Sport van Zondag Arbeiders in Callantsoog K.N.V.B. Van Oealen's- Medaille-Magazijn over de samenvoeging met Zijpe* Maandag 27 Mei 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9730 Verantwoording tegenover de kiezers. Succes-Feest lezen, bleef de volgorde der namen op de reeds vast gestelde candidatenlijst hierdoor dus ongewijzigd en luidt thans: 1. S. Kooger; 2. Jn. Wey Pz.; 3. L. v. Wachendorf v. Rijn; 4. P. de Haan; 5. A. Kruit; 6. T. Blokland; 7. K. te Boekei Gz., 8. J. Mooij; 9. Jb. „Vele inwoners niet ingenomen met het ge nomen raadsbesluit, waaraan de S.D.- A.P.-fractie' haar steun verleende." Belangrijke rede van Wethouder Kooger, „Verdere steun aan het raadsbesluit zal door S.D.A.P. slechts worden gegeven na een diepgaand onderzoek." Zaterdagavond werd in Hotel De Haan te Callants oog een algemeene gecombineerde ledenvergadering gehouden, uitgaande van de Afdeeling Callantsoog der S.D.A.P., Bouwvakarbeiders, Landarbeiders en V.A.R.A.-leden gehouden in verband met het veel be- critiseerde raadsbesluit tot onderzoek van de sa menvoeging der gemeente Callantsoog bij Zijpe. Op deze vergadering sprak de heer S. Kooger, voor zitter der S.D.A.P.-afdeeling en wethouder van Cal lantsoog, de volgende rede uit: Welkom tot aanwezigen in 't bijzonder de pers. Deze gecombineerde algemeene vergadering, uit gaande van de afdeelingen Callantsoog van de S.D. A.P., Bouwvakarbeiders, Landarbeiders en V.A.R.A- leden, wordt gehouden naar aanleiding van de op 12 Mei ƒ.1. op een ledenvergadering der afdeeling van de S.D.A.P. gehouden besprekingen en genomen be sluiten, zoomede als verklaring tot de hier aanwe zige leden der straks genoemde afdeelingen en onze kiezers in het algemeen. De pers werd dan ook uit- genoodigd om deze vergadering te willen verslaan, waardoor de hierna volgende uiteenzetting in breo- den kring te algemeener kennis komt. De op 12 Mei gehouden vergadering werd gehou- 'dcn eenerzij ds op verzoek, daar men zich tegenover de kiezers niet verantwoord gevoelde om, in ver band met 't op 18 April ƒ.1. genomen Raadsbesl. tot onderzoek voor mogelijke samenvoeging der ge meente Callantsoog bij Zijpe, zonder, nader gehou den besprekingen met de thans in den gemeenteraad zitting hebbende leden van onze afdeeling weer als lijstaanvoerders uit te komen en anderzijds door het bedanken van alle drie thans zitting hebbende partij- genooten, welk bedanken verband hield met de, vooral door geestverwanten op ongepaste wijze uitge brachte critiek, naar aanleiding van voornoemd raadsbesluit, welk besluit door- onze fractie werd be schouwd, en dat ook werkelijk schijnt te zijn, een yoorloopig onderzoek zonder meer. Voornoemde vergadering van 12 Mei stond dus in het teeken van opnieuw opmaken van een candida tenlijst voor de a.s. te houden gemeenteraadsverkie zing, waarop de namen van de tegenwoordige drie functionnarissen dus niet meer zouden voorkomen. Hoewel verschillende leden van onze afdeeling, en ook, zooals mag worden verondersteld voldoende be kend te zijn, vele inwoners niet waren ingenomèn met het genomen raadsbesluit, waaraan onze fractie haar steun verleende, stond men niettemin door het en bloc aftreden onzer raadsfractie voor het moeilijke probleem om aanstonds eventueele twee of drie ge heel nieuwelingen naar den gemeenteraad te moe ten afvaardigen. Daarbij zou dan echter nog