Bouwland-Excursie Wat is en wat doet Zonnestraal. Noodweer in Noord-Italië. Een plassenverordening in Noordholland. FRAUDE MET ZUIDERZEESTEUN. MacDonald heeft nog groote plannen. op Maandag 24 Juni 1935. Toen verleden faar, on voorstel van „de practiik", door het riikslandbouwconsulentschap een tocht langs eenige proefvelden in de bouwpalders van Hollands Noorderkwartier is georganiseerd, bleek dit zooveel bijval te vinden, dat ik daaraan de moed ontleend heb voor dit seizoen iets dergelijks voor te stellen. Het is in de eerste plaats de bedoeling aan de practici een ruime gelegenheid te bieden reeds nu kennis te nemen van wat er straks misschien als „nieuw" zal worden aangeboden, terwijl daarnaast natuurlijk open staat de vergelijking van dit even tueel nieuwe met het nu gangbare. Als derde be- langriik punt van een dergelijke tocht vind ik voor mijzelf de vergeliikingsmogelijkheid van het te be zoeken gebied met „thuis". Tevens wensch ik van deze plaats nog even de aandacht te vestigen op de prettige gedachten-wisseling en uitwisseling van practijkervaringen gedurende de excursie. Er is dus veelzijdigheid van mogelijkheden en men blijft op de meest aangename wiize „bij" (bii niet al te slecht weer). Waar verleden faar zeker een vijftigtal personen van de proefvelden-tocht deel uitmaakten, zou het mij natuurlijk een groot genoegen zijn dit jaar te mogen rekenen op een minstens even groot aantal deelnemers, temeer waar groote deelname verlaging van kosten beteekent. Voor een vlotte gang van zaken zie ik araaa voor a.s. Zaterdaqmorqen 22 Juni opgaven tegemoet van hen die een plaats wensch en in de autobus, alsmede van hen die een koffietafel willen gebruiken in Wieringerwaard (dit laatste is geen verplichting). Zij die op eigen gelegenheid reizen ziin zonder meer welkom, terwijl de autobusreizigers er om ge lieven te denken dat dit voertuig niet heelomaal voor niets rijdt Onderstaand programma dient als leidraad: Samenkomst bij „Veerburg" om half nepen (nieuwe tijd). 9 uur: Suikerbietenrassenproefveld bii den heer V. Kaan (3 rassen en geiarowiseerd zaad). 10 uur: Haverrassen en Zomergerstrassenprocf- veld van de Z.A.P. bij den heer J. C. Geerligs Zwin weg. 11.30 uur: Wintertarwerassenproefveld bii den heer P. J. Waiboer (oude. naast vele nieuwe ras sen. in 23 voud). 12.45 uur: Gelegenheid tot „koffie-tafelen" bii den heer v. d. Woude te Wieringerwaard. 13.30 uur: „Uitstapje naar de Wieringermeer vla Nieuwe Sluis, Ulkeweg. Schagerweg. Hoom- scheweg. (Noord), Wester-Middenmeerweg, Alkmaarsoheweg. 14'.45 uur: Groetpolder. Wintertarwerassenproef veld bii den heer J. Vethman. 15.30 uur: Bezoek aan een perceeltje tarwe, welke is uitgedund met behulp van een wiedmachine bij den heer Ab. Waiboer. 16.15 uur: Proef met diverse rassen roode klavers bij den heer P. Kistemaker, Waardpolder. 16.45 uur:Karwijproefveld van de Z. W. en G. bij den heer A. Spaan (interessante legeringsver- schillen). 17.30 uur: Ontbinding van de excursie voor de auto busgebruikers bij „Veerburg". De uitvoering vraagt medewerking van de deel nemers om zich te houden aan de genoemde tijden. Met wenschen van de meerderheid is rekening te houden als het weer dat noodig zou maken. Gaarne zie ik de gevraagde opgaven tiidig tege moet, al moge dit eenige moeite uwerzijds vragen. De Rijkslandbouwconsulent voor Noord-Holland. - Ir. G. LIENESCH. DONDERDAG 20 JUNL HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl.; 9.00 Ens. Rent meester; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.pl.; 10.30 Ens. Rentmeester; 11.00 Kniples kinderkl.; 11.45 Gr.