Hs Uit Bergen. S u" de OMGEVING DE ALKMAARSCHE KAASMARKT. FEESTELIJKE OPENING OPENLUCHTTHEATER. De primeur is aan de Bergensche vereeni- gingen. Een mooi gevarieerd programma. Zooals wij reeds eerder meldden, wordt a.s. Woens dagavond het Openlucht-theater, gebouwd voor de afd. Bergen van de V.V.V. met .medewerking van Rijk en gemeente officieel geopend. Het bestuur van de V.V.V. van meening zijnde, dat er hier te Bergen voor de zomergasten te weinig at tracties waren, stelde zijn ledenvergadering voor, over te gaan tot den bouw van een openluchttheater. De heer Macdonald, eigenaar van het fraaie land goed „De Zandhoeve'1 stelde een gedeelte van zijn terrein gelogen aan het einde van de Breelaan en begrensd door den Duinweg en den Rijksweg naar Schoorl gratis voor dit doel beschikbaar en de alge- mecne vergadering hechtte haar sanctie aan het be stuursvoorstel om een bedrag van f 2000 uit te trek ken voor de inrichting van liat theater. De gemeen- tearchitect, de heer J. Roggeveen maakte het ont werp, de bouw werd uitgevoerd door jeugdige werk- loozcn onder de bekwame leiding van den heer L. den Das. Thans, nu het geheel is gereed gekomen,, kunnen wij niet anders zeggen, dan dat Bergen oen zeer fraai openluchttheater heeft gekregen, dat niet na zal laten een attractie te zijn voor dit zomerverblijf, hij uitnemendheid. Het ruime tooneel is in een duin pan gelegen; de zitplaatsen 800 in getal zijn amphitheaters-gewijs tegen een duinhelling aange bracht en zijn ruim en goed gebouwd. Het geheel past zich volkomen aan hij deze fraaie omgeving en zal een ideale gelegenheid zijn tot het geven van voorstellingen van verschillende aard. Het spreekt vanzelf, dat een goede verlichting niet ontbreekt en wat wel een der voornaamste factoren is voor een theater in de openlucht: de accoustiek is er uitmuntend, zoodat men op alle plaatsen er niet alleen goed zien, doch ook goed hooien kan. On getwijfeld is het een symphatiekc gedachte geweest van de V.V.V. om de Bergensche vereenigingen de primeur te geven op dezen officicelen openingsavond en de entréeprijzen zoo laag te stellen, dat het voor niemand een beletsel behoeft te zijn, dezen mode te maken. Bergens Harmonie; de gymnastielcveroenig. „Be- Quick"; Bergen's Mannenkoor en Bergen's Gemengd koor, voeren een zeer gevarieerd programma op, ter wijl tot slot de Boschgod met z'n elfjes een bezoek aan het theater zullen brengen. Deze slotapotheose, welke is in scène gezet door den bekwamen regisseur van de Maskerspelers, don heer G. Kooijman, belooft met de Bengaalsche verlichting in verschillende kleu ren iets bijzonders te worden. Als het weer medewerkt, twijfelen wij er niet aan, of het theater zal tot de laatste plaats zijn uitver kocht. Men zorge er dus voor, de kaarten, welko bij de adressen, vermeldt in de advertentie, opgenomen in dit nummer, verkrijgbaar zijn, vooruit te koopon, om op den avond bij de kassa niet te worden teleur gesteld. EXAMENS. M.U.L.O.-diploma A. Voor het eindexamen M.U.L.O. diploma A slaagden gisteren te Alkmaar: Joch. Blaauboer en Karei Musch leerlingen van de U.L.O. school alhier. Toelatingsexamen Gymnasium. Tot de eerste klasse van het Murmellius-gymna- sium te Alkmaar werden na gehouden examen toe gelaten: Willy Broersma, Eric van Heyst en Philip Boeke, leerlingen van de Berger Schoolvereeniging; Dincke Hemelrijk, leerlinge van de O. L. school en Max Moens van de U.L.O.