Uit OMGEVING Vergadering van het Bestuur der Nederlandsche ïuiudersbond district Noord-Holland. Het lot viel gunstig. Wilde autobusdiensten over den afsluitdijk. Veerboot botst tegen remmingwerk. RADIO ee de CALLANTSOOG Esperanto-propagandavergadering. Zondag ontving de esperanto-club „Ciam Antauen" alhier, de gewestelijke propaganda-club „La Norda Stelo"! De opkomst van de leden was zeer goed, ter- wijl bovendien nog een fink getal belangstellenden als gast de vergadering in het Dorpskoffiehuis bij- woonde. De fleurig versierde zaal van den heer De Haan, was tot in alle hoeken bezet, toen de voorzit- 1 ter van „Ciam Antauen", de heer H. J. Schut, de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, de hoop uit sprekend dat van deze bijeenkomst een propagan distische geest mocht uitstralen. Vervolgens sprak de heer K. Roggeveen, als voor zitter van „La Norda Stelo". Spr. is opgetogen over de flinke opkomst. Niet alleen uit Texel, Den Helder, Schagen, Alkmaar en andere plaatsen uit den om trek, maar ook uit Uitgeest en Purmerend zijn es perantisten gekomen. Hierna werden zeer geanimeerde huishoudelijke besprekingen gehoudep. Een belangrijk besluit was. dat min- of onvermogende Esperantisten als gast de vergaderingen kunnen bijwonen en indien ze kunnen een klein bedrag zullen storten. Men blijft echter vrij om hieraan te voldoen en gasten blijven steeds wel kom. De data der volgende vergaderingen worden be paald op 1 September in Alkmaar en 6 October in Den Helder. De leden van „Ciam Antauen" brengen hierna eenige Esperantisten-liederen ten gehoore, die een luid applaus venvierven. Na de koffie werd een wandeling gemaakt, hetgeen voor allen een buitenge woon evenement was. Om de kosten te dekken wer den tijdens de wandeling een aantal loten verkocht. De heeren N. Ivos te Groote Keeten, C. van Twuijver te Koedijk en E. van Ketel te Schagen, werden win naars. resp. van een abonnement op „La Praktiko". „Heroldo" en „La Juna Vivo". Velen van de leden zochten na afloop verkwikking In een zeebad; ook de zweefmolen van den heer Ou- dejans vond veel aftrek. Voor de organisatoren van dezen Esperanto-dag waarlijk een schitterend succes. De heer P. de Haan bedankt voor lidmaat schap van den Raad. Naar wij vernemen, heeft de heer P. de Haan, die zooals bekend, als 4e op de lijst der S.D.A.P. voor kwam, terwijl deze partij 3 zetels verwierf, voor het lidmaatschap van den Raad van Callantsoog bedankt. Zijn opvolger is de heer L. van Wachendorff van Rijn. SCH0 0 RL Een aanril dina. In de Buurtschap Groet had gisteren een aanrij ding plaats, waarvan de gevolgen ernstiger hadden kunnen zijn. Een dochtertje van den heer Zut reed met een nog jong kind in een kinderwagen, toen een auto aankwam rijden en van de andere kant een motorfiets. Door onvoldoende uitwijken van de auto kwam de motorfiets in aanraking met de kinderwagen, en geraakten de beide kinderen in 't nauw. Ze werden beiden verwond, doch de gevolgen bleken niet zoo ernstig te ziin, als de toestand zich aanvankelijk liet aanzien. Enkele autobestuurders dienen echter beter te begrijpen, dat niet zij alleen het recht op de weg hebben. BARSINGERE.ORN Hengelwedstrijd van de vereen. „Visch- lust". De 2e wedstrijd van de vereeniging Vischlust, die Zondag 7 Juli j.1. plaats vond, kenmerkte zich we derom door gezellig samenzijn en wat de vangst be trof, tot heden is nog niet zoo plezierig gevischt. Het weer was goed, wel noordenwind, dus niet warm, maar droog. Er waren 44 deelnemers, door wie te zamen 146 stuks baars werd gevangen, waarvan 32 maats- en bovenmaats. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs Jb. Vogelenzang, grootste baars; 2e prijs J. v. d. Heide, grootste aantal, 10 stuks; 3e prijs W. v. Loo met 8 stuks; ^e prijs Nic. Leijen met 7 stuks; 5e prijs A. Aalbers met 6 stuks; 6e prijs P. N. Spaans met 6 stuks; 7e prijs J. Duursma; 8e prijs H. Leijen; 9e prijs D. Bloem; TOc prijs A. de Maaijer; 11e prijs Jb. Geel; 12e prijs F. J. Vonck; 13e prijs J. de Smit; allen met 5 stuks; 14e prijs Herm. Fijnheer; 15e prijs F. C. Nauts; 16e prijs F. Blommaert; 17 pr. H. Blaauw allen met 4 stuks; 18e prijs S. Bergsma; 19e prijs F. Middelkoop; 20e prijs P. Zwakman Az., 21e prijs A. Nierop. Er waren 8 extra prijzen, beschikbaar voor de niets vangers- en winners. De uitslag was bij loting: le prijs Jb. van Stipriaan, 2e pr. Joh. van Stipriaan, 3e prijs Thod. Klos; 4e pr. G. van Stipriaan, 5e pr. J. Dekker, 6e prijs K. Dekker, 7e pr. Alb. Bergman en 8e prijs een groote edel karper, J. van der Veer. Voorts was er nog te verloten een drietal aardige prijsjes voor de controleurs. Deze zes personen loot ten ook daarom. De le prijs bekwam G. Geel, de 2e prijs C. Smit, en de 3e prijs R. Wijntjeterp. Met dank van den voorzitter voor de pleizierige medewerking en de opwekking om de volgende maal zoo mogelijk present te zijn, was van dezen mooien morgen het einde gekomen. E O O GW O I) V.C.L. speelde in de seriewedstrijden te Aarts woud tegen Twisk 2. V.C.L. kwam in het veld met 6 invallers en wist toch nog een overwinning te beha len. De partijen waren vrijwel tegen elkander opge wassen. Van bijzondere strijd was dan ook deze keer met zoo heel veel te bemerken. Over het spel kan men echter wel tevreden zijn. V.C.L. won met 2—1. Door den dirigent van de gemengde zangvereen. „Nieuw Leven" alhier, den heer P. Kist, is opgericht een kinderkoor. Het kinderkoor heeft in studie ge nomen de overbekende operette „Repelsteeltje." Zondagavond leidde de consulent Ds. Los met me dewerking van het kerkkoor den dienst in de Ned. iierv. kerk te Hoogwoud. Het kerkkoor onder leiding van den heer H. Bruin te Veenhuizen zong hierbij een drietal liederen. Achtereenvolgens werden gezongen: Kerkklokje, Wiegeliedje en waar ik eens kind was. Met gevoel werden deze mooie liederen zuiver en beschaafd ten gehoore gebracht. De directeur van dit betrekkelijk kleine koor heeft alle eer voor zich hiermee gewon- n.®n» wederom getoond voor zijn taak berekend te zijn. Het kan ongetwijfeld gezegd worden dat door de aanwezigen volop is genoten. Het laatste nummer is buitengewoon mooi gezon gen en wist velen te ontroeren. Een groot nadeel voor de toehoorders is altijd bij zang dat men geen r?kst v°or zich heeft. We zouden graag nog eens zien aat de tekst der leideren op een bepaald aantal plaatsen verspreid lagen. het, ?e"ot n°K verhoogen. Kan door de draden en hiertoe niet een steentje worden bijge- d,en dominee was geheel ingesteld avond in ISLi1'ederen* Gczegd kan worden dat deze talrijke aanwezigen!^3 V°°r PredikaDt' k°°r en de ZANGCONCOURS N.-HOLL. ZANGERSBOND. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Sant- pooii's gemengd Koor, „Vox Humana" dirigent Joh. Brands, wordt het jaarlijksch zangconcours van den N.