- pl.; 12.15 Het Lyra-trio; 1.Ó0 Omroeporkest olv. N. Gerharz; 1.45 Zang door Hilmar Biehe; 2.00 Gram.pl.; 2.15 Omroeporkest olv. N. Gerharz; 3.00 Voordracht; 3.25—3.45 Pianorecital Betsy van Bloppoel; 4.00 Voor dracht door K. Kleyn; 4.30 Gram.pl.; 4.45 Voor groote kinderen; 5.15 Zeilpraatje door H. P. A. Specovius; 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gr.pl.; 6.30 Sport- praatje H. Hollander; 7.00 Verv. Kovacs Lajos; 7.30 „Van reizen gesproken..."; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Avro- Aeolian orkest; 8.50 Klanken om en uit de Echoput te Apeldoorn; 9.05 Gram.pl.; 10.00 Studenten zingen hun clubliederen; 10.20 Avro-decibels olv. Eddy Meenk; 11.00 Vaz Dias; 11.10—12.00 Aansl. met „Royal", Arnhem, HUIZEN (1875 M.) 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 11.30—12.00 en 12.15 Orkestconcert en gram.pl.; 2.00 Handwerkcur- sus; 3.00 Vrouwenhalfuur; 3.30—3.45 Gram.pl.; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd; 5.30 Or gelconcert S. P. Visser; 5.55 Gram.pl.; 6.15 Orgelcon cert; 6.45 Causerie J. Schepper; 7.15 Reportage; 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Chr. Orat. Vereen.; 9.30 Causerie J. G. v. As; 10.00 Vaz Dias; 10.0511.30 Gram.pl. DROITWICH. (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.25 Orgelspel; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Victoria-orkest; 1.20 Gram.pl.; 2.25 Voor de scholen; 3.20 Vesper; 4.10 Gram.pl.; 5.05 Orgelspel; 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Ber. 6.50 Bach-concert; 7.10 Duitsche les; 7.40 Gram.pl.; 7.50 Causerie; 8.20 „The Geisha", met muziek van Jones. 9.35 „The mvstery of the seven café's", hoor spel; 9.50 Ber.; 10.20 Kerkdienst; 10.35 Het Boyd Neel Strijkorkest; 11.35—12.20 Lew Stone en zijn band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Kamermuziek; 9.05 Nat. Orkest en dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.35 Orkestconcert; 9.35 Concert; 11.05 Kwartetcon cert; 12.20 Orkestconcert en solisten; 4.20 Zang; 5.20 Marschenconcert; 7.20 Omroepdansorkest; 8.35 Con cert; 10.50 Dansmuziek; 11.29—12.05 Orkestconcert. ROME (421 M.) 9.20 „Tutti In maschera", spel van Marcello; BRUSSEL (322 en 484 H.t 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest; 1.50—2.20 Gram.pl.; 5.20 Zang en gram.pl.; 6.50 en 7.35 Gram.pl.; 820 Symphonieconcert; 10.30—11.20 Gram.pl.; 484 M.: 12.20 en 1.39—2.20 Max Alexy's orkest; 5.20 Orgelcon cert; 6.05 Gram.pl.; 8.20 Omroeporkest olv. Gason en radiotooneel; 10.30—11.20 Pop. concert DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.50 Philh. orkest; 10.20 en 11.05 Ber.; 11.20—12.05 Concert. 22 Juni a.s. Nationale Zonnestraaldag. De sterken voor de zwakken. Tegen de tuberculose! Het plaatselijke „Zonnestraal"-comité heeft ge meend langs dezen weg het publiek in te moeten lichten over 't werk van „Zonnestraal" en betuigt de Redactie van de „Schager Courant" hiervoor haar oprechten dank. „Zonnestraal" wil door planmatigen arbeid, hb.c.- patiënten voor hunne gezinnen en de maatschappij trachten te behouden. Meer dan eens is gebleken, dat arbeid een genees middel is. zoodat dit geneesmiddel, arbeidstherapie, door den Geneesheer-Directeur zorgvuldig wordt toegepast, daarbii rekening houdende met de krach ten en het kunnen van de patiënten. Het mooie van sanatorium „Zonnestraal" is, dat het voor arbeidstherapie ten dienste staat van het algemeen. Ook hier ter plaatse is het vorige laar met een t.b.c.