Man doodgereden SPORT. Puzzelt gij mee HET MOTORONGELUK TE BERGEN. Een brutale inbraak. De Kleine Entente en de Habsburgers. WIELRENNEN. NED. BAANKAMPIOENSCHAPPEN. Van Vliet sprintkampioen! De korte uitslagen van de personeele sprintkam pioenschappen in het Stadion luiden: Amateurs: 1. Van Vliet; 2. Ooms; 3. Van de Vijver Onafhankelijken: 1. Engelmoer; 2. Van Rijen; 3. Heslinga. Professionals: 1. Van Egmond; 2. v. d. Linden; 3. v. d. Heuvel. Daarna werd een sprintwedstrijd verreden tus- schen de kampioenen van alle categor:ën. Hierbij werd Van Egmond geklopt door Van Vliet! 1. Van Vliet; 2. Van Egmond; 3. Engelmoer. De achtervolgingsrace zag als finale Pijnenburg tegen Van Hout. Pijnenburg won dit duel, dus het kampioenschap. De strijd om de derde plaats ging tusschen Pellenacrs en Slaats. Laatstgenoemde won. De 100 K.M. voor renners achtér groote motoren werd gewonnen door den Amsterdammer Van der Wulp. Tweede was Alkema; 3. Buis. GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND. Asser T.T. 250 c.c.: 1. Winklcr (D.K.W.), gem. 121.8 K.M.; 2. Geiss (D.K.W.), gem. 120.1 K.M.; 3. Van Hamersveld (New Imperial), kamp. v. Nederland. 350 c.c.: 1. Rusk (Norton), gem. 131 K.M.; 2. Bos man tVelocette), kamp. van Ned. 130 K.M.; 3. Tho mas (Velocette). 500 c.c.: 1. Guthrie (Norton), 139 K.M., gem.; 2. Van Gent (F.N.), Ned. kamp. 137.5 K.M.; 3. Sunqvist (Husqvarna) 137 K.M. 4. Charlier (F.N.) 135.1 K.M. Snelste ronde: Guthrie (Norton), 143.4 K.M. per uur. ANNA PAULOWNA- Uitslagen seriewedstrijd B.K.C. 4: Eerste Ronde: B.K.C. 4—Wieringerwaard 2, 30; M.O.C. (Midwoud)—Callantsoog 2 4—1. Verliezersfinale: Wieringerwaard 2—Callantsoog 2, 3-0. Winnaarsfinale: B.K.C. 4M.O.C. 41. Zwemmen. Onze zwemmers en zwemsters keerden wel met lcege handen, maar niet met 'n leeg hoofd terug van de wedstrijden te Schagen, om een duidelijk, hoe wel wat leelijk beeld te gebruiken. Want er was voor de nog totaal ongetrainde Poldersche jongens en meisjes veel te leeren. Vrijwel op elk onderdeel dieni men zich nauwgezet en met ijver toe te leggen. We gelooven dat de zwemmers van 't Oude Veer wel zoo veel energie hebben, dat zij zich zullen weten op te werken. Nog een heele zomer ligt voor ons: het zwembad is uitstekend. Dus. vooruit O.V.! WIERINGEN. SUCCES I—C.A.B. I, 3—2. Zondag; speelde S. I tegen een Friesche 2e klasser C.AB. uit Bolsward, waartegen S. reeds in April op Frieschen bodem had verloren met 53, zoodat Succes thans revanche heeft genomen. Het was een fraaien wedstrijd, Succes speelde met een gewijzigde opstelling. De opstellingen waren als volgt: SUCCES: P. Posthumes A. Schotting J. "Idema H. Lont Th. Rijkers J. Koorn Sz. Groos A. Schmidt N. Koorn Jn. Lont C. v. d. Zei Scheidsrechter J. Augustein. C.A.B.: Visscher Wuisna Draaisma Haitsma Brondeling Kooiker J. de Jong J. de Jong v. d. Hauw J. v. Dalen Hoeksma Om half drie laat Augustein beginnen en dan komt de C.A.B.-captain naar voren en overhandigt den S.-aanvoerdcr een bloemenmand voor hun behaald succes. Oden dankt de leden van C.A.B. en memo reert dat deze wedstrijd voor C.A.B. een bijzondere is, omrede dit elftal voor de eerste maal op Hollands gebied den strijd aanbindt tegen een van haar zus terverenigingen, dit is oorzaak van de afsluiting Voorzitter spreekt den wensch uit dat het een spor- tieven strijd mag worden. Dan brengt C.A.B. den bal aan 't rollen en direct gaan ze ten aanval over, doch de S.