Nederland als voorbeeld Bill heeft een idee Bepalingen voor den Radio artist in het buitenland Voor crisiswetgeying in Amerika. W Geen samenwerking tusschen S.D.A.P. en communisten. Kort verhaal AMERIKAANSCH BLAD WIJST OP DE BELANG WEKKENDE EXPERIMENTEN IN NEDERLAND. In het Amerikaansche financieelc orgaan „Com- merce and Finance" wordt een beschouwing gewijd aan het prijsregelend optreden in Nederland, waar aan het A.N.P. het volgende ontleent: Hoewel men in broeden kring de meening is toe gedaan dat de Vereenigde Staten nieuwe paden be wandelden, toen zij de A.A.A. instelden, doet een nauwkeurig onderzoek van de maatregelen, in an dere landen genomen, uitkomen, dat Amerika niets nieuws heeft gedaan. Inplaats van den weg te ba nen met dat nieuwe programma, volgde het slechts het pad, dat door andere landen was gemaakt. De experimenten in Nederland zijn in het bijzonder belangwekkend, daar de reglemen teering van varkens en boter, die overeen komst vertoonen met onze eigen controle, on geveer een jaar eerder van kracht was. Een andere factor die van groot belang is, in ver band met de Hollandsche proefneming inza ke het vaststellen van prijzen is het feit, dat het land deel uitmaakt van het goudbloc. Het is niet algemeen bekend, dat de lan den van het goudbloc onder leiding van Hol land talrijke pogingen in het werk hebben gesteld, om ten aanzien van binnenlandsche voortbrengselen prijsregelend op te treden. Holland is met deze controle verder gegaan dan eenig ander land van de groep. Het tusschenbeiden komen bij de vorming van een natuurlijk prijspeil, kon dus evengoed worden waar genomen in de goudlanden als in de staten, die hun munteenheid hebben gedeprecieerd. Uit bovenstaande blijkt duidelijk, dat deze proef nemingen niet alleen worden genomen als onderdeel van een algemeen programma tot herstel van een land, wanneer het den gouden standaard heeft verla ten, maar dat die eveneens kunnen worden gepro beerd binnen het raamwerk van dien standaard. De resultaten van dergelijke experimenten in het verle den bewijzen echter, dat zij falen, afgescheiden van de monetaire omstandigheden van de landen, waarin zij worden genomen. Ten aanzien van de maatregelen om de boterprij- zen in Nederland te controleeren, wordt het volgende gezegd: De prijsregeling van de boter werd vastgesteld vol gens de laridbouwcrisiswet van 1932. Zij is een on derdeel van een omvangrijker plan 0111 de melkpro ducenten te helpen (melk die als grondstof voor de vervaardiging van kaas, boter en gecondenseerde melk wordt gebruikt). De voornaamste maatregelen zijn tot dusverre genomen met betrekking tot de con- jtrole op boter en plaatsvervangende producten, zoo- dat hier hoofdzakelijk dat onderdeel van het plan tal worden besproken. Teneinde den prijs van boter zoo goed mogelijk te tontroleeren, zijn verscheidene grondmaatregelen uitgevaardigd. De meeste daarvan hebben ten doel een evenwicht tusschen den prijs van boter en con- curreerende producten te voorschijn te roepen. Daar om zijn voorzieningen getroffen, teneinde een vast gestelde prijsverhouding tusschen den boterprijs en den margarineprijs te bewerkstelligen. Bovendien zijn voorschriften gemaakt inzake het percentage bo ter, dat in de margarine moet worden gemengd. Kort na de uitvaardiging van de controle-maatrege len viel een groote vraag naar dierlijke vetten waar te nemen, waarvan de prijzen niet waren vastgesteld. Een dergelijk verloop van zaken spreekt voor zich zelf en zal steeds zijn waar te nemen, ingeval de prijs van een product wordt vastgelegd op een be trekkelijk hoog peil, terwijl de prijzen van concur rerende producten worden vrijgelaten. Indien de concurreerende producten direct kun nen dienen als plaatsvervanger voor de gecontro leerde producten, zal de vraag uitgaan naar het niet-gecontroleerde product, waardoor