Plaatselijk Nieuws. Waar.... NI. KLERCO i Zoon Landbouwhuishoudonderwijs te Schagen. DE „ZESDAAGSCHE" VOOR HET HOF Theater Royal. Een post-vliegboot in nood en gered. Mijnbrand in Polen. De aardbeving te Quetta LEOPOLD WOELFLING OVERLEDEN. Terrorisme in Britsch-Indië. Gemeentebegrooting van Zaandam sluitend. W1ER1NGEX I Voor een verpachtincr van het monument on de afsluitdijk was wel animo. Veertie inschrijvers heb ben een kans gewaagd. De heer Th. E. Coniin te Hinnolytushoef was hoogste inschriiver voor f 1568.—. zoo men ons me 1 dedêclde. De gunning moet echter nog afkomen. De directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoon- kanloor le Den Helder brengt ter kennis van het nubliek dat de openstelling van de hulpkantoren Hippolytushoef en Den Oever voor den post- en voor den telegraafdienst met ingang van 1 Juli jl. nader werd vastgesteld op werkdagen als volgt: 9—12, ^Celgesprckken kunnen alleen In deze tijdvakken op genoemde hulpkantoren worden gevoerd. DEN OEVER- ZONDAARS TEGEN DE BEPALINGEN VAN HET WETBOEK VAN STRAFRECHT. Door de Rijksvcldwacht te Den Oever en Ooster- land ziin processen-verbaal opgemaakt tegen: S. L. te Hippolytushoef. terzake van art 427 wegens het I werpen van voorwerpeil op den openbaren wee (Zee straat Den Oever) zonder voorbijgangers tegen mo- I geliik gevaar te waarschuwen. De overtreder wierp aldaar n.1. stukken van dakpannen naar beneden zonder licht om voorbijgangers te bekommeren; H. B wegens het nemen van photo's van de verdedi gingswerken en het daarbij loopen over verboden I grond. Naar eventueele spionnage wordt een on derzoek ingesteld (art 430 en 461); J. S. B. te Oos- terland. terzake van art 6 van het motor- en rij- wielreglement Deze geverbaliseerde zal zich ten minste wel een volgende keer bedenken, als hij weer van plan is een gevaarlijke bocht per auto links t6Uiteen'en ander blijkt dat de Riiksveldwacht al hier krachtig optreedt tegen overtreders van alle I mogelijke artikelen -van het Wetboek van Straf recht en wii juichen dit van harte toe in het bij zonder wanneer het de veiligheid van den voet ganger op cle openbare wegen betreft LANGEND IJK NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Buitengewone vergadering district Nd.- Holland. Gisteren hield het districtsbestuur van Noord-Hol- J land een buitengewone vergadering in Alkmaar, naar aanleiding van den tegenwoordige!! toestand en de aandrang van de zijde van den kring Langen- dijk, om tot het houden van een protestvergadering over to gaan. De besprekingen in dit verband waren van dien aard, clat bet districtsbestuur het niet het geschiktste moment vond, om thans een protestvergadering te houden. Verschillende bestuursleden, uit alle deelen der provincie hebben hierover het woord gevoerd. De afgevaardigden van Kennemerland geloofden niet. dat men op het oogenblik, nu men daar volop in cle aardbeiencampagne zit, op de medewerking van allen zou kunnen rekenen. „D.e Streek" zit in het hoogseizoen van de aardappelen en de bollen- rooierstijd is ook aangebroken. Het Hoofdbestuur gevoelde wel de behoefte en de noodzaak, dat een protestvergadering werd gehou den, maar achtte het tijdstip ongewenscht. Men was het er over het algemeen mee eens, dat het aan den Langendijk wel het allerslechtst is. Vooral de koolstreek heeft het 't zwaarst te verant woorden. Het gaat natuurlijk over de uitbetaling van do voorschotuitkeering, welke door de regeering is toegezegd. Er komt echter maar zoo weinig van. Ge hoopt werd, dat de voorschotten evengoed werden uitgekeerd, al gaat het ook met sommige producten iets beter. Het is absoluut noodig, om de zaak op gang te houden. De kring Langendijk sprak er zijn teleurstelling Moeders, dochters en andere belangstellenden worden vriendelijk uitgenoodigd tot bijwoning van de openbare kookles, die Woensdagmiddag 10 Juli om 2 uur in