Mooie onderscheiding. Boschbrand in Noord-Carolina. Uit OMGEVING M e d e m b 1 i k'. MOORD EN DOODSLAG VOOR 7 STUIVERS. Te Medemblilc was een geweldige heibel ontstaan tusschen den arbeider David Br. en den chauffeur Petr. Meester, naar aanleiding van het belangrijke feit, dat Meester 35 cent vracht vroeg voor een pak je, dat volgens de diagnose van David, die vracht niet waard was. Van 'n bekgevecht kwam het tot knokken, waarbij Meester het aflegde voor de kracht van Davids stompende vuist. Maar de robuste naam genoot van den bijbelschen steenslingeraar kreeg ook zyn trekken thuis en werd heden veroordeeld tot f 20. boete of 20 dagen. Egmond aan Zee. DE EGMONDSCHE TRADITIE GESCHONDEN. Ons beroemd Egmond, sur Mer levert ons meer stroepers en konijnen dan visch en dieven,, maar de Ci-devant-visscher Albert BI. maakte een ongunstige uitzondering op dien regel, door zich ten nadeele van zijn dorpsgenoot J. Blokker in 't bezit te stellen van een partijtje afgesneden tulpen, voor welk strafbaar feit hij werd veroordeeld tot f 5 boete of 2 dagen. Barsingerhorn. DE BAKKER SPEELDE OP DE KLOS! De Barsingerhorner koopman Jaap B., die zich op 1 Mei te Wieringerwaard bevond op familiebezoek, wisselde de eentonigheid van het familieleven aan- genaamd af door den schilder Corn. Klos eens flink aan zijn ooren te trekken. De schilder scheen die grap niet voldoende te waardeeren en zorgde er voor dat Jaap tot f 8 boete of 4 dagen werd veroordeeld. iYVieringèrwaard. DE SCHILDER. WAS OOK VIES VAN EEN GRAPJE. De in de vorige zaak bedoelde schilder had zich bok niet onbetuigd gelaten en de bekende Fransche spr.euk: „Honneur aux dames" leelijk verwaarloosd, door zijn schoonzuster Grietje de Vries, echtgenoote van Th. Klos te Wieringenvaard, tegen een hek te gooien en haar te stompen, welke ongalante behande ling deze dame volgens dagvaarding niet scheen te smaken. De schilder werd nu ook voor het front gecom mandeerd en door Mr. Ledeboer aangenaam verrast met f 20 boete of 14 dagen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 25 Juni. Uitspraken van 18 Juni j Cornelis K., Oudendijk, schulden-misdrijf i.c. doode- ïijke aanrijding te Beemster. Vrijspraak.' Harmen W., visscher te Medemblik. Diefstal. Vrij spraak. A. B. Sch., autobus-chauffeur te Amsterdam. Hoo- ger beroep tegen veroordeeling wegens aanrijding te Hoorn; f 25 boete of 10 dagen hechtenis. R. E. te Hoorn (gedetineerd). Zedezaak; 1 dag ge vangenisstraf met aftrek van preventief en ter be schikkingstelling van de regeering. Klaas B., koetsier te Amsterdam. Aanrijding op den Helderschenweg te Zijpe. Eisch f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis en ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Uitspraak: f 50 boete of 25 dagen met ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Voor een Amsterdamschen zenuwarts. Wij vernemen, dat het „Executive Comittee" van de Rockefeller Foundation te New York heeft beslo ten opnieuw een aanzienlijk bedrag beschikbaar te stellen, teneinde het Dr. H. de Jong, zenuwarts te Amsterdam, mogelijk te maken gedurende een aantal jaren zijn onderzoekingen over dementia praecox (de meest voorkomende vorm van krankzinnigheid) voort te zetten. Deze onderzoekingen hebben sinds geruimen tijd, vooral in het buitenland, sterk de aandacht getrok ken. Wij herinneren er aan, dat eenige Jaren geleden een boek van de hand van Dr. de Jong en Dr. Baruk over dit onderwerp door de Académie de Médicine te Parijs met de „Prix Herpin" werd bekroond. DE DOODSLAG TE HOOFDDORP. De electro-technicus W. K. ook in hoo- ner beroep vrijgesproken. Amsterdam. 