INGEZONKEN /TUKKEN Onderhandsche verpachting van 52 boerderijen. Beloets jistan, Wieringermeer. het land der aardbeving. Het aantal Nederlandsche gemeenten. WEINIG CIVILISATIE. De laatste berichten uit Quetta melden, dat het aantal slachtoffers, dat door de aardbeving getroffen is, 56.000 bedraagt I Quetta, Juni 1935. De vreeselijke catastrofe, die aan 56.000 menschen het leven gekost heeft, vond in een ge bied van Azië plaats, dat tot de minst bekende der geheele wereld behoort. De, meeste menschen kennen Beloetsjistan slechts door de aardige tapij ten. En toch is het een gebied, dat, liggend tus schen de 24e en 32e breedtegraad en 60e en 70e lengtegraad een oppervlakte heeft, die grooter is dan die bij voorbeeld van Frankrijk. Het voornaam ste deel behoort aan Engeland 351.000 k,m. en wordt slechts door 1.000.000 menschen bewoond. Want het grootste deel van het land bestaat uit machtige bergketens en alleen in de dalen is de grond vruchtbaar. Het is een merkwaardig volk. dat hier leeft. De öerbewoners waren Drawiden, maar in den loop der tientallen eeuwen werden zij door Perzen of Tarta ren verdrongen en zelfs uitgeroeid. De tegenwoor dige bewoners vertoonen veel overeenkomst met de Perzen en Afghanen. Velen leiden een nomaden bestaan, leven van de jacht en van de straatroof, zooals die ook nog in sommige deelen van Perzië te vinden is onder de euphemistische benaming van shelasting voor bescherming en geleide". De Beloetsjen zijn een krijgszuchtig volk, dat de Engelschen evenals de vorige heerschers sedert Alexander de Groote waren achtereenvolgens de Arabieren, de Perzen en de Afghanen meer of min der meesters in het land handen vol werk gaf. Pas sedert 1S76 bestaat de Britsche heerschappij en sedert die tijd is de thans door een aardbeving ge teisterde hoofdstad Quetta een der belangrijkste mi litaire punten van het Britsche Empire. Van deze op 1700 meter hoogte gelegen stad leidt een spoor weg naar Chaman. aan de Afghaansche grens en vandaar een goede straatweg naar de eveneens door de aardbeving getroffen Afghaansche provinciale hoofdstad Kandahar; in den oorlog werd naar het Westen de meer dan 600 k.m. lange spoorlijn naar Sahidan in Perzië ten Oosten van de woes tijn Loet doorgetrokken. De prachtige boomgaarden der stad, waaraan de Engelschen veel aandacht besteedden ziin volgens de berichten met de bazar. de kazernen en het groot- Den Helder, 4 Juni 1935. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoeken ondergeteekenden opname van het .volgende ingezonden: Het is naar aanleiding van de tentoonstelling „Remavi", welke deze week in Den Helder gehouden wordt, dat wij een waarschuwend geluid willen doen hooren. Men heeft daar zonder meer het reddingswezen aan de Marine vastgekoppeld. D.w.z., men heeft het menschlievendc onverschrokken werk van het redden van het menschenleven gekoppeld aan den meest uit- gebreiden vorm van het vernietigen van het men schenleven. Wij protesteeren er tegen dat op deze wijze pro paganda voor oorlogsvoorbereiding gemaakt wordt door het misbruiken van alom geachte en bewonderde instellingen als het reddingswezen en de visscherij. Dat niemand anders dan de minister van oorlog Deckers, deze tentoonstelling in aanwezigheid van tal van militairen opende, dat daaraan een niet ter zake dienende tentoonstelling een onaangekondigde propaganda voor de allerwege onvoldoende en mis leidend geachte luchtbescherming verbonden is, wij zen in een richting voor welke wij meenen te moeten waarschuwen. EENIGE JONGEREN. Breezand (N.