Motorraces te Alkmaar. Sport van Zondag Economische Kroniek Officieele Opening Maandag 3 Juni 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9734 Nieuwe Niedorp terrein De New Deal van Roosevelt in gevaar. Het moet een heele slag zijn geweest voor den pre sident van de Vereenigde Staten, toen hij dezer da gen vemam, dat het Hoogste Gerechtshof de regee ring in het ongelijk had gesteld in een proces om trent een overtreding tegen de voorschriften van de N.R.A. De N.R.A. regelt het economische leven. Deze N.R.A. is, zooals we weten, de groote schep ping van Roosevelt. Het is een soort regeeringsin- stituut voor den wederopbouw van het economisch leven en de regelende werking ervan komt tot uit drukking in een groot aantal codes. Ieder van die codes kan men beschouwen als een wet voor een be paalde industrie in een bepaald gebied en hoe diep deze codes in het leven van de betreffende tak van bedrijf in grijpen, wordt duidelijk, wanneer men na gaat, welke zaken er in worden vastgelegd. Dit zijn, om maar enkele te noemen arbeidstijd, loon en, prij zen. Tegen overtredingen werd met straffen gedreigd. En er kan geen twijfel aan bestaan of het geheele Amerikaansche zakenleven heeft zich aan de wette lijke voorschriften van de N.R.A. aangepast. Dat za kenleven nu is van zeer formidabele afmetingen en men kan zich dus begrijpen, welk een beroering het bewuste besluit van het Hoogste Gerechtshof, dat er op neer kwam, dat de codes in strijd waren met. de Grondwet, dat ze dus iedere rechtskracht misten, en dat ook overtredingen er tegen niet strafbaar waren, in het land moet hebben teweeg gebracht. In Amerika bezit de rechter groote macht. Om te beginnen zou men er zich over kunnen ver wonderen, dat een gerechtshof zooiets belangrijks kan besluiten als hier is gebeurd. Men heeft reeds verschillende verklaringen daarvoor kunnen lezen en zoo werd er hier en daar de aandacht op gevestigd, dat de Vereenigde Staten drie van elkaar volkomen onafhankelijke machten kent, namelijk de wetgeven de, de uitvoerende en de rechterlijke. Deze laatste zou een zeker toetsingsrecht beziten, dat er op neer zou komen, dat wetten, die met elkaar in strijd zijn, kunnen worden afgekeurd op de wijze, zooals dat nu is geschied met de codes. De president beoogt nu beknotting van deze macht. Het behoeft dan ook geen verwondering te wek ken, dat reeds stemmen opgaan, die meenen te we ten, dat de president hieraan een eind zou willen maken en maatregelen wil nemen om te bewerken, dat de Amerikaansche rechterlijke macht de- wetten, die door het Congres zijn aangenomen, zou hebben te' accepteeren. Zoo heel gemakkelijk zal dit niet zijn. Want een rechterlijke macht is er nu eenmaal om de wet toe te passen. Het eenigc middel om dingen als nu zijn gebeurd in de toekomst te vermijden, zou zijn dat het Congres er voor zorgt voortaan geen twee wetten meer aan te nemen, die met elkaar in strijd zijn. Gebeurt dit wel, dan zullen vonnissen als het nu uitgesprokene blijven voorkomen. Hier lag overigens de gedragslijn van het gerechtshof nogal voor de hand, wijl de grondwet onder alle omstandigheden de voorrang had. En juist het feit, dat met de Grondwet geen enkele wet in strijd mag zijn, maakt het zoo onwaarschijnlijk dat Roosevelt op de boven aangeduide