komen, de nog wel het meeste gewicht in de schaal leggende omstandigheid: hoe onze vacant komende wethou derszetel dan te bezetten? Men voelde dan ook de geheele quaestie op deze manier als een bijna onover komelijk bezwaar. Een voorstel, waarbij aan onze te genwoordige raadsleden werd verzocht, mede door het feit, dat onze vertegenwoordiging in den Raad zeker ernstig in gevaar zou komen om. in de toe komst met kennis van zaken op te kunnen treden, doch tevens op voorwaarde dat, bij eventueel in de toekomst in de gemeenteraadsvergaderingen te ne men belangrijke besluiten of beslissingen, in tegen stelling met wat tot op heden regel was, eerst overleg te plegen met het bestuur en, zoo noodig, met de leden van onze afdeeling. Bedoeld voorstel werd in stemming gebracht, aan genomen met bijna algemeene stemmen. Hoewel de zittende leden van onze fractie zelfs hierna nog niet erg gecharmeerd bleken over den gang van zaken, werd door hen toch ook wel gevoeld de reeds eerder genoemde bezwaren. Mede daardoor en, gezien de uitslag van het in stemming gebrachte voorstel, waarbij gevoegd krachtige overreding van de zijde der aanwezige leden, kwamen onze raadsleden ten slotte op hun genomen besluit terug, echter met dien verstande dat, om eraan te ontkomen dat onze vertegenwoordiging in den Raad uitsluitend uit* nieuwelingen zal bestaan, zij voorloopig nog zitting zouden nemen. In, na nader overleg nog op te stellen volgorde zullen zij dan echter achtereenvolgens hun zetel beschikbaar stellen voor opvolgende candidaten waarbij voldoende tijd in acht zal worden genomen voor eiken nieuweling om zich eerst behoorlijk in te kunnen werken voor en aleer weer een ander in zal vallen. Aan aller bezwaar werd dus door dit com promis tegemoet gekomen. Zooals u allen reeds in de couranten hebt kunnen Bakker Hz., en 10. G. Baken Sz. Voor den heer Kruit, welke thans geen landarbeider meer is, werd dus in de plaats gesteld de heer v. Rijn, welke thans hier door eventuecel als vertegenwoordiger der Landar beiders op zal treden. Wij meenden, zooals in den aanvang van mijn rede reeds gezed, goed te doen om, middels deze verga dering, aan onze kiezers verantwoording af te leggen, voor zoover hier dan reden toe kan zijn. Namens onze Raadsfractie kan ik hier dan nog aan toe voe gen, dat het door ons gesteunde besluit tot onder zoek naar mogelijke samenvoeging onzer gemeente bij Zijpe, uitsluitend een voorloopig onderzoek be treft en verdere steun hiervoor door ons slechts dan zal worden gegeven na diepgaand onderzoek, waarbij zoowel de financieele als de moreele zijde van deze quaestie nauwkeurig door ons zal worden overwogen. Ik wil niet eindigen dan na onze vaste overtuiging te hebben uitgesproken dat door de thans gegeven uiteenzettingen onze kiezers, evenals dat voorheen het geval was, hun stem als één man uit zullen bren gen op no. 1 van onze lijst. Na het uitspreken van deze rede door den heer Kooger, welke door de 47 aanwezige leden onder groote stilte werd aangehoord, volgden nog eenige vragen van ondergeschikt belang, waarna sluiting volgde. D.T.S. I—SCHAGEN I, 3—1. Een saaie vertooning. Goede wedstrijd van Harry Kuiper. Niet veel publiek was getuige van deze vriendschap pelijke ontmoeting. De afwezigen hebben niet veel gemist, want over het algemeen stond de ontmoe ting op een vrij laag peil. Over het algemeen