SPORT. VAN DE WIERINGER WIELERBAAN. Merkwaardig record. Beelden van Lenin en Stalin op bergtop. Een 16-jarig meisje ontvoerd. Vergadering van den raad op Vrijdag 12 Juli 1935, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers. Burgemeester, tevens Secretaris. Afwezig de heeren Blaauboer en Kistemaker, die direct na de opening verschijnen. De Voorzitter opent de vergadering: de notulen worden daarna onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Hiervan vermelden we: Een schrijven van Ged. Staten, betreffende vast stelling van het presentiegeld der raadsleden op i 2.50 en van de jaarwedde der wethouders op f 150.—. Een besluit van den Minister van Sociale Zaken tot vaststelling van de Rijksbijdrage in de jaar wedde van den Agent der Arbeidsbemiddeling over 1934. Vastgesteld op f60. Een beschikking van den Minister van Sociale Zaken, tot vaststelling van het totaal der kosten van werkloozenzorg in 1934 op f 31.032.63. Een mededeeling van de Ministers van Binnen- landsclie Zaken en Financiën, tot vaststelling van de Rijksbijdrage in de Werkloozenzorg op een be drag van f 15.981.80. De heer Blaauboer wijst op het abnormaal hooge bedrag, dat de gemeentenaren moeten opbrengen. Een schrijven van den directeur van den Keu ringsdienst van Waren, om adhaesie te betuigen aan het adres tot behoud der Warenwet. De heer Kater meent, dat van gemeentewege dit adres moet worden gesteund. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hebben gemeend voor te moeten stellen dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Wanneer op ieder re-geeringsplan al dus wordt gereageerd, is bezuiniging onmogelijk. Natuurlijk erkennen B. en W. de goede werking der Warenwet. De heer Burger noemt de wet nuttig voor de volksgezondheid. Spr. zou het betreuren, wanneer dit stuk voor kennisgeving zou worden aange nomen. Dok de heer Vries wil adhaesie betuigen. De regee ring'bemoeit zich altijd met ons, laten wij ons nu maar eens met de regeering bemoeien, aldus spr. Besloten wordt daarna om adhaesie te betuigen. Het bekende schrijven van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het voormalig kanton Scha gen, betreffende bijdrage van werk- loozen aan ziekenfondsen. Geadviseerd wordt daarin geen bijdrage te verlee- nen, voor de contributie is verlaagd door de zieken fondsen. De Voorzitter licht toe, dat bovengenoemde Vereen momenteel een actie voert voor die verlaging van die contributie. Na in comité te zijn geweest, neemt de Raad het schrijven voor kennisgeving aan. Een schrijven van den Voorzitter van Ged. Sta ten. betreffende wijziging van de schoolgeld-ver ordening. De in overeenstemming met de wenschen van' Ged. Staten vastgestelde verordening ontmoet bij den Minister van Binnenlandsche Zaken bezwaren. Naar diens oordeel moet, in verhand met den finan- cieelen toestand der gemeente, het tarief aanvan gen bij een inkomen van f 700.— en dient het ta rief zoo ingericht te worden, dat bii een inkomen van f 3000.f 30.— wordt geheven en verder 1% van het inkomen. B. en W. stellen voor de verordening aldus te wijzigen. De heer Vries komt tegen de voorgestelde regeling op. Vooral bij de lage inkomens wordt het bezwaar lijk zooveel schoolgeld te betalen. De heer Burger kan er evenmin zijn goedkeuring aan hechten. Spr. laat uitkomen, dat de Raad in hel geheel geen zeggenschap meer heeft. Alles wordt van boven af opgelegd. Het voorstel van B. en W. wordt met 52 stemmen aangenomen.. Tegen stemden de heeren Burger en Vries. De beqrootina 1935. Be opmerkinaen van Ged. Staten. Ged. Staten deelen mede. dat de begrooting 1935, nadat daaromtrent met de door de Regeering inge stelde Commissie overleg is gepleegd, aanleiding heeft gegeven tot de navolgende opmerkingen: a. naar het oordeel van het Departement kan worden verlangd, dat de loonen en salarissen van de