts de begin selen van de Partij onderschrijven, achtte de Par tijraad niettemin begrijpelijk, dat Mr. Marchant, in verband met de bijzondere plaats, die hij in den Bond heeft ingenomen, besloten had. de banden met de partij te verbreken. Met waardeering werd de arbeid herdacht, door Mr. Marchant in zijn langdurige politieke loopbaan voor de Partij verricht. De Partijraad was voorts van meening. dat, ge zien de zuiver persoonlijke reden van aftreding van den heer Marchant, door het gebeur le de houding van de Partij tegenover het kabinet niet behoeft te worden gewijzigd. Militaire maatregelen in Afrika zullen voortgang hebben. In de kamer heeft Mussolini heden een rede ge houden, waarin hij alle gebeurtenissen die zich in Europa hebben afgespeeld, sedert het begin van dit jaar besprak. De Duce kwam in dit verband ook te spreken over de voorgenomen Donauconferentie, welke niet in Ju ni zal worden bijeengeroepen, maar eerst na een zeer minutieuse voorbereiding. Mussolini was van meening, dat de jongste rede van Hitier nadere preciseeringen vereischt met be trekking tot het Oostenrijksche vraagstuk, dat een Europeesch en een Italiaansch, „maar niet uitslui tend Italiaansch" vraagstuk is. De duce wees met nadruk op het heilige karakter der grenzen. Hoewel hij moest constateeren, dat de Donau-con- ferentie begin Juni niet zal kunnen bijeenkomen ver klaarde Musolini toch: „De Oostenrijksche en Hon- gaarsche eischen zijn niet vna dien aard, dat zij 'n verwezenlijking van de doeleinden der conferentie belemmeren. Zooals wij reeds aan Berlijn hebben medegedeeld, zijn wij voornemens ook Duitschland uit te noodigen en het op de hoogte te houden van de successievelijke ph'asen van voorbereiding." Vervolgens constateerend, dat de verdediging van de Brenner-grens zeer belangrijk is, zeido de duce: „Alle grenzen, zoowel van het moederland als van de koloniën zijn zonder onderscheid heilig." Zij moe ten verdedigd worden tegen elke bedreiging. Italië zal dan ook alle noodzakelijke maatregelen blijven nemen en slechts op zichzelf blijven rekenen. De kamerrede van Mussolini werd herhaaldelijk door toejuichingen onderbroken, die met verdubbel de kracht losbarstten, toen de duce besloot met de verklaring, dat allen goed moten onthouden, dat wanneer het gaat om de veiligheid van zijn grondge bied en het leven onzer soldaten, wij bereid zijn alle veranwoordelijkheid, zelfs de uiterste, op ons te ne men. Tevoren had Mussolini er aan herinnerd, dat Ita lië had toegeetsmd in de verzoenings- en arbitrage procedure om het Oeal-Oeal-incident binnen de per ken te houden, maar dat niemand, vooral in Italië, zich te veel illusies in dit opzicht moest maken. Wat de oorzaak van het ongeluk betreft, kan wor den medegedeeld, dat deze uitsluitend gezocht moet worden in de overmatige snelheid, waarmede de be stuurder van den motor gereden heeft. Ter plaatse van het ongeluk moest hij een in dezelfde richting gaande auto passeeren. Hij week daartoe veel te veel links uit, met het gevolg, dat de onderzijde van den motor tegen de trottoirband schuurde en hij het voer tuig niet meer in de hand hield, dat tegen de daar -taanden, lantarenpaal te pletter sloeg. De lantarenpaal brak bij den grond af. De chauf feur van de gepasseerde auto stopte onmiddellijk, constateerde, wat gebeurd was en waarschuwde de politie, die zorg droeg voor snelle medische hulp. Twee auto's gekraakt. Vijf gewonden en een doode. Gistermiddag omstreeks drie uur heeft op den Rijksstraatweg te Wassenaar een botsing plaats ge had tusschen twee auto's, waarbij de 16-jarige M. uit Driebergen om het leven is gekomen. Een der auto's sloeg tweemaal over den kop en kwam geheel vernield op het rijwielpad terecht. De inzittenden werden er uit geslingerd en liepen allen min of meer ernstige verwondingen op. Ze werden allen naar het ziekenhuis gebracht, waar bleek dat de 16-jarige M., zooals hierboven reeds gemeld, aan zijn bekomen verwondingen was over leden. De auto's zijn door de politie in beslag genomen voor een nader onderzoek, dat naar de schuldvraag wordt ingesteld. Omtrent dit laatste is nog niets ko men vast te staan.

Schager Courant | 1935 | | pagina 1