Hevige trambotsing in de hoofdstad Ernstig motorongeluk bij Ter Aar Politieke botsing in Belgische stad Twee trammen op elkaar geloopen. Bij het zwemmen verdronken Een doode, drie gewonden. VLIEGTUIGONGELUKKEN. Droevig ongeluk te Haarlem. De T.T. races te Assen. De Belgische koningskinderen naar Noordwijk. De ramp te Reinsdorf. Maandag 24 Juni 1935. Postrekening No. 23330 SCHAGEH ^7Sste Jaargang. No. 9748 COURANT. Int. Telef. No. 20 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Vrijdags. Bij Inzending toï 's morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Uitgave der N.V. v.h'. P. Trapman Co., Schagen. 8 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 'cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, Iedere regel meer 15 cent (bewijsno. Inbegrepen. Groote letters worden haar plaatsruimte berekend. DE PASSAGIERS ALS KEGELS DOOR ELKAAR GEWORPEN. ZEVEN PERSONEN GEWOND. Gisteravond omstreeks zeven uur reden in de Plantage Middenlaan te Amsterdam, ko mende uit de richting van de Kerklaan, twee tramtreinen achter elkaar. Voorop reed een tramtrein van lijn 9, bestaande uit een motorwagen en een kleine open bijwagen. Deze stopte aan de Badlaan. De bestuurder van lijn 14 heeft niet spoedig genoeg kunnen stoppen; zijn wagens slipten door en met een hevigen slag botste hij op den open wagen van lijn 9. Glasgerinkel en hevig gegil volg den op den slag. De kleine open wagen bleek vernield en door den hevigen schok wa ren de passagiers als kegels door elkaar ge worpen. Velen van hen hadden door glas scherven bloedende wonden opgeloopen, ter wijl anderen over pijn in verschillende lichaamsdeelen klaagden. Door de openbare brandmelder op den hoek van de Badlaan werd de brandweer gewaarschuwd, die hoor de wat er aan de hand was, naar de plaats des on- heils uitrukte, maar tevens den Geneeskundigen Dienst kennis gaf van het ongeluk. Spoedig was dan öok dè hóodige' hulp aanwezig. De rfieeste gewonde passagiers waren het café op den hoek van de Plan tage Badlaan binnengebracht. De Geneeskundige Dienst bracht een zestal der gewonden naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis, terwijl anderen nog ter plaatse werden geholpen. De ernstige gewonden waren zij, die snijwonden hadden opgeloopen. Geen van de verwondingen is van ernstigen aard. Ook zij, die naar het O.L. Vrouwe Gasthuis werden gebracht, konden na verhonden te zijn huiswaarts keeren. De botsing is dus nog betrekkelijk goed afgeloopen, maar 'hevig is deze zeer zeker geweest. Want de open bijwagen was zoo goed als vernield. De bou ten, die de verschillende deelen verbinden, waren afgeknapt als glas. Alles hing scheef in den wa gen. De banken stonden niet meer recht. Ook het voort>alcon van den motorwagen van lijn 14 was ge deeltelijk vernield, evenals dat van den motorwagen van lijn 9. De gewonden bevonden zich dan ook in die gehavende deelen van de tramwagens. De tramdienst op beide lijnen had door dit ongeluk groote vertraging. De gehavende wagens werden door den dienst van de gemeentetram weggesleept. Zoowel door de politie als door den dienst van de 'tram wordt een nader onderzoek naar de oorzaak Van het ongeluk ingesteld. De terugkeer naar huis Gisteravond omstreeks 8 uur waren een twintigtal jongens van de Martha-stichting in het Aarkanaal bij' Alfen aan den Rijn aan het zwemmen. De 18- jarige C. Zwalve, eveneens verpleegde in genoemde inrichting stond op den wal belangstellend te kij ken. Hoewel hij niet goed kon zwemmen, werd de lust om een frisch had te nemen hem te machtig en begaf hij zich te water. Hij slaagde erin het mid den van het kanaal te