Plaatselijk Nieuws. Hengelsportvereeniging De Baars es uit =3 m:.«ö de OMGEVING POLDER „HET KOEGRAS" Twaalf menschen in de Wolga verdronken. Kanovaarder verdronken. Vergadering van hoofdingelanden van den Polder op Zaterdag 1 Juni 1935, 's middags om 2 uur, in het Kegelhuis te Den Helder. Voorzitter de heer J. J. Verfaille, dijkgraaf; secre taris-penningmeester de heer C. Taylor. Afwezig zijn de heeren Vries en Zeegers. Na opening volgt lezing en goedkeuring der notu len. Rekening 1935. De commissie voor het nazien der rekening 1934 had geen op- of aanmerkingen. Met algemeene stemmen wordt de rekening vast gesteld op de volgende cijfers: ontvangsten f23.606.67; uitgaven 122.202.33. Het batig saldo bedraagt dus f 3.404.3 i. Het dagelijksch bestuur stelt voor het saldo zoo te splitsen, dat f 1.565.70 wordt gestort in het fonds voor deelname in- of uitvoeren van nieuwe werken en dat f 1838.64 aan de reserve wordt toegevoegd, die daardoor stijgt tot f15000.—. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag antwoordt de Voorzitter op een vraag van Jhr. Laman Trip, dat de bestemming van de gelden gestort in het fonds voor deelname in- of uitvoeren van nieuwe werken, nog onbekend is. Hierna sluiting. WIERINGERMEER De grondslag gelegd voor het eerste za- kenbedrijf te Wieringerwerf. Naar wij vernemen zal voor rekening van den heer Nan Kok te Wieringen en onder architectuur van den heer Klein te Slootdorp, een hotel worden ge bouwd te Wieringerwerf. Met deze exploitatie doet het eerste zakenbedrijfsleven als dan aldaar de in trede. De verwachting is dat zéér spoedig voor an dere branche's ook nieuwe aanbouw zal plaats vin den. Proces-verbaal opgemaakt. Door den Jachtopziener M. d. S. zijn geverbali seerd wegens het lóopen op verboden terrein, A. O. en J. v. Z. te Lamberschaag. Voorts wegens ambte naar in functie te belemmeren. A. A. te Lambert- schaag. Wegens zedeovertr. d.i. een verwond paard laten werken, T. L. te M.Meer. Voetbaluitslagen. Op het terrein „Flevo" werden een tweetal wed strijden gespeeld. Eerste wedstrijd was Flevo 2 Sparta 3, waarbij de Flevo's verloren met 9—0. Voorts speelde Flevo 1—Sparta 2, waarbij Flevo in de Spartanen de meerdere moesten erkennen en Flevo verloor met 31. WIERINGEN W ieler cl u b-nïeu ws. Zondag werden door de Wielerclub „Wieringen" klassementritten verreden, voor A klasse 80 K.M., B klasse 42 K.M. Deze train«ngsrit is schitterend ge slaagd. Het publiek stelde eenige premies beschik baar, waar flink om gevochten werd. De uitlag is als volgt: A klasse: 1. D. Klink, 25 pt.; 2. M, Deijkes 18 p., beide 1 ronde voorsprong; 3. C. Hegeman; 4. M. Hoep. B klasse: 1, P. Plooij, 13 p.; 2. J. Louwerse 12 p.; 3. J. Glim 11 p.; 4. A. Lutje-boer, 6 p. Den- heer Geerligs hartelijk dank> voor het afstaan van een kleedlokaal voor de renners. H ARE N K ARSPEL DIRKSHORN. Ernstig ongeluk. Zondagavond had alhier op het drukste gedeelte van het dorp een ernstig ongeluk plaats, dat mis schien toch nog goed zal afloopen. Een 5-jarig jongetje van H. R. liep achter een melk wagen aan en zonder uit te zien, stak hij den weg over. Hij werd echter door een motorrijwiel, bereden door de gebroeders Strijker, uit de Woudmeer, ge grepen en kreeg daarbij nogal een tamelijke hoofd wond. Het ventje werd bij den heer Doekes binnen gedragen en door de wijkzuster mej. Lanjouw ver bonden en toen naar zijn ouders vervoerd. Het is maar te hopen, dat de wonden niet te ernstig mogen zijn, LANGEND IJ K Het Crisis Uitvoer Bureau heeft meegedeeld, dat met ingang van een nader te bepalen