Sport van Zondag te Vlieringen V o ei b al. DIVERSEN. AUTOWEG VAN DEN NOORDKAAP NAAR KAAPSTAD. DE OPENINGSWEDSTRIJDEN. STRALEND ZOMERWEER EN ENTHOUSIAST PUBLIEK. (Van onzen Sportredacteur). Het. mooie weer waarmee „de langste dag" ons volgens de almanak heeft' verrast, was ook uitermate gunstig voor de Wieringer Wielerbaan, die Zondag haar poorten officieel opende. Reeds op de oefen avonden in de afgeloopen week had een groote me nigte de haan bezocht. Zondagmiddag was het zoo goed als vol. De ontvangst. Zondagmorgen werden de persvertegenwoordigers door den heer J. J. Bosker ontvangen voor een rondgang en een kennismaking. Wij behoeven na de talrijke gemelde bijzonderheden niet nog eens te gaan vertellen hoe alles is ingericht. Laat ons zeggen dat het geheel in de zon een pracht indruk maakte. Na de rondgang werd ons een lunch aangeboden, waar de heer Bosker 'n dronk wijdde aan de goede verstandhouding tusschcn pers en wielerbaandirectie. De vertegenwoordiger dér Schager Crt. heeft daarna namens zijn collega den dronk beantwoord. De heer J. J. Bosker memoreerde speciaal dat men veel dank vcrschuldig is aan den heer De Boer, de haandirecteur van Leeuwarden en aan de Leeuwarder Wielerclub, die de Wieringers als „lee- ken" in vele geheimenissen hebben ingewijd. Toen we om bij half twee op de baan terugkeerden, was er reeds een drukte van belang. Bezoekers uit de heelc Noordkop toonden hun belangstelling. De opening. De heer O. J. Bosker sprak als baandirecteur een woord van welkom. Hij legde er den nadruk op dat de directie zich bij dit kostbare experiment geluk kig acht gedragen te worden door de medewerking en de sympathie van talloos vele sportminnaars op Wieringen en omgeving. Van de duurzaamheid van die medewerking zal het tenslotte afhangen of deze wielerbaan economisch verantwoord is. Tenslotte verzocht spr. aan burgemeester Kolff om het openingswoord te spreken. Burgemeester Kolff voldeed gaarne aan dit ver zoek. Daarbij wees hij op de bekende voortvarend heid van de Wieringers en hoopte voor de haan en het publiek op mooie sport. Hierna klonk het Wil helmus. Daarop knipte de burgemeester het lint door en feliciteerde nogmaals den heer O. J. Bosker. De wedstrijden. De matches had een geanimeerd verloop. Wel gaf de .ongeoefendheid der jury enkele malen aanlei ding tot discussies. Dat zal echter wel wennen. Aan het einde van den slotwedstrijd ontstond zelfs groote oncenigheid, toen 't koppel dat als derde aankwam, aanspraken dceld gelden op de overwinning, omdat het géén ronde achter zou zijn, en de meeste punten had. Een ingeloopen ronde zou n.1. niet opgemerkt zijn. Er knapten nogal eens wat bandjes: De val partijen liepen gelukkig best af, al schakelden ze de renners voor de betreffende race uit. De uitslagen luiden: Sprint over 3 ronden, am. en onafh.: Ie Serie: 1. Leijenaar 13.4 sec.; 2. Meijners 13.5, 2e Serie: 1. Willemse 13,1. 2. Stehr 13.8. Finale: 1. Meijndcrs, Den Haag; 2. Lcijenaars, Har- lingen; 3. Willemse, Schagen. 15 Rondenrace voor nieuwelingen, met 2 klass. Ie Serie: 1. C. Smit» 2. D. Klink, 3. J. Snijders, 4. C. Korshuijzen. 