Groote Zwemwedslrijden „De Wiel" te Schagen Ch. I. Tlr. SCHMALI 100 vel Postpapier BOEKHANDEL TRAPMAN Modebladen. B. W. G. LIENESCH Costu mes ZOMER UITVERKOOP BlDEmbollenveilingsvereeD. „West-Friesland" .REINHARD" Sport- en Flatiel- Uit de OMGEVING SPORT. Onze groote op ZONDAG 7 JULI A.S. I Slechts 15 cent Ford=hulpveer. Boekhandel v.h. TRAPMAN Co. Iemand op de maaimachine J. NOBEL, AANBESTEDINGSNIEUWS. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Maandag: heeft in deze gemeente een executoriale vcrkooping nlaats gehad, welke vrii rustig is ver- loopen. Van een ingezetene dezer gemeente werd door de rijksambtenaren de inboedel bij opbod ver kocht. Koopers waren er bijna niet en bijna werd alles voor een appel en een ei door de ambtenaren opgekocht. Het betrof hier een vordering van de bel asting-au tori teil en. In den beginne liet het zich aanzien, dat een en ander niet goed zou verloopen, daar de betrokkene weigerde zijn deur open te sluiten. Nadat verschil lende pogingen waren gedaan, om in huis te komen, wilden de kommiezen de deur inslaan. Toen heeft de man het maar opgegeven. Alles heeft zoo goed als niets opgebracht. Later werd de inboedel weer door den eigenaar terug gekocht. Voor den betrokkene kan dit niet anders dan een schadepost zijn. Naar men ons mededeelde, betrof het een post. welke door hem werd betwist. De afcL Oudkarspel van de Communistische Partij Holland heeft een schrijven gericht aan de afd. van do S.D.A.P. en de Groep de Boer, om als drie link- sche groepen in den a.s. gemeenteraad een bespre king t£ houden om zoo mogelijk tot samenwerking te kooien. Afscheid juffrouw Van Herwerden. Maandagmiddag om half vier, een half uur voor cUt de school uitging, werden alle kinderen van de Openbare Lagere School in het gymnastieklokaal bijeengebracht. Het was de laatste dag, dat mej. Van Herwerden, die Dinsdag (vandaag) in het huwelijk treedt met haar collega, den heer De Ruiter, haar arbeid in de school verrichtte en op dezen dag zou afscheid van haar worden genomen. Bij dit afscheid waren tegenwoordig de burgemees ter van Oud karspel, de heer A. J. Wijnveldt en het onderwijzend personeel. Het Hoofd der school, de heer Van den Abeele, heeft een speech afgestoken, waarin hij hulde bracht aan mej. Van Herwerden, voor datgene, dat zij in de zes jaren van haar ambtsvervulling voor de kinderen en de school had gedaan. Het is wel een bijzonder afscheid, merkte de beer Van den Abeele op. Mej. Van Herwerden gaat niet heelemaal weg. Door haar huwelijk met meester De Ruiter zal zij misschien in direct nog wel eenige invloed op de school kunnen uitoefenen. Na nog eenige hartelijke woorden tot mej. Van Herwerden te hebben gericht, gaf de heer Van den Abeele de kinderen de gelegenheid de scheidende onderwijzeres toe te zingen. Hiervoor was het bekende verjaardagsliedje veranderd en toepas selijk gemaakt op de bruid en bruidegom. Namens de kinderen werden cadeautjes aan het bruidspaar overhandigd, bestaande uit een spiegel en een bloemstuk. Een der oudste meisjes heeft hierbij een vers voorgelezen. Hierna was het woord aan den burgemeester, die namens het gemeentebestuur mej. Van Herwerden dank en hulde bracht voor haar trouwe plichtsver vulling gedurende de zes jaren, welke zij hier aan de school verbonden was. Mej. Van Herwerden bedankte allen hartelijk voor de gesproken woorden en de cadeaux, waarna de kinderen werden getrakteerd. Het was een eenvoudig afscheidsfeest, dezen mid dag. Toch is hierbij tot uiting gekomen, wat juffrouw Van Hei-werden voor het onderwijs en voor de kinde