navolgende functionnarissen, o.a. door aanpas sing aan het plaatselijk loonpeil verlaagd worden: wegwerker, doodgravers, schoolschoonmakers. vuil nisophaler, gemeente-geneesheer, agent arbeidsbe middeling. B. en W. zijn van oordeel, dat de salarissen van wegwerker, vuilnisophaler, schoolschoonmakers en doodgravers niet verder behooren te worden ver laagd omdat deze, in vergelijking tot de bezoldi ging van gelijksoortige functies bii andere licha men of gemeenten zeker niet te hoog zijn te achten. Ten aanzien van het salaris van den gemeente geneesheer komt het hen gewenscht voor omtrent de opvattingen van de Regeering nader advies te vragen. Verlaging van het salaris van den Agent der Arbeidsbemiddeling komt B. en W. onbillijk voor. De schrikbarende toeneming van werkzaamheden van dezen functionnaris heeft in 1933 wel geleid tot het toekennen van een tijdelijke weddc- verhooging. doch daardoor kan nog niet gezegd worden, dat de hier bedoelde werkzaamheden re delijk beloond worden. Het aantal werkzoekenden, dat in de laatste jaren bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling werd ingeschreven bedroeg in 1931: 327. 1932: 695. 1933: 717. 1934: 513. B. en W. stellen voor Ged. Staten met een en ander in kennis te stellen. Verder meenen Ged. Staten dat de uitbetaling van presentiegeld voor commissie-vergaderingen slechts kan geschieden, nadat het bedrag daarvan door Ged. Staten, op een daartoe door den Raad gedaan voorstel, zal zijn vastgesteld. In overweging wordt gegeven een zoodanig voor- 'stel echter niet te doen met het oog op den toe stand der gemeente-financiën en de grootte van het presentiegeld, dat ook thans nog redelijk wordt geacht. B. en W. stellen voor ten aanzien van toekenning van presentiegeld voor het bezoeken van commissie vergaderingen. aan Ged. Staten in overweging te geven te bevorderen, dat per vergadering f 1.50 kan worden uitgekeerd. Ook adviseeren Ged. Staten de salarissen van Burgemeester. Secretaris en Ontvanger verlaagd in uitgaaf te brengen overeenkomstig Provinciaal Blad van 27 Maart 1935. B. en W. stellen voor deze salarissen overeenkom stig het Prov. Blad, waarbij een hernieuwde verlaging werd vastgesteld, te ramen. De heer Blaauboer kan volkomen met deze voor stellen accoord gaan. De agent der arbeidsbemidde ling heeft het wel bijzonder druk. De heer Burger verecnïgt zich ook met deze voor stellen. We brengen hoegenaamd niets ten laste van de gemeenschap. We drinken wel ons kommetje thee en koffie en rqoken ons sigaartje, maar we betalen het uit eigen zak. Een vergoeding voor de commissie vergaderingen is daarom zeer billijk te noemen. Al de voorstellen van B. en W. worden zonde.r ver dere discussie aangenomen met algemecne stemmen. 75 Opcenten op de qemeente-fondsbe- lasting. B. en W. stellen voor een verordening vast te stellen tot heffing van 75 opcenten op de gemeente fondsbelasting. Conform dit voorstel wordt besloten. i Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting 1934, die niet sluitend gemaakt kon worden: een bedrag van f 4000 is ongedekt. De hoer Burger hoopt er maar het beste van; dat ze van tevoren de milde hand zullen toereiken. Wijziging verordening op dc heffing van keurloonen. Na een toelichting van den Voorzitter, wordt beslo ten tot de wijziging van de verordening tot heffing van keurloon, zulks overeenkomstig het advies van de commissie van Uitvoering van den Vleeschkeu- ringsdienst in den kring Barsingerhorn. Door deze aanvulling zal voor slachtingen, die in den kring plaats vinden, doch waarvan het. vleesch bestemd is voor den export buiten den kring, de halve keur loonen verschuldigd' zijn. Onderzoek geloofsbrieven. Door een daartoe benoemde commissie worden de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden onderzocht en in orde bevonden. Toelating werd dan ook geadviseerd, waartoe