Haagsch koopman te Rotterdam beroofd. Het Spooksel. OSS BEKENT NOG STEEDS. 30.000 menschen getroffen. WERD SPIERWIT VAN LENDENPIJN EN DACHI TE BEZWIJKEN AKKERS ORIGINEEL TER INZAGE KLOOSTERBALSEM Kort verhaal Een vrouw aangehouden. Rotterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een koopman uit Den Haag, die te Rotterdam o.a. den Schiedamschedijk Om 4 uur 's nachts vond een politie-agent in de Zwanensteeg een portefeuille, welke hij meenam naar het bureau Groote Paau- wensteeg. Er zaten in de portefuille eenige papieren, ten name van den 29-jarigen A. H. P. B. uit Den Haag. Geld zat er niet in de portefuille. Om 8 uur Zondagavond verscheen in genoemd bureau een heer, die zich kenbaar maakte als de heer B. uit Den Haag. Hij deed de mededeeling, dat hij zijn portefeuille met 10 a 11 duizend gulden was kwijt geraakt, vermoedelijk was de portefeuille ge roofd, anders verloren. In de, door den agent gevon den portefeuille, herkendede Hagenaar zijn eigen dom. Maar er was geen blijdschap hierover, want het kapitaal was verdwenen. De man vertelde, dat hij om 12 uur Zaterdag te Rotterdam was gekomen met zijn auto. De wagen parkeerde hij op het terrein bij den Coolsingel, waar na hij een bezoek ging brengen aan den Schiedam- damschedijk. In eenige café's dronk hij wat en daar na is hij er in twee gesloten huizen binnen geweest, waar hij eenigen tijd vertoefde. Later is hij naar de de Binnenrotte gegaan en ook daar heeft hij een woning bezocht. Vervolgens keerde hij weer naar den Schiedamschedijk terug, waar hij, naar hij nog vertelde, met een vrouw in een raamkozijn had zit ten praten. Tenslotte wandelde hij naar zijn auto op het parkeerterrein en zeer vermoeid zijnde, besloot hij niet naar Den Haag terug te keeren, maar in den wagen te blijven slapen. Omstreeks acht uur Zondagmorgen werd hij in zijn auto wakker en toen miste hij zijn portefueille. De verklaringen van den Hagenaar werden op het bureau op schrift gesteld en hij onderteekende er zijn aangifte, In drie panden geweest. Van de drie panden, die hij 's nachts bezocht had, zeide hij, er zich twee te kunnen herinneren, n.1. die op den Schiedamschedijk; maar ik welk pand hij op de Binnenrotte was geweest, kon hij zich met geen mogelijkheid meer herinneren. De politie heeft toen de bewoonsters van de twee aangewezen panden op den Schiedamschedijk laten halen, om haar een verhoor af te nemen. Zij wisten niet van het geld af. Een der vrouw zeide bovendien, dat de Hagenaar in het geheel niet in haar huis was geweest. De Hagenaar hield het echter vol en tenslotte, na een langdurig verhoor, bekende de vrouw, dat de man wèl in haar woning was geweest. Maar van het geld wist zij toch niets. De aanvankelijke ontken ning en het feit van de aangifte van de vermissing waren voor de politie aanleiding deze vrouw, zekere M. v. d. C., voorloopig in arres te stellen. Huiszoekin gen in de opgegeven panden hebben overigens nog geen resultaat gehad. De Hagenaar deelde nog mede, dat het kapitaal zijn eigendom was. Hoe het bedrag precies was sa mengesteld, zeide hij niet te kunnen opgeven. Er waren in ieder geval eenige briefjes van 1000 gul den bij. Het onderzoek in deze, vrij mysterieuze verdwij ning van een zoo groot bedrag, waarbij zich ook het wel zeer vreemde voordoet, dat iemand met, zoo veel geld bij zich een dergelijk bezoek aan de Rotter- damsche onderwereld brengt, wordt door de politie .voortgezet NIEUW WERELDRECORD PARACHUTESPRONG VAN BABITSKI I Moskou. De leider van de parachute-afdeeling Bahitsky heeft te Smolensk een nieuw wereldre cord gevestigd door met zijn valscherm zonder hulp van een zuurstof-apparaat van een hoogte van 