Plaatselijk Nieuws. Fam. Hofmaan DE PERS IR. J. A. RINGERS GAAT HEEN. Treinontsporing bij Pilsen. OOK KNOEIERIJEN MET AARDAPPELEN DE VERKIEZINGEN VAN LEDEN DER EERSTE KAMER. over wetsontwerp tot verlaging der vaste lasten. De lugubere vondst te Rotterdam. Verbindingsweg Bergerweg-Helderscheweg Nu nog de tunnel! Advertentiën. GEILL. ZONDAGSBLAD Als directeur-generaal van Waterstaat Naar de parlementaire medewerker van „Het Volk verneemt, is binnenkort de ontslagaanvrage te wach ten van den directeur-generaal van den Rijkswater staat, dr. ir. J. A. Ringers. De heer Ringers is onlangs benoemd tot gedele geerd lid van den raad van bestuur van de Neder landsch—Indische Spoorwegen. De werkzaamheden aan de vervulling van deze functie verbonden, zijn zoo omvangrijk, dat zij den heer Ringers niet ver oorloven zijn tegenwoordig ambt te blijven waarne men. Alle wagens van een passeerenden snel trein ontspoord. Op het station Chrest bij Pilsen in Tjecho- Slowakije zijn Maandagmiddag alle wagens van een passeerenden sneltrein ontspoord. De locomotief, een tender en een bagagewa gen vielen om. De machinist, de stoker en een conducteur werden zwaar gewond, terwijl 26 treinpassa- giers lichte kwetsuren opliepen. Het ongeluk is waarschijnlijk toe te schrij ven aan het met te groote snelheid passeeren van een wissel. FRAUDE GEPLEEGD DOOR EEN CONTROLEUR. Na Eist, waar nog steeds nieuwe onregelmatigne den aan het licht komen, is het nu Beverwijk, waar een onderzoek gaande is in een zaak, waarbij een controleur van de Aardappelcentrale is betrokken. Eind Mei drongen geruchten van knoeierijen met de aardappelsteun door tot den ambtenaar van den crisisopsporingsdienst Ten Broeke, een voormalige inspecteur van politie te Haarlem, die bij het stich ten van de crisis-controle-instellingen overgeplaatst werd naar dezen nieuwen dienst. Gezamenlijk met de gevolmachtigden van de Nederlandsche Aardappel centrale in Noordholland, de heeren Evers en De Vries te Amsterdam, werd een onderzoek ingesteld, waarbij onmiddellijk de schuld van den controleur I kwam vast te staan. Een handelaar S. schijnt er ook bij betrokken te zijn, terwijl het onderzoek nu verdei moet uitmaken welke landbouwers meegeprofiteerd hebben. Het schijnt dat er geknoeid is met loodjes, waar van de zakken aardappelen moesten worden voor zien, ten bewijze, dat er de crisisheffing voor was be taald. Van deze loodjes werden er verduisterd, wel ke dan werden geleverd aan boeren, die aardappelen wilden vervoeren, waarvoor geen heffing was betaald Welken omvang de ontduikingen hebben aangeno men, is nog niet vastgesteld. De candidaatstelling. Heden heeft voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer der Staten-Generaal, welke op 26 Juli a.s. zal plaats hebben, in de onderscheidene provin cies ue candidaatstelling plaats. In de provincies Noord-Holland en Friesland wor den door de verschillende partijen de volgende can- didaten voorgesteld.: Door de S.D.A.P.: 1. H. Polak, Laren; 2. C. Pot huis-Smit, Amsterdam; 3. J. J. Vorrink, Amsterdam; 4. S. de la Bella, Amsterdam; 5. H. B. Wiardi Beek man, Amstehdam; 6. E. Boekman, Amsterdam; 7. A. De liberale pers, als N.R.Crt., Handelsblad en