wijze de kwestie zal kunnen regelen. De nieuw geschapen toestand is vol ge varen. ïnïusschen staat het land voor een feit, waarvan de gevolgen van buitengewonen invloed kunnen zijn Natuurlijk heeft het bedrijfsleven zich in de wellicht ongeveer twee jaar, dat de N.R.A. werkt, aangepast aan de nieuw geschapen ordening. Er is tegen gea geerd en er is mee gedweept, al naar men te doen had met voor- of tegenstanders er van, maar de re geling was er. We willen niet gaan onderzoeken of de voordeelen grooter waren dan de nadeelen, dit is wellicht zelfs voor een Amerikaansche deskun dige een onoplosbare opgave. En de meeningen zijn ook daar nog zeer verschillend. Over het vonnis zelf is het publieke oordeel na tuurlijk ongelijk, al naar men te doen heeft met per sonen of groepen van personen, die vreezen in een slechtere of die hopen in een betere positie te komen. De N.R.A. had voor de werknemers voor deelen gebracht. Oppervlakkig beschouwd zou men mogen zeggen, dat de codes vooral voor de werknemers verbeterin gen hebben gebracht, want vrij algemeen hoort men ,van deze zijde de uiting, dat men niet voornemens is zich de behaalde voordeelen weer afhandig te laten maken. Daartegenover hebben verschillende werkgevers reeds doen weten, dat er geen verandering zal komen in de bestaande arbeidsvoorwaarden. Dit behoeft geen bevreemding te verwekken. Want ook de tot standkoming van de codes was niet voor iedere on dernemer een nadeel, evenmin als het voor iederen arbeider een voordcel beteekende. Wanneer men ar beidstijden, loonen en prijzen wettelijk gaat regelen, komt dit neer op het stellen van algemeene lijnen, van gemiddelden, het beteekent verbetering voor den een, vermindering voor den ander. Ook onder de New Deal werkt de eene onderneming heter dan de andere, de codes konden het econo misch verschijnsel, dat sommige zaken juist werkten op de grens van rendabiliteit, niet ongedaan maken. Ook onder de N.R.A. had men fluctuaties, stijgingen en dalingen in de bedrijvigheid en dus ondernemin gen, die met verlies werkten. Deze laatsten zien in het vonnis van het Hoogste Gerechtshof een gereede aanleiding om zich niet langer aan de voorschriften te houden en wijzigingen aan te brengen, die hun bedrijfsresultaten zullen verbeteren. Anderen daar entegen, die in gunstiger condities verkeeren, heb hen dit niet noodig. Het economische gebouw van president RooseveJ* kwam neer op een zekere gelijkschakeling, waar naar werkgevers en werknemers zich gedwongen moesten regelen. Het vonnis van het Hoogste Ge rechtshof maakte aan deze gelijkschakeling een eind. Niemand is meer gebonden en dus vallen we onver mijdelijk terug in de toestanden, welke de vóór-N.R.A. periode kenmerkten. Eén daarvan is de werkstaking, waarmee dan ook weer druk wordt gedreigd. Productie is zonder regeeringsinmenging zeer gced mogelijk. Men mocht verwachten, dat de voorstanders van do wettelijke voorschriften de nu ontstane toestand zouden beschrijven als een chaotische, wat dan ook inderdaad prompt is geschied. Natuurlijk valt dit wel wat mee. Productie is zeer goed mogelijk zonder dat de regeering zich er mee bemoeit. De vóór-ooi*- lngsche periode heeft dat ten duidelijkste bewezen. Mèt regeeringsinmenging gaat het stellig ook, maar de vraag of die in ieder