ren is geweest, Zij heeft een groote plaats ingeno men in veler harten. ZUIDSCH ARW OUDE, De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de opengevallen plaats, door het bedanken van den heer P. Berkhout voor zijn benoeming als raadslid, benoemd verklaard de heer D. van Kleef. We vernemen, dat het winkelhuis van wijlen de Wed. Spaans zal worden afgebroken en dat een nieuw woon- en winkelhuis op dezelfde plaats za! worden gebouwd voor rekening van den heer Hen selman te Noordscharwoude. BROEK OP LANGENDIJK. Voor het eindexamen 4-jarige Handelsschool ls o.m. geslaagd de heer J. Timmerman alhier. BARSINGERHORN Burgerlijke Stand over de maand Juni. Geboren: Hendrik, z. v. Hendrik Koop de Roo en Berentie Meijer: Johanna Pieternelle, d. v. Arls Schrieken en Neeltje Maria Wit: Lotti. d. v. Karl Tenne en Dieuwertie Keesman. Ondertrouwd: eeene. Getrouwd: Gerrit Langevoort en Grietje Blaau- boer. Overleden: Jan Stins, oud 72 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen personen: mej. J. Bos. van Siibekars- pel naar Wieringermeerpolder. Slootdorp: A. Buis en echtgenoote, van Amsterdam, naar Kolhorn. West- friesche Dijk; A. J. Luijsterberg en gezin, van Geldrop naar Mieldijk, C85. De navolgende personen hebben zich gevestigd in het Joodsch Werkdorp te Nieuwe- sluis: mej. I. Leo, van Amsterdam; G. M. Hecht, mej. E. Meyer, W. de Lange, uit Duitschland: mei. Bauer van Groningen: H. Kelens, mei. T. Hermann, H. Golde, mej. B. Prager, van 's Gravenhage: mej. A. Lotte, uit Duitschland: H. Mantel, uit Duitsch land, naar Kolhorn, Nieuwe Streek. Vertrokken personen: mei M. Wolf, naar 's Graven hage, Arnhemschestraat 59; F. Wolfenstein, naar Berlijn; mei. C. Kwantes. naar Andiik West. Geu- zenbuur.L 254; S. Kuiper en echtgen., naar Zilpe, ■Schagerbrug E44; J. van Soelen en gezin, naar Ab- bekerk, Lambertschaag; G. Werkman en gezin naar Winkel. Strook; L. Hage. naar Winkel. Lutjewinkel BS7; echtgen. G. Buis, naar Wieringen Den Oever, Voorstraat 10; mei. J. Bos. naar AmsterdamC„ Utrechtschestraat 36II; echtgen. M. de Jong. naar AmsterdamZ.. Koenekade, Buitenveldert; W. Maln- zer. naar Rusland; A. Doctor, naar Wieringerwaard: H. Peters en uezin, naar Duitschland: F. Piiro en gezin, naar Duitschland; A. Seegers. naar Duitsch land, Düsseldorf. Ter Secretarie ligt van 1 tot en met 14 Juli voor een ieder ter inzage een uittreksel van de voor- loonig vastgestelde lijsten van kiezers (Afdeeling Grootbedrijf en Afdeeling Kleinbedrijf) voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord- Hollands Noorderkwartier te Alkmaar. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Zoowel de rrtoer met de ioneere leerlingen der openbare school alhier naar Alkmaar. Bergen en Schoorl, als de autotocht naar Amsterdam met de hoosrste klassen, is onder begunstiging van zeer mooi weer. uitstekend geslaagd. Werd op de eerste door de kinderen volop genoten van Hertenkamp, cv.- -u611 kii de laatste werd in Artis en op Schinhol veel genoegen gesmaakt. Op de terugreis werden nog het kopie en de ruïne van Brederode benevens Velseroord bezocht. Een mooi en leerzame tocht Naar wij vernemen zal binnenkort door de Direc tie der Nederlandsche Spoorwegen volgens bestek en voorwaarden No. 1523 worden aanbesteed het maken, leveren en stellen benevens verven van een enkelspo- rige hefbrug, theoretisch lang 8.75 M. met een hef- hoogte van 2.282 M., over het Provinciaal kanaal in de lijn NoordscharwoudeNoordscharwoude Dorp bij K.M. 1.890 met bijkomende werken. WIERINGEN Vischakten. Sedert 1 Juli van het vorig jaar werden in deze gemeente 155 groote vischakten afgegeven. Het aantal uitgereikte consenten over het le half jaar van 1935 bedraagt 305. Bouwvergunningen. Bouwvergunning werd verleend aan A. Klein tot het bouwen van een café aan den Nieuwen weg (hoek Akkerweg) aan gebr. J. en K. Kuit tot het bouwen van een woonhuis aan de Zwinstraat en aan gebr. P. en R. Bakker eveneens tot het bouwen van een woonhuis aan de Zwinstraat. Naamsverandering. Naar wij vernemen is men voornemens den naam van de Pompsteeg te veranderen in die van Buren- pompstraat. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Stroomlevering gestoord te Eenigenburg. Het drukfoutenduiveltje heeft ons in de adverten tie, waarin de directie van het P.E.N. mededeeling doet over de storing van de stroomlevering, parten gespeeld. Te Eenigenburg is de storing des Woensdags van 45 voormiddags. HEERHÜGOW AARD Jubileum. Zaterdagavond werd de Weleerw. Heer De Meu!- der. die den dertisrsten Juni zijn veertien ari? pries terjubileum vierde, verbonden met zijn 25-jarig: nastoorsiubileum van de parochie van den H. Dio- nvsius door ziin parochianen feestelijk ineehaald. Te dien einde had een stoet, waarin wij o.a. zagen het dag. bestuur der gemeente, een drietal ka pelaans die voorheen in de parochie eestaan hadden, benevens tal van auto's met familie en vrienden, de diverse katholieke vereenieinsren uit de paro chie, enkele versierde fietsen en een praalwagen welke laatste wel de meeste aandacht trok. zoowel door de onstelling der in het wit erekleede ionge meisjes als door de devote aandacht, waarmede door hen de deemoed werd vertolkt. Zoowel de prachtig onderhouden tuin der pasto rie. de kerk. als de pastorie waren schitterend veiv sierd en tijd noch moeite waren gespaard om de kostbare bibliotheek van den jubilaris, waarin dui zenden waardevolle boeken een plaats vinden zoo danig in te richten, dat ook minder gevoelvolle menschen iets als van ontroering door zich voelden gaan bii het aanschouwen van al deze van piëteit ge tuigende daden. Bij de kerk hadden honderden zich verzameld en het welkomstlied gezongen in vlug en forsch tempo, door de kinderen der parochiale school onder leiding van den hoofdonderwijzer den heer Ohms, werd be sloten met een driewerf uitgeroepen hoera. Zondag werden de diverse godsdienstoefeningen met den meester luister gevierd, terwijl des avonds op het sportveld dat feestelijk was versierd, en waar op een groot openluchttooneel was gebouwd door een tweehonderd vijftig personen het hoorspel „de gehei men der H. Mis" werd gegeven, waarvan de strek king is dat men niet alleen uiterlijk Christen moet zijn, doch door innerlijke beleving tot de groote er. diepe waarheden van het geloof moet komen om deze tenslotte in het groote leven tot practijk om te zetten. GOUDEN KRUIS. Wieringerwaard heeft het inderdaad niet van Wa tervogels kunnen winnen, zoodat zij uitgeschakeld is voor de volgende ronden. De cijfers van de neder laag (16) zijn wel wat beschamend voor de rood- broekenploeg, die toch op volle kracht uitkwam. Zooals wij reeds opmerkten krijgt Watervogels als winnaar van het district Den Helder den win naar van het district Alkmaar bij zich op bezoek, in dit geval Alkm. Boys 2. Deze ploeg behaalde nog on langs de promotie naar de eerste klasse N.H.V.B. OLYMPISCHE DAG. Er is keurige sport geleverd. De Hongaarsche voetballers sloegen de Hollanders met 32. Mulders en Bakhuijs scoorden voor Holland. Er deden vier internationals mede, nl. Bakhuijs, Van Heel, Pauwe en Halle. Op de athletieknummers werd keurig werk gele verd. Osendarp sloeg