Nachtopname. Uit Bergen. Uit de OMGEVING De eerste klasse U.L.O. op stap HET MES DIEP IN DE WONDE. Maar algeheel herstel is mogelijk! Neen; het ging met den zieke nietv goed. In den beginne was er nog weinig van te merken, viel de langzame achteruitgang in den toestand nog niet di rect op en hadden de doktoren hoop, dat de patiënt er weer radicaal bovenop zou komen. Maar gaande weg ging het bergaf; steeds meer verloor de patiënt ,van zijn kostbare bloed, steeds zwakker en onzeker der werden zijn bewegingen. De doktoren waren on machtig iets te doen. Er waren er, die liet vertrouwen misten en daardoor faalden; anderen weer schoten in kennis te kort om den patiënt te redden. En toen ook tot overmaat van ramp de armoede haar intree deed in de woning van den zieke; de ellendige tijds omstandigheden haar invloed deden gelden, was liet uit met de verstrekking van versterkende middelen; moesten de doktoren het lijdelijk aanzien hoe de zie ke wegkwijnde steeds meer. Teneinde raad werd de hulp ingeroepen van hot gemeentelijk ziekenhuis en ziet: men was daar niet onwillig den patiënt hulp en bijstand te verleenen. Een specialist, die de doktoren terzijde stond ontdek te al heel gauw de oorzaak van alle lijden: een „kan kers-gezwel, dat radicaal moest worden verwijderd! Hij zette op de operatietafel het mes diep in de wonde en liet het verder aan eenige nieuwe, door hem uit gekozen medici over, den zieke er door zorgvuldige verpleging weer langzaam bovenop te helpen. Daar toe is noodig, dat den patiënt weer nieuw, frisch bloed wordt toegevoerd, dat versterkende middelen hem niet langer worden onthouden. Eerst dan kan de zieke volkomen genezen en weer een flinken sterken jongen worden. Een jongen, prettig om mee om te gaan, die. het volle vertrouwen en de algeheele sympathie heeft van allen, die met hem in aanraking komen. De specialist uit het ge meentelijk ziekenhuis blijft achter de nieuwe dokto ren staan om een oogje in het zeil te houden en hulp te verleenen, zoo deze van noode mocht zijn. En waar er zoo velen zijn, die hun best doen den jongeling, die van zeer groot nut voor anderen kan zijn, „lot vollen wasdom te brengen", zouden dan de gemeentenaren achter blijven en hem den steun ont houden, welke hij dringend noodig heeft? Wij gelooven het niet en vertrouwen op een warm medeleven. Maar dan ook allen De hand aan den ploeg! De aandachtige lezer en de niet minder aandach tige lezeres zal al wel begrepen hebben, dat wij met onzen zieke, de Berger Sportvereeniging bedoelden. Wat voorbij ging, ging voorbij. Wij willen niet te rugblikken op den weg, welke achter ons ligt, omdat we er niets meer te maken hebben. Wij moeten .vooruit met vasten tred en vol vertrouwen. Vooruit met een schoone lei. Genoeg zij het daarom gezegd, dat B.S.V. gedwon gen, door tal van oorzaken, waarbij de slechte tijds omstandigheden een niet onbelanrijke rol speelden, steun en hulp vroeg van het gemeentebestuur van Bergen. En dit gemeentebestuur terecht beseffend wat in dezen zijn plicht was, onthield de vereeni- ging dien steun niet. In de raadsvergadering van 31 Mei j.1. was het Dr. Hemelrijk, der sociaal-democratische fractie, die de besprekingen over dit onderwerp inleidde en een warm pleidooi hield voor het behoud der Berger Sportvereeniging. En zijn partijgenooit Den Das on derstreepte deze woorden, door nog eens met klem Ie wijzen op het groot nut dezer neutrale sportver eeniging, die gelegenheid geeft tot beoefening der sport aan de jongeren, zelfs aan werkloozen