cle Landbouwhuishoudschool te Schagen wordt gehouden. U zult de leerlingen daar zien koken op het kolenfornuis, petroleum- gas- en electrische toestellen. De meisjes, die den 3-iarigen Landbouwhuishoudonderwiis volgen krijgen niet alleen onderwijs in 't koken, doch ook in: wasschen, strijken, huishoudkunde, breien, linnen- en co- stuum-naaien. verstellen, stof versieren, lager onder wijs. natuurkunde, scheikunde, tuin- en landbouw onderwijs, zuivelbereiding, pluimveeteelt, kinder verzorging. opvoedkunde, gezondheidsleer, voedings leer en warenkennis. De leerlingen moeten den leeftiid van 12 jaar heb ban bereikt en zes klassen hebben doorloopen. Het le leerjaar krijgen de meisjes per week 3 da gen onderwijs, in het 2e en 3e leerjaar 2 dagen per week. Het 4e leerjaar 1 dag per week. De nieuwe cursus begint 3 September. Moeders verzuimt niet voor he welzijn van uwe dochters de openbare kookles bij te wonen en inlichtingen te vragen. NAAR HET BIO-VACANTIE-OORD „RUSSENDUIN". De directie van het Theater Royal alhier, modht van het bestuur der stichting „Bio-Vacantieoord" de mcdcdeeling ontvangen, dat in het Bio-Vacantie- oora „Russenduin" te Bergen aan Zee, voor reke ning van de stichting „Bio-Vacantieoord" op 6 Juli a.s. tot cn met 8 Augustus 95 kinderen zullen wor den uitgezonden, waarvan uit onze gemeente 3 kin- deren afkomstig zijn. Zooals bekend mag worden verondersteld, wordt voor dit mooie, sympathieke doel regelmatig in .t heater Royal gecollecteerd en het is voor de diree- tie van dit bioscoopgebouw ongetwijfeld een voldoe ning, clat hierdoor de uitzending van een drietal kinderen mogelijk is geworden. Moge deze uitzending voorts oorzaak zijn dat in meerdere mate wordt geofferd, opdat het „Bio- vacantieoord ziin zegenrijke arbeid zal kunnen voortzetten. ONTSLAG WEGENS BEZUINIGING. Naar wij vernemen is aan den heer C. Montie- werf tijdelijk assistent aan de Rijkslandbouwschool alhier, wegens rijksbezuiniging, ontslag verleend. TOEGELATEN. Tot de le klasse der Riiks Hoogere Burgerschool te Alkmaar is toegelaten als volledig leerling: J. van der Bon. leerling der O.L.S. alhier. Toegelaten tot le klas der H.B.S. te Alkmaar met vrijstelling van mondeling examen: Jan v. d. Ben. ecrlinc der O.L.S. te Scharen. BEKROOND. On de nationale hakkerii-tentoonstellinr „Habat" ,Wn i;™ ,!rmn bakkerii ..De Zeeuw" met hare inzending in groep A vrije inzendingen Folklore brood) bekroond worden met een diploma. over uit, dat men zich' door de drukte van dit oogen blik liet weerhouden, om naar een protestvergade- ring te gaan. Het is toch wel een bewijs, van weinig saamhoorigheidsgevoel, dat men er niet één middag uit wil stappen om uiting aan zijn gevoelens te geven Men was wel van meening, dat allen zich wel wil len uiten, maar dat men zich blind staart op de druk ke werkzaamheden en op de tijdelijke verbetering van een enkel product. Het is wel droevig. Het districtsbestuur besloot tenslotte, een spoed vergadering van het Hoofdbestuur aan te vragen, om voor te stellen dat aan het einde van deze maand of aan het begin van de volgende, een groote lande lijke protestvergadering wordt gehouden te Amster dam. LANGENDIJK. Het comité, dat elk jaar een autotocht organiseert voor ouden van dagen uit Zuidscharwoude en Broek op Langendijk, vergaderde Vrijdagavond ten lokale van den heer P. Kramer. De penningmeester deed rekening en verantwoor ding, waaruit bleek, dat er bij een ontvangst van f 280.10, een saldo was van f 4.40. De rekening werd goedgekeurd. Verschillende huishoudelijke zaken werden daar na nog behandeld, die allen betrekking hadden op een verbetering, die nog bij sommige zaken, den autotocht betreffende, kunnen worden aangebracht. ZUIDSCHARWOUDE. Mej. J. Kramer slaagde voor de R.K. Mulo-examens. NOORDSCHARWOUDE. Onze gemengde zangvereeniging Crescendo is te genwoordig niet gelukkig. Is reeds geruimen tijd de heer Hespe ziek, thans kreeg de vereeniging bericht dat hun waarnemende directeur, cle heer de Jong, met een lichte longontsteking het bed moet houden. De vereeniging zal dus van haar deelname aan den wedstrijd op Zondag 14 Juli te Santpoort moeten af zien, wat zeker voori de beide directeuren en de le den een groote teleurstelling zal zijn. Crescendo heeft thans vacantie tot, naar wij ho pen, de heer Hespe spoedig hersteld zal zijn. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoon kantoor te Den Helder brent ter kennis van het pu bliek, clat met ingang van 1 Juli cle openstelling van den telefoondienst van het Hulpkantoor Breezand nader wordt vastgesteld op werkdagen als volgt: 820 uur. De tijdvakken toegewezen voor het voeren van celgesprekken op genoemd Hulpkantoor zijn niet gewijzigd. NIEUWE N 1 EP 0 RP In de Prins Maurits had dezer dagen een vergade ring plaats van het Leesgezelschap. Bij de opening door den voorzitter, den heer J. Keuken, deelde deze mede, dat de voorloopige Commissie welke was in gesteld na het bedanken door den beer J. A. Poorter mans als administrateur, met haar arbeid gereed was. Voorgesteld werd een reglement vast te stellen en een bestuur te benoemen. Na bespreking en enkele discussies vereenigde de vergadering zich hiermede. Het bestuur heeft het recht een adviescommissie aan te wijzen voor aankoop van boeken. Men verwacht dat deze bepaling vrij zeker gunstig zal werken, om de zoogenaamde drieweokswerken, wat de waarde van hun inhoud betreft, nog wat hooger op te voeren. Tot Bestuursleden werden gekozen: Mevr. C. Dek ker-Pijper en cle heeren J. Keuken, J. van der Steen, G. Keulen en Jb. J. van der Stok. De laatste zal de administratie voeren en de regeling op zich nemen. Terwijl de heer Van der Steen hem hierbij zal as- sisteeren. Deze heeren waren bereid een en ander eveneens geheel belangloos te doen. Door deze reorganisatie komt het Leesgezelschap ongetwijfeld op vaster basis te staan en is het voort bestaan van deze nuttige instelling gewaarborgd. Naar wij vernemen zijn de Schager winke liers niet voornemens om te berusten in hnn veroordeeling tot een boete van fl.wegens het houden van de „Zesdaagsche" en hebben cassatie aangeteekend. Ook voor het Hof zullen zij verdedigd wor den door Mr. Dr. BuiskooL REN- EN TOURVEREEN. „WEST-FRIESLAND". De licentie-houders van bovengenoemde vereeni ging hebben het deze maand nog druk met het rij den op wielerbanen in Hollands Noorderkwartier. Op 14 Juli starten de Nieuwelingen C. en J. Smit en J. Hussaarts op de Wieringer wielerbaan. Op 17 Juli doen dezelfde renners op cle Alkmaarsche wie lerbaan mee benevens de Amateurs A. J. Willem- se en G. Zeeman. Op 2S Juli ter gelegenheid van de Wieringer kermis wordt dan weer gereden door allen op de Wieringer wielerbaan. Voor deze wed strijden zal de R. en T.V. West-Friesland zoo mo gelijk een bus laten rijden. BEVORDERD. Onze plaatsgenoot, de heer J. Raven, leerling der Middelbare Technische School te Haarlem, afdee- ling „Bouwkunde", is bevorderd van het le naar het 2e studiejaar. HET SCHOOLFEEST VAN DE O. L. SCHOOL. Het is gister voor de kinderen van de Openbare Lagere School weer een feestdag bij uitnemendheid geweest. Reeds vroeg uit de veeren om toch vooral maar niet te laat te komen, want 's morgens om half acht was het verzamelen op het schoolplein. Onder de vroolijke muziek van onze Harmonie, trok men blij en in echte feeststemming naar het station, om per trein en tram naar Bergen te gaan. „Duinver- maak" met zijn heerlijken speeltuin, was het doel van cle tocht en genoten dat er daar is! Heerlijk! Vooral de glijbaan had de belangstelling van het jonge volk je. Maar ook op het duin is naar hartelust geravot en de wandeling naar het hertenkamp beviel ook op perbest. Het spreekt vanzelf dat de hongerige magen en de dorstige