datum vorde ringen wegens leveringen van bloembollen naar Duitschland alleen tot betaling over de Nederlandsch- Duitsche clearing worden toegelaten, als over deze leveringen een vereffeningscertificaat kan worden overgelegd, afgegeven door of namens het Crisis-uit voerbureau. Volgens voorschrift van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale mogen alleen tomaten van de sortee ringen A en C naar Duitschland worden geveild. Hiervan mag van 50 pet. van iedere partij een uit- ivoermachtiging worden gegeven, terwijl geen hoo- ger bedrag dan f25.— per 100 kg. mag worden ge factureerd. Ook voor andere producten zijn zeer be perkende bepalingen getroffen. Sluitkool mag voor 100 pet. worden geveild. Langendiik profiteert he- la'as niet van die gunstige beschikking. Het Centraal Burau uit de veilingen in Neder- tland heeft zich tot den Minister van Economische Zaken gewend met het verzoek het mononilierecht voor uit België in Nederland ingevoerde groenten tot 130 pet. te verhoogen, n.1. ongeveer hetzelfde percen tage als de Belgische franc is gedevalueerd. Aan de hand van verschillende cijfers, illustreerende het verloop van de invoer van asperges en de daarmee gepaard gaande prijsfluctuaties wordt dit adres na der toegelicht. Op een desbetreffend adres van het Holl. Bloem bollenkweekers Genootschap aan den Minister van Economische Zaken, heeft deze meegedeeld, dat bij Ide uitvoering de saneeringsvoorschriften. meer spe ciaal die. betreffende de inname van een eventueel overschot, moest voor oo-gen worden gehouden, dat men zelf de fondsen had bijeen te brengen, om die kweekers te steunen, die met een overschot aan het einde van het exportseizoen, voor wat betreft bloem bollen, voldoende aan export-kwaliteit, waren blij ven zitten. In die gedragslijn zal. naar de Minister meedeelt, geen wijziging worden gebracht, zoodat niet op steun uit het Landbouw-Crisisfonds mag worden gerekend. NOORDSCHARWOUDE. Wandelsport. Door de Wa-ndelsportvereeniging werd Zondagmor gen een marsch afgelegd van pl.m. 18 k.m. Om 9.15 uur vond de start plaats vanaf het clublokaal. De route was als volgt: Noordscharwoude, Nieuwe weg. Koedijk. Daalmeerpad. St. Pancras. Broek op Lan gendiik en Zuidscharwoude, terug clublokaal. 15 Leden namen aan deze tocht deel. Het was 'een prettige wandeling. De eerst volgende tocht vindt plaats op Donder dagavond a.s. Geslaagd. Onze oud-plaatsgenoot de Heer Abr. de Geus is bii het te Den Haag gehouden examen geslaagd voor het theoretisch gedeelte diploma C, eerste ma chinist ter koopvaardij. ANNA PAULOWNA h' ALG. VERG. BOERENLEENBANK. Opening. Namens het bestuur en den raad van toezicht heette de heer G. J. Lovink, directeur van de Boeren leenbank, de leden die Zaterdagavond ter algemeene vergadering in Veerburg waren gekomen, welkom. In het bijzonder gold dit welkom het eerelid, den heer N. Raap. De financieele resultaten zullen u wel bevredigen. Er is toch een winst gemaakt van f 3998.42^ en, trouw blijvend aan onze voorzichtige finantieele poli- tiek, zal het misschien wenschelijk zijn daar iets van af te trekken voor dubieuze posten, maar dan zal er toch minstens f3000 zuivere winst overblijven. De omzet wordt elk jaar grooter. Steeds meer wordt op de spaarbank gebracht, omdat daarin een veiliger belegging wordt gezien. Verkiezingen. Nadat op voorstel van bestuur en raad van toezicht en na toelichting van den voorzitter twee leden door de vergadering waren geroyeerd,, werden de aftreden de leden van het bestuur en raad van toezicht en plaatsvervangende