Ch. H. Th. SC HM AL Z De Langendijker Groentenveilingen. Costumes Sport- en Flanel- Boekhandel Trapman. ns Geheimzinnige vondst te Rotterdam Lijk in een woning gevonden. Incident aan Turksch—Bulgaarsche grens Verbod van boerenoptocht in Denemarken. EEN FELLE BRAND TE ROTTERDAM Die nu zijn geld maar bewaard heeft. GEBR. KWELDAM, SGHAGEN. Telef. 64 1. .1. R Boekhandel v.h. TRAPMAN Co. SLEESWIJK"5 KAARTEN D90DELIJKE ONGEYALLEN LANGS DEN WEG. NIEUW CORRUPTIESCHANDAAL IN RUSLAND. wel- irdstj nsche Misdrijf in het spel? e an- zijner woor- uiaar effect ri be- aan pllne sen", l be- >ege» haar die >teld. Hij de icee- aan- ►ven, ►oals een nen. zijn reral neer ont- t te on- iets >an- ïser lan- »HO :ht>- ode be- ran nd Gisteravond omstreeks zeven uur werd de politie te Rotterdam er van in kennis ge steld, dat in het benedenhuis van pand 14 aan het Ungerplein een lijk gevonden was. Kinderen die aan het spelen waren had den door een kelderraam een hoop rommel gezien en meenden op een bed een man te zien. Bij informatie bleek dat men van den bewoner reeds eenige weken niets meer gezien had. De politie verschafte zich toegang tot het perceel en vond in het sousterrain op een bed het lijk van den 58-jarigen W. H. D. Suringar. Het lijk verkeerde in verren staat van ontbinding. Er werd direct een uitgebreid onderzoek ingesteld. TJit gevonden couranten en correspondentie die in den gang lagen, kwam vast te siaan, dat de man reeds omstreeks 15 Mei gestorven moet zijn. Daar het geheele huis overhoop gehaald was en men alle kasten en laden open vond, werd zelfmoord I uitgesloten geacht en ging men aan misdrijf denken, twaarop het onderzoek voortgezet werd. Bij een door een dokter op het lijk ingesteld on derzoek bleek, dat op het voorhoofd een wonde was Ook het Parket, dat inmiddels gewaarschuwd was. verscheen ter plaatse, Heden zal de sectie op het lijk verricht worden. Men weet nog niet, of de man een natuurlijken fleod gestorven is, dan wel of misdrijf in het spel is. De overledene stond als een hoogst zonderling man bekend. Twee maanden geleden had hij zijn dienstmeisje weggestuurd met de boodschap, dat hij de stad uit zou gaan, en dat zij af en toe maar eens moest komen kijken of hij al terug was. Zij had dit 'eenige malen gedaan, doch had bij haar bellen geen antwoord gekregen, Zij dacht toen natuurlijk dat de man nog niet terug was. Het onderzoek zal heden voortgezet worden. Sofia: In den nacht op Zaterdag heb ben 20 families geprobeerd op onwettige wijze de Turksche grens te overschrijden. Het is daarbij tot een botsing gekomen met de Bul gaarsche grenswacht, die, nadat aan de som maties te blijven staan, geen gevolg was ge geven, het vuur op de vluchtelingen opende. Twee personen werden door geweerschoten ernstig gewond. De leden van zestien families zijn er in geslaagd uit te wijken, de overige personen zijn naar het binnenland terugge dreven. Eenigen tijd geleden had de koning van Denemar ken zich bereid verklaard op 29 Juli in het ko ninklijk slot Amalienborg te Kopenhagen een op tocht van boeren, uitgaande van de vereeniging van landbouwers te ontvangen. De boeren wilden den koning persoonlijk van hun nooden en verlangens in kennis stellen. Vandaag heeft nu de met de organisatie van den optocht belaste commissie een mededeeling gepubli ceerd, volgens welke de hoofdcommissaris van poli tie te Kopenhagen den opmarsch der boeren naar de binnenstad op grond van een beslissing van den mi nister