De betaling van den export naar Duitschland. Berucht misdadiger gevlucht. De bebakening en vuren in de /Perzische Golf. Ingezonden stukken. REGELING MELKBEPERKING. NEDERLANDSCH VERBOND VAN VAKVEREEN1G1NGEN. DUITSCHERS OP DE WALVISCHVANGST? De bouw van een vloot overwogen. Botsing in de lucht. 3 U,T oe OMGEVING Verdwijnen de Niagara-watervallen? De Ned. Groenten- en Fruit Centrale deelt mede, dat alleen stortingen ten name van de Ned, Groen ten- en Fruit-Centrale kunnen worden overgenomen op grond van het exporteurscredietbesluit. De be- noodigde B-formulieren zullen ni^t, zooals eerst de bedoeling was, door de Centrale worden ingevuld, maar door de exporteurs zelf en moeten vergezeld gaan van gerekende copiefacturen. Zoodra dit in vulde biljet bij de Centrale is ingeleverd, zal zij de voor rekening der exporteurs gestorte bedragen overmaken. Voor betaling over de clearing komen alleen in aanmerking partijen, gekocht uit het Buitsche ge deelte van den aanvoer op de veilingen. Uit de gevangenis te Aken. Vermoede- delijk in Nederland. Heerlen: Gisternacht is uit de politiekazerne te Aken ontvlucht de 35-jarige Otto Wilhelm, geboren te Jungfer. Wilhelm maakte deel uit van een inbro kersbende, die den laatsten tijd opereerde in Aken en omgeving en in Zuid-Limburg, vooral in Heerlen, waar de bende eenige groote inbraken geploegd heeft. Bij een der inbraken werd de bende op het eind van de vorige maand te Aken op heeterdaad betrapt door den Oberwaehtmeister Steinbusch, Laatstgenoemde beambte werd door een lid van da bende dood geschoten. In verband hiermede was Wilhelm door de Duitsche Kriminalpolizei en de Heerlensche recherche gearresteerd. Een uitvoerig onderzoek werd door de Kriminalpolizoi ingesteld, met 't gevolg dat Wilhelm aan de Kriminalpolizei 'n voleldige bekentenis aflegde. Hij noemde als mededaders zijn vrouw, genaamd Therese Ervene, geboren te Wur selen, 26 Januari 1908 en den Nederlander van der Velden; deze zou den Oberwaehtmeister hebben dood geschoteai. Van der Velde is met de vrouw van Wil helm Voortvluchtig en houdt zich vermoedelijk in Nederland of België op. Daar Wilhelm familie heeft te Delft, vermoedt men dat hij de wijk naar Neder land heeft genomen. Door Perzië van Engeland aangekocht. Teheran: Ongeveer een maand geleden zijn te Teheran onderhandelingen begonnen tusschen de Perzische en de Engelsche regeering over de bebake ning en verzorging van vuurtorens on lichtschepen in cn aan de Perzische Golf. Reeds langer dan vijftig jaar en toen do Engelsche schoepvaart daar na de opening van bet Sucz-kanaal een steeds dringender behoefte aan kreeg, verzorgt Engeland de bebako- ning van de Perzische Golf en ziln do vuurtorens en lichtschepen dan ook Engelsch bezit. Bij den vooruitgang en technische ontwikkeling on der het tegenwoordig bewind in Perzië, is men in Perzische regeeringskringen van mconing geweest, dat het tijd werd dat Perzië de zorg voor de scheep vaart in de Perzische Golf, zeker voor zoover het de Perzische territoriale wateren betreft, in eigen hand neemt. Hot resultaat der onderhandelingen met En geland is dan ook, dat een voorloopige overeenkomst is gesloten, waarbij Perzië allo bakens, vuurtorens en lichten tegen matigen prijs van Engeland koopt, mot uitzondering van een lichtschip, welks prijs voor- Joopig te hoog wordt geacht. De verzorging zal voor lopig blijven geschiedon door de Britsche haven dienst te Basra, totdat het Perzische personeel vol doende geinstrueerd en. op de hoogte is om tegen dat de definitieve overeenkomst geteekend wordt, zelf de bediening en