-school alhier. O. KAMERLINGH ONNES, f Gistermorgen overleed in het CentraaJ Ziekenhuis Ie Alkmaar, na een ziekbed van een zestal weken, op 73-jarigcn leeftijd, dn heer O. Kamerlingh Onnes. Met den overledene is een goed en edel mensch heengegaan. Zij, die hem van nabij kenden wisten, welk een fijn voelend mcnsch hij was, met welk een kracht hij steeds streed tegen de onrechtvaardighe den, welke hem ter oore kwamen en hoe hij immer bereid was hulp te verleenen, waar hulp werd ge zocht. Een tiental jaren geleden vestigde Onno Kamer lingh Onnes zich op huize „Endcvoert" aan de Euwi- ge Laan, waar hij zich wijdde aan de schilderskunst en aan zijn lilterairen arbeid. Voor dien tijd was hij directeur van het Bureau voor Handelsinlichtingen te Amsterdam en eenige jaren wethouder van de hoofdstad. De ter-aardc-bestclling zal plaats hebben Maandag 15 Juli a.s., des namiddags 2 uur, van het woonhuis Eeuwige laan 17. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Door de tooneelverceniging „Euphonia" alhier, zullen pogingen worden aangewend om in het ko mende winterseizoen een tooneelwedstrijd te orga- niseeren. Een drietal vereenigingen zullen tot deelneming worden uitgenoodigd. terwijl „Euphonia" zelfs den slotavond zal verzorgen. BURGERBRUG. De heer T. de Boer Pz., leerling aan de R.I-I.B.S. te Alkmaar, is geslaagd voor het overgangsexamen van de -ie naar de 5e klas. Burgerlijke Stand van 5 tot en met 11 Juli 1935. Geboren: Cornelis Petrus, z. v. Petrus Glas en Anna Maria Telleman; Froukie. d. v. Koert Luik en Annigje Nijholt; Gerard. z. v. Nicolaas Haster en Necltjc Bellis; Antonius. z. v. Nicolaas Hoebc en Johanna Groen. Ondertrouwd: geenc. Getrouwd: geene. Gescheiden van echtgcn.: Gerardus Nicolaas Ver duin. landbouwer, en Alida Dapper, beiden wonende te Zijpe. Overleden: Neeltie Prins, oud 82 iaar. wed. van Pieter Oosterman; Johanncs Rampen, oud 48 iaar, echtgen. van Adriaantie Johanna van Buurcn: Geertruida Hillegonds. oud 68 iaar. wed. van Aric de Leeuw; Jan Ankringa. oud 20 iaar, ongehuwd. H AREN KARSPEL 'T ZAND. Een leelijk onqeluk, Wij vernamen thans eerst dat in 't laatst der vorige week een der zoons van de Wed. J. alhier in het hooiland met een hooibouwmachine, die werk te, zeer ongelukkig onder bedoelde machine terecht kwam, doordat het paard op hol sloeg. De jongen werd nogal ernstig gewond en moest doktershulp worden ingeroepen. Zelfs thans nog ondervindt hij de nadeelige gevolgen va ndit ongeval. Een ongeval. Woensdag is de nogal zeer slecht van gezicht zijnde bejaarde heer S. alhier, terwijl hij op de fiets de vlotbrug passeerde, met rijwiel en al tegen de ijzeren leuning van den brug terecht gekomen. Een gat in het hoofd, iuist boven het oog was het gevolg. Ook in dit geval heeft Dr. Otcrdoom het slachtoffer verbonden. Dat liep best af. Woensdagavond is een 7-iarig jongentje, logètje van den brugwachter V. alhier, doordat het ondoor dacht zoo maar den rijweg in ons dorp overstak door een passeerende auto aangereden. Het ventje sloeg daarbij een slag of 4 over den kon. Bedoelde auto. werd bestuurd door een geneesheer van Den Helder, welke direct stopte en een onder zoek instelde. Wonder boven wonder bleek de kleine er bijna geheel ongedeerd te zijn afgeko men, slechts een paar schrammen op de beencn was al wat hij mankeerde. Dit geval liep dus goed af. Het had echter anders, veel erger kunnen zijn Laat dit daarom weer eens een waarschuwing voor andere kinderen (en ook ouderen) zijn. om toch vooral eerst goed uit te kijken voor en aleer men den gevaarlijken weg in ons dorp oversteekt. Bii den diik neer. Op den Schinkeldiik" geraakte