2e Serie: J. Smit, 2. J. Tigchelaar, 3. J. Ivreijger, 4. H. Meijer. Finale: 1. Tigchelaar, Julianadorp, 2. J. Smit, 3. C. Smit, beiden Schagen, 4. Kreijger, Wieringen. Klassementsrace voor amateurs en onafhankelijken over 25 ronden: 1. II. v. Schravendijk, Haarlem, 9 pun ten; 2. Schöndermark, Don Haag, 6 punten; 3. Groot, Alkmaar, 5 punten. Afvalrace voor nieuwelingen: 1. IL Meijer, 2. J. Kreijger, beiden Wieringen. Uitdaging achtervolging over 20 ronden, tusschen Klink, Wieringen en Dienaar, Den Helder. Reeds na 9 ronden had Klink zijn rivaal te pakken. Nu dient gezegd dat Dienaar slecht reed. Koppelwedstrijd over 50 K.M. voor amateurs en onafhankelijken: 1. Leijtenaar—Wijtenberg, Harlin- gen, 2 pnt., 2. J. Kuiper—J. Renaud, Julianadorp— Zuidscharwoude 0 pnt. Op een ronde 3 (betwist door een groot deel van het publiek en de betrokken ren ners) L. Schöndermark—A. Meijnders, Den Haag; 4. J. Groot—K. Stehr, Alkmaar 3 pnt.; 5. W. de Vries— H. v. Schravendijk, Haarlem, 1 punt; op twee ronden 6. A. Willemse—Busman, Schagen—Den Helder, 5 punten. Premie voor het inloopen van één ronde a f 25. is verdeeld onder de nummers 1, 2 en 3 SCHOORL 1—BERGEN 1 (3—1). De temperatuur was gister op het midden van den dag niet direct geschikt voor voetbal en de hit te heeft vooral in de tweede helfthaar invloed terdege doen gelden. In het gedeelte voor de pauze werd er met animo gespeeld en kregen we zelfs aar dige momenten te zien: Schoorl heeft met 31 ge wonnen en verdiende dit ook volkomen, al had Ber gen met een beetje geluk zeker het verschil tot één doelpunt kunnen reduceeren. Jammer dat de Ber- genaren den strijd moesten aanbinden met 10 man, waardoor er een schakel ontbrak in de uit vier spe lers bestaande voorhoede en dit op den aanval van grooten invloed was. Die aanval kan voor het ko mende seizoen zeker van groote beteekenis worden. Arie Rampe, Visser, Ab v. d. Berg en Jaap Tuin zijn zonder twijfel spelers met capaciteiten in hun voetbalschoenen. We wezen er reeds de vorige week op, dat Visser voor de voorhoede een goede kracht beteekent. Hij is ongelooflijk handig met den bal en schiet hard en goed. Dat hij gister geen geluk had, doet aan de zaak niets af. Jaap Tuin kan een waardevole speler worden, als hij nog sneller z'n gedachten leert concentreeren en Arie Rampe, tech nisch zeer verdienstelijk, dient sneller te handelen. Hetzelfde geldt voor v. d. Berg, die dikwerf mooi veldwerk teniet doet door te traag spel. Maar zoo als gezegd, het materiaal voor een goede voorhoede is er. Coevcrt, een debutant in de verdediging, kan even eens een aanwinst worden, als hij op Wim Daames is ingesteld. Aan de samenstelling der middenlinie en aan de bezetting der plaats tusschen de palen moet alle aandacht worden besteed. Het elftal van Schoorl speelde een vlotte partij voor de rust en zakte ook in de tweede helft ineen. De thuisclub nam de leiding toen de rechtsbuiten hoog voorzette. De keeper sprong op, doch kon er niet bij, waardoor de linksbinnen het leer voor het. intrappen had. Het tweede doelpunt, dat kort daarop volgde, was een gevolg van een geknoei in de ach terhoede, waarvan dankbaar werd geprofiteerd. Nog voor de rust maakte Arie Rampe na fraai veldwerk er met een onhoudbaar schot 21 van. In de tweede helft leek het er eerst op, dat de gasten gelijk zoudon maken, toen bij een hevige scri- mage tot tweemaal toe de bai van de paal terugstuit te en even daarna een hard schot van Arie Visser over de lat suisde. Maar Schoorl maakte een