-Holl. Zangersbond te Santpoort gehouden. Zon dag was het de eerste concoursdag. Begunstigd door goed weer is deze eerste dag vlot verloopen. De uitslag van het concours was als volgt: 3e afd. A gem. koren: „Oostwoud", Oostwoud, dir. de heer G. Groen, le pr. 306 p.; „Tot ons Plezier", Bobeldijk, dir. P. Kist, 3e pr. 250 p.; „Zanglust", St. Pancras, dir. H. J. Zaal, 2e pr. 299 p.; „Ned. Herv. Kerkkoor", Scha gen, dir. Jb. I. Hovenier, 2e pr. 285 p.; „Crescendo", Stompetoren, dir. H. J. Zaal, le pr. 319 p. Tweede afd. gem. koren: „Zang en Vriendschap", Wieringen, dir. Jb. I. Hovenier, le pr. 330 p.; „Zang en Vriendschap", Eenigenburg, dir. J. Vlam, 2e pr. 280 p.; „Nie dorps Gemengd Koor", Nieuwe Niedorp, dir. Jb. L Hovenier, 2e pr. 262 p.; Eerste afd. gem. koren: „Varia", Warmenhuizen, dir. J. Vlam, le pr. 323 p.; „Tavenu", Andijk West, dir. G. Groen, 2e pr. 295 p.; „Kunst en Vriendschap", St. Maarten, dir. P. Grin, 2e pr. 286 p. AARTSWOUD. Zondag werden de laatste van de serie-wedstrijden gespeeld. Eerst kregen we de verliezers van de vo rige week, n.1. L.V.C. en T.F.C., tegen elkaar. In een vlot gespeelden wedstrijd wist tenslotte L.V.C. de zege te behalen met 10. Daarna traden de winnaars in het veld: A. I tegen Flevo I. Direct traden de gasten forsch op, doch onze jongens gaven niet thuis. De rust gaf 11. Na de rust werd er van beide kanten hard gewerkt en gezwoegd tot het einde kwam met gelijken stand 2—2. Na een kwartier verlenging wist Flevo het winnende puntje te scoren. 23. Het wa ren, in tegenstelling met de vorige week, mooie en vlot gespeelde partijen. De einduitslag is dus: le prijs (beker) Flevo I; 2e prijs (tak) Aartswoud I; 3e prijs (kruis) L.V.C. I; 4e prijs (medaille) T.F.C. NIEUWE NIEDORP LANGEREIS. Het door de aspirant cafébezoekers en -biljarters welbekende café van den heer G. Modder is opgehe ven. De in de loop der jaren steeds drukkender wor dende lasten hebben den heer Modder doen besluiten het café te sluiten. Thans wordt het café verbouwd en dienstbaar gemaakt tot wonirigruimte. Onze plaatsgenoot de jongeheer Jn. Blankman slaag de deze week voor het einddiploma R.H.B.S. 5-jarige cursus te Hoorn. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Uitstapje Gymn.vereeniging. Door een groot aantal leden van de' gymnastiekver. Hercules en Hygiëa, werd Zondag een fietstocht ge maakt naar Castricum aan Zee. Begonnen werd met een duinwandeling, wat zeer interessant was. Vervolgens werd de dag verder aan het strand doorgebracht met diverse spelen, terwijl ook het zwemmen niet verbeten werd. Het was reeds bij half elf toen de club weer thuis arriveerde. BROEK OP LANGENDIJK. Dat de Broeker Zwemvereeniging in een groote behoefte voorziet, moge wel hieruit blijken, dat over de afgeloopen week 1111 baden zijn genomen en in totaal 1836. Onze plaatsgenoot J. Timmerman Cz. is bij hot gehouden eind-examen geslaagd voor diploma Han delsschool. Geen enkele werklooze. Als een gelukkige omstandigheid kan aangemerkt worden dat in de afgeloopen week geen enkele werk looze stond ingeschreven bij de arbeidrsbemiddeling hier ter plaatse. ZUIDSCHARWOUDE. Tot buitengewoon gemeente-veldwachter te Eg- mond aan Zee is aangesteld en beëedigd de lieer K. Klingeier Jz. alhier. EEN BIJZONDERE BIJEENKOMST. De bijeenkomst, die na afloop van de Schouw van het Bestuur der banne Zuidscharwoude elk jaar plaats heeft, droeg dezen keer een eenigszins bijzon der karakter. In de eerste plaats door de omstan digheid, dat het dezer dagen 50 jaar geleden was, dat de heer C. Kroon als lid van het Bannebestuur was gekozen, zoodat, waar hij in Oct. daarna werd ge ïnstalleerd, hij dus bijna een halve eeuw als zooda nig in functie was geweest. Dit feit zal eerst later, in October