Se buitenlandsche toestand Hooibroei Buisman&vanderVliet Advertentiën. NELLY OUDESLUIS. Woensdag 26 Juni Ouden van Dagen Bestelt Uw STROO SH door rooversbende geplunderd. p Ü1T C OMGEVING Marktberichten. De hulparbeider Heden overleed, zacht en kalm, ten onzen huize, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en en Overgrootmoeder Adriaantje Keppel, Wed. van Jn. Keuris, in den ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, E. MUNTJEWERF. Ewijcksluis 22 Juni 1935. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 25 juni, op de algemeene begraafplaats te Anna Paulowna. Vertrek van het sterf huis nam. 1 uur. Geen bloemen. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje A. C. LANGEREIS M. LANGEREIS-Vader Anna Paulowna, 22 juni 1935. 's avonds 8 uur, komen onze in zaal BUISMAN terug. Er zal gelegenheid worden gegeven namens onze Vereenigingen onzen nieuwen Burgemeester die aanwezig hoopt te zijn, toe te spreken. Zang van „Nieuw Leven", Muziek van „Concordia". Vrije toegang. Kinderen beneden 14 jaar worden niet toegelaten. tegen hooibroei bij Telef. no. 2 Oudesluis Te koop: 4 bevolkte kasten met bijen bij C. BLAAUBOER, Van Ewijkskade 3, Anna Paulowna. BUISMAN v. d. VLIET, Oudesluis tel. 2, vragen een Zwadkeerder te huur voor pl.m. 3 weken. Voor direct gevraagd: een flinke Schippersknecht tevens chauffeur. C, J. BUTTER, Lutje winkel. Het bestuur heeft besloten Donderdag 27 Juni a.s. het uitstapje te maken. De heenreis gaat door da duinstreek naar Velserbeek. Vandaar over Haarlem naar de vlieghaven Schiphol. Dan volgt nog een rondrit door het Gooi. Tenslotte terug door Amster dam en de Beemster of langs de Zaanstreek. Als het weer meewerkt, valt er dus weer heel wat te genieten. Bijzonder aardig is het, dat de heer S. Kuiper zijn oude dorpsgenooten op de terugreis een kopje thee aanbiedt. In Schagerbrug wordt dus nog even „aan gelegd." DE VLOOTBESPREKINGEN MET DUITSCHLAND. Londen, 23 Juni (V.D.): De Duitsch- Engelsche vlootbesprekingen zijn Zaterdag avond definitief geëindigd. Op alle punten is tusschen de marine-deskundigen overeen stemming bereikt. Later zullen technische kwesties als door Duitschland te bouwen oor logsschepen van elke categorie, de afmetingen dezer schepen en de bewapening, worden ge- egeld. BEMIDDELT EDEN TUSSCHEN ITALIË EN ABESSINIE? Londen, 23 Juni (V.D.): De „Sünday Dispach" weet te melden, dat Eden te Rome voorstellen zal doen om het geschil tusschen Italië en Abessinië bij te leggen. Engeland zou Abessinië handelsfaciliteiten aanbieden in Britsch Somaliland in ruil waarvoor Abes sinië tegemoet zou komen aan de economi sche verlangens van Italië. VREDESCONFERENTIE OVER DE CHACO. Buenos Aires, 23 Juni V.D.)Bin nenkort wordt de bijeenroeping verwacht van een algemeene vredesconferentie ter definitie ve oplossing van het Chaco-conflict tusschen Paraguay en Bolivia. Op 12 Juni werd het vredesprotocol tusschen beide landen getee- kend, dat thans reeds door beide landen is geratificeerd. NEGER GELYNCHT. New York". Naar uit Wiggins in Mississippi ge meld wordt heeft zich daar een geval van lynchen voorgedaan. Een 25-jarige neger, die zou hebben gepoogd de dochter van een blanken farmer aan te randen, werd door ongeveer 300 blanke mannen des nachts van zijn bed gelicht, naar een woud gesleept en daar gedu rende den nacht voor de politie verborgen. Des mor gens hing de volksmenigte den neger aan een boom op. DEENSCH EXPEDITIESCHIP GEZONKEN. Kopenhagen: Het Deensche schip „Dana", dat in dienst is van het diepzee-onderzoek, is Zondagmor gen ongeveer 60 zeemijlen tën Westen van Ringkoe- bing-fjord in aanvaring gekomen met een Duitsch visschersvaartuig. De „Dana" zonk onmiddellijk; de 25 opvarenden, waaronder drie onderzoekers, wer den door het. Duitsclie vaartuig aan boord genomen: en naar Esbjcrg gebracht. De „Dana" had in 1928/30 een zeiltocht om de we-' reld gejmaakt. BLIKSEM VEROORZAAKT PETROLEUMBRAND. Zondagmiddag hebben boven verschillende declen van Polen zware onweders gewoed. Te Borislaw ver oorzaakte het hemelvuur een brand in de petro- leummijn