verzorging te kunnen overne men. GEEN DUITSCHE VLIEGTUIGEN EN OORLOGS MATERIAAL MEER NAAR ABESSYNIE. Rome: Hot Italiaansche luchtvaartministerie heeft, gisteren bekend gemaakt, dat van do Duitsche Rijks- regeering bericht is ontvangen dat Duitschland geen oorlogsvliegtuigen, instrumenten of ander oorlogs materiaal meer naar Abessynië zal uitvoeren. Aan de Redactie van de Schager Courant. Mijne Heeren, U gelieve het niet als een aanmerking te beschou wen omdat ik weet dat het niet gemakkelijk is om van eene groote vergadering, met bijna einde- looze besprokingen een beknopt verslag te maken maar als eene verduidelijking van het verslag van de Ledenvergadering van den Bond van Zuivel fabrieken, op 24 Mei te Alkmaar gehouden, waar het betreft mijn oordeel over de maatregelen voor de ruelkbeperking. Waarom ik U beleefd verzoek dit schrijven als toelichting te publiceeren over wat ik zeide over de maatregelen vo«n- de melkbeperking: „Ik ben van meening dat de Regeering veel doet om den landbouw te helpen, want zonder Regee ringshulp was de veehoudersstand verloren geweest. Deze hulp moet men waardeeren. ook al is zij be langrijk beneden de verwachtingen gebleven. Nu worden er maatregelen voorbereid voor melk beperking; deze maatregelen zullen zeer uitgebreid worden en van verschillende kanten zijn er ernstige bezwaren tegen geopperd. Toch schijnt het te moeten doorgaan. Wanneer dat moet gebeuren, dan werk ik mee, ook al ben ik het er niet mee eens. Bij deze- moeilijke tijdsomstandigheden mag niet* geweigerd worden, iederen veehouder raad ik aan mede te werken. Gezien het groote aantal bedrijven (pl.m. 250000) dat onder controle komt. en de zeer verschillende toestanden waarmee men te maken krijgt, de uit voerige administratieve maatregelen on de vele moeilijkheden tengevolge van het te veel aan melk. geven mij de overtuiging, dat deze regeling moet vastloopen ten gevolge van de omvangrijkheid. Op eene vergadering van de Besturen van do Zui- velbonden met het Bestuur van den F.N.Z., en den Regeeringscomraissaris, den heer Ir Louwes, heb ik hetzelfde gezegd en aangedrongen op de grootst mogelijke vereenvoudiging bij de te treffen maatre gelen. De heer Ir. Louwes verklaarde zich direct be reid tot medewerking aan de grootst mogelijke ver eenvoudiging, zoodat ik hoop, dat veel vereenvou digd zal worden, want het zou jammer zijn wan neer het op eene mislukking zou uitloopen. Ik meen dit te moeten verklaren, opdat ik later geon opmerkingen krijg." Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw Dw., G. NOBEL. Lutjewinkel, Mei 1935. Algomeene vergadering te Amsterdam. - Uitvoerige rede van den voorzitter. Gister en vandaag wordt te Amsterdam bij Ivrasna- polsky gehouden de 16de algemeene vergadering van het Ned. Verbond van Vakverenigingen. Do voorzitter, de heer E. Kupers, opende het con gres met een uitvoerige rede, waarin spr. allereerst wijst op het nog steeds onverminderd voortduren van de crisis. Alle pogingen door interantionaal overleg tusschen de regeeringen om verbetering te brengen zijn mislukt. Spr. constateert dat Nederland zich het langst heeft vastgehouden aan het vrijhan delsstandpunt. Volgens veler meening te lang, tot groote schade van ons bedrijfsleven. Spr. noemt het een bedenkelijk verschijnsel, dat de werkloosheid sinds het vorig jaar is toegenomen met niet. minder dan 60.000. Dat wijst er op dat de crisis in ons land nog onverminderd voortduurt in tegenstelling met een aantal ander© landon, waar sedort 1933 een lang- i zaïno verbetering is te constateeren. Dit zijn juist landen waar