genomen heeft D.T.S. dezen middag stukken beter gespeeld dan Schagen, welke ploeg door het gemis van Boontjes bijzonder gehan dicapt was. Wanneer scheidsrechter C. v.'d. Hoven' de aanvoer ders laat tossen wint Schagen en verkiest Vlottcs voor den vrij sterken wind te spelen. Dit belet D.T.S. echter niet onmiddellijk het spel in handen te ne men en de Schagen backs volop werk te geven. Wanneer Harry Kuiper een keurige pass van Lan- gedijk krijgt, wacht hij te lang, waardoor deze mooie kans voor D.T.S. verloren gaat. -Wel komt er een' corner van, doch deze weet Vlottes op behoorlijke manier onschadelijk te maken. Eenige oogenblikken later trekt Langedijk een voorzet in eenen achterover op het doel, waar de bal ver buiten het bereik van keeper Arnoldus tegen de lat ketste, daar kroop Scha gen door een oog van een naald. Bij Schagen wordt in de beginperiode bijzonder slecht en onbedacht zaam geplaatst. Meestentijds komt de bal bij een der tegenspelers, welke door hun goede opstelling er van profiteeren. Nog steeds is D.T.S. in den aanval. Car- nas krijgt een dot van een kans, doch via Arnoldus handen vliegt de bal het veld weer in. Na een heele serie D.T.S. aanvallen krijgt de Schagen voorhoede dan eindelijk eens een bal en de gelegenheid om haar kunnen te toonen. Er wordt echter met een ze kere afwachtende houding gespeeld, waardoor Kroon en v. Meurs steeds op tijd in kunnen grijpen. Alleen W. Rus weet eenige malen door te breken, doch we gens gebrek aan steun loopt dit op niets uit. Na deze afgeslagen Schagen-aanval begaat Grootes een grove fout, waarna Harry Kuiper op keurige wijze kan doelpunten, daarmede de gemaakte fout van Grootes afstraffende, 1—0. Dit prikkelt de Schagenaren op bijzondere wijze, want weinige oogenblikken later is Peetoom reeds doorgebroken. In moeilijke positie staande, gaat z'n schot juist over. Carnas mist even later een opgelegde kans door alleen voor Arnoldus staande naast te schieten. De D.T.S.'ers vallen steeds goed combineerend aan en het is alleen aan het goe de werk van aanvoerder Vlottes te danken dat geen meerdere doelpunten volgen. Grootes is voor de 4e klas K.N.V.B. voetbal nog bij lange na niet klaar. Keer op keer maakte hij fouten, welke in competitie verband zeker doelpunten tengevolge gehad zouden hebben. Wanneer Harry Kuiper nog via Arnoldus' handen tegen de lat heeft geschoten is het rusten. Tot nu toe hebben we van Schagen bijzonder slecht spel gezien. Van D.T.S. was het ontegenzeggelijk be ter. Er zat meer spirit in, wat bij Schagen ontbrak. Na de rust. heeft men bij Schagen het elftal eenigszins gewijzigd. Slikker, welke linkshalf speelde en daar niet vol deed heeft geruild met Grootes. Veel heeft'dit ruilen niet gegeven. Het-was lood om oud .ijzer. Het spel na de rust is nog geen twee minuten oud als Harry Kuiper op keurige wijze via de paal de score ver hoogde, 2—0. Dit doelpunt had Arnoldus kunnen voorkomen, daar dit doelpunt alleen ontstond door verkeerd opstellen zijnerzijds. Trouwens Arnoldus z'n spel kon ons hedenmiddag niet. bekoren. Herhaalde malen liet hij de ballen vallen en werkte bijzonder slecht weg. De uittrappen bereikten slechts een kwart veld. Mede hierdoor krijgen de Schagen backs het te zwaar en kon D.T.S. steeds opnieuw aanvallen zonder dat de Schagen-voorhocdc de kans had in het bezit van een bal te geraken. Door goed doorzetten van Langedijk ontstaat D.T.S.' derde doelpunt, 3—0. D.T.S. geloofde het nu voorloopig wel weer en daar de Schagenverdediging zich beter ging weren, kreeg Arnoldus maar weinig meer te doen. Tot dit tijdstip had Schagen nog bijzonder weinig in te brengen ge had en het had met evenveel gemak reeds 5 of 6 nul hebben kunnen staan. Gelukkig maar voor Schagen dat juist vanmiddag de D.T.S.