Te legraaf, wijzen op de finantieele consequenties van het ontwerp. Zij betreuren unaniem dat de regeering voor de eischen van Rood-Zwart is bezweken en citeeren enkele uitlatingen van Minister Colijn, waaruit zou blijken, dat hij is omgezwaaid, teneinde de Room- schen van de Rooden los te werken. „De Telegraaf" wijt de hooge huren van arbeiders woningen aan de houding der gemeentebesturen, die don bouw hebben verhinderd door te hooge eischen stellende bouwverordeningen en door de gemeente lijke grondspeculaties, waardoor meestal geen goed- koope bouwgrond beschikbaar is. Het „Handelsblad" ziet in de voorgestelde maat regelen een zeer gevaarlijk afglijden van het kabinet en meeat, dat zij eerder aanpassing zullen tegenhou den dan bevorderen, omdat het kapitaal zich nog meer dan tot dusver zal terugtrekken. JLrï0 «Nieuwe Rotterdamsche Courant" is van dezelfde meening en wijst nog op de onzinnige rege ling om aan tweede en derde hypothecaire vorde ringen dezelfde rentelimiet toe te kennen als aan de eerste hypotheken. In het algemeen kan de Roomsch-Katholieke pers zich met het ontwerp vereenigen, hoewel men niet geheel voldaan blijkt Het „Dagblad voor Noord-Brabant" b.v. acht de voorgestelde bezuiniging ni^t voldoende en wijst op de gedaalde lasten in de „devaluatie-landen", die het blad op zeker 40 begroot. De „Maasbode" juicht het ontwerp zonder voorbe houd toe, terwijl ook de r.k. „Residentiebode" zich achter de regeering schaart. „De Volkskrant" (rad. r.k.) acht de voorstellen ten eene male onvoldoende. Het blad meent dat de hoofd sommen der schuldvorderingen dienen te worden aangetast. Ook „Het Volk" is niet onverdeeld voldaan. Het erkent dat de 20 huurverlaging een zeer belang rijk ingrijpen beteekent, verliest zich dan in een be ^ouwmg over „kapitaal-lasten" en in enkele hate lijkheden over het wettelijk ingrijpen in burger rechtelijke verhoudingen om er tenslotte op te wij zen, dat de kansen van het verderfelijke bezuini gmgsontwerp ongetwijfeld door de thans voorgestel de verlaging der vaste lasten zal stijgen. E. Ribbius Peletier, Amsterdam; S. B. J. J. Weijkamp, Baarn; 9. F. van Mcurs, Amsterdam. Door de C.H.U. 1. Jan ter Haar Jr., Amsterdam; 2. E. Luden, Hilversum; 3. Jhr. F. J. E. van Lenne.p, Amsterdam; 4. Jacs. Rustige, Amsterdam; 5. J. Rin gers, Alkmaar; 6. Mr. Dr. M. Visser, Amsterdam; 7. Mr. Dr. J. van Bruggen, Heemstede; 8. Mr. A. J. Honig, Haarlem. Door de V.D.: 1. Prof. Dr. D. van Embden, Amster dam (aftr.); 2. Prof. Mr. R. Kranenburg, Leiden; 3. Mej. Mr. Ada Goudsmit, Amsterdam; 4. Dr. J. J. Th. Doyer, Hilversum. Door de R.K.: 1. P. J. S. Serrarens, Bilthoven; 2. G. C. J. D. Kropman, Amsterdam; 3. M. Visser, Utrecht; 4. Th. Th. Koot, Haarlem; 5. Th. G. C. Hooij, Haarlem; 6. C. P. M. Romme, Amsterdam. Door de N.S.B.: 1. Mr. A. J. van Vessem, Utrecht; 2. C. van Geelkerken, te Utrecht; 3. Mr. W. de Rijke, Haarlem; 4. G. F. VLekke, Haarlem. Door de Communisten: 1. S. de Groot, Amsterdam; 2. Th. A. Struik, Amsterdam; 3. Roestam Effendi, Amsterdam; 4. \V. van Exter, Amsterdam; 5. W. Commello, Heerenveen. Door de Anti-Revolutionaire Partij: 1. Dr. W. do Vlugt, Amsterdam; 2. T. Nauta, te Dantumadeel; 