de heer J V. alhier, i iet ziin voor een hooikros besnannen paard, door dat dit schrok van een motorfiets met genoemd voertuig, waarop waren geladen een tweetal rooken hooi, bij den dijk naar beneden. De op het voertuig gezeten heer V. en een iongen bekwamen bii dit ongeval gelukkig geen letsel en na het heelc geval weer te hebben opgeladen kon Hannes ziin onder broken reis voortzetten. DIRKSHORN. Naar we vernemen, heeft de heer A. P. Blauw, sinds ruim 20 jaren directeur van de Muziekver- eeniging ..Onder Ons" alhier, ziin functie neerge legd. De heer Blauw heeft de vereoniging opge voerd tot de hoogste trap in de Bond van Harmo nie- en Fanfarecorpsen in Noord-Holland. Onder Ons" speel n.1. reeds enkele jaren in de F.ere afdeeling Fanfare. Hopen we. dat de vereoni ging er in moge slagen, weder een goed directeur te engageeren. LANGEND IJ K De nieuwe regeling voor de doorgedraaide aard appelen is, na twee dagen te zijn toegepast, wederom gewijzigd. Niet wat betreft de handelingen, welke met de doorgedraaide aardappelen moeten geschie den, deze aardappelen moeten evengoed worden in gekuild. Wel wat de prijzen aangaat. Er is de laatste dagen nogal veel doorgeloopen en dat zal de aanleiding zijn geweest, dat de Groen ten- en Fruit-C.entrale de minimumprijzen zoodanig heeft gewijzigd, dat thans voor de binnenlandsche aardappelen en die voor Duitscliland de minimum prijs f4.— per 100 K.G. bedraagt. De doorgedraaide aardappelen, welke moeten worden ingekuild, wor den nu-betaald met f2.— per 100 K.G., zijnde de halve minimumprijs, terwijl bij aflevering aan de N.G.F.C. de andere helft plus f 0.50 per 100 K.G. wordt uitbe- taald. Voor het buitenland behalve Duitscliland is de mi nimumprijs thans f2.per 100 K.G., terwijl de groven voor het binnenland niet minder mogen worden ver kocht dan f3.50. Niettegenstaande deze verlaging bleven Vrijdag morgen nog een groot aantal partijen onverkocht, vooral die van de grootc vrachtvoerders. Hieruit blijkt dus, dat ook voor f2.per 100 K.G. nog niet genoeg te bereiken is in het buitenland. Grove voor export, welke voor een groot deel naar Zwitserland worden geëxporteerd, noteerden de laat ste paar dagen goede prijzen. Van de grove blijft dan ook zoo goed als niets onverkocht. BROEK OP LANGENDIJK. Voor het M..TJL.O.-examen slaagden onze plaats- genooten K. Glas en A, Bak. - Voor de nieuwe proefgemeenten is een regeling getroffen, die tot doel heeft een nauwere samenwer king te bevorderen tusschen werkgevers, werknemers en gemeenten. Ten einde dit te bereiken, wordt in iedere gemeente een commissie benoemd, bestaande uit vertegenwoordigers van elk dier betrokkenen. Voor de 4 Langendijker gemeenten, die inderdaad „proef"-gemeenten zijn geweest, omdat daar de proef werd genomen voor het al of niet slagen van het stelsel, toeslag op het loon door de Overheid, wordt echter een dergelijke commissie niet ingesteld. NOORD-SCHARWOUDE. Ren- en Tourver. „Onder!. Genoegen". De Ren- en Tourver. Onderling Genoegen hield Vrijdagavond een drukbezochte ledenvergadering in hotel Concordia. alhier. In zijn openingswoord complimenteerde de voor zitter, dc heer P. Nap, het peloton, dat voor de ver- eeniging heeft gereden op de wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland te Hoogerhcidc. met de behaalde resultaten. In het bijzonder werd den lei der van het peloton. Joh. Renaud. dank gebracht. Zooals men weet. kwam O. G. voor de eersie maal uit in deze wedstrijd cn werd in het totaal klassement de elfde plaats bezet. De