de devaluatie is ingevoerd. Het aan tal voorstanders van devaluatie neemt dan ook voort durend toe. Wat in do allereerste plaats in ons land noodig is, is een doelbewuste welvaartspoltick niet alleen als crisismaatregel, maar als oen blijvende maatregel. De moderne arbeidersbeweging hoeft de noodzake lijkheid daarvan reeds betoogd, voordat de huidige crisis intrad. Spr. zet uiteen dat het noodzakelijk is uitbreiding van onze industrie voornamelijk van die industrieën die in ons land nog uict voorkomen. De regeering dient hiervoor steun te verleenen. Spr. erkent dat er een en ander is gebeurd op het gebied van de werk verschaffing, maar het aantal tcwerkgesielden in werkverschaffing had veel groot er moeten zijn. Van bet groot opgezette 60 millioenplan, is tot nu toe baast niets uitgevoerd, ondanks het. feit, dat de vak organisaties alle mogelijke medewerking hebben verleend. Eon woord van protest liet spr. hooren teilen het sollen met de belangen van de werkloozen. Voorts wees spr. er op, dat vele takken van ons volksbestaan in moeilijkheden verkeeren. Onze. koopvaardijvloot kan het zonder krachtige wel- vaartspolitiok vb het eveneens noodig, dat, wii onze handelsbetrekkingen mot Rusland herstellen. Ver der stond spr. uitvoerig stil met het verschil tus- schon het optreden van onze regeering en die van landen als Denemarken en Zweden waar sociaal democraten regeeron. Voortgaande zegt snr. dat de politiek van onze arbeidersbeweging lijnrecht ingaat tegen die van de huidige regeering. die ondanks het voUwn van de Provinciale Statenverkiezing met de oudere koers doorgaat. Tegen het voornemen om de loonen. welke toch reeds belangrijk verlaagd ziin. onder rogeorings- pressie nog meer te doen dalen, werd krachtig ge protesteerd. Hoe liet mot dit wetsontwerp zal gaan. hangt, zegt spr.. af van de R.-K Staatspartij. Wan neer het ernst is bii deze parlii kan morgen aan den dag een regeoring worden gevormd die een doel bewuste welvaartfipolitiek zal kunnen voeren. Onze vakbeweging heeft voortdurend op de bres gestaan om de belangen van do werkenden en werklooze ar beiders to behartigen.* Daarin stond zij in de ver* dedigende stelling. Van 1 Januari 1932 tot 1 Janu ari 1935 daalde hot ledental van het N.V.V, van 319.994 op 300.443. Dat is een achteruitgang van min der dan 20.000 of nog geon 6%. Wanneer spr. daarbij mag constateeren dat het moreel van onze troepen vrijwel ongeschokt is ge bleven, dan kan met voldoening worden gezegd, dat onze vakbeweging de crisis-moeilijkheden tot dus ver boven verwachting hooft doorstaan. Ook financieel staat onze vakbeweging ongeschokt. Het verheugt snr. dat het gelukt is do staking in de mijnindustrie te voorkomen. Voorts stelde spr. in het licht dat het een be lang is van de eerste orde, dat van overheidswege BERLIJN. Een der artikelen, die in Duitschland geïmporteerd worden, en van het grootste belang zijn voor het land, is de traan, die in de eerste plaats bij de mar- garine-fabricage gebruikt wordt. Sinds het einde van den oorlog is het gebruik van traan van jaar tot jaar gestegen, en daarmede hielden de uitgaven ge lijken tred, die noodig waren voor den import van deze grondstof. Terwijl voor enkele jaren gemiddeld 30 a 40 millioen mark voor den invoer van traan werden uitgegeven, is dit bedrag, in het laatste jaar gestegen tot rond 90 millioen mark. Nog onlangs heeft Duitschland met Noorwegen een contract afgesloten voor den import van 64.000 ton traan, waarvoor rond WA millioen markt werden betaald. Terwijl onder leiding van Noorwegen talrijke landen, spe ciaal