-patiënt gebruik gemaakt van „Zon nestraal". De tuberculose, is de grootste vijand van het mensebdom en spaart riik nog arm. de strijd hier tegen is zeer zwaar, hetgeen bewezen wordt door dat over het geheele land deze gevaarlijke ziekte, door iedereen, die daartoe bii machte is. bestreden wordt. Deze taak wordt de laatste laren steeds zwaarder, doordat de steun van de overheid ver minderd. hetzij geheel opgeheven is. wat tot gevolg heeft, dat de taak voor de strijders steeds zwaar der wordt Het comité hier ter plaatse meent dan ook een beroep op hunne plaatsgenooten te moeten doen, deze voor hun zoo zware taak te steunen. Zaterdag a.s. zullen diverse dames met de ..Zon- nestraal"-busies uw hulp tegen de tuberculose viiand vragen. Steunt deze hulp. „Zonnestraal" heeft, cteze hulp noodig en men kan die hulp niet weigeren. Deze zoo gevaarlijke viiand moet krachtig aange pakt worden, steunt dus de zware arbeid van het plaatselijk comité door Zaterdag 22 Juni uwe offer te brengen. „Zonnestraal" rekent op uw. Bii voorbaat dank. Het plaatselijk comité: B. ORSEL. L. v. RIJSWIJK. Jb. BURGER. Milaan. In de omgeving van Bcrgamo heeft een zwaar noodweer gewoed, tengevolge waarvan twee personen om het leven zijn gekomen. Twee fiet sende ionge meisje werden door de kracht van den wind tegen een wagen geslingerd, waarbij een hun ner op slag werd gedood en de andere zwaar ge wond. Een arbeider liep zulke zware verwondingen op, dat hij korten tijd later overleed. Nabij Brescia is de bliksem in een kudde vee geslagen en heeft een groot aantal stuks vee gedood. Sneeuwval in het dal van Aosta. Milaan. Een hevige sneeuwstorm heeft in de landbouwstreek in het dal van Aosta groote schade aangericht. Ged. Staten van Noord-Holland hebben een con cept-verordening ontworpen, houdende maatregelen ter voorkoming van ontsiering en onbruikbaarma- king van wateren in deze provincie. Artikel 1 bevat een lange lijst van wateren meest plassen waarop de verordening van toepas sing zal zijn. Echter niet op die wateren alleen. In het laatste lid staat nl.. dat de ontworpen bepalin gen ook zullen gelden voor: Het terrein, dat zich binnen een afstand van 200 meter, loodrecht uit do oeverlijn gemeten, langs de vorengenoemde wateren uitstrekt; met dien verstan de, dat, indien binnen dien afstand een openbare weg is gelegen, de hierbedoelde grens ter plaatse niet verder strekt dan de landzijde van dien weg. De tekst der volgende artikelen is als volgt: Artikel 2. Het is verboden in de wateren, genoemd in artikel 1, afval, mest, grond, specie of soortgelijke stoffen te storten. Artikel 3. Het is verboden op het in artikel 1 om schreven terrein, buiten gebouwen, getimmerten of gesloten bewaarplaatsen afval, niest, grond, specie of soortgelijke stoffen te storten, op te slaan of voor handen te hebben. Het verbod, bedoeld in het eerste lid van dit ar tikel, is niet van toepassing indien de storting, het opslaan of het voorhanden hebben uitsluitend ge schiedt ter uitoefening van een ter plaatse gedreven land- of tuinbouwbedrijf. Artikel 4. Ged. Staten kunnen van het in de artike len 2 en 3 bepaalde vrijstelling verleenen onder door hen te stellen voorwaarden. Artikel 5. Hij, die een der verbodsbepalingen van de artikelen 2 en 3 overtreedt, of in strijd handelt met een der voorwaarden bedoeld in artikel 4, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Artikel 6 handelt over de opsporing van de overtre dingen en artikel 7 hepaalt, dat de huiselijke naam van deze verordening zal zijn Plassenverordening Noord-Holland. De ontstemming met betrekking tot de Vechtplas- sen en speciaal met betrekking tot de in Het Wijde Blik bedreven zandbaggerij zal aan het ontwerpen van