-H.), 4 Juni 1935. Geachte Redactie! Zoudt u ons voor onderstaande regels eenigë ruim te af willen staan? Bij voorbaat onzen dank. Wij hadden hier in Anna Paulowna gisteren een aardige sensatie. Er moest noodzakelijk iemand uit zijn woning worden gezet, omdat hij kans gezien had in enkele jaren tijd een groote huurschuld te maken. „Zoo'n snoodaard toch", zullen sommigen wel zeg gen. „Ze hadden hem er veel eerder uit moeten zet ten". Ja, zegt u dat wel juffrouw. Dat is toch al te bar, zegt tante Bet je. Aan elke zaak zitten echter verschillende kanten en het lijkt ons van genoeg belang om verschillende kanten eens nader te bezien. Het blijkt telkens weer dat de meeste menschen tegenwoordig te kort ko men. En dan moet er natuurlijk iets gebeuren. En inderdaad gebeurt er ook iets. We zien een aantal menschen die in huurschuld raken, omdat ze éérst den bakker en den kruidenier willen betalen. Wie kan ze ongelijk'geven? Er zijn anderen, ze wonen soms in mooie huizen en zitten soms in officieele lichamen, die zeggen de huur moet betaald, als 't niet anders kan, moet de bakker en de kruidenier maar, wachten, want ik krijg gemakkelijker een anderen kruidenier of bakker, dan een ander huis. Dezulken zijn dus ook „wanbetalers". En ik stel hier een vraag: „Wordt het geen tijd, in uw woning blijvende „wanbetalers", om u solidair te toonen met de menschen die nu uit hun huis zijn gezet, of die er nog uitgezet zullen worden? Er is nog een andere groep menschen. Ze betalen huur en maken geen of weinig schuld bij de nering doenden. Maar melk voor de kinderen wordt er niet gekocht. In sommige gevallen wordt droog brood of met een schraap van de slechtste margarine gege ten. Langzaam maar zeker worden vader, moeder en de kinderen ondervoed. Degelijke, beste menschen, heetten ze in den volksmond. Och ja, en ze worden natuurlijk niet uit hun huis gezet. Ze zijn heel fat soenlijk. Maar met het bloed van de kinderen wordt de huur betaald. De slager brengt er vermoedelijk geen of weinig vleesch. Maar zonder dat ze het mer ken, eten ze het vleesch van eigen lichaam. Dege lijke, beste menschen? Als er een God in den hemel is, om recht te spreken na hun dood, dan zullen ze het zwaar te verantwoorden hebben, omdat ze te mid den van overvloed hun kinderen hebben laten hon geren, in plaats van ze te voeden. En nu het „geval" zelf. Er was hier sprake van een huurschuld van ongeveer f 175—, ontstaan toen voor enkele jaren het gezin dat bestaat uit vader, moeder en vier kinderen, in den winter moest leven van f9.steun. Er is toen geen huur betaald. Later is weer wel betaald en in weken ciat het inkomen soms ver beneden f 12 was, is er vaak gedeeltelijk betaald. In zeer slechte weken werd niets betaald. ste deel der. in Indische stijl opgetrokken, wonin gen vernield. In de stad lag: een groot garnizoen. Naast een. sterke luclitvaartafdeeling, die daar steeds gereed gehouden werd voor de oplaaiende grensgevechten om de passen van de beruchte In dische Noord-Westgrens, lagen er twee Britsche in fant eri e regim e nten, drie Indische en één Indisch cavalerieregiment. De oorzaken van de natuur catastrofe zijn tot nu toe nog niet opgehelderd, want de uitloopers van het Centraal-Aziatische hoogge bergte ziin niet vulkanisch en hun gesteente is van te oude oorsprong dan dat tectonische aardbevingen waarschijnlijk geacht kunnen worden. Toch betreft het hier klaarblijkelijk een gelijksoortige aardbe ving als die, welke de vernieling van de stad Yoko- hama veroorzaakte en slechts aan de 6chaarsche bevolking van het land is te danken, dat de cijfers niet veel en veel grooter zijn. De inboorlingen, die voor een groot deel op een zeer lage trap van ontwikkeling staan, zullen deze ontzettende catastrofe vermoedelijk op zeer uiteen- loopende wijze als wraak van bovenaardsche mach ten verklaren, want naast vele andere eigenaardig heden vindt men in Beloetsjistan een buitengewoon gecompliceerde godsdienst. Het grootste deel der in woners is officieel wel aanhanger van de Moham- medaansche godsdienst en wel van de Soenietische professie, zooals de Turken, de bewoners van Arar bië, Egypte enzoovoort. Maar daarnaast