de positie In Kef maïrozenruim van de Nautilus zat Billy Fisher en kauwde op zijn half afgeknabbelde pijp. Jlij had zijn hoofd vol treurige gedachten. Zijn kameraden spraken over scheepsrampen. Eenige waren op zinkende schepen geweest, ande ren hadden wrakken gezien, en de rest had slechts fantasie. Bill ötaarde voor zich uit. Hij wist, de Ihelft van deze verhalen was louter verzinsel, maar juist die gave ontbrak hem. Zijn verbeeldingskracht werkte tot een zeker punt, dan raakte hij verward en ging niet verder. Tot zijn verdriet had hij dit in de afgeloopen jaren op bittere wijze ondervon den bij alle verhalen, die hij de metgezellin van «ijn leven vertelde. Juffrouw Fisher, zijn vrouw, had een wan trouwend karkter. Men kon het haar niet kwalijk nemen. Ook de beste vrouw komt eens aan de grens van haar geduld, en Bill had dit geduld reeds zeer zwaar op de proef gesteld. Nu was hij weer eens op de huisreis, en de laatste, aan zijn vrouw beloofde brief dateerde van twee jaar geleden. Wat te doen? sprak Jupiter. Hij had een geloofwaardig verhaal dringend noodig als verontschuldiging, anders zou hij bij de onvermijdelijke botsing toch maar, zoo als altijd, het onderspit delven. Bovendien had hij bij toeval in-een oude krant gelezen, dat zijn we derhelft 800 pond van een oom had geërfd. Sedert dien hield hij nog meer van zijn vrouw en hij voelde plotseling een verlangen naar den huiselij- van het artikel, ten behoeve waarvan wordt inge grepen. nog slechter wordt. Teneinde deze moeilijkheid ten aanzien van de botercontrole in Holland te ontgaan, moesten twee maatregelen worden genomen. De eerste en voor naamste was het vaststellen van een conroensee- rende heffing op concurreerende en plaatsvervan gende producten. De tweede maatregel was de in voerbeperking van ongesmolten dierlijke vetten en overeenkomstige producten. Ter voorkoming van ongelukken werd bovendien de invoer van boter onder controle gesteld, zoodat het land niet zou worden overstroomd met groote hoeveelheden boter die in het buitenland worden geproduceerd, en die door de hooge prijzen in Nederland zouden worden aangetrokken. Het plan werd ontworpen krachtens de Crisis-Zuivel-Controle. die de zuivelDroducten. de margarinefabrikanten, de verbruikers en andere belanghebbende groepen vertegenwoordigde. Teneinde de controle over den invoer te verzeke ren. werden vergunningen uitgegeven, die door de importeurs moesten worden aangevraagd. De maat regel van de banderolles werd Ingevoerd teneinde toezicht te hebben op den aanvoer op de binnen landsche markt. Aflevering voor binnenlandsch verbruik is verboden, tenzij deze banderolles zijn aangehecht. Voor de banderolles wordt uiteindelijk door den verbruiker betaald, daar de producent, die verplicht is de banderolles te koopen. den üriis daarvan op den verkoopsprijs van zijn product liert. Aan de maatregelen wordt tevens kracht bijge zet, doordat geëischt wordt dat invoer én uitvoer van boter, margarine en andere eetbare vetten ver gezeld moet gaan van een vervoer-vergunning. De opbrengst van deze vervoervergunning. benevens de verbruiksbelasting op zuivelproducten voor inlandsch gebruik, zijn de twee voornaamste bronnen die de middelen opbrengen, waarvan de steunuitkeering aan de producenten wordt betaald. De prijs die den producenten wordt gegarandeerd, is gegrondvest op de productiekosten en steun wordt gegeven teneinde te bewerkstelligen, dat zij minstens die priis ont vangen. Deze controle wordt thans reeds drie iaar uitge oefend. De mededeelingen, welke dienaangaande worden gedaan ziin schaarsch. Volgens een studie, door het Departement van Landbouw gemaakt, had de verbruiksbelasting op boter en margarine de nei ging om de kleinhandelsprijzen te doen stijgen. Dit werd gevolgd door een vermindering van het ver bruik der belaste en een toeneming van het