25 Juni. Het Amsterdamsche Ge rechtshof heeft heden arrest gewezen in de straf zaak van d'en 24riarigen electro-technicus W. K. te Hoofddorp, die ervan verdacht wordt ziin pleegva der Van Brussel om het leven te hebben gebracht. Het misdriif moet gepleegd ziin in den nacht van 5 op 6 September 1.1.; K is toen met ziin nleegvar der alleen in huis geweest en is 's morgens in de .vroegte vertrokken. Bii de behandeling van ziin zaak voor de recht bank te Haarlem had de officier tien jaren ge vangenisstraf wegens doodslag geëiseht. de recht bank, niet overtuigd van verdachte's schuld, had hem vrijgesproken. Ter zitting van het Hof had de procureur-gene raal vernietiging van het vonnis der rechtbank en veroordeeling van K. tot eveneens tien iaren ge vangenisstraf gevorderd. De procureur-generaal was van oordeel dat het bewijsmateriaal tegen verdachte van dien aard was. dat aan ziin schuld niet kon worden getwijfeld. Het Hof heeft thans, met bevestiging van het von nis der Haarlemsche Rechtbank. K. eveneens vrij gesproken. Het overwoog daarbij dat de bijge brachte bewijsmiddelen niet uitsluiten dat een an der het misdrijf heeft gepleegd, zoodat het Hof niet de overtuiging heeft bekomen dat K. de schuldi ge is. K. hoorde het arrest aan zonder dat een spier van ziin gezicht vertrok en verliet vervolgens, met een korte buiging voor het college de rechtzaal. New-Yoik. Uit Beaufort in Noord-Carolina wordt gemeld, dat bij een boschbrand in een moe rasgebied, dat door veereniagers voor reigers was gereserveerd, om uitsterving dezer dieren te voor komen. biina 10.000 reigers ziin verbrand. Toen de brand uitbrak bevonden zich ongeveer 7.500 vogels, die nog niet konden vliegen in het ge vaar loopende gebied, terwijl vele honderden oude vogels bii het zoeken naar hun iongen eveneens in de vlammen omkwamen. BIJ HET BADEN IN KANAAL VERDRONKEN. Maandagavond te circa 7 uur is in het Zuider Af wateringskanaal nabij de Protestantsche kerk onder Raamsdonksdorp de 15-jarige M. L., wonende in de Schansstraat aldaar, bij het baden verdronken. Het slachtoffer was in het kanaal gaan baden met enkele jongens, waaronder ook zijn broer. L., die zich te ver in het kanaal waagde, verdween plotseling in de diepte. De andere jongens, die niet konden zwemmen, hebben nog getracht hem te red den, hetgeen echter niet gelukte. Na een half uur dreggen is het lijk opgehaald. Men heeft nog meer dan een uur kunstmatige ademhaling toegepast, doch de levensgeesten waren reeds geweken. de LANGEND IJ K Werkloozen in het Tuinbouwbedrijf. Met den gunstigen loop der aardappelprijzen, den vlotten handel in dit artikel en den ijver, waar mee de aardappelen worden gerooid, is er op eens een wending gekomen in de werkloosheid. Trokken er tot voor kort tientallen werklooze arbeiders naar Schoorl, om bij de werkverschaffing van het Staats- boschbeheer te worden geplaatst, thans is dit aan tal in zeer sterke mate afgenomen en zijn de werk loozen geplaatst in het vrije tuindersbedrijf. Te Broek op Langendijk komt men zelfs werkkrachten te kort en moeten ze van elders worden betrokken. In Zuidscharwoude is het aantal werkloozen sterk verminderd en ook in andere gemèenten is het da lende. Dit is een goed teeken. De tuinbouw vaart er wat beter door, de arbeiders verdienen meer en beide kunnen meer laten verdienen. Het is ook wel noodig, dat er eens een product aan de veiling komt, dat ver kocht wordt voor een prijs, die den arbeid van den tuinder beloont. De grenzen geopend. Duitschland heeft zijn grenzen opengezet voor den invoer van vroege aardappelen. Vóór 30 Juni mogen spoorwagens van 10.000 Kg. naar Duitschland worden geëxporteerd tegen een minimumprijs van f6 per 100 Kg. Men mag dus aannemen dat de prijs, die de laatste dagen voor vroege aardappelen is be steed, niet noemenswaard zal dalen. Met het rooien wordt al meer begonnen, ook in het Noordelijk deel van het Ambacht. Als Engeland nu wat meer af nam, dan zouden de tuinders voorshands, wat de vroege aardappelen betreft, gerust kunnen