einde aan alle onzekerheid en profiteerde van een elkaar niet begrijpen tusschen Coevert en keeper de Moor, door den stand te brengen op 31, waar het bij bleef. Scheidsrechter I-Iartland had zeker z'n dag niet. Tenminste de wijze, waarop de rechtsachter van Schoorl voor de rust Rampe het spelen een paar maal belette, kon niet door den beugel en ook de manier waarop de Jong nu en dan speelde was een ernstig zondigen tegen art. 9. Ook de opvatting „ik geef geen hands, want 't is vriendschappelijk", is o.i. geen opvatting, welke houdbaar is. Trouwens, dat zag de scheidsrechter blijkbaar later in. Nu werd Bergen een opgelegde strafschop onthouden. Veteranen-voetbal. Aan bovengenoemden wedstrijd ging een aardig partijtje veteranen-voetbal tusschen Bergen en- Schoorl vooraf. Er werd op gemoedelijke, prettige manier gevoetbald en dat Theo Jansen voor Bergen de eenige goal van den wedstrijd scoorde deed de balans in het voordeel der Bergenaren overslaan. Het had ook evengoed andersom kunnen zijn. Ten Herkei op de spilplaats, Mat. Koorn als rechtsbuiten, Kra mer in de middenlinie, maar vooral Piet de Graauw als back, deden het nog wat goed. Ook Jansen en Dubbeld gaven vaak blijk, het nog lang niet te zijn I verleerd. OUDKARSPEL. Vrijdag a.s. zullen de oud-spelers van D.T.S. een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen D.T.S. 1. De opstelling is als volgt: Oud-spelers: C. K. Swager, d.; W. van Dijk en C. Kroon, a.; J. Mulder, Jb. Speels en C. Langedijk, m.; J. Eecen, P. Mienes, Jb. Kos, S. Kuiper en H. Kui per, voor. D.T.S.: A. Kroon, d.; P. Schrieken en J. Dekker, a.; K. Kooij, P. Tromp en P. van der Molen, m.; N. Kooijman, D. Ivokkes, J. Carnas, K. van Meurs en J. Schrieken, voor. Voetbaluitslagen D.T.S. Seriewedstrijden V.C.L.: D.T.S. 2 le prijs; Aarts woud I, 2e prijs; Dirkshorn I, 3e prijs. ANNA PAULOWNA. Sportdag Arb. Sportbond. Op het terrein van den heer Slikker werd Zondag door afdeelingen van het district Alkmaar een sport dag gehouden, waaraan ook de afdeeling Amsterdam medewerking verleende. De districtsvoorzittcr, de heer Kouwenhoven van Alkmaar sprak voor den aanvang de aanwezigen toe en deelde daarbij o.a. mede, dat het houden van dezen sportdag do bedoeling had propaganda te ma ken voor de athletiek, die in den kóp van Noord- Holland nog zoo weinig beoefend wordt. Nadat nog de heer Krouwel, voorzitter van de ont vangende afdeeling Anna Pauiowna, het woord ge voerd had, begon men aan de afwerking van het uit gebreide programma der wedstrijden, waarvoor zich ongeveer 100 deelnemers en deelneemsters hadden opgegeven en waarvan we hieronder de uitslagen la ten volgen: Hoogspringen vrouwen: 1. A. Timmerman, Den Helder, 1.35 M.; 2. G. Hiemstra, A'dam, 1.35 M.; 3. T. Smit, A'dam, 1.25 M. Hoogspringen mannen: 1. H. Timmermans, Den Helder, 1.55 M.; 2. J. Speur, Schagen, 1.50 M., 3. F. de Munck, Amsterdam- 1.45 M. 3000 M. mannen: 1. G. Oostendorp, Den Helder, 10 min., 39,3 sec.; 2. G. Groot, Den Helder, 10 min. 39,3 Verspringen vrouwen: 1. J. Bosman, Amsterdam 4.34 M.; 2. M. de Wit, Schagen, 4.33 M.; 3. C. Hiem stra, A'dam 4.33 M. 100 M. vrouwen: 1. J. Borman, A'dam 13.3 sec.; 2. A. Timmermans, Den Helder 15.2 sec. 60 M. vrouwen: 1. J. Borman, A'dam 8.4 sec.; 2. C. Hiemstra, A'dam 9 sec.; 3. M. de Wit, Schagen. Verspringen