aanwezigen stemden allen met deze woorden van den voorzitter in. Medegedeeld werd. dat Woensdag a.s. weer on derlinge wedstrijden worden verreden op de Alk- maarsche Wielerbaan. Gezien de einduitslag van de ritten om het Zil veren Wiel werd besloten, dat de vijf renners, die tot de winnaars van het Zilveren Wiel behooren, nog een wedstrijd zullen rijden om een definitieve einduitslag te verkrijgen. De datum van deze rit zal nader worden vastge steld. Er zal worden gereden over 23 k.in., met vier klassementen. Verder zal het maand programma voorloopig wor den afgewerkt In verband met de te houden verloting ten bate der vereenigirig. zal aan belangstellenden voor de wielersport worden verzocht, prijzen voor deze ver loting beschikbaar te stellen. Vastgesteld werden hierna de data van te hou den grasbaanwedstriiden. Dc volgende maand worden er twee gehouden, n.1. op 4 Augustus te Noord-Scharwoude en op 11 Augustus te Barsingerhorn. Bii den rondvraag werd door den leider van het peloton op de wedstrijd te Hoogerheide dank ge bracht aan de verzorgers en verzorgsters op dien dag. die een uitstekende verzorging hebben ge geven. Na nog eenige besprekingen van meer harishou- delijkcn aard volgde sluiting. Geslaagd. Onze plaatsgenooten J. Tuin en J. Balder ziin respectievelijk geslaagd van de le naar de 2e klasse en van de 2e naai- de 3e klasse der H.B.S. te Alk maar. Twee kinderen te water. Donderdagmiddag geraakten twee kinderen van den heer H. K. te water. Gelukkig was er spoedig hulp aanwezig en werden de drenkelingen gered. OUDKARSPEL. Het zoontje van den heer S. P. R. alhier was aan het baden bii de Roskambrug. waar door de ka- naalwerken een soort strand is gevormd. Dit ..strand" loopt echter zoodanig af, dat het gevaar oplevert voor dc aldaar spelende kinderen. Dit werd hem bijna noodlottig, doordat hij zich te ver waagde. IJlings toegeschoten omstanders wisten echter erger te voorkomen. De hoogste prijs was met f 14.gelijk aan die van de vorige weck, maar de markt was veel beter, in doorsnee stellig een gulden hocger dan verleden Vrijdag. Was dit eener- zijds toe te schrijven aan de kleinere aan voer, anderzijds was het een gevolg van het feit, dat de speculatie den toestand wat gun stiger begint in te zien. Men hield er alge meen rekening mee, dat de productie in den komenden tijd zal dalen. In de eerste plaats is dit natuurlijk een seizoen-verschijnsel, daarnaast echter is de boterprijs op het oogen- blik betrekkelijk zcovecl gunstiger dan de kaasprijs, dat door velen, indien dit moge lijk is, de productie wordt verlegd van kaas naar boter. Dat de vraag belangrijk is toegenomen bleek o.a. uit het feit, dat enkele fabrieken niet ter markt waren verschenen, aangezien ze thuis reeds hadden verkocht. De kwaliteit liet veelal te wenschen over, ook de overweging, dat die de volgende we ken nog slechter zou kunnen zijn, was voor sommigen een stimulans om te koopen. De gemiddelde prijs voor goede kaas lag om en de bij de 12 gulden. Voor afwijkende soor ten werd minder betaald, doch de meeste stapels konden de 10 gulden wel balen. Het Fransche contingent is bekend ge maakt. Het is gelijk aan dat over het tweede kwartaal. De passimisten, die rekenden met een kleinere hoeveelheid, zoowel als de op timisten, die meenden te mogen hopen op een opheffing der contingenten met daarvoor in de plaats een hooger invoerrecht, hebben dus beide ongelijk gekregen. Kon dikwijls niet loopen. Nu van pijn verlost. Een dankbare patiënte schreef ons: „Twee jaren had ik