zijn. NOORDSCHARWOUDE. Onderling Genoegen naar de kampioens wedstrijden van de Ned. Wielren Unie. De ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen heeft dit jaar voor het eerst deelgenomen aan de wedstrijden van de N.W.U. om het kampioenschap op den weg. Deze wedstrijden werden Maandag en Dinsdag verreden te Hoogerheide. Onderling Genoegen was de eenige vereeniging uit de Noordpunt van Noordholland, welke aan deze wedstrijden heeft meegedaan. Het resultaat, dat de renners hebben behaald is van dien aard, dat ze te vreden kunnen zijn. Op den eersten dag, toen het kampioenschap op den weg werd verreden, een individueele kamp, zijn slechts twee renners gestart, n.1. Jb. Kuiper van Julianadorp en Joh. Renaud van Zuidscharwoude. Ze hebben echter spoedig moeten opgeven, ook om reden ze zich eenigszins moesten sparen voor de clubkampioenschappen. Er startten voor O.G. zes renners, t.w. Jb. Kuiper, Jo Renaud, J. van Wonderen, C. Druiven, J. van Zijl en J. Beentjes. Tengevolge van den toestand van de wegen had men met pech te kampen. Na anderhalve ronde viel C. Druiven reeds uit, wegens een gebroken za del veer. Jan van Zijl had hét ongeluk, dat, toen hij 2Vfc ronde had gereden, juist bij een helling neer, zijn- stuur los raakte, zoodat hij stuurloos met flin ke snelheid zijn weg vervolgde, zonder gelukkig ernstige ongevallen te veroorzaken. Na drie toeren te hebben volbracht moest ook J. Beentjes opgeven, wegens kramp in zijn dijbeen. Kuiper, Renaud en Van Wonderen hebben het tot het eind volgehouden houden en bereikten de finish na vier uur, 45 minu ten en 37 sec. Een heel goede tijd! In den wedstrijd voor nieuwelingen reed het O.G.- lid P. van Exter van Bergen mee, maar deze moest al spoedig opgeven, toen hij, tengevolge van een on gelukje, een kapot wiel bekwam. Vier kinderen te water. Dinsdagavond geraakten vier kinderen van den heer Kos, van de Pikstraat, alhier te water, doordat een hekje, waartegen ze geleund stonden, brak. Ge lukkig waren eenige personen in de buurt, die er in slaagden de vier drenkelingen behouden op het droge te brengen. Verkooping. Ten overstaan van notaris H W. Smit te Noord- scharwoude werd in hotel De Burg publiek verkocht een woonhuis aan den Westkant van de Voorburg gracht, eigendom van en bewoond door den heer J. Schuit Kz. Kooper werd de heer K. Bruin, timmer man, te Oudkarspel, voor de som van f945. ZUIDSCHARWOUDE. Men deelt ons mee, dat de heer P. Berkhout, die in de vacature J. Weel als raadslid is benoemd, voor die benoeming heeft bedankt. Zooals we reeds eerder meldden, was de heer Weel met voorkeur stemmen benoemd en stond no. 4 op de R.K. lijst, terwijl de heer Berkhout no. 3 stond. Bedoeling van het bedanken door den heer Berkhout is, den heer Weel nu weer te laten benoemen. Of dit mogelijk en in overeenstemming met de wet is? Een jubileum. Dezer dagen hoopt de heer-C. Kroon alhier het feit te herdenken, dat hij vóór 50 jaar tot lid van het Bannebestuur werd gekozen. Een dergelijk jubileum komt zeer zelden voor. Voor zoover bekend, zijn het slechts de heeren Van Reenen te Bergen en Ham te Wijdenes, die op een zoo langdurigen staat van dienst kunnen terugzien. En in de toekomst zal het voor-, loopig ook wel niet meer voorkomen, daar het Re glement voor functies in polders in Noord-Holland eischt, dat men op 70-jarigen leeftijd moet aftreden en men 23 jaar moet zijn om verkozen te kunnen worden. Intusschen is het voor den heer Kroon een gewichtig jubileum. Velen zullen hem ongetwijfeld dankbaar zijn voor de serieuze wijze, waarop hij dit ambt heeft vervuld. EEN NIEUW HOOGTERECORD VOOR VROUWEN. De Italiaansche pilote, Marchesa Carina Negrene, uit Genua, heeft met 12043 meter een nieuw hoogte- record voor vrouwen gevestigd. Hierboven, zien we de „hoogvliegster" aan het stuur in haar toesteL BERGEN TERAARDEBESTELLING H. FIJN. Gistermiddag om half drie had op de Gemeente lijke begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer Hen drik Fijn, oud-directeur van het P., T. en T.