De Zomer is er! Ch. H.Th.Schmalz, Schap Modebladen. Rijkskweekschool nieuw badcosturr e Tweka en Ribana «oor Onderwijzers en Onderwijzeressen Polo cap. SCHOONHOVEN TRAPMAN Co. OMGEVING Aanmelding van Leerlingen Dames Fa. G. de Waard Uit CS BERGEN Verkeersonaeval. DaaA* een dame, die in deze gemeente tijdelijk ver blijf houdt, zittende on haar rijwiel Zaterdagmid dag in de Jan Oldenburglaan vergat haar hand uit ïte steken en pardoes den weg overstak, werd zij door de auto van dr. P. aangereden. Zij kwam te vallen en -bleef liggen. Na bij dr. Blok te zijn binnenge dragen bleek het verkeersongeval gelukkig goed te zyjn afgeloopen. De dame bekwam een lichte 6chou- 'derontwrichting en kon. na te ziin verbonden, huis waarts keeren. Maar toch niet nadat de politie proces-verbaal van het geval had opgemaakt DE NEDERLANDSCHE JEUGDBOND VOOR NATUURSTUDIE. j Men verzoekt ons opneming van het volgende: 1 Steeds meer interesseert men zich tegenwoordig ,voor de natuur. Vooral onder de Tongeren ziin velen die graag de muffe stad ontvluchten om eens een heelen of een halven dag van de vrije natuur te genieten. Zij vin den planten: zij zien vogels, die ze niet kennen en al gauw ontwaakt de lust om meer van dat alles te weten. De N.J.N. nu tracht die belangstelling voor de n'atuur te ontwikkelen. Een ieder die belangstelling en liefde voor de na- ituur heeft is vanzelfsprekend een natuurbescher mer. Dr. Thiisse zei eens en niet ten onrechte: „Als je de natuurbescherming in practiik wil zien ga dan naar de N. J. N.". Wat doet de bond dan wel? Hii bestaat uit onge veer 50 afdeelingen, welke excursies en lezingen houden. Het aardige van die excursies is. dat de een dit weet en de ander weer dat. Zoodat men altijd een of andere bijzonderheid opsteekt. Een van de hoogtepunten ziin wel de zomerkampen, zes in getal. Elk van de 7 districtsleiders organiseert te vens een Paasch- of Pinksterkamp, terwijl tusschen Kerstmis en Nieuwjaar het wintercongres plaats vindt, waarop tevens de iaarlijksche algemeene ver gadering gehouden wordt. Is het wonder dat de bond thans ruim 1700 leden telt? Qok in ons dorp. dat zoo rijk is aan natuurschoon wordt thans een afdeeling opgericht. De door de afdeeling Alkmaar sinds korten tijd ingezette propaganda-actie is zoover gevorderd, dat Zaterdag 30 Juni a.s. oprichtingsavond in het Dr. Dekkershuis wordt gehouden. De leider van het kamp op Schouwen, Ad. Borstlap, zal een lezing houden, getiteld: „Kamp causerie". Wij hopen, dat alle Tongens en meisjes tusschen 12 en 23 jaar dezen avond zullen bijwonen. Ook de ouderen ziin van harte welkom. Verdere inlichtingen verschaffen graag Mhrian van Deth, Russen weg 6 en Pim Zaadnoordiik, Lijtweg 22. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. i I Belangrijk concert. Begunstigd 'door prachtig zomerweer had Zater dagavond het aangekondigde concert plaats van de vijf plaatselijke vereenigingen. Een talrijk publiek was opgekomen om te genieten van deze. altijd miooie avond. Het Harmonie-gezelschap „Excelsior" opende met Cen marsch, waarna nog twee nummers volgden. We kennen de Harmonie met haar directeur, we weten wat we van haar kunnen vernachten en deze verwachting wordt niet gauw teleurgesteld. De vele aanwezigen zullen dan ook wel genoten hebben van deze mooie