vereeren zii ook de heiligen van de Sjiïtische secten, die in Perzië, in Irak en in sommige gedeelten van En- gelsch-Indië overheersahen, namelijk de martelaren Hassan en Hoessein. En dan hebben ze nog een soort naluur-godsdienst, die aan bronnen en hoo rnen verbonden is; terwijl pelgrimstochten naar de graven van vrome mannen en plaatselijke heiligen ondernomen worden. In hun schilderachtige kleedii, hun levensgewoon ten en hun woningen lijken deze nomadenstam men op die van Zuid-Perzië en van het randge bied van Afghanistan, de Afridi en Mohmands. de oorlogszuchtige en vrijheidlievende stammen, die af wisselend voor en tegen de heerschers van Kaboel en voortdurend tegen de Engelschen vechten. Het is dan ook een zeer moeilijke taak voor de Britscüi- Indische autoriteiten geweest dit gebied eenigszins te organiseeren. de eenvoudigste begrippen van hy giëne e economie te verbreiden en met medewer king der rustigere Perzische volkselementen, de zj?. Tatsjiksen landbouw door irrigatie te stimuleeren. De klimatologische tegenstellingen van dit gebied zijn verbazingwekkend. Wintertempera/turen met sneeuw en regen rondom het nulpunt wisselen met als elders de laagste temperaturen van 14 C. boven nul; de zomertemperaturen liggen tusschen 25 C. en 40C. Even groot ziin de verschillen in neerslag, die varieeren van volkomen droogte tot rijkelijke regenval ten Noorden van Quetta. Juist het cen trum van de aardbeving is het ontwikkeldste, cul tureel en economisch meest geavanceerde gedeelte van het kolossale land en deze catastrofe zal dan ook wel economisch ernstige gevolgen hebben. Moeten we nu respect hebben voor de gezagsdra gers die deze menschen uit hun woning hebben ge zet, of voor de menschen die bij zoo'n inkomen on geveer alleen schuld hebben bij de gemeente, als eigenares van de woning? En hoe velen van hen, die thans de staf zouden willen breken over deze men schen, hebben bij een hooger inkomen meer schuld gemaakt. „Nog lankmoedig van de gemeente om ze er zoo lang in te laten", zeggen sommigen. Maar hoeveel meer lankmoedigheid toonen de menschen in het al gemeen, die iedere week weer in zorgen zitten om de eindjes aan elkaar te knoopen, soms getergd door op zichters in de werkverschaffing, vaak als bedelaars van armbestuur naar crisiscomité of omgekeerd, ge zonden, hoeveel meer lankmoedigheid toonen deze -hienschen, zeg 4k. Lankmoedigheid? Engelengeduld? Of is het slaven- geest?, G. VERGAAIJ. Per 1 Mei gedaald tot 1064. Sinds 1 Janari 1900 bleef het aantal gemeenten in de provincies Zeeland, Groningen en Drenthe ongewijzigd. Noord-Brabant het meest vruchtbare terrein voor samen voeging en opheffing van gemeenten. Ondanks het feit. dat voorloooig niet od srroote schaal wordt overgegaan tot een nieuwe gemeen telijke geibiedsindeeling indien de financiën van vele gemeenten niet spoedig een gunstiger beeld ver toonen, zal ongetwijfeld dit onderwerp ernstig onder het oog moeten worden gezien blijft het aantal gemeenten steeds verminderen. Bij drie wetten van 25 April 1935 (Staatsbladen nos. 204.205 en 206) is met ingang van 1 Mei i.1. weer een heele wijziging tot stand gekomen en tengevolge van deze wetten is het aantal gemeenten verminderd tot 1064. Het getal Noord-Brabantsehe gemeenten verminderde maar even met vijf tegelijk tot 154, terwijl voor Zuid-Holland een teruggang met één tot 180 tot stand kwam. Hedikhuizcn. Herpt, Nieuwkuvk, Oud- heusden en Lierop verdwenen tengevolge van toe voeging aan en samenvoeging met de gemeenten Drunen, Heusden en Vlijmen en Someren, terwijl Zegwaart werd vereenigd met Zoetermeer. Sinds 1 Januari 1900 verminderde bet getal Ne derlandsche gemeenten van 1121 tot 1064. De sterk ste teruggang valt in de jaren 1920 tot 1930 toen een daling plaats vond van 1110 tot 1078. Wanneer we de provincies afzonderlijk bezien, dan valt het