-achterhoede is op zijn post en zendt retour. S. neemt spoedig den bal over en zet eenige goede aanvallen op, doch deze leveren geen succes. Na 10 minuten spelen krijgt Schmidt den bal toegespeeld, vlug dribbelt hij tus- Voor een goed en sympathiek doel. - Vele prachtige prijzen: hofodprijs een anto. Voorwaarden waaraan gemakkelijk voldaan kan worden. Amsterdam, 6 Juli. De Commissie voor den verkoop der Zomerpostzegels zendt ons een puzzlo ter plaatsing, waaran iedere lezer van ons blad kan medewerken. Met behulp van de WOORDPUZZLE (48 letters, wordt een gezegde gevormd, waaraan iedere Neder lander doordrongen moet zijn; het beoogt een sym pathiek doel te steunen. Hier volgt de opgave: schen de backs door en geeft den C.A.B.-keeper het nakijken. Hierdoor komt er meer leven in de ploegen Onstuimig komt C.A.B. opzetten en na 2 minuten ligt de gelijkmaker achter Posthumes, door den C.A.- B.midvoor. Succes speelt een goede partij, doch For- tuna keert haar den rug toe, want tot 2 maal toe brengt de paal redding, waarvan eenmaal een doel punt is geweest, tot de rust blijft de stand gelijk. Na de thee zit er meer spel in, beide elftallen pak ken goed aan, dóch Succes is de gevaarlijkste voor doel. Na eenige goede aanvallen krijgt S. de kans en J. Lont laat deze niet voorbij gaan en geeft Suc ces opnieuw de leiding. Weer is C.A.B. niet tevreden met dezen uitslag en onderneemt goede aanvallen, 1 üt de OMGEVING W l ERINGERM EER Een speling der natnor. Zaterdag i.1. werd een fonge ..stern" (een visoh- diefje) gevonden met 4 pootjes. Het schamele beestte heeft 2 pooten aan het onderlijf, terwijl ook 2 poot jes op den rug groeien. Bovendien heeft het veder- looze vogeltje nog een paar vleugel stom pen. Inder daad een niet alledaagsch iong vischdiefje! K OE G R AS JULIANADORP. Motor-onqeluk. Zaterdag f.1. begaven de beer en mei. P.. wonende aan de Rijksweg alhier, zich per motorrijwiel naar Assen met de bedoeling aldaar de T.T.-races bij te wonen. Tijdens de rit daarheen is mei. P.. die op de duo zat. onwel geworden. Zij green zich daarbij aan den bestuurder vast en toen is alles over den weg ge vallen. Hierbij kreeg de duo-rijdster tamelijke kwetsuren aan haar beenen enz. Door een paar dok ters wëri de eerste hup verleend en met een bus van de dienst LeeuwardenAlkmaar werd zij naar huis vervoerd. Zondagmorgen werd door de Commissie voor het Volksfeest vergaderd met de verschillende win keliers om de mogelijkheid van een etalage-wedstrijd of zooiets te organiseeren met elkander te bespreken. Naar ons werd medegedeeld heeft dit wel kans van slagen. WIERINGERWAARD De bond van Boerinnen en andere plattelandsvrou wen alhier zit niet stil. Op allerlei gebied heeft men reeds sprekers laten komen, wat steeds met succes werd bekroond. Thans heeft het bestuur -weer per advertentie een oproep gedaan aan die ingezetenen, die belang stellen in het tot stand komen van een kleuterschool. Zie adv. van j.1. Zaterdag. Prijzen: Voor de goede oplossingen is de commissie in het bezit gesteld van een groot aantal zeer fraaie prij zen, haar van vele zijden ter beschikking gesteld. Hoofdprijzen: Een auto, een radiotoestel, een rijwiel, een reis naar het buitenland* rondvluchten per K.L.M., enz. In totaal meer dan 1000 prijzen. Wijze van inzending: De oplossing dezer puzzle kan door iede(n) lezer(es) van dit blad worden ingezonden. Het is geoorloofd meer dan één oplossing te zenden. Als voorwaarde is gesteld, dat het antwoord op een briefkaart geschreven moet worden, bij voorkeur op een Puzzle briefkaart