Engeland, Ierland, Japan, Nederland en Rus land zich met de walvischvangst bezig houden en een eigen vloot voor de walvischvangst uitzenden, heeft Duitschland zijn behoefte aan traan tot nog toe steeds in het buitenland gedekt. Kapitein Kircheiss-Altona, die reeds sedert vele jaren de gedachte aan een eigen Duitsche vloot hier voor heeft gepropageerd, sprak zich dezer dagen te genover onzen correspondont uit over de mogelijk heden en vooruitzichten van een eigen Duitsche wal vischvangst. Te Wesermunde is kort geleden de „Erste Deutsche Walfang A-G." opgericht, die de vangst van walvisschen in de Zuidelijke Poolzee en hun verwerking op zich wil nemen en in welker bestuur ook Kapitein Klrcheiss zitting heeft. Een wal- vischvloot bestaat uit 'n z.g. fabrieksschip, dat een grootte van ongeveer 20.000 ton bezit, en uit een daarbij behoorende groep van zes schepen voor hst vangen, die ieder ongeveer 300 ton groot en met 1000 p.k. motoren uitgerust zijn. De kosten van den bouw bedragen voor het fabrieksschip ongeveer 5 millioen mark, voor een der andere schepen 300 tot 350.000 mark. De opbrengst van een dergelijke eenheid be draagt per seizoen ongeveer 80.000 ton olie. Daarbij komen dan nog de verdere producten, vooral walvisch meel, vischlijm en beendermeel. In deskundige krin gen rekent men een rendabiliteit van 25 tot 30 Daarbij is men niet uitgegaan van de hooge prijzen voor traan gedurende de laatste periode van 15 En gelsche ponden per ton, maar de voorjaarsperiode- prijzen van ongeveer 13 pond per ton, De uitrusting van een walvischvloot is uit sociaal- veel meer gedaan wordt ten bate van de ieugd. Het moet voorkomen worden dat uit wanhoop deze jeugd zich zal wenden tot de extreme richtingen van links of rechts. In het verder verloop van zijn rede wees spr. op, de. noodzakelijkheid van een ver korten arbeidstijd., op de verhoudingen met de com munisten, waarmede zegt snr.. van een eenheids front geen sprake kan zijn. Ook bii de verhoudingen met de N.S.B. stond spr. stil. Spr. waarschuwde ernstig tegen deze beweging. Tenslotte herdacht spr. hen. die aan de. arbeidersbeweging waren ont- vaJlejv Na deze openingsrede deelde de voorzitter mede, dat op het Congres tegenwoordig zijn 29 hoofdbe sturen met 235 afgevaardigden, 50 bestuurdersbqn- den mot 61 afgevaardigden en 5 fed. bestuurd er- bon den met 6 afgevaardigden. Hierna heette spa*, welkom den heer G. Stolz, vertegenwoordiger van het I.V.V. en de vertegenwoordigers van de Belgi sche, Deensche. Zweedsche, Fransche en Tsjechische vakbonden^ Deze afgevaardigden hielden vervolgens hun be groetingen. In de middagvergadering werd een aan tal huishoudelijke zaken afgedaan. BETOOGINGEN TEGEN DOERING TE SOFIA. Soiiat r=r- Communisten en andere antifascisten hebben te Sofia gedemonstreerd tegen den Duitsehen Rijksminister, Generaal Goering, die op zijn Balkan- reis met zijn echtgenoot© aldaar is aangekomen. De politie trad tegen de demonstranten op en arresteer de een aantal betoogers. Kowno, (Litauen): -= Tijdens luchtoefeningen bij Shavli, kwamen twee Utausche militaire vliegtuigen in de lucht met elkaar in botsing. De heide piloten wisten uit hun toestel te springen en kwamen met behulp van hun valscherm behouden op den grond terecht. De heide machines stortten omlaag en een ervan kwam terecht op een hoogspanningsgeleiding en raakte daardoor in brand. Het brandende toestel viel op het dak van een in de nabijheid staand huis, dat eveneens in brand raakte. W 1 E R I N G E N Den OEVER. „Apollo" naar Concours. Schitterend succes. J.l. Zondag toog de. Muziekvereeniging „Apollo", onder leiding van haar directeur, den heer J. v. Glabbeek te Dep Helder, naar Winkel, teneinde deel te nemen aan het concours uitgeschreven door den Weatfrieschen Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen. Laten we maar direct zeggen, dat „Apollo", die in de eerste afdoeljng „Harmonie" uitkwam, een buitengewoon *mooi succes heeft weten te hoeken. In de concert wedstrijd behaalde gemelde vereoniging een eerste prijs met niet minder dan 171 punten. Het hoogste aantal wat dien dag op het. gehecle concours gegeven werd. Een pracht prestatie dus. Ook voor den directeur, die onvermoeid en steecis met volle ambitie met zijn leden gestudeerd heeft was liet een goeden dag. Voor opvatting cn tempo behaalde hij het maximum aantal punten. Met deze zege is „Apollo" uit de eerste afdeeling Harmonie overgegaan naar de afdeeling „Uitmuntendheid". „Apollo" en directeur van deze plaats onze harte lijke felicitaties. Biiift zoo voortgaan op den inge slagen weg, nog een trede en ge ziit gekomen op de hoogste sport van de muzikale ladder. Tot slot vermelden we nog dat. toen „Apollo" Zon dagavond om ongeveer tien uur wederom te Den Oever arriveerde een groot gedeelte van de Oever- politieke en andere gronden zeer belangrijk, Hoewel in den beginne ook op de Duitsche vloot Noorsch personeel zal moeten worden aangesteld, omdat de Noren nu eenmaal de meest ervaren en geschoolde walvischvangers zijn, zou toch een belangrijk aantal Dultschers door den bouw der schepen en hun techni sche uitrusting, bij de walvischvangst zelf en verder bij de verwerking van de traan en het vleesch ar beid en brood verkrijgen- Ook voor de landsverdedi ging is de 'traan buitengewoon belangrijk, omdat ze bet eenige vet is, dat gedurende onbeperkte tijd kan wordon bewaard en nooit ranzig wordt. Bovendien zijn de kosten van hot bewaren zeer gering. Opmerkelijk is, dat reeds sinds langen tijd in Duitschland voor buiteulandsche rekening schepen werden gebouwd voor de walvischvangst. Verschil lende Duitschers hebben op technisch en chemisch gebied belangrijke vindingen gedaan, waardoor de vangst op geheel nieuwen leest werd geschoeid- Dank zij de electro-lampen van professor Weber is bet verlies bij de vangst dat vroeger 20 der gehar poeneerde walvisschen bedroeg, teruggebracht op 1 h 2 Ook het fejfc, dat de groote massa's walvisch- vleesch kunnen worden verwerkt, en bruikbaar ge- maak ls een reden om de Duitsche walvischvangst te organiseeren. Het vleesch wordt op het fabrieks schip tot vischmeel verwerkt, dat een belangrijk vee voer is. Verder levert de walvisch een buitengewoon goede vischlijm en een waardevolle beenderplje, ter wijl de beenderen van de walvisch tot beendermeel kunpon worden verwerkt. In het buitenland wordt dikwijls stelling genomen tegen de vestiging van nieuwe walvischindustrieën met het argument, dat de uitroeiing der walvisschen niet mag worden bespoedigd, Daartegen is op grond van wetenschappelijke en practische overwegingen aan te voeren, dat terwijl men in het Noordpoolge- bied reeds sedert meer dan 400 jaren de walvischr vangst op groote schaal drijft» daar tot nqg toe geen afname van de hoeveelheid walvisschen kan worden vastgesteld, terwijl van het Zuid-Poolgebied in (dit opzicht niets te zeggen valt, omdat eerst 6inds 1904 daar de walvischvangst plaats heeft. Verder dient hierbij in acht te worden genomen, dat de walvisch niet slechts in de poolgebieden maar in alle oceanen voorkomt. De walvisch verplaatst zieh over enorme afstanden. Men heeft in het Zuid-Poolgebied walvis schen gevangen, die in