van justitie heeft verboden. Deze mededeeling heeft bij het Deensche publiek groot opzien gebaard. Op de vraag van verschillende dagbladen verklaarde de hoofdcommissaris, dat het verbod gegrond is op een sedert jaren bestaande bepaling, krachtens welke optochten van dezen aard met het oog op het ver keer niet de binnenstad mogen binnentrekken. Uit zonderingen konden niet worden gemaakt. De con servatieve „Dagens Nyheter" die evenals de recht- sche bladen in het algemeen, lange beschouwingen aan het verbod wijden, noemen het standpunt van den minister van justitie hoogst merkwaardig, aan gezien men den optocht der boeren moeilijk met een horde demonstreerende onruststokers kan vergelij ken. AARDSCHOKKEN WAARGENOMEN. Epicentrum bii Afqhaansche grens? TasikentHet observatorium van de Academie van Wetenschappen der Sovjet-Unie heeft in den nacht van 6 Juli aardschokken waareenomen van groote hevigheid. Het epicentrum zou zich op 720 k.m. van Tasikent bevinden bii de Afghaansche grens. Aardbeving te Almaate waargenomen. Almaate. Ook te Almaate in Rusland is een vrij sterke aardbeving waargenomen. In deze streek zijn sedert het begin van het iaar thans reeds 175 plaatselijke aardbevingen geregistreerd. Brandweermateriaal beschadigd door val lend gesteente. Gelukkig geen persoonlij ke ongelukken. Zaterdagmiddag te ongeveer half drie is brand uit gebroken in het groote gebouw van de grossierderij in comestibles van de firma B. van der Sluys aan de Leuvenhaven Oostzijde hoek van de Twee-Leeu- wensteeg te Rotterdam. De brandweer heeft met groot materiaal o.a. drie drijvende spuiten en vier motorspuiten het vuur be streden. Omstreeks kwart over drie stortte onder hevig ge raas het sierlijke torentje, dat boven den gevel staat, naar beneden. Een gedeelte daarvan kwam in het benedengebouw terecht, doch een groot gedeelte stortte ook op straat. De motorspuit, die vóór het gebouw was opgesteld, was door het neervallende puin beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, wat wel een wonder mag heeten, daar verschillende manschappen op de smalle kade voor het huis aanwezig waren. Omstreeks vier uur had de brandweer, die met ruim 25 stralen werkte, het vuur bedwongen. De bo venste verdieping van het gebouw, dat zich uitstrekt over een lengte van ruim 100 meter, is totaal uitge brand. Ook het dak is over groote gedeelten doorge brand. De nablussching heeft Zaterdagmiddag nog geruimen tijd geduurd. Omtrent de oorzaak staat momenteel nog niets vast. Vroege aardappelen honden zich goed. - De tuinbouw verkeert des niettemin nog in nood. Protest vergaderingen - Aanvoer vroege aardappels geringer dan verleden jaar. - Veel wordt nog in het bin nenland geplaatst. - Zeer gedruk te stemming voor toipaten. - Bui tengewoon lage prijzen. Worte len, ofschoon geringe aanvoer, la ge prijzen. - Bloemkool, betere prijzen, dank zij gunstiger weer. - Roode kool vrij stationnaire prijs. Zilvernep, eerste aanvoer, lage prijs Tuinboonen, voor het eerst aan de markt, ook te geringe prijs hen' die een belangrijke oppervlakte van hun ecmjt met vroege aardappels hebben kunnen be huwen, gaat het in het nieuwe seizoenjaar 1935- Jób niet slecht. Tóch blijkt het met de resultaten an aen tuinbouw nog steeds zeer ongunstig te zijn, men let op de wenschen en verlangens, die geor ^iJS0^ tuin(!ers laten hooren. Is nog pas in Zuid- loiiana een klinkende protest- en demonstratie- ergadering gehoüden. om de aandacht der