Nieuw voetbalveld Schagen I-Hellas I. 4-3 KIJKEn is KO0PEI1 uu CLOECK Maandag 24 Juni 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9748 Eerste wedstrijd op het vernieuwde veld van Sparta Officieele opening HET BEZUIN1GINGS0NTWERP. 100.000 Mark weg. Het Schagen-terrein geopend. Het was voor de voetbalvereeniging Sparta later door den K.N.V.B. omgedoopt in „Schagen", een ge wichtige dag. Haar terrein zou dezen dag weder in gebruik worden genomen. Hiertoe had men de Gro- ningsche derde klasser Hellas bereid gevonden om hier den openingswedstrijd te spelen. De derde klas se Kon. Ned. Voetbalb. in Friesland en Groningen staat in spel-peil nagenoeg gelijk met de 4e klasse hier in N.-Holland. Verwacht kon dan ook worden dat het er ging spannen. Mooi spel hebben we echter niet kunnen bewonderen, aangezien het daar ten eenen male te warm voor was. Zelfs kregen eenigj Schagen-spelers het voor de rust met de warmte te kwaad, waardoor Schagen gedurende een minuut of tien gedwongen werd met 10 spelers te spelen. De Harmonie op het veld. Toen wij het terrein betraden, klonken ons de zui vere klanken van onze Harmonie in de ooren. Aan weerszijden van den ingang naar het speelveld had de Adspirantencommissie haar adspiranten doen opstellen. Een bijzonder denkbeeld, wat door de Gro ningers bijzonder werd gewaardeerd. Het terrein is thans nog niet geheel klaar, doch niettemin is het speelveld en omrastering reeds bijzonder keurig in orde. In geheel de kop van Noord-Holland zullen weinig terreinen te vinden zijn, welke op een derge lijke manier in orde zijn gebracht. De tribune heeft men geschilderd, eveneens de doelpalen, enz., zoodat Schagen na eenige weken op een der mooiste. ter2'einen uit den .omtrek kan bogen. De elftallen betreden onder het spelen van een goed nummertje het veld. Eerst komt Hellas, wat onder applaus voor de tri bune front maakt. Op deze tribune zijn gezeten de heer J. Cornelissen, Burgemeester, van Schagen, de beide Wethouders, de heer Roggeveen, Gemeente-Se cretaris en de heer P. D. Rezelman, gemeente-Archi tect, benevens de beide consuls van K.N.V.B. en N.H. V.B., t.w. de heeren W. D. Niestadt en Van Ketel. Verder zien we als oud-Spartaan, de heer Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, Jb. Rus, e.a. Nadat Hellas staat opgesteld, betreedt Schagen het veld Ook deze maakt front voor de tribune. De adspiranten sluiten dan de rij. I.".1 Desprekers. Als eerste neemt de heer K. Leguit voorzitter van de V.V. Schagen, het woord. Deze heet B. en W. en verdere aanwezigen hartelijk welkom, benevens de heeren consuls van K.N.V.B. en N.H.V.B. en de pers. Spreker had gaarne het bezoek grooter gezien, doch hot weer zal daar wel de schuld van zijn. Dit ter rein, aldus spreker, is hoofdzakelijk tot stand geko men door gelden uit het crisisfonds van den K.N. V.G., Gemeente Schagen, Supp. Vereenlging Geel zwart en een heel klein beetje uit onze kas, die na genoeg leeg is. Wij moeten den heer Rezelman als Gemeente-Architect hartelijk danken voor het vele werk wat deze aan het terrein heeft gedaan en wat deze geheel belangloos heeft verricht. Verder heet spreker de vereeniging Hellas hartelijk welkom en spreekt de wensch uit, dat het een sportieve en aan gename wedstrijd moge worden. (Applaus). Hierna neemt de E.A. Heer Burgemeester van Schagen, het woord. Spr. dankt de vereeniging Scha gen namens het Gemeentebestuur, Secretaris en Ge meente-Architect voor de uitnoodiging de hernieuw de opening van het terrein bij te wonen. Toen Sparta bij B. en W. kwam met het verzoek om bijdrage tot het vlak maken van het terrein was daartegen bij het College geen bezwaar. Er werd aan de werkeloozen, die eerst ver van huis moesten wer ken, de gelegenheid gegeven om een werk dicht bij huis uit te voeren. Het heeft een besparing van de gemeentekas gegeven, maar bovenal heeft het een prachtig terrein gebracht, wat in dezen modernen tijd van lichamelijke opvoeding een noodzakelijkheid mag heeten. B. en W. wenschen dan ook de V.V. Sparta geluk met haar beter terrein. Er is dus in dezen tijd van kommer en gebrek iets goeds gebracht Wij wenschen uwe vereeniging toe dat U nog lang in het gelukkige bezit van Uw terrein mag blijven, (Applaus en muziek). Om alle sprekers volledig te behandelen zou te ver voeren. Vandaag