op, dat sinds 1890 het getal onveran derd bleef wel kwamen daar enkele grenswijzi gingen tot stand in Zeeland (109 gemeenten), Groningen (57), en Drenthe (34): Noord-Brabant vertoont de sterkste daling van 184 tot 154; daar op volgen Noord-Holland (van 134 tot 126), Zuid- Holland (18S—180), Gelderland (116-112). Overijssel (6158), Limburg ('123121), Friesland (4342) en Utrecht (7271). Echter is te voorzien, dat Zee land niet lang meer de onveranderlijke on dit ge bied zal blijven. De plannen inzake opheffing der gemeente Kattcndiike (verdeeling van het grond gebied onder de aangrenzende gemeenten Goes. Kloetinge, Wolphaartsdijk. Kapelle en Wemeldinge) gaan n.1. steeds meer vasteren vorm aannemen. BLOEDIGE BOTSING BIJ CALCUTTA. Tusschen politie en Mohammedanen bil Calcntta. SLmla, 5 Juni. In de stad Serampur ten Noor den van Calcutta kwam het gisteren tot bloedige botsingen tusschen politie en Mohammedanen. De Mohammedanen wilden het afbreken van een mos kee verhinderen, die zonder vergunning op vreem den bodem was gebouwd en reeds half voltooid was. De politie probeerde eerst de menigte, die niet van de plaals week. met knuppels uiteen te slaan, waar bij veertig personen gewond werden. Later maak ten de agenten gebruik van hun vuurwapens waar bij zes betoogers werden gewond. Vijftig Moham medanen werden gearresteerd en zullen zich te ver antwoorden hebben wegens aanzetten tot oproer. De rust is inmiddels teruggekeerd. De polder groeit, staag, ongestoord. De arbeid boeit, het werk gaat voort! De waarheid van deze enkele regelen, waarmede de excursiegids 1935 van de Wieringermeer besluit, vindt haar bevestiging ook weer in de voortvarend heid, waarmede met de uitgifte van boerderijen in den nieuwen polder wordt voortgegaan. Nauwelijks hebben de eerste 46 pachters hun bedrijf betrokken, of opnieuw wordt een aantal boerderijen in dit nieu we landbouwgebied in pacht aangeboden. Het is wel een unieke gebeurtenis in de agrarische geschiedenis in ons land, dat gelijktijdig 52 boerderijen, met een totaal oppervlak van circa 2000 h.a., aan de markt worden gebracht. Feitelijk is het aantal, dat dit jaar voor uitgifte in aanmerking komt nog grooter, want ruim 20 bedrijven konden reeds in pacht worden toe gewezen aan landbouwers, die bij het in cultuur- brengen van de jonge poldergronden als bedrijfslei der of anderszins waren ingeschakeld en die thans den tijd gekomen achten zich als zelfstandig onder nemer op het nieuwe land te vestigen. Een bewijs, dat deze landbouwers, die reeds geruimen tijd de ontwik keling van den bodem en de daarop verbouwde ge wassen van nabij hebben kunnen volgen, vertrou wen stellen in deze jonge gronden. De ervaring bij de vorige verpachtingen in de Wie ringermeer opgedaan, heeft aangetoond, dat er in ons land nog groote behoefte aan boerderijen bestaat. Aanbieding van bedrijven in zoo grooten getale ais thans plaats heeft, verschaft dan ook ongetwijfeld aan vele landbouwers, die de laatste jaren tevergeefs naar een hun passend bedrijf hebben uitgezien, een welkome gelegenheid hun wenschen thans te kun nen bevredigen. Het belangrijke aantal beschikbare hoeven stelt in staat „elck wat wils" te bieden. Groo te, zoowel als middelgroote en kleinere bedrijven treft men er aan, terwijl de grondsoort uiteenloopt van zware klei tot zand. De grondsoort bepaalt in hoofd zaak de bedrijfsrichting. Zoo zijn er 13 geschikt voor het zuivere akker-bouwbedrijf, 20 voor gemengd be drijf en 19 voor weidebedrijf. Van de weidebedrijven mag als regel hoogstens een derde gedeelte als bouw land worden geëxploiteerd. Bij deze verpachting is het beginsel van verdeeling van het economisch risico aanvaard. De grondpacht- sommen zijn voor elk bedrijf afzonderlijk vastgesteld en houden verband met. grondsoort en cultuurtoe stand van den bodem. Zij varieeren van f25.tot f55.in