SPORT. Toelatino der Pers. Plaatselijk Nieuws. Zwemwedstrijden te Schagen. Protesten tegen het werk van de Nederl. Heidemaatschappij. RADIO HAREN KARSPEL Burg. stand over de maand Juni 1935. ..Geboren: Dievera,.dochter van Lambertus Stoop en Agatha Zut; Catharina Maria, dochter van Pe trus Plak en Cornelia Schoenmaker; Maria Anna, dochter van Jacob Duineveld en Geertruida Spaan- sen; Jacohus Johannes, zoon van Cornelis Moras en Petronella Bakker; Afra Maria, dochter van Cor- melis van Ophem en Afra Cornelia Elites; Jan, zoon .van Arie Jan Veter en Maria Cornolia Dam. Ondertrouwd: Jan Wit en Trijntje Beets; Jacob Bleeker en Agatha Blankendaal; Nicolaas Hoogzaad en Alida Anna Broersen. Gehuwd: Gerardus Dekker en Maria Martha Vol kers; Jan Wit en Trijntje Beets; Jacob Bleeker en Agatha Blankendaal. Overleden: Catharina Maria Plak, oud één dag, dochter van Petrus Plak en Cornelia Schoenmaker; Jan van der Oord, oud vijf en tachtig jaren, weduw naar van Klaasje Raap; Anna Francisca Hooge- boom, oud twee en tachtig jaren, weduwe van Jan Wagemaker; Grietje Schuijt, oud twee en zeven tig jaren, echtgenoote van Hendrik Rijs. y SINT P A N G R A S 'Als resultaat van de besprekingen tusschen de or ganisaties van werkgevers en werknemers in het tuinbouwbedrijf is besloten, het bestaande collectief contract te handhaven en alzoo het loon op f 18 te bepalen. Échter werd, in verband met de loonen, wel ke in de proefgemeenten worden betaald, aan een commissie, bestaande uit vertegenwoordigers der 3 werkgeversorganisaties, opgedragen, deze zaak nader te bespreken in een conferentie met de gemeentebe sturen van Koedijk en St. Pancras en den inspecteur .voor de werkverschaffing. LANGEND IJK De maximum prijzen. De maximumprijzen welke de exporteurs thans mogen berekenen voor de verschillende uit te voeren producten hebben weer een wijziging ondergaan. De tomatenprijs was verhoogd geworden tot zelfs f 21.— per 100 Kg., doch tengevolge van verminderde be schikbaarheid van Devisenbescheinigungen, daalde de veilingprijs zoodanig, dat thans weer een maxi mumprijs van f 12 geldt. De komkommers, welke 24 Juni waren vastgesteld op een uit te voeren kwan tum van 50 pet., gingen van lieverlede tot de 100 pet. omhoog, terwijl de uitvoerprijs werd vastgesteld op f 6 per 100 Kg. Van de bospeen mag 50 pet. worden uitgevoerd, te gen een prijs van f 6 per 100 Kg. Voor bloemkool is hetzelfde bepaald. De roode kool, welke ook weer ter markt komt, heeft een maximum exportprijs gekregen van f 12. per 100 Kg. Alles met inbegrip van verpakking, vracht enz. OUDKARSPEL. Schoolfeest. De drie hoogste klassen van de O. L. school alhier maakten Vrijdag een schoolreisje naar het Gooi. 's Morgens om half acht, begunstigd door goed weer, werd de tocht aangevangen. Onderweg werd eehige malen halt gehouden; de eerste groote halte was te Muiden, waar men ongeveer 10 uur arriveer de. Hier werd een bezoek gebracht aan het Muider- slot. Bij de kinderen was dit bekend uit den tijd van Graaf Floris V en uit den tijd van den Drost van Muiden ,de bekende P. C. Hooft, en de Muiderkring. Nu konden zij met eigen oogen zien, waar deze men- schen, waar zij over gelezen en gehoord hadden, woonden en leefden. In hun verbeelding zullen zij de Muiderkring in de Ridderzaal bijeen hebben ge zien. Vanaf Muiden reden de bussen door het oude stadje Naarden, vervolgens door het bosch