keelen niet werden vergeten. Op den terugweg naar de tram begon het te rege nen, maar dat deed geen afbreuk aan de goede stem ming en na een genotvollen dag arriveerde men te kwart over zes weer in onze gemeente. De Har monie stond weer gereed, er was bovendien groote belangstelling van de velen die met dezen feestdag der kleinen meeleven en na 'n nummertje muziek en een rondedans op het Marktplein, werd de stoet ont bonden; dankbaar gestemd jegens de dames en hee ren die zoo goed voor de kinderen hadden gezorgd en ook dankbaar jegens de burgerij die het feest door haar gave mogelijk maakte. Enkele automobilisten stonden bovendien nog gereed om de buitenkinde ren naar huis te brengen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer P. Goedhart, slaagde Maandag i.1. te Heemstede voor het eind-examen R.-K. M.U.L.O. EEN ONGEVAL. Toen vanmorgen spoorwegpersoneel bezig was met het lossen van bielsen, geraakten enkele bielsen aan het glijden en werd cle spoorwegarbeider, de heer L. K. daardoor getroffen. Dokters hulp werd onmiddellijk ingeroepen, omdat de heer K. over pijn in den rug klaagde. ZWEMWEDSTRIJDEN „DE WIEL". Door de Sportclub „De Wiel" zijn zwemwedstrijden uitgeschreven, welke morgen Zondag 2 uur gehouden zullen worden. De deelnemende vereenigingen zijn uitsluitend le den van de nieuw gestichte Kring „Noordholland Noord". Vooraf ëenige kinderwedstrijden van leden van „de Wiel". Ruim 50 deelnemers hebben zich opgegeven. Met goed weer wordt heel wat belangstelling ver wacht. De beste zwemsters en zwemmers uit Hollands Noorden komen elkaar bekampen. Het geheel wordt door muziek opgeluisterd. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. heel goed. De aanvoer was beter bij eenige weken en er waren veel koopers voor. Men zag weer de Haarlem- sche en A.damsche slagers. Die aanstonds geregeld weer komen. De duurste koe kwam op f215, eerste klas, kwam op pl.m. 28 ct. De handel in gelde kalfkoeien kon beter geweest zijn, er is toch gras ge noeg. Pinken waren niet aangevoerd. De handel in paarden was goed, duur. Nuchtere kalveren be tere handel, duur. Vette kalveren iets duurder, handel redelijk. Oude slachtschapen met de wol de duurste f24.gemiddeld tot 18V2 de duurste zonder wol. Geschoren vette schapen tot f15. stug. Lammeren voor de weide tot f7.voor de slacht werd niets gekocht. De handel in vette varkens was vlug, tot 1SV£ ct., dus merkelijk duurderd. Biggen tot f 15.handel vlug; schrammen geen aanvoer. Op de kippenmarkt weinig aangevoerd, handel goed. Dus over het geheel was het geen ongunstigen handel. Het bezoek had grooter kunnen zijn. Oorzaak misschien hooibouw. Een film, die van begin tot einde boeit: „De sterk ste Band", die deze week in Theater Royal draait, met Clark Gable en Jean Harlow, als vertolkers van de hoofdrollen. Met de politie op zijn hielen vlucht Eddie Hall de kamers van Ruby Adams binnen. Bij hun eerste ont moeting voelen zij zich oogenblikkelijk tot elkaar aangetrokken, doch beidèn laten daar niets van blij ken. Ruby heeft een aanbidder, Al Simpson, die een serieuze zakenman is en hoewel hij op de hoogte is van haar levenswijze, toch met haar wil trouwen. Zij houdt hem aan het lijntje om in zijn gezelschap verschillende nachtlokalen te bezoeken in de hoop Eddie terug te vinden. Na enkele weken gelukt het en terwille van Eddie laat zij Al loopen. Voor een duister zaakje wordt Eddie tot eën korte gevangenisstraf veroordeeld en als hij weer vrijkomt, vindt hij Ruby op zijn kamers wachten. Hij merkt dan, dat een getrouwd man haar naloopt en hij oro- beert Ruby te gebruiken als een soort lokvink om dezen van wat geld af te helpen, doch zijn liefde voor Ruby doet hem op het laatste moment besluiten dit plan niet ten uitvoer te brengen. Hij gooit den man de kamer uit en deze valt zoo ongelukkig, dat hij sterft. Terwijl Eddie en Ruby weggegaan