opzicht een zegen is kan ze ker niet. zonder meer bevestigend worden beant woord. Vermoedelijk is de heele malaise voor 'n niet gering deel te wijten juist aan regeeringsbemoeiing, voor zoover ze namelijk een gevolg is van bescher- mingspolitiek. Men kan de zaak bekijken zooals men wil, men zal echter slechts tot de conclusie kunnen komen, dat het heffen van invoerrechten en derge lijke een ingrijpen is van den staat in de productie. En de stelling, dat al het andere grootendeels een nasleep is van deze eerste bemoeiing is zeker ver dedigbaar. Wanneer men zich een juist beeld zal vormen van de wijze, waarop het-vonnis van het Hoogste .Gerechtshof door het Amerikaansche volk is ont vangen, kan men dit waarschijnlijk niet beter doen, dan door te veronderstellen, dat morgen plotseling in ons land een eind zou zijn gekomen aan alle sa- neeringsmaatregelen. Hoezeer op deze door een groot deel van ons volk wordt afgegeven, gelooven we toch niet ons te vergissen, wanneer we zeggen, dat zeer velen een dergelijke gebeurtenis met angst in 't hart zouden begroeten. Zoo zal het ook ginds zijn. Een chaos zal er niet uit voortkomen. Voor velen zal het een voordeel zijn, voor anderen een nekslag en ten slotte zullen er zijn, wie het niet veel uit maakt. Roosevelt intusschen is bezig te redden, wat te red den valt. In afwachting hiervan is de stemming in het Amerikaansche bedrijfsleven en aan de beurs gedrukt. We zullen moeten afwachten, wat de pogin gen van den president zullen opleveren. Voorloopig zou men kunnen zeggen: Wanneer men zich door een buiten werking stellen van de N.R.A. niet meer van de wijs laat brengen, als tot dusverre is geschied, zou men mogen betwijfelen of de voor deelen er van wel als zeer groot mogen worden be schouwd. Breezand, Mei 1935. M. de Redacteur, Beleefd verzoek ik u voor onderstaande eenige plaatsruimte. Bij voorbaat mijn dank. Dezer dagen viel mijn oog op een artikel in de Schager Courant van eenige weken terug. Hierin wordt gdvezen op liet feit, dat de leiders der katho lieke voetbalbeweging, onder valsche voorspiegelin gen, trachten de katholieke voetballers uit de' neu trale voreenigingen te lokken en voor hunne bewe ging te winnen. O.a. wordt er in dit artikelgezegd: Men tracht het voor te doen komen alsof er in katholieke ver- eenigingen niet ruw gespeeld wordt". Ik wil de an dere in genoemd artikel beschreven punten buiten beschouwing laten, doch over de werkelijk verschil lende speelwijze het volgende: Zelf heb ik persoonlijk 9 a 10 jaren in een neu trale vereeniging gespeeld en ongeveer 2% jaar in katholiek verband. Ik stel mij voor, met deze onder vinding, over het verschil in speelwijze dus eenigs- zins te kunnen oordeelen. Welnu, op grond van deze ondervinding, beweer ik dan dat het verschil hierin bestaat, dat er in katholieke vereenigingen juist veel ruwer' gespeeld wordt. Althans in die katholieke ver eenigingen, die zijn aangesloten bij den D.H.V.B. Niet dat de mentaliteit dezer katholieke voetballers min der is dan die der neutrale, hoewel ze ook absoluut niets beter is, doch de oorzaak is m.i. dat de D.H.V.B. de beschikking heeft over een werkelijk treurig scheidsrechterscorps, waarvan er velen absoluut niet voor hun taak berekend zijn. In hoop dit hierin met een paar woorden