a.s. worden herdacht, zoodat daarop nog niet dieper werd ingegaan. Alleen herinnerde de burgemeester er in een toespraak aan en aan de prettige verstandhouding, die er steeds tusschen het Bannebestuur en Gemeentebestuur heeft bestaan, getuige ook het feit, dat dit altijd op deze bijeenkomst als gast wordt uitgenoodigd. Een tweede omstandigheid, die bijdroeg aan het bijzondere karakter dezer bijeenkomst was, dat de heer Bekker als wethouder deze vergadering zou bijwonen voor den laatsten keer. De heer Bekker deelde dit mee, nu hij wegens hoo- gen leeftijd niet meer als raadslid, dus ook niet. meer als wethouder zou terugkeeren. Hij vertelde, dat hij weldra 2S jaar in den gemeenteraad zitting heeft en dat hij steeds met het grootste genoegen deze bijeen komsten had bijgewoond. Hij uitte zijn beste wen- schen voor het welzijn der banne en haar bestuurs leden. De heer De Boer was ongetwijfeld de tolk der aan wezigen, toen hij den heer Bekker dank zegde voor zijn gemoedelijkheid en hartelijkheid en zijn meele ven met het wel en wee der banne. De heer Kroon vertelde nog, hoe de schouw in vroegere tijden zoo geheel anders ging dan in den tegenwoordigen tijd met zijn moderne gemakken. De jongeren kunnen zich dit maar moeilijk meer voorstellen. We vernemen, dat de heer Kroon, na de herdenking van zijn 50-jarig jubileum voornemens is niet lang daarna af te treden. De jeugdige ijver, waarmee hij nog voor de belangen, die hem zijn toevertrouwd, op komt, wettigen echter volkomen een langer aanblij ven. Zijn rust zal een welverdiende zijn. EARENKAR SP El WAARLAND. Voetbal. Con Zelo 2 speelde thuis tegen Voorwaarts 2 en verloor met 10. Con Zelo Jjwn. A speelde thuis tegen S.R.C. Jun. A en won met 4—3. ZIJ PE SCHAGERBRUG. De hoofdprijs van de Schagerbrugger paardenverlo- 'ing, een paard, is gevallen op een lot, voorkomende :n de collectie van den heer W. Slikker te Oudesluis De gelukkige winnaar was de heer H. Stellingwerf te Anna Pauiowna. 'T ZAND. Naar men ons mededeelt, is alhier opgericht een afdeeling „Zijpe" van de Vereeniging „Katholieke Kinderuitzending in het bisdom Haarlem." OUDE NIEDORP Burgerwacht. Donderdagavond vergaderde de Burgerwacht ten lokale van den heer J. P. Pepping aan De Weel. Besproken werd de te organiseeren Burgerwachts landdag op Dinsdag 10 September a.s. te 's-Graven- hage. Aangezien de spoorkosten, met inbegrip van brood wat op het Malieveld bovendien aan deelnemers zal worden verstrekt, slechts f 1.bedragen en deze landdag juist samenvalt met de kermis, bestond nog al tamelijk veel belangstelling en gaven zich bereids 13 deelnemers op. Besloten werd de gelegenheid tot deelneming open te stellen tot 12 dezer, mits daarvan aangifte wordt gedaan met gelijktijdige betaling der kosten ten kan tore van den secretaris-penningmeester der Burger wacht, den heer F. C. Jong te 't Veld. Overigens zal getracht worden beginnende met de maand Augustus, aan te vangen met schietwedstrij den in één der koolschuren aan De Weel. Dezer dagen hield bovenstaand bestuur een verga dering, vooral ter bespreking: is het gevvenscht een Protestvorgadenng te houden. De kring Langendijk' had het verzoek gedaan om zeer spoedig een protestvergadering te houden en wel in hoofdzaak om te protesteeren tegen het lange uitblijven van een voorschotuitkeering op de pro ducten van 1935. Wij hebben een verzoek gedaan om een vervroeg de uitkeering op de stapelproducten, vooral witte en gele kool hebben practisch niets opgebracht en een vervroegde