-voorhoede niet erg op schot was, uitgezonderd Kuiper. W. Rus kogelt een enkele maal keihard in, doch niemand der overige voorhoedespelers is er bij om de rest te doen. Bij 'n D.T.S. aanval krijgt Arnoldus den bal in z'n maag. waarvoor even gestopt moet worden. Het spelpeil zakt geweldig. Na goed opbrengen van Weeland ont staat voor het D^T.S.-doel een geharrewar, waaruit tenslotte zonder eenigen tegenstand Peetoom doel punt, 31. Gezien het spel was dit doelpunt echter niet verdiend. Kort daarop verschijnt dezelfde speler geheel alleen voor keeper Kroon. Deze loopt uit, waardoor Peetoom zoo van de kook wordt gebracht dat hij naast schiet. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen blaast scheidsrechter C. v. d. Hoven, die •geen moeilijke taak had gehad, inrukken. De opstellingen waren als. volgt: Schagen: Arnoldus, Vlottcs, Grootes, .Weeland, E. Rus, A. Slikker, W. Rus, D. Ruig, Peetoom, Bierste ker en de Moor. D.T.S.: A. Kroon, C. Kroon, v. Meurs, K. Kooij, P. Tromp, v. d. Molen, N. Kooijman, D. Kokkes, N. Carnas, C. Langedijk en H. Kuiper. Voor deze ontmoeting werd gespeeld D.T.S. 2 Schagen 2, welke door het D.T.S.-elftal, na een goed gespeelden wedstrijd werd gewonnen met 21. 26 Mei. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P.S.V. heeft een heele goede stap in de juiste rich ting gedaan, door Ajax met 41 te kloppen. Mede doordat Go Ahead door D.W.S. werd bedwongen (22) staat Philips er uitstekend voor. D.W.S. heeft, zooals men ziet voor het eerst gedoelpunt! P.S.V. 4 3 1 0 16-7 7 Ajax 5 3 0 2 5-5 6 Go Ahead 5 2 2 1 5-9 6 Velocitas 4 1 1 2 55 3 D.W.S. 6 0 2 4 2—11 2 Afdeeling IL De beslissingswedstrijd H.B.S.H.V.V. is door H.B.S. met 20 gewonnen. Deze blijft dus eerste klasser. Afdeeling HL De resteerende promotiewedstrijd HengeloVitesse werd door de thuisclub met 6—3 gewonnen. Afdeeling IV. Na de zege op Roermond dacht men Willem II een gemakkelijke doormarsch toe. Eenigszins teleurstel lend doet het gelijke spel (2—2) tegen Middelburg daarom wel aan. Roermond klopte Palemig met 94. Zij houdt dus vol! Roermond 5 3 1 1 17—9 Willem II 5 2 2 1 9-3 Middelburg 5 1 3 1 8-6 Palemig 5 0 2 3 9—21 PROGRAMMA N.H.V.B. 2 Juni. 4 E: Oudorp 2Mevo 2; Koedijk 3Koedijk 2. 4 H: Atlas 2Oudeschild 2. Kampioenschap: StrandvogelsH.R.C. 3; K.V.V. 2 Purmersteijn 2. Promotie-degradatie 1 B: IlpendamAlkm. Boys 2 1 C: HoogkarspelOudendijk 1; TwiskM.F.C. 2; 1 D: M.L.D.—H.R.C. 4. 30 Mei (Hemelvaartsdag). Kampioenschap: K.V.V. 2—Strandvogels; Purmer steijn 2H.R.C. 3. Promotie-degradatie 1 B: Alkm. Boys 2Beemster 1 C: HoogkarspelTwisk; Oudendijk 1M.F.C. 2; 1 D: Atlas—M.L.D. PROGRAMMA K.N.V.B. 30 Mei. Landskampioenschap: VelocitasD.W.S.; Ajax P.S.V. 2 Juni. Landskampioenschap: Go Ahead—Ajax; P.S.V. Velocitas. DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd: P. v. d. Molen van Vrone naar D.T.S. (Sp.kr.) Verleend: Joh. Karemaker van West Frisia naar Strandvogels; G. Sloof van Sint Maarten naar Koe dijk (per 1 Aug. 1936). A. J. van Weelde, van Hel der naar B.K.C. per 14 Oct. 1935 (Alg. Sp.bl.) Strafrapport. De strafcommissie van den N.H.V.B. heeft aldus het Alg. Sp. besloten naar aanleidingWan H.R.C. 4r— Helder 5 op 24 .Maart R. Koster (H.R.C.) een ernstige berisping te geven wegens het aannemen van een dreigende houding tegenover een tegenstander. N.a.v. Helder 4—H.R.C. 5 op 7 April, L. D. de Snayer (Helder) te schorsen voor één wedstrijd, we gens aanmerking op de leiding. N.a.v. DoskoJ.V.C. op 14 April: K. Hoornsman (J.V.C.) voor drie wedstrijden te schorsen wegens na trappen. N.a.v. Alkm. Boys 4—Vrone 2 op 14 April K. Klif fen (Vrone) voor één wedstrijd te schorsen wegens beleediging van den scheidsrechter. N.a.v. Ursem 2—Uitgeest 3 op 14 April, D. Nierop (Ursem) voor één wedstrijd te schorsen wegens be dreiging van een tegenstander. Serie wedstrij den. De N.H.V.B. heeft toestemming verleend tot het houden van seriewedstrijden en nederlaagwedstrij- den aan D.T.S. op 2 Juni en aan Zeemacht te Den Helder in de maanden Juni, Juli en Aug. (Alg. Sp.) Afgevoerd. De ver. B.K.C. kreeg op een desbetreffende vraag van den K.N.V.B. antwoord dat de match B.K.C. Vrone op verzoek van Vrone niet meer zal worden gespeeld. Teruggetrokken. Go Ahead Alkmaar, trok dezer dagen haar adspi- rantenelftal uit de competitie terug, waardoor alle wedstrijden komen te vervallen. Engelsch meesterschap. In de Sp.kr. vinden we een goede opmerking over Holland—Engeland: indien de Ncderlandsche verde- De Wierïnger voetbalclub viert haar pro motie. Zaterdagavond heeft „Succes" met een klinkende, feestavond haar schitterende promotie naar de derde, klasse gevierd. Voorzitter Oden riep om kwart óver acht een groo te schare feestgangers het welkom toe. Een bijzonder woord gold natuurlijk den heer Delvaux, den voor zitter van den N.H.V.B. en de stoere eerste elf tal-spelers. Deze kwamen spontaan toegezongen met het overbekende „Heil Succes-elftal, heil kampioen", op een wenk van den voorzitter binnengemarcheerd en namen op het tooneel plaats. Hier bereidde de heer Rump, goudsmid te Wierin- gen, de spelers een verrassing, in den vorm van een draagmedaille. Voorzitter Oden liet hierop voor elk' een zijden zakdoekje volgen, waarin het verheugen de feit van de promotie verwerkt was. Felicitaties waren binnengekomen van de vereeni- gingen: Atlas, Flevo, Watervogels, Helder, II.R.C., Zang en Vriendschap en den heer Ran van Texel! De heer Delvaux sprak vervolgens namens den N.H.V.B. woorden van bewondering. Hij wees spe ciaal op de saamhorigheid die er in Succes heerscht; dit moest men vooral als een kostbaar goed bewaren. Voorts drong de bondsvoorzitter er op aan steeds een pupil te blijven van den N.H.V.B., hoe hoog men ook mocht stijgen. De heer J. J. Bosker hield als voorzitter van de wielerclub een geestige speech en bood een herinne ringsmedaille aan met een variant op het bekende versje. Bloemen verdorren, schepen vergaan, maar- een herinneringsmedaille blijft bestaan. Voorzitter Oden vertelde toen nog even, dat er bloe men waren van B.K.C., Nieuwe Niedorp („onze groot ste concurrent", zei de heer Oden; de zaal waardeer de dit mef een luid applaus),. Notaris Obreen, Schaakclub Wieringen, Garage en Hotel de Haan, Firma Edel en Thies. De heer C. J. Mol Jr. te Den Helder, K.N.V.B.