werd besloten. Vastgesteld wordt het kohier hondenbelasting 1935. Aanbieding rekening 1934. De rekening 1934 vertoont de volgende cijfers: Gewone dienst: ontvangsten f 131.849.44, uitgaven f 140.182.99, nadeelig saldo f 8333.55. Kapitaaldienst voordeelig saldo f 5905.46. Het nadeelig saldo is veroorzaakt door de hooge kosten werkloosheidszorg en subsidie aan het arm bestuur. Zoo namen we b.v. de volgende cijfers over. Werkverschaffing en steunverleening f 34.400; sub sidie aan werkloozenkassen f 2900; subsidie armbe stuur f 10.350, totaal 1934 f 47.650, of rond f 920 per week, ongeacht de uitgaven door het. armbestuur ge daan!!! Als die er hij gerekend worden, wordt het nog bedenkelijker. Rondvraag. De heer Smit zegt, dat de streep over het midden van den weg voor zijn huis weer weg is. De Voorzitter zegt toe, dat de streep zoo gauw mo gelijk weer getrokken zal worden. Be brand bij Kuiper. De heer Burger brengt dank aan de brandweer voor het beleid, getoond bij den brand van Kui per. Toen de brand begon, wisten de menschen niet, waar de sleutel van de brandkraan te zoeken. Zou het niet gewenscht zijn, er wat publiciteit aan te geven, waar zich de sleutel bevindt. Dit feit was den Voorzitter bekend. De sleutel zal voortaan bij don rijksveldwachter worden ondergebracht. De heer Vries zegt, dat toen men de sleutel had, er een steen in het slot was. Het verdient misschien overweging ook de andere spullen bij den rijksveld wachter te depöneeren. De Voorzitter antwoordt, dat dit overwogen zal worden. Ook dringt de heer Vries aan op het nazien van de slangen. De Voorzitter zegt, dat de slangen zullen worden nagezien en sluit zich verder aan bij de waardee- rende woorden van den heer Burger voor de brand weer. De heer Kater informeert waarom de benoodigd- heden voor het handwerkonderwijs buiten de ge- meent zijn betrokken. Do Voorzitter antwoordt hierop het volgende: Tengevolge van de voorschriften van Ged. Sta- Donderdagavond werden weer trainingswedstrijden gehouden, welke goed zijn geslaagd. Er waren onge veer 500 toeschouwers. Er werd een sprint-, achtervolgings-, afvalwedstrijd- en een koppelwedstrijd verreden over 20 K.M. (100 ronden), welke buiten verwachting zeer goed slaagde er kwam geen enkele valpartij in voor, wat voor de eerste maal hard meeviel. De koppels Klink—Meijer en Kuiper—Deijkers, wis ten op alle andere koppels een ronde voorsprong te krijgen, het koppel BuschmanBakker bood het lang ste tegenstand. Er werd felle strijd geleverd door alle koppels; er werd een gemiddelde van bijna 42 K.M. bereikt, wat bijzonder snel is voor de nieuwelingen. Bravo renners! De uitslagen zijn als volgt: Sprint 3 ronden: No. 1 Willemse; no. 2 J. Muntje- werf; no. 3 J. Kreijger. Jachtrace 10 ronden: No. 1 D. Klink, no. 2 F. Buschman, no. 3 J. Kuiper; H. Meijer ingehaald door F. Buschman na 4 ronden. Achtervolging 10 ronden: No. 1 S. Lont, no. 2 F. Zoons op 15 Meter. Afvalwedstrijd: No. 1 J. Muntjewerf, no. 2 C. Hege man, no. 3 N. Bakker. Koppelwedstrijd, 100 ronden: No 1 D. Klink—H. Meijer, 8 punten; no. 2 J. Kuiper—M. Deijkers, 3 pt.; op 1 ronde: no. 3 A. v. VlietHollander, 8 pt.; no. 4 F. Buschman—N. Bakker, 2 pt.; no. 5 C. Dienaar— J. Tichelaar 1 pt. Zondag a.s. rijden de amateurs en onafhankelij- ken een tijdracc en een ploegachtervolging; beide ritten is voor deze baan iets nieuws. Een kleine uitlegging laten wij hier volgen: De tijdrace gaat over 1 ronde, vliegende start, dat wil zoggen, men mag 1 looze ronde nemen om op volle snelheid te komen; de renners laten zich bij voorkeur uit de laatste bocht vallen, om zoodoende een groote snelheid te krijgen. Iedere renner start apart. De koppelachtervolging gaat over 15 ronden; er zul len 2 series worden verreden; van elke 3 koppels, waarvan zich 1 koppel plaats voor de finale. Een koppel bestaat uit 2 