verbruik van onbelaste artikelen. Teneinde dit te voorkomen, werden heffingen op andere eetbare vetten vastge steld. In een bespreking onlangs door de ..Econo mist" aan deze controle gewijd, werd geraamd, dat de boterprijs in Holland in 1934 drie maal zoo hoog was als de exportprijs. Het plan is nog steeds in werking, en zooals steeds het geval is geweest, is het voordeel, verkregen door het geven van een hooger priis aan den produ cent, geneutraliseerd door het nadeel dat de verbrui ker ondervindt en bij een verminderd boterverbruik in het eigen land. EEN NIEUW ENGELSCH GEHEEL GELASCHT STOOMSCHIP VAN STAPEL GELOOPEN. Het van stapel loopen van het op de Engelsche werf van Swan, Hunter VVigham Ricbardson Ltd. ge bouwde stoomschip „Joseph Medili' heeft in En gelsche scheepsbouwkringen sterk de aandacht ge trokken, omdat de voltooiing van dit geheel gelaschte vaartuig, het grootste dat op deze wijze vervaardigd werd, als een belangrijken vooruitgang wordt be schouwd in de laschtechniek in het scheepsbouw bedrijf. Tot dusverre werden op de werf van deze maatschappij drie gelaschte schepen gebouwd, waar van twee voor Canadeesche en een voor Noorsche re kening. Gezien het succes, dat deze constructie-me thode heeft gehad, meent men dat zij een groote toe komst tegemoet gaat. STRIJD TEGEN DE KINDERVERLAMMING IN N OORD-C AROLINA. Uit Raleigh in den Amerikaanschen slaat Noord- Carolina wordt gemeld, dat sedert het begin van het jaar zich in dezen staat meer dan 300 gevallen van kinderverlamming hebben voorgedaan en dat de epidemie zich op het oogenblik uitbreidt met bijna 60 nieuwe gevallen per week. Voor het eerst maakt men thans gebruik van een nieuw serum, vervaar digd door de doctoren William Park en Morris Brodie uit New York, uit de hersens van kleine met kin derverlamming geïnfecteerde en daaraan overleden Rhesus-apcn. Er hebben zich nog zoo goed als geen doodelijke gevallen voorgedaan. ken haard, zooals nooit tevoren een zeeman, S00 pond! Een landhuis in Sussex, en zijn leven in rust slijten, dat was de moeit waard! Maar hoe moest hij zijn lang zwijgen verklaren? Hij zou kunnen zeggen, dat hij onschuldig in de gevangenis had ge zeten of dat hij ontvoerd was. Maar, zooals gezegd, zijn vrouw was wantrouwend. Zij bestond eigenlijk alleen nog maar uit wantrouwen. en dat weet ik nog", vertelde (lees: verzon) Joe, de scheeps kok, „toen ik in het jaar twaalf op de oude Nel- son naar Sidney onderweg was, hebben wij een flesschenpost opgevischt, die tweeduizend mijl met den stroom was megesleept, voordat wij ze eruit gehaald hebben" Bilïy zat in een hoek en luis terde toe. Zijn gewoonlijk zeer trage geest werkte plotseling Jack, de stoker verzekerde: Je kunt zoo'n heeie lading flesschen in zee gooien en geen mensch vindt er een van." Nu kreeg Billy een koude rilling. Dat bemoeilijkte zijn prachtige idéé heel erg.Hij ging er voor zitten: alles moest kloppen. De Nautilus, waar op hij nu schommelde, was op weg van Lissabon naar Plymouth. Wanneer men een flesch over boord wierp, moest ze zeker naar de Engelsche kust drijven. Hh staarde nadenkend op zijn afgeknabbelde pijp, zocht in zijn zak naar een potlood en spreidde een stuk pakpapier op zijn knieën uit. Nu moest hij voorzich tig zijn. Wanneer zijn vrouw ook maar het minste wantrouwen koesterde, wanneer er slechts 'n glimpje van twijfel in haar opkwam, was alle moeite voor niets. Dan was het: adé 800 pond en het rustige le ven van een landpachter. Hij kromde zich onder de last van zijn literaire in spanning. Hij beschreef het geheele stuk papier en kraste weer evenveel door. Eindelijk stond hij op, keek op zijn zeekaart en stelde den kok als erken de autoriteit eenige vragen. Lang na middernacht, toen de anderen reeds sliepen, zat Billy diep over een stuk papier gebogen en las halfluid: „Wie deze flesch vindt, moet