dat we volstaan met hun naam en kwalitiet te vermelden. De heeren W. D. Niestadt als consul K.N.V.B.; van Ketel, consul N.H.V.B.; G. Koch, voorzitter Supportersvereniging Geel-Zwart. Deze wenscht Schagen veel geluk met hun nieuwe terrein en schenkt hun 2 nieuwe voetballen, den wensch uitsprekende dat deze ballen vele malen in het vijandelijke net mogen belanden. De jongeheer G. Anneveldt, een adspirant van de v.v. Schagen overhandigt voorzitter Leguit. namens de adsp. een bos bloemen met geel zwarte linten. Tot slot spreekt de aanvoerder van Hellas een har telijk woord, tevens de vereeniging Schagen een re productie overreikend van de stad Groningen. Het was een reproductie van de Martinietoren. Voorzitter Leguit dankt alle sprekers hartelijk te vens de Harmonie voor haar medewerking en ver klaart het terrein voor geopend. De wedstrijd. De hoofdzaak" was dezen middag toch maar den wedstrijd. Dit was het gebeuren, waar elke voetbal liefhebber op wachtte. Om 2.2& uur stellen de volgen de elftallen zich op. HELLAS. v. d. Veer Schuurman Elting Klunder de Vries Post Drewis Bultje v. Leeuwen Tinga de Jong. De Moor D. Schoorl Peetoom Ruig W. Rus E. Rus R. Rus S. Grootes Middelbeek Vlottes Arnóldus SCHAGEN. Als scheidsrechter Wit het beginsignaal geeft, trapt Architect Rezelman den bal voor Schagen af. Onmiddellijk is Hellas weg en moet Arnoldus hande lend optreden. Het is jammer dat hij een zelfde kleur trui aan heeft getrokken als de jcrsy van de Hellas-spelers, zoodat het publiek tijdens den wedstrijd wel eens in de war raakte'. Na, goed werk van W. Rus krijgi Peetoom reeds in de eerste minuten een buitenge woon goede kans, welke hij niet benut. Het geluk is Schagen echter gunstig, want als in de zevende mi nuut D. Ruig in zuiver buitenspelpositie den bai krijgt toegespeeld, scoort deze onhoudbaar en heeft Schagen vrij goedkoop de leiding verkregen, 10. Wat Hellas ook onderneemt, telkens is het Arnoldus die hun schoten onschadelijk maakt. Mocht men iets te lang treuzelen, dan was het weer Vlottes, die hun een voet dwars zette. Middelbeek speelde eveneens een goede partij, alhoewel deze iets te langzaam in greep. Het eerste kwartier van den wedstrijd is er nog niet veel mooi spel te zien gegeven. Helles is er nog niet in en Schagen plaatst bijzonder slecht. Wan neer de Hellas middenvoor geheel alleen is doorge broken, weet Arnoldus op fraaie wijze het harde schot nog te stoppen. Het spel wordt iets b.eter. Vooral Hel las begin er beter in te komen. Hierdoor moet do Schagen achterhoede alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Als er 27 minuten is gespeeld, verlaat R. Rus een minuut of tien het veld. Merkbaar is dit verdwijnen te constateeren aan de talrijker wordende aanvallen van Hellas. Er wordt echter door hen te lang ge wacht met schieten, waardoor talrijke kansen verlo ren gaan. Als Rus weer terug komt, gaat het onmid dellijk beter. Het is jammer dat zijn plaatsen niet het gewenschte effect had wegens het steeds weer opnieuw buitenspel staan van zijn voorhoedespelers. Ruig is goed doorgebroken, een keihard schot volgt, wat de Hellas keeper wegslaat, precies voor de voe ten van een eigen back, die zich verdienstelijk maakt en in eigen goal trapt. 20. Weer een buitengewoon goedkoop doelpunt. Er is nog eenige minuten voor de rust te spelen. Hellas trapt af en valt meteen goed aan. Arnoldus weet ternauwernood te redden. Meteen fluit scheidsrechter Wit rusten. Na de rust. is het spel nog geen 3 minuten oud, als de Hellas rechtbuiten een keurige voorzet geeft, welke zijn linksbuiten in staat stelt te doelpunten. 21. Jammer is thans, dat de Hellas spil de Vries het veld moet verlaten, wegens een opgeloopen blessure. Kloosterboer valt voor hem in. Deze kracht heeft Hellas niet kunnen missen. Wanneer de rechtbuiten is doorgeloopen op een pass, vuurt deze een keihard, schot af, wat Arnoldus over de lat tipt. De corner levert niets op. Toch was het maar een klein uitstel, want weinige minuten hierna kogelt dezelfde speler onhoudbaar in. 22. Dit werkt aanstekelijk op Sparta. Een keurige voorzet van W. Rus wordt door Peetoom in een harde ren naast geschoten. Het spel wordt even van beter gehalte, doch hooger als dat van 4e klasse K.N.V.B. komt het niét. Na een geharrewar voor het Schagen doel staat de Scha gen achterhoede toe te zien hoe Hellas de leiding neemt. 