3. Prof. Mr. P. S. Gerbrandy, Amsterdam; 4. H. W. van Marle, Amsterdam; 5. S. Ytsma, Dokkum; 6. Prof. Dr. R. H. Woltjer, Amsterdam; 7. P. Eringa, te Buitenpost; 8. Mr. A. Bruch, te Haarlem. Door de Christelijk Democratische Unie: 1. R. van der Brug te Gouda; 2. Inne de Jong te Utrecht; 3. K. Joh. Eilander te Almelo. Door den Vrijheidsbond: 1. S. van den Bergh Jr., te Wassenaar; 2. Dr. E. Heldring te Amsterdam; 3. Mr. C. H. Guépin te Santpoort; 4. Jhr. Mr. J. M. van Beyma te Leeuwarden; 5. Mr. H. A. van Nierop te Amsterdam; 6. Ed. G. Schurmann, te Rotterdam. NAAR DE UNILEVER-F ABRIEKEN. In 2 H.A.B.O.-bussen maakten gister een 40-tal le den van de afdeeling Schagen van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen een excursie naar de Blueband-fabrieken van de N.V. Unilever te Rotter dam. Met groote belangstelling werden de keurige fa brieken bezichtigd, de fabricage der boter aan schouwd, van ruwe olie en vetten tot margarine, het maken der verpakking, zoowel voor de binnenland- sche als voor de buitenlandsche export enz. enz. Het was alles even interessant, men kreeg een duidelijke uiteenzetting en werd bovendien namens de direc tie zeer gastvrij ontvangen. De uitgebreide koffietafel, die het gezelschap door de directie der Unilever werd aangeboden, liet zich ook uitmuntend smaken. Na de bezichtiging der fabrieken volgde een rond vaart door de havens van Rotterdam. Hel prachtige zomerweer deed ook dit programmapunt goed sla gen. Op den terugtocht werd in Den Haag een bezoek gebracht aan het Instituut tot voorlichting bij huis- houdelijken arbeid en nadat men te Scheveningen nog een poosje op de Pier had vertoefd, ging men zeer voldaan over den prettigen en leerzamen dag weer huiswaarts, waar men te ruim elf uur arriveer de. GESLAAGD. Voor het MULO diploma A slaagde Trijntje Lange- dijk te Burgerhrug, leerlinge van onze ULO-school. GEMEENTE SCHAGEN. POLITIE. Verloren: een portemonnaie met geld; een rijwielplaat.je; een horloge. AMSTERDAM, 8 Juli. Aardappelmarkt. (Bericht van den makelaar Jac. Knoop.) Andijker Muizen f 78, drielingen f 66.40, Bon ken muizen f 6.406.80, kriel f 34, Westlandsche muizen f 9—10, driel. f 89, Bonken f 6.807, kriel f 3.504, Nieuwe Malta f 10—11, alles per 100 Kg. Alle inlichtingen worden gegeven over de markt prijzen zonder eenige kosten of verbinding. AMSTERDAM, Veemarkt, 8 Juli. Aangevoerd: 2 wagons gesl. runderen uit Denemar ken; 523 vette koeien le kw. 5458 ct., 2e kw. 4252 ct., 3e kw. 3038 ct. per Kg. slachtgewicht; 15 stie ren 3240; 105 melk- en kalfkoeien f 120—160, 262 vette kalveren 2e kw. 3240 ct., 3e kw. 2430 ct. per Kg. levend gewicht; 167 nuchtere kalveren f 2.50—6; 83 schapen en lammeren: schapen f 1617, lamme ren f 8—11; 479 varkens 90—110 Kg. 4142 ct., zware varkens 3839 ct., vette varkens 3738 ct. per Kg. slachtgewicht; 4 paarden f 60—100. Overzicht: runderen behoorlijke aanvoer, handel gedrukt en prijzen onveranderd. Melkkoeien iets rui mer aanvoer, handel minder traag. Vette kalveren aanvoer zeer ruim, handel traag; prijzen lager, be houdens eenige van betere kwaliteit. Nuchtere kal veren aanvoer ruim, handel vlug, eenige zware f 1—2 hooger. Schapen iets beteren aanvoer, stijven