het eerste en tweede pachtjaar tot f45.a f 80.in het "lijfde en zesde paefttjaar. Overigens is de werkelijke pacht,*behoudens een minimum en een maximum, afhankelijk van een conjunctuur-in dexcijfer, dat voor het grasland den melkprijs en voor het akkerbouwgedeelte het algemeen indexcijfer voor akkerbouwproducten, zooals dit door de Directie van den Landbouw wordt gepubliceerd, tot grondslag heeft. De behuizing van de bedrijven is gedeeltelijk reeds aanwezig, voor een ander deel moet zij nog worden gesticht. Uiterlijk 1 Mei 1936 zal zij evenwel op alle bedrijven gereed zijn. Er wordt naar gestreefd den boerenstand in de Wie ringermeer tot zoo hoog mogelijk peil op te voeren, doch tevens wordt de vestiging van een gemengden boerenstand in den polder zooveel mogelijk bevorderd. Dit brengt mede, dat bepaalde vestigingseischen moesten worden gesteld. Als pachter kunnen dan ook alleen in aanmerking komen degenen, die: lo. landbouwtechnisch voldoende geschikt worden bevonden om een hun toe te wijzen bedrijf te exploiteeren en 2o. over voldoende bedrijfskapitaal kunnen beschik ken om zoodanig bedrijf in stand te houden. Met inachtneming van deze beide factoren kunnen als pachter in aanmerking worden gebracht: a. degenen, die persoonlijk over voldoende middelen beschikken; b. boeren en boerenzoons, wier ouders of venvan- ten in staat en bereid zijn, hen aan het benoodig- de bedrijfskapitaal te helpen; c. zij, die, hoewel zelf over een gedeelte van het be- noodigde bedrijfskapitaal beschikkende, voor het resteerende gedeelte door venvanten worden ge holpen, wanneer op grond van hun anteceden ten overigens voldoende vaststaat, dat zij, even tueel met inwonende kinderen, door noeste vlijt in staat geacht kunnen worden, het gewenschte be drijf naar behooren te exploiteeren. De pacht voor de cultuurgronden van de thans aangeboden boerderijen gaat 1 November a.s. in en duurt 6 jaren. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat de aanmelding als pachter voor landbouwers uit alle streken van ons land open staat. Degenen, die voor deze verpachting belangstelling koesteren, kunnen gratis een prospectus bekomen, aan te vragen bij het Domeinkantoor van de Directie van den Wieringermeerpolder te Slootdorp. HET EXAMEN VOOR DE HOOFDAKTE. En de nieuwe spelling. Amsterdam. Naar wii vernemen, heeft de On derwijsraad naar aanleiding van het onlangs afge kondigde Koninklijke Besluit tot wijziging: van het K.B. van 10 September 1923 betreffende het examen voor de akte als hoofdonderwijzer er bii den Minis ter van Onderwijs ad interim on aangedrongen te willen bevorderen, dat voor de in dit iaar af te ne men examens voor de hoofdakte de oude regeling en het oude progamma zullen gelden. MERKWAARDIG NACHTELIJK VOORVAL IN DE HOOFDSTAD. Man brengt zichzelf een buikwond toe. Gisternacht te ongeveer drie uur zag een briga dier van do politie in de Warmoesstraat te Amster dam, niet ver van hot daar gevestigde politic-bureau, oen man op straat liggen die hij nog kort. tevoren voor zich uit had zien loopen. De man bleek een snijwond over de buik te hebben en werd. na naar het politic-bureau te zijn gebracht, naar het Bln- nen-Gasthuis vervoerd. De man. die weinig zeide, scheen den indruk te willen wekken alsof hem de wond door anderen was toegebracht De brigadier had echter niemand in dit gedeelte van de nachtelijk verlaten War moesstraat zien loopen en er waren nog andere merkwaardige omstandigheden, die de lezing van het geval, die de man wilde suggereeren, onwaarschijn lijk maakte. O.a. bleken de kleeren van den man, ter plaatse waar de wond was toegebracht, in het geheel niet beschadigd. Bij nader onderzoek vond men in de Warmoesstraat nabij de plaats waar de man door den brigadier was gevonden een gilette- scheermesie in een zakmeshouder, waarmee de ver wonding klaarblijkelijk was