en daar mee de jeugd gezonde afleiding biedt inplaats van een rondhangen om een biljart in een café! Ook de heer Zeiler, woordvoerder van het Midden- blok, wees op de groote cultureele waarde dezer sportvereeniging en het was op zijn initiatief, dat de heer E. J. Voüte werd benoemd om als tusschenper- soon op te treden tusschen het gemeentebestuur en de verceniging, teneinde haar te helpen heen te ko men door de moeilijke jaren. De raad ging met algemeene stemmen met dit voorstel accoord, omdat unaniem werd ingezien, dat B.S.V. van een zoo groot belang was, dat zij niet Verdwijnen mocht. Naar nieuwe gezondheid! Een reorganisatieplan werd door den gemeente- fcommissaris, den heer Voüte ontworpen en door de algemeene vergadering van B.S.V. van Donderdag 4 Juli j.1. goedgekeurd. Een nieuw bestuur zal de leiding nemen, om te (trachten van B.S.V. meer te maken, een kerngezonde sportvereeniging, waarvan het prettig is lid te zijn. Een club, waarin goede kameraadschap heerscht. En wat het gemeentebestuur als nuttig en noodig kwalificeert, waarom zou dan de burgerij achterblij TOEN Lorens, nachtwaker van het Wester kwartier, de hoek van de straat omsloeg, zag hij voor de derde villa rechts verschei dene auto's staan. Toen hij dichterbij kwam, liep een heer hem tegemoet en beduidde hem reeds van verre om te zwijgen, waarbij den vinger op zijn lippen legde. „Ssst!" riep hij hem toen tegemoet. „Loopt u alstublieft zacht en spreekt u niet hardop. Wij maken een nachtop- narae!" Nu ontdekte Lorens op een van de auto's, die blijkbaar de klanit- filminrichting bevatte, den naam „Mundus Film". Hij interesseerde fcich reeds sedert lang voor de film, en een werke lijke filmopname bij te wonen was een welkome ver rassing in zijn ondanks de onrust der tijden tot nog toe zeer eentonig verloopende nachtelijke bezigheden, die bestonden in het bewaken der villa's in het [W esterkwartier. „Heel interessant!" fluisterde hij den jongen man toe, „ik zal me niet bewegen, wanneer ik alleen maar een beetje mag toekijken. Laat me bij de tuin schutting staan!" „Nu, goed dan", stemde de heer grootmoedig toe, ,,als u geen leven maakt, kunt u toekijken". Lorens sloop zachtjes, zoo dat het een inbreker ven en er anders over denken? Dat is natuurlijk ondenkbaar. Wij rekenen daarom op uw aller steun en medewerking; wij hopen dat u allen met een steen of een steentje zult komen aandragen om het nieuwe gebouw op te trekken; het gebouw voor de lichame lijke en cultureel® ontwikkeling der Berger jeugd. We hebben behalve twee elftallen in den Noord- Hollandschen Voetbalbond, een adspiranten- en een veteranenafdeeling. Er zal serieus worden getraind en er gebeurt nog veel meer! Aan de jeugd is de toekomst. Ook voor ons! Wij weten, dat verschillende jongelui door welke mo tieven dan ook gedreven ons den rug toekeerden. Er staat nog niets geschreven op de schoone lei, waarmede we nu beginnen. Mogen we hun naam er weer opzetten; willen onze oud-leden ons nu helpen, waar hot ons ernst is, er iets goeds van te maken? En mogen wij er vele nieuwe leden en begunstigers bij schrijven? Elke bijdrage, hoe gering ook, is van harte welkom Wij koopen er versterkende middelen voor, welke dringend noodig zijn! De werkende leden betalen f 1.10; de veteranen f 0.80 en de adspiranten f 0.50 per maand. Donateurs of donatrices storten minimum f2.50 per jaar. Wiens naam mogen wij als eerste op de schoone lei noteeren en wie volgt er dan? Zendt uw bericht aan den secretaris of aan den penningmeester. U bent welkom! Het nieuwe bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter: P. de Grauw. 