- scheidsrechter en lid van de schoolvoetbalcommis- sie van den N.H.V.B., maakte melding van de „ups en downs" van Succes, die hij had meegemaakt. Hij vertelde van de diep neerhangende lip van voorzit ter Oden bij Succes' Waterloo (de nederlaag in Schagen) en de breede glimlach, toen de zege op Me teoor behaald was, die de promotie bracht. De heeren Oden, Nieuwbuurt en Bosker dankte spreker voor hun werkzaamheid met betrekking tot de voetballiefhebberij. Zich richtend tot de vrouwen der spelers, bracht de heer Mol onder luiden bijval van het publiek een woord van dank voor de bereidwilligheid haar man nen en verloofden maar steeds af te staan. Mej. D. Blaauboer bood namens de Gym geluk- wenschen plus bloemen aan en de heer Rump deed zulks bij ontstentenis van voorzitter C. J. Bosker na mens de Harmonie. Rest ons nog te vermelden dat de heer Mol de ge voelens van de Sportredactie van de Held. Crt. ver tolkte en een medaille kon toezeggen. (De Schager Crt. had zich reeds onmiddellijk na het bekend wor den van de promotie doen gelden. Sp. Red.) Onder leiding van den heer M. Kooij (de „helft" van BEKERS TAKKEN KRANSEN EEREKRUIZEN. PLAQUETTEN voor iedere sport in een groote keuze, uitsluitend" prima kwaliteit, tegen scherp concurreerende prijzen, direct leverbaar. Op graveeren kan desverlangd wor den gewacht. Lagezijde Telefoon 26 Schagen diging ingreep dan was de aanval afgeslagen. Doch wanneer de Engelsche verdediging optrad dan was niet alleen de aanval afgeslagen, doch dan was met een de kiem gelegd voor een nieuwe aanval. In alle opzichten waren de Engelschen beter; doch vooral in het positiekiezen, Wanneer men de kilometers zou tellen, die de spelers hebben afgelegd, dan zou blijken dat de Hollanders driemaal zooveel geloopen hebben. Wij gaan naar Londen. Na de mooien en fairen tegenstand die ons team heeft geboden zal het Nederlandsche elftal binnen afzienbaren tijd worden uitgenoodigd om een wed strijd in Londen te spelen. Uit de aard der zaak valt hierover nog niets definitiefs te zeggen, maar er kan wel alvast op gerekend worden. Feijenoord-Stadion. Men kan dezer dagen reeds vernomen hebben dat de bouw van Feijenoord's stadion doorgaat. De spade is reeds in den grond gestoken. Er komen 41000 zit- en 21000 staanplaatsen, alzoo kunnen in totaal 62000 menschen geborgen worden. Voorjaar 1936 hoopt mep klaar te zijn. In de exploitatieplannen is geen reke ning gehouden met toewijzing van een of meer in terlandwedstrijden. Wel rekent men op een groot aantal toeschouwers per competitiewedstrijd. Hier voor zal Feijenoord zelf kunnen en moeten zorgen. Een nieuwigheid voor Holland is de tribunebouw van twee verdiepingen. Be Quick naar Zweden. Een van de spelers van Be Quick (Groningen), heeft eenigen tijd in Zweden gewerkt. Hij heeft het nu Voor elkaar gekregen dat zijn club, Be Quick, een S-daagsch reisje naar Zweden kan maken. Men speelt daar een drietal wedstrijden. Het vertrek is bepaald op 24 Juni. Xerxes naar Noorwegen. Zooals we reeds eerder vermeld hebben gaat Xerxes naar Noorwegen van 19 Juni tot 30 Juni. Het Wielerconfhct. De N.W.U. heeft gewaarschuwd allen te royeeren en te weigeren voor de a.s. kampioenschappen, die zich bij den N.W.B. hebben aangesloten. De N.W.B. heeft nu geadviseerd dat haar leden tot zoo lang maar moeten bedanken „voor den schijn" om mee te kunnen doen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5