duidelijk te maken. Trouwens, van D.H.V.B. zijde wordt dit ■zelf erkend. Toen in 1932 de R.K. v.v. R.C.B. werd opgericht, kwam op een harer eerste vergaderingen spreken, de heer Haverkamp uit Schagen. Deze heer deed een beroep op de katholieke oud-voetballers van Breezand en wekte hen op toe te treden tot den D.H.V.B. als scheidsrechter, zeggende dat deze bond groot gebrek aan goede scheidsrechters had. Bij on dervinding weet ik dat iemand, die met de spelregels volkomen op de hoogte is, nog lang niet altijd een goed scheidsrechter is. Men moet hiervoor ook over een scherpe blik en een flinke dosis kalmte beschik ken, terwijl men tevens zelfbewust en krachtig moet kunnen optreden om de minste poging tot ruw spel in den kiem te smoren. Immers, het is algemeen be kend, hoe zwakker de leiding, hoe ruwer doorgaans de wedstrijd. Dat de D.H.V.B. er echter scheidsrech ters op nahoudt, die behalve aan laatstgenoemde eigenschappen tevens een volkomen gemis aan spel regelkennis tooneh, verklaart geheel en al het veel ruwere spel, dan men dit in neutrale voetbalclubs ziet. Over dit gemis aan spelregelkennis een paar voor beelden. In het competiticseizocn 1933—1934 speelde het 2de elftal van R.C.B., van welke vereeniging ik destijds lid was, een wedstrijd tegen Z.A.P. II op het Z.A.P.-terrein. In dezen wedstrijd gaf de scheids rechter aan R.C.B. een penalty, omdat de Z.A.P.-ver- dediging driemaal achtereenvolgens den bal tot cor ner had verwerkt. Protesten der spelers hielpen niet; de scheidsrechter verklaarde met een glashard ge zicht: „Driemaal corner is strafschop." In datzelfde seizoen gebeurde oo het Rood-Wit ter rein te 't Veld het volgende: In den wedstrijd Rood Wit IR.C.B. I viel een der R.C.B.-backs een R.W.- speler op ongeoorloofde'wijze aan. in de onmiddellii ke nabijheid van een der hoekvlaggen, dus duidelijk zichtbaar buiten het strafschopgebied. Zeer terecht floot de scheidsrechter, doch inplaats van een vrij'' schop te geven op de plaats der overtreding, werd aan Rood-Wit een penalty toegewezen. Dat dergelijke beslissingen de spelers prikkelbaar maken en aan leiding kan geven tot unfair spel. zal iedereen, die met de voetbalsport ecnigszins is ingewijd, begrijpen. In een tusschen R.C.B. I en Conzelo I vwaarland) ge- speelden wedstrijd was het zelfs noodig, dat de scheidsrechter niet minder dan 4 spelers uit het veld zond, wegens ruw spel, omdat hij in het begin van rlen wedstrijd hiertegen niet voldoende optrad. Ik beweer dan ook, dat de kans op een verwonding, of arm- of beenbreuk in een R.K. Voelbalvereeniging grooter is dan in een neutrale en ik wil er op wijzen, dat katholieke spelers in neutrale vereenigingen geen lid van den D.H.V.B. behoeven te worden, omdat daar minder ruw gespeeld wordt, wat ik hiermede hoop te hebben bewezen. U, Mijnheer de Red., nogmaals dankend voor de plaatsruimte. Breezand. J. MULDER. Schitterende overwinning van den Hollander G. J. van Dijk op den Duitscher Walter Buttler in de Se- nioresklasse 500 c.c. alsmede in de Verrassing Lus- trnm-race en lange-baan-race. Zondag 2 Juni. Hedenmiddag had onder vrij groote belangstelling de Lustrum- en Revanche-Ra ces plaats tegen den Duitscher Walter Buttler c.s., op de Alkmaarsche grasbaan, georganiseerd door „Alcmaria" V.V.V. Het was een