„Een keihard balletje"! OP ONZE AARDE - PLAATS VOOR IEDER...! Een „slagschip in de lucht". Arrestatie van deviezen-smokkelaars. Hall Selassi antwoordt Mussolini. Moeilijkheden tusschen Siikhs en Mohammedanen. De legende van de overbevolking van onze Aarde. ALLEEN EEN PROBLEEM VAN REGIONALE BEVOLKINGS-OP EENHOOPING! Nog tropische gronden in gouden over vloed aanwezig. HOE MOETEN WE HET PROBLEEM VAN DE VERDEELING DE AARDE ONDER DE VOLKEN OPLOSSEN? De Wereld zou slechts overbevolkt kunnen wor den, wanneer de natuurlijke hulpbronnen door de Wetenschap in haar meest-vol komen beteekenis werden doorgrond en door mensehelijke arbeid werden uitgebuit, om tenslotte niet meer voldoende to zijn voor de behoeften der Menschheid. Maar dat is zonder twijfel niet het geval! Vele millioenen Hectaren vruchtbaar land, dat onmetelijke massa's levensmiddelen zou kunnen produceeren, liggen nog volkomen braak! Men heeft berekend, dat alleen de ongebruikte landen in Canada en Siberië de hecle behoefte aan tarwe zouden dekken, zelfs wan néér men de mogelijkheid tot een meer-intensieve productie, dan tegenwoordig, buiten rekening laat! De bodemschatten van tropische landen zijn nog in den meest-iiitgebreiden zin van het woord on aangeroerd. Afgezien daarvan kan men met zeker heid nieuwe chemische methodes verwachten, waar mede langs synthetischen weg nieuwe levensmoge lijkheden, die wij thans slechts langs natuurlijken weg verkrijgen kunnen, in bijna onbeperkte mate geschapen zullen worden! Sedert het begin van de industrieels revolutie heeft kunst om welvaart te scheppen, snelle verbeteringen ondergaan en tal van vorderingen gemaakt. Het toenemen der be volking is minder snel gegaan. Dit proces zal zich waarschijnlijk voortzetten en zoolang dat geschiedt, kan van een algemeen probleem van wereldover- bevoking nog geen sprake zijn. Wel echter bestaat er een probleem van regionale bevolkings-opeenhooping! In zekeren zin zijn en kele landen over-, anderen te dun bevolkt! De mi nimale bevolking van landen, die groote natuur lijke en voor de groote massa niet ten nutte ge maakte hulpbronnen bezitten, bet eekent natuurlijk reldbevolking en de natuurschatten gemeenschap pelijk erfgoed van ieder ras en iedere natie. De beperking van de immigratie naar Australië, Canada en de Vereenigde Staten wordt hoofdzake lijk gedicteerd door de zorg voor het op-peil-houden der arbeiidsloonen. Van onbeperkte immigratie vreezen de arbeiders twee dingen: de immigratie van een tè groot contingent kolonisten uit vreemde landen, met een hoogen levensstandaard zou tot 'n overschot aan arbeidskrachten en dus tot lagere 'oonen kunnen leiden; terwijl voorts de stroom van leden van het gele ras, vanwege den lagen levens standaard, die het gele ras erop na houdt, hetzelfde gevolg zou hebben! De volkenbond heeft zich met deze immigratiekwestie reeds beziggehouden. Maar het nationalisme van de landen, die het bevolkings overschot van de andere landen zouden kunnen op nemen, heeft alle practische maatregelen gehandi capt. Er blijft daarom nog slechts een oplossing over. Bij de huidige stemming in de landen, die immigranten kunnen absorbeeren, bestaat er echter weinig kans op een practische verwerkelijking! Deze oplossing zou een internationaal verdrag zijn, waarbij bepaald werd, dat de overbevolkte landen regelmatig een bepaald aantal immigranten naar de dun-bevolkte mogen zenden. Dan heeft men de con trole zelf in handen. Dat zou weliswaar betee- kenen, dat men afstand deed van het recht tot uit sluiting van immigratie der gekleurde en gele ras sen. En het zal ook heel moeilijk zijn de Britsche Dominions, die erop uit zijn het Britsche karakter van hun landen te bewaren, van de noodzakelijk heid van die politiek te overtuigen, maar men zal zich over den tegenstand van die landen, hoe na tuurlijk overigens ook, moeten heenzetten, als men groote internationale complicaties wil vermijden! Het overbevolkingsvraagstuk wordt waarlijk ur gent! Een nieuw type Amerikaansch bombar dementsvliegtuig. Washington: Dezer dagen zullen de eerste proefvluchten worden gehouden met een nieuw type bombardementsvliegtuig, de Boeing 299, vermoedelijk het snelste en best ingerichte bombardementsvlieg tuig, dat tot nog toe gebouwd is. In de kringen de« Amerikaansche luchtvaart noemt men het „het slag schip van de lucht". Het vliegtuig is uitgerust met vier 700 P.K.