van Bre- dius naar de hei. Hier was het prachtig. Het was er heelemaal warm; maar toch is er naar hartelust gespeeld en geravot, tot het oogenblik was aangebroken, om naar Valkeveen te gaan. Hier was voor de kinderen volop gelegenheid in de uitgestrek- ten speeltuin heerlijk te spelen. De doolhof werd na tuurlijk bezocht en er werd onbedaarlijk gelachen, toen men eindelijk de lachspiegels bereikte, die in het midden waren geplaatst. Het hoogtepunt was echter, dat in de groote kindervijver, een vijver, waar in 50 c.M. water stond, mocht worden gebaad. Op de terugreis had men vanaf Valkeveen tot Am sterdam regen, maar nadat in Amsterdam voor de laatste maal was opgestoken, was het toch weer droog. De zon kwam ten laatste ook nog weer te voorschijn. In opgewekte stemming werd het laatste gedeelte van de reis afgelegd, nu voor het eerst over den nieuwen weg. Juichend en zingend werd Oud karspel bereikt. Het schoolfeest was weer voorbij. Het was een mooie dag geweest, waarop volop is genoten. (Van onzen sportredacteur). Naar aanleiding van het gebeurde op de Buiten gewone Algemeene vergadering van den N.H.V.B. op 15 Juni 1935, waarbij ons den toegang werd gewei gerd hebben we in een uitvoerig artikel van 17 Juni d.a.v. uiteengezet dat de weigering tot het verleenen van toegang aan de pers een daad was, die een zeer inconsequente gedragslijn in het beleid van het N.H.V.B.-bestuur liet doorschemeren. Van verschillende zijden is ons adhaesie betuigd 'en men zal niet nalaten op de Alg. Verg. eenige vra gen dienaangaande te stellen. Wij komen nu tot de vereenigingen met het ver zoek eens te willen nagaan of zij de volgende regle mentswijziging zouden willen voorstellen of zoo het voorstel van andere zijde komt het zouden willen ondersteunen. Art. 35 Huish. Regl. N.H.V.B. bijvoegen sub f: „zij die zich kunnen legitimeeren als vertegenwoordiger van een nieuws- of sportblad, dat in het gebied van den N.H.V.B. verschijnt, met dien verstande, dat aan niet meer dan één vertegenwoordiger per blad gelijk tijdig toegang behoeft te worden verleend." Mochten de vereenigingen van oordeel zijn dat 'n reglementswijziging niet overeenkomt met het be lang van deze kwestie dan zouden zij toch nog goed werk kunnen doen door het voorstellen of steunen van een motie met den volgenden inhoud: „De Algemeene Vergadering van den N.H.V.B. te 'Alkmaar bijeen op1935, spreekt als haar meening uit dat art. 35 van het Huish. Reglement zoo dient te worden gelezen dat op Algemeene Ver gaderingen steeds toegang moet worden, verleend aan vertegenwoordigers van nieuws- en sportbladen, verschijnende in het gebied van den N.H.V.B., met dien verstande dat gelijktijdig aan niet meer dan één .vertegenwoordiger per blad toegang behoeft te wor den verleend." We hopen eerdaags op deze zaak terug te komen. Wij verzoeken intusschen aan de N.H.V.B. vereeni gingen dit voorstel en deze motie eens in bestuurs vergadering te bespreken. Men zal merken dat ér ab soluut geen adder in het gras schuilt, dat men er het paard van Troje mee binnenhaalt of iets derge lijks. Het wil alleen reglementair vastleggen wat het dusverre was verzuimd te omschrijven en wat tot vrij willekeurige handelingen aanleiding heeft kunnen geven. VOORSTEL TOT REGLEMENTSWIJZIGING. Door de ver. Vrone te Sint Pancras is naar de Off. Mededeelingen van den N.H.V.B. melden het Volgende voorstel tot