mijn vrouw, Betty Fisher, Totters- sam, Wessex, schrijven, dat ik schipbreuk geleden heb. Eiland ligt 50 mijlen van Mestoa, Tangagroey Zuidzee. Alleen inboorlingen op het eiland, zijn ech ter vriendelijk. Doe mijn best, weg te komen, Billy." Deze boodschap was zeker wel de juiste, om har telijke gevoelens op te wekken en zich een goede ont RADIO. Ondeugende kinderen mogen niet lachen. Spook verhalen verboden. Twaalf radiogeboden in Turkije. Men zou zoo denken, dat iemand, die voor de radio optreedt, wel zoowat weten zal, wat hij wèl en wat hij niet moet zeggen, en waar hij zich zoo'n beetje aan te houden heeft. Maar dit schijnt toch niet zoo te zijn, want sommi ge landen hebben hun radio-artisten voorgeschreven, waar zij zich allemaal aan te houden hebben. Dat bleek dus noodzakelijk te zijn, want anders zou het toch niet gebeuren. Nu spreken we niet over het feit, dat de Engelsche radio zelfs zóóver gaat, dat de artisten, zelfs wanneer het heel erg warm is, niet in hun hemdsmouwen mogen optreden, maar netjes hun smoking moeten aantrekken. Neen, van veel meer belang is het, dat de Engel sche en Amerikaansche radio verboden hebben, door de microfoon te vloeken. Ér schijnt; zoo wordt ons verteld, zelfs een lexicon van „volwaardige" vloeken te bestaan, zoodat een ieder er zich van kan over tuigen, tot welken graad de woede-uitbarstingen mo gen gaan. In Oostenrijk bestaat er zoo iets weliswaar niet, en toch heeft een omroeper eens bijna zijn betrekking verloren, omdat hij, na de luisteraars een goeden nacht toegewenscht te hebben, iets minder vriende lijks er achterna prevelde, welke woorden natuurlijk in menige huiskamer doordrongen. De luisteraars stoorden zich echter heelemaal niet aan den onvrien- delijken wensch van den omroeper, en hadden er in tegendeel veel plezier in. En op voorspraak van de luisterschaar behield de omroeper zijn betrekking. Het vloeken is niet alleen in de Engelsch-spreken- de landen verboden. Ook in China heeft men uit hof felijke overwegingen bepalingen gemaakt, volgens welke men door de microfoon niet mag schelden. Doch terwijl Amerika verbiedt, dat bloedige sprook jes door de radio verteld worden, gaat China nog wat verder, en verbiedt... lachen voor kinderen. De bepaling luidt als volgt: „Door de Chineesche radio mogen geen liedjes en verhalen voorgedragen wor- Amsterdam, 8 Juli. Zaterdag 6 dezer kwam naar „Het Volk" meldt het Partijbestuur van de S.D.A.P. in vergadering bijeen. Het Partijbestuur wijdde een bespreking aan den uitslag der raadsver kiezingen en nam met vreugde kennis van de be haalde overwinningen. Hiérbij nam het P.B. eveneens kennis van het feit, dat in enkele gemeenten de com munisten aan de sociaal-democratische gemeente raadsfracties en partijorganisaties samenwerking heb ben voorgesteld, o.a. om te komen tot bezetting van wethoudersplaatsen. Het Partijbestuur acht de tegenstelling tusschen de S.D.A.P. als strijdster voor de democratie eenerzijds en de communisten als aanhangers van do Moscou- sche dictatuur-gedachte anderzijds een principieel beletsel voor samenwerking. Hot Partijbestuur herinnert er aan, dat ook het laatst gehouden congres duidelijk heeft bewezen, tot geenerlei samenwerking met de communisten bereid te zijn. Het Partijbestuur verklaart derhalve eenstemmig, dat op voorstellen der communisten niet kan worden ingegaan en dat ook onderhandelingen daarover uit gesloten moeten zijn. De verdere besprekingen waren van huishoudelij- ken aard. vangst te verzekeren. Nu zocht hij flesschen en vond negen stuks. Ne genmaal schreef hij de noodkreet uit de verte en kurkte achter ieder briefje de flesch dicht. Toen sloop hij zachtjes aan dek. Negenmaal hoorde men iets opspatten. Billy stond nog eenige oogenblikken aan de railing en voelde zich als een man, die het grootste idéé van zijn leven verwezenlijkt