uitkeering, reeds in Maart gevraagd, laat nog steeds op zich wachten. Dit is voor het kooldistrict een ramp, die ernstige gevolgen zal hebben, de massa heeft geen bemes ting kunnen geven en nu had een vervroegde uit keering, naast voor levensonderhoud, noch een over bemesting kunnen beteekenen voor de kool, dit kan nog, dan moet het zeer spoedig komen. Doch willen wij een protestvergadering houden, moeten wij verzekerd zijn van een groote opkomst, en de meerderheid van het bestuur was van ge dachten, dat met seizoendrukte in De Streek, aard appelen en tulpenrooden, en in Kennemerland de aardbeienoogst, wij de menschen niet uit hunne be drijven krijgen, althans niet voor na deze oogsten. Enkelen waren van gedachte dat als een streek om hulp schreeuwt, de anderen uit solidariteit wel zou den komen, doch de meerderheid meende, dat het niet mogelijk was de leden uit hun bedrijf te krij gen, de geweldige drukte is zoo groot, dat men geen aur missen kan, de massa zit zoo in hun bedrijf vastgeroest, in zekeren zin een gelukkig verschijnsel, dat men ondanks den benarden toestand, toch nog het bedrijf als nummer één beschouwd. Besloten word in deze, dat er getracht zal wor den een landelijke protestvergadering te krijgen, in Amsterdam, algemeen meende het bestuur dat een provinciale' protestvergadering, zooals Z.-H. dezer dagen gehouden heeft, niet juist is te noemen, zeker het is in het glasdistrict buitengewoon slecht, doen het is overal hopeloos en dan vandaag een provin cie- en morgen weer een andere een protestvergade ring gaan beleggen van dezelfde organisatie, is niet de goede weg volgen. In dezen geest is dan ook naar het H.B. geschre ven, doch vast staat, dat men voor half Augustus de massa niet uit hun bedrijf krijgt, dus als het door gang zal vinden, zeker niet voor deze data. Verder waren er verschillende ingekomen stuk ken ter behandeling, ook over een anderen vorm van steun, bedrijfssteun, dit is een materie die niet zoo eenvoudig is, toch is het met den tegenwoordigen productiesteun zoo, dat zij die een half gewas heb ben, er practisch van buitengesloten zijn, wij zien het nu weer met de aardappelen, vele hebben geen half gewas, dus wat aangaat op het oogenblik de vrij goede prijzen, is dit maar voor enkele, de massa heeft hier zeer weinig aan, Dit voorstel zal dan ook zeer ernstig bekeken worden. Ook een voorstel wat aangaat de uitbreiding van de fijnzadenverbouw, op het beperkte land, vele be- teelen dit met fijnzaden, doch hier vloeit uit voort een overproduc.tie, met gevolg afbraakprijzen, Ook dit zal ter bevoegder plaatse kenbaar gemaakt wor den, want inderdaad is het zoo dat de bestaande fijnzaadtelers er de dupe van zijn, wat toch niet de bedoeling mag zijn van de teeltbeperking op de an dere producten, om door beperking van de eene cul tuur de andere, die nog vrij is, om hals te brengen.- De veder ingekomen stukken waren meer van huishoudelijken aard. Vijf gezinnen uit de zorg. Berlijn. Loterijen zijn aantrekkelijke dingen, maar niet altijd laat de beurs het koopen van een lot toe. Deze wetenschap bezat ook de man, die voor het hoofdpostkantoor in de Berliner Strasse in Neukólln met loten van de werkverschaffings loterij had post gevat. De loten, die 50 pfennig per stuk kosten, verdeelde hij in aandeelen van vijf, zoodat wanneer een prijs op het lot zou vallen, ieder der aandeelhouders een vijfde van den buit zou krijgen. Fortuna liet zich van haar goede zijde kennen: op een van de onverdeelde loten viel een prijs van 5.000 mark en het geluk kon moeilijk be ter uitvallen. De man, die het loterijbriefje trok is een werklooze vader van vijf kinderen; de tweede duizend mark komt terecht in een gezin met vier kinderen, waar het ook al niet beter is, want ook hier is de man zonder werk. De derde die duizend mark opstrijkt is een straathandelaar, voor wien het buitenkansje de redding van zijn in schulden ge stoken handeltje beteekent. Nummer vier is een S.A.