reglementswijziging ingediend, te behandelen op de jaarlijksche alg. vergadering: Artikel 43, sub 8, aldus aanvullen: achter „De af gevaardigden eener toegetreden vereeniging brengen zooveel stemmen uit als de helft bedraagt van het totaal aantal elftallen, dat de ver. deed uitkomen, gedurende het gehcele laatste seizoen in een com petitie van den K.N.V.B. en of den N.H.V.B." bijvoe gen: „tot een maximum van 5 stemmen. Toelichting: „Momenteel zijn er 100 aangesloten Clubs met 233 stemmen. Als we de lijst nagaan, kun nen wij nagaan dat 26 vereenigingen, de grootste dan, met elkaar 119 stemmen kunnen uitbrengen, dus de meerderheid kunnen vormen. Dit is o.i. niet in orde en wel zeer ondemocratisch." (De ver. Vrone geeft hier blijk van een verkeerd begrip van democratie. Wil men ons maar even vol gen! Alle actieve voetballers een stem geven, stuit op practische bezwaren. Daarom kent men per twee elftallen (22 voetballers) Istem toe. Do democratische gedachte blijft bestaan en wordt niet opgeheven door het feit dat 20 elftallen zich zoo nauw aaneen slui ten (zoodat ze één vereeniging vormen) dat hun 10 stemmen geheel één lijn trekken en „en bloc" worden uitgebracht. Vrone moet inzien dat de democratie zal zijn verdweenen als zooals zij beoogt 10 elf tallen evenveel stemmen uitbrengen als 20 elf tallen. (Sp. Red. S. C.) NIEUWE NIEDORP. N. NIEDORP I—S.D.W. I, 2—4. N. Niedorp heeft van deze Amsterdamsche club heel wat kunnen leeren, in alle onderdeelen waren zij de meerdere, het snelle afgeven van den bal, plaatsen naar een man van eigen partij, het koppen in de goede richting, het schieten op doel en vooral het „teamwork" was een klasse beter. Hopenlijk steekt het Niedorpor elftal wat van deze ontmoeting op, het spel wat wij hedenmiddag der geelzwarten kregen te aanschouwen, was verre van volmaakt. Speelde S.D.W. een aantrekkelijk, frisch, en vlug open spel; over het spel der N.N.'ers lag een zekere loomheid, een traagheid in afwerking, daarin moet en kan verandering komen, het weer was van dien aard, dat het daaraan toch niet kon leggen. De wedstrijd was nog maar in den beginne als het N. Niedorp doel reeds eenige malen aan zekere doorboring ont komt; paal en lat voorkomen voorloopig Amster- damsch succes. Ook de N.Niedorp aanval had heden middag nogal een oogje op de doelpaal of lat, ver schillende kogels van Peereboom beproefden de kracht van het doel. Peereboom en Visser waren de menschen, die zich althans bewust waren dat het van schieten moest komen. Van de anderen zagen we slechts bij hooge uitzondering een schot in de goede richting. Sepers vooral zondigde aan het euvel door de halflinie te veel te steunen. Nu was Deugd op de rechtshalfplaats dezen middag dan ook be paald onvoldoende, zoodat het terugkomen van Se pers wel gewettigd is, maar de voorhoede kan nu eenmaal geen man missen. Het gemis van Kaaij was al groot genoeg; zijn plaatsvervanger bracht er al heel weinig van terecht. S.D.W. krijgt loon naar werken ,als de rechtsbui ten een hoog schot inzendt, de bal komt tegen de lat, springt het veld weer in en staat de midvoor klaar er onhoudbaar 1—0 van te maken. Visser krijgt een goede kans, de keeper loopt uit, het schot dat nu volgde ging echter juist naast. S.D.W. doet het he ter, als de midvoor is doorgebroken kan Van Her werden hem niet houden en voordat Blokker er aan te pas komt, ligt de bal voor de tweede maal in het net, 2—0. Goed spel van den rechtsbuiten stelt den linksbinnen in staat er 30 van te maken. N. Nie dorp kan het S.D.W .