bestuursleden met bijna alge meene stemmen herkozen en de heeren Naastepad, Van Genderen, Jb. Geerligs Jz., aangewezen de com missie te vormen die de rekening over 1935 zal na zien. (Plaatsvervangers de heeren H. Busé, P. Lange- reis en A. Boer.) Rekening, balans, jaarverslag. De heer M. Cornelissen rapporteerde namens de commissie, die de rekening van 1934 had gecontro leerd en alles in orde hacl bevonden. De door hem genoemde cijfers vindt de lezer terug in het jaarver slag van den kassier, den heer D. Kaan, waaruit we hieronder een en ander laten volgen. Het bestuur controleerde elke maan de adminïstra tie, de raad van toezicht elke drie maanden; een in specteur van de controle ging de boekhouding van het geheele jaar zeer nauwkeurig na en driemaal werd onverwachts de kas gecontroleerd. Steeds was alles in orde. Aan het eind van het jaar waren er 576 spaarboek jes, 168 voorschotboekjes en 86 boekjes in loopende rekening. Het aantal leden steeg van 368 op 372. De rekening sluit met een eindcijfer van f 1.405.835.25, het eindcijfer van de balans is f863.460.28. Spaarbank. 1 Jan. 193-4 was gedeponeerd f612.223.66V2 Ingebracht werd f252.061,8S, teruggenomen f213.325.04 Met de bijgeschreven rente was er op 31 December 1934 ter spaarbank f 671.254.40V> gedeponeerd. Voorschotten. Op 1 Januari 1934 was uitgeleend f 283.636.54. Aan 16 personen werd f 16950.verstrekt; afgelost is f 31.239.54. Aan het eind van het jaar was dus nog f269.347 uitgeleend. Loopende Rekeningen. Op 1 Januari 1934 had de bank in L. R. tegoed f438.382.61. In mindering ont- vangsten schuld fl33.207.03V2. Uitgegeven in L. R. fl.124.625.14V2 en ontvangen f 1.047.647.90. De bank was 31 December 1934 dus in L. R. tegoed f 382.152.82. Na aftrek van alle onkosten bleef aan zuivere winst over f3998.4224 en deze geboekt bij de reserve, doet die stijgen tot f31046.03. In 1934 werden 3963 posten geboekt met een ontvangst van f2.132.478.14. In 1933 waren er 3691 posten en f2.308.744,4824 ontvangst. Het bestuur en de raad van toezicht hielden steeds het noodige contact met elkaar en schonken volle aandacht aan de borgstelling voor de uitgeleende be dragen, ter verzekering van de veiligheid van beleg ging der gelden. Het jaarverslag, onder dankzegging goedgekeurd, gaf voorzitter aanleiding te wijzen op het toenemen de werk van den kassier. Deze wil er geen klerk bij nemen, maar het-werk alleen afdoen. Daarom werd een beroep gedaan op de leden zich toch vooralaan de zittingsuren_ te houden. t. Algemeene vergadering. Voorzitter deelde iets mede van het voorzichtig beheer van de Centrale, blijkend uit de fondsvor ming voor bijzondere omstandigheden en bijzondere doeleinden, naast het reservefonds. De beschrijvings brief voor de algemeene vergadering te Utrecht gaf hem ook nog aanleiding tot eenige opmerkingen, o.a. dat het goed gezien was, de rente voor uitge leende bedragen niet te verlagen, niet alleen, omdat dan ook de rente van de spaarbank minder had moeten zijn, maar tevens, omdat de Ned. Bank tot verhooging overging. Als afgevaardigden ter Alg. Vergadering werden benoemd de heeren J. C. Geerligs en G. J. Lovink. Jubileum Directeur. Bij de rondvraag zeide de heer Rezelman een me- dedeeling te willen doen, die de voorzitter had ach terwege gelaten en ook moeilijk kon doen, omdat die hem zelf betrof. In het afgeloopen jaar viel nl. de dag, waarop voor 1224 jaar de heer Lovink tot Di recteur was benoemd. Namens alle leden feliciteerde hij den heer Lo vink, bracht hem dank voor alles, wat hij in het be lang van de bank en dus voor