die men voor 10 cent kan koopen aan de postzegelstalletjes, in de postkantoren of kan aan vragen bij de Plaatselijke Comité's. De briefkaart moet gefrankeerd worden met minstens 2 zomer postzegels van 6 cent. De oplossingen moeten vóór 1 Augustus in het bezit zijn van het secretariaat van het Comité voor de Zomerpostzegels: Tesselschadestraat 9, Amster dam W. Naam en adres a.u.b. in drukletters vermelden. De jury ter beoordeeling der ingekomen oplossin ''•n bestaat uit: Mr. G. T. J. de Jongh, oud-Kinderrechter. W. F. Detiger. secretaris-penningmeester A.V.O. J. A. Josephus Jita, voorzitter Ned. Ver. „Concert- T'bouwvrienden." De toewijzing der prijzen geschiedt vóór 10 Augus tus a.s. onder toezicht van Notaris F. W. Ludwig te Amsterdam. Indien het aantal goede oplossingen het aantal ijzen overtreft, zal het lot beslissen. waarvan al spoedig een met een goed gericht schot van den C.A.B.-rechtsbinnen keihard werd ingescho ten en zoodoende weer gelijk maakt. S. trapt af en gaat direct weer op het vijandelijk doel af, doch de Friesche achterhoede houdt stand. Ook hun aanvallen zijn van geen gevaar ontbloot, docli wanneer Albert weer in goede positie den bal tc pakken krijgt, zendt hij op het. doel af en met een goed schot neemt S. opnieuw de leiding. Verschillende pogingen wendt C.A.B. nog aan om gelijk te maken, doch er gebeurd niets meer en met een weinig geluk had de uitslag voor S. nog beter kunnen zijn. De nieuwe opstelling heeft goed voldaan, niettegen staande er nog wel zwakke plekken waren tc vinden. I LANGEND IJ K Men deelt ons mee, dat do draaihartigheid zich helaas weer al vertoont in de in het begin van Juni geplante kool. Reeds nu kan worden vastgesteld, dat de Na tionale Tooneelwedstrijden, uitgaande van de leden van het voormalige Kleine Tooneel, een groot suc ces beloven te worden, daar de meest bekende too- neelverecnigingen in Nederland zich voor deelname hebben doen iiischrijven. Elke maand, van October tot Februari e.k., zal een der vereenigingen optreden. Dat beloven weer mooie avonden te worden. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand Juni. Geboren: Grietje, dochter van J. Jonker en van G. Timmerman. Trijntje, dochter van A. Dekker en van T. Glas. Klaas, zoon van T. Goet en van T. van der Wal. Antje, dochter van P. Boeijer en van A. Strijbis: Jan, zoon van J. Pik 'én van R. Wever. Elisa- beth, dochter van W. Klingeier cn van E. Hollen berg. Getrouwd: Pieter Pilkes, oud 24 jaar, wonende te Heiloo en T. Bruin, oud 23 jaar. J. D. Snel, oud 22 jaar, wonende te Haarlem en W. Wiering, oud 23 jaar. - Overleden: Klaas van der Molen, oud 57 jaar, echt genoot van J. M. Delder, overleden te Amsterdam. WIERINGEN Wielersport. Zondagmorgen werd door de A- en B-klasse een eigen krachtrit gehouden over 48 en 30 k.m. Deze rit is goed geslaagd, er werd door de renners hard gestreden. Jammer dat H. Meiier en M. Deiikers moesten on- kgeven door pech. Door dit euvel verloren ook en kele ronden C. Kouthuizen en M. Hoen. Deze laat ste heb^pn toch de wedstrijd uitgereden. De uit slag is A-klasse; 1. D. Klink 1.18.21 uur; 2. C. Kout huizen. 1. 22.4fi u.; 3. C. Hegeman. 1. 24 4 u.; 4. M. Hoep. 1. 