-tempo lang niet volgen. Na de rust pakt N.N. veel beter aan als daarvoor, geruimen tijd gaat het spel nu gelijk op. Goed volhou den van den midvoor wordt met een goal beloond 4—0. Als Peereboom eindelijk eens een bal van links krijgt, geeft hij den invaller doelman geen kans, 41. Kort daarop neemt Faus duidelijk zichtbaar voor ieder, behalve voor den scheidsrechter, den bal met de hand mee. S.D.W. doet geen moeite Faus het sco ren te beletten, 4—2. Geen mooie goal, maar als de scheidsrechter er niet voor fluit, is het maar goed door te spelen, dikwijls is dat het geval niet. De wedstrijd bracht ons verder geen belangrijks meer, en ging als een nachtkaars uit, een kaars, waar van slechts de groenroode vlam der S.D.W.'ers ge brand had. Een ploeg, die we gaarne terugzien. OUDKARSPEL. Voetbaluitslagen D.T.S. D.T.S. 1Oranje Zwart 1, Amsterdam, 44. DIVERSEN. Overschrijvingen. Gevraagd: J. N. Feyken van Helder naar Alkm. Boys; J. II. Scheuerman van Neptunes naar Alkm. Boys; N. Haije van De Spartaan naar Alcmaria Vic- trix. (Sp.Kr.) Verleend: J. Blokker van M.F.C. naar Twisk"(l Aug. 1935); C. de Kok van H.R.C. naar Held. Boys (17 Juli 1935); J. P. Boontjes van J.V.C. naar Pet ten (19 Aug. 1935). (Alg. Sp.bl.) Strafrapport. N.a.v. H.R.C. 4—Atlas op 26 Mei is niet A. Bakker van H.R.C. berispt wegens forsch spel, maar A. Bak ker van Atlas. (A. Sp.) Gevonden voorwerpen. Dat die 108 elftallen met hun supporters Zondag voor een week wel eens iets hebben vergeten of ver loren op den adspirantendag, spreekt vanzelf. Wie wat kwijt is schrijve naar den conciërge van het Ge meentelijk Sportpark te Alkmaar. Verder heeft aldus het Alg. Sp. de heer Joh. Bakker te Bergen (Stationstraat 14) een paar kleine voetbalschoenen in zijn bezit en Daan Nieuwbuurt op Wieringen een bruin lederen actetasch, die in de Succes-bus was terecht gekomen. Na den Grooten Dag. Uit het hart gegrepen is ons wat de heer Lutterot in het Groentje schrijft over den adsp. dag. Na de perfecte afloop van de 109-half-uurswedstrijden op 8 terreinen te hebben geroemd en opgemerkt te hebben hoe vele elftallen een belofte en een waarborg voor de toekomst inhielden schrijft hij: „Bij de anderen, o.a. bij de allerkleinsten was 't geheel natuurlijk op een lager niveau, maar enkelen toonden reeds een wonderlijke baltechniek en allen blaakten van geest drift en wedstrijd vuur. Zag maar hun buitelingen, hoorde maar hun Indianengekrijsch, wanneer een doelpunt werd gemaakt of en dit vormde weer het summum van sensatie wanneer na een gelijk spel hun strafschopnemers meer treffers in de schoe nen had dan de schutter der tegenpartij" Voetballeiders van nu, voetballeiders van morgen, houdt den adspirantendag in stand. Het is iets moois, en... iets kostbaars voor de voetbalsport. Dat wij in Noord-Holland als eenige zoo'n dag hebben moet ons te meer steunen hem in stand te houden. Adreswijziging. Scheidsrechter G. Taylor is verhuisd naar Binnen haven 24, Den Helder. Daar hij ook onze sportcorr. is, gelieve men deze wijziging even te noteeren. WIELERWEDSTRIJDEN. De Wieringer Wielerbaan hou de wedstrijden op. kermis-Zondag vermeldde ons blad vorige week. 