mannen: 1. A. Stapel, A'dam 5.30 M.; 2. W. Amesz, A'dam 5.28 M.; 3. K. Rempt, Alkmaar 5.06 M. 100 M. mannen: 1. K. Rempt, Alkmaar 12.2 sec.; 2. J. Stapel, A'dam, 12.4 sec. Speerwerpen mannen: 1. T. de Munck, A'dam 27.97 M. Discuswerpén mannen: 1. P. Westerheide, A dam 28.07 M. Kogelstooten mannen: 1. P. Westerheide, A'dam, 8.99 M.; 2. H. Timmermans, Den Helder, 8.43 M.; 3. A. Schrijver, Anna Pauiowna 7.44 M. Discuswerpen vrouwen: 1. B. Blok, A'dam 29.79 M. 2. C. Hiemstra, A'dam, 27.68 M. Kogelstooten vrouwen: 1. M. Swarts, A'dam, 9.50 M.; 2. B. Blok, A'dam 9.23 M.; C. C. Hiemstra, A'dam 8.88 M. Estafette 4 x 100 M. vrouwen: 1. Amsterdam, 1 m. 2.8 sec.; 2. Den Helder 1 m. 9 sec. Estafette 4 x 100 M. mannen: 1. Amsterdam 54 sec. 2. Alkmaar 54.2 sec., 3. Den Helder. ANNA PAULOWNA. B.K.C.-nieuws. In de morgenuren verloor B.K.C. b van DOSKO.'s hoop met 1—6. Daarna speelde B.K.C. a tegen B.K.C. 3 gelijk. Een wedstrijd tusschen twee ploegen, geformeerd uit B.K.C. 1 en 2, waarbij B.K.C. 2 de achterhoede van het eerste had en omgekeerd, eindigde in 58! De achterhoede van B.K.C. 1 zag de minste doelpun ten tegen zich gemaakt. Overschrijving. Gevraagd: J. Rietvink van M.O.C. naar Twisk; C. de Kok van H.R.C. naar Held. Boys (Alg. Sp.): D. Smit Cz. van Andijk naar P.S.V. Verleend: eecne. Straffen. Eindelijk bevatten de officieele mededeelineen van den N.H.V.B. de beslissing in de zaak van het vooreevallene tiidens de match Succes 2—Held. Bovs 1 op 25 Nov. 1934. Wij hebben indertijd de door de commissie van onderzoek vooreedraeen strafmaten reeds weten te publiceeren. De heeren Oostendorp c.s. hebben even wel wten gedaan te krijgen, dat de uitspraak werd opgeschort en over de straf nogmaals werd onder handeld. Nu de strafcom.missie eindelijk tot een de finitieve uitspraak is gekomen, blijkt, de kerfstok van den heer E. Oostendorp, gewezen voorzitter en eerste elftalspeler van Held. Boys, niet onbekrast. Het vonnis luidt n.1.: le. Af te voeren als scheidsrechter van den N.H.V.B.: 2e.Hem gedurende twee iaar geen functie te doen bekleeden in het bestuur van Held.-Bovs. 3e. Hem te schorsen als speler tot 1 Sept. 1935, onmiddellijk ingaande, wegens hinderlijk appellee- ren. niet luisteren naar de waarschuwingen van don scheidsrechter, het niet onmiddellijk verlaten van het speelveld, nadat de scheidsrechter hem dit bevolen had het weer betreden van het veld zonder verlof van den scheidsrechter: het niet zorgen, als voorzitter, voor de goede orde in zijn kleedkamer, hoewel hij wel aanwezig was; het niet ingrijpen als voorzitter, terwijl hij wist dat enkele spelers drank hadden gebruikt; het als voor zitter niet ingrijpen terwijl hij wist dat op de tribune drank werd gebruikt en de vrouw van den scheids rechter werd gehinderd. Bovendien heeft hij op zich genomen den speler Post te waarschuwen voor de Commissie van Onderzoek te verschijnen en heeft dit volgens verklaring van Post niet gedaan, heeft de commissie daarna voorgelogen, zeggende dat Post De 60 K.M. Intern. Koppelwedstrijd ge wonnen door het nieuw gevormde koppel BraspenninxAdan. - Ook de 100-ron- denwedstrijd voor den Bras. - Glansrijke overwinning van den nieuweling J. Zand- voort uit Alkmaar in den sprintwed strijd. Alkmaar, 23 Juni 1935. De Alkmaarsche Wieler baan had hedenmiddag niet te