2e Voorzitter: J. Onrust. Secretaris: D. Duinker, Eikenlaan 16. Penningmeester: Mr. Q. Rovers, Russenweg 3. Secretaris voor Pers en Propaganda: C. ten Brug- gencate, Meerwijklaan 2, Leider der Adspiranten: C. Kramer. Algemeen Commissaris: J. Leistra. De Elftalcommissie bestaat uit: Voorzitter: C. ten Bruggencate, Meerwijklaan 2. Secretaris: J. de Moor, Wognumsche Buurt, 7, Alk maar. Lid: H. W. Duits, „De Zilverspar", Breelaan 21. Hoe vindt U ons stilleven; mooi of niet? We zijn er den heelen dag op uit geweest en nu nemen we het ervan, ziet u, aldus verwelkomde ons me vrouw Schuil, toen we het hekje door waren en den tuin instapten. We waren al heel gaüw geinstalleerd in een ge- makkelijken tuinstoel op het heerlijke rustige plekje achter het huis, waar veelkleurige bloemen het groene gras omranden en vogels van diverse plui mage in de hooge boomen kwetteren. Juist, die tocht mevrouw; daarvoor ben ik hier heen gewaaid, aldus leidden wij ons informatorisch gesprek in. Aardig geweest? Aardig? Moet U eens in het Gastenboek gaan kijken van het Strandbad in Edam. Daar vroeg ik aan de jongens of ze de reis leuk vonden? Leuk? brulden ze. Enorm, reusachtig! Ziet U, dat heb ik er net zooin gezet. En nu ga ik voor de thee zorgen en zal m'n man u wel de bijzonderheden van het school reisje vertellen. Kijk, dachten we, hier zijn we nu bij een paar jonge idealistische menschen, die optrekken met de jeugd; die de jongens en meisjes willen kennen niet alleen van de schoolbanken, maar ook buiten in de vrije natuur en dar; karaktertrekjes ontdekken, wel ke anders zeker verborgen zouden zijn gebleven. Ka meraden van de kinderen, vrienden binnen en bui ten de school. Ja, we hebben een heerlijke dag gehad. Enorm veel gezien en geleerd en toch niet te vermoeiend, begon de heer Schuil. Eèn klas van de U.L.O.? vroegen we. Alleen de eerste ja; vijf en dertig jongens en meisjes. Een leuk stelletje! Maar dat nog heel wat moet leeren, onderbrak hier mevrouw, die met het theegerei was terugge komen en inschonk. Nou, d'er waren er bij, die hun fatsoen niet konden houden. Dat ze plezier hebben, vind ik best, maar 't moet binnen de perken blijven. Leeren ze vanzelf, suste haar echtgenoot. Zul je zien; een volgend jaar maken we met diezelfde jon gens en meisjes een meerdaagsche tocht en heb je niets geen last van ze. En waar was de tocht vandaag heen? wilden we weten. Zal ik u vertellen. Met den trein naar Amster dam en toen dadelijk met het bootje van de Elec trische het IJ over. Dat was al fijn; de kinderen kregen zoo even een glimp van het drukke scheep vaartverkeer in de haven. Toen we aan den overkant waren, zijn we met de electrische tram naar Broek in Waterland gereden. We zijn onze eigen gids ge weest en dat is veel beter bevallen dan een gehuur de. We hebben niet alleen meer gezien, maar ook meer gehoord. De boerin, waar we een kaasmakerij bezichtigden, heeft ons alles tot in de kleinste bijzon derheden verteld en de koster die ons rond leidde in het mooie ouwe kerkje, heeft ons gewezen op de oude graven met de zonderlinge afbeeldingen op de steenen en op het mooie gebrandschilderde raam met zijn symbolische voorstellingen. Met de tram ging de reis verder naar Monniken dam. Daar hebben we den toren beklommen; iets, wat vroeger nooit werd toegestaan. Een prachtig ver- gezicht over de Gouwzee, hadden we daar. Weet U wat zoo typisch was in dat kerkje? in terrumpeerde