Gilda. Een reservoir, gevuld met 15.000 Kg. petroleum, exploideerde, waardoor aanzienlijke scha de werd aangericht. AUTO OP HET RIJWIELPAD. Wielrijder doodelijk gewond. Op den Boschdijk te Eindhoven heeft Zaterdag middag een doodelijk verkeersongeluk plaats gehad. Een auto, welke gedeeltelijk op het rijwielpad reed, kwam in aanraking met een fietser, zekere A. B. uit Best. De wielrijder viel en kwam voor de auto terecht. De 'auto reed na de aanrijding dertig meter door en kwam toen pas tot stilstand. B., die gedeeltelijk was meegesleurd, was op slag dood. De recherche stelt een onderzoek in. 200 huizen in brand gestoken. Peking: Volgens een officieel bericht heefl een Chineesche communistenbende de stad Jentsi.ang in de provincie Sjensi overvallen en geplunderd. Ruim 200 huizen werden in brand gestoken. Vele in woners werden gedood of gewond. Vooral erg hiel den de roovers huis in een katholiek missiestation, waar zij alles uit wegsleepten, wat van-hun gading was. De leider der missie, Ibanez, een Spaansch on derdaan en verscheidene Franciscanen werden door de bènde meegenomen. De Chineesche regeering heeft alle maatregeln ge nomen ter bevrijding van de ontvorde missionarissen en ook troepen last gegeven de bandieten te achter volgen. LANGEND IJ K DE DUITSCHE DEVIEZENBESCHEINIGUNGEN. Van de zijde van exporteurs vernemen we, dat niet wordt toegelaten,d at, overeenkomstig de nieu we Duitsche voorschriften, overschrijding: van de hoeveelheid, noch van de waarde der in de Devle- zen-bescheinisrunsr vermelde bedraeren nlaats vindt, zoodat. het zenden van errootere hoeveelheden dan deze Bescheinigungen vermelden, zal al zou het waardebedrau niet worden overschreden, tot weige ring van den aanvoer aanleiding zou geven. Wel De Belg Pierre Charles blijft Europeesch kampioen bokser. De Duitscher Hower werd in 15 ronden op punten verslagen* In de tweede ronde werd de Belg door een linksche van Ho wer gevloerd. Onze foto toont dit gebeuren. Charles (rechts) zakt ineen. is het toegelaten, dat minder groote hoeveelheden groenten gezonden worden dan in de betreffende Deviezenbescheinigungen vermeld zijn. als dan te vens de waarde der zending in dezelfde verhouding wordt verminderd. Minimum-prijzen en veraoedina. Volgens mededecling van de Nederlandsche Groenten- en Fruit-Ccntrale zijn de minimum-prijzen en de vergoedingspriizen voor doorgedraaide pro ducten opnieuw vastgesteld. De minimum-nriis van tomaten A, B en C is van f 2.tot f 3,ver hoogd. De ophoudpriis voor andijvie is od f 2.—. de vergoeding op f 1.per 100 k.g. gesteld. Voor bloemkool beide f 1.50, bieten f 0.50, beneden k.g. per stuk en f 0.30 van 3/4IV2 k.g. Voor roode kool is ophoudpriis. zoowel als vergoeding, op fl. gesteld, evenals voor gele kool. voor Deensche witte kool op f0.70 en voor witte kool op f 0.50. De mini mumprijs voor bospeen. alsmede de vergoeding is f 2.per 100 bos. rabarber f 0,50 per 100 k.g.. uien 60 cent. WIER1NGERMEER Een luxe auto bij botsing gekraakt. Vrijdagmiddag reed met een matige snelheid vanaf de Wieringerwaard over de Nieuwe Sluizerweg een luxe auto in de richting Slootdorp. Tet hoogte van het kruispunt Molenweg—Nieuwe Sluizerweg kwam vanuit de Kooltuinen een vrachtauto. De luxe wagen reed réchts, had dus voorrang en..min derde geen vaart. Ook de bestuurder der vrachtwagen reed echter met onverminderde snelheid door, zoodat een aan rijding onvermijdelijk was. De schok was geweldig en van de personen-wagen bleef slechts een geha vende ruïne over. Het mag een wonder heeten, dat geen persoonlijke ongelukken te betreuren ziin. Tegen den bestuurder der luxe wagen, de heer v. S. uit Schagen. welke in een huurwagen reed en de heer L. van Wieringerwaard. de bestuurder der vrachtwagen is door de politie v. d. Hoek uit Sloot- dorp proces-verbaal opgemaakt Internationale excursisten. Met een 8-tal groote autobussen brachten i.1. Zater dag een 250 buitenlandsche Technici op doorreis een bezoek aan de Wieringermeer. In de hotels Smit. respectievelijk te M.Meer en .Slootdorp -wer den ververschingen gebruikt, terwiil