renners, welke elkaar mogen helpen; elk koppel start op onderlingen afstand in de baan. Het. koppel welke gepasseerd wordt, moet de baan verlaten. De 2e renner van elk koppel wordt gerekend, dus als 1 renner uitvalt van een koppe', kunnen zij zich niet plaatsen voor dc finale. Verder krijgen we 2 wedstrijden voor nieuwelingen en wel een sprint over 3 ronden en een afvalwedstrijd. Wie zal hier winnaar van worden? J. Smit uit Scha gen of J. Muntjewerf, of zal onze veteraan C. Jon- gert ons verbaasd doen staan. ,T. Kreijger en C. Hege man zijn er ook nog, die staan hun mannetje ook op de sprint. En dan de afvalwedstrijd. Wordt dat een overwin ning voor den sprinter of voor den langen afstand? Zal hier H. Meijer, D. Klink of Tichelaar, welke zeer goed vooruit gaat, de bloemen wegkapen? De nieuwelingen hebben een bijzondere reden om hun best te doen, want de 5 besten worden geplaatst tegen sterke nieuwelingen uit Friesland en Holland. Op 28 Juli zal er een HollandBelgië wedstrijd ver reden worden voor amateur en onafhankelijken. Komt allen Zondag 14 Juli naar de Wieringer Wie lerbaan en weest getuige van de spannende wieler wedstrijden die op til zijn. Voetbal. SCHAGEN COMB.—P.W.N. 4—4. Uitstekend snel.* Donderdagavond halfaolrt vond bovengenoemde ontmoeting op het Schagen-terrein plaats. Met be langstelling werd dit treffen verwacht, te meer daar het voor de eerste keer hier te plaatse is dat een bedrijf een voetbalelftal op de been kan bren gen. Om eenigszins een denkbeeld van de spelende elftallen te krijgen laten we hieronder de opstellin gen der elftallen volgen. Men moet er even reke ning mee houden, dat G. Houtzager in de rust ver vangen werd door Klant. Schagen comb.: G. Koch, K. S. Leguit. D. Leeu wenkamp, Keijzer, J. Watertor, C. Molenaar, v. Ketel. Paulusma. J. C Rus. v. Geelen en K. Wit. P.W.N.-elftal: S. K. de Tong. K. Rol. J. de Boer. IC Weeland. R. Rus, P. Houtzager, F. Breed, P. Weij. J. Peetoom. G. Kip en C. v. d. Capelle. Als arbiter fungeerde de heer J. Anneveldt'uit Schagen. De wedstrijd. ving om kwart voor achten aan. Reeds na eenige minuten spelen kogelt J. C. Rus onhoudbaar in. Daarmede de Srhagen-comb. de leiding bezorgend. De P.W.N.-machine loopt nog niet op volle toeren. Een hard schot van Breed stopt Koch uitstekend, doch z'n confrater aan de andere kant doet voor hem niet onder. De PVV.N.-voorhoede combineert uitstekend. Vooral het spel van de snelle v. d. Capelle valt op. Tariike malen komt de PVV.N.-stormlinie voor de Schagen goal. doch pech belet, hun te scoren! Weij schiet, in deze periode een schitterende kans hoog over. Na uitstekend spel van Watertor krijgt Paulusma de hal op de linkervleugel. Een zeer goede voorzet volgt, welke J. C. Rus in staat stelt ten tweede male te scoren. 20. Zoo heeft dan het Schagen-elftal een nuttige 20 vorsprong verkregen, terwijl het P.W.N.-elftal werkelijk meer scoringkansen had gehad. Het overwicht weten de waterleiding-menschcn ten slotte door middel van Breed tot uitdrukking te brengen, 21. De Schagen-comb. speelt voor wat ze waard zijn, doch door het uitstekende spel van den rechtsback Rol, krijgt de Schagen-voorhoede geen kans tot scoren meer. Na de rust venvachten wij niet anders dan dat het P.W.N.-elftal uitgespeeld zal raken. Niets is echter minder waar. want weinige minuten na de rust scoort Peetoom onhoudbaar de gelijkmaker. Pech en het zeer goede keepwerk van G. Koch voorkomen dat de Schagen-comb. niet achter komt te s'a&i. Wanneer men even in de P.W.N. achterhoede treu zelt, scoort J. C. Rus ten 3e male. 32. Scheidsrech ter Anneveldt ontneemt het P.W.N.-elftal de gelijk maker door voor een vermeend buitenspel geval de gemaakte goal te annuleeren. Ten slotte achtervolgt hen steeds pech. want Wit scoort Schagens vierde goal. 42. Nu komt de P.W.N.