mevrouw. tot eer zou hebben gestrekt, naar het hek. In den tuin was veel leven. Blijkbaar verfilmde men een nachtelijken inbraak. Nu klom juist een vermomde tegen de dakgoot op en drong in de veranda van d9 eerste verdieping binnen. Een andere stond op het dak en sneed de draden van de telefoonleiding door In het heldere maanlicht zag alles er zeer „echt" uit, en Lorens was geheel opgewonden door de span nende scène. Voor de tuinpoort stonden nog andere menschen, die het zeldzame schouwspel naderbij gelokt had, wandelaars, die op hun weg naar huis de sensatie ook wilden beleven, en zelfs een politieagent, die op zijn ronde eveneens geinteresseerd was blijven steken zooals Lorens. Van binnen hoorde men opgewonden stemmen, een vrouwenstem schreeuwde door den nacht. „Hulp! Overal! Inbrekers!" Het klonk griezelig, en Lorens had bijna geroepen, wanneer het verzoek om te zwijgen hem niet inge vallen was. Hij wenkte den heer, die zich met hem had onderhouden,*bij zich. Hij had eenige vragen op het hart, die hij niet onderdrukken kon. „Wie speelt de hoofdrol?" vroeg hij zachtjes. „Al- bers of Harry Piel?" Een jonge tooneelspeler uit Weenen, u zult hem nog niet kennen, antwoordde de heer. „En welke filmster?" Ik zoü het allemaal zoo graag van dichtbij willen zien!" „Ook een nieuwe." „Zegt u eens mijnheer, „zoo vatte Lorens moed. „Zou het niet mogelijk zijn, dat. dat ik ik bedoel alleen maar zoo hier een kleine rol Maar als U denkt ik wil heelemaal geen geld" „Waarom niet, wanneer het U genoegen doet! Als U geen gage daarvoor verlangt, U kunt de nacht waker zijn, die de inbrekers gebonden hebben. Ga Geen idee; moesten we bekennen. Weet U wat een nonnengang is? Als voren, mevrouw! Nu, vroeger waren die kerkjes daar allemaal katholiek, liep er boven dwars door de kerk een af gesloten gang, waarin de nonnen de mis bijwoonden, omdat ze niet tusschen het publiek konden gaan zit ten. En waar denkt U dat die gang nu voor gebruikt wordt? Mevrouw, U stelt me voor onoplosbare proble men. Om er de pijpen voor de kachels te verzorgen. Hadt U niet gedacht, hè? Prozaïsch, meenden we. Ja goed, maar de kinderen vonden het prach tig. De heer Schuil nam zijn reisverhaal weer op. Uit het Monnikendamsche haventje zijn we per boot naar Marken overgestoken. Daar hebben de kinderen natuurlijk hun oogen uitgekeken. Vooral het binnenhuisje van Jaantje Baes trok groote be langstelling. Daar zat op een stoep een miniatuur breistertje. Een jaar of vier, denk ik. Maar U hadt eens moeten zien hoe ernstig en keurig dat kleine popje breide. Toen ik er met bewondering naar stond te kijken, zei ineens zoo'n groote jongen naast me: „Wat een schatje, hè mevrouw?" Ziet U, dat verbaasde me even en deed me toen ineens heel erg veel goed. Die groote, onverschillige jongen had me onbewust een vluchtigen blik in z'n hart gegeven, zeide de gast vrouw. Van Monnikendam gingen we met een motor boot naar Edam. We zouden met een zeilbotter gaan dat was eigenlijk een beetje voor den gekhouderij. Want toen het puntje bij 't paaltje kwam, ging die botter niet, vervolgde onze gastheer. Edam; ja daar hebben de kinderen wel het meest genoten. U kunt niet genoeg wijzen op de heerlijk heden van het strandbad daar! Pracht gelegenheid om te zwemmen en te baden; kanovaren, waterfiet sen en een rutschbaan. Verder een groote speeltuin en een uitgestrekt en schitterend gelegen terras. Maar het voornaamste is, dat het er zoo buitenge woon goed en goedkoop is. Een ideale gelegenheid om met schoolkinderen