zijn om hun pa pieren voor hun huwelijk in orde te maken, wordt het lijk gevonden. Eddie weet te ontsnappen, maar Ruby wordt gepakt en naar een verbeteringsgesticht gestuurd. Eddie is van plan naar Zuid-Amerïka te ontsnappen, doch als hij hoort, dat Ruby een kind verwacht, weet hij als bezoeker in het verbeteringsgesticht te ko men en een neger-predikant over te halen hen in de kapel te trouwen. Intusschen heeft de directrice van het verbeterings gesticht ontdekt, dat Eddie Hall in de bezoekerska mer is en de politie gewaarschuwd. Als de politie komt, is het huwelijk juist voltrokken en Eddie wordt gearresteerd. Enkele jaren later staat Ruby met hun zoon aan het station op Eddie te wachten, die zoo juist uit de gevangenis ontslagen is. Een vriend heeft hern aan een betrekking geholpen en zij gaan een nieuw leven tegemoet. Ook de Graf Zeppelin neemt deel aan de redding. Reuter meldt uit Berlijn: Naar eerst thans bekend geworden is, heeft de Graf Zeppelin tijdens den overtocht over den Atlan- tischen Oceaan haar koers moeten wijzigen om hulp te kunnen bieden aan een vliegboot van den Duitsch- Zuid Amerikaanschen luchtmaildienst,die midden op zee had moeten dalen. De vliegboot was op do thuisvlucht en had de „Schwabenland1, het drijvende station voor water vliegtuigen, voor anker liggend nabij het eiland Femando Noronha, verlaten en koers gezet naar de Westfalen. het schip dat nabij Bathurst aan de Afri- kaansche kust is gestationneerd. Eenige uren later ontving de „Schwabenland" draadloos bericht, dat de vliegboot wegens motor storing op zee had moeien dalen, waarop het schip onmiddellijk de ankers lichtte, om hulp te gaan bieden. Ook de Westfalen en de Graf Zeppelin hadden het draadloos bericht opgevangen en direct naar de op gegeven plaats koers gezet. De Graf Zeppelin kwam het eerst bij de vliegboot aan, en bleef daar in de buurt tot dat de Westfalen in het zicht kwam. D11 schip had met zijn speciale installatie de vliegboot spoedig aan boord geheschen. De mail werd overge laden' in een reservevliegtuig, dat zoo spoedig mo gelijk naar Bathurst vertrok. De Graf Zeppelin zette daarop haar reis voort, terwfjl de beide vliegtuigmoederschepen zich weer naar hun basis begaven. Honderden arbeiders zonder werk. Reuter meldt uit Kattowitz: De brand in de mijn te Sosnowitz neemt steeds ernstiger vormen aan. Het vuur wordt door 150 mijnwerkers bestreden, doch ten gevolge van de rook-ontwikkeling is men er nog niet in geslaagd den brandhaard te bereiken. Het vuur heeft onder en boven den grond reeds zooveel schade aangericht, dat de mijn enkele maan den buiten bedrijf zal blijven. Meer dan 700 arbeiders zullen daardoor geruimen tijd werkloos worden. Dank van den onderkoning. Lord Willingdom, de onderkoning, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Quetta en daar de verza melde Britsche en Britsch-Indische troepen uit naam fier regeering en uit naam der menschelijkheid ge dankt voor hun groote zelfopoffering en betoonden moed en volharding bij liet lenigen van den nood van de duizenden slachtoffers en nabestaanden van de aardbevingsramp van vorige maand. zal ik mijn MEUBELEN, BEDDEN en MA. TBASSEN koopen? Natuurlijk bij Spoorstraat 8-10, Den Helder Telefoon 206. die heeft 100 toonkamers. Tevens complete MEUBILEERING. Iets moois voor hen die trouwen gaan. B e r 1 ij n: De voormali ge aartshertog Leopold van Oostenrijk, aartsgroothertog van Toscana, die in 1902 uil het Oostenrijksch keizerlijk huis getreden was en sinds dien onder den naam Leopold Woelfling leefde, is gister morgen in zijn woning te Berlijn overleden. Hij had de laatste jaren in groote ar moede geleefd. Leopold Wölfing was de oudste zoon van den groothertog van Toscane en in 1868 geboren. Ofschoon opgeleid voor de marine, ging zijn belangstelling uit naar de plantkunde en andere takken der natuurlij ke