klagen wat het weer en ook wat de belangstelling betrof. Alle rangen waren zoo goed als uitverkocht; alleen de overdek- to tribune was maar half bezet. Dit moge voor de directie een aansporing zijn om juist deze rang in prijs te verlagen, opdat wij wederom kunnen spre ken van een geheel uitverkochte wielerbaan. Er was hedenmiddag van goede sport te genieten, en het was dan ook jammer, dat het belangrijkste num mer, de Intern, koppelwedstrijd, door te weinig kop pels was bezet, waardoor bij uitvallen, welke heden nogal plaats hadden, maar slechts vier koppels in de baan reden. Toch hebben wij in dezen koppelwedstrijd meerma len spannende jachten meegemaakt. Allereerst de koppels Loskamp-Engelmoer, Metz-Adan, gebr. Vroo- men, welke in de eerste 30 ronden elk 1 ronde nemen Ook Pellenaars-Braspenninx en v. Hoek-v. d. Horst laten zich niet onbetuigd en nemen, 1 ronde, Steeds houdt de jacht aan en wanneer er einde lijk een rustig tempo is ingetreden, blijkt dat de kop pels Adan-Metz en het Duitsche koppel Korsmeier Bremer 1 ronde achter staan. Het le klassement luidt v. d. Horst voor Engel- moer, Metz en W. Vroomen. Tijdens het 2e klasse ment neemt Metz bij verrassing 1 ronde en wint de eerste premie van f10. Dit klassement wérd gewon nen door Engelmoer gevolgd door Van Hoek, W. Vroomen en Pellenaars. Alleen het Duitsche koppel Korsmeier-Bremer staan 1 ronde achter, doch deze achterstand is niet van langen duur en ook zij we ten 1 ronde te nemen. Engelmoer heeft bandenpecb en komt te vallen. Het 3e klassement is voor Engel moer gevolgd door Pellenaars. v. d. Horst en W. Vroomen. Thans wordt een 2e premie van f10 aan gekoiïdigd. Metz moet intusschen de baan verlaten wegens ongesteldheid. Het zijn thans de Duitschers, die deze f 10 in marken wenschen om te zetten en zij nemen hun ronde en staan dus tevens aan den kop. Ook de Gebr. Vroomen en v. Hoek-van der Horst weten zich aan den kop te plaatsen. Ook Pellenaars moet thans de baan verlaten wegens ongesteldheid en van Adan-Braspenninx wordt een nieuw koppel gevormd. Het 4e klassement kwam te vervallen. Het nieuwe koppel Adan-Braspenninx weet zich bij de leidende koppels te plaatsen. Het 5e klassement werd op zeer mooie wijze gewonnen door Braspenninx, gevolgd door Engelmoer, W. Vroomen en v. d. Horst. Het is thans Adan, die baantje gaat glijden, doch hij weet zich spoedig te herstellen. Langzamerhand nadert het 6e klassement, in welke laatste sprint zich eenige on regelmatigheden voordoen. W. Vroomen en v. d. Horst zondigen en zeer terecht wordt Adan tot win naar van dit klassement verklaart en wint hiermede met zijn koppelgenoot Braspeninnx dezen wedstrijd. Thans volgt de gedétailleerde uitslag: Sprintwedstrijd voor nieuwelingen over 500 Meter, 6 series: le serie: 1. Duineveld, tijd 11,6 sec.; 2. Wouters1, 2e serie: 1. J. Klooster, 12,2; 2. G. Oukes. 3e serie: 1. J. W. Derksen 11,4; 2. P. v. Exter. 4e serie: 1. J. Humme (geen tijd); 2. H. Quant. 