regee- ng op den noodtoestand in den tuinbouw te wijzen, ians worden weer ernstige pogingen aangewend, oor het district Noord-Holland van den Ned. Tuin- ersbond, om een landelijke pretest-demonstratie op >uw te zetten. Als het niet noodig en gemotiveerd as, om de aandacht voor den ellendigen toestand aarin de tuinbouwbedrijven verkeeren, te vragen, an zouden de tuinders, vereenigd in genoemden uindersbond, niet tot het houden van dergelijke crgaderingen overgaan. Toch kan voor de Langendijker tuinders, telers van vroege aardappelen, niet worden ontkend, dat e loop van zaken ten aanzien van dit product be redigend kan worden genoemd. De aanvoer is ech er aanmerkelijk kleiner dan verleden jaar. Het on runstige weer, daaronder de nachtvorsten begrepen an het voorjaar, is oorzaak, dat er nog verschillende imeiers zijn, die nog niet aan het rooien toe zijn. •rwiji anderzijds ander werk wacht, dat ook niet mger kan worden uitgesteld. Wat het beschot betreft, dit is bij verschillende ouwers zeer afwisselend. De een is uiterst best te reden, een ander heeft door nachtvorst, onder eeers als anderszins een slecht beschot. Gevolg an een en ander is, dat verreweg het grootste dee' f'' (a!n,VOeren tot heden in het binnenland ge t laatst kunnen worden. Het buitenland betrok maai weinig. Men mag echter aannemen, dat in de vol gende weken de aanvoer aan de veilingen veel groo- ter zal worden. Deze week was die al toenemende- Gelukkig nam nu reeds het buitenland al af en wel tegen prijzen, die meestal boven de vastgestelde mi nimumprijzen uitgingen. Voor groote aardappelen, Schotsche muizen, werd f5.50f7.40 betaald; op het laatst der week waren de prijzen iets zakkende. Het verschil in de genoemde noteering vond vooral zijn oorzaak in de kwaliteit der aangevoerde partijen. Voor grove aardappels, die meestal voor export wor den gekocht, werd f 3.50—f 4.70 betaald. Drielingen brachten de eerste dagen 3060 cent minder op dan groote; op het eind der week waren de verschillen aanmerkelijk grooter. Zoo werd Zaterdag aan de vei ling van den Noordermarktbond voor groote f5.50— f6.10 en voor drielingen f3.50f4 betaald. Kleine brachten f 1.50—f2.10 op. Aangevoerd werden 165 spoorwagens. De gedrukte stemming, die in de tweede helft der vorige week de tomatenmarkt beheerschte, deed zich deze week nog in sterkere mate gevoelen, zoo dat de prijzen nog achteruit liepen. Aanvankelijk werd de A-sorteering nog- voor f 7.20 8 verkocht; later echter kon een groot gedeelte dien prijs niet meer opbrengen, en werd veel voor f 57 verkocht, een buitengewoon lagen prijs. Voor B werd in den aanvang iets meer betaald, doch later was de prijs f 0.50—1.50 lager. C, die Maandag nog f 5.60 6 opbracht, werd Zaterdag voor f 2.503.60 ver handeld. C.C. bracht nauwelijks den minimumprijs op. De aanvoer bedroeg 132000 Kg. Ofschoon de aanvoer van wortelen niet groot was (in totaal 19600 bos) bleven de prijzen aanmerkelijk beneden het bevredigende. Een prijs van f 3 per 100 bos was een zeldzaamheid. Bijna alles werd verkocht voor f 22.30. Het weer werd iets gunstiger voor den handel in bloemkool. Bij warm weer, wat doorgaans gepaard gaat met een grooten aanvoer, is het meestal weinig gedaan met de bloemkool. Aanvankelijk bracht ze ruim f 3 op, welke prijs echter successievelijk hooger werd, zoodat op het laatst der week voor eerste soort aan de Broeker veiling f 8.2010 werd betaald, en te Noordscharwoude f 6.50—8.50. Voor tweede soort