buitengewoon mooien middag en het aanwezige publiek heeft ten volle genoten van zeer goede en spannende ritten. Eindelijk is het mogen gelukken den bekenden Duitscher Walter Buttler in alle wedstrijden te verslaan door het sublieme rij den van den Hollander G. J. van Dijk. Ook de beken de rijders Westrop, Houtop en Hartman waren in zeer goeden vorm, terwijl in de juniores-races de rijders, Ouwehand, Iesberts, Rijnders en van Ekris uitmuntten. In de wedstrijden voor nieuwelingen waren Q. van den Berg en W. Peters sterk favoriet. Precies op tijd vingen de wedstrijden aan met een race voor juniores, 350 c.c., 6 baanronden. De eerste serie werd gewonnen door C. Ouwehand op Jac Al. Special in 3 min. 9.6 sec.; 2. W. Rijnders op Velo cette 3 min. 9.8 sec.; 2e serie: 1. J. H. Iesberts op Lady 3 m. 10.6 sec.; 2. V. de Jong 3 m. 14 sec. De ver liezers van deze 2 series reden in een herkansings rit, waarvan de 2 snelsten werden geplaatst in de finale, deze waren: 1. van Ekris op Eijsink 3 m. 21.8 sec., en Breeman op O.K. Supreme in 3 m. 32.2 sec. J. Lüdeke kwam in dezen wedstrijd te vallen. In de finale van deze wedstrijden juniores 350 c.c. kwamen 7 rijders aan de start. Ouwehand nam di rect de kop en zou zeer zeker gewonnen hebben in dien hij niet 200 M. voor de eindstreep was gevallen. De uitslag was thans: Iesberts op Lady 3 m. 7.2 sec., 2. Rijnders op Velocette 3 m. 8.4 sec., 3. van Ekris op Eysink 3 m. 13.2 sec.; 4. Breeman op O.K. Supre me 3 m. 14.8 sec., 5. P. Maller op Norton 3 m. 29 sec., 6. G. de Jong Royal Enfield 3 m. 47.2 sec. De volgende wedstrijd is voor de seniores tot 350 c.c. (6 baanronden). In serie 1 plaatste zich: Westrop op Velocette, 3 m. 10.4 sec., 2. Hamers op Royal En- field, 3 m. 10.8 sec.; 3. Jac Al op Royal Enfield 3 m. 33.2 sec. (gevallen). Ook Oosterbaan viel in deze serie, terwijl J. Rijk motorpech had. De 2e serie gaf een mooien strijd te zien tusschen Houtop en Rehorst die Houtop won op Rudge in 3 m. 4.2 sec.; 2. Rehorst op Lady in 3 m. 5 sec.; de Duitscher Ziemer werd 3 op Rudge Sunbeam in 3 m. 12.2 sec.; 4. Hartman op Velocette in 3 m. 12.2 sec. De herkansingsrit gaf een spannenden strijd tusschen Al en Hartman, die zich respect, als le en 2e plaatsten in 3 m. 9.2 sec. en 3 m. 9.8 sec. In de finale met 7 rijders kwamen Al en Rijk te vallen, terwijl Hamers in de 5e ronde moest opgeven wegens verlies van ketting. In de eer ste 4 ronden ging de strijd tusschen Houtop en Wes trop, doch in de laatste 2 ronden wist Hartman de 2e plaats te bezetten. Eindstand was dus: 1. Houtop op Rudge in 3 m. 2 sec.; 2. Hartman op Velocette 3 m. 4.2 sec.; 3. Rehorst op Lady, 3 m. 5 s.; 4. Westrop op Velocette 3 m. 6.4 sec. In den wedstrijd voor nieuwelingen, motoren tot 250 c.c. over 6 baanronden kwam C. van Rijssel 2 maal te vallen, zonder ernstige gevolgen, terwijl Q. van den. Berg .glansrijk de race won op H.