74Ó5 meter uit een vliegtuig te springen. HAAT is een serum, dat zwakken sterk kan maken, dat wonderen kan bewerken. Haat maakte Leon Duval sterker dan Charles Tournier, hoewel hij zijn leven lang veel zwakker was geweest. En daaronder geleden had. Ze waren namelijk als jongens samen op kost school geweest en Léon had het bitter moeten erva ren, dat Charles sterker was. Die had een soort slaafje van hem gemaakt, liet zich door hem bedie nen, helpen bij het werk of beter gezegd: liet het hem heelemaal maken, ja zelfs zijn strafwerk. En wee, als Léon rebelleerde. Menige kneep of klap of trap deed hem dagenlang nog pijn. Ook had hij den jongen eens met het hoofd in den vijver gehouden, tot hij bijna stikte en toen hem weer even er uit ge haald en weer er in gestopt, verschillende malen ach tereen. Een leuk spelletje. Maar een beetje te leuk. Naderhand kon hij Léon niet meer bijkrijgen en toen kwam er een andere jongen, de zaak lekte uit, en Charles werd van school gejaagd, Léon was van hem bevrijd. Zijn leven lang sidderde hij voor water en jarenlang was hij een schuwe, angstige jongen. Later ontmoette hij Charles, toen ze beiden volwas sen waren. Charles was nog altijd veel steviger en daarbij een duivelsch handige vent, had een for tuin verdiend, op alle mogelijke manieren, de meeste niet eerlijk en was nog steeds even bruut en even wreed. Hij vond er een buiten gewoon genoegen in. Léon te kwetsen; deze was licht kwetsbaar. Hij was, zooals gozegd, lichamelijk niet sterk, had uit zijn jeugd een gevoel van minderwaar digheid overgehouden en was doodelijk verle gen bij vrouwen. Het was alleen om hem te kwel len, dat Charles den schijn aannam, Margy Ducroix te willen trouwen. Maar Léon geloofde het. Hij ge loofde ook, volkomen ten onrechte, dat Margy den vrij knappen, sterken kerel met zijn vele geld zou verkiezen en dat zij dan ongelukkig zou worden, daarvan was hij diep overtuigd. En toen Charles ook ditmaal weer iets te ver ging, liep het af als in hun jeugd: verkeerd voor Charles. Ze wandelden samen van het tennisveld naar huis, Opnieuw viei arrestaties. Naar ophelde ring van een roofoverval in 1930. Oss. In verband met den roofoverval te Maren, gepleegd in 1930 op den aldaar wo nenden heer Otten, kassier van de Boeren-* leenbank, werd door de gemeente-politie van Os overgegaan tot een viertal arrestaties. Gearresteerd werden een zekere M. de R., v. O., bekend onder den naam „Het Schoen tje" en een zekere v. B., terwijl op verzoek van de gemeente-politie van Oss in Aalst, bij Eindhoven, werd gearresteerd een ze kere V., die er allen ernstig van verdacht worden, aan diefstal te hebben deelgenomen en zich schuldig hebben gemaakt aan den gepleegden roofoverval, waar men ruim f2000 buit had gemaakt. Zij zijn allen aan een streng verhoor on derworpen, wat tot resultaat heeft gehad, dat tot gevangenhouding van elk hunner kon worden overgegaan en zij ter beschikking van den Officier van Justitie te 'sHertogen- bosch worden gesteld. Officieel overzicht van de aardbevings ramp te Qnetta. Londen. Het Ministerie voor Indië publiceert den tekst van een telegram, dat is ontvangen van de Indische regeering, waarin wordt medegedeeld, dat bij de aardbeving van Quetta zich dertigduizend persoonlijke ongevallen hebben voorgedaan, terwijl 20.000 overlevenden, die het gebied moesten ontrui men, naar elders zijn overgebracht, waarbij 140 vrouwen en kinderen, die met bijzondere voorzich tigheid behandeld moesten worden, per vliegtuig, en de overigen met extra treinen. De autoriteiten van de Punjab en het Sind-gebied ondersteunen het hulpwerk, o.a. door tweeduizend vluchtelingen, die thans in een