vereeniging. Als nummer twee kwam „Crescendo". We zagen leen andere directeur dan de overbekende Willem Hespe. In de meeste gevallen lijdt een vereeniging bij een directeurswisseling, immers ze ziin niet aan elkaar gewend de directeur en de leden, en het zal voor den heer De Jong dubbel moeilijk ziin een zoo eminente directeur als de heer Hespe te vervangen. Deze is bijna niet te vervangen, maar we weten !dat de heer De Jong zeer vele muzikale capacitei ten bezit en ook dat hii op wedstrijden reeds suc ces heeft gehad en we twijfelen dan ook niet of ook hij zal zijn sporen op dit gebied weten te verdie nen. De heer Hespe wenschen wij intusschen een spoedig herstel toe. De vrouwenkoren voldeden heel goed. vooral het tweede nummer. Dit was ook het geval bij het gemengde koor. het tweede nummer voldeed beter dan het eerste. Hierna volgde het R.-K. Zangkoor „St Caecilia". Een mooi koor. dat ziin sporen op het gebied van zang qok reeds verdiend heeft. Toch hebben wij 't koor wel eens beter gehoord, af en toe hadden wij er graag wat meer gloed in gehad, we vonden de zang wat vlak en de tenoren af en toe een beetTe ruw. misschien heeft de vereeniging te lijden ge had door het bedanken van leden. Ons leek het leden-aantal achteruit gegaan. Het „Jesu dulcis- memoria" van het vrouwenkoor en „De Winter" ,van het gemengde, koor voldeden ons het best. Als nummer 4 kwam de Ger. Zangvereeniging „'Soli Deo Gloria" naar voren. Dit koor wordt ieder jaar beter. Het geheel klonk zeer zuiver na fijn. vooral het nummer „Wat beweegt, daar" wftó heel mooi. Toch af en toe iets meer gloed koncfth wij volgens ons wel hebben. Als laatste vereeniging kregen wij het R.-K. Fan farecorps „Genot door Kunst". Ook deze vereeni ging heeft een anderedirecteur, n.1. de heer Jac. N. Al. Maar bij deze vereeniging hebben wii geen achteruitgang kunnen constateeren, integendeel, we zouden haast zeggen we hebben ze haast nog nooit zoo mooi gehoord. De verschillende nummers „Die biefstuk smaakt zoo eigenaardig, .vrouwtje!" „Ach ja, die was een beetje aangebrand en toen heb ik er maar dadelijk zonnebrandcrême pverheen gesmeerd," Voor de machtige kraan lijkt het slechts kinderspel om de gezonken sleepboot weer naar de oppervlakte te brengen. werden heel mooi uitgevoerd en na een langdurig applaus kregen wii een extra nummertje. Hiermede was deze bijzonder mopie avond ten einde en keerden wii allen hoogst voldaan huis waarts. J Veilingomzet. De omzet van de Noordermarktbond is de beide afgeloopen maanden weer heel ongunstig geweest In April werd voor een bedrag van f 67.490.45 ge veild. tegen f 140.884,52 in dezelfde maand van ver leden jaar. Mei is vrijwel gelijk gebleven n.1. f 20.564,78 in 1935 en f 20.594,33 in 1934. De eindcijfers van het seizoen 19341935 ziin la ger gebleven dan verleden jaar. In 1934 werd voor f 1.179.949.70 geveild, thans voor f 1.136.381,55. Het is een allesbehalve bemoedigend beeld. In een gedeelte perceel van het Langendiiker Warenhuis zal een Drukkerij gevestigd worden van de firma Hette Woudstra te Alkmaar. Uitstapje Gymnastiek vereenioino. Door de Gvmnastiekvereeniging „Hercules en Hy- giea" werd Zondag een uitstapje gemaakt naar Schoort en Camperduin met een drie-tal autobussen van de H.A.B.O. Het was een stralende Zomerdag waarop door