24.7 u. B-klasse: 1. H. Bodewitz 49 m. 16 sec.: 2. J. Bo- dewitz 50 m. 30 sec.; 3. P. Plooy 51 m. 5 sec.: 4. S. Lont 53 m. 7 sec.; 5.J. Gim 53m. 36 sec.; 6. Faber 54 m. 31 sec.; 7. Kantein 55 m. 7 sec. A-klasse 48 k.m. B-klasse 30 k.m. Woensdag a.s. trainen op den weg. Start 8 uur te Westerklief. Door een auto, nabij Burgervlotbrug ZIJN RIJWIEL TOTAAL VERNIELD. Heden, Maandagmorgen, heeft een ern stig ongelnk plaats gehad, waarbij de getrof fene onmiddellijk werd gedood. Het zal ongeveer 7 nur rijn geweest toen de ruim 50-jarige Joh. Rampen per rijwiel van het land afkwam en door een hem ach terop komende anto, die uit de richting Den Helder kwam, op den Rijksweg werd ge grepen. De gevolgen der aanrijding waren ontzet tend. Rampen werd onmiddellijk 9®dood en zijn rijwiel, dat totaal onder de auto te recht kwam, geheel verbrijzeld. Het voor ruit van de auto werd vernield. De politie was spoedig ter plaatse tot het instellen van een onderzoek. Het lijk werd bij den heer Van Buuren schoonvader van den getroffene, binnen gedragen. Het slachtoffer was gehuwd, doch had geen kinderen. Waar het zicht ter plaatse geheel vrij is, wordt vermoed dat het droevig ongeval heeft plaatsgevonden, doordat wellicht de heer Rn die een emmertje aan het stnur had, zijn stnur is kwijtgeraakt Dat de automobilist die blijkens de num merplaat uit de provincie Zuidholland af- komstig was, nog alle moeite heeft aange wend om de botsing te voorkomen, bleek nit de sporen, die door een aan den Rijksweg grenzenden tuin waren gemaakt Het erw ten groen was na de botsing nog aan anto. Ook een van de wegborden was on derstboven gereden. (Zie ook vóórkant Tweede Blad). In vervolg op het bericht op den vóórkant van het Tweede Blad inzake het motor-onge luk in de Eeuwige Laan te Bergen, vernemen we nader, dat de bestuurder van den veron gelukten motor met zijspan was de 25-jarige G. B. uit Velsen. De duorijdster was mej. K. van E. uit Bloe- mendaal, terwijl in de zijspan mej. T. B. uit Haarlem was gezeten. Het ongeluk ontstond door het springen van een voorband, tengevolge waarvan de be rijder de macht over het stuur verloor en tegen een boom opvloog. Hij sloeg voorover van zijn motor en bleef met een zware hersen schudding op den weg liggen. Mej. Van E., de duorijdster, vloog met haar hoofd tegen den boom en liep een groot gat boven het rechteroog op, waaruit zij hevig bloedde. Mej. B. in den zijspan kwam er naar om standigheden nog het beste af. Zij kreeg een tweetal vleeschwonden aan het rechter dij been. Zooals reeds meegedeeld, werden alle drie slachtoffers naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Het motorrijwiel, dat zwaar beschadigd was, werd per vrachtauto naar Bergen vervoerd. Omschrijvingen: 454—5—1147: heerlijk jaargetijde. Groote stad, in het centrum des lands gelegen: 3215-33—228—h—31. Hoort men vaak door de radio: 3846—13. Was tot voor enkele jaren een politiek verbond in Nederland: 40-39-16—43—41—31—41—6. In het noorden des lands vindt men het vliegveld: 93436144. Prachtig dorp nabij Utrecht: 3—35—41—14—31. Prachtige bloemen (Aalsmeer is er door bekend)- 7—25—8—37—18. Een hooggeplaatst persoon in Nederlandsch Oost Indië: 23—10. F.en 1217 dient iets in op te ruimen. De Meimaand heeft zich dit jaar gekendmerkt dom weer, dat terecht 48 29 1927 genoemd werd. Met een 204230 spelen de kleine kinderen gran" Het tegengestelde van achter: 24—21—26—22. Bij de Liga-fabrieken te Bergen-op-Zoom. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een bru tale inbraak gepleegd in de Liga Biscuitfabrieken te Bergen op Zoom. In de brandkast op het privé-kantoor van de direc tie was een bedrag van f13.400 aanwezig, welk be drag gereed lag voor de betaling van diverse nieuwe machines, die pas in bedrijf waren gesteld. De dieven hebben zich toegang weten te verschat ien door het uitsnijden van een ruit en het forcee- ren van drie deuren. Ofschoon verschillende sleutels zijn gebruikt, heb ben de inbrekers de sleutels van de safe achteloos weggeworpen en zich met een kleinere buit tevreden moeten stellen, nadat zij vergcefsche pogingen hadden aangewend om de brandkast te forceeren. De diefstal werd Zondagmorgen door het dochter tje van den directeur ontdekt. Onmiddellijk wei de politie van de inbraak in kennis gesteld. Tot op heden ontbreekt van de daders elk spoor. D politie heeft ter plaatse vingerafdrukken genomen. Iedere poging tot restauratie een casus belli. Parijs: Het „Journal des Dcbats", het blad, dat de zware industrie vertegenwoordigt, deelt mede, ten aanzien van de kwestie der Habsburgers, dat het be sluit van de Kleine Entente om iedere poging tot restauratie van de Habsburgers te beschouwen al9 een casus belli, (een reden tot oorlog), officieel ter kennis van de Fransche regeering is gebracht. De besprekingen, die gisteren tusschen Laval en den Zuid-Slavischen gezant zijn gevoerd, hebben, a' dus het blad verder, ongetwijfeld hierop betrekking gehad en Titoelescoe zal niet nagelaten hebben, zich te Londen in denzelfden geest uit te spreken. De staatslieden zullen met deze veelbeteekonende hou ding van de Kleine Entente rekening moeten houden. 14-JARIGE KNAAP PLEEGT 3 MOORDEN. Weenen. Het jeugdgerechtshof alhier heeft he den zich moeten bezig houden met een gruwelijken misdaad, gepleegd door een veertienjarigen knaap, den herdersjongen, Johann Uebermasser, uit Leon- ding, ten Zuiden van Linz, die na elkaar drie moor den gepleegd had Hij lokte eerst met kreten van „De os is losgebrokenden boer Josef Preining, zijn baas, naar den stal en sloeg hem daar van achteren rnet een bijl neer. Daarop riep hij diens dochter, Ma- die, die hij eveneens neersloeg. Ten slotte riep hij nog de boerin, die eveneens onder zijn bijlslagen bezweek. Daarop beroofde hij zijn slachtoffers en stak de boerderij in brand. Bij de behandeling van zijn zaak toonde hij heden in het geheel geen berouw. Hij werd tot 10 jaar veroordeeld. MEDEMBLIK, 6 Juli. I Schotsche muizen f 2.75, kleine muizen 1 1.80, g.o.e f 1.952, Ronde f 3.103.45 per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 6 Juli. Aangevoerd: 66100 Kg. aardappelen, waarvan 9000 Kg. doorgedraaid: Schotsche muizen f 5.50—6.20, gro ve f 3.50-4.60, driel. f 3.50—4, kleine f 1.50—1.70. ALKMAAR, 6 Juli. Eierveiling. Aanvoer: 185000 kipeieren 58—60 Kg. f 2.20—2.40, 0-62 Kg. f 2.30-2.60. 62—64 Kg. f 2.40—2.70, 64—66 'g. f 2.50—2.70, eendeieren f 1.60—1.80. ALKMAAR.6 Juli. Botermarkt. Op de heden gehouden botermarkt werd 6572V?. betaald. Eieren: kip- f2.30f2.55 en eendeieren L70. ALKMAAR, 6 Juli. Veemarkt. Op de heden gehouden veemarkt, waren aanvoer i prijzen als volgt: 3 paarden f 150—f 300: 10 melk- ^eien f 110f 175: 12 nuchtere kalveren (slacht) f 12: bokken en geiten f 5—f 8. NOORDSCIIARWOUDE, 8 Juli. 68700 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f55.30, grooten f2.50—3.70, drielingen f2.50—3.10, kleine f 1—1.30. 225 st. bloemkool f6.80—7. De eerste parade van de Engelsche luchtmacht. - Zaterdagavond is op het Engelsche vliegveld Mildenhall de eerste parade van de Engelsche lucht macht gehouden. Hierboven ziet men de honderden toestellen gereed voor den start. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 15 Augustus bericht

Schager Courant | 1935 | | pagina 7