historie. Hij studeerde te Zürich, Müncften, Ber lijn en Parijs. Toen hij in December 1902 afstand deed van zijn rechten en titels, was hij regiments commandant in Kroatië. In zijn garnizoen raakte hij verliefd op een actrice, mej. Wilhelmine Adamowitsj en trad met haar in het huwelijk. Aan het bevel van keizer Frans Jozef om voor altijd Oostenrijk te ver laten, gaf hij gevolg. Hij ging met zijn vrouw naar Zwitserland, waar hij zich liet naturaliseeren en nam den naam Wölfling (naar een bergtop in het Erts gebergte) aan. Na den oorlog, toen zijn apanage uit het familie bezit van de Habsburgers ophield, trok Leopold naar Berlijn, waar hij in een cabaret optrad in de rol van. een sulligen aartshertog, die door een avonturierster wordt geruïneerd. Hij publiceerde ook artikelen in tijdschriften, maar het ging hem niet voor den wind en hij moest scharrelen om aan den kost te komen. Later werd hem vergund, naar Oostenrijk terug le keeren en daar heeft hij, te Weenen, allerlei baantjes, gehad: verzekerings-agent, klerk in een wisselkan toor, advertentie-colporteur, groenteboer. In de liefde was hij ook allerminst gelukkig. Zijn eerste huwelijk werd in 1907 gescheiden; in 1916 trouwde hij voor de tweede maal. Huiselijke oneenig- heden in dat (eveneens gescheiden) huwelijk dreven hem naar Berlijn terug, waar hij twee ja^ar geleden, ten derde male trouwde, met een vrouw van 'even in de dertig, Klara Pawlofska. In verschillende districten. Bombay (Brisch Indië). In het district Ajmer- Merwara zijn in den laatsten tijd weer daden van terreur gepleegd die den autoriteiten eenige reden tot bezorgdheid geven. Het district is een geliefde verblijfplaats voor revolutionnairen geworden, daar het vrij afgesloten ligt en bovendien grenst aan an dere Indische staten waar naar men meent, terroris tische organisaties bestaan. Er is een aanslag gepleegd op Gibson, den districts-commissaris, terwijl twee politie-amblena- ren bij aanslagen ernstig gewond werden. Men heeft in een gebouw revolvers, bommen en munitie "ge vonden. Dit alles geeft aanleiding tot de conclusie dat in het district een georganiseerde revolution- naire beweging bestaat. COMMUNISTISCH GEVAAR IN DE VEREENIGDE STATEN? Denver. De jeugdige nationale commandant van het Amerikaansche Legioen, Frank N. Bel- grano, hield gisteren te Denver in Colorado een re de, waarin hij waarschuwde voor het gevaar van buitenlandsche communisten, die trachtten do re geering der Vereenigde Staten omver te werpen. INZITTENDE VAN HET VERONGELUKTE ENGELSCHE VLIEGTUIG GEBORGEN. Londen. Een der beide inzittenden van het vliegtuig, dat Woensdagavond bij het eiland Wight op het water moest dalen, kon door een stoom schip gered worden. Het bleek de passagier te zijn, die meedeelde dat de piloot waarschijnlijk verdrQn- ken was. Het bericht van deze redding kon niet eer der bekend worden doordat het stoomschip geen ra dio aan boord had. Naar de derde klasse der gemeente- fondsbelastinn. De gewone dienst sluit in ontvangst en uitgaaf op is jeindeliik de Zaandamsche gemeente-begrooting 1935 overeenkomstig regeeringswenschen sluitend gemaakt kunnen worden en in druk verschenen. De gewone dienst sluit in ontvang en uitgaaf on totaal f 5.258.250 (5.057.357) en cle kapitaaldienst vertoont de eindcijfers van f 14.417.931.38 (v.i. f 14.947.051.53). De post „onvoorzien" is geraamd op f 10.000. Op het aanvankelijk concept moest volgens regeorings- missive nog een bedrae van f 98.350 worden bezui nigd. dat deels is gevonden door te verbuizen naar de derde klasse der gemeentefondsbelasting, waar door een verkapte belastingverliooging een feit is creworden. Het tekort van 1933 ad f 165.824 wordt slechts voor 1/5 deel in deze begrooting ongevangen, het restant zal over volgende begrootingen worclen ver deeld. Leopold Wölfling.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15