ü. in 3 m. 10.6 sec.; 2. J. C. van der Wal op Baylis Thomas 3 m. 19.4 sec.; 3. F.: v. de Kley op Ariël 3 m.. 20 sec.; 4.. R. v. d. Linden op Rudge 3 m. 21.2 sec. Wedstrijd nieuwelingen, motoren tot 350 c.c. over 6 baanronden met 4 rijders aan den start. In de 2e ronde komt J. Roest te vallen, doch weet zich direct té herstellen. De strijd gaat tusschen W. Peters en Huykman, welke gewonnen werd door W. Petërs op Excelsior in 3 min. 13.6 sec.; 2. J. W. Huykman op Velocette 3 m. 18 sec.; 3. de Jong op .Royal Enfield 3 m. 31 sec. Thans de groote races tusschen de seniores op mo- toren tot 500 c.c. over 6 baanronden. Deze wedstrijd wordt verreden in 3 series van 4 rijders. In de eer ste serie reed de Duitscher Sedan Graf doch de Hol landers waren hem verre de baas met van Winger den als no. 1 in 3 m. 2.6 sec.; op slag gevolgd door Hartman als 2e in 3 m. 2.8 sec.; 3. J. de Ridder in 3 m. 13.4 sec.; 4. Sedan Graf in 3 m. 14 sec. De tweede série ging nog sneller met Walter Buttler aan den kop, doch in de 3e ronde werd deze gepaseerd door Houtop, die dan ook onder daverend applaus weet te winnen in 3 m. 1.8 sec. met snelste ronde 29.6 sec. 2. Walter Buttler in 3 m. 2.8 sec., 3. van Dalsum in 3 m. 15.2 sec., terwijl Beverdam motorpech had. De. derde serie werd glansrijk gewonnen door G. J. van Dijk.in. 3 m. 1.6 sec., met als snelste ronde van deze 3 series in 19 sec.; 2. J. H. Rijk in 3 m. 5.6 sec.; 3. Ha-' mers in 3 m. 16.2 sec. In de herkansingsrit van dezen wedstrijd weten zich in de finale te plaatsen van Dal sum in 3 m. 10.8 sec., en als tweede de Ridder in 3 m. 11.4 sec. De finale, welke in het 4e nummer ha' de pauze werd verreden met 8 rijders aan den start gaf een pracht duel te zien tusschen den Duitscher Buttler en den Hollander van Dijk, die met een ge-' weldige gang het eerste de eindêtreep passeerde' op Eysink in 2 m. 56.2 sec.; 2. Buttler op Imperial in 2 m. 58.4 sec. 3. Rijk op Norton in 3 m. 2.2 sec.; 4. Hartman op I-Iusqvarna in 3 m. 2.8 sec.; 5. v. Win gerden op Roval Enfield in 3 m. 5 sec.; 6. de Ridder op Norton in 3 m. 9.2 sec. Na de pauze volgde de verrassing Lustrum-race, over 6 baanronden op motoren tot 500 c.c. door 8 se niores. De winnaar van elke ronde ontving een pre-; mie. De eerste ronde was voor van Dijk, de 2e en 3e ronde voor Buttler, terwijl de laatste 3 ronden we-, derom voor van Dijk waren en onder daverend ap plaus de eindstreep als no. 1 passeerde op Eysink in 2 m. 54.6 sec.(snelste ronde 28.2 sec., S0 KAL op, grasbaan); 2. Buttler op Imperia in 2 m. 57.4 sec.; 3.. Hartman op Husqvarna in 2 m. 58.8 sec.; 4. Houtop op Rudge in 3 m. 0.2 sec.; 5. van Wingerden op Royal Enfield in 3 m. 4 sec.; De wedstrijd juniores, motoren tot 500 cc. (6 baan ronden) was voor: 1. Aartsen op New Rapid in 3 m. 14 sec.; 2. Eeninkwinkel op Ariël in 3 m. 19.2 sec. Riemersma kwam te vallen in de 5e ronde en werd 3e op Norton in 3 m. 46 sec. De langebaan-race voor seniores 350 c.c. over 10 baanronden met 7 rijders, werd glansrijk gewonnen door Houtop op Rudge in 5 m. 2.2 sec.; 2. L. Rehorst op Lady in 5 m. 9.2 sec.; 3. Hartman op Velocette in 5 m. 9.8 sec. 4. Westerop op Vclocette in 5 m. 10.4 sec.; 5. Bosman op Velocette in 5 m. 46.8 sec. Ooster baan en Hamers moesten den strijd opgeven wegens motorpech. Tenslotte de langebaanrace voor seniores 500 c.c.