bereiken, toen waren zijn krachten uitgeput en hoorden zijn kameraden hem om hulp roepen .Het gelukte een vijftal jongens hem tot vlak bij den oever te sleepen. Toen konden ook zij niet meer en de arme jongen verdween in de diepte. De jongens riepen de hulp in van eenigo zandschippers, die den drenkeling na eenigen tijd op den wal wisten te sleepen. De levensgeesten waren toen helaas reeds gewe ken. Metselaar in den Rijn verdronken. Oosterbeek". Gistermiddag om ongeveer 4 uur, is de 27-jarige metselaar J. Homberg, wonende te Arn hem, bij het baden in den Rijn, nabij de Hevea-fa brieken alhier, verdronken. Een schipper, die het ongeval zag, sprong hem na en haalde hem direct op. De levensgeesten waren echter toen reeds geweken. Toepassing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Zijn echtgenoote en 4 nog jeugdige kinderen zagen het ongeval gebeuren. Over boord gevallen en verdronken. Zondagmiddag is op de Westeinderplas onder Aals meer het achtjarige jongetje Andries Maarman uit Amsterdam van de voorplecht van een zeilvaartüig te water geraakt en verdronken. Zijn grootvader, die hem nasprong, moest de poging om het kind te red den bijna met den dood bekoopen. Hij kon gelukkig nog gered worden. De Rijkspolitie heeft na eenige uren dreggen het lijk van het knaapje opgehaald. met het hoofd tegen een telefoonpaal terecht geko men, waardoor hij een dubbele schedelbasisfractuur bekomen had. Hij is naar het brugwachtershuisje vervoerd, waar hij Zondagmorgen om 4 uur, zonder bij kennis gekomen te zijn, is bezweken. De drie anderen zijn niet in direct levensgevaar. Zij werden eerst in een boerderij binnen gebracht. Van Vliet had inwendige kneuzingen opgeloopen, Zandstra werd vrij ernstig aan het hoofd verwond, terwijl Molendijk schaafwonden bekwam. Zij zijn alle drie naar Rotterdam vervoerd. De mo torrijtuigen zijn door de politie in beslag genomen. De zeebodem op 923 Meter diepte. Foto vanuit een iduikklok genomen door den zoöloog William Beebe. Ter Aar, 23 Juni: Op den West-Ka- naalweg in de gemeente Ter Aar heeft Za terdagavond omstreeks 10 uur een ernstig motorongeluk plaats gehad, waarbij een mo torrijder is gedood, terwijl drie andere perso nen ernstig werden gewond. Op genoemden weg kwamen twee motorrijders, welke met een duopassagier uit Alfen aan den Rijn met een vaart, welke volgens ooggetuigen minstens 75 K.M. per uur bedroeg, gereden. In de laatste bocht voor Aardam raakte de voorste rijder, de 38-jarige A. van .Reyden zijn macht over het stuur kwijt, met hot gevolg, dat hij in vollen vaart tegen eén K.M.- paaltjc langs, den weg opreed, hetwelk totaal af knapte. Van Reyden, zoowel als zijn duopAssagier D. van Vliet, kwamen in de berm van den weg terecht, ter wijl het motorrijwiel over den weg werd geslingerd. Het tweede motorrijwiel, bestuurd door den 46-jarigen J. Molendijk, met als duopassagier den 32-jarigen H Zandstra, reed vrij dicht op het eerste. Molendijk zag het ongeval gebeuren, doch kon tengevolge van de snelheid, waarmee hij reed, niet meer tijdig stoppen, zoodat hij met het op den grond liggend voertuig in aanraking kwam. Dr. Quartel uit Ter Aar verleende de eerste hulp. Van R. bleek er het ergst aan toe te zijn. Hij wa's Tusschen jeugdige fascisten en socialis ten. Het is te Doornik in Belgie tot ernstige botsingen gekomen naar aanleiding van een demonstratie van jonge leden van het fascistische Nationale Legioen, die de inwijding van een vereenigingsgebouw bij woonden. Bij een bosing met jeugdige socialisten op de Groote Markt werden twee socialisten gewond. Toen de fascisten in de Lakenhal bijeen waren, poogden