-man, ook werkloos en de laatste duizend mark gaat naar een dame, die reeds negen jaar ziek is, en die nu in de gelegenheid is zich aan een reeds lang noodzakelijke specialisten-behandeling te on derwerpen. Zoo kregen vijf gezinnen voor tien pfexv nig een groote verliohling van hun zorgen. .;y>' NIEUW WERELDSNELHEIDSRECORD OVER 1000 KILOMETER. Parijs. Te Angers heeft tijdens de internationale luchtraces de Fransche vlieger Maurice Arnoux gis teren het vvereldsnelheidsrecord voor lichte landvlieg- tuigen over een parcuurs van 1000 K.M. met een Caudron Rafalo-machine op zijn naam gebracht door het parcours te vliegen met een gemiddelde snelheid van 292.825 K.M. per uur. Voor het Kantongerecht te Sneek stonden den 1 Juli j.1. terecht een 16-tal autobushouders uit verschillende plaatsen van ons land, o.a. uit Den Helder, Am sterdam, Rotterdam, Leeuwarden, Arnhem, Gronin gen, Enschede, terzake, dat zij tezamen in vereeni ging, al of niet met een of meer onbekend gebleven personen, in de maanden Maart en April 1935 als on dernemers met meerdere autobussen een autobus- dienst van Groningen en Leeuwarden over den af sluitdijk naar Amsterdam en omgekeerd, zonder de vereischte vergunning, in werking hebben gehouden. Uit de mededeelingen van de verdachten en de verklaringen van de getuigen was het den Ambtenaar van het O. M., Mr. J. van Gilse, duidelijk, dat do autobushouders tochten door het geheele land organi seerden en naar bepaalde plaatsen (vooral Gronin gen) en dan vanuit die plaatsen met passagiers, die aan bepaalde adressen te Groningen en Leeuwarden en Harlingen kaarten konden verkrijgen, op vertoon waarvan zij deel konden uitmaken van de „retour vracht"", naar Amsterdam reden. In feite werd daardoor een dienst GroningenAmsterdam via den Afsluitdijk in het leven geroepen. Die dienst was zoo goed geregeld, dat de wachtmeester der Kon. Mar., die op den Afsluitdijk met de controle was be last, met vrij groote zekerheid kon opgeven, welke bus een der volgende dagen (steeds op hetzelfde uur) zou passeeren. Daaruit concludeerde de Ambtenaar O. M., dat de bussen door een combinatie werden geëxploiteerd, zoodat hij alle houders schuldig achtte aan een over treding van de Wet op de Openbare Vervoermiddelen en voor ieder der verdachten een boete eischte van f 150.subs. 30 dagen hchtenis en een voorwaarde lijke hechtenis van 14 dagen met een proeftijd van 2 jaar. Gistermorgen heeft de Kantonrechter, Mr. Hofstee, schriftelijk vonnis gewezen. Zeventien gewonden. Kopenhagen: Een scheepsongeval dat ge makkelijk tot ernstige gevolgen had kunnen leiden heeft Zondagmiddag aan de Westkust van Jutland plaats gehad. Drie honderd vijftig leden van de ver eeniging van Wapenbroeders uit Aarhuus en omge ving hadden met een spoorwegveer een uitstapje op de Noordzee gemaakt. Bij het binnenkomen in den haven van Thybrön werd de veerboot door een ster ke strooming gegrepen, waardoor de loods de macht over het schip verloor'en de boot met volle kracht te gen het remmingwerk botste. De reizigers werden he vig dooreen geworpen met het gevolg dat zeventien hunner gewond werden, en vier zelfs ernstig. Zij moesten zich onder medische behandeling stellen, ter wijl tal van andere plezierreizigers er met mindere verwondingen afkwamen. Het remmingwerk werd zwaar beschadigd. De veerboot bleef vrijwel onbe schadigd. WOENSDAG 10 JULI. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending; 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Orgel spel C. Steyn; 8.30 Gram.pl.; 9.30 P. J. Kers: Onze keuken; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.; 12.00 De Zonnekloppers olv. C. Steyn; 12.45 Gram.pl.; 1.001.45 Orvitropia olv. J. v. d. Horst 2.00 De Flierefluiters olv. E. Walis; 3.00 Voor dc kin deren; 5.30 Vara-orkest olv. H. de Gi'oot; 6.30 Sport- uitzending; 6.45 Strijkorkest olv. E. Walis; 7.10 Ir. L. S. P. Scheffer spreekt over Stadsuitbreiding; 7.30 Schalmei olv. P. Renes; 7.50 „Bij den verkeersdok- ter"; 8.00 Herh. SOS-ber.; Nieuwsber. en Vara-varia; 8.15 Dubbel X olv. C. Steyn; 8.45 „De jacht in de nacht", spel van F. v. Duin; 9.35 Gram.pl.; 10.15 Va- raorkest olv. P. Tiggers mmv. Joh. Jong (orgel); 11.00 12.00 Gram.pl. HUIZEN (301 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en medita tie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst olv. Ds» D. Tom; 11.0012.00 Ensemble Van der Horst; 12.15 Gram.pl.; 12.45 Vervolg ens. v. d. Horst; 1.45 Gram.- pl.; 2.00 Enkrateia-kwartiertje; 3.00 Chr. Lectuur; 3.303.45 Gram.pl.; 4.00 Het Haagsche Trio en gr.- pl.; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Landbouwhalfuur; 8.00 Bcr.; 8.05 NCR V-orkest olv. P. v. d. Hurk; 9.00 Causerie J. W« Geels; 9.30 „Lobgesang" van Mendelssohn; 10.35 Ber.f 10.40—12.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 11.50 Orgelspel Q. MacLean; 12.35 Trocadero-Cinema-or- kest olv. A. v. Dam; 1.35 Orgelconcert H. Dawson; 2.20 Het Schotsche Studio-orkest; 3.10 Piano-recital T. Marshall; 3.35 Sted. orkest Bournemouth; 5.05 Gr.- pl.; 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Ber.; 6.50 Orgelspel; R. Dixon; 7.20 BBC-Northern orkest olv. Morrison; 8.20 „Cable Ship", actueel hoorspel; 8.50 Hëndel-concert m.m.v. solisten, koor en strijkorkest; 9.50 Ber.; 10.20 Nieuws uit Amerika; 10.35 Het Par- kington-kwintet; 11.20—12.20 Roy Fox en zijn band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Tou che; 8.20 Zang; 9.05 Radio-toonecl en dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Concert uit rest. Wivex; 3.50—5.50 Om roeporkest olv. Reesen; 8.20 Reportage; 9.20 Duitsche liederen; 10.3011.20 Omroeporkest olv. Hye-Knudsen. KEULEN (456 M.) 6.35 Orkestconcert; 11.10 Zang en piano; 12.20 Con cert uit Breslau; 2.35 Gram.pl.; 4.20 Piano-recital; 5.20 Orkestconcert; 7.20 Concert; 8.35 Zang; 9.05 Militair concert; 10.5012.20 Pop. orkestconcert. ROME (421 M.) 9.00 Radio-tooneel; 9.50 Symphonieconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 12.20 en 1.302.20 Gram.pl.; 5.20 Salon-orkest; 6.35 en 7.35 Gram.pl.; 8.20 Gulden-Sporendag-programma; 10.30—11.20 Trioconcert; 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salon-orkest; 1.50-2.20 en 5.20 Gram.pl.; 6.50 Repor tage; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Omroeporkest olv. Gason; 10.30—11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.35 Singende Jugend; 9.05 Voordracht; 9.20 Blaas- concert uit Stettin; 10.20 Ber.; 10.50 Cello- cn piano recital; 11.05 Wcerber.; 11.20—12.20 Dansmuziek.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7