heen te gaan. Echt aan te bevelen hoor! Een bus van Schalkwijk heeft ons van Edam terug gebracht naai* Bergen en dien dag hebben we weer gehad In de buurt mekkerde een geit; luid en nadruk kelijk. Die wil naar bed, zei mevrouw. Zoo geeft ze iederen avond haar wensch te kennen, 't Wordt ook te frisch buiten. In den vallenden avond zijn we door den stillen boschweg huistoe gegaan. Eindexamen M.U.L.O. Voor het eindexamen M.U.L.O., diploma A, slaagden gisteren te Alkmaar: Maarten de Beurs, Gotlieb Zaad- noordijk en Tjipke Wijnstra, leerlingen van de Open bare Ü.L.O. school alhier. Eindexamen Gymnasium. Voor het eindexamen van het gymnasium te Alk maar slaagde gisteren: Hilda de Lange uit Bergen. WIERINGERWAARD Een klenterschool. Dinsdagavond hield de Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen ten huize van den heer Van der Woude een vergadering ter bespreking van de mogelijkheid tot het oprichten van een kleuter school. De vergadering was vrij goed bezocht. De voorzitster verklaarde in haar openingswoord de be doeling en de werking van een kleuterschool, gaf eenige voorloopige cijfers, en eindigde met den wensch uit te spreken, dat zoo spoedig mogelijk op gave van leerlingen zou worden gedaan. Eenige dames verklaarden zich bereid deze op gaven te verzamelen. Een der aanwezigen verklaar de zich tegenstander van een kleuterschool ten plat telands, waarna een levendig debat ontstond en de overgroote meerderheid der aanwezigen zich voor de oprichting uitsprak. De voorzitster verklaarde, niets meer aan de orde zijnde, dat het bestuur zich met den verderen gang van zaken zal bezighouden, waarna sluiting. LANGEND IJ K NOORD-SCHARWOUDE. Naar aanleiding van het feit-, dat thans een groot gedeelte van de aardappelemaanvoer niet door den handel kan worden afgenomen en deze doorloopen, heeft de veiling bericht gekrgen van de Ned. Groen ten- en Fruit-Centrale. dat hiervoor een regeling ls getroffen. Deze regeling steekt wel heel gunstig af bii de regelingen, welke men twee iaar geleden ge had heeft, toen alle doorgeloopen aardappelen op een hoop werden gegooid en aan de verrotting priis gegeven, met een priis van f 0.75 per 100 kg. Thans moeten de doorgeloopen groote aardappe len en bonken worden ingekuild. Dit moet geschie den door de tuinders zelf. Nadat de aardappelen eenmaal doorgedraaid zijn neemt de verbouwer ze mee naar huis en kuilt ze in. Bij deze inkuiling wordt aan de aanvoerders de helft van de op den veilingsdag geldende mini- mum-priis uitbetaald, op het oogenblik f 2.50 per 100 k.g. maar liggen, ik haal een touw, een oogenblik". Dadelijk daarop kwam hij terug, bond Lorens aan handen en voeten vast en zei: „Zoo zult u zelf/ ook mee op de film komen. De inbrekers hebben namelijk nu binnen in de villa den bezitter en zijn vrouw in den kelder opgesloten, roo- ven nu alles en zullen dadelijk hier voorbijkomen en met de buit in de auto's wegrijden. Lorens moest weliswaar nog een heelen tijd in zijn wat ongemakkelijke houding wachten, blijkbaar wa ren de opnamen niet zoo glad van stapel geloopen. Hij was zeer verheugd over zijn avontuur en stelde zich steeds weer voor, hoe hij den volgenden morgen zijn vrouw de geschiedenis zou vertellen en hoe ze hem niet gelooven zou. Toen overlegde hij, of hij haar in het geheel niets zeggen en haar eenvoudig op een dag mee naar de bioscoop nemen en met zijn „rol" verrassen zou. Zoo merkte hij nauwelijks hoe. lang het duurde, voordat eindelijk drie mannen uit den tuin kwamen geloopen, die met