werd f 2.503.80 besteed. Eiken dag kwam er deze weck roode kool aan do veiling. De prijs was eerst iets beter dan de vorige week, ruim f 7. Later werden enkele partijtjes bene den dien prijs verkocht, sommige bleven er boven Doch Zaterdag lagen de notecringen tusschen f 5.80 en f 6.50. We vernemen, dat er maar weinig vroege roode kool is, zoodat van een overvoerde markt wel geen sprake zal zijn. Als nieuw tuinbouwproduct kwamen de zilverui tjes aan de markt. De prijs viel buitengewoon tegen. Ze brachten n.1. niet meer dan f 5.30—5.70 op terwijl in normale jaren wel hqt vijfvoud van dien prijs werd gemaakt. Ook met de tuinboonen liep het niet naar wensch. De eerste partijtjes, die aan de veiling kwamen, brachten niet meer dan f 1.50—2 op. Wij ruimen op: 1000 ppnd Vet Spek 1000 pond mager Spek, bij afname van 5 p. prachtig dik vet ger. Spek f 0.90 5 p. prachtig mager ger. Spek f 1.00 N.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. KEYSER Co. Binnenhaven 6!. DEN HELDER. Tel. 106 Laplatamais Maïsmeel Gerstemeel, zware Inlandsche f 4.60 f 4.90 «5.70 Verder blijven de prijzen van de vorige notee ring van kracht. Vlotte modellen Heel ander genre Alleen bij: Schagen Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Ook voor Kinderkleeding. Pa tronen kunt U ook bij on9 bestel len. Schager Roosjes. Te koop: 3 beste Belgische veulens 2 Merrie's en 1 Hengst bij Jb. GEER- LiGS Ir., Zwinweg 2, Anna Paulowna Tel. 70. Aardappel- en Bollenrooiers gevraagd, f. OOSTWOUD WIJDENES te Winkel. NET MEISJE gevraagd bij A. BEKKER Jz., Kleine Sluis, Anna Paulowna ELK AUTOMOBILIST MOTORWIELR'JDER EM WIELRIJDER SCMAFFE ZICH AAM! 11 P R0VINCI EK A A RTEN van NED a 90 Crs KAART ATLAS VAN NEDERLAND MET REGISTER F. I SO %ZAKATLAS van NED. F. 0.90 vito; j.a slewwuk bussum Voorradig in JEUGDIG MISDADIGER. In het Westen van Berliin heeft zich een vrccse- liilc drama afgespeeld. In een uit twee verdiepin gen bestaande villa woonde aldaar de 16-iariee I. B. met ziin moeder. Deze knaap nu had de beide kin deren van een eezin. dat in het onderhuis woonde, resp. 14 maanden en 8 weken oud. beiden meisies, met gas om het leven trachten te brengen. Tusschen de onderhuurders en de moeder van den knaap bestond reeds geruimen tiid een gespan nen verhouding, waarbii nog kwam, dat de iongen een persoonliike antipathie tegen den vader der beide kinderen had opgevat, omdat hii hem er van verdacht een band van zijn fiets te hebben doorge sneden. Bii ziin verhoor verklaarde hii nu. dat hii tot ziin daad was gekomen om ziin ..wraakgevoelens te koe len". Daartoe was hii in afwezigheid van de ouders der kinderen met een nachtsleutel hun woning bin nengedrongen. waar hii de hoofdkraan van de gas leiding open zette, met de bedoeling de beide meis ies te doen omkomen. Gelukkig keerde de moeder intiids terug om de kinderen voor een vreeseliilcen dood te behoeden. Twee motoren met elkaar in botsing. Zaterdagavond is de 23-jarige A. Timmermans, kan toorbediende te Den Haag, die per motorfiets van de T.T.