-motoren on kan een snelheid bereiken van 400 K.M. per uui terwijl het plafonds onceveer 3500 meter is Het *oe stel heeft een actie-radius van 4000 a 4750 K.M. De vleugelspanning bedraagt ruim 30 meter en het ge wicht 15 ton. O.a. Nederlandsch gezin gearresteerdi Krefeld, 8 Juli. In de laatste dagen hebben beambten van het douane-kantoor bij Bracht en Kaldenkirchen nabij de Nederland- sche grens weer verscheidene personen we- gens het overtreden der deviezen-verordenin gen gearresteerd. O.a. is gearresteerd een Ne derlandsch gezin en korten tijd later een Spanjaard bij het smokkelen van deviezen. Bij de „Witte Steen", een beruchte smok- kelhoek in het grensbosch, is een pater ge arresteerd, die Nederlandsche deviezen over de grens wilde smokkelen. Oproep aan het Abessynische volk. Addis Abeba: Keizer Hail Selassi heeft alsj antwoord op de redevoering, die Mussolini te Salerno heeft gehouden, een nieuwe oproep gericht tot het' Abessynische volk om de wapens op te nemen ten einde voorbereid te zijn op alle eventualiteiten. Hel resultaat is een nieuwe toevloed van strijdbare man nen uit de binnenlanden, die het strijdbedrijf kennen, doch zich thans komen scharen onder de leiding van de Belgische en Zweedsche officieren, die als instruc teurs van het Abessynische leger hun de beginselen van de moderne oorlogsvoering zullen trachten bij te brengen. Bij groepen van vijftig tot vijfhonderd man trekken thans de hoofden van verschillende onafhan kelijke stammen met hun mannen naar Addis Abeba om tot het leger toe te treden. Onder de vreemdelingen heerscht nog kalmte. On danks de aanzegging van den Amerikaanschen zaak gelastigde William P. George aan de Amerikaanscha burgers in Abessynië om het land te verlaten, heb-, ben meer dan 100 Amerikaansche missionnarissen reeds verklaard, dat zij hieraan geen gevolg zullen geven. Over het afbreken van een moskea. Bombay (Britsch-Indië): Naar aanleiding van een voorstel een moskee af te breken is er groote spanning ontstaan tusschen Sikhs en Mohammeda nen te Lahore, waar pantserwagens door de straten rijden en politie en militairen patrouilleeren. De filialen der hanken sturen de belangrijke docu menten naar de hoofdkantoren. De gouverneur van Poenjab voert met deputaties van Sikhs en Mohammedanen besprekingen, welkfl een strikt geheim karakter dragen. 'n gevoelig verlies voor het wereld-vermogen en ver scherpt tegelijkertijd de economische moeilijkheden, waaronder de dichter-bevolkte landen te lijden heb ben. Voor de internationale samenwerking en orga nisatie bestaat er dus geen vraag, die van grooter gewicht is, dan die der gelijkelijke verdeeling van alle menschen over de oppervlakte der aarde! De bevolkingsdruk is in het verleden dikwijls de oorzaak geweest van oorlogen. Dat zal het ook in den toekomst zijn, als die druk niet door internatio nale samenwerking vermeden kan worden. Drie Europeesche naties hebben zich door verovering of kolonisatie reeds meer dan een vierde van de aardoppervlakte toegeëigend. Sluit de politiek van deze Janden burgers van andere naties uit van de vestiging in deze gebieden, dan zijn ernstige sto ringen van het bevolkings-evenwicht niet meer re vermijden! De Britsche politiek van de „open deur" voor den handel van andere landen in de Britsche koloniën en Dominions heeft de onrechtvaardigheid, die in een streng-exclusieve politiek gelegen is, ten minste gedeeltelijk verminderd! Maarhet han delt zich niet alleen om het handelsverkeer in deze gevallen, doch ook om de nederzetting van burgers van die landen, waarin men lijdt aan een groote overdruk van de bevolking! Als echter landen als Australië. Canada en de Vereenigde Staten de im migratie beperken en zelfs verbieden, hoewel zij enorme onbewoonde en ter vergrooting van het we reldvermogen buitengewoon geschikte gebieden heb ben, is het ontstaan van internationale wrijving absoluut onvermijdelijk! Het probleem kan slechts opgelost worden door het inzicht: de heele aarde is het gemeenschappelijk erfgoed van de heele we LORD SNOWDEN. Voor 50 jaar terug werd door den beroem den Franschen professor Pasteur voor de eerste maal een inspuiting gegeven met zijn serum tegen hondsdolheid. Hierboven zien we Jozef Meister, die aan deze inspui ting zijn leven te danken had, voor het gedenkteeken van zijn levensredder. De beren in het Nationale Park in den Amerikaanschen staat Montana zijn zóó mak, dat ze naar de stilstaande auto's toekomen in de hoop een lekker hapje te ontvangen, in welke hoop ze maar zelden teleurgesteld worden. Het slot Wartholz bij Reichenau wordt genoemd als de toekomstige woonplaats voor de familie der Habsburgers, indien de Oostenrijk- sche regeering er in zal toestemmen dat deze koningsfamilie naar haar vroegere land terugkeert. NACHT OVER DE THEEMS. Een karakteristieke opname van de Theems bij Londen. Gelijk een silhouette, verheft zioh op den achtergrond de wereldberoemde Towerbrug, een der grootste bezienswaardigheden van Londen. De New-Yorksche politie zal uitgerust worden met een „electrische handschoen", die, gevoed door een batterij van 1500 volt, een minder aangenaam gevoel zal veroor zaken, wanneer de politieman eens last mocht krijgen, wanneer zijn. „vriend" uit de onderwereld tot handtastelijkheden zou overgaan.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8