Berger opnieuw en noteerden resp. de geweldige tijden van 10.5 en 10.6 op de 100 Op de 800 M. liepen niet minder dan 3 loopers bin nen de 2 min. De winnaar De Ruyter deed er 1.59 over. De sprintwedstrijd over 1 K.M. (wielrennen) werd een succes voor Ooms (Haarlem), die de laatste 200 M. in 13.6 sec. deed. B. Leene werd tweede. De inhaalwedstrijd over 4 K.M. tusschen Noord, Oost, Zuid en West won West met de renners Zwarte- poote, Bats, Westbroek en Pater. De ruiterdemonstraties werden ook nu weer met groote interesse gevolgd. De 01. Dag is weer schitte rend geslaagd. AARTSWOUD. Zondag speelde A. 2 tegen Flevo 2 een vriend- schappelijken wedstrijd, welke door onze jongens met 4—2 werd gewonnen. Daarna begonnen de seriewedstrijden. Eerst kregen we L.V.C. 1 tegen A. 1. In een van beide kanten slap gespeelden wedstrijd verloren de gasten met 02. Daarna Flevo I—T.F.C. 2 uit Twisk. Dit was gewoon een inmaakpartijtje. Einde kwam met 6—0. Aan het einde heeft Twisk er den scheidsrechter op gewezen dat Flevo met ongerechtigde spelers in het veld was getreden, zoodat dit muisje nog wel een staartje kan hebben. Zondag a.s. voortzetting tusschen verliezers en winnaars. WAARLAND. Con Zelo 1 speelde thuis tegen A.F.C. 1 en wist te ""'"nen met 3—1. is begonnen. Tevens geven wU gedurende deze opruiming op alle andere artikelen 20°/» korting bij contante betaling. COUPONS Langestraat 41-43-45 Alkmaar Telefoon 2782. namiddags 2 uur, in de zweminrichting Entrée f 0.35 p. p,, voor leden v. de Wiel f 0.15 gevestigd le BOVEN KARSPEL Het bestuur maakt bekend, dat de eerste veiling gehou den zal worden op ÏO «Juli a.s., v.m. 10.30 uur (N.T.) Gelegenheid tot inbrengen vanaf Vrijdag 5 luli a.s. en wel dagelijks van 6—12 uur en van 1.30—6 uur, Zaterdags alleen van 6—12 uur, alles oude tijd. Er kan dus ingebracht worden zonder voorafgaande opgave. HET BESTUUR Vlotte modellen Heel ander genre Alleen bij: SCHAGEN met vloeiblad en kalender Nederlandsch Fabrikaatbloc Nederlandsche Spoorwegen Een dag op reis voor hal ven prijs! T.m. 10 Sept. verkrijgbaar Zomer Dagretours van Den Helder naar AMSTERDAM, eiken Woensdag en Zondag en van Den Hel der en Schagen naar DEN HAAG en ROT- TERDAM, eiken Dins dag en Zondag. Vraag even strooibiljet. Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan- of borg tochten onder zich hebben geteekend door nu wijlen GERRIT JONKER, in leven landman aan den Ruigeweg na bij Sint Maartensbrug in de Zijpe en aldaar overleden 10 luni 1935, worden verzocht hiervan opgave of betaling te doen voor den 15en Jnli 1935. Sollicitanten onder no. 49 betrekking Chauffeur wordt medegedeeld dat hierin is voorzien. Verloren: in den Anna Paulowna- polder, een Tegen belooning terug te bezorgen bij N.V. De Heldersche Graan- en Kunstmesthandel, v.h. C. R. KEIJSER <5 Co., Binnenhaven 64, Den Helder. Tel. 106. Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Direct gevraagd: bij A. BART, Alkmaar, Kaasmarkt of op het werk bij RIETMA, Wieringer- meer. Wij repareeren Wij demonslreeren Wij adverteeren en Wij verkoopen al reeds heel wat. Zooals: Emaille en gegalvaniseerr de Artikelen, Stellen en Onderdee- len, Vergassers, Elektrische Appa raten, Hooibonwgereedschap. Tonw, Teer, Manden, Drukwerk, enz. Aanbevelend, ST. MAARTENSBRUG. Beschikbaar: De Old. Stamb. en Premiehengst Gitzwart, kol. twee gelijke witte voeten achter: iets br. aan neus. Hoogste invoerpremie voor N.H. in 1932. Dekgeld f 13. Meerdere merries van een eig. red. Bij: G. W. WAIBOER, Kleiweg Anna Paulowna.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3