- over 10 baanronden met. 8 rijders was een geweldigen strijd tusschen van Dijk, Houtop en den Duitscher Buttler die respect, als le 2e en 3e eindigden. Rijk kwam in deze race te vallen. Uitslag: 1. van Dijk op Eysink in 4 m, 59.4 sec., 2. Houtop op Rudge in 5 m. 3.2 sec.; 3. Walter Buttler op Imperia in 5 m. 8.4 sec.; 4. van Dalsum op Motorsacoche in 5 m. 8.5 sec.; 5. J. de Ridder op Norton in 5 m. 41.4 sec.; Hiermede waren de wedstrijden mooi op tijd geëin digd dank. zij da- uitstekend e> regelLngsca&nmissMp EEN 600-TAL GETUIGEN. Het was gisteren een groote gebeurtenis welke plaats heeft gehad in Nieuwe Niedorp, vooral voor de voetbal vereeniging „Nieuwe Niedorp" was het een dag waarop zij nog dikwijls terug zal blikken, haar vernieuwde sportterrein toch werd officieel ge opend. Een sportterrein wat geheel aan de eischen welke de K.N.V.B. stelt, voldoet. Ook de tribune werd voor het eerst in gebruik ge nomen. Als zij steeds zoo goed gevuld is als heden middag het geval was, zal het bestuur niet ontevre den zijn. Een groot aantal genoodigden had gevolg aan de uitnoodiging gegeven. Aanwezig waren o.a. Burgemeester Pluister en echtgenoote, Wethouder Kooij en ^echtgenoote, de Raadsleden Borst., De Jong, Gaijaard, verder de heer D. Breebaart, het complete Bestuur der Doopsgezinde Kerk, de heeren Wees meesters der Ned. Herv. Wezenadm., de commissie van toezicht op het terrein, den heer Oden, bestuurs lid van den N.H.V.B., voorzitter van Succes, verder nog verschillende vertegenwoordigers van diverse vereenigingen en andere lichamen. Het zal ongeveer drie uur geweest zijn als de heer D. Breebaart zijn groote openingsrede kon beginnen. Spr. begint allen hartelijk te verwelkomen, in het bijzonder genoemde genoodigden. Het is een toevalli ge omstandigheid, dat in 1924 met Pinkster de neef van spreker, de toenmalige voorzitter van den W.F. V.B., Mr. Breebaart hier aanwezig was om het toen juist gereed gekomen terrein officieel te openen. Spreker zegt dat de belangen der vereeniging hem steeds interesseeren en altijd met veel belangstelling de verrichtingen van diverse elftallen zoowel tijdens de competitie als daarbuiten, gadeslaat. Gememoreerd wordt het succes van N. Niedorp I vorige jaar in den N.H.V.B., waardoor toegetreden kon worden tot den K.N.V.B. en daar vele goede oude bekenden als Suc ces, Schagen, D.T.S., Texel e.a., ontmoette. Nu een maal in den grooten Bond zijnde, was het terrein te klein geworden. Een K.N.V.B. vertegenwoordiger maakte N.V.V. hierop attent, toegezegd wérd dat ver breeding zoo spoedig mogelijk ter hand zou worden genomen. Dat was echter gemakkelijker gezegd dan gedaan, want zij, die met de situatie op de hoogte zijn, weten dat het terrein omgeven was door slooten, zoodat demping daarvan noodzakelijk zou zijn, ter wijl verder aankoop van een strook grond van het aangrenzende land moest plaats hebben. Daar echter N. Niedorp, evenals de meeste dorpsvereenigingen niet over de noodige middelen om een dergelijke ver- breeding te financieren, beschikte, moest er dus wor den uitgezien naar hulp. Een beroep werd gedaan op de besturen van de Doopsgez. Gem. en de Weezen- administratie, want zij waren het immers ook ge weest, welke ruim 10 jaar geleden de vereen'?in<r aan 'n nieuw terrein hebben geholpen. De gevoerde besprekingen hadden een gunstig resultaat. Het Kerkbestuur ging over tot den aankoop van de boom gaard ten westen van het terrein, terwijl de Wcezen- adm. het uitrooien, het dempen der sloot en bijkomen de werken financierde, alsmede de bouw van tribune en de geheele afscheiding met hekken. Spr. doet een beroep op de vele sportliefhebbers