zulke vrecselijke rheumatischt pijnen in mijn knieën, dat het dikwijls voorkwam, Jat ik niet kon loopen. Alles wat ik probeerde wa> vruchteloos, ik vond nergens baat bij. Tenslotte sprak ik er met een vriendin over, die mij raadde eet proef met Ivruschen Salts te nemen. Eerst twijfelde ik, maar de resultaten hebben mij overtuigd en ik ben nu dankbaar en vol lof over Kruschen. Ik neem het lederen morgen in en van rheumatische pijnen heb ik nimmer meer last gehad. Ik zou het alle men. schen willen aanraden, die last van rheumatiek heb ben, het is het eenige goede middel. Ik voel mij ah herleefd nu ik van de pijn in mijn knie verlos; ben." Mej. G. de K. te R De verschillende zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, zorgen er voor dat schadelijke stof fen als urinezuur, dat de oorzaak kan zijn van jicht rheumatiek en ischias, uit het lichaam worden ver wijderd en voorkomen tevens, dat deze giftige stol- fen zich ooit weer kunnen vormen. Zoo verdwijnen door Kruschen Salts niet alleen de pijnen, maar hei zorgt ook, dat de oorzaak der rheumatische aandoe- ning voorgoed wordt weggenomen. Stralende g» zondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar hij alk apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étike: op do flesch zoowel als op de buitenverpakking is naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. OUDKARSPEL. De Burgemeester heeft als hoofd der gemeente-po litic de volgende voorschriften vastgesteld, welke exploitanten van bioscoopinrichtingen die dit jaar op de kermissen in de gemeente voorstellingen zullen geven, hebben na te leven. De voorschriften luiden als volgt: 1. de laatste voorstelling zal geëindigd moeten zijn 1 uur voor het officieele sluitingsuur der kermis; 2. de films, welke worden vertoond, zullen moeten voldoen aan het voorschrift, vervat in art. 16 der Bioscoopwet; 3. het aantal plaatsbewijzen dat verkocht wordt, moet gelijk zijn aan het aantal beschikbaar zijnde plaatsen; 4. in de inrichting moet op duidelijke wijzen zijn aangegeven, dat rooken is verboden en gedurende den tijd, dat het publiek in dc inrichting zich op houdt, moet het verbod van rooken ten strengste worden gehandhaafd; 5. de inrichting zal moeten zijn voorzien van vaste stoelen met opklapbare zetels of van vaste ban ken, een en ander ten genoegen van het hoofd van de politie; 6. aan weerszijden van de inrichting zal aanwe zig moeten zijn een nooduitgang van voldoende breed- '.tc, ten genoegen van het hoofd der politie; 7. zal bij de nooduitgangen moeten 'zijn aange bracht elcctrische verlichting, welke rood licht uit straalt, en haar licht betrekt door middel van een accu, niet staande in verbinding met de electrisc'ne installatie van de inrichting, zoodat, indien stoornis mocht ontstaan in de hulpverlichting, de nooduitgan gen verlicht zullen blijven. Alvorens met de voorstellingen zal kunnen worden aangevangen, zal door of vanwege het hoofd van de politie worden nagegaan of de voorschriften ter be veiliging van het publiek in acht zijn genomen. BROEK OP LANGENDIJK. Een mooi succes. Onder leiding van den heer Paul Kok, behaald*- het Mannenkoor „D. Lofstem", op het gehouden concours te Den Plaag, een le priis met 362 punten in de superieure afdeeling. Daar dit het hoogsti aantal was van het geheele concours, werd het koor tevens den wisselkrans toegekend. In de gehouden vergadering der Burgerwacht werd o.m. besloten. 