handel, prijzen iets hooger. Varkens gewone aanvoer, handel stijver, prijzen vleeschvarkens een weinig hooger. Paarden zeer korte aanvoer en trage handel. MEDEMBLIK, 8 Juli. Schotsche muizen f 2.502.55, kleine muizen f 1.25 —1.50, grove f 1.75—1.90, Ronde f 3.50—3.70. WINKEL, 8 Juli. Aalbessen f 1718, kruisbessen f 1.902.40, fram bozen f 20—22, aardbeien f 5—9.50, postelein f 34, slaboonen f 14—15, tuinboonen f 2—3, peulen f 46, aardappelen f 2—3.30 per 100 pond, andijvie f 1—1.40 komkommers f 25, wortelen f 34.50 per 100 stuks. WARMENHU1ZEN, 8 Juli. Schotsche muizen f 56.10, grove f 2.603.70, drie lingen f 2.50—3.50, kriel f 1—1.30, aanvoer 27600 Kg. ALKMAAR, 8 Juli. Veemarkt: 71 vptte koeien f 100205, handel re delijk, 21 vette kalveren f 2565. per Kg. 4065 ct; 63 nuchtere kalveren f 513, 223 vette varkens 34—37, ct. per Kg. handel stug. ALKMAAR,, 8 Juli. Aardappelen f 3.50—6.20 per 100 Kg., aardabeien per slof 5069 ct.; aalbessen f 11, doperwten f 2—6, drui ven f 2730, peulen f 1.5011, snijboonen f 1018, dubbele slaboonen f 1315, tuinboonen f 1—3.50, to maten f 24, per 100 pond, andijvie f 0.50—2.30, bloemkool I f 8—15, II f 3—5.50, kropsla f 0.50—2.80, komkommers f 13, meloenen f 35, perziken f 38 per 100 stuks, peterselie f 3.405.80, rabarber f 1.50 —4.80, radijs f 1.40, selderie f 0.80—1.80, uien f 1.10 3.10, wortelen f 25 per 100 bos, roode kool f 3.80 per 100 Kg., postelein 10—22 ct., spinazie 16—53 ct. per bak. NOORDSCHARWOUDE, 9 Juli. 114400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 56.10 grooten f 3.50—4, driel. f 2.50—3.10, kleine f 1.20-1.60, 50 Kga zilveruien nep f 5.70, 300 Kg. witte kool f 4.40, 75 stuks bloemkqol f 6.20. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Juli. Aangevoerd: 200.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 5.50—6.30, driel. f 2.504.10, 3000 Kg. peen f 2.10—2.60, 16500 Kg. tomaten A f 8.10, B f 7, C f 3.80— 6.30, CC f 2, 5500 Kg. roode kool f 3.20—5.60, 8 Kg. druiven Frankent. f 65, 600 stuks bloemkool f 12.20 —15.60. Ingesteld onderzoek tot dusver zonder positief resultaat. Rotterdam: In aansluiting aan het bericht van het vinden van het lijk van den 56-jarigcn assu radeur in zijn woning aan het Ungerplein, waar hij alleen woont, vernemen wij nog, dat het nadere on derzoek nog niet positief heeft uitgewezen, of er in derdaad sprake van misdrijf is of niet. Een bijzondere.moeilijkheid is hierbij, dat het lijk in zeer verregaanden staat van ontbinding verkeert, omstreeks half Mei is de assuradeur Suringar reeds overleden. Gistermorgen meende men, dat de wonde aan het voorhoofd, die Zondagavond ontdekt was, eventueel ook een geval van ontbinding kan zijn. De Officier van Justitie heeft last gegeven, het huis en het lijk onder bewaking te houden en op dracht gegeven tot het verrichten van sectie. Merkwaardig is nog, dat men in de woning een briefje heeft gevonden, geschreven door den heer Suringar, die een zeer zonderling persoon was, en welk briefje gericht was aan eventueele inbrekers. Hij deelde daarin mede, dat er f50.