de leden gedaan had en sprak den wensch uit, dat het hem nog vele ja ren gegeven mag zijn z'n krachten aan de Boeren leenbank te wijden (Applaus). De heer Lovink dankte voor de hartelijke woorden van den heer Rezelman en voor het applaus, waar mee de vergadering haar instemming daarmee be tuigde. Hij vindt de Boerenleenbank zoo'n mooie in stelling en werkt zoo prettig met bestuur en raad van toezicht samen, dat hij graag nog eenige jaren het directeurschap wil waarnemen. Te veel cijfers. De heer Raap wees er op, dat de leden op de alg. vergadering een massa cijfers te hooren krijgen, van controlecommissie en kassier, die niet te venverken zijn. Hij vroeg of die getallen niet in kleiner omvang kenbaar gemaakt konden worden. Voorzitter zeide voor de grootst mogelijke open baarheid te zijn. Misschien was een oplossing een en ander acht dagen voor de alg. vergadering ter in zage te leggen. De heer Stammes gaf in overweging een verkorte balans en winst- en verliesrekening op de convocatie, die aan de leden gezonden wordt, te plaatsen. Een besluit werd hierover niet genomen. Het bestuur zal er zich dus nog wel over beraden. Gratificatie voor den kassier. Voorzitter wees nog eens op de toename van werk van den kassier. In 1926 werden ongeveer 800 pos ten geboekt, nu bijna 4000. Voor een deel is dat het gevolg van de bemiddeling van de bank bij de crisis maatregelen. Wij, zeide voorz., dat zijn bestuur en raad van toezicht, meenden dat de bank dit in het belang van de bevolking moest doen. Maar het werk daaraan verbonden, verricht natuurlijk de kassier en daar wordt niets voor betaald. Met algemeene instemming werd het bestuursvoor stel f 200 gratificatie aan den kassier, te verleenen, aangenomen. Nadat de heer Kaan voor het toekennen van de gratificatie z'n dank geuit had en de heer Nap voor de verversching, die de voorz., na de herdenking van z'n directeursjubileum, aan de geheele vergade ring aanbood, volgde sluiting. BOTSING TUSSCHEN TWEE RUSSISCHE SCHEPEN. Moskou. Uit Bakoe wordt gemeld dat het aantal slachtoffers ten gevolge van de botsing tus- schen dc beide Russische stoomschepen „Sowiet- Aserbeidschan" en „Sowiet". bii welke botsing een hevige brand uitgebroken is, gestegen is van 27 op 33 Motorboot omgeslagen. Stuurman niet voor zijn taak berekend. Jaroslaff. Op de Wolga is gister een ongeluk gebeurd, waarbij twaalf menschen om het leven zijn gekomen. In de nabijheid van een spoorbrug is een motor boot, waarmede 28 personen werden overgezet, om geslagen, Slechts zestien der opvarenden gelukte het, z:ch te redden; twaalf personen verdronken. Tot dus verre heeft men nog slechts van één hunner 't lijk kunnen bergen. Het agentschap Tass meldt, dat de bestuurder van de motorboot, die eerst een maand dienst deed, niet het geringste begrip had van het besturen van een boot. De geredden hebben medegedeeld, dat door de opvarenden van het passeerende schip „Birjoesa" geen pogingen zijn gedaan om de drenkelingen te redden. Kapitein en bootsman van dit schip zijn in arrest gesteld. Hij kon niet zwemmen. Gisteravond is te Stompwijk in de Vliet, ter hoogte van de Centrale van de Nederlandsche Spoorwegen de 18-jarige Joh. van der Pijl uit Den Haag door het kantelen van een kano te water geraakt en ver dronken. Het slachtoffer, aldus lezen we in het „Vsbl.'