10 September a.s. deel te nemen aan den landdag, welke dan gehouden zal worden in Den Haag. De muziekvereeniging zal uitgenoo digd worden alsdan haar medewerking te verlee nen. In het bestuur werd de heer T. Kossen met bijna algemeene stemmen herkozen. BARSINGERHORN Door den Minister van Defensie is aan den dienst plichtige D. C. Broersma der lichting 1935 uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van een iaar. Politie. Gevonden: een huissleutel, inl. bij den Rijksveld wachter te Kolhorn. Donderdagavond was het voor de laagste klassen der o. 1. school alhier, het jaarlijksche schoolfeest. Begunstigd door fraai zomerweer werd te ruim 9 uur de reis aanvaard over Winkel, Nieuwe Niedorp en door de Heerhugowaard ging het naar Alkmaar, waar bij den Hertenkamp met solière halt gehouden was. Steeds weer is dit voor de jeugd aantrekkelijk. Vandaar naar Egmond aan Zee. Na eerst den inwen- digon mensch wat te hebben versterkt werd vervol gens van de strandgenoegens geprofiteerd. Pootje ba den, zandfiguren maken enz., het was op zoo een zomerschen dag een waar genot. Geruimen tijd werd hier vertoefd, maar ook de volgende pleisterplaats, de speeltuin van „Duinvermaak" in Bergen, had voor de jongelui weer nieuwe aantrekkingskracht. Naar hartelust werd gespeeld en gestoeid, onder de scha duw der boomen. Vooral dit laatste bleek nu van groot belang, want in het zandgat was het te warm Wel werd ook hier nog een wijle verpoosd, maar dit viel niet mee. Op den thuisreis werd ook de tuin van Timmerman in Schoorl nog met een bezoek vereerd In opgewekte stemming en hoogst voldaan keerde het gezelschap te 9 uur weer in Barsingerhorn terug Het uitstapje voor de jongeren is weer achter den rug. A.s. Dinsdag zullen de ouderen een tocht naar Amsterdam met een bezoek aan Schiphol maken. Het is te begrijpen dat dit reeds druk wordt besproken, Het belooft dan ook een mooi en leerzaam reisje te worden. W I N KE De heeren P. van Zoonen, J. J. Engel, A. Raven, P. Dekker, D. Brugman Jbz., G. Kamp en J. de Veer hebben hunne benoeming tot lid van den Raad aan genomen. Op de lijst van Plaatselijk Belang hebben achter eenvolgens bedankt de heeren P. Bart, G. Blaauboer W. Keetman, A. J. Portc en A. Slooves. On® dom, Kw{ lijk g Wa getal heid nietig die v zelve, Nie maar de a: He geen To voor dan W 1 E R 1 N G El hem piet Dc Mej. D. Kok, Vatrop, slaagde voor eindexame \y M.U.L.O. vern den De aannemer J. C. de Vries zal voor rekemrn veei van den heer J. Smit alhier een smederij met woonj w huis bouwen aan de Klieftstraat alhier. men elka Voor het toelatingsexamen der R.H.B.S. te Den To Helder slaagde Bert v. 't Hof, alhier. Ne niet Overdracht! men Het visschersvaartuig W.R. 127, eigendom van denj onb< heer P. Rotgans Nz., is uit de hand verkocht aan best den heer C. de Haan Dzn. te Hippolytushoef. I schc I den Chr. Gereformeerde Gemeente, Voor de alhier wonende leden van de Chr. Gerei. P Kerk zal a.s. Maandagavond zeven uur een dienstj gen gehouden worden in de Kapel, waarin zal voorgaan ken Us. Smit uit Sliedrecht. 1 Een bekwaam en plichtsgetrouw ambte- pas naar gaat heen. zin Naar wij vernemen gaat de heer K. Brinkman, pa; Rijkshavenmeester alhier, met ingang van 1 Decem- als ber a.s. den dienst met pensioen verlaten. Met den ied heer Brinkman gaat een ambtenaar heen, die door 1 de Oeversche bevolking en vooral door dat gedeelte Ha wat dagelijks met hem te maken had, bijzonder hoo? dei aangeschreven stond en door een ieder geacht werd die door zijn bezadigd en tactvol optreden en zijn on- de kreukbaar karakter. De heer Brinkman heeft hier °bj vooral tijdens de