— in huis was, en wijst de plaatsen aan, waar die te vinden zijn. De in brekers, aldus het briefje, mochten die meenemen, maar hij verzocht hen tevens om verder zijn huis houding niet overhoop te gooien, daar er toch verder geen geld aanwezig was. Deze 50 gulden heeft men op verschillende plaatsen in het huis aangetroffen. Bovendien zijn eenige sie raden en horloges gevonden. Voorts is nog 'n levens verzekeringspolis gevonden voor een bedrag van f280.000.—. Tenslotte zal de sectie moeten uitwijzen, of hier sprake is van misdrijf of niet, in zooverre sectie, op een dusdanig in staat van ontbinding verkeerend lijk. nog resultaat kan hebben. IR. MUSSERT OP AUDIËNTIE. Aneta seint uit Batavia: De „Java-Bode" weet te melden, dat Z.E. de Gou verneur-Gcneraal op 23 Juli tijdens de reis door Ned.-Indië, ir. Mussert in audiëntie zal ontvangen. GROOTE ERFENIS VOOR PRINS NICOLAAS VAN RQEMENIë. Boekarest. Dezer dagen bij de opening van het testament van een rijke weduwe uit Moldavië, me vrouw Eliza Neurouz Khan bleek haar vermogen, groot 160.000 pond sterling, te zijn vermaakt aan Prins Nicolaas van Roemenië, den broer van Ko ning Carol. De familie diende een bezwaarschrift tegen het testament in en verklaarden dat de geestvermogens van de overledene de laatste jaren van haar leven niet in orde waren. De rechtbank onderzocht de zaak en kwam tot de overtuiging, dat de vrouw in het volle bezit van haar geestvermogens was. ONGELUK MET VRACHTAUTO. Walsum. Te Walsum (Roergebied) is Maandagmid dag een vrachtauto waarmede met gas gevulde cy- linders werden vervoerd in brand geraakt. Do drie inzittenden konden bijtijds uit den wagen springen, doch zij liepen niettemin zulke ernstige brandwon den op, dat zij direct naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. De brand veroorzaakte een ontploffing. Vier brandweerlieden en een politiebe ambte werden gewond. Ook zij moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd. De vrachtauto brandde geheel uit. Nagekomen berichten ALKMAAR Ook een nieuw politiebureau. Onze correspondent te Alkmaar meldt ons, dat de Minister van Financiën bereid is om uit het Werkfonds voorschotten te ver- leenen voor den aanleg van den verbin dingsweg Bergerweg-Helderscheweg en voor den bouw van een nieuw politiebureau, dat dus waarschijnlijk aan de St. Laurens- straat zal verrijzen. Ongetwijfeld zal een verbinding Berger weg-Helderscheweg, vlak langs de spoor baan veel onaangenaam gewacht bij de beruchte spoorwegovergang aan den Ber- gerweg voorkomen. Toch zal men, nn Alkmaar zich meer en meer naar de richting Bergen gaat uitbrei den, op den duur tot het bouwen'van een goeden tannel moeten overgaan Slechts dit is de afdoende oplossing van dit verkeersvraagstuk. W 1 E R I N G E N Dienstplicht. De dienstplichtigen van de lichting 1936, die met betrekkine tot hun inlijving reeds bii de keuring hun voorkeur hebben opgegeven worden alsnog tot 15 Juli a.6. in de gelegenheid gesteld nader hun wensclien kenhaar te maken. De dienstplichtigen van de lichting 1920 zullen op 1 October a.s. overgaan naar de aanvullingsreserve. Op een nader te bepalen datum omstreeks 1 October moeten deze diensplichtigen hun goederen in leveren. Hinderwet Ingevolge de Hinderwet is door de N. V. Ned. Petr. Mv. .Purfina" te Rotterdam vergunning aan gevraagd tot het oprichten van een