-motor pas op volle toeren. Aanval op aanval wordt ondernomen. Schot op schot vliegt rakelings naast of belandt in handen van keeper Koch. K. Weeland stelt dan Peetoom in staat de achterstand te verkleinen, 43. De P.W.N.-spil kogelt dan de scheidsrechter voor de wereld. Er wordt thans uitstekend gespeeld door het P.W.N.-elftal. De gelijkmaker hangt in de lucht Kogels tegen de paal en een enorm schot van v. d. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Voor Zondag staat het wielerpubliek weer wat aardigs te wachten. Allereerst komen de twee nieu welingen Pronk en Derksen in een omnium uit tegen de Amsterdammers Frank en v. Stek en de spanning in deze omnium zal zeer groot zijn. Et- worden verreden 500 m. sprint, 3 k.m. en 500 m. tegen het horloge. De amateurs rijden een koppelachtervolging in 2 series van drie koppels en een finale van twee koppels. Daarnaast zullen de amateurs weer een 100 ronden wedstrijd rijden, welke als steeds weer zeer spannend zal zijn. De profs rijden voor de pauze een 5 k.m. race met klassementen en een afvalwedstrijd. terwijl na de pauze een 60 k.m. koppelwedstriid volgt. Daar aan nemen deel o.a. BogaarfcSnoeycrs, v. Oers— v. Reven, RenkemaCorf. Fabelv. Baak. Oszinella Spijker en KolvenbachVinders. De koppels zijn zoo samengesteld, dat er deze keer geen enkel kop pel is aan te wijzen, dat positief sterker is, zoodat dit gedeelte van den middag ongetwijfeld wel een harden strijd zal geven. Zeker is clit een programma, dat een bezoek over waard is. Men kome dus Zondagmiddag op de Alkmaarsche Wielerbaan! Capelle in het zijnet luiden de gelijkmaker in. En werkelijk gelukt het de P.W.N.-'ers kort voor het einde de zeer verdiende gelijkmaker te scoren. 44. Als arbiter Anneveldt inrukken fluit, is de Schagen-comb. er nog genadig afgekomen. Als men de kansen beziet dan heeft het P.W.N.-elftal er legio meer gehad dan Schagen. Watervogels heeft Zondag getoond dat zij wat in de mars heeft. Ze heeft ongetwijfeld gedachtig aan de fraaie en grijpbare perspectieven met 4—2 van de Alkm. Boys 2 gewonnen. Aangezien Z.F.C. 4 kans heeft gezien om E.V.C. 2 een 1—0 nederlaag toe te brengen, zullen Watervogels en Z.F.C. 4 elkander Zondag a.s. ontmoeten te Den Helder voor den halven eindstrijd. De winnaar gaat op bezoek bij M.F.C. te Medemblik, om aldaar de finale uit te vechten. Sterkte, arme voetballers en denkt om zonnesteek! ATHLETIEK. U zult er inmiddels van gehoord hebben, via de radio of zoo: de Nederlandsche Athletiekploeg heeft dik klop gehad Dinsdagavond van Hongarije. Alleen de 200 M. leverde ons een zege op Osendarp éér», Berger drie. De 100 M. liep uit op een puntenverdeeling. Hier was Berger voor het eerst weer eens sneller dan Osendarp. De zege was echter aan den Hongaar Sir Verder was alles misère. Wim Kaan kon aan Kovacs niet tippen. Be Bruijn uit Zweden terug - die niet bang meer was voor de 15 M., zooals hij zeide, kwam slechts tot 14.47. Moge men in Londen op de Engelsche kampioen schappen meer succes hebben! En moge de athletiek in ons Noorden ook weer eens wat opgetrommeld worden. Klaas Schenk Rets Bakker en Ant Smit hebben den jongeren het voorbeeld gegeven. Dat zij dit volgen 1 Een paar leuke pakjes voor de vacantie.dagen ten is voor leermiddelen ten behoeve van het lager onderwijs slechts beschikbaar f 2.50 per leerling. Het is dus in het belang van het onderwijs deze rijksdaalder zoo goed mogelijk te besteden. Vandaar dat B. en W. o.a. ten aanzien van het handwerkonderwijs gemeend hebben te moeten af wijken van de tot. heden gevolgde gedragslijn. Het was n.1. de gewoonte, dat daarvoor in aanmerking komende ingezetenen, beurtelings met de leveran tie werden belast. Daarbij werden bii herhaling zeer belangrijke prijsverschillen geconstateerd. Genoem- de leveranciers werden uitgenoodigd prijsopgaaf te verstrekken voor de levering van het benoodigde j voor 