vluchtelingenkamp zijn onderge bracht, gelegenheid te geven zich blijvend in hun gebied te vestigen. HET PROCES TEGEN DE ONTVOERDERS VAN GEORGE WEYENHAUSER. Tacoma. In den loop van de week begint het proces tegen den 1& jarigen Margaret Waley-Thulin, evenals haar echtgenoot Harmen Waley, beschuldigd van ontvoering van den 9-jarigen George W.eyer- hauser, Waley zelf is reeds veroordeeld tot 45 jaar gevangenisstraf en met spanning wacht men thans af of zijn jeugdige vrouw eveneens schuldig zal wor den bevonden aan de ontvoering, dan wel of zij zal worden veroordeeld wegens medeplichtigheid, in welk geval haar een lichtere straf kan worden op gelegd. OPNIEUW; HET MONSTER VAN LOCH NESS. Londen. Nu tengevolge van de hitte de kom kommers weer groeien en het tijd begint te worden, dat de zeeslang komt opduiken, komen zestien toe risten, die Zondag in Schotland de oevers van Loch Nes hebben bezocht, mededeelen, dat zij het mon ster van Loch Ness, nadat dit zich blijkbaar maan denlang had teruggetrokken, hebben gezien. Zij heb ben, naar zij eenparig verklaren, twintig minuten lang kunnen waarnemen dat het monster dicht on der de wateroppervlakte heen en weer zwom en hebben tot het laatste moment zijn spoor kunnen volgen. langs een afgelegen weg. Charles had zich opge dronken aan den man, dien hij zijn vriend noemde. Hij wilde het pretje hebben, hem eens flink te erge ren. Ze liepen langs een eenzamen weg, door een stuk bosch. Charles schepte flink op en tenslotte be weerde hij alleen om het gezicht van den ander te zien dat hij het ja-woord had gekregen van Margy, Léon zei niets, geruimen tijd. Hij liep werktuigelijk door. Er was een leegte in zijn hoofd. Maar in zijn geheele lichaam was de haat en werkte als een wonder-serum. Opeens greep hij een tak, die langs den weg lag en wendde zich tot den ander, en eer deze wist, dat er was gebeurd, had een slag hem geveld, één enkele slag van den weinig gespierden arm, waarover hij placht te spotten. De zon scheen tusschen de takken door op het bloedige hoofd, vogels kwetterden blij. Léon stond een tijdje als verstard. Toen begon hij koortsachtig bladeren op dat lichaam en dat hoofd te stapelen, bladeren en takken, zooveel als hij maar kon vinden en afrukken, tot zijn daad verborgen was voor de zon en de vogels. Thuisgekomen legde hij zich op bed, rillend van koorts, klappertandend. Hij werd ziek en droomde verschrikkelijke dingen van Charles, die terugkeerde druipend van bloed, en hem vedronk in zijn wasch- kom, langzaam aan... Twee weken lag hij ziek, was volkomen verzwakt- toen hij bij kennis kwam en merkte toen, dat nie mand den moord ontdekt had. Andere dingen waren namelijk uitgekomen. Oplichterijen van Charles. Be kend werd, dat de politie op het punt had gestaan hem te arresteeren. Men veronderstelde, dat iemand hem gewaarschuwd had en dat hij was gevlucht In derdaad bleek hij kort tevoren geld te hebben weg gehaald van zijn bank en niemand vond dat terug. Ook had hij allerhande papieren vernietigd. Charles Tournier, de oplichter en falsaris, werd niet gevonden. Léon, na maanden van spanning, trouwde met Mar gy. Alles kwam hem onwezenlijk voor als een droom Toevallig kreeg hij een betrekking aangeboden, ver weg, in Zuid-Amerika. Hij ging erheen en toen de jaren verliepen, werd alles werkelijk tot een droom beeld en geloofde hij nauwelijks meer dat hij dien man vermoord had. Maar toen hij ouder werd, kwelde hem toch dik wijls zijn geweten. Hij keerde tegen zijn vijftigste jaar, terug naar Europa. Zijn kinderen waren vol wassen en hun eigen weg gegaan. Margy was nu een lieve, witharige dame. Ze hoopte hun ouden dag in vrede te leven, na een bestaan, waarin vreug den en zorgen elkaar hadden afgewisseld. Hij kocht een villa buiten en richtte die in. Het was een maand, nadat ze hun vredig bestaan samen daar begonnen waren, toen hij een oogen DE „NORMANDIE" WEER OP DE THUISREIS. Met 15$ passagiers. I Parijs. De „Normandie" is Zaterdag voor de tweede thuisreis naar Le Havre vertrokken. Het schip heeft te New-York 1522 passagiers voor Eu ropa ingescheept. WOENSDAG 26 JUNI. HILVERSUM (301 M.) VAR A-uitzending. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwij ding VPRO.; 10.15 Voor arb. i.d. Continubedr.; 12.00 De Zonnekloppers olv. C. Steyn; 12.45 Gram.pl.; 1.00 1.45 De Flierefluiters olv. E. Walis; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Orvitropia olv. J. v. d. Horst; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 „Dubbel X" olv. C. Steyn; 6.00 Sportuitzending; 6.15 Strijkorkest olv. E. Walis; 6.30 RVU. A. F. J. Portielje: Psychologie der dieren; 7.00 Rep. v.d. Land- en tuinbouwtentoonstelling te Hooge- zand-Sappemeer; 7.20 Zang door A. de Booy; 7.30 Astronomische lezing J. de Jager; 7.50 „Bij den ver- keersdokter"; 8.00 Herh. SOS-ber.; Vaz Dias, VARA- varia; 8.15 Gram.pl.; 8.45 Declamatie J. Lemaire; 9.00 Vara-orkest olv. H. de Groot; 10.00 Gram.pl.; 10.15 Orgelspel J. Jong; 10.40 Declamatie W. v. Capellen; 11.00—12.00 C. Steyn (orgel), I. Rossican (piano) en gram.pl. HUIZEN (1875 M.) NCR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst olv. Ds. G. Laarman; 11.00 Gram.pl.; 11.15 Pianorecital R. Reg- nard; 12.15 Ens. v. d. Horst; 1.45 Zang door M. de Pe- tit sopraan, en gram.pl.; 2.30 Gram.pl.; 3.00 Chr. Lectuur; 3.30 Gram.pl.; 3.45 Zenderwiss.; 4.00 Orgel spel G. Snijders; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Gram.pl.; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Le zing Ds. D. E. Boeke, secr. Ned. Bijbelgen.; 7.30 Land- bouwpraatje; 8.00 Vaz Dias; S.05 Kon. Dordr. Fanfa rekorps olv. W. A. C. v. Opstal; 9.00 Dr. A. Deursen: Nederl. landschappen; 9.30 A. v. Wickevoort Crom- melin (sopraan) J. Keessen (viool) en W. J. v. d. Hoeven (orgel); 10.00 Vaz Dias; 10.30—12.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 11.50 Voor de scholen; 12.05 Orgelspel Q. Maclean; 12.50 Ch. Manning en zijn orkest; 1.50 Orgelconcert G. Thalben-Ball; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Gram.pl.; 3.35 Het New Georgian Trio; 4.35 J. Berenska en zijn orkest; 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Ber.; 6.507.05 Lezingen; 7.25 Bach-concert; 7.50 Fred Hartley's Novelty Kwintet; 8.35 Causerie; 8.50 Mid- haud-concert; 9.50 Ber.; 10.20 „Review of revues", re vue-programma; 11.20—12.20 Maurice Winnick en zijn band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Tou che; 8.20 Uitzending uit de Comédie Frangaise. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Concert uit rest. Ritz; 3.50—5.50 M. Han- sen's orkest; 8.20 Omroeporkest olv. Reesen; 9.10 Li terair programma; 10.00 Cellorecital; 10.3511.20 Om roeporkest-olv. Emil Reesen. KEULEN (456 M.) 6.35 Uit Berlijn: Concert; 11.10 Zang, viool en pia no; 12.20 Bonnsch Kamerorkest olv. Schrader; 2.35 Gram.pl.; 4.20 Pianorecital; 5:20 Uit Frankfort: Ge varieerd concert; 7.20 Uit Breslau: Omroepkleinor- kest olv. Rischka; 9.05 „Soldaten-Kameraden", gev. progr.; 10.5012.20 Omroeporkest, Weragdansorkest en solisten. ROME (421 M.) 8.10 Radiotooneel; 9.50 Symphonieconcert olv. Rossi BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest olv. Wal pot; 1.502.20 Gram.pl.; 5.20 Omroeporkest olv. Dou- liez; 6.35 Zang en piano; 7.05 Vervolg Omroeporkest 8.20 Symphonieconcert olv. Vereist; 8.35 Hoorspel; 9.20 Vervolg concert; 10.3011.20 Pop. concert; 484: M. 