2—3. Pech achtervolgt Hellas, als hun middenvoor een keihard schot geeft, welke op Arnoldus z'n knieën het veld weer in springt. Eenige centimeters bezij den hem en het is onherroepelijk goal. Zonder geluk vaart niemand wel en zoo is het vanmiddag ook geweest. Hellas had pech op pech en Schagen geluk. Een snelle ren van de Moor en een uitstekende voorzet van hem stellen Peetoom in staat de bal in het net te loopen. 33. Een mi nuut daarna ligger keeper, Peetoom, en Schoorl voor de goal op den grond. Schoorl weet tenslotte den bal vrij te krijgen en onhoudbaar te scoren, 43. Zoo heeft dan Sparta opnieuw de leiding genomen. De Moor krijgt nog een mooie kans om de score te verhoogen, doch z'n schot faalt. Als arbiter Wit, welke weinig fouten maakte affluit, heeft Schagen gewonnen. Over verdienen of niet verdienen van 'n overwin ning zullen we het niet hebben. Schagen heeft vrij goed gespeeld, doch het spel van Hellas was een klasse beter. Het. afgeven van ballen moet bij Scha gen nog beter worden verzorgd. De eenige, die van middag vrij uit den toon viel bij Schagen was E. Rus. Doch de warmte kan hier de oorzaak van zijn. Boven: Burgemeester Cornelissen leest de openings rede voor. Onder: De gemeenteopzichter, de heer Rezelman, trapt den eersten bal het veld in, Nog mondeling overleg na het antwoord? De memorie van antwoord over het bezuinigings- ontwerp zal waarschijnlijk deze week gereed komen en aan de commissie van voorbereiding worden toe gezonden, aldus de parlementaire medewerker van het „Vsbl.". Deze commissie zal daarop de memorie behandelen in een vergadering, die voorloopig op Zaterdag a.s. is vastgesteld. In deze vergadering zal de commissie vermoedelijk beoordeelen in hoeverre nader mondeling overleg met de regeering haar ge- wenscht voorkomt. Komt de commissie tot de con clusie, dat dit nader overleg inderdaad wenschelijk is, dan zal dit zoo spoedig mogelijk plaats vinden. De publicatie van de memorie van antwoord zal na afloop van dit eventueel mondeling overleg plaats vinden. Omtrent de vermoedelijke inhoud van de memorie verneemt de NJR.Ct., dat zij o.a. ten aanzien van drie punten concessies zal bevatten: 1. De machtigingen aan de regeering zullen aanzienlijk worden beperkt. T.a.v. de pensioenen zal een minder har de regeling worden getroffen. De regeling van de kweekelingen bij het lager onderwijs zal door een minder kras se regeling worden vervangen. 2. Hotelhouder te Arnhem aangehouden. De Arnhemsche politie heeft aangehouden een gé rant, afkomstig uit Praag, die er van verdacht wordt, van een aantal effecten, tot een bedrag van ÏOO.OCO Mark, die hij van iemand in bewaring had een gedeelte te hebben verduisterd. De zaak heeft zich als volgt toegedragen: De Pragenaar had den Arnhemschen gérant een partij effecten toegezonden met hét verzoek deze iu bewaring te nemen en aan den rechthebbenden der de, die ze in' Arnhem zou komen afhalen, te over handigen. Dezer dagen kwam de derde zijn rechtmatig eigen dom in ontvangst nemen. Op. het aangegeven adr s vernam hij echter, dat de hotelhoudei niet meer in Holland vertoefde. Aangifte bij de politie volgde, waarop een inspec teur der recherche zich naar Duitschland begaf om den verdwenen gérant op te sporen. Bij dit onderzode bleek, dat de voortvluchtige in het Duitsche Rijnge bied en in verschillende buitenlandsche havensteden was gesignaleerd. De hotelhouder, die er blijkbaar de lucht van h.:d gekregen, dat men hem op het spoor was, is daar m haar Holland terugekeerd cn heeft zich vrijwillig I ij de Arnhemsche politie aangemeld. Hij verklaarde zich niet aan verduistering te hebben schuldig ge maakt, doch de verklaring, die hij van de verdwij ning der effecten gaf, was van dien aard, dat de politie het noodig oordeelde, hem in verzekerde be waring te stellen. 'Intusschen is een deel van de effecten, ter waarde van ongeveer 30.000 R.M., dat de hotelhouder bij een bankinstelling te Arnhem had gedeponeerd, aan het licht gekomen en in beslag genomen. Teneinde na te gaan, waar de overige waardepa pieren gebleven zijn, zet de recherche haar onder zoek, dat zich opnieuw tot het buitenland zal moe ten uitstrekken, voort.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5