hun lichaam harpoenen had den, welke bij IJsland waren afgeschoten, Aan dé lcust van Alaska werd een walvisch gevangen, die in de Zuid-Poolzeeqn was geharpoeneerd. Wanneer Duitschland de walvischvangst gaat op vatten, is dit niet voor het eerst, want van 1720 tot de Napoleontische oorlogen, voeren jaarlijks een hon derdtal Duitsche schepen op de walvischvangst uit. Ook in dit opzicht tracht Duitschland blijkbaar zich onafhankelijk te maken van het buitenland. Huidige toestand levert gevaar op, Toronto: --= Herhaaldelijk komen bij de Niagara- watervallen groote rotsblokken naar beneden,, waar door slechts ternauwernood ernstige rampen worden vermeden en van tijd tot tijd ook ongelukken ge beuren. Het beeld van dé wereldberoemde vallen heeft zieh dan ook in de laatste jaren aanzienlijk gewij zigd. De commissie voor het parkwezen die het toezicht 0|» de iagarawatervallen heeft, is dan ook van mee lt i lig, dat de huidige toestand zoodanige gevaren op levert, dat met kunstmiddelen moet worden inge grepen. Groote stukken rots zullen moeten worden op geblazen en verschillende stroomversnellingen zul len moeten verdwijnen. De kans bestaat dat hij volle dige uil voering van hel. plan de Xiagai a-wulcrvallen als zoodanig geheel zullen verdwijnen en slechts een onbeduidende waterval, zooals er velen zijn, van de wereldberoemde Niagara-watervallen zal overblij ven. sche bupgerij zieh voor de concertzaal van den heer J. Lont opgesteld had, om de vereoniging spontaan te huldigen. Nadat men naar binnen gegaan was werd een marsch gespeeld, waarna de directeur ver scheen. die oh dé schouders van enkele leden bin nengedragen werd. Hierna werd het eigen gekozen nummer „La Cité Meurtrie" voor de talrijke aan wezigen nogmaals prachtig uitgevoerd, Toen de laat ste tomen van dit bijzonder muzikale nummer weg gestorven waren nam de heer J. Tijsen, wethouder dezer gemeente, het woord, die „Apollo" namens ctc burgerij van Den Oever hartelijk feliciteerde met het behaalde succes. Zichtbaar geroerd dankte den directeur. Veel had en kon hij niet zeggen, doch dit wilde hü slechts zeggen, dat de nederlaag die „Apollo" vijf iaat' geleden te Winkel moest slikken, op schitterende wijze gewroken was. Zooals wij reeds eerder in dit blad meldden gaat „Apollo" de eersie Pinksterdag naar het Nationaal Concours te Zaandam, waarbij behalve de concert- wedstrijd tevens zal worden deelgenomen aan de marsehwedstrijd, „Apollo" houd ie goed. jullie heb ben gezien het kan. LANGE NP IJ K NOORBSeHARWOUDE. Varqadiriug „Tuinbouwhelano", Bovengenoemde vereoniging vergaderde Zaterdag avond in „Concordia". Aanwezig waren 24 leden. Do voorzitter, de heer G. Barton, opent, met een hartelijk welkom en zegt dat men ongelukkig de Zaterdagavpod heeft moeien kiezen om bii elkaar te komen, doch het kon nu eenmaal niet anders. Na voorlezen der notulen wwd.t do beschrijvings brief behandeld voor de algemeene jaarvergadering van den N oor der m ark tbop dDaar al deze voorstel len op deze nog te houden jaarvergadering wor den behandeld zullen wii in het kort de uitspraak van leden van Tuinbouwbelang in het kort weer geven, Dé voorstellen 1. 2 en 3 worden aangenomen, voor stel. 4 wordt verworpen. Vervolgens worden nog aangenomen de voorstelien 5, 7, 8, 9, 10, 11 en 14, terwijl de voorstellen 6. 