deze verordening niet vreemd zijn. Behalve op de Vechtplassen, voorzoover die op Noordhollandsch gebied liggen, heeft de verordening ook betrekking op het Naardermeer, de Westeinder- plas onder Aalsmeer, de Poel te Amstelveen, de Alk- maardermeer, het Zwanewater en nog vele andere plassen. Aan de besturen van de gemeenten waarin al de genoemde wateren gelegen zijn, is de ontworpen ver ordening toegezonden ter fine van advies. Een gewezen inspecteur bij de commissie tot uitvoering van de Zuiderzeesteunwet aangehouden. De recherche te Haarlem heeft aangehouden een 36-jarigen ontslagen inspecteur bij de commissie tot uitvoering van de Zuiderzeesteunwet, wonende tc Haarlem, die zich ten nadeele van een schipper te Edam heeft schuldig gemaakt aan verduistering van duizend gulden. De man die te Edam, Volendam en omstreken zeer goed bekend was, trad op als raads man van de schippers. Zij hadden het grootste ver trouwen in hem. Zijn adviezen betroffen voorname lijk gereedschappen en vaartuigen der schippers. Zoo bewoog hij velen hun oude houten schepen in te rui len voor solide ijzeren vaartuigen, die in de toekomst door de regeering geleverd zouden worden. In November 1933 bewoog hij een schipper, zijn opgespaarde geld van duizend gulden bij hem in be waring te geven, daar dit dan voordeel zou opleveren. De schipper wilde het eerst nog eens in beraad hou den, doch hij bracht tenslotte het geld bij verdachte. Het gevolg was, dat het geheele bedrag verboemeld werd. Toen de man door de politie werd aangehouden, verklaarde hij onwel te zijn. Een geneesheer onder zocht hem en verklaarde dat hij aan een ernstige hartkwaal leed. Hij heeft inmiddels alles bekend en is in bewaring gesteld. De bodem bergt ontzaglijke voorraden petroleum. Maar de particulier kan benzine slechts mondjesmaat krijgen. Uit een nieuwe, op grond van de laatste geologi sche onderzoekingen samengestelde liist van plaat sen. waar petroleum voorkomt in het gebied der Sovjet-Unie. blijkt dat Rusland veel grootere voor raden bezit van dit zoo belangrijke, in vrede zoowel als in oorlog onontbeerlijke product, dan men tot dusverre meende. Ofschoon van officieele zijde, zooals gewoonlijk, geen bepaalde cijfers worden genoemd, heet het, dat de thans vastgestelde petroleum-voorraden „veel grooter" ziin. dan die. welke werden genoemd op de conferentie te Londen in 1925 en toch werd toen reeds gesproken van drie milliard ton. Deze petroleum vormt een van Rusland's belang rijkste activa. Thans, nu dag in dag uit nieuwe auto's en tractors de fabrieken van Gorki, Moskou, Stalingrad en Leningrad verlaten: nu meer dan 3509 militaire vliegtuigen brandstof noodig hebben: nu het leger meer en meer wordt gemechaniseerd en het aantal gevechtstanks en vrachtauto's voort durend toeneemt., en. last not least, de export van petroleum een der voornaamste middelen vormt, om aan vreemde valuta te komen, bestaat in Rusland een reusachtige behoefte aan petroleum. Het beste bewijs hiervoor is wel. dat. in weerwil van de ko lossale voorraden, de verkoon van benzine aan par ticulieren onder zeer strenge controle staat. Een der omvangrijkste vindplaatsen van petroleum, die te Aderbeidsian, bevatte volgens de schatting van het jaar 1932 ongeveer 12 milliard ton. Sindsdien ziin in dit district nog meer bronnen opgespoord bii Ka Ia, Lok-Batan. Kara-Tsioekhar en Kerges, waardoor de vroegere schattng verre wordt over troffen. Voorts hebben de geologen vastgesteld, dat de petroleumvelden te Emba in Kasakstan, die men voorheen op een inhoud van 250 millioen ton schat te. in werkelijkheid wel 