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest olv. Douliez; 1.502.20 Gram.pl.; 5.20 Orgelconcert; 5.50 en 6.50 Gram.pl.; 8.20 Koorconcert; 9.35 Salonorkest olv. Wal- pit; 10.3011.15 Gram.pl.; DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.35 Rijkszending: Von deutschen Helden auf allen Meeren; 9.05 Zang; 10.20 Br.; 10.50 Pianorecital; 11.05 Weerbericht; 11.2012.20 IIja Livschakoff's dansor- kest. blik in de serre stond, tevreden starend in den tuin, naar de bloeiende rozen. Een vreemd gevoel, alsof iemand hem aanraakte, deed hem omzien. Op den drempel van de serre stond Charles. Doods bleek, met wilde oogen dreigend en woest. Margy kwam toesnellen op den gil, dien hij slaak te. Ze vond haar man bewusteloos liggen op den grond. Men bracht hem naar bed. Toen hij bijkwam, keek hij doosbang rond en vroeg of er niemand was geweest. Neen, niemand. De tweede maal was een week later. Hij wandelde met Margy en keerde zich om, terwijl zij juist een tak bloemen plukte. Charles stond een eind verder en keek naar hem, met starre oogen, vreemde, doo- de oogen.;.... Hij riep Margy's naam, onbewust, eer hij neerviel. Dc dokter schudde het hoofd. Hij begreep het niet. Hier was een man, gezond en sterk, zonder kwaal, die vandaag of moi'gen zenuwziek wordt, zonder dat er iets is gebeurd? Men bracht hem, op zijn drin gend verzoek weg. Hij kon het er niet uithouden. In een sanatorium kwam hij weer eenigszins tot zich zelf, maar hij was een schaduw geworden van den man, die zoo krachtig en nog vol levenslust was teruggekeerd naar Europa. Met diepe droefheid zag Margy, hoe hij telkens sidderend omkeek, als vrees de hij, dat iemand achter hem stond. Een nieuwe schok zou zijn dood kunnen zijn, ze wist het, doch hoe te beletten dat hij dien kreeg? Er was immers ook de vorige maal niets gebeurd? Ze reisden weg, hadden besloten een groote zeereis te ondernemen. Op het moment, dat ze de loopplank naderden, zag Leon den ander staan. Zoo duidelijk, alsof hij leefde, hem aanstarend met zijn doode oogen. Hij greep naar zijn borst, waar een vreeselijke pijn hem verscheurde en zakte in elkander. Hij was dood. Ik geloof dat hij schrok van een man, zei de weduwe later tegen iemand, die erbij geweest was, hebt U hem niet gezien? Hij zag er vreemd uit. Voorzoover ik weet, is dat een bedelaar, die dan weer eens hier dan weer daar rondzwerft. Hij is, zegt men, vroeger rijk geweest, door den drank heeft hij zich te gronde gericht. Hoe hij heet, is onbekend. Haat geeft kracht, doch de kracht was niet voldoen de geweest. Charles kwam weer bij, ging, na het bloed in een beekje te hebben afgewasschen, naar zijn huis, vond er een waarschuwing en vluchtte voor de politie. Hij had Léon heelemaal niet herkend, hem zelfs niet aangezien, want de drank had zijn oogen ver woest: hij was blind. Daarom hadden zijn oogen die van een doode geleken, ze w&ren dood. CHARLES DELAMBRES. Dank ZÜ KLOOSTERBALSEM is zij weei gezond en vroolijk mTelkens als hel op kwam, kreeg ik een gewoel of ik met nijptangen werd geknepen en ook of groote spelden in mijn lichaam prikten. Mijn werk moest ik laten liggen. Niets hielp en ik werd oud uooi mijn tijd en onge rust over de toekomst. Toen begon ik met Kloosterbalsem, die ook voor mij een wondermiddel bleek. Hoe meer ik mg met Klooster balsem inwreef, hoe minder de pijnen toerden en hoe beter ik mij voelde. Nu ben ik weer gezond en vroolijk L te A. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct Potten: 62^ ct. en 1.04 1 U,T DE OMGEVING BERGEN De Berger Kunstenaars Ver. te Bergen heeft in de jaren dat de vereeniging bestaat reeds zeer veel in het belang van noodlijdende kunstenaars gedaan. Ook bleef zij niet in gebreke goede kunst onder het bereik te brengen van hen die een minder gevulde beurs bezitten. Ook nu doet de Ver. een goed werk met het houden van een verloting, waarbij ieder deelnemer een waar devolle litho van de kunstschilder Colnot ontvangt. Buitendien heeft men nog kans een der 5 fraaie schilderijen, welke als prijzen der verloting disponi bel zijn gesteld. Het aantal loten bedraagt slechts 600 en de prijs is 1 gld. Ze zijn verkrijgbaar bij den heer Jonge- jan te Schagen. ZURE ST. MAARTENSBRUG. Schoolreisje O. L. school. Vrijdag 21 Juni maakten de leerlingen onzer vier laagste klassen hun jaarlijksche schoolreisje. Was het weer daags te voren al uitermate slecht, nu op dezen eersten zomerdag liet het niets te wenschen over; het was werkelijk ideaal. Door vele ouders en andere belangstellenden uitgeleide gedaan vertrok ken we met twee flinke bussen'om ongeveer kwart over acht. Blij klonken de vroolijke, uitgelaten kin derstemmen, iedereen overtuigend dat nu de lang verbeide feestdag een aanvang had genomen. Langs Schoorl en Bergen reden we naar Allernaar, waar allereerst een fijne wandeling werd gemaakt door de Alkmaarder Hout naar de Hertenkamp en de apenkooi. Hier werden meteen de eerste versna peringen uitgedeeld en opgepeuzfeld. De autobussen brachten ons vervolgens naar de beroemde kaas markt bij de waagtoren. We kwamen juist op tijd, om de ruitertjes hun zooveelste gangetje te zien ga- loppeeren, nadat de torenklok zijn machtige tonen over de stad had laten galmen. Dat er deze keer al een bijzonder gezellige drukte heerschte op de kaas markt, laat zich gemakkelijk begrijpen, wanneer men weet, dat ze door een gezelschap van ruim 400 buiten landers werd bezocht. Nadat onze kinderen de kaasdragers bij hun werk! hadden gadegeslagen, namen we afscheid van de stad en vertrokken we opnieuw naar Bergen, waar nu een bezoek werd gebracht aan den nieuwen speel tuin, met de bedriegertjes. Hier werd gedwaald, ge schommeld, gegleden en bedrogen, dat het een lust was. Ook van de kettingbrug werd door allen, zelfs de kleinste genoten. Nadat enkele broodjes waren genuttigd en ranja ge dronken, werden de diverse speeltoestellen opnieuw bestormd. Eindelijk werd het tijd om de reis te ver volgen. We reden door bloeiende sparren en dennen naar het breede strand van Bergen aan Zee. Al spoe dig waren schoenen en kousen uit, zoodat de vele dijken, geulen en kanalen naar wensch konden wor den aangelegd en gegraven. Groot en klein genoot eenige uren volop van het fijne strand. Er werden nog wedstrijden gehouden en nadat de dorstige kelen opnieuw waren gespoeld, vertrokken we naar Schoorl, om het laatste punt van het programma, van onze schoolreis naar wensch te doen slagen. Hier werd n.1. nog een gezellige tijd doorgebracht op het bekende speelduin van den heer Timmerman. Alles rolde en buitelde naar hartelust omlaag, om vervolgens weer onvermoeid naar boven te klim men. Als alle jaren konden wij geleiders aan de algemeene rolpartij niet ontsnappen. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat ook de speel tuin hier alle eer aangedaan werd. Eindelijk moes ten we ook hier weer vertrekken, zoodat nu onze schoolreis dan toch werkelijk bijna weer voorbij was. Zingend en juichend en nog steeds in de beste stemming reden we via Schoorldam, Krabbendam en Zijpersluis langs de Grootesloot terug naar ons dorp, waar we tegen kwart voor acht 's avonds weer ar riveerden. Een woord van hartelijken dank aan allen die tot het welslagen van dit heerlijk kinderfeest hebben medegewerkt. OOOO DIE PATIËNTEN.I

Schager Courant | 1935 | | pagina 7