\ was. tezamen met den negentienjarigen J. L. R. in een kano aan het varen op de Vliet. Op een gegeven oogenblik kantelde de kano; beide jongemannen verdwenen in de diepte. R. kon met groote moeite naar den wal komen, doch v. d. P. kwam niet meer boven. De inmiddels gewaarschuwde Voorburgsche politie was eenige minuten later met een motor met zijspan ter plaatse; onmiddellijk werd met dreggen begonnen. Bij de eerste worp werd v. d. P. naar bo ven gehaald. Kunstmatige ademhaling werd toege past, waarmee ongeveer een heel uur werd doorge gaan. De doktoren Laarhoven uit Voorburg en Per quin uit Stompwijk waren eveneens spoedig ter plaatse. Ook werd het slachtoffer met het zuurstof apparaat behandeld, doch het mocht niet gelukken v. d. P. tot bewustzijn te brengen; de levensgeesten waren reeds geweken. Het stoffelijk overschot is per brancard naar het gemeentehuis te Leidschendam overgebracht. Schagen Wedstrijd met hindernissen, De Ama teur hengelaar wordt overal veriaaat. Zondagmorgen trokken een 50 hengelaars van de Hengelsportvereeniging ..De Baars" te Schagen, ver gezeld van een 10-tal controleurs en een hoofd-con- troleur, in I-I.A.B.O.-bussen naar het Groot-Noord- Hollandsch Kanaal in de buurt van St. Maartens- vlotbrag om aldaar elkaar in het vangen van baars- les te bekampen. Het bestuur der vereeniging geassisteerd door de inkoop-commissie had hiervoor een ware schat van priizen aangekocht bii verschillende winkeliers ln onze gemeente. Het weer werkte op een buitenge- gewone wijze mede tot welslagpn van de voor dit sei zoen eerste hengelwedstriid. En wat wilde de hen gelaar nog meer. Het eerste signaal klinkt reeds vlug. Hengels boven water. Nog twee stooten op de hoorn en on geveer 50 wormpjes zakken in het diene kanaalwa ter om als aas te dienen voor het verschalken van de bewoners in casu de baars. De rust wordt schromeliik verstoord door de komst van twee boertjes in blauwe kiel gestoken en de Zondagsche klompen aan. Beide pachters van het grasgewas' ter plaatse. De sommatie wordt gege ven ophouden hengen, anders halen wij de politie. De voorzitter, secretaris en penningmeester waren al bii hun. Dat gaat zoo maar niet. Het werd een ware conferentie. Het eene boertje bleek wel voor nraten vatbaar maar de ander was behoorliik stijf hoofdig. Het slot van het liedje was. dat de hen gelaars mochten bliiven hengelen voor f 10.Te duur zei het bestuur, wii geven f 7.50 en daar is die 4 half uren hengelen behoorliik mee betaald. Na nog eenig nrafen kon men het niet eens wor den en werd door de boertjes een iilbode gezonden naar Burgerbrug om met de meest bekwame snoed de Gemeente-veldwachter te halen om deze onee- wensehte vreemdelingen uit het grasgewas te ja gen. Inmiddels was het eerste half uur geëindigd en het tweede reeds een aardig stukïe verstreken toen de nolitie arriveerde. Het was een bijzonder tactisch en prettig man deze nolifie-dienaar. Om de zaak nu eens in de finesses uit te zoeken werd een proef proces-vprhaal ongemaakt en zal het be stuur van de H.S.V. ..De Banrs" zich eerstdaags fe verantwoorden hebben voor de Rechter in Alkmaar Het visschen ter nlaatse moest worden gestaakt Wat nu! O. dacht een snugger hoertie. hier valt geld ♦e verdienen!^ Voorstel kwam er prompt uit Voor f 5.mogen jullie wel on miin genacht stukje land hengelen. Dankbaar werd dit aanvaard en zoo zien we dan even later de geheele vereeniging epn stukip verhuizen en een glunderend gezicht van het hoer tje. dat f 5.incasseerde en een naar stugge ge zichten van de eerste nachters. Bii het begin van het derde Kalf uur was 'de stand als volgt: 1. J. T.ingpman, 2. R. van Halm. 3. F. WicKman. 4. J. H. Lutieharms. 5. P. B'-antenaar. 6. H. Mole naar. 7. C. J. Pronk. 8. M. Boersen. 9. A. Struiif. "•0. .T. de Jongh 11. .T. Holtz 12. P*ner. 13. Michels. 