Zuiderzeewerken een bijzonder drukke periode gehad, doch van 's morgens vroeg to' 's avonds laat zag men zijn stoere gestalte op de do havens cn een ieder die hem noodig had klopte of nimmer tevergeefs bij hem aan. Ook bij zijn superieu- D( ren staat de heer B. bekend als een ambtenaar met P1 een bijzondere plichtsbetrachting. Misschien komen m wc straks nog wel op een en ander terug, daar Sa al slecht kunnen aannemen dat het afscheid van den be lieer B. geheel onopgemerkt zal voorbij gaan, daar V< de visschers en schippers toch zeker van hun kant of blijk zullen geven van waardeering voor het vele dat te de havenmeester voor hen deed. la di DEN OEVER. Inbraak leegstaande villa. Vl In de villa „Waterkeer" te Westerland is deze J1 week wederom ingebroken. Het zijn geen beroeps- 1)1 inbrekers, die hier hun slag trachten te slaan, dooh jeugdige boefjes, die hun vandalisme botvieren. Niets is er voor de knapen veilig en ondanks de 1] reeds herhaaldelijk genomen maatregelen ter voor- s koming daarvan, weteoi de knapen door inslaan van ruiten, loswerken van planken en deuren, zich toe- gang tot de villa te verschaffen. Van de Riiksveld- wacht. welke reeds eerder van een en ander ken- nis kreeg, kan bezwaarlijk worden verlangd dat deze dagelijks in de nabijheid van het pand surveil leert en het is daarom dat bii dezen een beroep op de ouders wordt gedaan de betreffende kinderen voor te houden dat zii aan deze strooptochten niet behooren deel te nemen. Besmettelijke ziekten. Blijkens opgave van het aantal aangegeven ge vallen van besmettelijke ziekten over de week vanj 30 Juni tot en met 6 Juli 1935. hebben zich te Wie- ringen 3 gevallen van roodvonk in verschillende ge zinnen voorgedaan. ANNA PAU 10WNA Bij de dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden! Staats-examen voor muziek, slaagde onze plaatsge-j noot, de heer Jan Aij voor het practisch paedagogisch gedeelte (hoofdvak viool) en verwierf hiermede het Staatsdiploma viool L. O. Vrijdagmiddag ontstond bij den heer J. D. Aij in den Veerweg brand in een hoop karwijstroo, door dien de vlammen van een door den arbeider van den heer Aij in brand gestoken hoopje ruigte met den wind mee hiernaar oversloegen en in het droge stroo gretig voedsel vonden. Ook een daarnaast staand hoopje riet en een op korten afstand liggenden kaf- hoop waren nu spoedig aangetast. De direct ontboden brandweer was echter zeer spoedig ter plaatse en wist verdere uitbreiding te voorkomen. BREEZAND. Ten overstaan van de notarissen J. Koomen te Wieringerwaard en W. A. Dolleman te IJmuiden, werd Donderdagmiddag in het café van den heer J. Borst publiek te koop gepresenteerd een woon huis met bloembollenschuur. schuur, erf. tuin en bloembollenland met gewassen aan den Meerweg ahier. tezamen groot 4.94.50 H.A., eigendom van den heer C. Koomen. Het geheel werd in perceelen ingezet op een bedrag van f 17.963.— door de Haarlemsohe Hypo theekbank. Bii afslag werd het niet gemijnd. Verkoopinfl- Donderdagmiddag werd ten overstan van de no tarissen Koomen van Wieringenvaard en Dolleman van IJmuiden, in café Borst verkocht een woonhuis met bollenschuur, erf, tuin en bloembollenland met gewassen, groot 4 H.A., 94 A.. 50 c.A., gelegen aan den Meerweg en eigendom van den heer C. Koomen. Het geheel, dat eerst in 5 perceelen werd aange boden, kwam in bod te staan op f17963.—. Bij af slag werd niet gemijnd. Het hoogste bod was van den heer H. Busscher van Hoofddorp (voor de N.V. I-Iaarl. Hyp. Bank).

Schager Courant | 1935 | | pagina 10