tevens toespra ken werden gehouden. Het uit 22 verschillende na tionaliteiten bestaande gezelschap werd te Kornwer- derzand ingescheept en vertrok vandaar per boot naar Enkhuizen, met als einddoel der tocht 1 Een nieuw bedrijf. Onze plaatsgenoot, dé jachtopziener v. d. S.. heeft een broedgelegenheid ontworpen voor patrijzen- eieren. Het succes is reeds zoodanig, dat ettelijke tientallen patrijzen-kickentjes bij stiefmoeder „hen" reeds in de ren rondscharrelen. Politie. Gevonden: - Riiwielbelastingplaatie. Komen aanvliegen: Een duif. gem. België 35. No. ,2510114. Inlichtingen politie Slootdorp Sloot weg 13. Z IJ PE PETTEN. Zaterdagavond vond de jaarlijksche algemeene vergadering der voetbalvereeniging plaats, die zoo slecht bezocht was, dat de aanduiding, „algemeene" feitelijk misplaatst is. Na opening door den heer Bakker volgden de di verse jaarverslagen. Uit dat van den secretaris na men we kennis van de verrichtingen van de P.-elf- tallen in het afgeloopen jaar. Petten 2 had zich uit stekend geweerd, doch tengevolge van gekwetste spe lers bleven de prestaties van bet eerste beneden de verwachting. Optimistisch was het verslag van den penningmeester. Dank zij verloting en feestavond, waarbij de burgerij zich zoo sympathiek tegenover de vereeniging had betoond, was er een batig saldo van f 65.10 terwijl de nog te vorderen contributies de balans zeker nog gunstiger zullen doen zijn. Voorts werden nog enkele uitnoodigingen behan deld en bij de rondvraag kwamen verschillende op merkingen over den toestand van het terrein en de trainingsavond ter sprake. Petten 1Vrone 1, 53. Deze wedstrijd was prettiger voor het publiek", dat den dijk stoffeerde en daar eenige verkoeling vond, dan voor de 22 spelers, die. de zomersche hitte trot seerden en zich inspanden om de zege te behalen. Het was een aardige gelijkopgaande strijd; Vrone nam tot drie maal toe de leiding, doch telkenmale zorgden de P. voorwaartscn voor den gelijkmaker en eindelijk streefde P. Vrone zelfs voorbij, zoodat het einde P. een welverdiende 53 overwinning bracht. 'ANNA PAULOWNA BREEZAND, A.D.O. Won A.D.O. den vriendschappelijken wedstrijd tegen Geel-Zwart ('t Zand), met 32, ook de j.1. Za terdag gespeelden competitiewedstrijd tegen V.V.Z. ,(St. Pancras) werd door de Breezanders gewonnen en wel met 4—2. A.D.O. is dus op 't goede pad, maar de training mag daarom niet vergeten worden. Woensdagavond is 't weer oefenen op het terrein. WINKET Door de wandelclub van Sparta is Zondag jl. deel genomen aan de afstandsmarsch, uitgeschreven door het K.N.G.V. en vanuit Koog a. d. Zaan, en heeft de 30 K.M. geloopen. Niettegenstaande de groote warmte, hebben allen de gehcele route afgelegd, zoodat aan allen de herin neringsmedaille kon worden uitgereikt. Om in aanmerking te komen voor een vereeni- gingsprijs, waren er niet voldoende leden opgeko men. Naar men ons verder mededeelde, is dit voorloo- pig de laatste marsch geweest, en er gewacht zal worden op een minder warm jaargetij. BARSINGERHORN KOLHORN. Uitstapje Ouden van Dagen. Ongetwijfeld zal menig „oudje" met dit mooie weer al verlangen naar het jaarlijksche uitstapje dat door de goede zorgen van het bestuur van den Bond voor Staatspensionecring te Kolhorn kan worden gehou den. De collecte bracht ongeveer evenveel op als vo rig jaar, zoodat weer een mooi reisje: kan worden gemaakt. ALKMAAR, 22 Juni. Op de heden gehouden botermarkt werd 6572H ct. voor de boter betaald. Kipeieren f2.30—2.55, en Eendeieren fl.80. ALKMAAR. 22 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 18 paarden f 100—225; 12 melk koeien fSO140; 21 nuchtere kalveren (slacht) f4—» 12; 18 Magere schapen f815; 14 lammeren f4.50— 6.50; 13 biggen (10 weken) f 8—12 en 2 bokken en gei ten f8—10. MEDEMBLIK, 22 Juni. Schotsche muizen f33.10, Kleine muizen f2.25— 2.30, kriel f 1.70—1.80. ALKMAAR, Eierveiling 22 Juni. Aanvoer: 200000 kipeieren 58—60 Kg. f 2.40—2.60, 60—62 Kg. f 2.40—2.70, 62—64 Kg. f 2.50—2.80, 64—66 Kg. f 2.60—2.90. eendeieren f 1.80—2. Oehoe!!! Ik bemin je!.

Schager Courant | 1935 | | pagina 4