1,2 milliard ton moeten be vatten; en in den Oeral, in het Isiimbaiew-district en in de streek aan de Kamarivier zijn eveneens, nieuwe, rijke velden ontdekt. Ook in Siberië ziin de geologen met vrucht werkzaam geweest. Hier wer den nieuwe petroleumvelden ontdekt aan de Oost zijde van het Oeralgebergte. in het stroomgebied van de Lena, alsmede langs de Tolba-rivier en do Aldan-rivier. Thans doet men proefboringen aan het Baikalmeer. Tenslotte werd vastgesteld, dat de petroleumvelden op Sachalin. waarvan men meen de. dat ze vrijwel waren uitgeput, nog rijke voor raden bevatten. t Voorts heeft men verleden jaar de aanwezigheid van petroleum vastgesteld in Toerkmenië, en wel in Koendag. Oeroendsioek en Dsiordsia. Een in De cember i.1. aangeboorde bron bii Neftedag levert thans 380 ton per dag; en in de streek van Tsji- kisjlar zijn niet minder dan veertien gas- en petro leumvelden ontdekt. MEDISCHE KEURING DER EERSTE RECRUTEN VOOR HET NIEUWE DUITSCHE LEGER. Berliin (V.D.). Maandag is de medische keuring voor geschiktheid voor den militairen dienst be gonnen van ongeveer 750.000 recruten. de eersten die onder de dienstplichtwet voor het nieuwe Duitscïic leger vallen. De recruten zijn geboren in de jaren 1914 en 1915. EEN NIEUWE HEIDENSCHE BEWEGING IN HONGARIJE. De Hongaarsche regeering heeft besloten met kracht op te treden tegen een nieuwe heictènsche beweging, die in Hongarije dreigt op te komen en welker aanhangers het Christendom willen vervan gen door de aanbidding van Hadur. een oude oor logsgod der Hunnen, die door de aanhangers der nieuwe sekte beschouwd worden als de ware voor vaderen der Hongaren. INTERVIEW MET DEN GEWEZEN ENGELSCHEN MINISTER-PRESIDENT. Percy Cater, de parlementaire correspon dent van de .Daily Mail" heeft den afge treden Engelschen. minister-president Mac-Donald op zijn landgoed te Lassie- mouth bezocht en een langdurig onder houd met den grooten Engelschen staats man gehad. Londen.Hoewel dankbaar voor het werk. dat hem vergund was te doen. is Ramsay Mac-Donald thans zeer verheugd van de rust te kunnen genie ten. „Maar" zoo verklaarde Mac-Donald zeer be slist „deze rust is slechts van voorbijgaande aard. Hij dient slechts ter beoordeeling van toekomstige plannen, welke even zoo belangrijk zullen zijn, als datgene, wat ik tot dusver gewrocht heb. ofschoon de verantwoordelijkheid, die ik te dragen heb thans niet meer zoo groot is. Mac-Donald houdt veel van een verblijf te Las- siemouth. Hij beweert, dat deze plaats de beste ter wereld is om nieuwe krachten op te doen. „Ik houd van de koele wind, van de frissche zee. van de schoonheid der bergen. Het lijkt mij alsof ik in een andere wereld ben. wanneer ik de bloeiende mei doorn aanschouw. MacDonald zou Lassymouth voor niets ter wereld willen verruilen. Hii. die zijn geheele leven lang door de groote vraagstukken van zijn land bezig is gehouden, is zeer gevoelig voor de veranderingen, die het landschap van Lassymouth in de loop der jaren ondergaan heeft. „Het plaatste begint een beetie te voornaam te worden. De school, die ik in mijn kinderjaren bezocht heb. is thans een wasscherij. De huizen, die u hiernaast ziet zijn alle nieuw. Ik ben overtuigd, dat iedereen dit als een vooruitgang zal beschouwen, doch ik ben er niet geheel zeker van, dat ik zulks ook doe." De ex- premier sprak ook nog van oude bekenden, die nog uit de tijd van ziin jongensjaren dateeren en waar van hii bij ieder bezoek aan Lassymouth er eentje mist. Wanneer Mac-Donald over ziin jeugdvrien den spreekt, noemt hii ze meestal bii de voor naam. „Hier hebben wij de menschen