al len veel genoten is. Deze dag was w°l de uitgaansdag, o.a. heeft nog een aantal leden van de wandelclub deelgenomen aan de 30 k.m. afstandsmarsch te Zaandam, terwijl de jeugdclub van de schakelfamilie een fietstocht heef gemaakt naar Bergen en Bergen aan Zee. ZUIDSCHARWOUDE. Feestvergadering. Zaterdagavond hield de afd. van de S.D.A.P. in hei lokaal van den heer Schoenmaker in de Koog een feestelijke bijeenkomst ter viering van het behaalde succes bij de gemeenteraadsverkiezing. De heer A. Schrijver, die de leiding had, zette de beteeltenis van dit succes nader uiteen en spoorde aan tot voort zetting van den strijd en de propaganda. De avond werd verder gevuld door zang, muziek, voordracht en toespraken, waarna men om 12 uur uiteenging. Het bezoek had wel grooter kunnen zijn. Het was intusschen een gezellige bijeenkomst. De heer D. de Geus Jbz. heeft voor zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad bedankt. Opvolger op de lijst is de heer P. de Geus Jr. De heer K. Klingeier Jnz. is benoemd tot tijde lijk bosch- en duinwachter met standplaats Egmond aan Zee. ANNA PAULOW NA Oprichting Zwemclnb. Zaterdagavond werd in „Veerburg" een vergadering gehouden van jongelui die iets voelden voor de op richting van een zwemclub aan de Kleine Sluis. Na een korte gedachtenwisseling werd de vereeniging opgericht door 20 leden, die zich het volgende bestuur kozen: H. Jonker Hz., voorzitter, N. Keijzer, secretaris en Mej. J. Blok, penningmeesteresse. De jonge club werd ,,'t Oude Veer" gedoopt en zal zich zoo spoedig mogelijk aansluiten bij den Kon. Zwembond en hoopt zoodoende reeds op dit seizoen te houden zwemwedstrijden in den omtrek te kun nen uitkomen. EEEREU GO WAARD VEENHUIZEN. Tn de vergadering van Kerkvoogden en Notabe len der Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd tot Ker- keliik-Outvanger en Secretaris de heer H. Bruin, terwijl inplaats van den heer A. Appel, die als Kerkvoogd bedankt had, gekozen is de heer A. v. Stipriaan. WARMENEU I ZEN SCHOORLDAM. Boven alle verwachting begunstigd door mooi weer. maakten de leerlingen der openbare lagere school te Schoorldam Vriidag hun iaarliiks school reisje. Wat genoten de kinderen op Schiphol, waar ze. onder veel meer interessants, ook de nieuwe Douglas-machines van dichtbij te zien kregen! Te Heemstede werd er in 't. bosch Groenendaal gewandeld en gespeeld, en in de speeltuin flink ge ravot Na nog een kiikie aan 't strand in Bakkum. en „bij de aanies" in Alkmaar, ging het troepje moe- gefeest huis toe. Een woord van dank aan allen, die dit feest hiel pen mogelijk maken en uitvoeren, mag hier niet ontbreken. Jong Holland droomt van zon, lucht en water èn va- 'n Wij hebben de nieuwste modellen en kleuren van Badcostumes Strandculottes Badschoenen Badmantels Sweaters Badriemen Strandpantalons Badhanddoeken Strandbal' n Ziet onze speciale étalage N.