14. Leiien. 15. N. Kossen. Voorts een groot aantal hengelaars, welke nog niets in het eerste uur der wodstriid hadden kunnen verschalken Daar trekken Rentenaars dobbers naar de diepte. Trekken ja een baars van 23 c.M. De span ning komt er weer in. De heer Lineeman is van de eerste plaats verdrongen. Lang heeft. Rentenaar van z'n vangst geen plezier, want. weinige oogpnhlikken later slaat z'n huurman Honing een zelfde exem plaar on den wal. welke na het meten 1 m.M. groo ter bleek te zijn. Zoo had dus de heer Honing de kon genomen, gevolgd door Lingeman, die met de regel maat van een klok de baarsies op het droge haalt. Als de hoofd-controleur. de heer A. Kater voor de laatste maal de hoorn heeft gebruikt, gaat -3en ieder maar matig voldaan over het minder sportief optre den van de beide boertjes z'n plaatsje in de klaar staande bussen opzoeken. De prijsuitreiking. Des namiddags 6 uur vond Tn het lokaal van den heer P. Bontes do prijsuitreiking plaats. Voorzitter de heer Pronk, heet alle aanwezig-en hartelijk wei- De moeder en een zwager van het slachtoffer die gewaarschuwd waren, waren spoedig aanwezig. Nader wordt nog gemeld, dat dc jongemannen in de kano hebben zitten spelen, tengevolge waarvan deze omsloeg. Een betreurenswaardige omstandigheid is voorts nog, dat geen der beide drenkelingen kon zwemmen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Hellevoetsluis, 1 Juni. Zaterdagavond omstreeks zeven uur is in het Voornsche Kanaal een marinier der Koninklijke Marine, waarschijnlijk door kramp bii het zwemmen verdronken. Na twintig minuten, dreggen gelukte het de drenkeling aan wal te krij gen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. DRIE JONGENS WAGEN ZICH TE VER IN ZEE. Een van hen verdronken. Hoek van Holland. Gistermiddag hebben zich een drietal jongens uit Rotterdam. t.w. de 12- jarige T. Barriel. de 15-jarige G. v. Leeuwen en de 18-iarige E. v. d. Heuvel, te ver in zee gewaagd. Op hun geroep kwam onmiddellijk hulp toeschie ten. De heeren J. v. d. Sluis en C. Spek. beiden eveneens uit Rotterdam, mochten erin slagen de twee iongsten van het drietal te redden. v. d. Heuvel, de oudste, verdronk jammerlijk". ALKMAAR, 1 Juni. Op de heden gehouden botermarkt werd 70—75 cent betaald. Kipeieren (groothandel) f 2.10—2.40 en eendeieren f 1.80. ALKMAAR, 1 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 23 paarden f 100—250, 9 melkkoeien f 80140, 23 nuchtere kalveren (slacht) f 4—10, 5 schapen (vette) f 1017, 78 lammeren f 4—6.50, 25 biggen 10 weken) f 10—14; 11 bokken en geiten f 7 10 en kleine bokjes f 0.501. ALKMAAR, 1 Juni. Eierveiling: 245000 kipeieren 56—58 Kg. f 2.10—2.20, 58—60 Kg. f 2.10—2.30, 60—62 f 2.20—2.40, 62—64 Kg. f 2.30—2.50, 64—66 Kg. f 2.40—2.70. eendeieren f 1.60—1.80. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Juni. 3150 Kg. aardappelen, Schotsche muizen f 16.20— 19, kriel f 7.6013.10. I kom. Spreker brengt dank aan de heeren controleurs voor hunne werkzaamheden, de H.A.B.O., den heer Bontes voor het beschikbaar stellen van een mooien prijs en de pers. Er is over den gelieelen wedstrijd 64 stuks baars gevangen. Allen bijna boven de maat van 18 c.M. 1. B. Honing, clubstoel; 2. J. Lingeman, vei'gasser;' 3. M. Boersen, Zilmetagarnituur; 4. J. de Jong, elec-i trische fietslantaarn en achterlicht; 5. A. Jonkman, 4- deelige hengel; 6. P. Brantenaar, electrisch strijkijzer; 7. J. H. Lutjeharms, kistje Victor Hugo sigaren; 8. R. van Halm, 3-deelige hengel; 9. H. Molenaar, 25 si garen, 10. J. Th. Kroone, 