't Zou lijken alsof wij dat adviseerden. Zoo is het echter niet; er moest staan: „-houdt" Inmiddels kun nen we nog meedeelen, dat de jury op 28 Juli wèl voor haar taak berekend zal zijn. Dat zal de a.s. be zoekers bij voorbaat verheugen. VISCH-CONCOURS. Door het bestuur onzer Hengel sportvereertiging .,De Baars" is in beginsel besloten tot het houden van een groot vischconcours. Er zullen twee wedstrijden wordeu gehouden, nl. een corpswedstrijd en een wedstrijd voor alleen staande hengelaars. De datum is voorloopig gesteld op Zondag 25 Augustus. Men verwacht een algemeene en drukke mede dinging, ook- van vele clubs van buiten. ONTSLUITING HEERENBOSCH. Naar men ons mededeelde blijft het comité dat zich heeft gevormd om het Heerenbosch te „ontslui ten", diligent en worden de besprekingen druk voortgezet. Het plan, dat, zooals ons werd verteld, is op gemaakt, is begroot op f 10.000. Men denkt aan het leggen van een dam dwars door de Laansloot, het aankoopen van het halve huis des heeren Hoog land om dan te verkrijgen Ti directe verbinding met de Landbouwstraat. Dit is in 't kort wat de „ontsluiters" wenschen. Hoe ze aan geld denken te komen, wist onze zegs man niet mee te deelen, over dit kardinale punt zullen wij wellicht, als puntje bij paaltje komt( wel nader wat hooren. Wij hebben zoo 't idéé, als het op betalen aankomt, het wel een „algemeene" zaak zal worden en het „onderonsje' wel niet in staat zal blijken de rekening sluitend te maken. Of zou in deze ons gemeentebestuur wellicht een Baat-belas ting voor eigenaren van zaken en panden in 't Hee renbosch in 't leven kunnen roepen, die nu zoo dui delijk toonen zooveel „baat" bij de ontsluiting van het Heerenbosch te hebben. EXCELSIORS AFSTANDSMARSCH. Zaterdag heeft de Chr. Gymn. 'Ver. „Excelsior" haar eerste afstandsmarsch in dit seizoen gehouden, on der leiding van den heer P. Timmerman. Om half acht werd voorafgegaan door een trom melslager van het Oude Slot gemarcheerd. Vervol gens ging het over de Gedempte Gracht langs Laan, Landbouwstraat, Stationsweg, Hoep, Lange en Korte Sneevert, Lolleweg, Bonkelaarsdijk, Tjallewal, Mo lenweg en Loet, waarna de ongeveer twintig deelne mers om half tien weer op de Markt aankwamen. Excelsior heeft het plan na deze 10 K.M. marsch, er nog een van 15 en een van 20 K.M. te organisee- ren, waaraan door iedereen deelgenomen kan wor den. Het vertrek der tweede marsch is a.s. Zater dag zeven uur van het station. POLITIE. Verloren: Een portemonnaie met geld. Door de Sportclub, onderafdeeling van de Bad on Zwemvereeniging „De Wiel", werden Zondagmio dag zwemwedstrijden gehouden. De diverse aangesloten vereenigingen van den Kring Noordholland Noord waren daartoe uitgenoo- digd en dat had tot resultaat dat leelneemsters en deelnemers uit Helder, Anna Paulowna, O. Niedorp, Heerhugowaard en Oudkarspel, naast de Schager da mes en heeren aan de wedstrijden deelnamen. Hoewel enkele afdeeling^n ongetraind mededongen waren er toch verschillende programmanummers die een spannenden kamp te zien gaven. Ideaal zwemweer was het niet, maar de belang stelling was toch zeer goed. De wedstrijden werden opgeluisterd door muziek van den heer J. Groot en de heer Boone van Den Helder vergastte ons nog op enkele zwemkunsten. Al met al was het een goed geslaagde- propaganda- middag voor de zwemsport. Na afloop van de wedstrijden werden in café „De Beurs" van den heer C. Boontes de prijzen door den C. D. Schmalz uitgereikt, die daarbij