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. KEYSER Co. Binnenhaven U. - DEN HELDER. - Tel. 106 Vrijblijvende noteering af magazijn; Laplatamais 4.75 Maismeel 5.05 Gerstemeel, van geschoonde gerst 5.80 Paardenboonenmeel 6.20 Haver, zware inlandsche 7.00 Chevaliergerst, inlandsche geschoond 5.80 Voertarwe, inlandsche B 5.80 Voerrijst 7.00 Gemengd Kippenvoer 5.90 OCHTEND VOER CRK. Het beste incl. 7.70 Varkensmeel A, voor varkens tot 100 pond 6.35 Varkensmeel B, voor zwaardere varkens 5.80 Kalvermeel A, voor jonge kalveren 7.60 Kalvermeel B, voor oudere kalveren 7.45 IvOEIENMEEL, 20-22 z. v. eiwit, 5-7 vet 5.75 Murwe Lijnkoeken, W.L., in kisten, netto gewicht 7.00 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek 5.50 Lijnzaadschilfers, SYPESTEYN, incl. 5.75 Gebr. Grondnotenkoek, 55 eiwit en vet 5.40 Gebr. Cocoskoek, blanke MEXO 6.10 Gebr. Soyakoek 5.53 Soyaschroot, inlandsdh incl. 5.30 Gebr. Palmpitkoek 4.40 Tarwezemelen en tarwegrind incl. 5.20 Vleeschbeendermeel, SWIFT incl. 6.00 Vischmeel, ca. 65 eiwit, 8-10 vet max. 2 zout incl. 8.00 Carnarina N.S. incl. 8.80 Diermeel, SCHAGEN incl. 7.80 Phbsforzure Voederkalk: incl. 6.80 Landbonwzont, voor het hooi, etc. incl. 2.80 OPFOKVOER VOOR KUIKENS: A. 10.50, B 9.30, C 8.50 Alles per 100 K.G. - Gemalen en gebroken bruto voor netto. - Emballage op rekening. - Betaling contant en verder AHV- en onze bekende condities. PAPPOEDER voor het besproeien van AARDAPPE LEN, enz., enz., is bij ons steeds versch verkrijgbaar tegen concurreerenden prijs. Alles in één hand, meubelen, gordijnen, tapijten, U laten adviseeren over behangsel en kleur der verf; dat is de manier om een smaakvolle woninginrichting te verkrijgen. En waar kunt U dan beter dan bij LANGESTRAAT, bij de Groote Kerk. ALKMAAR. te Alkmaar. voor de nieuwe cursus kan geschieden bij den Directeur der Kweekschool vóór 17 JULI a.s. Leerlingen voor de eerste klasse moeten op 1 Augustus a.s. vijftien jaar zijn. Inlichtingen geeft de directeur der kweekschool: J. VAN DER WORP. Als U een aardige muls zoekt, komt U dan eens kijken naar onze enige sortering De grote mode voor Dames en Kinderen is een leuke Verschillende tinten Alpins, Kousen, Sokjes, fijne matzijden Onderjurken, Directoirs, Camisols enz. Tenslotte koopt U toch bij IJmulden Schagen Wij hebben steeds groote voort raad van de nieuwste NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Protestverq aderinn. In een circulaire aan de afdeelingen van den Ne- derlandschen Tuindersbond wordt op de Donderdag 27 Juni te houden protestvergadering te Den Haag gewezen. Nu de tegenslagen voor de Nederlandsche Tuin bouwers elkaar in de laatste weken in een zeer snel tempo hebben opgevolgd en de toestand absoluut onhoudbaar is geworden, had men mogen verwach ten dat de Regeering zou hebben ingegrepen door direct verlichte of helpende maatregelen, zegt het Hoofdbestuur. De Regeering !s van alles op de hoogte en over weegt ook inderdaad verschillende „Reddingspo gingen". De regeeringscommissaris voor den tuin bouw is met den onhoudbaren toestand volledig bekend. Van alle zijden, zoowel van standsorgani saties als veilingsorganisaies is bovendien herhaal delijk op directe hulpmaatregelen aangedrongen, doch helaas, er gebeurt niets dat op een krachtig ingrijpen, op een reddingspoging gelijkt. De laatste transfer-overeenkomst met Duitschland slaat onze laatste hoop den bodem in. De toestand ■s zoo. dat op de opbrengst van onze tuinbouwpro ducten door onze Regeering beslag (derdenbeslag) wordt gelegd ten behoeve van het in Duitschland be legde kapitaal, „Mijn waarde! Hoe kom ik het veiligste over 'deze rivier?" „Het veiligste? Als krokodil!"

Schager Courant | 1935 | | pagina 3