5e serie: 1. J. Zand- voort 11.4; 2. W. Brandjes; 6e serie: 1. J. Pronk 10.6; 2. P. Zandvoort. In de Herkansingsritten van dezen Sprintwed strijd plaatsen zich voor de kwartfinales: Wouters 1.4 en P. Zandvoort 11.6. Beslissing kwartfinales: le serie: Wouters 11.6; 2e serie: Klooster 11,2; 3e serie: J. Zandvoort 1.4 en 4e serie: G. Pronk 11.4. Beslissing Halve finales: le serie: Klooster 12.2; 2e serie: J. Zandvoort 11.6. Finale: le prijs J. Zandvoort 11.4; 2e prijs J. Klooster; 3e prijs J. Pronk 11.6 en 4e prijs W. Wou ters. Ploegen-inhaalwedstrijd voor Profs over maximum 4 K.M. (24 ronden). Op zeer keurige wijze na 21 ron den gewonnen door BraspenninxPellenaars, op de Gebr. Vroomen. Klassement-wedstrijd voor amateurs over 80 ron den met 10 klassementen. C. Bakker uit Zaandam gesteund door J. Breij, weet 1 ronde te lappen in de 52e ronde en wint dezen wedstrijd in 18 min. 56 sec. met 8 pnt.; 2, op 1 ronde: G. Heijne, Uitgeest, 12 pt.; 3. H. Bol, Oosthuizen, 11 pt. De 100 Rondenwedstrijd voor Profs en Onafhan kelijken was een zeer mooien strijd tusschen: den Bras, Metz, Loskamp en Pellenaars, welke door den Bras juist met de laatste sprint werd gewonnen, Uitslag: 1. Braspenninx in 24 min. 26 sec.; 2. Los kamp en op 2 ronden 3. W. Metz. Wedstrijd voor Nieuwelingen over 5 K.M. (30 ron den). Er werd gedurende dezen wedstrijd met flink tempo gereden en door geen der rijders een ronde genomen, zQodat de laatste sprint een mooie over winning was voor J. Pronk uit Alkmaar in 6 min. 46.2 sec., 2. G. Oukes uit Alkmaar en 3. J. Zandvoort, ook uit Alkmaar. Vermelden wij nog, dat de fa. P. Kokkes een taart beschikbaar stelde voor den winnaar van den sprint wedstrijd voor nieuwelingen, gewonnen door: J. Zandvoort. Ook de fa. Godijn en Modder liet zich niet onbetuigd en stelde 2 wegbanden beschikbaar voor de nieuwelingen in den 5 K.M.-wedstrijd, gewon nen door J. Pronk en G. Oukes uit Alkmaar, als le en 2e aankomenden. JAPANNER SPRINGT 2.10 METER HOOG. De Japansche licht» athlcet Hirosi Tanaka maakte op een sport- feest in Japan den for» midabelen hoogtesprong van 2.10 meter. Dit be- teekende een nieuw we? reldrecord, waarbij de oude prestatie van den Amerikaan Marty roet 4 c.M. werd overschre- J den. wegens een sterfgeval niet komen kan. (Wij vin den de strafmaat bij zoo'n zondenregister nogal aan den lagen kant Sportred. Sch. Crt.). Voorts besloot de strafcommissie van den N.II.V.B.ï N a v denzelfden wedstrijd: J. Post, speler van Held. Boys, te schorsen tot 1 September 1935, onmid dellijk ingaande, wegens het aannemen van een drei gende houding tegen een medespeler en het aanval len van een tegenstander in de kleedkamer van Held, Boys. De Commissie overwoog bij deze straf, dat Post niet gewaarschuwd werd om voor de Commissie te verschijnen (schuld van Oostendorp) en dat. de Com missie is gebleken, dat hij oprecht spijt heeft van het gebeurde, terwijl Post de dupe is geworden van de handelingen van den voorzitter Oostendorp. N.a.v. Oudorp 2Koedijk 2 op 5 Mei: J. Ruit (Koe dijk), geschorst tot 1 Aug. 1935, wegens onbehoorlijk gedrag. N.a.v. Bergen 1N. Niedorp 2 op 5 Mei, W. Sterk (Nieuwe Niedorp) geschorst tot 1 Aug. 1935, wegens wangedrag. N.a.v. H.R.C. 4Atlas op 26 Mei, A. Bakker (H.R.C.), berispt wegens forsch spel. N.a.v. H.R.C. 2Verkade op 22 April, J. H. Leavey (H.R.C. 2) geschorst tot 1 October 1935, wegens na trappen. Seriewedstrijden. De N.H.V.B. heeft aan B.K.C. toestemming verleend om voor haar 2e, 3e en 4e elftal op 7, 14 Juli en 4 Aug. a.s. seriewedstrijden te houden. Olympische dag. Zondag 30 dezer wordt zooals bekend de 01. dag in het Stadion gehouden. De baten zijn bestemd voor