koffers, die ze ker de buit bevatten, in een van de auto's klom men. Achter hen kwam een heer, die veel gebaarde en sprak, dus blijkbaar de regisseur was. Op een on derstel met wielen, volgde de opname-camera, voort geschoven door 2 mannen, bediend door den opera teur. Lorens kon weliswaar niet vaststellen, hoeveel er van hem ook op de film gekomen was, maar hij kon zien, dat nu de vlucht der dieven gefilmd werd. Ze reden met de eene auto weg. In een tweede had men de camera opgesteld, de regisseur en de beide man nen stegen in, en ze reden draaiend achter de vluch tende auto aan. Toen Lorens aan den heer, die hem geboeid had, wilde vragen, hoe de film nu verder ging, merkte hij pas, dat deze blijkbaar ook in den auto geklom men was. Zoodrae de Ned. Groenten en Fruit Centrale over de ingekuilde aardappelen beschikt.wordt de andere helft van de minimumprijs uitgekeerd, plus f 0.50, dat als bewaar loon wordt beschouwd. De tuinders ontvangen dus voor de thans geveilde aardappelen f 2.50, plus f 2.50 en f 0.50 is f 5.50 per 100 k.g. Na tuurlijk wordt het aantal kilogrammen tengevolge van het inkuilen iets minder, zoodat deze bereke ning niet heelemaal precies klopt Zeer zeker kan deze maatregel als een goede worden beschouwd, welke de tuinders niet anders dan kunnen toejuichen. Examen U.L.O. Woensdag hebben vier leerlingen van de U.L.O. school alhier examen gedaan. Twee zijn er geslaagd, n.1. de jongeheeren P. Biesboer te Dirkshorn voor diploma B en C. de Boer, Zuidscharwoude voor di ploma A. BROEK OP LANGENDIJK. Het bestuur der Oranje-vereeniging kwam ten ge meentehuize in vergadering bijeen ter bespreking viering Koninginnedag op 31 Aug. a.s. Uit de gevoerde dircussiën bleek, dat men er veel voor gevoelde om een kinderfeest te organiseeren, maar dat de kasmiddelen zulks niets toelaten in verband met de hooge onkosten daaraan verbonden. Opgemerkt werd dat wanneer de burgerij in haar ge heel daadwerkelijk toetrad als lid, er een flink feest ten dien opzichte gegeven kon worden. Besloten werd dan ook hiervan af te stappen en in samen werking met de Broeker zwemvereeniging 's mid dags wedstrijden als zoodanig te organiseeren, opge luisterd door de plaatselijke muziekvereeniging. Terwijl des avonds de muziek- en zangvereenigingen zullen worden uitgenoodigd tot het geven van een concert. Zoowel des 's middags als des avonds heb ben leden der Oranjevereeniging toegang tegen ge- reduceerden prijs. WINKEL Vergadering van de Afd. Volksonderwijs op Dins dag jl. ten huize van den heer R. Laan, alhier. Ingekomen is een aanbeveling van het Hoofdbe stuur tot het houden van een collecte ten behoeve van het Fonds tot steun. In verband met do zoo juist gehouden inzameling ten behoeve van de school reisjes wordt het beter gevonden met deze collecte te wachten. De rekening van den Penningmeester. De Commis sie brengt bij monde van den heer Slooten verslag uit van baar onderzoek en waar alles in orde is be vonden, wordt tot vaststelling geadviseerd. Aldus be sloten. Schoolspaarbank Winkel: In 1934 werd ingelegd f5.10, en teruggehaald f 164.93, zoodat f 159.83 meer is teruggehaald dan ingebracht. Het tegoed i op 1 Januari 1935 bedroeg f 181.70. Schoolspaarbank Lutjewinkel. Het bezit bedroeg op 1 Januari 1935 f342.70, schuld aan spaarders f 323.96, saldo f 18.74. Door 20 spaarders werd inge legd f97.21, teruggehaald f271.95, f 173.68 meer terug gehaald dan ingebracht. Begrooting 1935. Uit de op te maken begrooting blijkt, dat er gerekend kan worden op een ontvangst