in N. Niedorp om geregeld de wedstrijden der geelzwarten te bezoeken, op deze wijze mogelijk makende de lasten te ver lichten, een tip wordt gegeven voor de oprichting van een supportersvereniging. De beide elftallen worden ook nog even toegesproken en wenseht beiden een goede toekomst. Het publiek en speciaal de jeugd, wordt er op gewezen, dat de tribune niet zal worden .gebruikt als speelplaats, want vernieling moet verme den worden. Het bestuur beveelt dit bouwwerk dan ook in de bescherming van de Niedorper jeugd aan. Hiermede verklaarde de heer Breebaart het vernieuw de sportterrein officieel voor geopend. Burgemeester Pluister houdt vervolgens een korte toespraak, waarin hij de vereeniging geluk wensch: met haar nieuwe terreininrichting. Hierna is het den heer Oden, bestuurslid van den N.H.V.B. welke het woord tot don voorzitter richt. Spreker zegt dat de vereeniging Succes de uitnoodi ging om hier te komen spelen onmiddellijk heeft aanvaard. De heer Oden biedt de vereeniging een fraaie bloemenmand aan. Ook van den heer Gelder was het een goed idéé ge weest om bloemen te zenden. Dat hij hiervoor niet be dankt werd begrepen we eigenlijk niet goed. De heer Breebaart dankte de heeren die gesproken hebben en spreekt daarbij de hoopvolle wensch uit. Succes in de derde klasse wederom te ontmoeten. Hiermede was het officieele gedeelte afgedaan en kon worden overgegaan tot het spelen van den wed strijd. Nieuwe NiedorpSucces. De hedenmiddag gespeelde match was slechts een vage schaduw der derby in de competitie, daar was het dan ook een vriendschappelijken wedstrijd voor. Vriendschappelijk is de wedstrijd zeer zeker verloo- pen. Dergelijke wedstrijden zijn goed voor proerne mingen. in de opstelling, om met de competitie met de juiste opstelling aan te treden en met frisschen moed den strijd te aanvaarden. Zoo werd hedenmiddag een nieuwe halflinie doo: N. Niedorp geprobeerd, de Weerd stond nu rechts half, Sepers was als spil opgesteld, Grootes bezette zijn gewone plaats, linkshalf. De Weerd stond nog zeer vreemd op zijn plaats, heel vaak dwaalde hij naar 't middenterr. af, de Weerd is 'n te goed voet baller om geheel te falen, maai- best was hij toch niet. Sepers heeft het er op de spilj laats goed afge bracht, hij stuwde de voorhoede goed en vergat ook niet de achterhoede zoo noodig te versterken. We kunnen hot idéé niet van ons afzetten, dat Sepers in dé voorhoede zeer gemist wordt, was hij met Faus niet de man van de doelpunten in het kampioens jaar? Een voorhoede Faus, Sepers. Peereboom, Breg- man, Kaaij, en Deugd als rechtshalf is toch zeker te nrobeeren. Met liet huidige materiaal zijn variaties in de samenstelling mogelijk. Een groote handicap was het harde droge terrein, waardoor vele mis- en glijpartijen ontstonden. Na eenige wederzijdsche aanvallen (terreinverken- nen), krijgen de keepers eenige goede schoten te vei werken, Posthumus zoowel als Blokker hebben ech ter wat anders noodig om gepasseerd te worden. Al bert schiet een vrije trap tot halfweg het Paadje. Kaaij krijgt kort achter elkaar twee corners te nc- rncn, welke goed voor doel gezet worden, de Succe/i- dcfensie is onverbiddelijk en geven geen kans tot scoren. Een zéér dubieuze vrije trap wordt slecht ge-

Schager Courant | 1935 | | pagina 5