1935. Naar aanleiding van de ingekomen opgaven heb ben B. en W. zich genoodzaakt gezien ook nog bij enkele niet-ingezetenen prijsopgaaf te vragen, met dit gevolg, dat de priisnoteering van de ingezetenen van 40 tot 50% hooger bleek te zijn. Hoe vervelend het ook was, en hoe B. en w. ook de leverantie hadden gegund aan ingezetenen, zij meenden in dit geval daartoe niet te mogen over gaan. De heer Kistemaker zegt, dat B. en W. misschien één fout hebben gemaakt. De benaming was niet altijd technisch juist en zou voor verschillende uit leg vatbaar kunnen zijn. De Voorzitter betoogt, dat dit een punt is, dat aan gevoerd kan worden. Maar de omschrijving was ta melijk juist, wat spr. met eenige voorbeelden aan toont. De heer Smit oordeelt dat de menschen de keel afsnijden met het eigen mes. Spr. ontneemt aan alle lasterpraatjes, die de ronde doen, den grond. Men is hier op volkomen eerlijke en regelmatige wijze te werk gegaan. De Voorzitter hoopt, dat onze winkeliers een vol gende keer wat mindereiscliend zullen zijn. De heer Kater wijst er op, dat de liooistekers straks ook weer actief moeten worden. De heer Schenk vraagt hoe het staat met het te werk stellen van werkloozen hij veehouders, met rijkstoeslag. De Voorzitter zegt, dat het verzoek weg is, maar twijfelt er aan of we er veel aan zullen hebben. De heer Vries heeft nog geen borden gezien metï „onbewoonbaar verklaard." De Voorzitter antwoordt, dat juist dezer dagen de termijn verstreken is en de borden op de daarvoor in aanmerking komende huizen zullen worden aan gebracht. Hierna sluiting. 170 aanklachten tegen plaatselijke auto riteiten. Een merkwaardig record is behaald door Svetozar Praljitsj, een oude man uit het dorp Jzevitza, in Joego-Sl'avië. In de afgeloopen 67 jaren heeft hij 147 aanklachten ingediend tegen plaatselijke autoritei ten, en heeft hij 48 commissarissen van politie doen overplaatsen en legde daarvoor een afstand van 32.000 mijl af. In 1868 diende Svetozar zijn eerste aanklacht in. Sindsdien is hij minstens twee maal per jaar naar de stad Tsjatsjak gegaan met zijn grieven, zomer en winter, oorlog of vrede, steeds met succes. „Als ik vijftig commissarissen van poli tie heb doen verwijderen", zoo zeide hij tot een in terviewer, „kan ik rustig sterven." Groote expeditie naar de „Beïoecha" in Siberië. Moskou. Op den oostelijken en op den westelij ken top van de beroemde Beloecha, de „Witte Berg" in Siberië. (4.500 m.) zullen beelden van Lenin en Stalin worden geplaatst. De westelijke top is nog nimmer door menschen beklommen. Thans zullen 68 officieren van het Roode Leger, 10 geleerden en meer dan 100 arbeiders van de „stootbrigade" een massabestiigipg ondernemen. Zij zullen door twee vliegtuigen terzijde worden ge staan. en de geheele onderneming zal worden ge filmd. De expeditie zal onder leiding staan van Doï- gissih. den vermaarden Siberischen leider, die in 1920 na een gevecht op den berg de „Witte" strijd krachten on de vlucht dreef. De expeditie zal ook een poging doen tot bestij ging van den oosteliiken top. die in de laatste 100 iaar slechts door tien menschen is beklommen. Het zal een uiterst moeilijke taak ziin. aangezien er zelfs in het laatste gedeelte van den zomer her haaldelijk sneeuwstormen voorkomen. Onder de oogen van de moeder. Amberg, Uit Bruck in den Oberphalz wordt ge meld dat toen de 16 jarige Margaretha Wiendl, die met haar ouders op een boerderij tussrhen Boden- woehr en Bruck woont, met haar moeder naar de weide wilde gaan om gras te snijden op den weg, plotseling een uit Bruck komende auto stilhield, waaruit een man sprong, die het meisje in den wa gen duwde. Nog voor de verschrikte moeder iets had kunnen doen ging de auto er met groote snelheid met het meisje vandoor. Tot nog toe ontbreekt ellc spoor van de ontvoerders.

Schager Courant | 1935 | | pagina 16