12 cn 13 worden verwon- pen. Dit laatste voorstel behelsde om aan te drin gen op de erkenning van Sowiet-Rusjand, teneinde de mogelijkheid van export der tuinbouwproducten te bevorderen. Met 7 voor en 16 tegen werd het voorstel ver worpen. Bespreking rekening Nooïderniarktbpnd. Do heer IJ. Kaan zegt twee jaren geleden er reeds op aangedrongen to hebben om tot bezuiniging te komen en zon hieraan aandacht aangoschonkcn worden. Sommige salarissen ziin met twintig pet. verlaagd, doch nu heeft het spr.'s aandacht getrok ken. dat b.v. het salaris van den penningmeester op f 501),— gehandhaafd is. Gok hierbij dringt spr, op bezuiniging aan. De lieer P. Swager Kz. zegt het genoegen te heli- ben gehad om de rekening van den penningmeesr ter na te zien en ia er z.j. wel heel wat werk aan. De heer J, Ootjers zegt, dat het bestuur ook geep aanleiding heeft gevonden om hiér OP to bezuinigen, ook gezien de financieele verantwoording. Na eepige discussie moer van internen aard zegt de voorzitter, dat imet de gemaakte opmerkingen rekening zal worden gehouden. De heer IJ. Kaan vraagt of men wel door moet gaan mot de half pel. fondsvorming voor de mini mumprijzen. Spr. is van meening. dat men dit al veel eerdep had moeten doep. Het hoeft nu wei nig zin. De heer J. Gotiers bepleit Instandhouding van het fonds, daar het een slag zou wezen ais er geen minimummriizen waren. Het ia door de Prov, orga nisatie ingevoerd en meent &pr,. dat ook de organi satie hier een offer moet brengen. Als wii hiermede ophouden zou het een bewijs van weinig mee leven zijn. De heer IJ. Kaan zegt nog er wel voor te zijn a's de richtprijzen door de regeering voor de volle 100 pet. gewaarborgd waren, Meerdere leden voeren hierover nog het woord en wordt op voorstel van den heer .T. Kliffen besloten dit punt in een bestuursvergadering te bespreken en zoo mogelijk in een volgende jaarvergadering te behandelen. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering worden behalve het bestuur gekozen, de hoeren P. Swager Kz., IJ. Kaan. K. Wagenaar Wz.. J, Linder boom, P. Blokker en H. Swager en als plaatsvervan ger G. Rakker en K. v. Nienes. I Rondvraag. De heer K. Wagenaar Wz. zon meer toezicht wil len hebben hij de veiling gezien de vele diefstallen in de afgeloopen winter. De heer J. Ootjers antwoordt dat het in dé practjjk wel moeilijkheden oplevert om reden dergelijke menschen op verschillende ©ogenblikken hun slag slaan. Het zal in ieder geval onder aandacht ge bracht worden van het bestuur der veiling. De heer P. Swager Kz.. vraagt pf straks als de goot bij de veiling weer voj ligt, de producten voldoende verzekerd zjin bii brandgevaar, De heer J. Ootjers zégt dat men zieh in deze met de assurantie-maatschappij zal verstaan, Do heer L. Mallecote wijst op dé gevolgen van dé onderzeöers bij de aardappelen en zegt dat dit we tenschappelijk onderzocht zal worden door dep Planten-ziekten-kundigendienst te Wageningen. Als correspondent van dezen dienst vraagt spr. aan de leden een correcte en volledige opgave in dezen De heer J. Kliffen verzoekt de medewerking voor het invullen van gegevens voor de bed rijf stelling. De heer D. Kansen zegt. dat men opgave kan doen voor erwten ruiters en bestrijdingsmiddelen tegen aardappelziekte. De heer K. van Dijk vraagt of er nog klachten zijn over do kalksalpotei». Dit kan bij spr. worden opgegeven. De heer J. Kliffen wij dé poterbewaarplgats ontsmetten of uitreoken. Hierop antwoordt de heer Mallecote dat dit van den winter al gebeurd is. Spr. raadt aan het nog eens te doen. Over de aardappelpoterbewaarplaats volgt nog eenige discussie, waarbij nog wordt opgemerkt dat met een zachte winter de temperatuur niet fn over eenstemming is met de natuur buiten. De vooratter zegt toe dit nader te bekijken, waarna sluiting: volgde.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7