3-deelige hengel; 11. N. Kossen, 3-deelige hengel; 12. W. C. van Geel en, doosje sigaren; 13. J. Holtz, baarshengel; 14. A. Struijf, vischnet; 15. Bas, vischnet; 16. de Vries, snoekvisch- netje. De heer Pronk dankte nogmaals een ieder hartelijk en sprak de wensch uit dat den volgenden vischwed- strijd zonder eenige hindernis zal verloopen en daar door waarschijnlijk spannender zal zijn dan deze plaats gehad hebbenden wedstrijd van dezen morgen. REN- EN TOURVEREENIGING „WEST- FRIESLAND". Goed geslaagde trainingsmorgen. Zondagmorgen werd door de verschillende ren nersklasse van bovengenoemde vereeniging een trai ningsmorgen onder leiding van het bestuur georga niseerd welke ten doel had het trainen onder con trole voor de a.s. grasbaanwedstrijden welke de Ren en Tourvereeniging „West-Friesland" zal houden op de laatste Zondag van Schager-kermis (30 Juni) op het vlak gemaakte voetbalterrein van de V.V. Schagen. Klasse A.: 1. A. Ligthart 9 m.. 2. J. Manneveld 9 m. 10 sec., 3. G. Zeeman 9 m. 17 sec. Kasse B.: 1. P. Beuving 9 m. 29 sec.. 2. C. J. Kos sen 9 m. 30 sec., 3 P. Kaptein 9 m. 48 sec., 4. J. Hua- saart 10 m. 15 sec.. 5. v. d. Werff 10 m. 35 sec., 6. de Boer lOm. 55 sec., 7. J. Visser 11 m. 5 sec. Klasse C.: 1. Kugel 9 m. 30 sec., 2. P. Hoogland. 9 m. 46 sec., 3. Jongsma 10 m. 10 sec., 4. S. Visser 10 m. 17sec 5. Kooij 10 m. 26 sec. Klasse-Jun.: 1. P. Hussaart 10 m. 15 sec.. 2. P. Vogelaar 11 m. 19 sec.. 3 J. Boonacker 11 m. 42 sec. HENGELSPORTVEREEN. „DE HENGELAAR". I Spannende wedstrijd, De hengelsportvereeniging „De Hengelaar", te Scha gen, een zustervereeniging van „De Baars", maar met een minder ledental, vischte Zondagmorgen in de Schagersloot haar openingswedstrijd. Om 9 uur werd gezamenlijk van het clubgebouw per rijwiel vertrok ken. Gevischt werd 5 half-uren. In het eerste half uur ving T. Oudejans de eerste baars en legde daardoor beslag op den daarvoor gestelden prijs, zijnde een flesch Ranja. Na afloop ging ieder voldaan huiswaarts. Bij de prijs uitreiking welke des avonds 7 uur plaats vond, wer den de navolgende prijzen uitgereikt: 1. P. Wit, 4- deelige hengel; 2. A. Schram, 4-deelige hengel; 3. W. Veenstra, 4-deelige hengel; 4. T. Oudejans, visch- stoeltje; 5. C. Dekker, 3-deelige hengel; 6. G. Snijders, vischtasch met snoer; 7. Velen, thermoflesch; 8. J. Blokker, vischstoeltje in foudraal; 9. Th. Dekker, vischnet; 10. J. Schagen, snoer; 11. J. Band, blikje sigaren; 12. S. Bisschop, blikje sigaren. De controleurs kregen elk een blikje sigaren. W' SCHAGEN—ENKHUIZEN 2—6. Zondag 2 Juni speelde de S.L.T.C. haar TaatsTe competitiewedstrijd. Het is de S.L.T.C. niet gelukt revanche te nemen op de kampioen „Enkhuizen". De uitslagen luiden als volgt: la Damesenkelspel: mei, E. T. Igesz verliest van mei. A. Groen met 0—6: 2—6. 2e. Damesenkelspel: Mej. C. Bronder verliest van met. A. de Wit met 2—6: 2—6. Damesdubbelsnel: mei. E. T. Igesz en mej. A. Boontjes verliezen van mei. A. Groen en mei. A. de Wit met 1—6: 1—6. Ie. Heeren enkelspel: mr. dr. J. A. E. Buiskool verliest van N. Groen met 3—6; 6—0; 8—10. 2e. Heeren enkelspel: Cbr. J. Nonnokes slaat J. de Wit met 6-1; 6-3. Heerendubbelspel: mr. dr. J. A. E. Buiskool en Chr. J. Nonnckes slaan R. Manjoero en N. Groen met. 6—19—7. Ie. Gemengd dubbelspel: mej. E. T. Igesz en mr. dr. J. A. E. Buiskool verliezen van mej. A. Groen en R. Manioero met 4—6: 2—6. 2e. Gemengd dubbelspel: mej. C. Bron der en Chr. J. Nonnekes verliezen van mei. A. de Wit en dr. Hesselink met 4—6; 2—6.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2