-kantoor te Bergen, die Zaterdag jl. in den ouderdom van 76 jaar overleed. Op den doodenakker bemerkten wij behalve het personeel van het postkantoor en een achttal bestel lers, ook op den loco-burgemeester, wethouder J. Apeldoorn en den gemeente-secretaris, den heer G. Taapken. Toen de kist in de geopende groeve was neerge daald, nam ds. F. W. v. d. Kieboom het woord. Voor hen, die hebben liefgehad en nog liefhebben, zegt het graf altijd: daar is smart aldus ving spr. aan. Maar de omstandigheden waarop wij aan een geopend graf staan zijn vaak zoo geheel verschil lend. De vorige week nog was spr. getuige geweest van de teraardebestelling van 2 heel jonge men- schen, die door een noodlottig ongeval plotseling waren weggerukt uit het leven, dat voor hen nog zooveel beteekenis kon hebben. De mensch, dien wij nu ter ruste hebben gelegd, is bejaard geworden. Maar toch, als er liefde is ge weest, dan betreurt de weduwe die achterblijft haar man, dan treuren de kinderen om het verlies van hun vader en blijft er bij alle verwanten een gevoel van leegte over. Toch mogen de nabestaanden dank baar zijn, omdat zij dezen man, dezen voortreffelij- ken vader hebben gehad. Hij heeft een rijk en geluk kig leven gehad; hij is door de dagen gegaan als een gezond en krachtig mensch. Hij was gelukkig, omdat hij zooveel liefde mocht geven en ook van de zijnen zooveel liefde ontving. Voor zijn kinderen was hij als een kameraad en dat is wel een der mooiste eigenschappen van een vader. In de weken zijner ziekte vooral hebben de zijnen hem gegeven een liefde welke teer was en fijn. Moge hij rusten in vrede en moogt gij nabestaan den behouden het moedige en krachtige wat dezen man kenmerkte. Weest dankbaar zelfs in uw smart, omdat God u in den gestorvene zoo onnoemelijk veel gegeven heeft. De heer Vrije sprak vervolgens namens het per soneel van den P. T. en T. dienst. Er zijn twee dingen in uw leven geweest, welke treffen, zeide spr. In de eerste plaats de groote lief de voor uw gezin en in de tweede plaats de liefde voor uw werk. Niets was u te veel; gij hebt enorm veel werk ge daan, vooral in de oorlogsjaren. Gij waart voor velen den eersten directeur en hebt dus velen opgeleid. Wij zijn u daftkbaar voor den steun dien gij ons gaaft; voor de moeite welke gij u voor ons getroost hebt. Het was spr. een behoefte geweest aan dit graf van zijn eerbied en dankbaarheid te getuigen. Een zoon van den overledene dankte namens z'n moeder en de overige familieleden voor de betoon de belangstelling en betrok in dien dank in het bij zonder het Gemeentebestuur, dat hij hier vertegen woordigd zag. Wij zijn dankbaar aldus eindigde spr. dat zijn lijden is afgeloopen; wij gunnen hem zijn rust gaarne. Hiermede was deze korte plechtigheid ten einde. BEN HELDER NIET OVERAL IS HET PAIS EN VREfi. In een café vloeit bloed inplaats van bier. De eigenaar van één der vele café's aan den Ka- naalweg kwam terug van een wandelingetje en bracht een gast mee; samen wilden zij hun dorst lesschen na een tippel in den brandenden zon. De dochter des huizes, die in het buffet stond, was van meening, dat de heeren nog wel eens even konden wachten alvorens opnieuw de volle kroes aan den I EEN FRISSCHE HINDERNIS. Een hindernis, zooals we die ook ten onzent bij volks spelen vinden toegepast, ziet men eveneens in Engeland. Deelneemsters aan een hindernis- ren, moeten een appel uit een emmer water happen* een kunststakje, dat den toeschou wers meestal meer genoegen schenkt, dan degenen, die het uit moeten voeren. ROEISPORT AVONTUUR. 