-races terug keerde, nabij Meppel omstreeks negen uur in botsing gekomen met een voor hem rijdend motorrijwiel, welks bestuurder plotseling moest stoppen. T. sloeg tegen den grond en werd ern stig gewond opgenomen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed hij een uur na het ongeluk in het ziekenhuis te Meppel. De andere motorfietsrijder kon zijn reis vervolgen. Motorrijder verongelukt. Amersfoort: Op den rijksstraatwèg nabij Voort huizen, is Zaterdagavond de 41-jarige motorfietsrijder Demmers uit Soest, die op weg was naar Apeldoorn in botsing gekomen met een personen-auto, welke uit cle tegenovergestelde richting kwam. Hij werd ern stig gewond en is in zorgwckkenden toestand naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort ver voerd, waar hij denzelfden nacht is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven lcinde ren. Vrouw door auto aangereden. Zondagavond te omstreeks tien uur stak ter hoog e van kilometerpaal 19 op den Rijksstraatweg onder Ie gemeente Heesch de 50- jarige weduwe Dinter uit Nistelrode plotseling den weg over, zonder op het erkcer te letten, met het noodlottig gevolg, dat zij door een personenauto werd aangereden. Met ern stige hoofdwonden is zij in bewüsteloozen toestand •en woning binnengedragen en nadat door dr. Bou- inan de eerste hulp verleend was, is zij naar het St. r.udovicus Gesticht te Heesch overgebracht, boor de Marechaussee uit Geffen is een onderzoek inge steld. Waarschijnlijk treft den bestuurder geen schuld. Autobotsing Beek (bij Nijmegen). 7 Juli Zondagmiddag om streeks één uur zijn op den Holleweg te Beek Berg en Dal twee auto's met elkaar in botsing ge komen. Beide wagens werden ernstig beschadigd. Een der DE STAATSBANK VOOR GROOTE BEDRAGEN BENADEELD. Moskou, 8 Juli (A.N.P.): Medegedeeld wordt, dat de Justitie der Sovjet Unie een nieuw corruptieschandeel heeft ontdekt. De schuldigen zijn gearresteerd. In Januari en Maart j.I. hebben de iinan- cieele leiders van de te Moskou gevestigde fabriek Borcz, Sjoebinki, en de hoofdboekhou der van dit bedrijf, Tichonow, gefingeerde re keningen opgemaakt tot een bedrag van 604.000 roebel voor verzonden goederen. Zij incasseerden dit bedrag bi] de staatsbank. Einde April probeerden zij, met dezelfde manoeuvre, de staatsbank voor 244.000 roebel te benadeelen. Dezen keer hadden de ambte naren geen succes. Zij werden wegens geknoei gearresteerd, evenals een derde verdachte. Het proces tegen de drie ontrouwe ambtenaren zal reeds in de eerstkomende dagen voor de recht bank te Moskou in behandeling komen. inzittenden Mevr. van G. uit Ntjmegen, werd ernstig doch niet levensgevaarlijk gewond. De overige in zittenden kwamen er zonder noemenswaardig let sel af. Bejaarde man door motor aangereden. Zaterdagavond, tijdens de groote doortocht van degenen, die van de T.T. Races afkwamen, stak de bejaarde veehouder J. Jansen uit Zwollerkarspel plotseling den Rijksstraatweg over, waardoor hij door een motorrijder gegrepen werd. Hij bekwam een beenfractuur en verschillende ernstige hoofdwon den. In zorgwekkenden toestand is hij naar 't Sophia Ziekenhuis overgebracht. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft uit gewezen dat het ongeluk aan eigen schuld te wijten was, zoódat de motorrijder spoedig zijn weg kon vervolgen. Oude man aangereden en gedood. Venlo. 6 Juli. Zaterdagavond werd alhier een zeventigjarige heer J. Clabbers bij het overstekeu van den weg door een motorrijder gegrepen en zoo danig gewond, dat hij na overbrenging naar het zie kenhuis te Venlo aldaar is overleden. De motorrij der en een dame die op de duo zat, beiden afkom stig uit Brunsum, werden van het motorrijwiel ge slingerd en liepen zware verwondingen op. In zeer zorgwekkenden toestand zijn zij naar 't ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar de motorrijder, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3