had. Billy overlegde: hij mocht nu niet dadelijk naar huis gaan, en dus monsterde hij in Plymouth weer aan voor een kleine tocht. De vrachtboot voer op het tra ject Plymouth—Alexandrina. Toen Billy weer afmonsterde en aan land ging, had hij zich de ge schiedenis van zijn redding in het hoofd geprent: een vrachtboot had toevallig de bewuste Zuidzee- eilanden aangedaan en bad hem naar Mestoa meege nomen. Van daar uit was hij met een Japansche zeilboot naar de Fidsji-eilanden gekomen, van waar uit hij Engeland kon bereiken Zoo, daar was hij nu. Wanneer hij slechts had geweten, wat er uit die flesschen gewordei\ was. Denk eens aan, wan neer alle negen flessclïen heel a&n land waren ge komen en zijn vrouw alle negen boodschappen had ontvangen. Vreesclijk! Negen flesschen van de Tan ga-eilanden tot aan Engeland afgedreven. Dat ge looft zelfs een Boschjesman niet. De negen flesschen, die Bill over boord had ge gooid, dreven 30 mijlen van de kust in zee rond. De vloed liep 's morgens het kanaal in, en een flinke Zuidwestenwind hielp mee. Na vier dagen bereikten de flesschen de krijtrotsen van Croydon. Een, twee. vier, zes, achtmaal rinkelde het, en acht flesschen wa ren er geweest. Slechts een flesch, die in haar le vensloop iedere inhoud, van whisky tot meubelpoli- toer, had leeren kennen, kwam in het zeewier terecht en dreef met eb langzaam weer af. Drie mijl verder nam een stroom haar mee, liet haar wekenlang in vloed en eb dansen en zette haar op het land, juist op de plaats, waar een fabriekseigenaar uit Sheffield met zijn zoontje stoeide. De jongen kreeg de flesch in het oog, werp er met een steen naar, en het glas versplinterde. De fabriekseigenaar, verrukt over de trefzekerheid van zijn stamhouder, nam het pa piertje op, las het, borg het zorgvuldig weg en begaf zich op weg naar de post. Juffrouw Fisher kreeg den brief met de volgende den, waarom ondeugende kinderen zouden kunnen gaan lachen." Ook spookverhalen, die de kinderen bang zouden maken, werden verboden. "Maar het moeilijkste van allen heeft de radio-in tendant in Turkije het. Aan twaalf verbodsbepalingen die de regeering heeft uitgevaardigd, heeft hij zich te houden. Het is duidelijk, dat men, zooals het na drukkelijk wordt gezegd, geen pornographische stuk ken mag verbreiden, en uitzendingen met immoree- len inhoud zijn ten strengste verboden. Ook program ma's, die het probleem van den zelfmoord raken, of waarin zelfs een zelfmoord voorkomt, mogen niet worden uitgezonden. Goethe's Werther, om eens een klassiek voorbeeld te noemen, is in Turkije onmoge lijk geworden. Verder mogen er in de hoorspelen geen Turksche officieren voorkomen. Ook mogen in de uitzendingen geen loftuitingen op sultans en het oude régime voorkomen, en program ma's, die de klasse-verschillen kunnen beleedigen, zijn zonder meer verboden. Een bepaling van inteiv nationale hoffelijkheid, waarnaar ook de Union In ternationale de Radio-diffusion streeft Zoo heeft elk land zijn geschreven of ook onge schreven wetten op radiogebied. En er zijn wetten onder, waarover de lezer in het begin misschien een glimlach niet kan onderdrukken, doch die bij nadere beschouwing een diepe moreele beteekenis hebben. Reuzen getallen van de Amerikaansche Radio. Zoo juist werden de officieele schattingen betref fende de radio in de Vereenigde Staten bekend ge maakt Bij een bevolking van 126 millioen menschen, die zich over 30 millioen gezinnen verdeelen, wordt het aantal radio-installaties met 21 millioen aangegeven. Een nauwkeurige berekening geeft als resultaat 'n „radio-dichtheid" van 69.4 pet. De grootste dichtheid wordt voor New York met 98.4 pet. aangegeven, in tegenstelling met de stad Hotspring met slechts 58 pet. Alle toestellen hebben een stroomverbruik van meer dan 850 millioen kw.