1 (Historisch.) Roeien is mijn leven, roeien is mijn lust. Al heb ik heel mijn leven al menig glas gekust. Zoo dacht ook in den Polder De „Staatszorg nummer een". Manmoedisr pakte hij de riemen En roeiend gin ét hij heen. De „Sluis" was heel tevreden Over 't zwarte witgeiasle schaap. Als dat nu maar niet misliep. Je weet het het is zoo'n knaap! Lang mocht het niet duren Of 't was weer glansrijk mis. Heel de Sluis kon weer ervaren Wat eën zonderling bii is. Maandagavond, talloos velen Genoten aan het Oude Veer. Hengelend, rustend, pratend In het zomeravondweer. Eensklaps kwam daar weer de roeibool Nu door drie bemand. Een tweetal knapen roeiden. „Hij" zat aan de achterkant. Men zag al uit de verte. Dat het bitter vreemd weer was. Ten overvloede liet hij brengen Drie biertjes, zonder glas. En zwaaiend met de fleschïes. Verdrinkend als 't verdriet. Begon men reeds te schommelen. Gevaarloos was het niet Plotseling een noodkreet. De kapitein lag over boord! Spontaner lach werd nimmer Aan het Oude Veer gehoord. Een der stoere knapen Roeiend voor ziin heer. Wist hem nog juist te redden Uit de diepte van het Veer. Roeien was miin leven, roeien was mij lust Maar het enge koude water heeft nu miin lot gebluscht. Sensatie nummer zooveel Was dit roeisportavontuur. 't Was werk'liik nog zoo dwaas niet. Veel bekijks en toch niet duur! De Duitsche danseres en filmactrice, Marlanne Win kelstern, trad te Londen in het huwelijk met Mr. G. H. Wilson-Fox, den zoon van een bekend En- gelsch parlementslid. mond te brengen en dan weer leeg neer te zetten en weigerde botweg een slok gerstenat. Inplaats van dit edele vocht schoot de heeren deze bruto weigering in 't verkeerde keelgat en toonden zij hun veront waardiging demonstratief door leege flesschen in verschillende richtingen te gaan werpen en de scher ven vlogen in 't rond. Moeder kwam zusje-liof te hulp, wat papa aanleiding gaf met haar een ronde dans om het biljart te maken, haar daarbij spoeds halve aan de haren voorttrekkend, waartegen gil lend werd geprotesteerd. Het einde van deze ruzie was heel nuchter: twee politie-agenten grepen in, maakten proces-verbaal op en een dokter kwam alle vier verbinden, want de scherven der flesschen hadden leelijke wonden ver oorzaakt en het bloed daaruit vloeide rijkelijk. Begrijpelijkerwijze trok de herrie, die zich een moment naar de straat verplaatste, wel do aandacht van het publiek. CALLANTSOOG Schoolreis O. L. S. Maandag maakten de leerlingen van do hoogste klassen der O. L. school een reisje naar Amsterdam. Na eerst een bezoek gebracht te hebben aan de Bijenkorf, genoten de kinderen van de filmvoorstel ling in de „Cineac", om daarna naar Schiphol te gaan terwijl tot slot een visite aan Artis volgde. Begun stigd door het prachtige zomerweer verliep de reis uitstekend, om half tien kwam de stoet weer in het dorp terug, voldaan en vermoeid van het heerlijke uitstapje. Het badseizoen. Weinig bezoek. Ondanks het prachtige weer laten de bezoekers nog steeds op zich wachten. Het aantal aanvragen om pensionlijsten en inlichtingen bij het V.V.V. secre tariaat is minimaal, vergeleken bij vorige jaren. Ook dagjesmenschcn komen er nog weinig; J.l. Zondag een prachtige zomerdag, stelde velen teleur; mogelijk waren hier de Schagcr kermis en de opening van de Wiennger wielerbaan niet vreemd aan. Pensiongas ten zijn er zoo goed als niet, terwijl uiteraard enkele eigenaars van zomerhuisjes en villa's hun verblijven betrokken hebben. Hot is zeer goed mogelijk dat vele Nederlanders in verband met de valuta in België in pension gaan. Als deze veronderstelling juist is, ziet het er vooral voor de kleinere badplaatsen slecht uit. HARENKARSPEL Voetbalnieuws. Con Zeio 2 behaalde een overwin ning tegen S.O.S. met 3—1. Con Zelo Jun. a speelde gelijk tegen S.R.C. jun. a met 3—3. Con Zelo jun b verloor van S.O.S. jun. b met 4—1.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7