ongeveer honderd socialisten en communis ten' de zaal binnen te dringen, hetgeen echter door de politie werd verhinderd. In verhand met den ernstigen aard der relletjes liet de burgemeester de gendarmerie ingrijpen, die de Groote Markt afzette. Bovendien werden samen scholingen van meer dan vijf personen verboden. In den loop van den avond is het aantal gewonden gestegen tot acht. Vier personen waren zoo ernstig ge kwetst, dat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Drie dooden in Frankrijk. Een Fransch sportvliegtuig, waarin de chef van de luchtvaartschool te Dyon en twee anderen een vlucht maakten, is in de nabijheid van Ma'con neergestort. Alle drie inzittenden zijn om het leven gekomen. Vliegtuig brandend neergestqrt. T3S huizen in den asch. Bij Giefoe, ten N. van Nagoja, in Japan, is een postvliegtuig in brand gevlogen en neergestort. Hei kwam terecht op een huis dat in brand vloog. Het vuur breidde zich uit tot 5 belendende perceelen, die allen in den asch werden gelegd. De piloot vond den dood. Nachtbombardementsvlieglnig neerge stort. Twee officieren gedood. Een Fransch tweemotorige bombardements-vlieg- machine, speciaal gebouwd voor nachtvluchten, is in den nacht op heden tijdens een oefentocht brandend in het bosch van Lagny gestort. Van de vier inzittenden werd een kapitein en een luitenant gedood. Een derde officier heeft ernstige brandwonden bekomen, terwijl de radiotelegrafist, die met een valscherm uit het toestel sprong, de eenige is die ongedeerd is gebleven. Twee oude menschen aangereden. De 73-jarige heer B. en zijn 78-jarige echtgenoote zijn op de Raaks te Haarlem door een vrachtauto aangereden, vermoedelijk doordat zij den rijweg wil den oversteken zonder voldoende op het verkeer te lettën. Beiden werden tegen den grond geworpen. De heer B. kreeg een schedelbasisfractuur en brak een rib, terwijl zijn vrouw een zware hersenschudding had opgeloopen. De oude menschen zijn opgenomen in het Diaconessenhuis; de toestand van de vrouw is levensgevaarlijk. Stanley Woods start. Amsterdam, 23 Juni. Naar wij vernemen, zal Stanley Woods, de winnaar van de T.T.-races op het eiland Man in de 300 en in de 250 c.m. klasse, ook deelnemen aan de Nederlandsche T.T. op 6 Juli a.s. te Assen. Woods komt te Assen uit met Velocette in de 350 c.m. klasse, in plaats van den Engelschman Newman. Zij worden heden verwacht. Naar wij uit Noordwijk vernemen schijnt het vast te staan, dat de beide oudste kinde ren van het Belgische koningspaar, wier zo merverblijf ten huize van den burgemeester van Noordwijk, J. B. V. M. J. van de Mortel, eènigen tijd geleden werd gemeld, vandaag in Noordwijk zullen aankomen. Officieele bevestiging konden wij hiervan Zondagavond niet verkrijgen. Alles wijst er echter op, dat de beide Koningskinderen Maandag voor eenigen tijd in ons land zul len arriveeren. In totaal 102 dooden? Wit.tenberg. Volgens de laatste mededeelingen be draagt het totaal aantal dooden tengevolge van de ontploffing in de springstoffenfabriek 68. Er zijn thans nog 83 zwaargewonden in het ziekenhuis in behandeling, voorts 10 personen, die oogverwondin gen hebben bekomen en nog enkele anderen, die in Dessau,' Herzberg en Trcbitz worden verpleegd. Het aantal lichtgewonden bedroeg in totaal 628, waarvan een deel nog in behandeling is, terwijl het grootste gedeelte reeds weer is hersteld. Inmiddels is echter ook nog gebleken, dat nog 34 arbeiders totaal vermist worden, zoodat ook dezen wel tot de omgekomenen moeten worden gerekend. Een bruiloft, die in het water viel, Scène uit een badfeest te Parijs.

Schager Courant | 1935 | | pagina 1