-uren. Het laatste jaar zou den in de USA ruim 3.3 millioen ontvangers ver kocht zijn. De omzet van de toestellen wordt nog verhoogd door den verkoop van 780.000 auto-ontvangers. Voor heel Noord-Amerika, van Alaska tot Panama, wordt het aantal in bedrijf zijnde ontvangers ge schat op p/2 millioen, die door 849 zenders en korte golfzenders verzorgd worden. In Zuid-Amerika schat men het aantal radio-In stallaties op slechts 1.1 millioen, die verzorgd worden door 189 zenders en 25 korte golfzenders. ONDERSCHEIDINGEN VOOR RUSSISCHE ARBEIDERS. Moskou. Op voorstel van het centraal executief comité zijn 73 arbeiders uit de kolenindustrie in het Donetz-bekken, het Koesnetz-bekken en in Karagan- da onderscheiden met de Lenin-orde, de orde van de Roode Vaan en met eere-oorkonden, wegeps hun verdiensten ter bevordering van de kolenindustrie en overschrijding van het productie-program voor 1934. Dezelfde onderscheidingen vielen ten deel aan 38 ar beiders uit de electriciteits-industrie die hadden bij gedragen tot verlaging van de brandstoffenverbruiks- coëfficient en verlaging van de productie-kosten. DE RESULTATEN DER ONBEMANDE STRATOSFEERBALLONS. Leningrad. Het Instituut voor Poolonderzoek deelt mede, dat met de 26 onbemande, doch van radio- zendinstallaties en zelfregistreerende instrumenten voorziene stratosfeerballons, die men in de afgeloo pen maand voor het stratosfeeronderzoek heeft la ten opstijgen, uitstekende resultaten zijn bereikt. De gemiddelde hoogte die de ballons bereikten bedroeg 15 K.M., doch enkele ballons stegen zelfs tot een hoogte van 23 K.M. De aerologische waarnemingsposten aan de Tik- haya-baai, op Franz-Josefsland en het Dickson-eiland melden dezelfde gunstige resultaten. post. Eerst schrok ze van den inhoud van den brief. Alles, wat met Bill te doen had, droeg een bijsmaakje van het onsolide. Maar in elk geval, deze geschiedenis moest waar zijn: „Alleen inboor lingen op het eiland, zijn echter zeer vriendelijk." Haar blik bleef op deze zin gevestigd. Ze kende baar Bill, en het spel met de vingers op de tafel werd tot een heftig trommelen. Haar man zwierf rond op een eiland in de Zuidzee, bij halfnaakte inboorlingen, die zeer vriendelijk voor hem waren. Ze wist er alles van. Men ziet niet voor niets cul tuurfilms. En wat nog belangrijker was, ze kende haar Bill. Geen wonder, dat hij niet door een schip was gered. Hij had eenvoudig niet uitgekeken* Haar Bill ging niet zoo gauw als matroos op een vrachtboot terug, wanneer hij koning op een Zuid- zee-eiland kon spelen. Misschien zelfs met een half dozijn midden in deze gedachte sprong ze op. Een nieuw idee was bij haar opgekomen. En lede ren keer, wanneer ze den brief weer las, werd er nieuwe olie bij het vuur van haar ijverzucht ge goten. Bill had haar reeds honderdmaal bedrogen toen ze nog jong was. Maar nu was ze geen onnoo- zel wicht meer. Waarvoor erft men 800 pond! Haar plan was gemaakt: ze wilde zichzelf van de juist heid van deze geschiedenis overtuigen. In haar op winding begon ze dadelijk haar koffers te pakken, verkocht haar huisje met de meubels voor een schijntje, reisde naar Londen en nam bij Cook en Bons ook een kaartje naar de Tanga-eilanden. Èen dag nadat de boot met juffrouw B«tiy Fis her aan boord was afgevaren, wandelde Bill langs de straten van Tot tersham en legde de licht tril lende hand op de deurknop, doch plotseling stokte hij. Inplaats van Fisher stond daar Churchill, ha- ringhandelaar. Zou zijn vrouw nog eens getrouwd zijn? Een onaangenaam gevoel maakte zich van hem meester. Tenslotte vatte hij moed, trad binnen en mr. Churchill, haring èn gros en endètail, vertelde van den verkoop van het huis, van de reis naar de Tanga-eilanden. Een noodkreet ontworstelde zich aan Bill's lippen, en hij verwenschte het eerste en oenige idee, dat hij in zijn leven had gehad. GEORGE BLOCK.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2