dank bracht aan de deelnemende vereenigingen en mededeelde, dat wel aan den Ned. Zwembond vergunning was aangevraagd om deze wedstrijden te houden, doch dat nog geen toestemming was verkregen, zoodat «ie wedstrijd nog niet gold als een wedstrijd voor den Ned. Zwembond. Spr. dankte voorts het gemeentebestuur van Scha gen voor de beschikbaarstelling van de stoelen en banken, het bestuur van „De Wiel" voor het gebruik van het water en voorts den heer S. Keesman voor de diensten die hij als starter had verricht. Nadat spr. de aanwezige vereenigingen had opge wekt om volgende week ook deel te nemen aan de wedstrijden te Oude Niedorp, ging spr. over tot het uitreiken der prijzen. De uitslag bleek als volgt te zijn: 100 M. schoolslag dames: le prijs A. de Jong, Heer hugowaard, 1 min. 50 3/5 sec.; 2e prijs G. Blaauboer Kolhorn, 1 min. 53 3/5 sec. Klasien Blaauboer, die een tijd maakte van 1 min 45 sec., werd gediskwalificeerd, omdat zij slechts met één hand aantikte. 100 M. vrije slag heeren: le prijs H. v. d. Meer, Heer hugowaard 1 min. 17 2/5 sec.; 2e prijs J. Verfaille, Den Helder, 1 min. 19 sec. 50 M. schoolslag Meisjes, t.m. 16 jaar: le prijs M. Forrer, Den Helder, 50 sec.; 2e prijs Adri de Jong, Heerhugowaard, 501/5 sec.; 3e prijs A. Vermeulen, Den Helder, 512/5 sec.; 4e prijs Nanny Goudsblom, Heerhugowaard 53 3/5 sec.; 5e prijs L. Kouseband Schagen, 53 4/5 sec. Hier werd T. Visser, die een tijd maakte van 492/5 sec., gediskwalificeerd, omdat ook zij met één hand, in plaats van met twee handen aantikte. 50 M. schoolslag jongens t.m. 16 jaar: le prijs Frij- dal, Den Helder, 41 sec.; 2e prijs PI. v. d. Water, Den Helder, 46 4/5 sec.; 50 M. rugslag Dames: le prijs A. Vermeulen, Den Helder, 501/5 sec.; 2e prijs KI. Blaauboer, Schagen, 52 sec. 200 M. schoolslag Heeren: le prijs Frijdal, Den Helder, 3.26 3/5; 2e prijs C. Wester, Schagen, 3.59 4/5. 25 M. schoolslag jongens „De Wiel" (t.m. 12 jaar): le prijs M. de Boer, 27 3/5 sec.; 25 M. schoolslag Meisjes „De Wiel", t.m. 12 jaar: le prijs G. Wardenaar, 28 4/5 sec.; 25 M. rugslag jongens „De Wiel", t.m. 12 jaar: le prijs M. de Boer, 311/5 sec. Estafette (50 M. rugslag, 50 M. schoolslag, 50 M. vrije slag): le prijs Den Helder.I met 2.53/5. De andere ploegen maakten de volgende tijden: Schagen 2.13, Heerhugowaard 2.181/5, Den Helder II 2.22 3/5, An- Paulowna 2,411/5, Oude Niedorp 2.48. Men meldt ons aan de „N.R.Ct.'V In navolging van de provinciën Groningen en Friesland is te Zwolle voor Overijssel op initiatief van tien afdee- lingen van den Nederlandschen Aannemers- en Pa troons bond in Nederland een vergadering gehouden met afgevaardigden van alle provinciale vereenigin gen van werkgevers in de bouw- en grondbedrijven, ten einde paal en perk te stellen aan de uitvoering van werkzaamheden door de Nederlandsche Heide maatschappij, die niet tot de competentie daarvan behooren. Geprotesteerd werd o.a. tegen het feit. dat deze Maatschappij zich niet uitsluitend bepaalde tot haar gewone werk (ontginning en bebossching)doch zelfs boerderijen, sluizen, bruggen, enz. bouwde. Al deze werkzaamheden hebben tenslotte zulk een om vang aangenomen, dat de Heidemaatschappij het vorige iaar meer loon heeft uitbetaald dan alle aannemers, aangesloten bij de Risicobank, tezamen. Men protesteerde hier vooral tegen, omdat elke financieele risico voor de Heidmaatschappii uitge sloten is. Besloten werd, half Juli te Zwolle een protest* vergadering te houden, waarvoor als sprekers zul len worden uitgenoodigd de heeren mr. Bonman» secretaris van den Nederl. Aannemers- en Patroons bond. Swart. van den Crhisteliiken bond. en Berger van den R.