met inbegrip van het saldo 1934 en het bedrag, dat door de ingezetenen is bijeengebracht, van f531.95, waarvan na aftrek van enkele huishoudelijke kos ten omstreeks f500 over blijft voor de te houden schoolreisjes en feestjes. Schoolreisjes en schoolfeest. De Voorzitter deelt mede, dat, als gevolg van de minder gunstigen financieelen toestand van gemeen te en Ned. Herv. Kerk, het subsidie, oorspronkelijk bedragende f200 en f75, niet meer kan worden ver leend. Het, bestuur beeft gemeend, dat nu de tijd gekomen was, om, wilde men op gelijke wijze als voorgaande jaren doorgaan, een beroep op de inge zetenen te doen. De bestuursleden, bereidwillig bij gestaan door het onderwijzend personeel, hebben dit ter hand genomen. Deze poging is zeer goed ge slaagd en heeft opgebracht f291.95. Na uitvoeringe bespreking wordt besloten op ge lijke wijze als voorgaande jaren de schoolfeesten te regelen. Deze zullen plaats hebben als volgt: De le en 2e klasse zal feest hebben bij R. Laan te Win kel; de 3e en 4e klasse gaat naar Schoorl en Ber gen; de 5e klasse gaat naar IJmuiden; de 6e en 7e klasse gaat dit jaar naar Amsterdam, waar o.a. een bezoek aan Schiphol op bet programma staat. De schoolreisjes zullen plaats hebben op 25 en 26 Juli a.s. Aan den heer W. O. Schaap, medisch student, dienstplichtige der lichting 1927, is door den minis ter van Defensie andermaal uitstel van opkomst voor eerste oefening verleend. W I E R I N G E N Nieuwe steunregeling. Naar wij vernemen heeft do Minister van Soci ale Zaken de gemeente Wieringen ingedeeld in do 7e klasse van de steunregeling. De uitkeeringen bij werkloosheid zijn hierdoor op een hooger peil gebracht. De nieuwe regeling is 9 Juli i.1. in werking getreden. Gemeenteraad. De door het Hoofdstembureau ingevolge de Kies wet aangenomen nieuwe raadsleden hebben allen hun benoeming aangenomen. Toen hij het wachten moe was, riep hij een agent. Deze bond hem los. Ook de overige nieuwsgierigen verstrooiden zich spoedig daarop. Lorens was nu het liefst verder gegaan, daar hij een slecht geweten had, ómdat hij te laat was met zijn ronde. Maar hij wilde tenminste de terugkeer van de auto's afwachten, daar hij vergeten had te vragen, hoe de film, waarin hij zijn eerste rol had gespeeld, eigenlijk heette. De groote klankfilmwagen stond er nog wel, maar Lorens zocht tevergeefs naar den chauffeur, die hem misschien ook had kunnen inlichten. Toen na een kwartier nog geen der filmmenschen teruggekeerd was, gaf Lorens het wachten op en be sloot, den volgenden dag telefonisch bij de Mundus- Film naar den titel der film, waarvan hij de nachtop name had bijgewoond, te vragen. Aan de koffietafel den volgenden morgen aarzel* de Lorens weer, of hij zijn vrouw alles zou vertellen of wachten, totdat hij haar de film kon laten zien. Toen kwam zijn vrouw opgewonden binnensnellen met het ochtendblad en riep: „Lees eens, wat er gebeurd is, dat is toch jouw afdeeling, ik begrijp er niets van..." En Lorens las: „De volgende origineele truc werd toegepast door een inbrekersbende, waarachter men blijkbaar een der beruchte misdadigerstroepen moet zoeken: ze sta len op het opnameterrein der Mundus-Film-Maat- schappij een klankfilmwagen en een oude opname camera. Met deze requisieten bootsten zij vannacht in de villa van den koopman Werner een filmopname na, konden Werner en zijn vrouw met het geheele personeel in den kelder opsluiten en met den buit ongestoord in twee eveneens gestolen auto's ontko- men".

Schager Courant | 1935 | | pagina 2