nooit bij hun achternaam genoemd, doch steeds bii hun voor naam of met de bijnaam die ze droegen. Hier noemt niemand mfli anders dan „Jirrrmy". Als zil mij Mr. Mac-Donald zouden noemen, zou ik het gevoel hebben, alsof ik ze knock-out zou slaan." Het gesprek kwam vervolgens op de phase van zijn loopbaan, die zoo fuist afgesloten is en van de moeilijke beslissingen, die hii in 1931 nemen moest. „Er was een groot gevaar aan verbonden, doch het scheen mij absoluut noodzakelijk om toenmaals een nationale regeering te vormen. Wanneer ik hierop terug zie, dan gevoel ik absoluut geen spiit uit gezonderd misschien één of twee gevallen van zui ver persoonlijke aard. Ik moest mij van een bewe ging scheiden, waarvoor ik veel gedaan heb, doch ik ben overtuigd, dat wanneer inderdaad verstan dige menschen die tot de arbeidersklasse behoo- ren mijn toenmalige stap en de gevolgen daarvan onderzoeken, zij mij in het gelijk zullen stellen en zullen toegeven, dat hetgeen ik gedaan heb juist was. En ik verzeker u. wanneer de omstandig heden zulks zouden eischen. zou ik hetzelfde we derom doen en in dit oogenblik zou ik bereid ziin alle lasten weer op mij te'nemen, wanneer bet wel der natie dat eischen zou. In dergelijke oogenblik- ken sfaat de plicht tegenover de Staat hooger dan die tegenover de partij. Pijnlijk voor mij was het. dat sommige lieden niet wie ik zoolang samenge werkt had, het politieke mccningsverschil naar het gebied^ der persoonlijke relaties overbrachten. Mijn werk in het Lagerhuis werd daardoor niet bepaald verlicht. Vooral omdat verschillende van mijn oude vrienden zich menigmaal vrij onfatsoenlijk en dikwijls zonder respect gedroegen. Doch het werk moest geschieden en ik deed mijn best om het zoo succesvol mogelijk te doen. Misschien begrijpt men mij thans beter. Gelukkig vond ik steeds troost bij mijn collega's in het kabinet." Mac-Donald heeft nog eenige uitlatingen omtrent de actueele problemen der Engelsche bewapenings politiek gedaan. Omtrent de landsverdediging heeft hij zeer strenge opvattingen. „Militaire verdedi gingsmiddelen kunnen wij niet missen", verzekerde hij levendig, „wii kunnen onze vrouwen en kinde ren niet aan een aanval vanuit de lucht blootstel len. Maar het eenige. dat een land zekerheid kan geven is de vrede en derhalve moet het streven der staatslieden zoowel op dc middelen ter verdedi ging als op het instandhouden van de vrede ge richt ziin. Wanneer wij ons in een toestand zouden brengen, waarin wij voor iedere aanvaller onbeschut zouden ziin. dan zouden wii niet alleen dwaas, doch ook een berisping waard ziin. Daarmede zou den wij natuurlijk de vrede niet kunnen houden. Wanneer wij echter in een ander uiterste vervielen en de meening toegedaan zouden ziin. „niets an ders dan wapenen kunnen ons beschutten", dan zouden wij even dwaas en eveneens een berisping waard zijn. Het probleem is voor de landsverdedi ging te zorgen en op internationaal gebied te zor gen ,dat de vrede in stand blijft." Zijn meening omtrent de tegenwoordige toestand van de wereld drukte Mac-Donald in de volgende vergelijking uit: .De wereld is zeer in wanorde ge raakt. doch dit komt mii niet veel anders voor dan een dag slecht weer te Lassymouth. De storm gaat voorbij. Ik ben overtuigd, dat het menschdom de vrede wil en ik geloof, dat geen ander land de mo- reele autoriteit bezit, zooals wii die hebben. Dat maakt ons tot de natuurlijke pioniers van de vrede. Het is echter niet genoeg, dat men van de vrede houdt Men moet de problemen bestudeeren en vrede scheppen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7