-K. bond. DINSDAG 9 JULI. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl.; 9.00 Ensemble Jetty Cantor; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.pl.j 10.30 Verv. Jetty Cantor; 11.00 Kookpraatje mevr. R. LotgeringHillebrand; 11.30 Orgelconcert Fr. Hasse laar; 12.30 Het Cantabilé-orkest olv. E. Beeckman en gr.pl.; 2.30 Voordracht door R. Geraerds; 2.504.00 Omroeporkest olv. A. v. Raalte; 4.15 Gram.pl.; 4.30 Radiokinderkoorzang olv. J. Hamel; 5.00 Voor kleine kinderen; 5.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl.; 7.10 H. Felderhof: Abessynië (II); 7.30 Radio-volkszang olv. P. C. Poortman; 8.00 Ber.; 8.05 „Les cloches de Corneville", van Planquette; 9.05 Voordracht; 9.25 Het Aeolian-orkest; 10.00 Voordracht Mr. Ph. C. la Chapelle; 10.15 De Avro-decibels olv. E. Meenk; 11.00 Ber.; 11.1012.00 Gram.pl. HUIZEN (301 M.) KRO-uitzending: 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 11.30 12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl.; en Schlager- muziek; 2.00 Vrouwenuur; 3.00—4.00 Gram.pl.; 4.15 Orkestconcert en gram.pl.; 6.40 Lezingen; 7.35 Gram.- pl.; 7.50 Causerie; 8.00 Ber.; 8.05 Schlagermuziek en Gram.pl.; 9.25 Sportnieuws; 9.40 Gram.pl.; 10.00 Pop. concert (om 10.30 ber.;) 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH. (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Orgelspel II. Ram- say; 11.50 Gram.pl.; 12.20 BBC-Northern-orkest olv. Morrison; 1.20 J. Muscant en zijn orkest; 2.20 Gram.- pl.; 3.05 Het Wynford Reynolds-octet; 3.50 Gram.pl. 4.35 Kwartetconcert; 5.35 Troise en zijn Mandoline orkest; 6.20 Ber.; 6.50 Het Serge Krish Septet; 7.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall; 8.20 „Sedgmoor", hist. spel van Felton; 9.10 Mil. concert uit Italië; 9.50 Ber. 10.20 BBC-theater orkest olv. St. Robinson; 11.35 12.20 De Grosvenor House Dance Band olv. S. Lipton. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Krett* ly; 5.20 Orgelconcert; 9.05 Zang olv. Bonnaud. Hierna concert. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Strijkorkest olv. Thyregod; 3.50—5.50 Orkest van werklooze musici olv. O. Olsen; 8.20 Voc. kwartet; 9.00 Pianorecital; 9.20 Reportage; 10.05 10.35 en 10.50—11.25 Revue-progr. KEULEN (456 M.) 6.35 Orkestconcert; 12.20 Middagconcert uit Leip- zig; 2.35 Gram.pl.; 4.20 Koorconcert; 5.20 Concert uit Koningsbergen; 8.30 Vroolijk progr. ROME (421 M.) 9.00 Piano- en viool-recital; 10.10 Zang door Merg. Cossa; 10.50 Concert door Mandoline-kwartet. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest olv. Dou- liez; 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl.; 8.20 „Om dat ik zwart ben", voordracht en concert; 9.35 Om roeporkest olv. Douliez; 10.30—11.20 Gram.pl.; 4S4 M.ï 12.20 en 1.302.20 Gram.pl.; 5.20 Orgelconcert; 6.20 Gram.pl.; 6.50 Kamermuziek; 7.20 Zang; 8.20 Hoor spel; 8.50 Salon-orkest olv. Walpot; 10.30—11.20 Dansmu ziele. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Robert Gaden's orkest; 10.20 Ber.; 10.50 Orgel spel; 11.05 Weerber.; 11.20—12.20 Kamermuziek door strijkkwartet.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6