toegebracht. De man. die korten tijd geleden reeds eenigen tijd in een der gemeente-ziekenhuizen verpleegd moest worden doordat hii bii een twist met een her bergier van een café in de Warmocsstraat eenige messteken had opgeloopen. kon gister na behande ling uit het ziekenhuis ontslagen worden. Hii wei gert mededeelingcn omtrent het gebeurde te doen. zoodat de politie het raadselachtige geval nader onderzoekt. DE ..NORMANDIE" EN HET BLAUWE LINT. New-York (V.D.). Pas over eenige maanden zal de „Normandie" het blauwe lint ontvangen uit handen van Harold Hales, wegens haar recordreis van Parijs naar New-York. Het lint moet n.1. nog officieel worden overgedragen aan den gezagvoerder van de „Rex", het ltaliaansche schip dat het laatst het record verbeterd had. De commandant van de „Rex", kapitein Francesco Tarabotto, heeft telegra fisch ziin gelukwenschen doen toekomen aan den gezagvoerder van de „Normandie", kapitein René Pugnet. Mevr. Lebrun, de echtgcnoote van den president der Fransche republiek heeft gistermiddag de thee gebruikt op het Witte Huis te Washington en was gisteravond de eere-gaste van president en mevr. Roosovelt bij het laatste officieele diner, dat dit sei zoen op het Witte Huis heeft plaats gehad. VIERHONDERD DOODEN IN MEXICO. Ten gevolge van overstroomingeil. Mexico City (V.D.). Ten gevolge van de over stroomingen veroorzaakt door eenige hevige wolk breuken, zijn in het gebied van San Pedro ten Zui den van Mexico City gisteren naar schatting 400 personen, w.o. vele vrouwen en kinderen, omge komen. EEN EEUWENOUDE BOOM VERBRAND. Maastricht. Op de grens van de gemeente Epen (Wittem) en de Belgische grens staat sinds het jaar 1000 een beuk van rcusachtigen omvang. De volksmond noemde dezen eerbiedwaardigen beuk den „Ilerrgotsbeuk". om,dat een honderdjarig kruis beeld. eens op den boom vastgeslagcn. volkomen in de boom gegroeid was. Deze boom is door den bliksem getroffen en groo- tendeels door brand vernield. BI] DEN GRAFOLOOG. KK „Waf valt u aan dien brief op?. „De spelfouten, juffrouw!. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 15de lijst Trekking van Woensdag 5 Jnni 1525 Ilooge Prijzen 1000.— 6359 10392 13359 400._ 6463 10456 14368 19866 200.— 1281 4606 100 3 1639 7000 9005 10171 15577 ï.as 17838 18517 19083 19139 19976 Prijzen van 70. 103 134 142 144 178 213 286 344 472 495 531 654 793 905 955 965 1031 1330 1564 1592 1624 1724 1763 1764 1778 1927 1980 1983 2000 2046 2089 2100 2182 2192 2521 2553 2598 2624 2734 2803 2823 3061 3175 3490 3574 3579 3777 3339 3916 3922 4020 4039 4045 4066 4123 4155 4206 4231 4234 4253 4365 4372 4403 4443 4641 4744 4763 4864 4873 5010 5211 5256 5312 5331 5704 5745 5762 5795 5982 6023 6055 6066 6073 6090 6096 6129 6212 6247 6384 6546 6563 6596 6602 6659 6716 7046 7239 7347 7504 7518 7810 7954 7955 8040 8097 8099 8198 8248 8399 8450 8609 8655 8831 8939 8951 9059 9223 9245 9312 9469 9508 9527 9736 9828 9845 9897 9965 10177 10335 10428 10491 10658 10707 10716 10873 10947 11071 11101 11134 11195 11254 11302 11347 11371 11395 11476 11527 11581 11651 11675 11708 11814 11878 11891 11927 12054 12088 12234 12238 12550 12601 12615 12708 12784 12818 13117 13141 13210 13227 13272 13544 13600 13661 13776 13832 14083 14089 14128 14307 14320 14380 14424 14469 14617 14637 14740 14741 14757 14790 14839 14922 15038 15061 15137 15171 15258 15272 15281 15288 15310 15513 15514 15673 15804 15837 15966 15973 16024 16032 16098 16235 16368 16387 16445 16462 16489 16493 16531 16729 16818 16981 17023 17130 17190 17216 17288 17349 17372 17397 17414 17438 17670 17735 17959 17973 17995 18049 18208 18431 18471 18628 18646 18664 18762 18776 18810 18813 18835 18836 19008 19116 19294 19333 19359 19547 19580 19605 19610 19631 19937 20061 20085 20140 20185 20451 20469 20515 20635 20705 20736 20789. 20860

Schager Courant | 1935 | | pagina 7