de uitzending van Nederlanders naar Berlijn. Van het programma is te melden dat de voetbalploeg, die tegen een Nederlandsche combinatie zal spelen, geen ltaliaansche en geen Spaansche, maar een Hongaar- sche zal zijn. De Ned. ploeg is als volgt samengesteld: Halle (Go Ahead); V. d. Linden (N.A.C.), Caldenhovcn (DWS), Bas Paauwe (F'oord),- Van Houtum (Longa), Van Heel (F'oord); Vrauwdeunt (F'oord), v. d. Boor O.D.S.), Bakhuys (ZAC), Smit (Haarlem), Van Gel der (VUC). Voorts krijgen we wielrennen, bestaande uit sprint en achtervolging. Hieraan nemen van Hollandschen kant deel: Van Vliet, Ooms, Van der Vijver, Peper kamp, Bovendeaard, Kropman, Duyn, B. Leene, Buchly en van Gelder. Voor athletiek krijgen we 100 M. en 4 x 100 M. es tafette voor dames; voor heeren: 100 M., 4 x 100 M. estafette, 800 M. en 110 M. horden. Op de 100 M. star ten o.a. Berger en Osendarp. Do hordenloop telt Wim Kaan onder zijn deelnemers. De toegangsprijzen zijn niet hoog. Eeretribune kost f 2.50, Marathontribune f 2. EXPEDITIE-RAPPORT» „Op het oogenbiik is hJer alles stil en rus tig verdraaid! Juffrouw, die laatste zin moet weg!" DE BOUWCOMMISSIE IN SEPTEMBER TE BOEDAPEST BIJEEN. Rome. Juni (U.P.): De Europeesche automobi list zal binnen afzienbaren tijd, zondër zijn tocht een enkele maal te behoeven onderbreken, in zijn wagen van het hoogste noorden van Europa naar Kaapstad en Calcutta kunnen rijden. Want er zijn drie groote Europeesche autowegen geprojecteerd, waarvan er zich reeds enkele in bouw bevinden. Alle leiden naar het zuiden om zich bij Cairo en in de nabijheid van Jeruzalem te vereenigen om dan zuidwaarts naar Kaapstad en oostwaarts naar Calcutta te worden doorgetrokken. Midden September zullen de vertegen woordigers van de Midden- en Zuid-Europeesche sta ten een conferentie houden en daar de besluiten ne men, die een snelle uitvoering van de werkzaamheden zullen garandeeren. Deze continenten-verbindende autowegen zullen een tegenhanger van en pan- Amerikaanschen autoweg vormen, die van Alaska naar het zuidelijkste gedeelte van Chili geprojecteerd is. Zijn deze wegen eenmaal gereed gekomen, dan zou de automobilist van Troemsoe in Noorwegen naar Kaapstad (een afstand van 20.140 kilometer), of van Londen over Istanboel en Cairo naar Kaapstad (een afstand van 17.398 kilometer) kunnen rijden, en wel ononderbroken. De autoweg van den Noordkaap naar Kaapstad zal over Oslo, Hamburg, Praag, Weenen, Boedapest, Belgrado, Dodoma, Albercom, Livingstone, Bulawayo en Johannisburg loopen, terwijl de weg naar Cal cutta van eerstgenoemden weg bij Aleppo aflakt en over Bagdad, Mesjed, Quetta, Lahore en Delhi zal leiden. Daarmede zou de droom van Apulius in vervul ling zijn gegaan, die immers reeds in zijn werk „De Gouden Ezel" zulke geweldige verbindingswegen schildert. Zeer veel gebruik zal van den weg Londen-Cairo worden gemaakt, die 5746 kilometer lang zal zijn en door de Engelsche automobielclub energiek wordt voorgestaan. De ltaliaansche Touring Club heeft nog het plan voor een anderen weg van Londen naar Cairo laten ontwerpen, die over Frankrijk, Zwitserland, Italië en Lybia zou leiden. Dit project zou natuurlijk zij het dan 'ook een korte bootreis, nl. van Sicilië naar de Afrikaansche kust, noodzakelijk maken.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6