benzinenomn installatie op een perceel van den heer J. H. Dek ker aan de Koningsweg alhier. De dienstplichtige M. P. Snoodiik van de lich ting 1934 moet op 3 October a.s. te Assen bii het 9e Regiment Infanterie voor eerste oefening onder de wapenen komen. Door dezen geven wij kennis van het overlijden van onze ge liefde Broeder M. v. d. Klooster, in den ouderdom van 58 jaar. Namens Broeders en Zusters. Kolhorn, 7 Juli 1935. Tot onze grote spijt overleed heden ons getrouw lid en Secre taris, de Heer M. v. d. Klooster. Uit aller deelnamen, Gem. Zangvereen. Kolhorn. Kolhorn, 7 juli 1935. OUDESLUIS Maandag van Kermis optreden van in café KREIJGER Entrée 75 cent. Bespreekt uw plaatsen. 5 pond prachtig DIK KOEVET f 1.50 Gebr. Kweldam, Schagen Tel. 64 Schag'er Roosjes. Gevraagd: Een HUISHOUDSTER tegen half Augustus, P. SCHOUTEN, St. Maartensvlotbrug. TE KOOP. 2 bunder Hooi staande aan de rook te bevragen Hulp postkantoor, Wieringerwaard. Te koop: 2 Zware Gelde Koeien in goeden 6taat. Stoomweg 77, Bree- zand. Een net Dagmeisje gevraagd bij A. DEKKER Jz., Kleine Sluis, Anna Paulowna. Nette Jonge Heer Wenst kennismaking met nette jonge Dame n.o.d. .25 j. Br. m. foto hebben de voorkeur. Br. onder letter. A. Bu reau van dit blad. Den Oever. Brand op een visschersschuiL Op de visschersschuit van Gebr. Kuvt. liggende in da Visschershaven te Den Oever ontstond Maan dagochtend brand, welke dank, zii doortastend op treden. met eigen middelen spoedig kon worden geblusoht. Politieberichten. Door de Riiksveldwacht te Oosterland en Den Oever ziin weder verschillende processen-verbaal ongemaakt wegens het loopen op verboden grond (forten) en het vervoeren per autobus van personen op Zondag zonder rustdagkaart. Motorongeval. On den terugweg van Assen, alwaar zii de T.T.- races hadden bijgewoond kwam een heer met duo- rijdster met zijn motorrijwiel op den afsluitdijk na bij Den Oever te vallen, doordat hii van den straat weg afweek en in den berm terechtkwam alwaar het motorrijwiel over den koD sloeg. Nadat de verbandmeester van de M.U.Z. verschil lende hoofdwonden van den berijder, welke ernstig bloedden, had verbonden kon het onfortuinlijke tweetal den weg vervolgen. De duo-passagiere kwam er met enkele ontvellingen, overigens' met den schrik af. 'ANNA PAULOWNA De sneldfesverkoop ten bate van het T.B.C.-Fonds „Draagt elkanders lasten" heeft f 99.28 opgebracht. Z1JPE OUDESLUIS. Blijkens een in dit nummer voorkomende adver tentie zal Maandags van de a.s. kermis de bekende Fam. Hofmann in café Kreiieer optreden. Waar de Fam. Hofmann hier geen onbekende meer is. twij felen wii niet aan het succes van deze avond. Naar wii vernemen heeft onze plaatsgenoot D. Brink, wegens ziekte, ziin broodhakkerii bii onder* handsche verkoon overgedaan aan mei. de Wed. J. Viizelaar te Zaandam. De uitgevers van deze courant vestigen er de aan dacht op. dat bij hen verkrijgbaar is het dat U iedere week 16 pagina's groot formaat, een schat van foto's, een volledig verhaal, een boeiend feuilleton, humoristische rubriek enz. enz. geeft, voor slechts 73 cent per 3 maanden. Vraag gratis proefnummer aan bij de administratie.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3